Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

sezona 2012/2013 - system

aky typ kola

tabulkove (stara klasika)
21%
7
hybridne (terajsia verzia)
12%
4
hybridne (upravene vyhodnotenie)
6%
2
zapasove (cisto zapasove)
21%
7
kombinacia dvoch typov (lubovolnych)
26%
9
kombinacia troch typov
12%
4
ine
3%
1

Zdar, sice je to daleko ale cas bezi a na niektore veci je potrebny cas, by ma zaujimalo aky nazor mate vy na to aky system - kolko typov atd by malo byt buducu sezonu.

ja by som bol za to urcit len jeden system

Tabulkove - mne sa paci, ma vyhody najma co sa tyka lubovolneho poctu timov, najviac asi odzrkadluje celkove vykony timu,
- nevyhoda asi trosku nuda najma na konci sezony ked uz moze byt viac menej rozhodnute

Hybridne (terajsia verzia) - ma svoje plusy najma je to mix dvoch roznych kol co sa nemusi pacit kazdemu ale kedze nevieme zabezpecit neustale tipovanie vsetkych tiperov atd. (v realite proti sebe vzdy nastupia timy s rovnakym poctom hracov u nas nie co uz nemusi byt uplne vyvazene)
- minus vidim v nie uplne velkom vplyve samotneho vysledku zapasu, obcas je to aj neferove ked aj s tretim naj. vykonom dna moze tim prehrat ale taky je sport a sutazenie

Hybridne (upravene vyhodnotenie) - toto je podla mna cesta, dolezite je najst rovnovaznejsi vplyv tabulkovej casti so zapasovou castou
- tu si myslim ze by sa dalo povymyslat vela veci, napriklad by mohlo byt zaujimave napriklad hodnotenie - tabulkove body (TB) by som nechal tak ako sa ziskavaju ale zapasove body (ZB) by sa napriklad mohli pocitaj pre vitaza +50% zo svojich ziskanych bodov za dany den a porazeny +25% - percentualne hodnoty by sme mohli nejak urcit toto je prve co mi napadlo (mame tu expertov co dufam to prepocitaju a daju nejake priklady ci to ma zmysel :D ), tym by sa zvyraznil vplyv vyhry za dany den
- dalsia vec by ale podla mna malo byt nemozne vidiet tipy superov pred zapasom aby sme sa vyhli najma pri menej zapasovych dnoch prilisnemu taktizovaniu

Zapasove (cisto zapasove) - tu to dost laka mnohych k tomuto systemu ale ma to niekolko nevyhod, najma ako som uz spominal vyssie nevieme zarucit ze na kazdy zapas nastupi vzdy rovnocenny pocet tiperov co moze mat zasadny vplyv na vysledky, dalsi problem moze byt pri zmenach poctu timov pocas sutaze cim by bolo dost problematicke urcit samotny rozpis
- tu by som jednoznacne videl problem ak by si superi videli svoje tipy kde by to mohlo skoncit prilisnym taktizovanim a nie vzdy by to muselo odrazat skutocnu silu timov, okrem toho by to stracalo potom formu zabavy ked by sa kazdy musel drzat pevne taktiky co by bolo na skodu

zvysne navrhy uz len kratko - myslim ze tie rozne kombinacie nie su dobre, je to aj dost neprehladne a aj dost neprijemne na vyhodnocovanie ked to stale musime upravovat atd. tomu by me sa podla mna mali vyhnut, ked sa sezona nebude pacit dalsi rok sa moze skusit iny system ale z tychto mixov to nieje sa mne osobne uz toci hlava :eek2:


tak bol by som rad keby ste sa vyjadrili, lebo nechavat to na novu komisiu nieje podla mna zdrave kedze potom cas poriadne nezostane a vieme aj ze komisie nie su vzdy to prave orechove :D
Střídat zápasový a tabulkový systém. Hybridní systém je největší nesmysl v KTL.
este mi napadol system - PO system , kazde kolo by malo podobu PO dajme tomu na 2 vitazne a po konci by sa pridelili body do celkovej tabulky a tak by sme dostali bud finalnu tabulku alebo by sa dalo spravit z toho finalne PO - klasicke ako mame aj teraz z ktoreho by vzisiel celkovy vitaz :)
jednoznacne som za zapasovy system. Je to zaujimavejsie. Ale chcelo by to mat staly pocet timov. Uzavrelo by sa to napr. na 20 a novy tim by mohol nahradit len nejaky odchadzajuci.
Já jsem pro zápasový systém, s tím že počet týmů by se uzavřel se startem prvního kola. Pokud budou tipující bez týmu dostatečně dobří, určitě po nich sáhne nějaký tým... :good:
Me celkem vyhovuje jak je to doposud, urcite bych nechtel hrat celou sezonu jen zapasovym systemem. mam s tim letos spatne zkusenosti :giggle:
my 2 cents:

cisto zapasove kola povazujem za najhorsie, hlavne preto ze su podla mna velmi nespravodlive a nezohladnuju podstatu tejto sutaze (tim co dlhodobo tipuje najlepsie moze lahko skoncit medzi poslednymi a naopak). tento system bol kedysi vytvoreny kvoli atraktivite vzajomnych subojov a rivality medzi timami, ale ruku na srdce, vela starych timov uz zaniklo, starych tiperov s KTL skoncilo a niekdajsie "slavne" rivality uz davno zapadli prachom. v sucasnej KTL ma prakticky ziadna vyrazna rivalita medzi niektorou dvojicou timov ani nenapada... tym padom sa straca jeden z hlavnych bodov ktore by existenciu zapasovych kol mohli obhajit
ak by sa od tychto kol do buducnosti upustilo, mne osobne by vobec nechybali

tzv. hybridne kola (tabulkovo-zapasove) su podla mna ovela lepsou alternativou, ktora zachovava prakticky vsetko co je na zapasovych kolach pre niekoho atraktivne, ale pritom konecne hodnotenie je ovela spravodlivejsie, lebo zahrna aj objektivne meratelne tipovacie vykony. da sa polemizovat o tom ci by nebolo vhodne zvysit vplyv vysledkov KTL zapasov na celkovy vysledok timu (napr. by sa za vitazstvo mohlo udelovat napr. 5 bodov namiesto 3), ale zakladny princip je IMO dobry

klasicke tabulkove kola su asi najobjektivnejsie hodnotene, co je ich najvacsia vyhoda. na druhej strane zase mozu posobit nudne ako tu uz niektori spominali.

ako mozne ozivenie resp inovacia do buducnosti ma napadlo prebrat format yahoo fantasy league:
vyzadovalo by to pevne stanoveny a uzatvoreny pocet timov (napr. 20), urobilo by sa vyzrebovanie a timy by proti sebe hrali tyzdnove zapasy. vyhodnocovat by sa to mohlo napr. podobnym stylom ako sucasne hybridne kola - spocitavali by sa celkovy pocet natipovanych bodov timu za tyzden, ale "bonusove body" by sa mohli udelit aj za "skore" - vysledky jednotlivych dni.
napr. tim A by za tyzden natipoval na 107 bodov a tim B na 99 bodov
skore "vzajomnych zapasov" by za tyzden bolo napr. 4-3 pre tim A, za kazde vitazstvo by bolo napr. 5 bonusovych bodov, cize celkovo by si za tyzden tim A pripisal 107 + 4x5 = 127 bodov a tim B by si pripisal 99 + 3x5 = 114 bodov

bola by to zaujimava tabulka na konci ZC kde by mali po nejakych 22 tyzdnoch timy cez 2000 bodov :D
petrik - toto sa mi zas moc nepaci dva tyzdne hrat proti jednemu superovi... to je vacsia nuda ako obyc. tabulkove kola.
Petrik ja sa skôr musím pridať k dejfovi :hiding: , v tejto sezone kde sa striedajú až 3 systémy mi pripadá najhorší z nich ten hybridný, pre nováčikov v KTL je to chaos a ani nevedia čo sa vlastne počíta, F4F prestali tipovať pretože vyhrávali skoro každý zápas ale vdaka tej "spravodlivosti" skončili ajtak posledný. Aj pri vyhodnocovaní bolo s tým najviac roboty, ale vdaka janikovi je to už vyriešené. Ja som za striedanie 2 systémov tabulkového a zápasového. 3 :noway:
petrik píše:my 2 cents:
ako mozne ozivenie resp inovacia do buducnosti ma napadlo prebrat format yahoo fantasy league:
vyzadovalo by to pevne stanoveny a uzatvoreny pocet timov (napr. 20), urobilo by sa vyzrebovanie a timy by proti sebe hrali tyzdnove zapasy. vyhodnocovat by sa to mohlo napr. podobnym stylom ako sucasne hybridne kola - spocitavali by sa celkovy pocet natipovanych bodov timu za tyzden, ale "bonusove body" by sa mohli udelit aj za "skore" - vysledky jednotlivych dni.
napr. tim A by za tyzden natipoval na 107 bodov a tim B na 99 bodov
skore "vzajomnych zapasov" by za tyzden bolo napr. 4-3 pre tim A, za kazde vitazstvo by bolo napr. 5 bonusovych bodov, cize celkovo by si za tyzden tim A pripisal 107 + 4x5 = 127 bodov a tim B by si pripisal 99 + 3x5 = 114 bodov

bola by to zaujimava tabulka na konci ZC kde by mali po nejakych 22 tyzdnoch timy cez 2000 bodov :D
maly priklad ako by mohlo vyzerat vyhodnotenie takehoto tyzden trvajuceho KTL zapasu:
Obrázek

vysvetlivky:
celkove skore 123:95 je suctom ciastkovych bodov z oranzovych poli v jednotlivych hodnotenych kategoriach:
1) skore - vysledok zapasu pocitany sposobom ako sa pocitaju PO serie, t.j. ktory tim bol lepsi v kolkych dnoch vramci tyzdna - v tomto modelovom priklade boli 6x lepsi falcons a iba raz dudovci :nj: cize vysledok je 6:1. body do celkoveho vysledku zapasu sa pocitaju jednoducho: pocet vitazstiev x 5 bodov, cize falcons maju za vysledok zapasu 6x5 = 30 bodov a dudovci 1x5 cize iba 5 bodov
2) celkove natipovane body - je to samozrejme celkovy pocet bodov ktore tim za dany tyzden tipovanim ziskal. toto IMO vzdy musi byt najdolezitejsou castou vyhodnotenia, lebo je to najobjektivnejsie meranie toho ktory tim ako dobre tipoval (a o to nam v tejto hre snad ide, nie?)

dalsie kategorie su na spestrenie a za vitazstvo v kazdej z nich je 5 bonusovych bodov do celkoveho vysledku:
3) najlepsi timovy vykon dna - najvyssi pocet bodov ktore sa timu podarilo nahrat vramci zapasu pocas jedneho dna (zvycajne to byva sobota ked sa hra najviac zapasov NHL). v tomto pripade vyhrali dudovci 29:22, cize dostavaju 5 bonusovych bodov
4) najlepsi individualny vykon dna - to iste ale pre jednotlivcov, tiper ktoremu sa vramci tyzdna podari nahrat vramci jedneho dna najvyssi pocet bodov ziska pre svoj tim 5 bonusovych bodov. v tomto pripade sa to podarilo dudovi s 15 bodmi, u falcons bolo individualne maximum 12 ohlundovych bodov
5) najlepsi celkovy individualny vykon zapasu - aj tiper ktory pocas trvania zapasu natipuje celkovo najvyssi pocet bodov ziska pre svoj tim 5 bonusovych bodov. v tomto pripade sa najviac tyzden vydaril minnesotovi ktory natipoval 50 bodov, na druhej strane bol najlepsi dudo s 38 bodmi

suma sumarum - najdolezitejsim kriteriom pri vyhodnoteni su body ktore tim ziska tipovanim, ale v jednotlivych "bonusovych" kategoriach sa da ziskat az 50 dodatocnych bodov, co je celkom dost a konecny vysledok to moze velku vyrazne ovplyvnit

what do you say? :)
v ytch vysledkoch jednotlivych dni mam v sobotu 20:27, ale sa mi to zdalo malo tak som to potom zmenil na 22:29 - ibaze som to tam zabudol prepisat :slap: (to keby to niekto az tak podrobne studoval a cudoval by sa nezrovnalostiam :giggle:)
Ohlund píše:Petrik ja sa skôr musím pridať k dejfovi :hiding: , v tejto sezone kde sa striedajú až 3 systémy mi pripadá najhorší z nich ten hybridný, pre nováčikov v KTL je to chaos a ani nevedia čo sa vlastne počíta, F4F prestali tipovať pretože vyhrávali skoro každý zápas ale vdaka tej "spravodlivosti" skončili ajtak posledný. Aj pri vyhodnocovaní bolo s tým najviac roboty, ale vdaka janikovi je to už vyriešené. Ja som za striedanie 2 systémov tabulkového a zápasového. 3 :noway:
s tym hybridnym systemom a problemamy s nim mate pravdu, su s nim 2 zakladne problemy:
1) pracnejsie vyhodnocovanie - podla Ohlundovych slov uz vdaka janikovi odstranene :good:
2) neprehladnost pre novacikov - co by ale vo vacsine pripadov mal byt len kratkodoby problem, nie je to zas nejaka rocket science a kazdy by mal byt schopny to pri troche snahy pomerne rychlo pochopit

F4Fv 3. kole su presne idealny priklad preco je ten hybridny system ovela ovela spravodlivejsi (a teda podla mna lepsi) ako klasicke zapasove kolo. napriek tomu ze tipovali priam tragicky, vyrazne horsie ako zvysok nasej konferencie, tak vdaka neuveritelnemu stastiu v rozpise sa im napriek slabemu tipovaniu casto darilo zapasy vyhravat, lebo natrafili na supera ktoremu sa prave v ten den darilo este menej... F4F tipovali objektivne slabo cele kolo, ich superi odtipovali podobne slabo iba niekolko dni (zhodou okolnosti prave vtedy ked hrali proti F4F :P) ale za kolo ako celok tipovali objektivne lepsie...
naozaj nechapem preco by mal tim ktory tipoval objektivne slabsie skoncit v tabulke vyssie ako timy co tipovali lepsie... ibaze nie prave v urcite dni :P neviem ale s tymto sa asi nikdy nezmierim...
petrik píše:naozaj nechapem preco by mal tim ktory tipoval objektivne slabsie skoncit v tabulke vyssie ako timy co tipovali lepsie... ibaze nie prave v urcite dni :P neviem ale s tymto sa asi nikdy nezmierim...
Tak to abys rychle volal vedení NHL a upozornil je na převratný hybridní systém, který by měl nahradit jejich nespravedlivý zápasový, a který bude dělat tabulku podle počtu vstřelených gólů, statistiky +/- nebo čehokoli jiného :clap:
Azizek píše:
petrik píše:naozaj nechapem preco by mal tim ktory tipoval objektivne slabsie skoncit v tabulke vyssie ako timy co tipovali lepsie... ibaze nie prave v urcite dni :P neviem ale s tymto sa asi nikdy nezmierim...
Tak to abys rychle volal vedení NHL a upozornil je na převratný hybridní systém, který by měl nahradit jejich nespravedlivý zápasový, a který bude dělat tabulku podle počtu vstřelených gólů, statistiky +/- nebo čehokoli jiného :clap:
:hroza:
toto som tu vysvetloval uz X krat za poslednych par rokov... mam zase?

KTL nie je NHL !!!

- v NHL timy ktore nastupuju proti sebe ovplyvnuju navzajom svoj vykon a ked tim streli jednemu superovi 7 golov, neznamena to ze by v ten den strelil 7 golov vsetkym ostatnym timom keby proti nim hral... vykony timu nie su objektivne meratelne a navzajom porovnavatelne mimo konkretnych zapasov

- v KTL su vykony timov navzajom nezavisle, objektivne meratelne a porovnavatelne. ked tim natipuje na 20 bodov tak objektivne podal lepsi vykon ako vsetky timy co natipovali na menej bodov a horsi vykon ako vsetky timy co v ten den natipovali na viac bodov. vo vzajomnych zapasoch timy navzajom svoje vykony neovplyvnuju, rovnaky pocet bodov by nahrali proti hociakemu superovi s ktorym by prave v ten den hrali... preto su cisto zapasove kola z mojho pohladu len nespravodliva loteria v ktorej uspech v ovela vacsej miere zalezi od stastia na "spravny" rozpis ako od stastia v samotnom tipovani :hroza:
dobre petrik pise s tym ze nemozme porovnavat zapasy NHL so zapasmi KTL, nieje to len rozdiel v nazve, my vsetci tipujeme tu istu sadu zapasov ako kazdy dalsi tim v sutazi cize objektivne sa da povedat ze ten a ten tim bol v dany den lepsi ako vsetky ostatne timy kedze nazbiera viac bodov... neporovnatelne s normalnym zapasom NHL kde je vzajomna interakcia len dvoch timov a casto krat rozhoduju malickosti ktore su neopakovatelne.

cize s touto castou suhlasim s petrikom, problem v tom systeme co navrhujes petrik ale vidim zase ten ze nieje prilis zazivne hrat tak dlhu dobu s jednym a tym istym timom :| z toho plynie ze ten system by chcel opat vyrazne zmeny okrem toho ze tie bonusove body su tiez otazkou ci su vhodne alebo nie pripadne v akej vyske atd.

Chapem aj to ze su useri ktori maju z istych pricin zaujem o striedanie dvoch tipov kol, ma to svoje opodstatnenie v pripade ked sa jedny ohradzuju voci zapasovemu kolu a druhy zase opacne voci tabulkovemu. Na druhu stranu si myslim ze by sme mali byt schopny dohodnut sa na nejakom JEDINOM systeme ktory by uspokojil kazdeho alebo aspon vacsinu a mal by realne zaklady a ktory by po precitani si aj kazdy pochopil a uznal ze to dava zmysel a nieje to vycucane z prsta. V tomto smere sme zatial asi jedinecny ked sa jedna zakladna cast hra niekolkymi sposobmi ale neviem ci prave tato jedinecnost je spravna.

Preto vas vsetkym prosim aby sme skusili najst nejaku jednu spolocnu myslienku od ktorej by sme sa mohli odvijat a snazit sa len doriesit to ku spokojnosti ale aby sme naozaj nasli jeden system ktory by bol najlepsi. Dolovim si za seba povedat ze cisto zapasovy system nieje cesta ktorou by sme mali ist na zaklade uz spominanych postrehov, hybridny sytem ako som uz povedal by mohol byt riesenim dolezite by bolo ale aby sme sa najprv zhodli na type a potom mozme zacat riesit body, sposob, pocet timov, atd atd.

Skuste teda popremyslat ktory system by bol podla vas realne najviac akceptovatelny, aj z pohladu druhej strany aby sme sa nesnazili pretlacat len jeden system ktory by sice vacsine vyhovoval ale k comu by nam to bolo keby kvoli tomu nenastupilo do sutaze dajme tomu 8 timov... tym by sa aj tak vsetko zmenilo.
janik píše:problem v tom systeme co navrhujes petrik ale vidim zase ten ze nieje prilis zazivne hrat tak dlhu dobu s jednym a tym istym timom :| z toho plynie ze ten system by chcel opat vyrazne zmeny okrem toho ze tie bonusove body su tiez otazkou ci su vhodne alebo nie pripadne v akej vyske atd.
tyzden IMO nie je zas az tak dlha doba...
bolo by to vlastne velmi podobne seriam PO, ktore sa tiez hraju na 4 vitazne zapasy, cize 4 az 7 dni
petrik ale predstav si ze nebude parny pocet timov , teraz bude nejaky tim tyzden cakat??

to proste nieje ono... ked tak aby sa to striedalo ale celkove vyhodnotenie by sa mohlo robit az na konci - cize kazdej dvojici by sa tieto vzajomne statisktiky pocitali a po poslednom vzajomnom zapase by sme videli vysledok - ale az ku koncu zakladnej casti - aj v reale nehraju okrem PO timy spolu viac ako dva krat za sebou. a to si myslim by mohlo byt zaujimave aj celkovo kedze by nitko presne do konca nemal istotu ako si stoji pripadne ci to tak nakoniec dopadne :)
janik píše:petrik ale predstav si ze nebude parny pocet timov , teraz bude nejaky tim tyzden cakat??

to proste nieje ono... ked tak aby sa to striedalo ale celkove vyhodnotenie by sa mohlo robit az na konci - cize kazdej dvojici by sa tieto vzajomne statisktiky pocitali a po poslednom vzajomnom zapase by sme videli vysledok - ale az ku koncu zakladnej casti - aj v reale nehraju okrem PO timy spolu viac ako dva krat za sebou. a to si myslim by mohlo byt zaujimave aj celkovo kedze by nitko presne do konca nemal istotu ako si stoji pripadne ci to tak nakoniec dopadne :)
nuz mne osobne by to skor atraktivitu znizovalo ako zvysovalo keby som vobec nevedel na com som pocas celej ZC az na konci...

kazdy system ktory v sebe zahrna nejaky rozpis vzajomnych zapasov je zavisly od "spravneho" poctu timov. v tomto ma zase obrovsku vyhodu klasicky tabulkovy system, tam je pocet timov irelevantny, moze sa z kola n akolo prakticky lubovolne zvysovat / znizovat a nerobi to ziadne vazne problemy...

aj preto by pre system v ktorom by v akejkolvek podobe boli zahrnute vzajomne zapasy a teda nejaky rozpis bolo najidealnejsie sutaz uzavriet (co sa poctu timov tyka) aby sa ich pocet pocas rozbehnutej sezony nemohol menit... ci je ale prave toto ta spravna cesta, o tom si nie som isty... :P
petrik - nebolo to myslene tak ze by sme nevedli na com sme ale napriklad pri tych velkych bodoch ktore sa daju ziskat po jednom takom zapase (myslim celu tu seriu) by si mal mozno vacsiu sancu sa posunut hore aj ked si stracal dajme tomu - cize by nebolo tak skoro rozhodnute mozno

co sa tyka uzatvarania sutaze som skor proti ako za kedze vzdy bolo cielom aby sa aj pocas sutaze malo cenu prihlasit kedze vela ludi sa moze zacat obzerat po hokejovych strankach az ked sa uz hra... preto aj sa z jednej tabulky na celu sezonu spravilo niekolko kol aby aj neskor prihlaseny mohli zbierat body
tak aby som to nejako uzavrel z mojej strany:

1) je jasne ze my dvaja s janikom musime byt od novej sezony v komisii, kedze sa zda ze mame dost casu aj chuti riesit taketo organizacne zalezitosti :D

2) ja osobne nemam problem prisposobit sa prakticky akemukolvek systemu vyhodnocovania POKIAL BUDE ZAHRNAT A ZOHLADNOVAT AJ TIMOM REALNE NATIPOVANE BODY (t.j. nie len vysledky akychsi vzajomnych zapasov bez ohladu na to ako dobre timy v skutocnosti tipovali - ako je to pri sucasnych cisto zapasovych kolach)
petrik preco zo vsetkeho robis len srandu, o nejaku komisiu mi nejde, realne viem aj kolko prace je s roznymi systemami a okrem toho uz kedysi som bol jeden z tych co tvorili system ktory sa predtym pouzival a aj mam moznost za tu dobu porovnat co ako fungovalo preto by som bol rad keby sme s experimentovanim skoncili a pevne sa dohodli v dostatocnom predstihu na systeme ktory by mal sancu vydrzat aj do buducna a aby bol len jeden, inak sa z tej sutaze stane kabaret.. uz teraz nieje prilis mozne porovnavat vysledky z roznych sezon kedze sa neustale menil system sutaze a vyhodnocovania .

kazdy ma teraz pravo sa vyjadrit, kto tak neurobi tak proste nema neskor pravo kritizovat a vyhneme sa tak aj pripadu F4F ktory sa zrazu ohradili voci davno znamej veci len preto ze sa citili byt ukrivdeny a realne tak akurat poskodili vlastnu konferenciu ktora tak hra o jeden tim menej... pokazili aj sami sebe meno zial ..
janik píše:petrik preco zo vsetkeho robis len srandu, o nejaku komisiu mi nejde, realne viem aj kolko prace je s roznymi systemami a okrem toho uz kedysi som bol jeden z tych co tvorili system ktory sa predtym pouzival a aj mam moznost za tu dobu porovnat co ako fungovalo preto by som bol rad keby sme s experimentovanim skoncili a pevne sa dohodli v dostatocnom predstihu na systeme ktory by mal sancu vydrzat aj do buducna a aby bol len jeden, inak sa z tej sutaze stane kabaret.. uz teraz nieje prilis mozne porovnavat vysledky z roznych sezon kedze sa neustale menil system sutaze a vyhodnocovania .

kazdy ma teraz pravo sa vyjadrit, kto tak neurobi tak proste nema neskor pravo kritizovat a vyhneme sa tak aj pripadu F4F ktory sa zrazu ohradili voci davno znamej veci len preto ze sa citili byt ukrivdeny a realne tak akurat poskodili vlastnu konferenciu ktora tak hra o jeden tim menej... pokazili aj sami sebe meno zial ..
ale ja som si az taku silnu srandu nerobil :ja_neviem: (napriek tomu vyrehotanemu smajlu)
pochybuje snad niekto o tom ze z nas dvoch by boli dobri komisari? bez ohladu na to ci nimi naozaj budeme/nebudeme chceme byt/nechceme byt :P

co sa tyka toho systemu tak som sa myslim dostatocne vyjadril co sa mi paci a co nepaci... kludne by som dal sancu aj tomu "yahoo" konceptu aky som tu rano nacrtol ak by dostatocny pocet ludi prejavil zaujem, nemam problem ani so zachovanim statusu quo ci s nejakym uplne novym inovativnym napadom... pokial bude to vyhodnocovanie zalozene primarne na natipovanych bodoch a len sekundarne (ak vobec) na inych veciach ktore by to tipovanie mali zatraktivnovat (zapasy KTL ci nieco podobne)
tieto veci sem nepatria si myslim petrik a popravde obcas si az moc proaktivny najma co sa vyjadrovania tyka, ako komisar by si mal byt viac objektivny, a snazit sa byt svojim sposobom nestranny a nie sa vsade tlacit ako niekto kto taha za nitky... ci uz zo srandy alebo nie :)

co sa systemu tyka ak mi napadne vyslovene konretna vec tak ju sem dam, ale dufam ze tak ako si to spravil ty tu daju navrhy aj dalsi - nejak prepracovanejsie aby sme mali jasnu predstavu a potom sa mozme rozhodnut ci a ako pripadne komisia a zacat doladovat detaily ale zatial je to len take vyjadrenie nazorov skor.

pockam s dalsimi prispevkami aj na dalsie vyjadrenia nech tu nespamujeme len dvaja verim ze aky Wild a dalsi by dokazali dat jasne navrhy :)
janik píše:tieto veci sem nepatria si myslim petrik a popravde obcas si az moc proaktivny najma co sa vyjadrovania tyka, ako komisar by si mal byt viac objektivny, a snazit sa byt svojim sposobom nestranny a nie sa vsade tlacit ako niekto kto taha za nitky... ci uz zo srandy alebo nie :)

co sa systemu tyka ak mi napadne vyslovene konretna vec tak ju sem dam, ale dufam ze tak ako si to spravil ty tu daju navrhy aj dalsi - nejak prepracovanejsie aby sme mali jasnu predstavu a potom sa mozme rozhodnut ci a ako pripadne komisia a zacat doladovat detaily ale zatial je to len take vyjadrenie nazorov skor.

pockam s dalsimi prispevkami aj na dalsie vyjadrenia nech tu nespamujeme len dvaja verim ze aky Wild a dalsi by dokazali dat jasne navrhy :)
nuz co, nie kazdy musi byt co sa humoru tyka nastaveny na rovnaku vlnovu dlzku... :ja_neviem:

slubujem ze toto je uz moj posledny spammersky prispevok v teomto topicu, len som sa chcel este k tomuto vyjadrit :D
btw v case ked som bol v komisii som sa v KTL topikoch tvaril drobec konzervativnejsie, zachovaval dekorum primerane pozicii komisara a nesnazil sa byt vzdy za kazdu cenu vtipny... aspon teda myslim ;)

ok :arrow: :backtotopic:
co keby sme to spravili takto moj navrh :arrow:

mali by sme zakladnu cast rozdelenu na niekolko kol ako teraz, kazde kolo by sa hralo zapasovym systemom ALE tabulka by sa robila klasickym tabulkovym systemom cize len z tabulkovych bodov (TB),
kazde kolko by sa po nejakom pocte klasicky vyhodnotilo a udelili by sa body do celkovej tabulky

-aky vyznam by mali tie zapasy? :?:
vidim 2 moznosti

1):arrow: vitazstva, vyhry po predlzeni, remizy by som celu sezonu pocital to jednej tabulky a mohli by sme to dat tak ze vitaz tabulkovej casti kazdej konferencie a vitaz zapasovej casti kazdej konferencie by automaticky postupil do PO do dalsieho kola

pri postupujucom pocte 8 timov (pri vacsom pocte ucastnikov) alebo 6 timov (pri mensom celkovom pocte timov) z konferencie by sme dostali po 2 timy z kazdej konferencie do semifinale a po 4 (6) timov by si to medzi sebou rozdalo o postup do semifinale (ci ako sa tomu kolu nadava :D ) , a v tom dalsom kole by proste nastupili proti sebe vzdy najvyssie nasadeny s najnizsie nasadenym postupujucim timom

2) :arrow: vitazstva atd. by sme vyhodnocovali tiez po kazdom kole tak ako tabulkovu cast, a opat by kazdy tim dostal bodovu ciastku za prve miesto atd. ako pri tabulkovej casti, cize by sme dostali dve rozne atributy s rovnakou bodovou hodnotou a kazdy tim by sa teoreticky mohol zamerat na to co ho viac bavi ale nikto by nemal ani vyhodu ani nevyhodu

zvysok by som uz nechal viac menej potom rovnako vitaz po zakladnej casti - kedze by sme dostali jednu tabulku pre kazdu konerenciu ako doteraz tak system PO a postupu do dalsieho kola pre vitaza by mohol zostat nezmeniny s dnesnym systemom


mozno to vyzera zlozito ale nieje a ta druha varianta ked tak premyslam sa mi celku pozdava, ziadne hadky ze sme vyhrali tolko a tolko a aj tak sme posledny ale zaroven by kazdy mal moznost to uhrat vyrovnanymi vykonmi a nie len taktizovanim a pripadnym stastim na dvoch troch dnoch :)

:) tak dajte vediet aj co si o tom myslite.
210 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS