Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

HLADA SA SIESTY CLEN! ZAUJEMCOVIA SEM!

HLADA SA SIESTY CLEN KOMISIE!

Ako vsetci uz urcite dobre viete Dado odstupil z komisie KTL a hlada sa tak novy clen, ktory by mal byt Dadov nastupca :wink:

Jedinou podmienkou je odpovedat na tieto otazky:
1. Ako si predstavujes svoju ulohu vramci komisie?
2. Preco by si mal byt zvoleny prave ty? V com by bola komisia s tebou lepsia ako doteraz? Cim by si chcel vramci komisie prispiet k skvalitneniu fungovania KTL?
3. Kolko casu denne / tyzdenne mozes resp si ochotny obetovat pre pracu v komisii?

Zaujemcovia sa hlaste v tejto teme. Dakujem!

edit: deadline pre prihlasovanie je 31. august, volby sa uskutocnia v dnoch 1. - 5. septembra
v tej dobe by mala vacsina tiperov podpisovat zmluvy na novu sezonu, verime ze volebna ucast by vdaka tomu mohla byt opat vysoka
tak sa teda hlásim, povedal som si, že to predsa len skúsim...

1. Predstavu zatiaľ ťažko popísať, pravdou je, že netuším, ako majú jednotliví členovia podelené kompetencie, či činnosť v rámci komisie, ale viem sa angažovať v čomkoľvek, okrem nejakých grafických úprav fóra a pod. kde nie som veľmi doma. Pomáhať s návrhmi pravidiel, stanov a pod., pripravovať niektoré súťaže s ich pravidlami, pripomienkovať niektoré zmeny, či reagovať na podnety jednotlivých členov mi zatiaľ príde, ako bezproblémové. momentálne skúšam svoje organizačné schopnosti v súvislosti so zrazom niektorých členov v rámci KTL, a tak podobne. Myslím si, že to nemá byť o chvále čo dokážem, či chcem dokázať, ale o schopnosti chcieť niečo robiť a tá mi nechýba.

2. Tento bod je pre mňa v podstate akousi výzvou, ja netuším koľkých členov dokážem presvedčiť a či vôbec, takže ak neuspejem, nič podstatné sa nezmení a ide sa ďalej. Ak dokážem presvedčiť a dostanem takú podporu že budem do komisie zvolený, bude to pre mňa v podstate výzva, svojou činnosťou tu na fóre presvedčiť všetkých, že urobili dobre (to už ale znie, ako tie lacné predvolebné žvásty... :hmm: ) Podstata je v tom, že vzhľadom na môj vek a skúsenosti nehrozí, aby som bol iba do počtu. A to hlavné, baví ma to tu a mám chuť to robiť. Nejaké predstavy samozrejme mám, to ale bude čas rozoberať potom, až to bude aktuálne...

3. Tí čo sú tu najčastejšie, tak si mohli všimnúť, že ak mi to okolnosti dovoľujú, tak som tu denne. Šport a v podstate hokej je mojou najväčšou vášňou, takže som dospel do štádia, že po tom, čo už aktívne (okrem posilky a tenisu) nehrávam nič, tak je toto mojim najväčším požieračom značnej časti môjho voľného času (a to už hraničí skoro s diagnózou :sad2: )
Mevím proč se namáhám když TT je osoba nežádoucí, ale co :lol3: :lol3: :lol3:

1. Viděl bych to na takovou permanentní opozici. Snaha hledat na všem i ty sebemenší chyby a nedostatky, a tím v podstatě pomoci k vyladění veškerých nápadů do co nejlepšího stavu.
2. Myslím že většina je vypsána v prvním bodu, a proč já? Jednoduše proto, že současná komise na mě působí dojmem, že vše vidí dost v růžových brýlích, a já bych rád viděl do vedení hlouběji, udělal si obrázek o tom, jestli je tento pohled oprávněný, a nebo je potřeba ... jak se domnívám ... ještě na všem pracovat.
3. Jsem ochotný obětovat veškerý čas který nebudu trávit s přítelkyní, což může být někdy celý den, někdy třeba jen pár minut... Ovšem aktivita každý den samozřejmá.
Takže oficiálne týmto postom potvrdzujem, že kandidujem na to voľné miesto.

Hneď na úvod poviem prečo. Dado bol "môj kandidát" a bol so svojím názorom najbližšie k tomu môjmu. Avšak, ako dobre všetci vieme, odstúpil z komisie, a tak nikto podobne zmýšľajúci v komisii nie je, čo chcem zmeniť. Keďže z kandidátov, ktorí sa zúčastnili aprílových (alebo kedy to bolo...) volieb, som nenašiel nikoho, kto by mohol zastupovať moje záujmy, som sa rozhodol kandidovať.

1. Ako si predstavujes svoju ulohu vramci komisie?
Trochu čudná otázka, ale odpoviem. Predstavujem si, že by som tam bol právoplatným členom, rovným s každým iným.

2. Preco by si mal byt zvoleny prave ty? V com by bola komisia s tebou lepsia ako doteraz? Cim by si chcel vramci komisie prispiet k skvalitneniu fungovania KTL?
Nechcem odpovedať na otázku perčo by som zrovna mal ja byť zvolený. To je otázka voličov. Nech oni rozhodnú na základe programu. Ja nebudem nikoho presviedčať o hlasy. Dám jasne stanovený plán, ak s ním volič súhlasí, tak dá hlas. V čom by bola komisia so mnou lepšia? Znova taká čudná otázka. Ja fakt neviem v čom by bola lepšia. Nemám pri sebe krištáľovú guľu, aby som povedal v čom by bola lepšia. Znova to poviem. Ponúkam nižšie svoj plán, čo chcem presadiť (opakujem chcem presadiť, nesľubujem, že presadím. Sľúbiť môžem akurát to, že ako člen komisie predložím návrh a komisia o ňom bude hlasovať). A čím by som chcel prispieť? Viď. nižšie môj program ;-).

3. Kolko casu denne / tyzdenne mozes resp si ochotny obetovat pre pracu v komisii?
Nedokážem povedať. Nebudem hovoriť niečo o čom nie som presvedčený. Mojím cieľom je niečo zmeniť a tomu sa chcem fakt silno venovať. Možno sa mi to podarí presadiť za 5 minút, možno za 5 mesiacov. Skrátka neviem. Podstatné sú výsledky, nie čas.

No a teraz prejdime k tomu najdôležitejšiemu. Môjmu programu. Osobne kandidujem z toho dôvodu, že rád by som chcel niečo zmeniť. Sám si uveodmujem, že sa mi nepodarí všetko zmeniť, keďže predpokladám, že budem taká menšia opozícia v komisii. Ale to je len a len dobré. Vždy je potrebné, aby boli v komisii zástupcovia dvoch rôznych pohľadov.

Už v úvode som naznačil, že Dado bol mojím kandidátom. Hovoriť, že budem pokračovať v jeho politike však nechcem. V prvom rade nie som manažér na jeho úrovni. Nesľubujem príchod nejakých partnerov, nesĺubujem, že budem tým manažérom. Na to nemám "páky".

Tak poďme na tie body teda:

1. Sprístupniť "tajnú" sekciu pre komisiu KTL
Toto je pre mňa veľmi veľký tŕň v oku. Neveim prečo by mali byť rokovania komisie tajné. To sa mi zdá ako úplná hlúposť. Každý rádový občan - tipér by mal mať právo vidieť rokovania komisie. Predpokladám, že tento návrh bude veľmi ťažké presadiť, som preto ochotný ustúpiť od kompletného sprístupnenia a sprístupniť len uzavreté a odrokované témy (aby komisia nebola ovplyvniteľná zo strany tipérov).

2. Stransparentniť hlasovanie o novej komisii
Hlasovanie vytvorené cez phpBB považujem za veľmi veľkú chybu. Je anonymné hlasovanie, čo teda vytvára podozrenie, že by si mohli kandidáti pridávať hlasy prostredníctvom nových účtov (nechcem nikoho z toho obviňovať, ale hádam sami uznáte, že je to netransparentné). Mojím riešením je to, aby sa komisia volila tak, že daný užívateľ napíše príspevok s menom kandidáta. Áno, nebolo by to už anonymné hlasovanie, ale vari sa hanbíte za svoj hlas? Takisto by som sa nehneval nastaveniu volebného práva.

3. Zmena štruktúry ligy
Dosť háklivá téma a opäť ju načnem. Pozitívne nehodnotím ani krok komisie zvoliť si konferenciu. Podľa mňa takáto anarchia nie je najlepšia, ale čo už. Musím to rešpektovať. V každom prípade. Som jednoznačne za zmenu štruktúry ligy alebo za zrušenie konferencií. Tie v súčasnom stave sú úplne zbytočné a skôr naopak, vytvárajú skôr nespravodlivosť. Môžete argumentovať tým, že vždy pri konferenciach to bude nespravodlivé, ale to vôbec nie je pravda. Úplne by stačilo, aby tímy z jednej konferencie hrali viac zápasov navzájom ako proti tímom z konferencie druhej. Tým by si viac bodov navzájom pobrali a vzniklo by vyrovnanie konferencií, aspoň čo sa týka bodového hľadiska. Navyše, konferencie by týmto mali už aj nejaký význam. Azda najideálnejšie by to však bolo ak by sa ponechali aj divízie a najviac zápasov by hral jeden tím proti svojím divíznym rivalom.

4. Zrušenie možnosti komisie vybrať si dvoch členov a samotné jej zúženie
4. bod by hádam mohol nájsť pochopenie aj v komisii. Prečo som za zrušenie postov dvoch členov, ktoré si komisia vyberá? Nuž, hlavne preto, lebo to vytvára situáciu, že si dosadia "svojich" ľudí. Úplne bežná situácia, ktorú vidíme v štátnych firmách napríklad. Myslím si, že, keďže toto je tipovačka pre ľudí, tvorená ľuďmi-tipérmi, kandidáti, ktorí nedostali dôveru od voličov, by nemali teda byť v komisii na základe toho, že komisia rozhodne. To sa mi zdá ako nešťastné riešenie. Dokonca by som sa ani nesnažil týchto dvoch členov nahraidť a rozšíriť kompetencie voličov na to, aby volili 6 členov. Mne osobne sa zdá 6 členov veľa. Štyria by úplne stačili.

To sú moje štyri zákaldné body plánu, ktorý sa mi snáď podarí presadiť. Za to ručiť nemôžem. Ručiť môžem len za to, že, samozrejme ak dostanem dôveru voličov, to predložím komisii a dám na hlasovanie. Či to vyjde je teraz ťažké predpokladať. Ale verím, že neostanú všetky štyri body len ako návrhy.
rozmyslam, ze by som sa prihlasil :)

no na tie otazky ale nie je jednoduche odpovedat, ale skusim strucne a vystizne (menej slov, viac cinov)

1. moja uloha by spocivala v tom, v com spociva zmysel samotnej komisie a teda sa podielat jednak na jej fungovani a jednak na bezproblemovom priebehu nasledujucej sezony KTL. Teda by som sa podielal na spolurozhodovani kolektivneho organu, ktorym Komisia je.

2. V com by bola komisia so mnou lepsia ako doteraz? Stivi, na takto polozenu otazku sa neda v podstate odpovedat, lebo obycajni clenovia HF a sutaziaci v ramci KTL nevidia, ako komisia funguje vo vnutri, takze logicka odpoved na tuto podotazku je NEVIEM. A cim by som chcel prispiet k skvalitneniu sutaze? no najma predkladat navrhy na konkretne situacie, o co som sa snazil uz v minulej sezone z pozicie obycajneho tipera

3. Aj na tuto otazku sa hlada tazko odpoved, teraz kym nie je skola, tak v podstate vsetok volny cas som k dispozicii, no cez semester to bude zalezat aj od mojho rozvrhu. Ale dodal by som, ze vzdy som si nasiel nejaky cas na tim v ramci ktl, aj ked h nebolo nazvys a to ci uz som bol v pozicii GM Best Bibbers, alebo ako clen Drexel Dragons
kandidujem, chcem sa natahovat tak ako sa teraz natahuje petrik s TFom, chcem, chcem, chcem, chcem byt v komisii
1. Ako jej 6. clen, doslova. Urcite nechcem mat poziciu, aku som v nej mal predtym.

2. Uz som v komisii bol, takze viem do coho idem.
Mne staci ak jej budem moct pomoct byt takou akou je (bola).
Asi nejakymi napadmi (ved nejake som mal aj v minuosti a su v KTL aj teraz, nejake sa vytratili, nieco vobec nepreslo, nejake mam aj teraz), nazormi, ale ako som uz spominal vyssie, nepresadzoval by som svoje veci tak ako kedysi.

3. Urcite je menej casu ako tomu bolo kedysi, preto aj nechcem na seba toho moc nakladat, to bola kedysi rada od cepiho :)

takze kandidujem, viem, ze mam riadne posramotenu povest, mojimy odchodmi :roll: :D chcem to napravit, KTL mam stale rad, v buducnosti by som sa jej znovu rad venoval ako kedysi, uvidime, ci to vyjde, preto chcem k nej mat stale blizko a byt v komisii
Walt píše:tak sa teda hlásim, povedal som si, že to predsa len skúsim...

1. Predstavu zatiaľ ťažko popísať, pravdou je, že netuším, ako majú jednotliví členovia podelené kompetencie, či činnosť v rámci komisie, ale viem sa angažovať v čomkoľvek, okrem nejakých grafických úprav fóra a pod. kde nie som veľmi doma. Pomáhať s návrhmi pravidiel, stanov a pod., pripravovať niektoré súťaže s ich pravidlami, pripomienkovať niektoré zmeny, či reagovať na podnety jednotlivých členov mi zatiaľ príde, ako bezproblémové. momentálne skúšam svoje organizačné schopnosti v súvislosti so zrazom niektorých členov v rámci KTL, a tak podobne. Myslím si, že to nemá byť o chvále čo dokážem, či chcem dokázať, ale o schopnosti chcieť niečo robiť a tá mi nechýba.

2. Tento bod je pre mňa v podstate akousi výzvou, ja netuším koľkých členov dokážem presvedčiť a či vôbec, takže ak neuspejem, nič podstatné sa nezmení a ide sa ďalej. Ak dokážem presvedčiť a dostanem takú podporu že budem do komisie zvolený, bude to pre mňa v podstate výzva, svojou činnosťou tu na fóre presvedčiť všetkých, že urobili dobre (to už ale znie, ako tie lacné predvolebné žvásty... :hmm: ) Podstata je v tom, že vzhľadom na môj vek a skúsenosti nehrozí, aby som bol iba do počtu. A to hlavné, baví ma to tu a mám chuť to robiť. Nejaké predstavy samozrejme mám, to ale bude čas rozoberať potom, až to bude aktuálne...

3. Tí čo sú tu najčastejšie, tak si mohli všimnúť, že ak mi to okolnosti dovoľujú, tak som tu denne. Šport a v podstate hokej je mojou najväčšou vášňou, takže som dospel do štádia, že po tom, čo už aktívne (okrem posilky a tenisu) nehrávam nič, tak je toto mojim najväčším požieračom značnej časti môjho voľného času (a to už hraničí skoro s diagnózou :sad2: )
Takže zmena, dnes som sa rozhodol svoju kandidatúru stiahnuť.
(odôvodnenie v topiku predvolebný guláš)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS