Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Marek Svatos

Další kvalitní i méně kvalitní hokejové ligy ve světě.

ale je to rozhodne lepsie ako v minulej sezone :) . No mohlo by to byt este lepsie, aby dosiahol tu hranicu 30 golov. Len neviem preco strelil vitazny gol prave proti Oilers :D :(
Marek by mal jasne suverejne dostavat viac IceTImu.
Aj ked nevieme kalkulacie trenera, ci si ho nesetri na rozhodujuce momenty.


Len tak dalej Marek a ked bude moznost zdekuj sa z toho Colorada, lebo tam si pri tom pri*rb*nom francuzovi moc nezahras.
..predvlani strieľal za Colorado gól za gólom, minulú sezónu sa trápil. "Opäť je to lepšie - aspoň zatiaľ to tak vyzerá," vraví Marek Svatoš, spolu s Mariánom Hossom najlepší strelec zo slovenských hokejistov v NHL.

Čomu vďačíte za góly :?:

Lepšiemu začiatku. Lepšie sa cítim na ľade, mám väčšiu pohodu ako v minulom roku. Po väčšinu lanskej sezóny - skoro celý rok - som mal zdravotné problémy, najmä so slabinami. V tejto zatiaľ vôbec - zaklopať na drevo!

Tréner stále mení vašich spoluhráčov v útoku. Neprekáža vám to :?:

Nemám na výber, to je jeho voľba. Keď nám to od začiatku zápasu nejde, snaží sa nás rýchlo pomeniť. Je to na ňom.

Darí sa vám, ale v zápase neodohráte veľa minút. Prečo :?:

Niektoré zápasy vyjdú, v iných ma na ľade veľmi nevidieť. Ani tu si nemôžem vyberať - keď ma tréner na ľad pošle, snažím sa, keď nie, musím byť ticho.

V sezóne ste trikrát rozhodli zápasy - v Edmontone dokonca v samostatných nájazdoch - pomáha vám to :?:

Bol som rád, že sa mi pri prvej šanci, čo som v nájazdoch dostal, podarilo rozhodnúť. V prvom stretnutí, v ktorom došlo až na nájazdy, som na ne nešiel, ale vyhrali sme. Úspešnú trojicu (skúsení Smyth, Sakic a mladík Wolski pozn. red.) poslal tréner na ľad aj v Edmontone. Ja som bol ten štvrtý... Ale aj tak je lepšie vyhrávať v riadnom hracom čase.

Aj druhý váš rozhodujúci gól padol do siete Edmontonu...

To bolo iné, ten som dal v druhej tretine a vydržali sme až do konca. Peťo Budaj bol v bránke vynikajúci, aj v obrane sme vtedy hrali veľmi dobre.

Okrem výhier nad Edmontonom sa však Coloradu v ostatnom čase veľmi nedarí. Prečo :?:

To neviem, nepoznám dôvod. Hrali sme štyri zápasy u súperov, vyhrali sme jeden. Ťažko hľadať príčinu - akoby sme vonku neboli takí koncentrovaní ako doma. Určite sa nám doma hrá lepšie.

Peter Budaj naďalej bojuje o miesto prvého brankára. Ako to zvláda :?:

To je opäť o rozhodnutí trénera. Zariadil to tak, že Peťa a Joseho Theodora strieda - nasadzuje ich na každý druhý zápas. Pre psychiku brankára to určite nie je dobré, niekedy sa mu aj darí a v ďalšom zápase by rád chytal, a do bránky nejde. Obaja ale musia rešpektovať, ako to je.

Vo štvrtok Amerika oslavovala Deň Vďakyvzdania. Dali ste si moriaka :?:

Hrali sme práve ten druhý zápas v Edmontone, žiadna večera nebola... Keby som bol doma - hoci by som nevaril ja - ale o moriaka by som iste neprišiel.

Za morom ste sedem rokov. Ktorý americký sviatok ste si najviac obľúbili :?:

Neviem, či je americký, ale asi Silvester. Aj keď v posledných rokoch sa nám veľmi nedarí stráviť ho niekde v Denveri s partiou. Väčšinou sme v lietadle, a tak to bude aj tento rok.

A Halloween :?: Zažili ste tento rok aspoň maškarný ples :?:

Zažil, bol som za rozhodcu. Slepého. Užili sme si v partii, odreagovali sa od hokeja.

Ako si oddýchnete počas sezóny? Na koncerte či na bejzbole :?:

Bejzbolový fanúšik vôbec nie som. A keď sú v našom Pepsi Centre koncerty, my sme na zápase vonku. Bol som tu, už dávnejšie, na turné Green Day. Teraz, cez víkend je tu jedna show - Blue Man Group, muži v modrých maskách. Možno sa na nich pôjdem pozrieť. (pravda)

Obrázek
Marek Svatos je podla mna velmi dobry utocnik...len skoda ze mu nedavaju tolko sance na lade to ma najviac mrzi :cry:
Zase dajake zranenie má....zase ho slabiny trápia ? kurnik skoda .... :(
do prcic to fakt ma zase niake zranenia :cry: to som teda sklamany fnuk !!!ked ja som si ho tak oblubil ze fandim jemu najviac zo slovakov.....dufam ze sa coskoro vylieci a nastupi a sa mi nepaci postoj ako sa trener k nemu sprava..malo ho dava hrat stale len Sakic a Hejduk..uz mi to leze na nervy jemu patri pozicia v 1 formaci !!! potom by hned zacali vyhravat !!!
Budaj1992 ty si moj clovek u mna je tiež Amrek najoblubenejsi a tiež ma štve ked nehraje viac ako by sme xceli my a ako možno aj on :eek2: Avalanche 4ever Marek go go go
no tak Marekovi Svatosovi sa tuto sezonu zatial v Colorade Avalanche dari a dufam ze sa mu bude darit aj na dalej a ani ja som nevedel ze je Marek Svatos zraneni docital som sa to tu az na tomto fore prajem mu skore uzdravenie
dnes mal Marek konecne celkom slusny icetime. 16 minut nie je zle oproti tym 10-11 co mava inokedy. Len skoda tych dvoch minusiek.
No minusky vacsinou zbieraju tí co su na lade vela casu takze tak ale ten cas aj mna potesil a dufam ze trochu prida marek a sa snad ustali na nejakej dobrej pozicii v time a bude hrat aj nadalej taky icetime 8) a tesim sa na PO ked pride konecne aj Sakic a dotiahne dufam Colorado daleko lebo teraz im dost citelne chyba a keby nebolo takej skvelej formy aku ma Paul Stastny a Buddy teraz tak Colorado by sa trapilo :!: Go Colorado Go Avalanche Go Marek a Buddy :good:
POZOOOOOOOOOOR !!! Historicky okamih :) Marek hral 18:44 - to je nevidany icetime na neho a vidim ze sa oplatilo trenerovi ho tam na tolko minut dat lebo drzal colorado nad vodou a dal dva goly z dvoch dnes v noci a k tomu 6 striel naj viac z time a 1 pluska wow frajer :frajer2: :cool:
Svatos mi velmi pripomina Bondru, on bol tiez viac menej vychyreny strelec ako nahravac, chytil sa a neskor ked mal doveru pri presilovkach mu to sypalo... Dufam ze Marek sa konecne chyti svojej sance a predvedie svoju najlepsiu sezonu.
Marek dnes ukazal ze je skvely hrac :yahoo: , len potrebuje viac priestoru na lade. Co sa tyka tych nahravok, tak je jasne, ze Marek je strelec, nie dajaky exelenty prihravac, ale zase aby bol nejaky velky sukromnik, tak to tiez nie. Taky Ovechkin je ovela vacsi sukromnik a ma dost asistencii. To plynie z toho ze hraje v prvej formacii a tam nachyta viac bodov ako v 3-4 formacii. Keby ze hraje Marek v formacii ktora dava vela goly tak by mal aj on viacej asistencii. Ved ako perfektne prihral Hlinkovy, ktory netrafil prazdnu branku.... To svedci o tom, ze aj on vie prihravat.... :wink:
pevne verim, ze Marek dostatocne dokazal trenerovi, aky ice time si zasluzi :!: ak nie, dufam, ze spakuje svestky a zahra si v time kde mu bude podobny ice time "zaruceny"..goly ma tento borecek v krvi, tak dufam, ze sa mu golovo rozpumpuje aspon tak, ako dnes :yes: len mu dozicit ten prepotrebny ice time..
Ja si pamatam ako po boku Forsberga zacinal svoju karieru v NHL, keby tak mal aj teraz po boku takeho skveleho centra napriklad Thorntona to by bolo v takom SJ by sa v poho presadil im momentalne chyba vychyreny strelec kedze ani "cíču" ani Michalek niesu vo forme...
No a prave som sa dozvedel že na dva mesiace vypadava z hry aj Smyth takže popri zranenom Sakicovi a Arnasonovi to ostava na tych ktori tam este su ... v tomto pripade je zaručene ze Marek bude dostavat odteraz taky cas ako minulej noci lebo Wojtek siel do prvej lajny a Marek tympadom do druhej lajny k Brunettovi a Hlinkovi :cool: super !!! Samozrejme je škoda Smytha a ajasne že aj Sakica ale zranenia su sucastou kariery a s tym sa musel vysporiadať aj MArek pred dvoma rokmi no ale teraz ma možnosť sa ukazať a pomocť timu v obdobi ked hviezdy timu su zranene a tak opať zahviezdiť ako v tej 32 golovej sezone :cool: Bodaj by sa mu odteraz zacalo este viac dariť a tak pomocť doviesť Colorado do PO kym sa nevyliečia Smyth a Sakic go Marek go Buddy a GOGOGO Avalanche :) :oslava:
:good: Marek Svatoš zaznamenal už 16 tohtosezónny gól, pričom štvrtý víťazný. V tejto štatistike mu patrí popredné miesto medzi hráčmi ligy, keď na vedúceho Vincenta Lecavaliera stráca dve trefy. Svatoš tak dáva zabudnúť na nevydarenú sezónu spred roka a naopak nadväzuje na fantastickú nováčikovskú, kedy v 61 zápasoch strelil 32 gólov, z toho deväť víťazných.

Svatošov rozhodujúci moment v dueli s Islanders prišiel v úvode 63. minúty - po bekhendovej dorážke prekonal gólmana Ricka DiPietra, "Mieril som hore a našťastie to prešlo dnu. Chytal naozaj výborne, všetko čo šlo dole vykral," povedal sťastný strelec.

Obrázek

to je onco, akonahle dostava viac ice timu (dnes 18:45) plne ukazuje svoju strelecku potenciu..sympaticky pôsobi aj jeho celkovy ukazovatel +/- ked momentalne stoji na +5
Marek je siesty v uspesnosti strelby v celej lige. Je aj najlepsi strelec tymu a to aj napriek tomu, ze ma priemerny ice-time len 12 min. Taky Hejduk alebo Stastny maju 15 golov, ale hraju o 8 minut v priemere viac ako Marek. Teraz ked bude dostavat viac casu ako tomu bolo aj dnes, tak verim, ze ukaze ze patri minimalne do druhej formacie a urcite do tej presilovkovej zostavy.... ;-) :good:
cepi píše:sympaticky pôsobi aj jeho celkovy ukazovatel +/- ked momentalne stoji na +5
To je u neho popri tych goloch dost dolezite ak chce prerazit medzi vecsie opory timu s vecsim casom (napr. z tych 12minut na dnesnych 19). Svatos je maly a vzbudzuje to dojem (to uz ja nebudem hodnotit ci iba dojem alebo skutocne) ze nevie hrat fyzicky a branit (co zas je dolezite pre tim do playoff). Preto ta nedovera a nizky cas. Ukazalo sa to aj minulu sezonu ked marek nebodoval tak pre tim vlastne nebol potrebny.
Inač dnešnym golom zaznamenal svoj 100. jubilejny bod v NHL-ke :taptap: :taptap: :groupwave:

Gratulujem :good: pekna meta :oslava:
este by to chcelo hattrick :cinka:
Ked si pripomenieme minuly rok a to ako sa Marek trapil ...

...tak tato sezona je rozhodne ovela vydarenejsia a to aj pre samotne "laviny"


Marek je tuto sezonu pre mna velkym prekvapenim, velmi dobre korculuje.
Je vidiet jeho snahu ...no nic ...treba makat ...hop hop !!! :cinka:
na zaciatku sezony bol torsku zaspaty ale konecne sa prebral a ide ako lavina :-) tak ideme prekonat tych 32 golov :-) a ideme aj na prve miesto najlpeisch strelcov :-P fakt pekny ice time od toho sa odvija aj hra no ... konecnce to trenera napadlo :yahoo:
No chcem hlavne pochvaliť Mareka za jeho hru teraz a bodaj by mu to držalo dalej lebo :

len take male statistiky som si urobil nic viac :frajer2:

V poslednych 9 zapasoch dalo COL biednych 18 golov a z toho dal Marek sam 7 golov čo je :good:
A TOTO je este lepsia statistika :clap: a z tych 9 zapasov v poslednych 4 zapasoch dalo COL 5 golov a Marek dal z tych 5 golov sam 4 !!! :clap: NO NIET CO DODAT ... MArek je proste teraz :cool: a taha Colorado v pocte golov a prajem mu aby mu to vydrzalo co najdlhsie :oslava:

A este k tomu Marek je tretí v uspesnosti strelby v celej NHL :good: si super Marek z mala vytaži maximum

Tak len tolko som xcel na dnes povedať

#40 4ever :frajer2:
Marek ma momentalne neskutocne golovu fazonu a ked clovek pocuje, ze v nejakom zapase bodoval Svatos, hned musi byt kazdemu jasne, ze bodoval golovo :cool:

16:47, +1, 4 strely z toho 2 goly ktore prisli v okamziku, ked uz hurikani pocitali s nejakym tym bodikom, klobucik dolu a k tomu sup ocenenie v podobe 1 hviezdy zapasu :thumbsup:
205 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS