Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

VOLBY DO KOMISIE - KAMPAN A DISKUSIA

ja myslim ze co sa toho tyka tak proste automaticky by malo patrit jedno miesto vedeniu HF a nech si spomedzi seba proste niekoho urcia (vieme asi koho) a ostatni aj z vedenia sa mozu o KTL komisiu uchadzat klasickou cestou a to bez debaty proste by som to povazoval za uzavretu vec teraz a arek proste by som to oznamil ze to tak proste bude

arek, nemusis mi dakovat ze si usetril na kampani :D
tak som sa nakoniec predsa len rozhodol kandidovat

veci co na 100% slubit viem:
- par minut na riesenie organizacnych zalezitosti by som mal byt schopny si najst prakticky kazdy den - na moj nazor/hlas by sa teda pri hlasovaniach nemuselo cakat
- ak po pripadnom zvoleni nadobudnem na zaklade fungovania novej komisie pocit ze som jej najslabsim clankom a ze niekto iny by bol pre nu vacsim prinosom (verim ze v sebe na to najdem dostatok sebareflexie :D ) tak nebudem mat problem kedykolvek odstupit a prenechat miesto lepsim

veci co na 100% slubit neviem:
- neviem garantovat dostatok casu na pisanie clankov na stranku ani na ranne vyhodnocovanie. s vysokou pravdepodobnostou na nic z toho dost casu mat nebudem
- nemam ani zakladne kyberneticke know-how na to aby som mohol pomoct so skvalitnovanim KTL stranky (co sa programovania tyka)

veci co by som ako clen komisie rad dosiahol:
- verim ze by som vedel prispiet k tomu aby bol priebeh sezony hladsi a minimalizoval sa vyskyt organizacne nedotiahnutych veci (napr. fiasko s all star game)
- pravidelne aspon raz do tyzdna strucny report o tom co sa v priebehu tyzdna v komisii robilo/riesilo aby boli vsetci ktorych to zaujima v obraze
- nie som fanusikom zapasovych kol v ZC, takze ak budem zvoleny, budem sa snazit o zminimalizovanie ich poctu. pre ZC preferujem klasicke tabulkove, pripadne "hybridne" kola (tymto bodom som zrejme pochoval svoje sance na uspech vo volbach, ale nevadi :D )
- zaviest zdruzovanie volnych tiperov do komisiou riadeneho timu (pracovny nazov "Expendables") za ucelom aby si skusili atmosferu tipovania v time a zvysila sa tak sanca ze ich KTL "chyti" a zacne bavit viac ako keby tipovali len individualne - viac info tu: http://hokejforum.com/viewtopic.php?f=3 ... 00#p317511
inak este taky napad do plena - co keby sme PO zmenili na system postupi dajme tomu 8 timov a odohraju kazdy s kazdym dva zapasy - doma vonku a najlepsi vyhra titul... kedysi tak boli aj MS ak si spominam alebo v nejakej obdobnej forme ze sa nehralo vyradovacim sposobom zostalo by viac timov v hre a bolo by (alebo len 6 timov - a dajme tomu vitazi konferencii by boli automaticky nasadeni bud do tej sestice alebo ako dalsie dva timy)

je to kvoli tomu ze PO uz nema take grady ako mal mozno prvy rocnik vyradovacich bojov a vela ludi uz tipovat nemoze, jasne ze aj v skutocnosti je to tak ze ti co vypadnu tak uz maju volno ale predsa len to je ich praca my sa chceme bavit tak treba najst sposob aby sa co najdlhsie mohli bavit viaceri nech to tu zije co najdlhsie.

kludne nejake jedno predkolo pred PO o postup ako maju v ceskej extralige a tak - proste zase len jeden z napadov pre novu komisiu :jn:


inak myslim ze 7 clenov je trochu moc na komisiu - ked si vezmem ze je tam arek tak by stacili max dalsi 4 clenovia a je to neviem sice z akeho dovodu sa z povodnych myslim 5 clenov preslo na 7 ale pride mi to uz malo flexibilne.

okrem toho si myslim ze by nebolo odveci keby bolo menej komisarov a ak by niekto prisiel s nejakym napadom tak by bol prizvany na rokovanie komisie kde by svoj napad mohol hajit a tak aby zas komisia mala moznost lepsie pochopit niektore myslienky ktore nemusia byt vzdy hned patrne :)
janik, tym poctom clenov v komisii suhlasim, ten pocet 7 bol naozaj zbytocny, ved aj tak cast z tych 7 mala riesenie KTL veci v :butt: arek a okolo neho max.3-4

ale nesuhlasim s dalsim a dalsim a dlasim navrhom....to PO...pomôzem si svojim niekdajsim prispevkom, kde som to pomenoval jasne
cepi píše:zopakujem po 100krat- zvolit ten najjednoduchsi system, resp. system, v ktorom sa najdu aj ""obycajni"" tipujuci, teda ti, ktori tieto podrobne diskusie, detaily, navrhy nesleduju, aby sa v tomto mozno pre nich zlozitom systeme uplne nestratili a nasledne nevytratili....a samozrejme, cely ten system konecne ustalit....netriedit to dennodenne ako ovocie a zeleninu na trhu....
opät nieco nove, opät nieco neoverene, ak sa neosvedci, opät to menit, prehadzovat, uprimne, ja sa v tom celom systeme uz pomaly stracam a aspon to PO je ustalene, overene a funguje
hm neviem ci funguje cepi realne sa pozri aka je teraz sledovanost, kolko je prispevkov, clankov atd o finale nieje to pomaly ani dostojne na to ze to je finale :thumbsdown: nie vzdy je spravne sa bat urobit zmenu len zo strachu samotneho z tej zmeny. uz vacsi zmysel ma odohrat 7 kol a potom hned vyhlasit vitaza kedze vsetci stale budu tipovat a sledovat to a najlepsi bude jasny co z tohto vyradovacieho systemu ked ludi evidentne nezaujima - tu nemame tisicky fauniskov svojich timov ktory ho sleduju aby to malo cenu hrat pre nich
a este jedna vec- kludne si myslim ze by sa nemusela ani volievat komisia ako taka ale napriklad wild s petrikom by vymysleli presny plan ako ma vyzerat dalsi system, PO, atd ina skupinka napriklad ohlund, dejf, sunbeam by navrhli iny format a volili by sme nie ludi ale konkretny format sutaze a jeho navrhovatelia by sa automaticky stali clenmi komisie plus arek (zastupca vedenia) a nech si to riadia tak ako dostali suhlas od vacsiny ktora ich navrh zvolila - na jednu stranu mozno nestale na druhu ludia si zvolia priamo system a komisia nebude furt musiet premyslat ci zmenit ako to zmenit a podobne bolo by to proste dane hned
osobne si nemyslim, ze by zmena PO formatu vyrazne zvysila sledovanost, niekto si odtipuje ci zakladnu cast, ci PO rovnakou mierou a nepotrebuje riesit topic temy za kazdu cenu; jednotlive serie PO podla mna urovnou, ci hecovanim nesklamali, nie kazdy ma za potrebu pisat po kazdom zapase opicky, srandicky, dejf uz mozno nieco naznacil, takze to je take vselijake, neviem, mne osobne sa system PO pozdava a menit ho sezonu co sezonu, ako je to v pripade zakl.casti, neviem no, jednoducho mne sa kazdosezonne vymyslanie novych a novych modelov nepozdava, som za maximalne zjednodusenie, ustalenie systemu, samozrejme pri zachovani akej takej atraktivity, ale o tom uz nech rozhodnu novozvoleni clenovia komisie :)
pridavam komentar z dnesneho vydania Kent Times.. :dudo:
Sunbeam píše:S volbou Areka za nevoleneho predsedu Komisie uplne suhlasim. Ak by
som tu bol riadne zaregistrovany, tak som uvazoval, ze prave toto by
som hned navrhol. Presne sme sa zhodli na pocte Komisarov - 6.
Nesuhlasim s ty, aby sa nejak Komisia upravovala alebo menila. Teda
len v pripade, ak vela ludi nebude aktivnych, tak by sa jej pocet
mohol skresat na 4+1. Ludi musi ich clenstvo nepriamo nutit k
aktivite. Malo by si clenstvo vazit. Preto je z hladiska psychologie
dobre oddelit aktivnych ludi do Komisie. No opakujem sa, musi ich to k
niecomu zavazovat.

S formatmi suhlasim s cepim. Na play-off by som nic nemenil To, ze je
mensi zaujem, tak je logicke. KTL nie je sledovana ako NHL. Neexistuju
tu skoro ziadni fanusikovia inych timov. Ked moj tim dotipuje, o
dalsie sa uz nestaram. To plati stale. Nechcel by som preto nejako
umelo zatahovat do aktivity silou mocou ostatne timy. Bohuzial, tak to
to je a bude asi este dlho. Zmenil by som format sezony - jednotny
system, ziadne kola. Napriklad iba zapasovy system, ktory sa mi velmi
pozdava. Prave tu vznikaju rivality a tak dalej. Dalej tiez suhlasim s
cepim, ze cesta k uspechu vedie cez jednoduchost - KTL je uz teraz moc
zlozita, co novych zaujemcov moze odradit.

Okrem Komisie by mohla byt aj skupinka ludi pod nazvom "Poradcovia".
Budu mat uplne rovnaky pristup do vsetkych tem ako Komisari. Ich
cielom bude prispievat svojimi nazormi a diskutovat s Komisiou o
vsetkom. Budu to vlastne Komisari, lenze nebudu moct hlasovat a nebudu
musiet byt velmi aktivni. Ich uloha bude cisto poradcovska. Hotove
miesto pre petrika napriklad.

Existuje vela ciest, ako sutaz zatraktivnit, ale to je na velmi dlhu
diskusiu aktualne...

Na zaver taka pikoska. Nemohli by clenovia konciacej komisie napisat
kazdy sam o sebe, ze co spravili pre KTL za posledny rok? Taky suhrn
cinnosti. Preco nie? Alebo nenapise to arek ako predseda? Zhrnutie
jedneho "volebneho obdobia". Myslim si, ze volici maju pravo vediet,
ako obstali ich kandidati. Vela userov nevidi do zakulisia KTL a potom
mozu vznikat nedorozumenia - niekto obvini Komisara, ze nic nerobil
cely rok, ale opak je pravdou, lenze to nebolo tak viditelne. No podte
na to, mate na to vsetci gule?
Sunbeam píše: Na zaver taka pikoska. Nemohli by clenovia konciacej komisie napisat
kazdy sam o sebe, ze co spravili pre KTL za posledny rok? Taky suhrn
cinnosti. Preco nie? Alebo nenapise to arek ako predseda? Zhrnutie
jedneho "volebneho obdobia". Myslim si, ze volici maju pravo vediet,
ako obstali ich kandidati. Vela userov nevidi do zakulisia KTL a potom
mozu vznikat nedorozumenia - niekto obvini Komisara, ze nic nerobil
cely rok, ale opak je pravdou, lenze to nebolo tak viditelne. No podte
na to, mate na to vsetci gule?
S tímhle souhlasím. Tady pořád píšete, že se někteří komisaři na to vyprdli a že jste měli problémy je sehnat aspoň k hlasování. Ale my ostatní vůbec nevíme, o koho jde. Víme, že nejvíc odmaká arek. To nemusí nikdo psát, ale o ostatních komisařích vůbec nemáme ponětí, jak se stavěli ke svým povinostem. To víte jen vy.
Jasně, že se do komise dostanou janik, petrik, Ohlund (pokud se přihlásí), protože o nich se ví, že pomáhali nebo se zajímají o dění v KTL, i když nebyli v komisi. Jenže o ostatních se bude hlasovat jen na základě sympatií.
Pokud na to nemaj komisaři koule se přiznat, tak by to o nich měl napsat arek, tedy aspoň o těch, kteří se budou znova hlásit.
švolco píše:tak v kratkosti sa vyjadrim k tomu co som cital v tomto topicu(prepacte kolegovia)..
:arrow: khl urcite nie :thumbsup: ,
:arrow: jednotlivcov by som nehal tak ako su.. ak by pri vyhodnocovani s tym bol problem, kludne by som hlasoval aj za zrusenie tabulky jednotlivcov.. urcite by som im ale neprikladal vacsiu ulohu.. :thumbsup:
:arrow: tiper & tim tyzdna, mozno mesiaca ano, dobry napad :thumbsdown: .. tiper & tim dna je uz zbytocne a nebude to mat ziadnu prestiz.. :thumbsup:
:arrow: aktualizovat web ano samozrejme.. :thumbsup: clankami by som asi velmi neprispel, skor nejakymi rozhovormi, to uz som v minulosti robil aj na hf, aj pre jednu hudobnu stranku.. ale nemozem slubit ze by to bolo pravidelne, len sa tak zamyslam (edit: neslubil som to ale niekolkymi clankami som prispel) :thumbsup:
.. :!: hlavny dovod pre mna je to, aby som si vedel povedat napady, nazory a argumenty predtym nez sa nieco schvali, lebo potom je to uz zbytocne a dostanem odpoved, ze moze sa to riesit pre dalsiu sezonu.. :thumbsup:
tolko asi v skratke..
ako tak pozeram tajnu temu v komisii, vyjadril som sa a hlasoval som ku kazdemu navrhu, niekolko som ich sam predlozil, niekolko krat som pisal aj inym kandidatom, aby sa urychlilo hlasovanie
švolco píše: :arrow: zabudol som na dolezity bod mojho programu.. chcem do diskusie o novych navrhoch, pravidlach atd zapojit aj jednotlivych GMs.. aby sa aj oni mohli vyjadrit, povedat svoje pre alebo proti, presvedcit komisiu o svojej pravde .. v pripade ze by sia komisia nevedela na niecom dohodnut im mozno dat aj priestor hlasovat(samozrejme nie cakat na kazdeho tyzden, poslat spravu, ak sa vyjadria do 24hod trebars, tak sa vyjadria, ak nie tak nie) .. urcite ich ale treba zapojit, ak nie vramci kazdej hovadiny, tak aspon v tych dolezitejsich rozhodnutiach :?:
zial toto sme sice riesili hned na zaciatku, dokonca to vyzeralo nadejne na diskusny topic pre GMs a komisiu, no nejak sa nam to nepodarilo dotiahnut do konca a zabudlo sa na to

okrem spomenutych veci, som riadil a staral sa o play off draft, na tipovacke ms 2011 som parkrat tusim vyhodnocoval(obycajnym stylom ako pred 5 rokmi :D )..ak to nebolo ms, tak nieco ine, neviem to najst v archive uz.. ked sa nhl zapasy hrali uz vecer, doplnal som na ktl vysledky hned po skonceni(samozrejme aj vyhodnocovatelia to robili),aby mali tiperi predbezne vysledky..toto inak asi ani vyhodnocovatelia nevedia, lebo vyhodnocovanie som nerobil, len vysledky nahadzal :)

:arrow: co sa tyka ASG, neviem preco to dopadlo tak zle, fakt sme sa tomu dost venovali, ved sme ju vlastne celu zmenili od minulych rokov, chyba asi len nastala pri zverejneni presnych pravidiel a podmienok.. zial no.. :thumbsdown:

neviem ostatne veci ma teraz narychlo nenapadli, ked si to tak citam, splnil som viac ako som slubil :ja_neviem:
k tomu mozem len dodat ze som v bakalarskom rocniku, to ale viaceri, okrem toho aktivne sportujem, takze viac casu som nemal :ja_neviem:

nakolko teraz aj tak nekandidujem a plat, ktory by som musel vratit pri neplneni povinnosti,som ziadny nemal, tak to je skor pre novacikov, aby vedeli co ich moze v komisii cakat :)
Ja kandidovať nebudem, KTL ma síce zaujíma a rád som aj pomáhal posledné sezony, ale nemyslím že by som mal pre komisiu neaký prínos, písanie článkov a organizačné veci nie sú práve moja silná stránka, vyhodnotenie alebo rozpis môžem robiť aj bez toho aby som bol členom, navyše vdaka janikovi sa to vyhodnocovanie stalo úplne jednoduché, zaberie to naozaj tak 5 minút maximálne a ked vidím že aj dado má v programe že by vyhodnocoval alebo že sa vracia aj Wildcelt tak ani pri vyhodnocovaní ma nebude treba, nato už stačí nájsť 1 človeka a mal by to bez problémov zvládať.

V komisii by určite mal byť janik, podla mňa mal túto sezonu asi najväčší prínos pre KTL on, ked samozrejme neberiem areka.
Nové nápady na zlepšenie KTL len tak sype (aj ked nie so všetkými súhlasím), písal aj články a najviac roboty odviedol v zákulisí so súbormi na vyhodnotenie.

Kandidátov zatial nie je vela ale tiež si myslím že netreba aby ich tam bolo 7. Už z toho mála prihlásených kandidátov by bola podla mňa výborná komisia. Arek, janik, Wildcelt, petrik a dajme tomu ten dado a nemali by byť problemy.
ja este prihlaseny ohlund nie som :D a mam pocit ze ani nebudem :ja_neviem:
Ohlund píše:Arek, janik, Wildcelt, petrik a dajme tomu ten dado a nemali by byť problemy.
:klobuk_dole:
nedá mi, aby som nezareagoval lebo sa to týka aj mňa v súvislosti s doterajším fungovaním poslednej komisie. Ja osobne som do tej komisie šiel skôr kvôli rozhorčeniu... je tu kopec mladých ľudí, ktorí majú na starosti akurát tak prísť zo školy, hodiť tašku pod stôl, zapnúť pc a večer sa dobre najesť (aj keď česť výnimkám). Ja chodím do práce na týždňovky a to ešte v zahraničí, mám rodinu, práve v tých dňoch som dokončoval prípravy na našu stránku, ktorá už funguje, vo voľnom čase športujem a cez to všetko si viem nájsť čas aj na net a tak som do toho šiel. Skôr s úmyslom pomôcť schváliť dobré návrhy a prípadne zamedziť nežiadúcim vplyvom, ktoré by neboli na osoh. Pri problémoch s dadom sme si užili svoje (aj keď dodnes nerozumiem čo tým skutočne sledoval). Ak teraz vidím, ako si tu veselo posiela odkazy a chce sa tváriť že je v pohode, tak mi to príde dosť od veci, ale od toho sú tu ľudia, nech si zvolia koho uznajú za vhodné. (mne osobne je dado úplne ľahostajný, kvôli tomu čo popísal, bez toho aby to mal niečím podložené), takže som s ním nadobro skončil.
Ja som sa snažil byť platným členom ako sa len dalo, ohľadom tipovačky a jej vyhodnocovania som svoje povedal na začiatku, nemohol som byť v tomto nápomocný, nakoľko ráno tu nie som pravidelne, tak by som iba spôsoboval problémy. To by mnohí, ktorí sem chodia takmer iba kvôli tipovačke ťažko niesli.
Sám seba hodnotiť nebudem, systém sebahodnotenia je hlúposť. Sám som to vyhodnotil tak, že to už robiť nebudem. Nemám na to potrebný čas a mám pocit, že je to predovšetkým pre ľudí, ktorí tu vedia byť dennodenne a to ja nie som. Či som bol alebo nebol prínosom nechám na posúdenie iných. Mne samému ale prišlo, že komisia naozaj nefungovala, ako bolo treba, problémov bolo viacero.
Uzavriem to teda tým, že ja už nekandidujem, rozpisovať dôvody nie je treba. Novej komisii prajem, nech je úspešná a darí sa jej.
nuz, KTL prechadza nejakym cudnym obdobim. Kandidatov do komisie je ako safranu a asi by bolo lepsie vymysliet nieco ine ako volby :hmm:
no co budes ty a dvaja az traja dalsi a staci to aj tak sa mnohi vyjadrili ze to je viac nez dost :)
kokos, to je vyber, ze WildCelt, Dado a Cathy, ocakavam mizernu ucast, mozno to rozhodne jeden hlas (z jedneho)
wildo, este by mal pribudnut aspon 1.

MOZNOST KANDIDOVAT PREDLZUJEME (pre janika - OBNOVUJEME :D ), TAKZE KLUDNE SA ESTE HLASTE. :!:
Ok, protože z těch, co jsem jmenoval, se přihlásil jen petrik, tak se hlásím taky.
Rozmyslal som nad tym co tu janik pisal ze PO vo formate ako funguje teraz mozno nie je pre KTL optimalne a priznam sa ze z velkej casti suhlasim. Jednak je momentalne to PO dost dlhe (cca 6 tyzdnov cisteho casu?) a zaroven je pravda ze tie posledne 2 kola/3 tyzdne sezony sa uz naozaj tykaju iba hrstky tiperov a timov. Ano, je to standardny model PO aky funguje v drvivej vacsine sutazi/sportov, ale KTL je specificka sutaz a mozno by stalo za to zamysliet sa ci by nejaky iny format nemohol byt prospesnejsi.

Rozmyslal som nad modelom, ktory by zabezpecil ze by sa KTL co najdlhsie tykala co najvacsieho poctu timov/tiperov. Najjednoduchsim riesenim by samozrejme bolo nechat vsetko ako je a iba skratit serie (hrat na 4 ci 3 vitazne zapasy). Predlzilo by to ZC a tym padom aj tipersku sezonu pre vsetky timy aj jednotlivcov o viac ako tyzden.

Revolucnejsim riesenim by bola uplna zmena formatu PO. Napadol ma napr. takyto model:
PO by sa hralo klasickym tabulkovym sposobom napr. na 3 kola s pevne stanovenym poctom dni – napr. 7 alebo 10. Dajme tomu ze by postupilo 14 timov. Vsetky by sa dali do jednej tabulky a PO by zacinali od nuly. Na konci prveho kola (po 7-10 dnoch) by poslednych 6 timov v tabulke vypadlo a sutaz by sa pre ne skoncila (bez ohladu na to z ktorej konferencie by boli). Ostalo by 8 timov ktore by v tabulke pokracovali v 2. kole (body z 1. kola by sa preniesli do 2.) a na jeho konci by opat posledne 4 timy vypadli. Posledne kolo by dotipovali najlepsie 4 timy a kto by mal na konci v tabulke najviac bodov ten by ziskal titul.

Vyhody takehoto formatu:
- PO by bolo kratsie a dlhsie by sa tykalo vacsieho poctu tiperov/timov. ZC by sa predlzila, cize vsetky timy/tiperi by boli zaangazovani dlhsie
- Vitaz (najlepsi tim PO) by bol urceny objektivnejsie ako pri sucasnom modele, kedze by sa vzajomne porovnavali vykony vsetkych PO timov (cize by si nikto nemusel smutne povzdychnut ze s inym superom by sme neboli vypadli a pod)
- Ak by bol zaujem, v takomto formate by bolo mozne odmenit timy za umiestnenie po ZC – napr. formou bonusovych bodov s ktorymi by PO zacinali

Nejdem tento model nejako tvrdo presadzovat atd, ale ak by novej komisii (pripadne sirokej verejnosti :D) pripadal zaujimavy a hodny vyskusania, nebudem proti. Uplne chapem ludi co volaju po tom aby sa system KTL uz konecne ustalil a z roka na rok nemenil. Na druhej strane ale za dolezitejsie ako stabilnost systemu povazujem to aby bol system atraktivny pre co najvacsi pocet zucastnenych. To znamena ze stabilita by nemala byt cielom, ale iba vysledkom hladania najlepsieho/najvhodnejsieho/najatraktivnejsieho atd modelu. To musi byt cielom, najst dobry model sutaze – akonahle sa nam to podari, uz nebude dovod vymyslat jeho zmeny a prirodzenym vysledkom bude stabilita formatu. Zial nie vsetko sa da overit teoretickymi diskusiami, na mnoho veci - ci uz dobrych alebo zlych – sa pride az potom co sa predmetna vec vyskusa v praxi. Mnoho zdanlivo dobrych napadov sa v praxi neosvedcilo a naopak. Zakladom je teda ochota hladat, cize skusat nove veci o ktorych verime ze by mohli byt pre KTL dobre. Metoda pokus-omyl ma vsak jednu vaznu nevyhodu – overenie kazdeho napadu trva prakticky celu jednu sezonu. to znamena ze proces hladania toho zelaneho najoptimalnejsieho modelu KTL trva uz niekolko sezon a napriek tomu sa ten model stale nenasiel. Samozrejme taky model co by vyhovoval uplne vsetkym sa ani nikdy nenajde, ale verim tomu ze k nejakemu akceptovatelnemu kompromisu by sme sa nakoniec mohli dopracovat... mozno uz najblizsiu sezonu.
ten tabulkovy system playoff som presadzoval uz pred 4 rokmi (ked sa aj cela zakladna cast tipovala tabulkovym systemom a taktiez ako vtedajsi velky odporca zapasoveho systemu :psst: )

vsadilo sa vsak na zapasovy system playoff, klasicka vyradovacka a bolo to dobre rozhodnutie (hra sa to snad vsade vo svete vo vsetkych sportoch a vsetkych sutaziach, vynimkou su snad len futbalove ligy, a aj vo futbale sa LM, ci sampionaty rozhoduju vyradovackou), takze zmenit cely format playoff je podla mna zle rozhodnutie :thumbsdown:

moja predstava o playoff :arrow:

12 postupujucich timov zo spolocnej tabulky (prvi 4 automaticky do 2. kola)
4 kola
1. tabulkou na 7 dni, 2. - 4. zapasovou vyradovackou na 4 vitazne zapasy
ak by sa napr. vsetky serie v 2. kole skoncili po 5 zapasoch, 2 usetrene dni by som pridal do dalsieho kola, niektore zapasy by sa mohli hrat aj 2 dni (viac zapasov, maximalne vyuzit pocet zapasov) atd
playoff draft by som dal az po 1. kole
do playoff by sli aj timy na divoku kartu (vitazi kol)
z toho 1. kola by postupovali 4 timy z 8, cize tak isto ako by to bolo aj pri zapasovej vyradovacke, z timov postupujucich cez divoku kartu by vsak mohol postupit len 1 takyto tim a aj to len v pripade, ze by tabulku vyhral (takze ziadne valanie vajec pocas zakladnej casti, ze mam PO v suchu, urcite vacsia motivacia ist do playoff z pozicii 5. - 12., nehovoriac o pozicii 1. - 4.)

:cookies:
Zajtra budem mat tlacovu konferenciu.
Moj hlavny bod programu a najvacsi prinos:

Novy system prace komisara pre web KTL a ine zalezitosti

:arrow: Viac clankov na webe KTL (o timoch, tiperoch, rozhovory a podobne)
Najmenej 2-4 clanky na webe KTL kazdy tyzden. Finale KTL sa skoncilo a nikde nevidim nejaky rozhovor s hracmi vitazneho timu a ani len clanok. Nie je to asi preto, ze vela ludi nema rado vitazny tim. Arek nie je Vasek The Pig Nose. Toto je velke minus, lebo tych clankov bolo raz dost a raz zmizli uplne.

:arrow: Efektivnejsie rozdelenie prace v Komisii
Kto uz teraz hovori, ze moj system nebude fungovat, tak ho rychlo vyvediem z omylu. Tento moj dolezity prislub a bod programu nestaviam do roviny "ak neprejde, tak odstupim z Komisie". Tento bod programu je jednoducho fakt, ktory fungovat bude. Komisia KTL bude robit viac prace, ako tomu bolo v minulosti - viac viditelnejsej prace - avsak komisari nebudu musiet venovat svoj cely volny cas KTL. Praca bude rozdelena efektivnejsie a lepsie. Vid Eurolanche. Colorado je uplne out uz dva tyzdne a my mame stale denne tri exkluzivne clanky. Zadarmo.

Novy system sutaze

:arrow: Zakladna cast
Budem sa snazit presadit fungovanie zapasoveho systemu po celu zakladnu cast. Kompromisom budu maximalne dva odlisne vyhodnocovacie systemy pocas zakladnej casti, nie tri.

:arrow: Play-off
Zakladom bude udrzanie sucasneho systemu play-off, ale nebranim sa tabulkovemu systemu.

Ine

:arrow: Zrusenie play-off draftu
:arrow: Otvorenie vsetkych topicov Komisie pre siroku verejnost
:arrow: Zapojenie GMs do hlasovania o vybranych otazkach KTL
Ja by som ti šancu dal, návrhy tu máš reálne a s väčšinou súhlasím. Tiež sa mi nepáči ako KTL stránka "zomrela" hned po skončení posledného zápasu, žiadne zhrnutie sezony či aspoň finále... :thumbsdown: .
Ty slubuješ 2-4 články týždenne to nie je najlahšia úloha lebo niekedy ozaj nieje o čom písať, ale kedže si novinár tak verím že s článkami by si nemal najmenší problem. Súhlasím aj s tým že by komisia mala viac pomáhať ale po tejto sezone je to ciel určite všetkých a nielen tvoj, a nová komisia má byť v užšom zložení, isté miesto majú janik aj petrik, obom na KTL záleží a tak už teraz je zaručené že arek nato nebude sám :thumbsup: . Čiste zápasový system v ZČ nebude asi najlepší nápad, tabulkové kolá by tiež nemali chýbať. Nesúhlasím ale s tým aby boli tie témy komisie otvorené pre všetkých, stačí ked sem tam niekde ohlásia že čo sa rieši, petrik sa toho dožadoval často ako tipér, tak verím že ako člen komisie to bude práve on kto bude informovať o dianí.
Ohlund píše:Ja by som ti šancu dal, návrhy tu máš reálne a s väčšinou súhlasím. Tiež sa mi nepáči ako KTL stránka "zomrela" hned po skončení posledného zápasu, žiadne zhrnutie sezony či aspoň finále... :thumbsdown: .
Ty slubuješ 2-4 články týždenne to nie je najlahšia úloha lebo niekedy ozaj nieje o čom písať, ale kedže si novinár tak verím že s článkami by si nemal najmenší problem. Súhlasím aj s tým že by komisia mala viac pomáhať ale po tejto sezone je to ciel určite všetkých a nielen tvoj, a nová komisia má byť v užšom zložení, isté miesto majú janik aj petrik, obom na KTL záleží a tak už teraz je zaručené že arek nato nebude sám :thumbsup: . Čiste zápasový system v ZČ nebude asi najlepší nápad, tabulkové kolá by tiež nemali chýbať. Nesúhlasím ale s tým aby boli tie témy komisie otvorené pre všetkých, stačí ked sem tam niekde ohlásia že čo sa rieši, petrik sa toho dožadoval často ako tipér, tak verím že ako člen komisie to bude práve on kto bude informovať o dianí.
Dakujem Ohlund.

Clanky nebude problem pisat - nielen ja, ale aj ostatni. Len sa vytvori nejaky model. Clanky nemusia byt na stranu, na dve strany. V pondelok bude vzdy povinna jazda - tiper alebo aj tim tyzdna. Zrhnutie statistik. To naozaj zvladne kazdy. Takze uz tu mame jeden novy clanok. Druhy moze byt viac o timoch - tu by hadam kazdy komisar potreboval nejaky historicky prehlad timov - ako sa skoncili vsetky sezony, kde, kto hral - aspon ciastocne nieco. Potom sa budu robit clanky lahsie. Tento druhy clanok za tyzden by bol o aktualnom diani v konkretnom time. Citacie manazera, pripadne aj hracov. Nie viac ako strana. A dalsie clanky? Rozhovory, oznamenia komisie...

Nebranim sa dvom zapasovym systemom - ale v tomto pripade iba tabulkovy a zapasovy. Nechcem KTL komplikovat, odradi to novych ludi.

Otvorenie vsetkych topicov by trochu pridalo viac zodpovednosti komisarom - kazdy by mal prehlad, kto, co, kedy, ako casto pise. Proste sledovanie jeho prace pre KTL detailnejsim sposobom. Ale toto je len bonus, hlavny program je uvedeny oddelene vyssie.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS