Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

Přehled tématu: MS pravidla (sestup Slovenska?)

od cepi » úte 23. kvě 2017 21:25

Parda píše:ale aby o zlatu rozhodovaly nájezdy mi normální nepřijde.
to je vec druha, to bez debat
ale pri he 4:4 to cvakne urcite skôr, ako dôjde na najazdy, lebo zvitazit vo finale v hre zrucnosti :slap:

od Parda » úte 23. kvě 2017 21:20

Říkej si co chceš, ale aby o zlatu rozhodovaly nájezdy mi normální nepřijde.

od ThrashersFan » pon 22. kvě 2017 18:24

Parda píše:ani v NHL sa vo vyraďovacej fáze nehrá predĺženie 3 on 3 na 5 minút, celkom debilné :sisi:
Nepovídej :giggle: Asi jsi to nepochopil, ve skupině se hrál stejný formát jako se hraje v NHL v základní části. To je super, s tím problém nemám. Ale formát prodloužení v play off z NHL převzali jen na půl, tzn. hráli 5 na 5 jako se hraje v NHL, ale ne po 20 minutách dokud se nerozhodne, ale po jedné "třetině" navíc se hrají nájezdy, což v NHL jak jistě víš není. S tím mám problém a to mi vadí. Protože jak se hraje OT v NHL v play off je ten nejlepší způsob jak rozhodnout důležitý zápas, kterým finále MS rozhodně je.
5 na 5 predĺženie o dĺžke 20 min. bolo len v tejto sezóne a aj to len vo finále. Od budúcej sezóny sa vracia model predĺženia vo finále na finále 20-minútové predĺženie vo formáte 4 na 4.

Inak sa v play-off hrá 10-minútové predĺženie 4 na 4.

Chcel by si, aby v play-off hrali tímy do rozhodnutia? A čo ak sa neskoršie semifinále skončí v treťom predĺžení a tímy z prvého semifinále tým získajú neúmernú výhodu do finále/zápasu o tretie miesto, ktorý sa hrá hneď na druhý deň. V NHL nemáš v play-off back-to-back zápasy, navyše súpisku máš limitovanú 25 hráčmi a za určitých okolností sa ti môźe stať, že budeš dohrávať zápasy len na 5 obrancov, lebo viac zdravých nemáš (napr. Slovensko na MS 2012). V NHL naopak možno dohráš na päť bekov, ale hneď si potom ďalších môžeš povolať z farmy.

Hra na continuous OT by bola realizovateľná len vo finále (ani v zápase o tretie miesto nie, keďže potom by v prípade neúmerného natiahnutia zápasu mohlo dôjsť k ohrozeniu regulárneho začiatku zápasu finále), ale neviem, či by to nebolo len samoúčelné, keďže ide pre tímy o desiaty zápas za 17 alebo 16 dní.

A tiež to nestavajme do roviny, že MS prebrali model od NHL :roll:. Návrhy na úpravu predĺženia a aj formát 3 na 3 bol navrhnutý už na Kongrese IIHF v roku 2014. Ale neprešiel.

od Parda » pon 22. kvě 2017 17:58

Joe S. píše:
Parda píše:Nějak jsem nepochopil myšlení IIHF. Převezmou formát prodloužení z NHL, ale zase jen na půl a výsledkem jsou Mistři světa po nájezdech :hroza: Ve skupině se hrálo jako v NHL, 5 minut 5 na 3 a pak nájezdy. Super. Ovšem v play off se hraje 20 minut prodloužení 5 na 5 a na místo toho, aby se hrálo dál dokud se nerozhodne, tak se zase rozhoduje v nájezdech. Docela debilní :sisi:

od Joe S. » pon 15. kvě 2017 18:09

arek píše:ak skonci Dansko posledne, tak vypadne horsi z timov na 7. mieste. Takze kludne to moze byt aj Bielorusko zo skupiny B.
ale to naše skóre, ktoré ešte porastie proti švédom :nervozny: Ale asi je rozhodnuté, sme majstri sveta

od cepi » pon 15. kvě 2017 16:50

cucek009 píše:Zdravím, potřebuji jen něco osvětlit. Slyšel jsem od komentátorů, že v případě výhry Itálie nad Dánskem (3 body), by Slovensko sestoupilo do B. Jak je to možné, když mají Slováci s Itálií lepší vzájemný zápas?
ak bude mat Slovensko, Taliansko a Dansko po 4 body, riesi sa tzv. "mini" tabulka, resp. vzajomne zapasy tychto 3 timov a tam su uz kocky hodene