Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Kráľ draftu 4.0

Tradičná hra, vyplňujúca uhorkovú sezónu

Chcete, aby som sa vzdal vedenia KD?

Anketa končí za úte 07. srp 2012 23:59

áno (+v podobe príspevku navrhnite niekoho nového)
Žádná hlasování
0
nie
100%
8

Tak ako každý rok, aj toto leto prichádza počas uhorkovej sezóny obľúbená hra Kráľ draftu (a zároveň nenávidená :jn: )

Čo sa týka samotných pravidiel, tie v stručnosti rozpíšem tu:

1. počet tímov - závisí od počtu prihlásených hráčov, minimálne však 15(lepšie by bolo 20). Podmienkou v účasti je, aby ten, kto chce hrať, mal možnosť sa dostať každý deň aspoň raz na internet.

2. Draftovať sa bude 22 hráčov: 2 brankári, 7 obrancov a 13 útočníkov

3. V hre je stanovený platový strop na úrovni 65 miliónov dolárov, pričom sa bude započítavať plat pre sezónu 2012/13 vrátane bonusov :!: Pre hráčov, ktorí budú v čase výberu RFA alebo UFA sa berie do úvahy plat zo sezóny 2011/12 taktiež vrátane bonusov. Pre hráčov z Európy platí jednotný plat a to 0.75 milióna dolárov.

4. Tím, ktorý po 22. kole dosiahne cap hit nad úrovňou 65 miliónov, sa bude musieť vzdať svojho výberu z 1-3 kola a zobrať lacnejšieho hráča, aby sa pod platový strop dostal.

5. Vyberať sa bude podľa určeného poradia s tým, že výber bude vyzerať tak, že sa uvedie číslo výberu, znak klubu, meno hráča, pozícia a jeho údaj o plate (ten si viete nájsť na stránkach ako capgeek alebo nhlnumbers). Samozrejme sa to bude kontrolovať :dup: Pokiaľ ide o poradie, môže byť určené, že v párnych kolách sa pôjde opačným poradím ako v kolách nepárnych.

6. Čakacia doba na jednotlivých hráčov bude max. 16 hodín, po uplynutí tohto času, ostane výber voľný a pokračuje sa v drafte ďalej. Hráč, ktorý bol takto preskočený, môže dodraftovať, keď dôjde na rad v nasledujúcom kole drafu. Samozrejme hráč môže nechať iným (najmä organizátorovi hry = mne) meno hráča, ktorého chce brať, aby sa zbytočne nečakalo, ale nie je to nutnosť.

7. Základom ale je, aby neboli v chate obmedzovaní užívatelia, ktorí o hru Kráľ draftu nestoja, nad priemeranú mieru. Čiže najmä pre teba martin, nie že budeš písať len o tom, kto je na rade, kde je a pod.

8. Hry sa nemôžu zúčastniť užívatelia, ktorých má organizátor hry v ignore liste pre ich nevhodné správanie.

9. Na záver hry bude určité vyhodnotenie a to či už jednak anketou medzi súťažiacimi tímami ale aj :antry: nezávislou :antry: komisiou, ktorú povedie :petrik:

10. Plánovaný začiatok hry bude koncom budúceho týždňa.

ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH HRÁČOV a ich tímov (priebežne bude aktualizovaný)

1. Joe S. Obrázek

2. Redy Obrázek

3. Anty Obrázek

4. kajo Obrázek

5. martin83 Obrázek

6. The Rev Obrázek

7. Nightwolf Obrázek

8. kisin Obrázek

9. Heny Obrázek

10. mountain Obrázek

11. Rono Obrázek

12. mt-svk Obrázek

13. Dawe4 Obrázek

14. Selly8 Obrázek

15. Wanic Obrázek

16. :king: alias AndyF Obrázek

17. Philly Obrázek

18. Martin #27 Obrázek

19. ThrashersFan Obrázek

20. Parda Obrázek


Tak a máme 20 záujemcov, ďalší krok bude vyžrebovanie poradia :)
takže máme vyžrebované poradie :

1. Obrázek

2. Obrázek

3. Obrázek

4. Obrázek

5. Obrázek

6. Obrázek

7. Obrázek

8. Obrázek

9. Obrázek

10. Obrázek

11. Obrázek

12. Obrázek

13. Obrázek

14. Obrázek

15. Obrázek

16. Obrázek

17. Obrázek

18. Obrázek

19. Obrázek

20. Obrázek

V párnych kolách bude poradie obrátené, aby to bolo vyrovnanejšie.

Začať hru môžeme hneď potom, ako nám niekto z vedenia (arek, kajo) vytvorí subfórum pre KD, aby sme neboli ako ovce kde tade rozhádzaní
Joe S. píše:(arek, kajo) vytvorí subfórum pre KD
chlapy, asi vas sklamem, ale ja nemam opravnenia na vytvorenie subfora. To mozu robit len admini a z ich ucastou je to tu v poslednej dobe pobiednejsie. Budeme musiet vymysliet nieco ine.. :hmm:

edit pre grammar nazi :roll:
kajo píše:chlapy, asi vas sklamem, ale ja nemam opravnenia na vytvorenie subfora. To mozu robit len admini a z ich ucastou je to tu v poslednej dobe pobiednejsie. Budeme musiet vymysliet nieco ine.. :hmm:
:panika: :scare:
a tak snáď sa tu arek objaví čím skôr :panika:
a to musime mat subforum?
a tak bolo by lepšie, aby to bolo všetko v kope, lebo vytvárať milión topicov v Pokeci, to neni ono. Ale poobede môžme vytvoriť ešte jednu tému, kde sa bude draftovať, a potom nám to presunú tam, kde to patrí
som vam ho uz vytvoril, tak sa hrajkajte :backtotopic:
cepi píše:som vam ho uz vytvoril, tak sa hrajkajte :backtotopic:
Díky, cepi :fan:
Ak sa k tomu ako clen nezavislej komisie :D mozem vyjadrit, dam sem svoj nezaujaty nazor na webera a jeho status pre tuto hru

Z pravidiel:
Joe S. píše: 3. V hre je stanovený platový strop na úrovni 65 miliónov dolárov, pričom sa bude započítavať plat pre sezónu 2012/13 vrátane bonusov :!: Pre hráčov, ktorí budú v čase výberu RFA alebo UFA sa berie do úvahy plat zo sezóny 2011/12 taktiež vrátane bonusov. Pre hráčov z Európy platí jednotný plat a to 0.75 milióna dolárov.
Weber je vzhladom na toto pravidlo vo velmi zaujimavej pozicii. Je uz znamy jeho plat vratane bonusov pre buducu sezonu, ale na druhej strane oficialne je este stale RFA. Otazne preto je prijem z ktorej sezony by mal sluzit ako jeho cap hit pre tohtorocny KD.

Ktore kriterium ma pre potreby KD vacsiu vahu? Ak by som mal toto pravidlo preformulovat tak aby sa jednoznacne priklonilo k jednej ci druhej moznosti, vyslo by mi zhruba toto:

V hre je stanoveny platovy strop na urovni 65 mil dolarov. Pre hracov so statusom RFA alebo UFA sa berie do uvahy plat zo sezony 2011/12. Pre hracov z europy jednotny plat 0,75 mil. Pre ostatnych hracov sa zapocitava plat pre sezonu 2012/13 vratane bonusov

V takejto formulacii by bolo jasne ze status RFA je pri posudzovani webera prioritny
Naopak formulacia ktora by nepochybne presadzovala prioritu platu pre sezonu 2012/13 by mohla vyzerat napr. takto:

V hre je stanoveny platovy strop na urovni 65 mil dolarov, pricom sa bude zapocitavat plat pre sezonu 2012/13 vratane bonusov. Pre hracov ktory pre sezonu 2012/13 zatial nemaju podpisanu zmluvu sa berie plat zo sezony 2011/12. Pre hracov z europy jednotny plat 0,75 mil.


IMO je povodnej formulacii ovela blizsia tato druha, akurat vyraz “hraci ktori budu v case vyberu RFA a lebo UFA“ je tam nahradeny vyrazom “hraci ktori zatial nemaju podpisanu zmluvu“ – co je kategoria do ktorej logicky spadaju vsetci RFA a UFA, ale uz nie weber s podpisanym offer sheetom.

Rovnako aj poradie jednotlivych bodov tohto pravidla v povodnej Joeiho formulacii navadza na to ze najvyssiu prioritu ma plat pre sezonu 2012/13, ak ten este nie je znamy tak dalsim kriteriom je plat z minulej sezony a ak znamy nie je ani ten (hraci z europy) tak sa ako tretie kriterium pocita jednotny cap hit 0,75 mil

Podla mojho nazoru by teda weberov cap hit v tomto rocniku KD mal byt 14 mil $ a nie 7,5

ako sa k tomu postavite vy je uz na vas ;)
Weber je stále oficiálne RFA, navyše stále neviem, či NHL oddobrila podobu offer sheetu v podobe, v akej bol prezentovaný.

A aby bolo jasné, pravidlá som formuloval tak, ako boli predošlé roky, až včera mi došlo, že teoreticky sa dá spraviť takýto krok s Weberom, to bol dôvod, prečo som chcel 2nd overall vymeniť martinovi :sarcasm: :ninja: A kto vie, možno takto rozmýšľali viacerí, uznávam je to kontroverzné, ale som toho názoru, že podľa pravidiel :jn:
tak este jedna otazka, lebo v chate sa akosi stratila - v pravidlach som nenasiel co je vlastne cielom tejto hry?
zlozit co najlepsi tim podla vykonov zo sezony 2011/12 alebo tim co by mal pokial mozno najvacsiu sancu na zisk SC v sezone 2012/13?

rozdiel je to IMO velky... minimalne v posudzovani minulosezonnych over/under achieverov, ktori v sezone 2011/12 zazili sezony vyrazne nad resp. pod svoje standardne moznosti... a dalsi velky rozdiel je v tom, ci sa oplati draftovat novacikov co v minulej sezone NHL nehrali - ako yakupov atd (oplati ak sa berie do uvahy vyhlad na sezonu 12/13, neoplati ak sa berie iba vykonnost vramci NHL v sezone 11/12)

tak ako to je? :hmm:
petrik píše: clen nezavislej komisie
Petrik a člen nezávislé komise. :rofl:
Vetší oxymóron jsem v životě neviděl.
dejf píše:
petrik píše: clen nezavislej komisie
Petrik a člen nezávislé komise. :rofl:
Vetší oxymóron jsem v životě neviděl.
Nesoutezi, tak je nezavisly.
Nejen ze neumis cist, ani premyslet...
Takže Cup floor je 49 mega?
AndyF píše:
dejf píše:
petrik píše: clen nezavislej komisie
Petrik a člen nezávislé komise. :rofl:
Vetší oxymóron jsem v životě neviděl.
Nesoutezi, tak je nezavisly.
Nejen ze neumis cist, ani premyslet...
Dej si radši studenou sprchu, vedro ti nedělá dobře.
petrik píše:v pravidlach som nenasiel co je vlastne cielom tejto hry?
zlozit co najlepsi tim podla vykonov zo sezony 2011/12 alebo tim co by mal pokial mozno najvacsiu sancu na zisk SC v sezone 2012/13?
Přesně na tohle, jsem se ptal Joea přes PM. Tohle mi odpověděl --->
Joe S. píše:ono sa pozerá aj na uplynulú sezónu ale ide aj o to, že aby išlo o konkurenciechopný tím do najbližšej sezóny
...takže draft pro sezónu 12/13 :wink:
Boze, naco si davate tie hlasovania uz teraz? To nema ziadny zmysel...
hh líbí se mi jak všichni zohledňujou plat... Quick za 1,7 steal... Giroux za 3,5 steal.... :D jejich volby nijak nezpochybňuju... ale s platovým stropem 65 milionů panebože když má člověk aspoň trochu soudnosti, tak to snad nemůže překročit ani kdyby chtěl :D .. pokud teda thirdline wingerům nechce platit 7,7 milionů za sezónu :D
Wanic píše:hh líbí se mi jak všichni zohledňujou plat... Quick za 1,7 steal... Giroux za 3,5 steal.... :D jejich volby nijak nezpochybňuju... ale s platovým stropem 65 milionů panebože když má člověk aspoň trochu soudnosti, tak to snad nemůže překročit ani kdyby chtěl :D .. pokud teda thirdline wingerům nechce platit 7,7 milionů za sezónu :D
To by ses divil, jak málo stačí k překročení této hranice
Je veľký problém sa krotiť, poznám to z vlaňajšieho ročníka, kde bol strop rovnako 65 mega a podliezol som ho asi len o 300 000 USD a to neboli vlani tak šialené platy ako tohto roku :lol2:
Wanic píše:hh líbí se mi jak všichni zohledňujou plat... Quick za 1,7 steal... Giroux za 3,5 steal.... :D jejich volby nijak nezpochybňuju... ale s platovým stropem 65 milionů panebože když má člověk aspoň trochu soudnosti, tak to snad nemůže překročit ani kdyby chtěl :D .. pokud teda thirdline wingerům nechce platit 7,7 milionů za sezónu :D
Já to hrál minulý rok a díku podpisu Brada Richardse mi můj 4. útok a 3. obrana stály dohromady cca 3 mil, abych se do toho vešel. :D
3 mil je extrém... ale 4th line a 3rd obraná se dá úplně v klidu do nějakých 5 mega podepsat...... thrird line taky do 6 +/- mega uděláš a první dvě řady + golman za 55 mega? já Vám nevim průměr... 5 mega na hráče... je podle mě víc jak luxus a nedokážu si představit.. že ještě v desátym kole bude někdo za 5 mega kdo by měl kvalitu...

btw. minulej rok hrálo jenom 15 lidí, ne? Letos bude o každý kolo vybraných o 5 dražších hráčů víc :D
všetko sa dá :lol2: najmä s Bradom za 12 mega :lol2:

ale ak si dobre spomínam, tak aj ja som to lepil hráčmi typu Gragnani a spol., aby som to dal
Rono píše:To by ses divil, jak málo stačí k překročení této hranice
Vidno, že si to vlani nehral...
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG