Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

HC Kosice

Diskuze o nejvyšší slovenské hokejové soutěži.

fuu, tak konečne troška voľna, mal som toho tento týždeň troška viac a bol som rád, že som vôbec odtipoval, aj keď to aj tak nakoniec vyzeralo :?

K tým zmenám : kvitujem re-podpis Batroša, ktorý sa v Košiciach už v podstate udomácnil a žije tu s rodinkou, skvelý je aj podpis Tabačka a Šedu, ktorého hra sa mi v závere sezóny veľmi pozdávala, zostávajú aj Tomík a Andrašovský, tak isto Vorel. Návrat Šterbáka, ktorý vystuží obranu je fajn ťah, tak dúfam, že nesklame a bude oporou obrany. Príchod Miklíka je tiež fajn, tento chalan je veľký bojovník. Páči sa mi podpis novica u nás Haščáka, ktorého hru som celkom pozorne sledoval, keď tu bol Poprad a preto verím, že bude prínosom, rovnako tak veľmi šikovný hráč je Kriška. K Pašekovi sa mi ťažko vyjadruje, je veľký pracant, podstatné bude, ako zapadne do koncepcie našej hry. Otáznikom je pre mňa aj mladý Hričina, ale čo som počul, tak je to vraj veľmi šikovný chalan.
Ak by sme v lete presvedčili mladučkého Jurča, aby zostal v KE, bolo by to fajn, toto je talent, ktorý podľa mňa raz skončí v NHL a tak je sa tu naskytá šanca vidieť ho hrať na živo v Steelke.
Taktiež dúfam, že podpíše aj Mikuš, je to skvelý hráč a jeho hra sa mi veľmi pozdávala.

Pokiaľ ide o dochody, tak odchod Sýkoru a Húževku mi nejako extra nevadí, viac budú chýbať Huna a Dravecký, ale hádam aj bez nich budeme schopný produkovať pekný útočný hokej. Podstatné bude dobre vyskladať útoky, aby v nich fungovala súhra a tá správna chémia, čo Čada celkom vie, tak spolieham na jeho schopnosti. Celkovo ak sa pozrieme na našich útočníkov, prevláda tam mladá krv, tak budem veľmi zvedavý, ako sa budú títo naši chalani presadzovať.

Káder HC Košice pre letnú prípravu:
Brankári: Július Hudáček, Tomáš Halász, Matúš Andreanin
Obrancovia: Ján Tabaček, Marcel Šterbák, Michal Šeda, Radek Deyl, Michal Grman, Peter Slimák, Peter Huba, Ján Homer, Martin Marinčin, Michal Pichnarčík, Ľubomír Chmelo
Útočníci: Peter Bartoš, Stanislav Gron, Róbert Tomík, Marek Vorel, Dušan Andrašovský, Richard Jenčík, Michel Miklík, Marcel Haščák, Dušan Pašek, Martin Kriška, Tomáš Marcinko, Tomáš Jurčo, Tomáš Hričina, Ondrej Gmitter, Marcel Baláž, Marek Mertel
presne ako hovoríš snáď to všetko klapne, len trochu malé výhrady mám k tomu tvojemu článku :)
odchod Húževku by vadiť mal, pretože to bol obrovský pracant a jeden z najlepších defenzívnych útočníkov a spolu s Bartošom boli viac než dokonalý najmä v oslabeniach, a taktiež vynikajúci nahrávač tak si myslím, že nám bude chýbať... a po ďalšie nevidím reálne príchod Jurča, chlapec má len 17 rokov!! čo je podľa mňa dosť málo na to aby sa u nás presadil a v Bardejove hrať určite nebude, podľa mňa tu max. absolvuje prípravu a odíde do nejakej zámorskej ligy... :)
lilo68 píše:presne ako hovoríš snáď to všetko klapne, len trochu malé výhrady mám k tomu tvojemu článku :)
odchod Húževku by vadiť mal, pretože to bol obrovský pracant a jeden z najlepších defenzívnych útočníkov a spolu s Bartošom boli viac než dokonalý najmä v oslabeniach, a taktiež vynikajúci nahrávač tak si myslím, že nám bude chýbať... a po ďalšie nevidím reálne príchod Jurča, chlapec má len 17 rokov!! čo je podľa mňa dosť málo na to aby sa u nás presadil a v Bardejove hrať určite nebude, podľa mňa tu max. absolvuje prípravu a odíde do nejakej zámorskej ligy... :)
Jurčo u vás určite nezostanu. Díky bohu. :scare: To by dopadlo. Sám povedal na facebooku, že sem idem len na letnú prípravu. A že ak by tu zostal, bol by to krok vzad, ak chce byť draftovaný do NHL aj v top 10-ke. Nech k vám nejde hrať. Čo myslím, že na 100% nepôjde. Ten jeho tím ho potrebuje tiež a aj tak bude mať určite ponuky od ďalších tímov zo zámoria. Má talent. Ak by sa vrátil na Slovensko, tak by mu bol talent nahovno...
Už budúci rok má byť draftovaný. On sám to vie. Ak by u vás zostal, tak :hroza: :hroza: Tak by sa toho draftu nedočkal možno ďalšie 2 roky...
nenechajte sa vysmiať chalani, chcete ma azda presvedčiť, že juniorská liga v Amerike mu dá viac, ako skúsenosti zo zápasov s mužmi v našej lige..? To hádam nie..? Tam bude hrať zápasy so svojimi rovesníkmi, kde je možno lepšie zázemie ale skúsenosti získa určite viac v inej kategórii. Tak tomu bolo aj v prípade Jágra, ktorý hrával v takom veku v Kladne, či Gáboríka v TN atd... Takéto skúsenosti v juniorke určite nezíska. Zasa je pravdou, že tam bude na očiach skautov a pod., takže je predpoklad, že tu naozaj nezostane. Ja som na druhej strane iba vyjadril svoj názor, ktorý netreba brať ako dogmu. To čo si myslím, nie je až tak podstatné, ale stojím si za tým, že by svojim pôsobením v KE určite získal.

no a lilo, k tomu Húževkovi... tvoj názor ti neberiem, ale ak si chodil na zápasy počas celej sezóny, tak musíš priznať, že jeho hra bola polovicu sezóny priemerná a chytil sa až v PO. Často robil chyby a ak si spomínaš, tak aj kvôli tomu ho tréner ešte v januári zaradil do 4. útoku k Sýkorovi a Šimurdovi. Hráč to nie je zlý, ale mne tu jednoducho naozaj chýbať nebude.
Ja si stojím za tým, že by tu nič nezískal...
Aj v tej juniorskej lige sa hrá tvrdšie, než tu... Je tam na očiach ako si hovoril skautov a pokiaľ fakt chce ísť do NHL čo najskôr tzn. rok 2011, tak je rozumné tam zostať. V zámorií mu to dosť ide, fanúšikovia ho majú v obľube. Mňa by porazilo, ak by tu zostal.
http://korzar.sme.sk/c/5386024/hokejovy ... ezonu.html

Článok o Jurčovi. Určite k vám nepôjde. V tej juniorke dosť makal a myslím si aj ja, že by veľa stratil. Sám povedal, že hral v 4.lajne, až sa dostal do 1. lajny... Musel sa stále zlepšovať....
niet čo dodať, proste paráda, Igor je fajn chlapík a dosť ctižiadostivý (som rád, že ho poznám osobne, aj keď hrozne nerád prehráva v tenise :) ) Samozrejme sa môžme tešiť na tie zmeny, bude to o poznanie lepšie. :good:
Každý kto už v Steel Aréne bol na hokej mal pocit, ako by to bolo také nedokončené a ono to tak naozaj bolo. Kvôli financiám sa mnoho z pôvodného projektu nedotiahlo do konca. Tie MS nám v konečnom dôsledku veľmi pomôžu a to nielen kvôli Steel Aréne. Celé mesto to pocíti a to je jedno veľké pozitívum. Už sa na vynovenú Steelku teším, zaujíma ma nielen nová (lepšia) kocka, ale aj ten pás nad sky-boxami. Celkovo bude pre všetkých návštevníkov dojem z návštevy v tejto hale zaujímavejší.
Hokejisti HC Košice odštartovali prípravu na ľade

Káder HC Košice na začiatku prípravy na ľade pred sezónou 2010/2011:
Brankári: Július Hudáček, Tomáš Halász, Dominik Riečický
Obrancovia: Radek Deyl, Michal Grman, Ján Homer, Peter Huba, Michal Pichnarčík, Michal Šeda, Peter Slimák, Marcel Šterbák, Ján Tabaček.
Útočníci: Dušan Andrašovský, Peter Bartoš, David Buc, Matúš Chovan, Martin Frolík, Stanislav Gron, Marcel Haščák, Tomáš Hričina, Richard Jenčík, Martin Kriška, Michel Miklík, Dušan Pašek, Róbert Tomík, Marek Vorel.

- Po dovolenkách sa k tímu nepripojili mladíci Martin Marinčin, Oliver Jokeľ, Tomáš Jurčo a Dominik Šimčák, kompletné kvarteto dostalo šancu v reprezentácii do 20 rokov. Na farmu do Bardejova zamierili útočníci Marek Mertel, Ondrej Gmitter a Marcel Baláž.

Program predsezónnych prípravných zápasov HC Košice:

utorok 3. augusta: HC Košice - HC 05 Banská Bystrica
piatok 6. augusta: HC Košice - HK Poprad
streda 11. augusta: Ambri-Piotta (Švajč.) - HC Košice (hrá sa v Engelbergu /Švajč./)
štvrtok 12. augusta: Lokomotiv Jaroslavľ (KHL) - HC Košice (hrá sa v Engelbergu /Švajč./)
piatok 13. augusta: Lokomotiv Jaroslavľ (KHL) - HC Košice (hrá sa v Engelbergu /Švajč./)
štvrtok 19. augusta: Graz (Rak.) - HC Košice
piatok 20. augusta: Viedeň (Rak.) - HC Košice
utorok 24. augusta: HC Košice - CSKA Moskva (Cassovia Hockey Cup, Košice)
streda 25. augusta: HC Košice - Třinec (Cassovia Hockey Cup, Košice)
štvrtok 26. augusta: HC Košice - ? o umiestnenie (Cassovia Hockey Cup, Košice) B - skupina Poprad, HC Vítkovica a ešte neznámy tím. Takže nakoniec HC LEV :good:
utorok 31. augusta: Bardejov - HC Košice (prípravný zápas s farmou)

http://www.hokejportal.sk/?q=clanok/pop ... 2010/28215
nejaky ten zapas v Steel Arene si urcite nenecham ujst! Go Kosice GO!
tak v nasledujúcej sezóne budeme mať takýto káder :

G = Hudáček, Halász

O = Tabaček - Homer, Grman - Šterbák, Šeda - Deyl, Slimák - Huba (Pichnarčík)

U =
1. Bartoš - Gron - Tomík
2. Vorel - Jenčík - Miklík
3. Kriška - Frolík - Buc
4. Andrašovaský - Pašek - Hričina
(Haščák, Chovan,)

Dosť sa to obmenilo, oproti minulej sezóne, ale po tom čo som ich videl hrať s CSKA, viem že to mužstvo má svoju kvalitu a tak verím v ďalšie finále v sérii.
je to nabuseny kader! aj 4 utok aj nahradnici!
a ešte sme posilnili na poste centra, kde prišiel veľmi solídny Jaroslav Kristek :good:

http://www.hckosice.sk/spravy/index.php?clanok=4906
úvod sezóny opäť nič moc aj keď môžme byť radi za tie 2 body z PP, pripomenulo to nedávny prvý zápas play-off :D tak snáď sa rozbehneme a nebudeme dlho čakať na čelo tabuľky :good:
lilo68 píše:úvod sezóny opäť nič moc aj keď môžme byť radi za tie 2 body z PP, pripomenulo to nedávny prvý zápas play-off :D tak snáď sa rozbehneme a nebudeme dlho čakať na čelo tabuľky :good:
v našom tíme došlo k veľkej obmene kádra a je tu mnoho nových hráčov, čiže to troška ešte potrvá, až sa zohrajú a bude fungovať tá správna chémia v jednotlivých formáciach. Ale verím že to príde, p. Čada je dobrý tréner a vyskladal tie útoky pomerne zaujímavo, teda očakávam že tie výsledky a hra celkovo budú len lepšie.
Na zajtrajší zápas so Žilinou sa idem pozrieť. Verím, že konečne dáme nejaké góly a vyhráme.
HK Nitra - HC Košice 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)

Góly: 10. G. Saliji (Michal Novák), 16. Kováčik (Čaládi, Špelda) - 20. Tomík (S. Gron, J. Tabaček), 25. S. Gron (Grman), 25. Andrašovský (Kristek, Marcel Haščák), 40. Kristek (Marcel Haščák, Grman)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: S. Saliji (Nitra) a Tomík (Košice) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Návratek, J. Tvrdoň, 2426 divákov

tak dnes si vezieme z NR tri body a to je skvelé, čo je však podstatné konečne prišla posila - strelec, ako sa patrí a dúfam bude adekvátnou náhradou za dosť citeľným odchodom Ruda Hunu a tým by mal byť Kristek.
V zápase so Žilinou 1 + 2 a dnes 1 + 1 :good: (len tak ďalej)
Práve na neho som bol nesmierne zvedavý v našom zápase so Žilinou a musím povedať, že na mňa zapôsobil výborným dojmom, dobre drží puk, je výborne technicky vybavený, má na ľade prehľad, veľmi dobre rozohráva a naviac skvele mu to strieľa. Jeho príchodom vznikol naozaj dobrý útok Andrašovský - Kristek - Haščák. Je ich plný ľad, skvele sa vidia a produkujú hokej, ktorý sa páči. Vzhľadom na fakt, že v tomto zložení odohrali iba ich tretí zápas, je to neskutočné. Z môjho pohľadu je to náš momentálne najlepší útok.
Aj preto som veľmi zvedavý na to, ako zahrajú v zápase doma so Zvolenom.
tak dnes po včerajšom samozrejmom víťazstve na d SR-20, sme predviedli veľmi zodpovedný a sympatický výkon a vyhrali nad naozaj ťažkým a dobre hrajúcim Zvolenom 3:2. Zasa nás v niektorých momentoch podržal Hudáček, dobre sme napádali súperových útočníkov v našom obrannom pásme a celkovo sa mi naša hra dnes pozdávala. Zasa veľmi dobrý výkon nášho 3. útoku, páčila sa mi hra Pašeka, ktorý toho dnes dosť nakorčuľoval, slušne nahrával a bol iniciatívny. Dobrý zápas majú v nohách aj Tabaček s Homerom. Trápil sa nám prvý útok, od Miklíka to bolo dnes slabé, v druhom to moc nešlo Bartošovi, no Gron s Tomíkom zahrali v pohode.
Chcem ale vyzdvihnúť hru Zvolena, ich hra dnes nebola len o úmornom bránení, aj keď ich obrana sa mi dnes pozdávala o niečo viac ako tá naša. Najmä Ďaloga ma zaujal, veľmi šikovný hráč. Ale pri pohľade na takých obráncov, ako Hranáč, Valach, či Juraško, z nich ide rešpekt. Veľmi dobre dnes zahral súperov tretí útok Baláž - Otčenáš - Škoda a veľmi umne hral Pucher, ktorý najmä v presilovkách pôsobil isto, dobre rozohrával a jeho hra mala úroveň.
Celkovo dnes pomerne slušný zápas, na ktorý sa dalo celý čas pozerať. :yes:
MHC Mountfield Martin - HC Košice 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Góly: 13. S. Gron (Tomík, P. Bartoš), 20. Tomík (S. Gron, Šeda), 24. Kriška (Pašek), 33. Pašek (Kriška, Martin Frolík), 38. S. Gron (P. Bartoš, Tomík), 56. Kristek (Marcel Haščák, Andrašovský)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, M. Novák, 1280 divákov

Martin: Dzubina - Velebný, P. Klepáč, I. Ďatelinka, A. Novotný, Štrach, Hriňa, Drgoň, L. Matejka - Uram, M. Beran, Jabrocký - Themár, Markovič, Galamboš - Appel, Mokrejš, Trokan - O. Mikula, M. Gálik, Zeliska

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Huba - Michel Miklík, Jenčík, Vorel - Tomík, S. Gron, P. Bartoš - Marcel Haščák, Kristek, Andrašovský - Kriška, Martin Frolík, Pašek

toto víťazstvo nepotrebuje komentár, len tak ďalej... :good:
Dnes sa chystám znova na hokej do Steelky - hostíme vlkov zo ZA, ktorí ale prídu dosť oslabení (bez Kloudu a Kopeckého). Naša hra sa mi z posledných domácich zápasov veľmi pozdávala. Hrou zaujal aj 4. útok, ktorý je troška pozmenený (po zranení Andrašovského sa Haščák presunul do 3. (kde s Kristekom a Kriškom hrajú naozaj parádny hokej) a v 4. útoku sa objavil Hričina) Hričina si s Frolíkom ale najmä s Pašekom na ľade rozumeli a hlavne hrali veľmi pozorne dozadu, čo sa mi celkom pozdávalo. Strelecky aj herne sú na tom momentálne najlepšie Bartošov útok a tak sa v týchto dňoch v KE máme naozaj na čo pozerať.
Aj preto je zaujímavé sledovať, že po dlhej dobe máme v zálohe tak kvalitný 4. útok a najmä hráčov, ktorí vedia nahradiť tých zranených (a to je ešte v zálohe Buc).

- Včera zaujala správa, že v NYI sa nepresadil Tomáš Marcinko, ktorého poslali na farmu do Bridgeportu. Pokiaľ si dobre pamätám, tak sa Tomáš pred odchodom do NYI vyjadril, že pokiaľ sa nepresadí v A-teame a dajú ho na farmu, vráti sa do KE. Tak som zvedavý, ako to s ním nakoniec dopadne. Ak by sa naozaj vrátil... :hmm:

- No a ešte jeden náš borec sa v novom pôsobisku nepresadil a to Vlado Dravecký, ktorého presunuli z Chanty-Mansijska do Vyššej Ruskej ligy, do tímu Molot Prikamie. To mu asi na spokojnosti nepridá, tak sa dá očakávať, že túto situáciu bude asi riešiť návratom na Slovensko, sám som zvedavý.
Zajtra sa teda očakáva veľký šláger našej ligy. Stretnú sa dva najlepšie tímy ligy. Budeme mať možnosť vidieť také osobnosti (nielen úrovne našej ligy) ako Bartečko, Nagy, Suchý, Kroták, Bartoš, Gron, Tabaček, či Hudáček. Teším sa a verím, že to konečne bude skvelý zápas. Pretože všetko okolo toho tomu nasvedčuje :good:
inak včerajší zápas jedna neskutočná nuda, slabé to bolo a nehodné označenia finále EL :thumbsdown:
Walt píše:inak včerajší zápas jedna neskutočná nuda, slabé to bolo a nehodné označenia finále EL :thumbsdown:
u mna je to proste nuda liga :thumbsdown: ak uz ani finale nezaplni Steelku....darmo, Slovan je Slovan :sarcasm:
Ja sa na to teraz divam druhy zapas a je to celkom zabavne.len skoda toho kosickeho letiska to je hroza, to je daleko sympatickejsi poprad s uzkym ladom.
Celá táto liga je jedna fraška
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS