Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Finále SC CHICAGO Blackhawks vs BOSTON Bruins

Súboje o Stanleyho pohár.

Tak kto vyhra :cup: :?:

BOS
57%
20
CHI
43%
15

1.zápas Chicago - Boston 12.6 20:00 miestneho času
2. Chicago - Boston 15.6 20:00
3. Boston - Chicago 17.6 20:00
4. Boston - Chicago 19.6 20:00
5. Chicago - Boston 22.6 20:00
6. Boston- Chicago 24.6 20:00
7. Chicago - Boston 26.6 20:00


Tak a máme to tu :!: Prvýkrát od roku 1979 sa stretávajú tímy Original Six, kedy Montreal porazil Rangers a prvýkrát od roku 1972 je to čisto americké finále tímov Original Six kedy práve bostonskí medvedi porazili takisto Rangers. Oba tímy zažili počas jednej zo sérii krušné chvíle a oba boli na pokraji vypadnutia. Zvlášť Bruins ako iste všetci vieme hneď v prvom kole proti Torontu. Hawks si niečo podobné "odbili" v kole druhom proti Detroitu RW, kde prehrávali už 1:3 na zápasy. Aj tieto fakty svedčia o tom, že nastúpia proti sebe mentálne veľmi silné mužstvá a tak by táto séria mala byť napínavá až do samotného konca, na ktorom sa budú tešiť hráči.....nájdete to nižšie :jn:

Finále konferencií skončilo šokujúco rýchlo v oboch prípadoch a predovšetkým v sérii Bostonu s Pittsburghom taký priebeh neočakával snáď ani najkowerovatejší fanúšik Bostonu. Obdržané dva góly v štyroch zápasoch ( :!: ), ustráženie Crosbyho, Malkina a spol, len dve nechytateľné strely smerom na famózneho Raska,... :klobuk: Chicago sa potrápilo s ešte stále uradujúcimi šampiónmi z LA trochu viac, ale tí po náročných sériách s Blues a Sharks v prvom resp. druhom kole už nenašli dostatok síl na zastavenie rozbehnutého Chicaga.

"Vieme, že Boston bude ťažký súper. Videli sme niektoré ich zápasy, predovšetkým poslednú sériu. Vieme, že musíme hrať ako najlepšie vieme a hrať tímovo ak chceme poraziť týchto chlapcov" obranca Hawks Duncan Keith
Som si istý, že rivalita sa vráti v momente ako sa začne zápas číslo 1. Je to dobré pre ligu a pre hokej. Dva obrovské hokejové trhy. Sme radi, že sme toho súčasťou" tréner Hawks Joel Quenneville

Napriek tomu, že to je druhá účasť vo finále za posledné tri roky pre Boston, tréner Claude Julien si nemyslí, že by mali jeho hráči problém s motiváciou "Skutočne sme chceli dostať sa až sem a teraz vieme, aká výzva pred nami stojí. Sme nadšení, že sa nám to podarilo (dostať sa do finále). Hovorí sa: ak si sa tam dostal raz, chceš sa dostať znova. A je to pravda"

V top 25 kanadskom bodovaní nájdeme 11 hráčov z oboch tímov, čo je samozrejme ovplyvnené počtom odohratých zápasov.

1. David Krejčí 16z - 9g+12a (21b)
2. Nathan Horton 16z - 7+10 (17)
3. Brad Marchand 16z - 4+9 (13)

1. Patrick Sharp 17z - 8+6 (14)
2. Marián Hossa 17z - 7+7 (14)
3. Patrick Kane 17z - 6+8 (14)


Ako to teda dopadne? Depth tímov je v útoku a obrane cca vyrovnaný a hlavný difference maker môže byť práve Rask v bráne B's. Nepodceňujem Crawforda, ale vzhľadom na to, že sériu pens-bruins som tipoval 4:2 pre pens, chcem sa mýliť aj v tejto tak tipujem 4:2 pre Boston. Snáď je to dobrý jinx :petrik:


btw. toto finále je snom snáď každého slovenského bangvajdlera a je isté že pohár lorda Stanleyho zavíta tento rok aj na Slovensko a či už to bude Chára, alebo H+H, už teraz vieme, že ten :cup: bude vybojovaný aj vďaka ich zásluhe, narozdiel od leta 2004 kde sa na Liptove napchával Cibák bryndzovými haluškami z pohára za .... :ho*no:
sme tam :tada: aj ked este nie na samotnom vrchole :nono:

v prvom rade som maximalne spokojny s tym, ze zo Zapadu sa vo finale predstavi tim original six s duom H+H a caka na nas uplne NAJidealnejsie finale tejto skratenej sezony :good: pre tych, ktori tento nazor nezdielaju :fucker:

ak mam byt uprimny, proti Pens som velke, resp. prehnane ocakavania neriesil, jasne fanusik veri svojmu timu a proti kazdemu jednemu superovi, no respekt s Pens zostavy tam bol, ten je bez debaty aj proti Hawks, no u Pens to bolo nieco ine :neviem:
som velmi zvedavy na konfrontaciu s timom zo Zapadu a na nase sance sa pozeram celkom optimisticky (viac, ako tomu bolo proti Pens) ale konecny vysledok si netrufam povedat; ich utocna sila Kane, Toews, Sharp, Hossa, ci v neskutocnej forme hrajuci Bickell vzbudzuje respekt, no ten musia mat aj oni voci nam
nech to uz dopadne tak ci onak, hokej v juni maximalne chuti(l) :cookies:

toto video patri sice este do Timmyho ery, ale je mojim najoblubenejsim v ramci BOS (uz len hudobnym introm) a v PO zakazdym aktualny



odkaz pre popa - Obrázek
Ja jsem spokojen. Na rozdil od lonskeho roku, budu spokojen, at to vyhraje hocikto.
Nakolko jsou ve finale dva nedavni vitezove, nepreju to extra zvlast ani jednomu.
Osobne myslim, ze Hawks si s defenzivou Bruins poradi a jak se Penguins vratilo stesti s Islanders, tak se Bruins vrati stesti s Penguins (zajimala by me statistika tycek v serii :hmm: )
Tip je Hawks v 6, prat budu Bruins (faktor Kane, faktor Krejci, faktor Jagr)
Ja verim nasim tak ako stale, no sance vidim 50:50. Snad si Rask prenesie formu (+ stastie) aj do finale.... Velmi by som prial Handzusovi SC, ale nie proti Bruins.
Ták a teraz si zacnem hokej vyslovene uzivat, mozno to vyznie trochu cynicky, ale ja by som ten SC strasne dopriala Handzusovi, lebo za pristup si to zasluzi, a takisto aj do repre isiel furt s plnou dusou, celym srdcom aj napriek zraneniam, ale proti Brumikom je to take divne no.... :neviem:

Kazdopadne cakam vynikajuci hokej, dufam, ze obe strany k tomu pristupia tak ako maju, nedojde k nijakemu suckovaniu a uzijeme si hokej hodny finale SC. Nechcem dopredu hovorit nijake prognozy, ocakavanie, ale jednoduho chcem len fajny okulahodiaci hokej, kde k tomu patricne prispeju rozhodcovia (pre prekrucacov - tak, ze ich nebude vidno an ebudu vehementne presadzovat vitazstvo jednej ci druhej strany).

Takze v stredu v noci :kajo: a ideme na to :hfman:
Chicago - Boston 1:4

Nebude o čem... Crawford time :wink:
obe konferencne finale boli vysledkovo jednoznacne, takze tu chcem poriadnu 7-zapasovu seriu :kajo:
tipujem Boston in 7.
AndyF » Pon Jún 10, 2013 11:59 am píše: tak se Bruins vrati stesti s Penguins (zajimala by me statistika tycek v serii :hmm: )
Ako povedal Rask: "Tycky z vonkajsej strany branky sa nerataju."
kajo » 10 Jún 2013, 17:25 píše:a hlavný difference maker môže byť práve Rask v bráne B's
poukazal na to aj Wanic a toto ma napadlo medzi prvymi, ked sme vyfasovali Hawks.....Corey ma skvele PO cisla (93,5 %), ale tadial by to mohlo byt priechodne
Bruins in 6, rozhodnú doma. Difference maker v sérií bude bránkovisko. Toť vše, v stredu sa ide na to, mackovia :wave:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Az teraz si uvedomujem, ze vsetky tie prebdene noci stali za to. Byt sucastou takej organizacie a skveleho timu hoci len z pozicie fanusika, aj to je krasny pocit.

Ja mam Handzusa rad, ale zial nesiel do spravneho klubu. Nevadi, keby jastraby vyhrali, aspon ma to nebude az tak skriet, Miso si to zasluzi za svoj pristup k hokeju.

Tesim sa na finale a chcem, aby Zdeno opat dvihol pohar nad hlavu, priniesol ho do Trencina a uzil by som si oslavy v drese Bruins, vypytal od neho autogramy na karticky a odfotil sa s poharom. Jedna z vyhod, ze som sa v Trencine narodil :jupi:

Od serie ocakavam vela bojovnosti a skveleho Raska. Mam zly pocit, ze ofenziva Blackhawks nam to nedaruje. Ale ak defenziva bude pokracovat v doterajsich vykonoch, nemame sa coho obavat.

Skromny tip: 4:2 pre Bruins. :jn:
Tak tu to je. Československé finále jak NHL, tak AHL. Opantali sme to šecko spolu českí bratia :yes: SC neprajm nikomu a zároveň obom tímom. Som rád, že môžem vidieť bok po boku bojovať hráčov ako čára, krejčí, džegr, hossa, handzuš, frolík, rozsíval na druhú stranu zas palát, pánik, mrázek, tatar, jurčo, šustr, gudas :wink2: ČESKOSLOVENSKÁ výkladná skriňa svetového hokeja :good: :frajer2:
Podľa mňa najlepšie finále aké si može divák v tejto sezone priať. Z Bostonu sa stáva pomaly dynasty, výborne pracujúce hodinky s Raskom. Blackhawks som už v sérii s Detroitom odpisoval, ale oni ukázali charakter. Nech už vyhrá ktokoľvek, čakám tie najkvalitnejšie zápasy :thumbsup: :box:
danny111 » Pon Jún 10, 2013 11:29 pm píše:Podľa mňa najlepšie finále aké si može divák v tejto sezone priať. Z Bostonu sa stáva pomaly dynasty, výborne pracujúce hodinky s Raskom.
Presne tak, tento team je cca 80% zhodny s teamom, ktory vyhral v roku 2011
a teda:
Bergy, Boychuk, Campbell, Big Z, Krejci, Ference, Horton, Lucic, Marchand, Seguin, McQuid, Paille, Peverley, Rask, Seidenberg a Thorton, jasnee este Kellyho som zabudla.

dnes su tu:
Jagr, Krug, Khudobin,, Dougie, Daugavins.... uvidime ci nastupi aj Bartkowski.

:cinka:

Fakt skoda ze Misko je v Chicagu, strasne mu to prajem, ale proti Bruins :cry: :cry: mi to strasne trha srdce.
Kedze viac sledujem Vychodnu konferenciu, doteraz som fandil Bostonu, ale teraz uz nemozem. Strasne rad by som to doprial Handzusovi, ten chalan si to za tu tvrdu drinu a obetavost zasluzi. Ak to vyhra Boston tak budem tiez svojim sposobom rad za JJ-ja a Charu, ale pre mna je Handzus skratka viac. Miso si NAJ-LEP-SI :taptap:

a ked tu tak kazdy pise o tom rozdielovom faktore, tak aj ja pridam svoj: domaci lad pre Chi
Faktor Handzus, 4:2
vyhrame 4:3, priebeh 1:1, 2:2, 3:2, 4:3

slapeme super od prveho zapasu a verim ze ten posledny krok nam uz neujde a fantasticku sezonu zavrsime SC
Dnes je Media Day. Trojhodinový maratón rozhovorov ako tradične každý rok na NHL.com v sekcii Press Room, kde bežne bývajú streamované tlačovky.

:arrow: http://video.nhl.com/videocenter/consol ... -pressroom

Začiatok od 1PM ET.
zaujimavé finále máme :petrik:

Komu to priať? Možno by si to zaslúžili na základe sezóny oba tímy, ale Chicago in 6, Handzuš :pray:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
nemam jasneho favorita, hoci o stipku viac fandim chicagu, myslim si, ze o stipku lepsi tim ma boston a vyhra
PS: bezte do 3,14ce s tym vasim bandwagon fans... nhl je super v tom, ze aj ked moj milovany tim vypadne, viem si najst dalsieho favorita a sledovat jeho cestu dalej, lebo nhl je zaujimava az do konca (snad az na minuly rok, kedy som vo finale nefandil nikomu)
PS2: "toto finále je snom snáď každého slovenského bangvajdlera" .... co je to "bangvajdler" ?
mirak2 » 11 Jún 2013, 20:38 píše: co je to "bangvajdler" ?
:)
osobne mi nevadi, ked niekto zacne fandit nejakemu timu len preto, ze sa tam objavi cech, ci slovak, to je v poriadku, vadi mi to, ze sa z neho stane pomaly ten najväcsi fanusik daneho timu, ten tim si zrazu "privlastnuje" v zmysle - vyhrali sme a pod. , aj ked nema sajnu o tom, kto v ktorej lajne vôbec nastupuje, hlavna vec, ze v nej (tej BOS) figuruje Chara, ci svojho casu Satan :sarcasm: spominam si tu zivo na jedneho nemenovaneho :giggle:
pochybujem, ze takyto fanusik vstava na nocne zapasy, pocas PO riesi bezsenne noci, s tym, ze po skonceni zapasu ide trebars rovno do prace, no bude sa rano po sladuckom spanku vytesovat z toho, ako "jeho" tim zvitazil
toto ma na tych bandwagonerov vytaca najviac, urcite nie to, co si spomenul
ze aj ked moj milovany tim vypadne, viem si najst dalsieho favorita a sledovat jeho cestu dalej
jednoducho si "prestupil" na iny fanusikovsky vagon (aj ked stale budes skutocne fandit len jedinemu timu - ANA:)
aj ja som rad, ze sa vo finale predstavi prave tato 3jica nasich hracov (ziaden Cibak, ci Bicek) a ich finalovou ucastou, je samotne finale o to viac zaujimavejsie, sledovanejsie aj v ramci slovenskych medii
ale dalsi ti to vysvetli mozno inak:)
Getzo5 » 11 Jún 2013, 10:31 píše:Dnes je Media Day. Trojhodinový maratón rozhovorov ako tradične každý rok na NHL.com v sekcii Press Room, kde bežne bývajú streamované tlačovky.

:arrow: http://video.nhl.com/videocenter/consol ... -pressroom

Začiatok od 1PM ET.
tak este raz :arrow: http://video.nhl.com/videocenter/consol ... -pressroom" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
mirak2 » Uto Jún 11, 2013 9:38 pm píše: PS2: "toto finále je snom snáď každého slovenského bangvajdlera" .... co je to "bangvajdler" ?
Bangvajdler je slovo z marovskej čechomaďarskocigánštiny a vskutočnosti zmanená to isté, čo slovo bandwagoner
218 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO