Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Chat na ukor Topicov

Připomínky a postřehy užívatelů a oznámení od vedení fóra.

:?:

1) Chat zrušit, beztak do něj nikdo nic rozumného nepíše. Alespoň se bude víc psát do fóra.
31%
14
2) Pokud se dozvím víc věcí přímo v příslušném fóru, smířím se s tím, jinak by to byla škoda.
29%
13
3) Chat nerušit, slibuji, že se vždy zamyslím, zda příspěvek nelze zapsat do fóra.
16%
7
4) Jestli xat zrušíte, rozhodím vám sandál. :andy:
24%
11

Nemylsím, že sa má registrovať samostatná doména pre chat, ale myslel som to tak, že chat by nebol na indexe, ale napr. na adrese http://www.hokejforum.com/chat.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
ThrashersFan píše:Nemylsím, že sa má registrovať samostatná doména pre chat, ale myslel som to tak, že chat by nebol na indexe, ale napr. na adrese http://www.hokejforum.com/chat.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
OK ale načo preboha? Veď nikto nikoho nenúti sa do neho pozerať. Sakra, veď mnohí nováčikovia ho "objavia" snáď po roku. :dudo: Proste to podľa mňa nemá zmysel.
Getzo5 píše:
ThrashersFan píše:Nemylsím, že sa má registrovať samostatná doména pre chat, ale myslel som to tak, že chat by nebol na indexe, ale napr. na adrese http://www.hokejforum.com/chat.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
OK ale načo preboha? Veď nikto nikoho nenúti sa do neho pozerať. Sakra, veď mnohí nováčikovia ho "objavia" snáď po roku. :dudo: Proste to podľa mňa nemá zmysel.
Viacero userov ale už má taký reflex, že automaticky scrolluje na spodok stránky, aby napísalo do chatu. Ak by malis praivť úkon navyše a prihlásiť sa (alebo zadať captchu), tak by to predsa len trochu sťažilo prístup do chatu a nešiel by tam človek len tak z nudy, aby tam táral hovädziny.
ThrashersFan píše:
Getzo5 píše:
ThrashersFan píše:Nemylsím, že sa má registrovať samostatná doména pre chat, ale myslel som to tak, že chat by nebol na indexe, ale napr. na adrese http://www.hokejforum.com/chat.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
OK ale načo preboha? Veď nikto nikoho nenúti sa do neho pozerať. Sakra, veď mnohí nováčikovia ho "objavia" snáď po roku. :dudo: Proste to podľa mňa nemá zmysel.
Viacero userov ale už má taký reflex, že automaticky scrolluje na spodok stránky, aby napísalo do chatu. Ak by malis praivť úkon navyše a prihlásiť sa (alebo zadať captchu), tak by to predsa len trochu sťažilo prístup do chatu a nešiel by tam človek len tak z nudy, aby tam táral hovädziny.
Myslíš userov, ktorí ho navštevujú pravidelne a topicy aj tak navštevovať nezačnú, alebo naopak, tých, ktorí jeho existenciu v podstate ignorujú ale očividne im na jeho zrušení záleží viac, než by malo?

Ak tých prvých, tak tvoj argument stráca význam. Ak tých druhých, tak bohužiaľ, ak škúlia či majú podobne nechcené reflexy, mali by si zájsť k očnému, prípadne k Dr. Philovi... inej cesty nieto. Teda, až na tú totalitnú, nonsenzuálnu.
Nemyslím si, že by tu niekto bol, kto topicy absolútne ignoroval. Ak bude na chate menej trafficu, tak sa bude dávať o trochu väčší dôraz na topicy. Čím by sa splnilo cepiho prianie.

Zároveň by sa chat prečistil od totálnych nezmyslov na spôsob martina83. A to by len uľahčilo adminom prácu. A to by, koniec koncov, privítali aj pravidelní četujúci.
mne pride divne ,ze ludia co nechodia na chat placu, ze my co sme hlavne na chate neprispievame do topicov a im tam je potom smutno a na strane druhej sme osocovaní obsahom nasich prispevkov.... tak preco nas do tych topicov chcete ked aj tak piseme len "kraviny" udajny? :D Nadavate nam ze sa bavime aj o normalnych veciach ale zaroven v topikoch vam chyba to hokejove cim prispievame. No ale nevadi....

Inak uz ked tak som za, aby sa vytvorili tie divizne topicy a zrusili samostatne klubove. Za cely cas som na foru chodim iba do flyers topiku, ked hraju pens tak precitat atlantikov post, raz za cas devils topic ked trolluju svojou hrou a idem sa pobavit na emo prispevkoch miestnych fandov. Do ziadneho ineho topiku ale nechodim. Je ich moc na to aby som si pracne liezol do kazdeho zvlast, listoval strany a cital to vsetko. Az to bude v jednom tak mi to aj zvysi zaujem o diane v ostatnych kluboch ked budeme v jednom topiku. Momentalne ma ani nehne a zrusenie chatu ma k tomu nedonuti. Akurat mi zostanu moje 3 topiky z atlantiku a s velkou pravdepodobnostou mi to bude malo, budem sa nudit a forum ma prestane zaujimat.

A dalsia vec. Preco nam, separujici a nekomunikativny asociali nadavaju co my rozoberame na chate? Z drvivej vacsiny sa tam rozobera hokej, sme normalní ludia a nie hokejovi nerdi ze ine nepozname. Nahodou tam chodi par velmi dobrych ludi a je fajn sa porozpravat aj o niecom inom, popripade tam priniest trochu humoru. Z 90% su ale tie debaty o hokeji a bezne debaty su tam minimalne ale ano je to tam a nejde to tahat do topikov.

Este je tu inak jedna moznost.....spravit modov ktorí bude to gro vyberat z chatu a presuvat do topikov....tym sa topiky zaktivizuju. Lenze toto nebude nikto robit zadarmo ale napr pre trvaly perma ban pre martina som ochotny to robit nejaku dobu
Já nechodím do Bille, jen do Penny marketu, tak prosím Billu klidně můžete zavřít starosto :!:
ThrashersFan píše:Nemyslím si, že by tu niekto bol, kto topicy absolútne ignoroval. Ak bude na chate menej trafficu, tak sa bude dávať o trochu väčší dôraz na topicy. Čím by sa splnilo cepiho prianie.

Zároveň by sa chat prečistil od totálnych nezmyslov na spôsob martina83. A to by len uľahčilo adminom prácu. A to by, koniec koncov, privítali aj pravidelní četujúci.
Už sa nemôžem dočkať kedy sa topicy zaplnia tak, že chudák Scorpi nebude mať čas nielen na hlúpy chat, ale ani na ich prezeranie a čítanie...
ja som dal len navrh, potom sa ma aj cepi pytal mimo, napisal som mu nieco

inak mne je jedno, ci chat je alebo nie je alebo ako funguje

mne len vadi ak sa stane to co pisal arek, ze ak sa nieco nezmeni, moze to byt zaciatok konca HF

prispel som sem uz nejakym tym eurom, tak by som nebol rad, keby to nakoniec bolo na nic, pretoze pre mna je HF najlepsim zdrojom sprav o hokeji, NHL
Getzo5 píše:Už sa nemôžem dočkať kedy sa topicy zaplnia tak, že chudák Scorpi nebude mať čas nielen na hlúpy chat, ale ani na ich prezeranie a čítanie...
Ale topicy sa nezaplnia tými, kto do chatu neprispievajú, ale tými, kto do chatu prispeivajú. Napr. u mňa by sa tá aktivita v topicoch predsa len o niečo zvýšila ;-).
ThrashersFan píše:
Getzo5 píše:Už sa nemôžem dočkať kedy sa topicy zaplnia tak, že chudák Scorpi nebude mať čas nielen na hlúpy chat, ale ani na ich prezeranie a čítanie...
Ale topicy sa nezaplnia tými, kto do chatu neprispievajú, ale tými, kto do chatu prispeivajú. Napr. u mňa by sa tá aktivita v topicoch predsa len o niečo zvýšila ;-).
Už si si vybral klub? :sarcasm:
Joe S. píše:
ThrashersFan píše:
Getzo5 píše:Už sa nemôžem dočkať kedy sa topicy zaplnia tak, že chudák Scorpi nebude mať čas nielen na hlúpy chat, ale ani na ich prezeranie a čítanie...
Ale topicy sa nezaplnia tými, kto do chatu neprispievajú, ale tými, kto do chatu prispeivajú. Napr. u mňa by sa tá aktivita v topicoch predsa len o niečo zvýšila ;-).
Už si si vybral klub? :sarcasm:
ale tak aspoň repre topicy, či topicy k MSJ... Napr. tento rok som do nich vôbec neprespel.
Wildo: Mne nezáleží či môj peňažný príspevok alebo nejaké budúce pôjdu do ľuftu, pokiaľ to malo zmysel doteraz. Ale tebe je aspoň viacmenej jedno čo sa stane.

Poznámka - ak chcete niečo vedieť a nenájdete to v topicu... nie je jednoduchšie sa proste opýtať? Mám pocit, že tu už je iný problém než samotná existencia chatu. V roku 2013 je väčšina populácie vrátane ľudí na tomto fóre skôr pasívna a čím starší sme, tým sa to zhoršuje. Ak chcete naštartovať topicy, čo keby ste namiesto vymýšľania ficoidných opatrení skúsili reálne pouvažovať nad koreňom problému bez obmedzovania zaužívaného? Okrem toho čo som práve uviedol aj predtým spomenuté - prečistenie/zrušenie sekcií. Možno nejaké upozornenia, lepšia vonkajšia propagácia,... tých ciest je viacero. Ale samozrejme, tu sa musí vždy vyberať tá najh... ravejšia verzia riešenia. :sarcasm:
ThrashersFan píše:Ale topicy sa nezaplnia tými, kto do chatu neprispievajú, ale tými, kto do chatu prispeivajú. Napr. u mňa by sa tá aktivita v topicoch predsa len o niečo zvýšila ;-).
Zabudol si dodať: "s hmatateľným efektom".

Ak si to fakt myslíš, že rozdiel nebude len marginálny, tak máš rovnako naivné predstavy ako cepi.

Och a už sa nemôžem dočkať komentárov typu "prečo má tento 16854446546 príspevkov, čo nemá čo robiť?" :roll:
ten rozdiel bude marginálny, to je jasné, ale predsa len by tne rozdiel nejaký bol. Navyše toto riešenie by malo byť kompromisom pre obidve strany. Na chate by sa prakticky nič nezmenilo a topicy by sa mohli samozrejme trochu naštartovať.

Aj keď, v prvom rade sa musí spraviť poriadok v sekciách, ako povedal Getzo, lebo to ako je tu preferovaná NHL, to je trochu choré.
ThrashersFan píše:ten rozdiel bude marginálny, to je jasné, ale predsa len by tne rozdiel nejaký bol. Navyše toto riešenie by malo byť kompromisom pre obidve strany. Na chate by sa prakticky nič nezmenilo a topicy by sa mohli samozrejme trochu naštartovať.

Aj keď, v prvom rade sa musí spraviť poriadok v sekciách, ako povedal Getzo, lebo to ako je tu preferovaná NHL, to je trochu choré.
Sorry ale príde mi to ako triedenie oviec do viacerých kotercov. Pre marginálny rozdiel nie je potreba signifikantného zásahu... na tom sa snáď zhodneme.
ThrashersFan píše:ten rozdiel bude marginálny, to je jasné, ale predsa len by tne rozdiel nejaký bol. Navyše toto riešenie by malo byť kompromisom pre obidve strany. Na chate by sa prakticky nič nezmenilo a topicy by sa mohli samozrejme trochu naštartovať.

Aj keď, v prvom rade sa musí spraviť poriadok v sekciách
, ako povedal Getzo, lebo to ako je tu preferovaná NHL, to je trochu choré.

Ja som to upratanie v sekciách spomínal už v pondelok, bez absolútne žiadnej reakcie, však prečo by aj http://www.hokejforum.com/post347029.html#p347029" onclick="window.open(this.href);return false;
No abych řekl pravdu... když se nad to člověk podívá trochu z nadhledu.. tak jsem ještě neviděl firmu, která by se snažila zlepšit tím, že odstraní svojí silnou stránku .... :giggle:
moj navrh je takyto.....nerobit radikalne zmeny (zrusenie chatu), pretoze by to mohlo urobit viac skodu ako uzitku.
Osekat tie nosne subfora, nech sa to vcucne na menej topikov a bude to pohodlnejsie.

Dalsi napad je.....na tom phpbb fore kde som bol ja kedysi, sa casom zaviedol money system. Bolo to take for fun, kazdy dostal za prispevok prachy tie prachy mohol dokonca kradnut inym userom (25% sanca uspesnosti) s tym ze mohol ukradnut max tolko, kolko on sam mal a ked nevyslo tak prachy sa presunuli okradanemu. Money samozrejme sli aj darovat. Ked to na forum prislo tak bola to bol velky boom, obrovska sranda a kazdy chcel farmit money. Na tom fore bol potom cennik co sa dalo kupovat za money, ibaze to bol herny portal a tam bolo viac moznosti co sa da robit, money sa totiz mohli premenit za nejake veci do hry. Ale keby si s tym niekto polamal hlavu tak aj tu by sa dalo nieco vymysliet.
Getzo5 píše:Sorry ale príde mi to ako triedenie oviec do viacerých kotercov. Pre marginálny rozdiel nie je potreba signifikantného zásahu... na tom sa snáď zhodneme.
Práveže to nie je signifaktný rozdiel. Miesto chatu dole, by bol dakde na hornej liśte (kde sú teraz Pravidlá, KTL ap.) link na http://www.hokejforum.com/mchat.php" onclick="window.open(this.href);return false; a bolo by...
ThrashersFan píše:
Getzo5 píše:Sorry ale príde mi to ako triedenie oviec do viacerých kotercov. Pre marginálny rozdiel nie je potreba signifikantného zásahu... na tom sa snáď zhodneme.
Práveže to nie je signifaktný rozdiel. Miesto chatu dole, by bol dakde na hornej liśte (kde sú teraz Pravidlá, KTL ap.) link na http://www.hokejforum.com/mchat.php" onclick="window.open(this.href);return false; a bolo by...
Mal som na mysli rušenie, nie tvoje presúvanie. S ním síce nesúhlasím, ale prirodzene ho nemôžem označiť za tak radikálne ako rušenie.
Asi by se problem mel osekat na kost:

Nemuze tu byt vic jak radove desitky lidi, kteri chodi stabilne do chatu. Netroufam si to odhadnout ale dokonce bych rekl, ze vic jak 20 jich urcite nebude.
Pak je tu nemaly pocet lidi, kteri tam prijdou obcas.
Jaky je cil???
Aby lide, kteri chodi do chatu (mimojine) psat informace, je nesali tam, nybr do topicu.

Otazky tedy by mely znit:
VAS 20!
BUDETE PSAT DO TOPICU, KDYZ VAM NEVYPNEME CHAT?
KDYZ HO VYPNEME, BUDETE TAM PSAT?

POKUD NEBUDETE PSAT, TAK TO TADY SKONCI.

Pokud 20 lidi presto odpovi na druhou otazku ne, tak nema smysl ho vypinat... :jn:

Dekuji za pozornost. :andy:
AndyF píše:Asi by se problem mel osekat na kost:

Nemuze tu byt vic jak radove desitky lidi, kteri chodi stabilne do chatu. Netroufam si to odhadnout ale dokonce bych rekl, ze vic jak 20 jich urcite nebude.
Pak je tu nemaly pocet lidi, kteri tam prijdou obcas.
Jaky je cil???
Aby lide, kteri chodi do chatu (mimojine) psat informace, je nesali tam, nybr do topicu.

Otazky tedy by mely znit:
VAS 20!
BUDETE PSAT DO TOPICU, KDYZ VAM NEVYPNEME CHAT?
KDYZ HO VYPNEME, BUDETE TAM PSAT?

POKUD NEBUDETE PSAT, TAK TO TADY SKONCI.

Pokud 20 lidi presto odpovi na druhou otazku ne, tak nema smysl ho vypinat... :jn:

Dekuji za pozornost. :andy:
no ja budem ne/pisat rovnako ako doteraz aj keby sa chat zrusil
Skorpion píše:jasne, ze som na chate raz za rok. Za 1. - riesia sa tam hovadiny (kto ma kedy aku skusku, myslim naposledy som tam videl - co mam k tomu akoze napisat???); za 2. - nemam cas vysedavat na chate
...a to, že doň nechodíš ti prirodzene nikto nevyčíta, alebo áno?

1) tak prečo by si mal práve ty prispieť k rozhodnutiu o jeho zrušení? Ak ho používať nechceš, nemusíš, je to tvoja voľba. A ak sa tam riešia len "hovadiny", o čom sa potom bavíme? Veď cepiho základný argument je, že ľuďom v chate unikajú PODSTATNÉ veci, ktoré by inak boli v topikoch (čo je tiež do značnej miery somarina ale budiš).

2)... to môžeš tiež do tretieho bodu napísať "opovrhujem ľuďmi, ktorí si krátia na ňom chvíľu", lebo tam ten druhý bod smeruje.
Praveze je mi to vycitane. Preco rozhodujem o niecom, co nepouzivam. No je fakt, ze prave ti, ktori chat nepouzivaju, tym najviac "trpia". Pre nich stratilo forum vdaka chatu (obrazne, ci realne) 50% informacnej/diskuterskej hodnoty.

1-pretoze obcas sa tam vyskytne aj nieco zaujimave. Ale to by som musel scrollovat celodennu historiu chatu, aby som si vyselektoval co potrebujem. Okrem toho je tam vsetko pokope - NHL, repre, skusky, kto mal co na obed, futbal... V topicoch A)taketo veci nikto nepise, B) sa to premazava
2-nikym neopovrhuje. Kludne chatujte o "hovadinach", ale existuju na to aj inaksie programy - Skype, ICQ, ci uz spominany pokec (alebo co teraz frci :D )

Bottom line je, ze mi je to v podstate jedno, ci sa chat zrusi, alebo nie. Na tom zivot nestoji, ani slnko nebude svietit jasnejsie. Len som vyjadril svoj nazor, ktory je, ze zrusenim chatu by sa HF viac priblizilo opat k hokejovemu foru. Myslim, ze viac k tomu nemam co dodat.
:eek2: Predsa to ze niekto neprispieva do topicov neznamena ze by si v nich rad neprecital zaujimave veci pekne zhrnute, chat je fajn ale len ako doplnok a nie nosna zalezitost - aspon teda nie na FORE.

Ja si viem do istej mieri predstavit nieco taketo: Chat by nebol vseobecny ako je teraz ale pri odosielani prispevku by sa dalo nastavit do ktorej temy prispevok spada, napr.: CBC reports the Boston #Bruins and Patrice Bergeron have already begun negotiating a contract extension pri pisani tejto spravy by dotycna osoba zaklikla sekciu do ktorej dana tema spada (temy by boli v podstate dnesne topicy) a sprava by sa sice zobrali v chate ale zaroven by sa odoslala ako bezny prispevok do spravnej temy, tym padom by zaujimave informacie dostali ku kazdemu kto ma o ne aspon nejaky zaujem. Bezna nejaka debata by zas mohla spadat pod sekciu pokec, pri MS napriklad by bola zas debata o zapasoch atd, cize by sa dali vybrat akoze tie "miestnosti" ako na tom spominanom pokeci a zaroven by sa ale z tych debat dala pozriet aj nejaka zaujimava debata ako historia. Pre samotny priebeh chatu by to malo minimalny alebo ziadny nepriaznivy dopad (otazka ako by to bolo presne rozdelene v tom chate a ako lahke by bolo to zadelovanie) pripadne by sa proste akzda vytvorena debata v chate ukladala podla vopred vytvorenej sekcie v nejakej hlavnej casti fora a nazov topicu by bol vzdy podla zadaneho nazvu temy pri vytvoreni "miestnosti"

Je to mozno trosku kostrbato napisane ale toto by sa dalo odladit presne a do takeho chatu by sa mozno zapojilo aj viac ludi keby si clovek pozrel ze bezi debata napriklad k zapasu SVK-FR a tam sa pokecalo priamo o tom a ked by niekto prisiel neskor a mal chut si aj nieco o tom precitat dodatocne tak by to nasiel pekne roztriedene vo fore. V takom chate by som sa rad zapajal aj ja keby bol cas a nalada ale vo forme v akej je chat dnes to pre mnohych nema vyznam, neviete ani o com je kolkokrat rec, vnarat sa do cudzej debaty je tiez divne a castokrat je to aj neprehladne ked sa par ludi bavi o jednom a ina skupina o druhom a vsetkosa to pletie piate cez deviate.
toto bude môj suverene najdlhsi post v ramci HF a zaroven posledny na tuto temu (aj ked nikdy nehovor nikdy:D poniektori si teda môzu vydychnut:) sice sme na tuto temu uz s arekom vsetko podstatne spomenuli, vysvetlili, ale ak to niekto bude citat bez toho, aby mal pred sebou cervene sukno, mozno to predsa len aspon z tej najpodstatnejsej casti pochopi
v prvom rade, prrrrrrr, to ako co je za nazor, ze ti, co chat v takej miere nenavstevuju, alebo ho nenavstevuju vôbec, nemaju pomaly pravo sa na tuto temu vyjadrit, resp. nie su tymi kompetentnymi; halo vazeni, bavime sa o fore ako takom, takze svoj post sem môze hodit hocikto, aj taki, ktori sa na chate objavili "omylom"
Skorpion píše:No je fakt, ze prave ti, ktori chat nepouzivaju, tym najviac "trpia". Pre nich stratilo forum vdaka chatu (obrazne, ci realne) 50% informacnej/diskuterskej hodnoty.
1-pretoze obcas sa tam vyskytne aj nieco zaujimave. Ale to by som musel scrollovat celodennu historiu chatu, aby som si vyselektoval co potrebujem. Okrem toho je tam vsetko pokope - NHL, repre, skusky, kto mal co na obed, futbal... V topicoch A)taketo veci nikto nepise, B) sa to premazava
tak isto nepatrim medzi tych, ktori travia na nete, ci (chat)hokejfore 18h denne, som rad, ak sa zakazdym nieco nove objavi v topicoch a ak ma to zaujme, oslovi, môzem na to reagovat aj s 1,2-dnovym, ci tyzdnovym odstupom, kedze to mam v topicu ako na dlani; na chate by som to hladal mozno pol dna (co nehrozi) a ak by sa mi to aj podarilo najst v tej spleti obedov, odchodov vlakov, obcasnych invektiv, ci kadejakych caciek maciek, kde a akym spôsobom by som na to reagoval? skopiroval a vytiahol do topicu?, kde by som si mohol nasledne pisat akurat tak sam so sebou? kedze debata na tuto temu bola uz na 2x otocena v chate

paradoxne jeden z najväcsich oponentov Getzo, sam trefne poznamenal
Obrázek
ako dalej dodava, co by bolo aj logicke...cim, ak sa nemylim, poukazuje na to, ze ta hokejova debata, ktora nam na tom vsetko najviac "prekaza" sa riesi a rozobera vo velkom na chate
na strane druhej, ked viedol debatu so Skorpionom spomenul
Getzo5 píše:Mám chatovať s 15 ročnými pIp1nQuaMi čo o hokeji nemajú šajn? :|
chatovat, chatovat, chatovat......a pritom by sme sa radsej docitali o "chatovani v topicoch":)

tento hore uvedeny navrh je samozrejme nerealny, nedokazem si predstavit, ako by sme donutili userov, aby sa na chate nediskutovalo o hokeji, ktory sa tam rozobera denno denne, najmä pocas NHL prenosov, to im mame za hokejovu debatu v chate hadzat chatbany?:) (KLDR a KIM by sa na nas zdaleka nechytali) je to nekontrolovatelne, nerealne
a to je to, co nam najviac na celej tej veci prekaza, mrzi, ze to caro hokejovych topicov sa presunulo do chatu a stabilne nielen hokejove topicy, pomaly, ale isto zapadaju prachom

je pravdou, ze hokej.subfora PO-NHL+ MS (tu je to aj tak stale biedne) v poslednom case ako tak ozili, no som presvedceny o tom, ze jednym z tych ozivovacih impulzov, bolo otvorenie tejto temy, ktoru sme sice vytiahli teraz, no v zakulisi sme ju uz rozoberali pred nejakym casom; ak by sa na to nepoukazalo, o co nam v celej tej podstate ide, nikoho by to extra netankovalo, nemotivovalo, kedze by sa tu aj nadalej veselo zilo svojim chat zivotom; co mate, mame z toho, led sa nieco hokejove objavi a riesi v chate a nasledne sa to dajme tomu skopci aj do topicu, mozno len aby sa nepovedalo, hodili sme to tam pre pokoj duse, aby nam ten chat naozaj nevzali, ucel sme tym splnili a netrapi nas, ze sa o tom aj tak nebude v topicu dalej diskutovat, kedze sa to uz prebera, preberalo, ci bude preberat v chate; a riesit nieco v chate a nasledne v topicu, mi tiez nepride ako 2x stastne, rozumne riesene
Wanic píše:
cepi píše:a ked napisem nieco do chatu, tak nebudem ako taky somarik vypisovat aj do topicov, ved som vsetko podstatne hodil do chatu a kto chce, najde a precita si to z archivu; aj ked to hladanie tam...v topicoch by sa to naslo hned
toto mam třeba já s Cepim stejný... takže např alespoň u jednoho tahle metoda fungovat bude... otázka je či u většiny...


spomenulo sa, ze na pisanie postov sme uz mozno pristari (mimo :andy: ), niet tolko casu, heh, pri pohlade do chatu, mi to veru nepride, ze sme zostarli, nemame cas, ci chut; ved staci sa pozriet na vcerajsiu, ci dnesnu hokejovu chat debatu........
jednoducho sme prichodom chatu na pisanie postov "zleniveli", kedze chat mame hned po ruke, netreba otvarat ziadne okno, scrollujeme mysku, pohlad ihned dole, je tam sekundova spätna väzba, vybavene

Andy, ja som tusim uz hned vo svojom uvodnom poste poznamenal, ze ak chat vypneme, tak je vysoka pravdepodobnost, ze ti chatovo aktivni, do topicoch pisat nebudu, ci uz z dôvodu, trucu, bojkotu, chute, pretoze doposial v drvivej väcsine riesili len ten chat, takze toto dava logiku; my do topicov prispievat nikoho nenutime, netlacime, ved to musi byt prirodzene, robene s chutou, no zamrzi, ked sa clovek docita, ze ak spravime nejake radikalne chat riesenie, kasleme na topicy, v podstate na cele forum, namiesto toho, aby sa useri snazili o opak a skusili to to trebars aj podla 2.hlas. odpovede
2) Pokud se dozvím víc věcí přímo v příslušném fóru, smířím se s tím, jinak by to byla škoda

namiesto toho, aby sme to aspon vyskusali, dali tomu par dnovu, ci tyzdnovu sancu, sa tu pomaly prska, vopred odcudzuje za totalny prepadak, pricom vsetko to maju v rukach samotni useri
musime to zakazdym spominat, je to forum, nenahaname 1500 postov denne, kazdy si tam hodi post kedy uzna za vhodne, ked ma na to cas, chut, naladu, motivaciu; hokejforum ma v sebe skvely potencial, o tom, ze ide o "najznamejsie" hokejove forum tak na Slovensku, aj v Cesku sa bavit nemusime, je tu dostatok userov,, ktori sa hokeju rozumeju, no ked svoj hokejovy potencial riesia najmä v chate, preslapujeme na mieste a dokonca aj ti, ktori sa chatu najskôr vyhybali, prisli mu na chut, urcite aj z dôvodu, ze to dole zije viac a tak logicky stratili motivaciu pisat si sami so sebou

nerad, ale pouzijem priklad s hfboars (brat to s rezervou, ok?) je to forum (v rychlosti ma napadlo forum habsczech, rangers forum) , na chat odkazani nie su, nepotrebuju ho, kedze to tam topicovo zije, tak preco by nam to nepomohlo opätovne fungovat aj tu; neporovnavam to v zmysle poctu userov, jasne, ze je to neporovnatelne, no môze to byt porovnatelne v ramci pointy - topic prispevkov; a to pritom nejde o ziadne kopirovanie, takto topicovo sme predsa fungovali roky aj my
urcite sa neobavame toho, ze by sa to topicovo nejako zvrtlo, zvrhlo, kazdy rozumny navstevnik vie, ako sa ma na fore spravat, ako to ma v prispevkoch vyzerat, kto to chape, ma od nas pokoj, kto nie, bohuzial, chtiac nechtiac musime pouzit aj ine "donucovacie" prostriedky; no aj v tejto veci, sme medzi userskym mlynskym kolom, ako naposledny v ramci chatu, ci (ne)mame na kazdeho rovnaky meter, niekto niekomu nemôze prist ani na meno, pre inych je zase rovnaky user(i) benjaminkom a rozhodnite; pricom sami musite uznat, ze niekedy? je ta chat debata necitatelna, co nam opät dava nechcenu pracu navyse

btw, co poviete na subforum Pokec, ako to v nom pred nejakym casom zilo a pozrite, v akom zaprasenom stave je dnes.....co subforum Ostatne ligy, Reprezentacie, NHL-Ostatne, vyprahnute ako vebloudy na pusti; restrukturalizacia subfor, o ktorej vazne uvazujeme by (mozno) prinieslo ozivenie, no pokial bude ponechany sucasny (chat) stav navzdy, nema to ziaden velky, dlhodoby vyznam a to este nespominam to, co spomenul arek "Dovolim si tvrdit, ze ponechanie sucasnej situacie pomaly ale isto povedie k zaniku HF."

bolo spomenute, preco sa viac zameriavame na NHL a nie medzinarodny hokej; MS v plnom prude, tak sa pozrime na stav MS topicov teraz a porovnajme si to so stavom nejaky ten rok spät.....cca 4 ci 5 rokov spät, sme mali MS topic zaplneny desiatkami stran uz pred spustenim MS, ci OH, rozoberali sa zostavy, nasledne samotne zapasy (a to nielen svk ci cze repre) ....to najpodstatnejsie? - pocet userov, ked nas vtedy bolo o peknych par desiatok menej.....este rok dozadu sme sa pokusali vytvarat samostatne topicy ku kazdemu jednemu zapasu slovenskej repre, vysledok? pomaly sa tym topicom nezaplnila cela jedna strana a väcsina postov spocivala v tipnuti presneho vysledku, kedze ako inak, vsetko okolo hokejovej tematiky sa tocilo v chate; tak sme tym prastili (podobne ako s vytvaranim tem v NHL-ostatne) a aky mame vysledok dnes? aj napriek akemu takemu oziveniu (ano, spôsobene aj otvorenim tejto temy) upadok pokracuje, tak zaslepeni predsa nemôze byt nikto z nas
dôlezita vec, sme si vedomi, ze mensi zaujem o hokejove debaty, regnutia, nie su zakorenene len v chate; mozno ide o sucasny vseobecny trend - mensi zaujem ludi o diskusiu, diskusne fora, vsetko maju na fb.......ale forum ako take, ma sovju jedinecnost, opodstatnenost na trhu, preto by bolo skodou, ak by zmizlo z hokejoveho "Cesko-Slovenska", preto spät do topicu

ak to trosku pritiahnem za vlasy, forum si môzeme casom kludne skresat na 2 Subfora - NHL-Timy + Chat (NHL-PO + KTL stranku neuvadzam, ta ma uz aj tak svoju vlastnu stranku, co je mimochodom plus fora) no a mohlo by to vyzerat nasledovne

Obrázek :sarcasm:
s CHATom samozrejme (a to este oznamenie pre userov + archiv nebolo mozne "skryt":D chapisto?

NHL-PO zije, funguje, no vyzeralo by to este daleko zivsie, s touto pocetnejsou user zostavou, ked sme o chate ani len nechyrovali; topicy by sa zaplnali, reakcia za reakciou, kludne aj tolerantne spamovou, ved tie PO topicy su aktualne len pocas PO, reakcie pred zapasove, zapasove, tesne po zapasove, ale aj reakcie tych, ktori by sa na forum dostavili po nejakom tom dni
uprimne, teda hovorim sam za seba, ak by som vedel, ze prave chat sa stane tou nosnou castou fora (to vidi hadam kazdy, ze tomu tak je), nie akymsi doplnkom, ako to bolo pred jeho zavedenim spomenute, nesli by sme zrejme do toho , stalo sa, co dalej
Wanic píše:No abych řekl pravdu... když se nad to člověk podívá trochu z nadhledu.. tak jsem ještě neviděl firmu, která by se snažila zlepšit tím, že odstraní svojí silnou stránku .... :giggle:
Wanic done, kludne si mohol napisat, ze najsilnejsiu, resp. najpopularnejsiu....a to myslim (zial) seriozne.....je to svojim spôsobom smutne, ked nasou najsilnejsou, najpopularnejsou, ci "najpysnejsou" strankou, nie su na fore hokejove topicy (tak, ako tomu bolo kedysi), ale chat a nech si to kazdy prelozi ako chce, no staci sa nad tym len zamysliet....
aby to nebolo na oko len take jednostranne, podsuniem nazor jedneho z userov, s ktorym sme sa na tuto temu bavili prost. pm., ktory na chate travi sympaticky cas, cize nie je to user typu Skorpi a ktoremu davam za pravdu
Rozumiem o čo ide, na druhej strane rušenie chatu nie je správne.

Treba si uvedomiť, že vďaka chatu sa tu utužila stabilná komunita. Riešia sa tam veci, ktoré do topicov skrátka nepatria a vďaka chatu je tá diskusia tu miestami živšia, lebo je v ňom bezprostredná spätná väzba. No na druhej strane, rozumiem, že treba posilniť postavenie topicov.
suhlasim, clovek tu zabija cas, nudu, riesi to, hento, odeaguje sa, no popritom zabuda na to, ze je to forum, ktore musi fungovat prevazne z tych topicov, pricom poniektori môzu mat pocit, ze z chatu sa stala akoby taka vip klubovna, pre "privilegovanych" (to ako nie je z mojej hlavy, ok?)
suhlasim aj s tym, ze tak radikalne riesenie, ako rusenie chatu, by mohlo spravit velku zlobu, aj ked vsetko je to o zvyku, ved tu clovek nemusi travit na chate 14h denne, navyse, mozno by nam niektori neskôr aj podakovali ze sa napr. zlepsil ich sex.zivot:DD venovali by sa tak opät svojim detom, konickom a pod;); kazdopadne netlacime teraz na pilu, vsetko ma svoj cas, no jedno je iste nejaka zmena prist musi; riesenie s on-off chatom, by asi tiez nebolo tou najstastnejou volbou, ked by by bol chat pristupny pocas hokejovych zapasov.... co by sme tym vyhrali, ked by sa ta hokejova debata opät riesila v chate:P
dotycny user, vsak prisiel aj s moznym navrhom, riesenim, ktore tu uz spomenute bolo, neslo by o tak radikalne riesenie, ako rusenie chatu, aj to je ? ci by mal ten pozadovany ucinok, ale pokial sa k nemu nevyjadri aj zvysne vedenie fora, nema zmysel, ho tu zatial nejako extra rozoberat; jedno je vsak iste, s novou sezonou, aj v ramci noveho NHL prerozdelenia je zmena nevyhnutna aj na nasom fore, inak si môzeme rovno odskrtnut arekovu 7.moznost - :rozlucka:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS