Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

PRIPOMIENKY, OTAZKY, NAVRHY A VSEOBECNA DISKUSIA

myslim ze podpichovaciek nebolo ani vlani vela, vsetko je to otazka toho kto sa s kym stretol, ak sa stretla nejaka fajn dvojica tak to zilo ale zvysok timov to nejak nehrotilo ani tak a vsetko este bude, myslim ze timy ktore teraz uz stracaju budu kazdym dnom nervoznejsie a nebude to pohodicka klidek tabacek ako si niektory myslia a podla mna je toto proste spravodlivejsie .. aspon nech sa do final four dostanu naozaj naj timy a tam uz sa to rozhodne kazdy s kazdym s odvetou bude to mat vacsi spad potom a verim ze si to minimalne tie styry timy uziju, samozrejme hodnotit finalne budeme az na konci a uvidime no urcite to chcelo zmenu, vlanajsie PO bolo nekonecne ...

p.s: treba si aj povsimnut ze komisia ma v plane drzat sa viac tabulkovych kol ako zapasovych, vid plan keby sa odohrala cela sezona - 4 tabulkove a len 2 zapasove kola a tak j epodla mna logicke ze aj PO sa snazime dostat do nejakej takej podoby lebo ked si raz myslim ze to zapasove ma byt skor na spestrenie tak preco prave cisto na zaklade zapasov by sme mali chciet najst vitaza KTL? to by si dost odporovalo a pre mna aj tie terajsie zapasove kola boli totalna nuda, pri 11 timoch na konferenciu to trvalo nekonecnych 22 dni a pohyby v tabulke minimalne... jeden den mas paradny a ziskas az 3 body pri tom by si porazil kludne kazdy jeden tim, v tabulkovom mozu byt ovela vacsie posuny bud smerom hore alebo smerom dole a je to podla mna ovela zaujimavejsie...

p.s2: ani velke hecovacky pocas sezony neboli ani pocas zapasovych kol.. ako som pisal je to skor o tom ake timy sa stretnu a ake vztahy maju ale ta rivalita dost opadla sa mi zda a skor sa objavuju pozitivne povzbudzujuce komentare nez tie negativne
mne sa tiez sucasny system playoff moc nepaci

prve zapasove kolo je vsak velmi dobry napad, pretoze umoznuje jednoducho menit pocet postupujucich timov podla celkoveho poctu timov (pri seriach to bolo komplikovanejsie, pretoze bolo potrebne vytvarat dvojice a muselo sa to riesit volnymi kartami), plusom su urcite aj bonusove body za zakladnu cast

druhe zapasove kolo je ale uz podla mna zle (a hlavne prenasane body)

a final four je uplne zle, ako moze o titule rozhodovat kazdu chvilu kritizovany zapasovy system, navyse kedze urcite kazdeho zaujima vo finale len prve miesto, to znamena, ze sa moze stat, to co sa stalo v poslednom kole v pripade CP, tim uz nebude mat sancu na titul, tak sa na to vykasle a takto znehodnoti finale, ked uz final four, tak tabulkove

ako pise kajo, urcite by bolo lepsie keby postupuje menej timov, pri sucasnych 11 timoch (aj 12) by stacilo len 6

ak by bolo tazsie do playoff postupit, to by bolo len plusom a co ta predsa motivuje najviac sa zlepsovat, predsa neuspechy

a mozno by prisli na chut draftu aj niektori jeho odporcovia alebo by sa aspon zmiernil ich odpor voci nemu, pretoze ak by si s timom 2x nepostupil do playoff, co by sa kludne mohlo pri vyrovnanosti sutaze a mensom pocte postupujucich stat, mozno by si aj privital moznost zazit playoff aspon ako playoff posila, ktora si to miesto zasluzi ci uz vykonmi alebo pristupom

snaha o to, aby co najviac tiperov co najdlhsie tipovalo je podla mna hlupost, bolo to uz v inej debate, ak chceme toto, tak tipujme od prveho po posledny zapas NHL a zabavajme sa

ale kazda sutaz by mala mat svoje vyvrcholenie a ked je sutaz takato, kazdy chce vyhrat a cim viac chce vyhrat, tym bolestivejsie su prehry, takze dlhsia pauza od tipovania pride vhod, niekedy je to naozaj narocne na psychiku toto tipovanie

ze bolo playoff dlhe, ucastnilo sa ho malo tiperov a nezilo to tak, a to je problem

playoff a ucast v nom ma byt odmenou pre tych najlepsich (a to by malo platit aj pre draft)

a je logicke, ze postupne zaujem o playoff u tiperov postupom casu klesa, tu nie su fanusikovia, iba zainteresovani, vypadnem, tak samozrejme, ze si chcem uz od toho oddychnut (aj ked hrac vypadne zo SC alebo MS, keby mu daju otazku ci bude dalej sledovat sutaz, asi povie, ze nie, maximalne povie komu to praje a tym to pre neho konci, ale tam to dalej zije, pretoze su tam fanusikovia, co tu my nemame)

pre playoff je jednoznacne najatraktivnejsi model vyradovacky a dufam, ze sa vrati, ako som spominal vyssie, prve zapasove kolo playoff je dobre, ale od 2. kola by bol super navrat k vyradovacke, s tym, ze vzdy by uz zacinali timy od nuly a vyvrcholenie sezony by bol suboj 2 timov
ja v tom FF problem nevidim, aj v skutocnosti sa kedysi hralo takymto stylom a nie vyradovackou..

nemyslim ani ze by bolo zle ze sa body do druheho kola presuvaju je to aj dost logicke kedze na druhe kolo je menej dni a myslim ze je aj spravne ked sa dlhodobo dobry tim dostane dalej ako tim ktoremu nahodne vyjde par dni..

co sa tyka FF je to ako som pisal, sice o vitazovi rozhodne zapasovy typ ktory podla mna nieje az tak spravodlivy ale kedze odohraju 4 timy so sebou v kratkom slede par zapasov je vacsia sanca ze ta vykonnost sa prejavi a nebudu tam az take vykyvy co sa nahody tyka a ani by som sa nebal toho ze nejaky tim prestane tipovat, predsa len zapasov je dost malo a tie straty asi tak velke nebudu a ked sa tim dostane az tak daleko tak je tam aj pravdepodobnost nejakej istoty ze sa na to uz nevyprdne


ale ako som napisal, hodnotme az po sezone, bude cas si to vyhodnotit a uvidime, ja ale s cisto vyradovacim PO asi suhlasit proste nebudem lebo v nasom pripade mi nepride dost spravodlive :bee:
este dodam ze mozno by sa dalo urobit aj to ze by po druhom kole vypadli dalsie tri timy z kazdej konferencie a zostal by nam v kazdej z nich ten najlepsi tim a tato dvojica by si to mohla rozdat vo finale to by som este tiez bral
ale taketo FF je uz prezitok :D ved aj ked sa niekde nejake final four hrava, tak ma semifinale a nasledne finale a to zapasove FF je predsa presne to iste ako klasicke zapasove kolo v ZC, len miesto pre 11 timov je pre timy 4 a neviem neviem ako s prejavenim tej vykonnosti, v ZC to bolo dost kritizovane :sarcasm: zapasovy system v serii sa zda byt spravodlivejsi, pre timy viac atraktivnejsi a ked v dany den tipujes, tipujes s tym, ze mas stale sancu vyhrat, aj ked prehravas v serii 0:3, zatial co v zapasovom FF mozes uz kolo dve pred koncom byt bez sance na vyhru
nj vsetko ma svoje pre a proti, a prezitok to mozno je ale nie v KTL, musime prejst celym vyvojom ako kedysi ostatne sutaze a potom si mozme povedat vyskusali sme, nebolo to ono, je to prezitok pre nas :D

a hybaj na skype :jn:
V období od začiatku posledného kola základnej časti až po koniec sezóny KTL (do skončenia PlayOffs) sú zakázané nielen akékoľvek prestupy, výmeny či hosťovania, ale aj oslovovanie tipérov a rokovania o potenciálnych nových zmluvách pre ďalšiu sezónu. Tresty za porušenie tohto zákazu sú nasledovné:

1. porušenie - previnilcovi by sa prvých 5 dní sezóny nepočítali tipy ani do tabuľky jednotlivcov, ani pre tím (čiže jeho tím by de facto tipoval 5 dní v trojici, bez ohľadu na to či by previnilec bol GM alebo len radový tipér). V prípade, že by previnilec sezónu začal ako voľný tipér by sa trest uplatnil až v momente, keď by podpísal zmluvu s niektorým tímom

2. porušenie - previnilcovi by sa nepočítali tipy 10 dní a nemohol by v novej sezóne pôsobiť na poste GM

3. porušenie - previnilec by nemohol v novej sezóne uzatvoriť zmluvu so žiadnym tímom a mohol by celú sezónu odtipovať iba ako voľný tipér



len tak zo zvedavosti, toto aj plati, resp. niekto na to aj dohliada

a co ak prehodim par nezavaznych slov v internetovej kaviarni :D s mojim tiperom, napr. s marom alebo s tiperom, ktori v KTL nebol, napr. Derryl, to je dufam ok, nie ze by k tomu doslo :jn:
Neudělali náhodou soudruzi v NDR (rozumej komisia) chybu?

3. miesto v základnej časti + 2. miesto v play off = 5. miesto? :roll:

toto ide akosi proti elementárnym základom logiky, matematiky a kto vie ešte akej inej -iky
http://ktl.hokejforum.com/subdom/ktl/in ... -sezona-44" onclick="window.open(this.href);return false;
ja tam vidim 5. miesto v ZC. A tie breakery sa prebrali z minulej sezony, neurcili sme si ich pred PO ako si myslis.
Ake piate? Delene tretie...ked je ten tiebreaker prebrany z minulej sezony, tak ok, ale mohlo to byt spisane skor v tych pravidlach...
Joe, to "2. miesto" DD v playoff je treba brat s rezervou, nemozes predsa len tak zobrat body vsetkych timov v playoff a podla nich zoradit timy, je ine ked tim tipuje so stratou alebo s naskokom (obzvlast ked je to vacsi naskok alebo strata), vy sami by ste to mali dobre vediet, pochybujem, ze by ste tipovali systemom 2+2, keby ste trebars nad ciarou, timy su v kazdy den ovplyvnene pri tipovani svojim aktualnym postavenim a bodovym ziskom (cize aj v playoff sa timy urcite riadili pri tipovani skutocnou tabulkou playoff a nie akoze tabulkou playoff) :!:

po minule sezony mohol vypadnut najlepsi tim zakladnej casti aj hned na uvod playoff s najhorsim postupujucim, takze ak skonci "3." tim ZC, resp. "2." tim PO hned na uvod, nevidim na tom nic nelogicke, playoff je a ma byt proste svojim sposobom krute (ale sucasny system 1. kola playoff, vratane bonusovych bodov je urcite viac spravodlivy ako ten predosly) :neviem:

tak to bolo proti vam, teraz sa vas idem aj zastat :D

kajo spominal, ze co to malo byt spomenute skor, to ma pravdu, to je podla mna dlhodoby problem, pravidla a informovanost tiperov :!:

kopec veci (dost dolezitych) v pravidlach proste nie je a naopak su tam somariny (vid moj prispevok nizsie)
problem je ale hlavne v tom, ze dost veci sa riesi az pocas sezony (a su to dost dolezite veci), pricom nevidim problem v tom ich urcit uz pred sezonou (trebars pocet postupujucich timov do playoff, to je taky problem urcit kolko timov postupi ked bude 22, 25 alebo 26 timov uz pred sezonou)
vsetky pravidla by mali byt jasne urcene uz pred sezonu, nevidim problem v tom ich urcit

a co sa tyka informovanosti, nieco sa napise ako odpoved niekomi v ich topicu, v oznameniach na HF, na stranke a aj tak to vacsinu obide, tak potom je niekde asi chyba, kopec veci sa riesi pocas sezony, do pravidiel sa to dodatocne nenapise a potom su tu zbytocne dohady ako teraz s DD

este co sa tyka tych tiebreakerov, urcite je dobre urcit ich pred playoff, aby v pripade rovnosti bodov bolo hned jasne kto postupuje (lepsi priemer a potom umiestnenia, aj ked mne osobne sa viac pacia umiestnenia, ale to je nepodstatne)
ale co sa tyka bonusovych bodov, tam by mozno bolo aj lepsie keby timy ziskaju v pripade rovnosti bodov v ZC rovnaky pocet bonusovych bodov, aj ked nevidim problem ani v tom urcovat ich aj podla tiebreakerov, to uz je na posudeni tych co teraz protestuju ako by sa zachovali keby hraju v ich prospech a nie neprospech, ci si naozaj myslia, ze je to naozaj zle a neferove, tak ako to je teraz
WildCelt píše:ale co sa tyka bonusovych bodov, tam by mozno bolo aj lepsie keby timy ziskaju v pripade rovnosti bodov v ZC rovnaky pocet bonusovych bodov, aj ked nevidim problem ani v tom urcovat ich aj podla tiebreakerov, to uz je na posudeni tych co teraz protestuju ako by sa zachovali keby hraju v ich prospech a nie neprospech, ci si naozaj myslia, ze je to naozaj zle a neferove, tak ako to je teraz
tak rozdiel 5 bodov je dost, na to ze sme skoncili s rovnakym poctom bodov. hlavne ked na dohnanie straty sme mali len 10 dni.
takze najlepsie asi bude od buducej sezony udelit rovnake bonusove body a v pripade ze timy skoncia na konci 1. kola PO s rovnakym pocotm bodov o postupe rozhodne tiebreaker
WildCelt píše:V období od začiatku posledného kola základnej časti až po koniec sezóny KTL (do skončenia PlayOffs) sú zakázané nielen akékoľvek prestupy, výmeny či hosťovania, ale aj oslovovanie tipérov a rokovania o potenciálnych nových zmluvách pre ďalšiu sezónu. Tresty za porušenie tohto zákazu sú nasledovné:

1. porušenie - previnilcovi by sa prvých 5 dní sezóny nepočítali tipy ani do tabuľky jednotlivcov, ani pre tím (čiže jeho tím by de facto tipoval 5 dní v trojici, bez ohľadu na to či by previnilec bol GM alebo len radový tipér). V prípade, že by previnilec sezónu začal ako voľný tipér by sa trest uplatnil až v momente, keď by podpísal zmluvu s niektorým tímom

2. porušenie - previnilcovi by sa nepočítali tipy 10 dní a nemohol by v novej sezóne pôsobiť na poste GM

3. porušenie - previnilec by nemohol v novej sezóne uzatvoriť zmluvu so žiadnym tímom a mohol by celú sezónu odtipovať iba ako voľný tipér



len tak zo zvedavosti, toto aj plati, resp. niekto na to aj dohliada

a co ak prehodim par nezavaznych slov v internetovej kaviarni :D s mojim tiperom, napr. s marom alebo s tiperom, ktori v KTL nebol, napr. Derryl, to je dufam ok, nie ze by k tomu doslo :jn:
par sezon dozadu bolo pocas PO take mensie halo ked niektori iniciativni GMs (timov ktore uz vypadli) uz oslovovali tiperov (z ktorych niektori este tipovali) ohladom ich angazovania pre nasledujucu sezonu :roll: :slap: kvoli tomu sa robilo toto pravidlo, aby sa ti co stale tipuju PO mohli nan plne sustredit a nemuseli riesit pikachoviny o zmluvach pre dalsiu sezonu.

je uplne jasne ze aby sa nieco take mohlo realne potrestat, musel by na to upozornit osloveny tiper a zaroven to aj nejako dokazat... vyznam toho pravidla je prakticky len ten, aby sa ixovia a spol. "bali" otravovat pocas playoff tiperov ktori stale tipuju s prosikanim aby v dalsej sezone prestupili do ich timu, lebo v pripade ze by to na nich osloveni tiperi "bonzli" by im hrozil trest...
neocakavam ze sa toto pravidlo v praxi niekedy uplatni, ale nevidim problem v tom ak je sucastou pravidiel... :neviem:
:P neda sa editovat prispevok :hroza:
chcel som este doplnit ze je to aj pre GMs timov co stale tipuju PO, aby sa nemuseli bat ze im iniciativni GMs co uz vpadli "vyfuknu" pre buducu sezonu tiperov ktorym uz sezona skoncila...
napr. aby som ja teraz nelanaril do Falcons napr. Joea, ktory uz sice z PO vypadol, ale co ak ma onho vazny zaujem aj GM Pirani Ivan, ale ten sa teraz musi sustredit na PO a logicky na oslovovanie tiperov pre buduce sezonu zatial nema cas... ak by som sa dnes s Joeom dohodol tak by Ivan prisiel o svoju sancu... :jn:
ale dohodnut sa mozes aj tak iba nezavazne

ale so svojimi tipermi mozem debatit, ze

a s tymi free, asi nie
WildCelt píše:ale dohodnut sa mozes aj tak iba nezavazne

ale so svojimi tipermi mozem debatit, ze

a s tymi free, asi nie
mozes debatovat so vsetkymi ktorym veris ze ta nenabonzuju :D
petrik píše:Joea, ktory uz sice z PO vypadol, ale co ak ma onho vazny zaujem aj GM Pirani Ivan
To by musel bejt padlej na hlavu...
AndyF píše:To by musel bejt padlej na hlavu...
dve muchy jednou ranou..well played :taptap:
hlavne to nejako ustalit, zjednodusit, lebo kazdym jednym rocnikom sa tie pravidla nejako upravuju, menia a stava sa to dost neprehladne, najmä pre radovych tiperov
ja ako jeden z nich, som v tom mal tiez pekny hokej a to sa uz v KTL pohybujem nejaky ten den aj ked je pravdou, ze do pravidiel a pod., kde to bolo zrejme popisane som nezakopol :jn:
a ešte jedna otázka mi napadla, prečo potom nebol rozdiel medzi bonusovými bodmi všade +2, niektorí sú +2 a následne je odskok +3? :dup:
Joe S. píše:a ešte jedna otázka mi napadla, prečo potom nebol rozdiel medzi bonusovými bodmi všade +2, niektorí sú +2 a následne je odskok +3? :dup:
petrik píše:bola to naozaj fuska vymyslat na poslednu chvilu system ktory by s tymto timom co najviac vydrbal, stalo ma to kopec hodin prepoctov a kalkulacii ale nastastie sa mi to nakoniec paradne podarilo a vysledok rozhodne stoji za to. priceless
jasnejsie to uz vysvetlit neviem :neviem:
ďakujem veľmi pekne petrikovi ako členovi komisie za fundované vysmiatie sa celému tímu Drexel Dragons do očí :thumbsdown:

a arek si tiež nemusí z nás robiť prdel
ale ved ano, nebolo to prilis fair rozdelit tak bonusove body. Mame tu tento system prvu sezonu, tak je jasne ze sa len skusa a nejake chyby sa vyskytnu. Koho by pred sezonou napadlo, ze tri timy budu mat rovnako bodov. Pravidla ale boli jasne dane vopred, tak co tu teraz vyplakavas ako maly.

A ked zacnes ty s nami jednat normalne, tak potom zacneme aj my.
Joe S. píše:ďakujem veľmi pekne petrikovi ako členovi komisie za fundované vysmiatie sa celému tímu Drexel Dragons do očí :thumbsdown:

a arek si tiež nemusí z nás robiť prdel
smola Joe, tvoj nick mi pripomina nasu neschopnu atrapu trenera, takze kym si ho nezmenis alebo Avs nevyhodia Sacca tak budes mat so mnou problem... :neviem:
171 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG