Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

format KTL pre novu sezonu

zdravim,
mam taky jeden navrh, znizil by som pocet clenov na 2 max 3 ludi, myslim ze by to zlepsilo komunikaciu, zvysil by sa pocet timov cim by sa znizil pocet opakovanych zapasov, zvysila sa konkurencia timov a tiez by sa ulahcil vznik novych timov

viem ze kedysi sa uz riesilo kolko ludi ma byt v time ale myslim ze dospel cas na zmenu lebo ako som si vsimol sutaz trosku upadla najma co sa tyka komunikacie a napatia
Já jsem zásadně proti, myslím si že 4 členové jsou ideální počet... :) (A už mám domluvený tým pro další sezonu :beee: )
mne sa napad znizit pocet clenov teamu tiez nepozdava.

co podla mna najviac chyba k tomu aby bolo v KTL viac teamov je v prvom rade malo ludi "ochotnych" zastavat post GM. vacsina tiperov sa KTL zucastnuje len tak ze sice su ochotni odtipovat ale uz nie su ochotni pridat este to minimum navyse ktore obnasa praca GM. hlavne dovody podla mna su:
1) su lenivi
2) su pohodlni
3) maju skreslenu predstavu o tom co post GM so sebou obnasa (co je vlastne vysledkom prvych dvoch bodov, lebo keby co i len trochu chceli...)
4) boja sa ze "povinnosti navyse" spojene s funkciou GM nezvladnu (co je zase vysledkom bodu c.3)

na fore je XY aktivnych userov ktori sa KTL nezucastnuju. niektori mozno zamerne, jednoducho nemaju zaujem (ako begbee napr.), ale verim tomu ze je dost aj takych ktorych by stacilo oslovit s ponukou zatipovat si za nejaky team a bez problemov by sa nechali presvedcit. ak by niekomu predsa chybal nejaky tiper do teamu tak stale ma moznost priviest sem na forum novych userov z radov kamosov ktori tu zatial nie su registrovani

pocet 20-24 aktivnych teamov v KTL by podla mna nemusel byt vobec problem, ak by sa nasiel dostatocny pocet schopnych GM.
a co vsetko by vlastne ten GM mal byt schopny zvladnut?:

1) vymysliet nazov teamu a zabezpecit logo a bannery
2) zohnat si do teamu 3 tiperov

a to je vsetko. je to jednorazova zalezitost, staci to urobit jediny krat pred zaciatkom sezony a zaberie to od par minut po par hodin casu (zalezi kto je ako sikovny)

dalsie "povinnosti" GM su uz viac-menej dobrovolne:
3) vymenit tiperov s ktorymi nie je spokojny resp. prestanu tipovat a zohnat za nich nahradu
4) urcit poradie tiperov na samostatne najazdy v zapasovych kolach (vobec nic sa nestane ani ak poradie neurci)
5) aspon zhruba sledovat dianie v KTL a o pripadnych dolezitych novinkach z dielne komisie informovat svojich tiperov aby sa predislo zbytocnym nedorozumeniam (pocas sezony byva takychto situacii minimum)
6) odpovedat na anketove otazky resp. rozhovory v pripade ze by sa niekto rozhodol robit nejaku anketu / rozhovor (vobec nic sa nestane ani ak sa na taketo veci vykasle)

jednoducho robit GM nie je nic co by si pocas sezony vyzadovalo nejaku extra namahu v porovnani s povinnostami radoveho tipera. zalozit team, zohnat tiperov a zvysok sezony moze GM prakticky uz len odtipovat akoby bol uplne obycajny radovy tiper. nie je absolutne ziaden problem to "zvladnut", dokonca ani pre absolutneho novacika ktory sa KTL predtym nezucastnoval. vsetko co k tomu treba je vola, ochota a chut.

IMO by komisia mohla cca 1-2 tyzdne pred zaciatkom sezony (prihlasovania teamov do novej sezony) urobit mensi "nabor" - oslovit schopnych ludi co sa uz KTL zucastnili ako radovi tiperi, prip. aktivnych clenov fora co sa doteraz KTL vobec nezucastnovali ci by nemali zaujem zalozit si v KTL vlastny team. verim ze by sa zopar novych schopnych GM naslo, keby ich len trosku niekto postrcil...
a aky vyznam ma zvysovanie (umele :thumbsdown: ) poctu timov :?:
naposledy bolo 20 timov, predtym 24 timov, ale tiperov nebol :uvodzovky: dostatok :uvodzovky: (bola kvantita, ale chybala kvalita :thumbsdown: )
ja si myslim, ze by skor prospelo znizenie timov, aby tipovali ti, ktori naozaj chcu a az potom to bude vacsia zabava :thumbsup: treba spravit aj krok spat niekedy :ja_neviem:
hokej hra 6 hracov, futbal hra 11, KTL tipuju 4(5), to su veci, ktore sa nemenia :D
Říkal jsem si, že na tohle nebudu reagovat, ale nedalo mi to :roll: Vyjádřím tedy svůj názor.
Podle mě má KTL velký nedostatek v automatizaci, kdy se zadávají tipy "přepisováním" (člověk si musí přepsat zápasy a pak tipovat, nebo si to otevřít v jiném okně, či-li dost nepohodlné), vyhodnocování je také složitější a domnívám se, že pakliže by bylo naprogramované, dalo by se ze samotného tipování vytěžit daleko více statistik, které by byl pro všechny i soutěživě přijatelnější. Jako další mínus, které vidím, je oficiální stránka KTL http://ktl.hokejforum.com/. Sice se přepracovala, ale poslední informace jsou již půl roku staré, takže i z tohoto hlediska je vidět, že tu není určitý zájem a nejenom z řad tipujících, ale asi i z druhé strany barikády, což mi ale nepřísluší soudit, jelikož neznám podrobnosti, pouze na to poukazuji.
Asi každý ví, že se snažím KTL nějak pomoci a zároveň sladit mé působení na tomto portálu se svými aktivitami. Jasným důkazem je tomu stálá sleva ve fanobchod.cz v iframu KTL - http://www.hokejforum.com/shop.html, ale i poskytnutí livescore v hlavičce tohoto portálu.
Jelikož se mi soutěž KTL líbí, říkám otevřeně, že bych v budoucnu na stejném nebo podobném principu chtěl rozšířit stávající tipovací soutěž na NHLportal.cz. Samozřejmostí je, pakliže by se tento nápad zde líbil, byla by možná spolupráce s tím, že by se někdo o celou soutěž u nás staral jako administrátor soutěže.
Znovu zdůrazňuji, je to návrh, nápad s během na dlouhou trať, přesně jako tomu bylo s iframem eshopu nebo livescore na HF.
podla mna tiez nema velky vyznam znizovanie poctu clenov timov. Cislo 4 je idealne, fungujeme tak uz 5 sezon a neviem si to predstavit inak :ja_neviem:
Zvysenie timov budeme chciet dosiahnut inymi sposobmi, urcite zacneme viac oslovovat ludi tu na fore :yes:
WildCelt píše:a aky vyznam ma zvysovanie (umele :thumbsdown: ) poctu timov :?:
naposledy bolo 20 timov, predtym 24 timov, ale tiperov nebol :uvodzovky: dostatok :uvodzovky: (bola kvantita, ale chybala kvalita :thumbsdown: )
ja si myslim, ze by skor prospelo znizenie timov, aby tipovali ti, ktori naozaj chcu a az potom to bude vacsia zabava :thumbsup: treba spravit aj krok spat niekedy :ja_neviem:
hokej hra 6 hracov, futbal hra 11, KTL tipuju 4(5), to su veci, ktore sa nemenia :D
problem je v tom ze povodni KTL zanietenci jeden po druhom odpadavaju, postupne s KTL z rozlicnych dovodov koncia, ale chybaju novi ludia co by ich vedeli plnohodnotne nahradit. ak sa aj nejaki novacikovia zapoja tak povacsinou len odtipuju a nic ine neriesia, "neprezivaju" to tak ako ta "stara garda" par sezon dozadu. vysledkom je potom upadajuca atmosfera resp. pre tych co si pamataju "stare zlate casy" to uz nie je taka zabava ako kedysi.

ale prave v tomto by podla mna mohli a mali pomoct samotni GM - oni su zodpovedni za to koho cez svoje teamy do KTL prinesu (novu krv), oni su zodpovedni za to aku vytvoria v teame atmosferu, ako to bude novych tiperov v ich teame "bavit" a ci sklamani po par tyzdnoch s KTL neskoncia...

prave pre to je potrebne na pozicie GM "dotiahnut" kvalitnych ludi, lebo vo vacsine pripadov zanieteny, aktivny GM = dobry team ktory je pre KTL prinosom. ako koncia teamy s "nekvalitnymi" GM ktorych to mozno az tak nebavi sme videli tuto sezonu - FB, KH, WC... ako moze "umelo vytvoreny" team s kvalitnym GM pozdvihnut uroven KTL sme zase videli vlani na priklade The Mustangs (skoda ze sa na to Sage po minulej sezone vykaslal :( )
Dado píše:Tak boss napisal vlastne takmer moj cely predvolebny program :lol2: Je to asi prvykrat, co mame rovnaky nazor :lol2:
Ano z casti suhlasim s vami, chyba mi stranka venovana KTL k tomu zaujimave statistiky ktore ale sa bez automackeho vyhodnocovania asi nebude dat spravit lebo pre jedneho cloveka ktory by to robil rucne by to bolo neskutocne vela prace uz aj tak ako doteraz to vyhdnocuju kazdy den je dost prace.
Co sa tyka poctu timov je myslim dobre tak ako to je teraz a 4 clenovia je idealny pocet tak isto.
ake zaujimave statistiky deco :?: konkretizuj, co presne, vsetko
Vacsinov ste zobrali z mojej myslienky dovod zvysenia poctu timov, to prave beriem len ako vedlajsi produkt, poviem to tak ako to vnimam ja.. ako GM som si uz cosi odskakal tu a realita je asi taka ze najst novu krv a kvalitu je takmer nemozne :!: preto si dovolim tvrdit ze napriklad take dvojice by boli ohodne zaujimavejsie - mozno nie natrvalo ale zase na nejaky cas.

Poukazem na priklade - vlani sme s canesom mali snahu vratit FB do sutaze, ako sa ukazalo plnohodnotne to bolo takmer nemozne, momentalne doplnit tim tak ako by sa patrilo ani nieje mozne, viem ze 4 ludia su fajn, a zvykli sme si ale ak postupne odpadne dalsich par ludi o chvilu ani ostatne timy na tom nebudu ruzovo.

Dvojica co je podla mna v tejto chvili absolutne idealne by boli flexibilnejsie, ked si najdete dobru dvojicku tak tipovanie bude ovela zabavnejsie, lahsia komunikacia, najst jedneho kamosa je 100 krat lahsie ako najst 3 novych ludi, lduai z okolia raz tiez dojdu a co potom? Mnoho novych ludi sa tu neukazalo a skor sa stav neustale znizuje.

Ak budu dobre dvojky tak casom sa zase vyprofiluju ludia ktory si budu viac rozumiet, pripadne bude lepsia komunikacia s inymi dvojicami atd. casom sa mozme dopracovat k tomu ze pri lepsich vazbach a novom pocte ludi bude chut vytvarat vacsia timy ale v tomto okamihu je to podla mna nerealne.

V minulosti sa zacalo len s individualnou tipovackou, ta bezala a ludia sa pomaly zblizovali a casom prisiel napad timov, presne tento efekt musime dosiahnut opat inak timy budu ubudat a nakoniec neostane nic co by sa dalo pouzit.


take zhrnutie

dvojice - lahsia spolupraca
- lahsie najdenie kolegu do timu
- vacsia sanca na dobru komunikaciu
- vacsia stabilita timov

Je to moj pohlad na vec a na buducnost, i trojice by boli podla mna vacsim prinosom ako stvorice. Chapem ze pre uz ako tak stabilizovane timy a GM je to teraz nepredstavitelne ale ...
arek píše:podla mna tiez nema velky vyznam znizovanie poctu clenov timov. Cislo 4 je idealne, fungujeme tak uz 5 sezon a neviem si to predstavit inak :ja_neviem:
Zvysenie timov budeme chciet dosiahnut inymi sposobmi, urcite zacneme viac oslovovat ludi tu na fore :yes:
co sa tohto tyka tak jeden dotaz, najlepsie obdobie je za nami momentalne, preco sa nechalo upadnut sutazi? alebo to proste nevychadza lebo ako vidime realita ide opacnym smerom, a nie len ze sa v podstate toto nedari ale dokonca odchadzaju davno zabehnuty uzivatelia, kamosi, zanietenci :?:

To je podla mna vztyceny prst ako varovanie.



a este k automatizacii - kedysi kto si spomina to u bolo takmer hotove, bolo to zadarmo a fungovalo to, rozhodnutie podlo ze zostaneme pri klasickom formate

podla mna nieje hlavnym klucom automatizacia, ano ma svoje caro na druhu stranu je tuctova a v tychto poctoch nieje nevyhnutna, myslim ze mnoho ludi odradza to ze vela podobnych tipovaciek je na inych strankach kde ponukaju ine veci ako je cisto forum, plus financne odmeny atd., a mnoho ludi taktiez rado tipuje rozne veci nie len NHL, poznam vela ludi ktorych tipovanie pre zabavu proste neoslovuje. otazne je ci takych ludi prave my hladame. :?:

najst vsak ludi ktori sa budu niecomu venovat v dnesnej dobre len zo zabavy, davat tomu svoj volny cas je cim dalej tym menej a musime najst nieco co ich prilaka a zaujme.. teraz prist na to co to bude a ako ich oslovit
dado: nie je pravda, ze sme proti automatizacii. Ja si myslim, ze nova komisia by sa na nu dala bez problemov, keby boli financie.

janik: je to fakt nepredstavitelne janik, KTL timy o dvojiciach, to by uz proste nebolo to prave orechove. A co sa tyka tazkeho ziskania tiperov? Nuz, GM musi byt sikovny, ked potrebujes tiperov, tak sa treba porozhliadnut a oslovit ich, vtedy podla mna nemoze byt problem ziskat ich. Aj v minulej sezone chybali v niektorych timoch tiperi a pritom sa prihlasovali aj dalsi volni tiperi, lenze GMs tych timov nereagovali...to je uz ich lenivost.
tak ked sem pritiahnete nejakeho ferka, co si do timu zoberie jozka, janka a nejaku anicku a v tabulke s 20 timami bude 10 takychto timov a raz za cas sa stretnem s niekym s kym sa budem moct podpichovat, tak aj mna to prestane bavit :thumbsdown:

radsej sa budem stretavat rok co rok s tymi istymi a castejsie, s tymi co ich to bavi a s novymi, ktori maju o to fakt zaujem :)


ja vobec nechapem, preco chcete mat viac a viac timov, trebars tych 20 je uplne postacujucich (pri sucasnych tiperoch az moc dokonca), ubera sa to tu smerom KHL, nie NHL, to sa mi nepaci :D
hlavnu nevyhodu dvojclennych timov vidim v tom, ze je velmi zavisla na tom, aby obaja poslali tipy. Resp. ako by sa to vyodnocovalo? Len ten najlepsi, ci sucet oboch? Nie kazdy moze natipovat vzdy (vypadne internet, a pod.), resp. zabudne. V 4-clennych timoch je sanca, ze to zvladnu spoluhraci a tim vyrazne neutrpi.
nieje to o lenivosti alebo nie len .. pozrime sa na to, zabehnute timy proste uz maju viac menej stalcyh tiperov, dostat ich do timu je takmer nemozne, z roznych dovodov, brat do timu neznamych ludi, o tkrocyh clovek ani nic nevie mi nepride lakave nech su akokolvek dobry, ti zas casom mozno stratia chut lebo ich zas nikto nechce a uz sme pri tom kolotoci, lduia pridu nikto ich nechce lebo sa inak neprejavia a ti sa zas neprejavia lebo nikoho nepoznaju a casto krat sa na to vykaslu

boli casy ked prisiel MartiFC alebo Baffy ako novy zacali komunikovat aktivne si hladat tim a ako to dopadlo, dokonca zalozili vlastny lenze je to coraz tazsie a tazsie. Mimo to ze pocas sutaze uz ani nema cenu tim zakladat, a teraz ked bude dlhe volno tak zas nikto novy nepride, cize zase stracame ... a su ludia co po lete uz tiez ani nepridu.

myslim ze by to chcelo vacsi zaber, napriklad aj oslovit ludi cez ine stranky ako PPM ktorych mame podla mna slusnu moznost oslovit, co tak tam vytvorit kreditny turnaj co su, hne dludia pozru a budu sa viac zaujimat, je tam x ludi, to je len priklad.

lenze mam pocit ze vela veci by sa muselo zmenit, vid banner do zaciatku MS.. mimo to ze MS uz davno bezia, proste vsetko je dost kostrbate a pomale, napriklad davno tam malo byt odpocitavanie do dalsieho zapasu nasich atd. problem je ze struktura hf je taka ze jediny kto sa o to viac menej stara si ty arek a to je proste malo tak dopadla vzdy aj stranka KTL atd.
aaaa tak s tou odpocitavackou MS je to tak, ze sme tam nemali co ine dat, tak som to tam proste nechal :oops: ale s tym odpocitavanim do dalsieho zapasu, super napad :cool: dame to tam.

s tymi tipermi, ok, zrejme mas pravdu v tom, ze dnes je to o nieco tazsie ako pred 2 - 3 rokmi, ale podla mna to stale nie je taky problem, aby sme museli znizit pocet clenov timu. S komisiou sa chystame robit vacsiu propagaciu KTL, dokonca sa uz budu pisat clanky (klop klop), budeme oslovovat novo zaregistrovanych userov na HF ale aj tych davnejsie, ci si to nerozmyslia a nepridaju sa :wink2: ..a snad to bude fungovat. Treba to tu cele rozhybat a potom sa urcite rozhybu aj tiperi.

Ten ppm kreditny turnaj neviem co je, takze tazko reagovat :ja_neviem:
proste useri si vytvoria turnaj ako na hockeyarene ak si spominas, akurat ze na vytvorenie turnaja treba par kreditov co si treba kupit ale myslim ze 10e by stranku nezabilo a mozno by slo dohodnut aj zadarmo keby sme im dotiahli ludi co su tu a nie su tam zaregistrovany a hrali by sa zapasy medzi sebou a zaroven by to mohla byt slusna reklama pre ludi co o hf nepoculi a su tam
WildCelt píše:tak ked sem pritiahnete nejakeho ferka, co si do timu zoberie jozka, janka a nejaku anicku a v tabulke s 20 timami bude 10 takychto timov a raz za cas sa stretnem s niekym s kym sa budem moct podpichovat, tak aj mna to prestane bavit :thumbsdown:

radsej sa budem stretavat rok co rok s tymi istymi a castejsie, s tymi co ich to bavi a s novymi, ktori maju o to fakt zaujem :)


ja vobec nechapem, preco chcete mat viac a viac timov, trebars tych 20 je uplne postacujucich (pri sucasnych tiperoch az moc dokonca), ubera sa to tu smerom KHL, nie NHL, to sa mi nepaci :D
a ako inak by si chcel do KTL dostat novych ludi? ak chces cakat kym ju sami zaregistruju a pocitia tuzbu sa do nej zapojit - good luck. a nejakych novych ludi treba, minimalne aby nahradili tych starych ktori uz v KTL skoncili - ked ich nebudes nikym nahradzat tak je len otazkou casu kedy KTL zanikne uplne.

ked si spomeniem na zaciatky nasho teamu, boli presne rovnake - tiez ma ku KTL cepi pritiahol ako takeho tvojho ferka (dovtedy som nemal ani sajnu o jej existencii), cepi nas team zlozil prakticky sam a z uplnych novacikov, nikto z nas predtym v KTL netipoval (cize presne ako ti tvoji ferko jozko janko a anicka) a vidis - tahame to spolu uz 4 sezony.

samozrejme ze nie vsetky takto "umelo vytvorene" teamy skoncia happyendom, ale za pokus to urcite stoji. novu krv v KTL nevyhnutne treba a nie na to aby sa zvysil pocet teamov, ale aby zostal aspon rovnaky / klesol co najmenej
WildCelt píše:ake zaujimave statistiky deco :?: konkretizuj, co presne, vsetko
Tie z minulej sezony napriklad: Uzitocnost tipera, Umelec kola + ankety ktore sa robili v ramci tem po kazdom kole ale to stroskotalo uz ani neviem na com toto som myslel
Dado píše:
arek píše:dado: nie je pravda, ze sme proti automatizacii. Ja si myslim, ze nova komisia by sa na nu dala bez problemov, keby boli financie.
a na nevyhodny hosting su?
Jaký tady máte hosting, jestli to není tajný/interní?
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS