Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Tiebreakery

norvic píše:Ja by som teda zvysil variabilitu bodov uz pocas ZC a vymyslel nejake tie-breakery, aby nevznikali delene miesta.
:!: bez diskusie, piste len navrhy :!:




v zapasovom kole :arrow:

viac natipovanych zapasov (rozumej ako zvyhodnenie pre tim, ktoreho tiperi tipuju pravidelnejsie)


v tabulkovom kole :arrow:

viac natipovanych zapasov (rozumej ako zvyhodnenie pre tim, ktoreho tiperi tipuju pravidelnejsie)


v zakladnej casti :arrow:

viac natipovanych zapasov (rozumej ako zvyhodnenie pre tim, ktoreho tiperi tipuju pravidelnejsie)
Uz si sem mohol rovno nakopirovat aj moje navrhy, nech to nemusim pisat 2x. :D

:arrow: zapasove kolo
1. celkove body
2. vzajomny zapas

:arrow: tabulkove kolo
1. celkovy pocet bodov vsetkych 4-och tiperov

:arrow: zakladna cast pred PO
Sucasny system sa mi zda ferovy.
1. Priemer umiestneni za kola.
2. Najlepsie umiestnenie.
v tabulkovych kolach by mi neprekazalo nechat delene miesta, ale nedavat vsetkym timom na delenych miestach maximalny pocet bodov, ale rovnomerne medzi ne rozdelit celkovu sumu bodov ktoru by ziskali ak by ich miesta neboli delene. najlepsie sa to da vysvetlit na priklade:
za prve miesto bolo tuto sezonu 15b, za druhe 12, za tretie 10, atd.
ak boli na delenom prvom mieste 2 timy, oba ziskali po 15b a nasledne treti tim 10
ja by som im dal (15+12)/2 - obom timom na delenom prvom mieste po 13,5b. ak by boli dva timy na delenom druhom mieste, tak by dostali (12+10)/2 - oba po 11b atd atd
ano, boli by z toho nepekne vyzerajuce polbody, ale bolo by to IMO ferovejsie... (v pripade troch ci viacerch timov na delenom mieste a hrozby este horsie vyzerajucich priemerov konciacich X,33 alebo X,67 ci X,25 alebo X,75 atd by som navrhol zaokruhlovanie na polbody)

v zapasovych kolach by som nechal ako primarny tie-breaker vzajomny zapas, ak by nerozhodol tak postupovat ako v tabulkovom kole

a v tabulke po ZC by som ponechal tie priemery a vyssie umiestnenie ako su teraz, ten treti tie-breaker (vzajomny zapas zo zapasovych kol) by som zrusil a v pripade ze by priemery nerozhodli by som postupoval ako pri tabulkovom kole - timom na delenom mieste by som bonusove body pre PO rovnomerne rozdelil. ak by bolo viac timov na delenom poslednom postupovom mieste do PO a tie-breakery by nerozhodli, tak v sucasnom systeme PO nie je problem nechat hrat prve kolo oboch...
aky tiebreaker je pri postupe do final four? neviem to najst.. dik
švolco píše:aky tiebreaker je pri postupe do final four? neviem to najst.. dik
pri rovnosti bodov postupuje vyššie nasadený tím, cize ten co bol v tabulke ZC vyssie
petrik píše:
švolco píše:aky tiebreaker je pri postupe do final four? neviem to najst.. dik
pri rovnosti bodov postupuje vyššie nasadený tím, cize ten co bol v tabulke ZC vyssie

A teraz očakávaj ďalšiu vlnu odporu :hehe:
Este nie, az ked to niekoho poskodi..inak bude klud :psst:
kajo píše:Este nie, az ked to niekoho poskodi..inak bude klud :psst:
a petrik sa bude tváriť, aký je geniálny a dokonalý :psst:
poprosim zmazat temu :slap:
Aby ste nepovedali, že len kritizujem, tak tu je môj nárh na tiebreakery:

1. v rámci jednotlivých kôl:

1.1 v tabuľkovom kole + medzikonferenčnom zápasovom kole - pri rovnosti bodov, roovnaké umiestnenie, rovnaké bonusové body
1.2 v zápasovom kole - vzájomný zápas / vzájomné zápasy - najprv body, pri rovnosti bodov, skóre zo vzájomných zápasov, ak to bude stále vyrovnané, rovnaké umiestnenie, rovnaké bonusové body

2. po skončení základnej časti

2.1 pri play-off s 8 účastníkmi v rámci konferencie - o umiestnení pri rovnosti dvoch tímov rozhodnú body zo všetkých vzájomných zápasov odohraných počas sezóny, pri rovnosti bodov skóre a ak bude stále vyrovnané, tak lepšie umiestnenie tipérov v rámci individuálnej tabuľky (celosezónnej)

2.2 pri play-off so 7 účastníkmi (víťaz ZČ je nasadený do druhého kola PO) - to isté ako bod 2.1 okrem prípadu, kedy by sa rozhodovalo o víťazovi ZČ, tam by bolo prvotné kritérium vyšší počet prvých miest v rámci jednotlivých kôl ZČ, pri rovnosti vyšší počet 2. miest v rámci jednotlivých kôl ZČ a ak by to stále nerozhodlo, tak vyšší počet 3. miest v rámci jednotlivých kôl ZČ, ak by sa stále nerozhodlo, tak bod 2.1

2.3 pri tohtosezónnom play-off - pri rovnosti bodov po ZČ by dostali tímy s rovnakým počtom bodov rovnaké bonusy
- po skončení prvého kola PO by pri rovnosti bodov bolo základné kritérium vyšší počet bodov získaný v rámci PO, ak by v PO bol získaný rovnaký počet bodov, tak by platilo kritérium uvedené v bode 2.1


---------------------

a ešte mimo tohto, vedel by som si predstaviť ideu play-off draftu, ale nie pri modeli aký bol doteraz zaužívaný, možno by sa tým zvýšila úroveň zábavy, taktiky a zároveň by to prinieslo vyššiu angažovanosť jednotlivých GM
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS