Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Terminy otvorenia chatu

Připomínky a postřehy užívatelů a oznámení od vedení fóra.

Súhlasím, chat by mal byť otvorený stále. Keď sem prídem a kliknem si na "zobraziť neprečítané príspevky", tak sa tam vždy niečo nachádza, takže chlieviky nie sú zdochnuté. Najmä ten náš stále žije :lol2:
Priklanam sa za ten chat, v podstate sa tu nudim a aj ked mam stranku cely cas zapnutu v pozadi, tak tu nie som.

Ludia co pisu prispevky a nikdy nechodia do chatu, si stale pisu prispevky bez ohladu na chat. Ludia co chodia na chat a pisu aj prispevky, ich pisu v rovnakej kadencii ako pri zapnutom chate a ludia co chodia na chat a prispevky pisu minimalne alebo vobec, ich pisat ani nezacnu, ak je chat zruseny.

Vdaka chatu vznika real time debata s viacerymi ucastnikmi, kde staci minimum na rozbehnutie debaty a casom sa to casto transformuje do vacsej, velkej a vyzivnej debaty, ktora ma iba minimalnu sancu na vznik v topicoch. Vytah z tej debaty sa potom aj tak casto napise vo velkom prispevku do prislusneho topicu.

Tym ze je pre uzivatelov otvoreny chat, tak je forum prave viac aktivne, lebo udrziava uzivatelov na fore aktivnych, kdezto aby iba dali 3x za den refresh stranky. Ja si topicy citam ale stale su pre mna skorej nieco ako twitter alebo info kanal aktualneho diania. Chat prinasa diskusiu, ktora sa az tak v topicoch rozbehnut neda a ja som mal rad obe stranky. Momentalne funguje len jedna....
dnes chat zapneme o 21.00, pripadne kusok skor.
CHAT VS FÓRUM
aneb fyzika nízkych teplot vo vzťahoch na HF


Vzhľadom na skutočnosť, že svoje tvrdenia ohľadom online/offline chatu nemôžem oprieť o žiadne advanced stats, grafy a analýzy, tak k aktuálnej téme len na základe eye-testu. Čo je tak trochu škoda, ale možno arek alebo iná kompetentná osoba neskôr dodá tie správne materiály k podpore názorov a argumentov. Príspevok to bude dlhší, ale jeho rozsah je opodstatnený vzhľadom na problematiku, ktorá sa tu v poslednej dobe rieši, pričom potrebujeme nájsť dlhodobé a vyhovujúce riešenie.

Fórum = výrazy obsahujúce slovo "fórum" označujú diskusie, pri ktorých je (vďaka odrážkam či spájacím čiaram pred jednotlivými príspevkami a pod.) priamo vidno aj to, na ktorý predchádzajúci príspevok bolo odpovedané (bez ohľadu na dátumy príspevkov), kým výrazy obsahujúce slovo "board" (ktoré sa v tejto súvislosti do slovenčiny zriedkavo prekladá ako "nástenka") označujú diskusie, pri ktorých sú všetky príspevky umiestnené jednoducho len chronologicky pod sebou

Chat room = Chatovacia miestnosť sa od vyššie uvedených termínov odlišuje tým, že v nej diskusia prebieha v reálnom čase, čiže je synchrónna.

Toľko vraví výklad Wikipédie k danej problematike. Z názvu stránky “HOKEJFORUM.com” teda môžeme uznať, že odporcovia chatu (jeho poslednej formy na stránke) sú v práve, pretože od svojho počiatku to bolo fórum vo všetkej podstate. Nie je to “HOKEJCHAT.com” a nikdy nebolo zamýšľané, aby sa ním stal. “...kedze z chatu sa nam stal hlavny pilier, pricom mal sluzit len akysi doplnok fora....uz to nebolo ani nahodou o fore, topicoch.” admin fóra Cepi. Môj príspevok, a teda pôvodný názor, ste zrejme väčšina čítali. Po pomerne rozsiahlej diskusii s Cepim uznávam problematiku, ktorá tu vzniká.

ZMENŠUJÚCI SA PROSPECT POOL
Keď som sa registroval, bolo to z dôvodu, že som denne čítal príspevky ostatných a cítil akúsi potrebu oplatiť druhým ich snahu o informovanie ostatných. Napriek tomu som sa nikdy do diskusií nezapájal, udržiavam topic Leafs aktuálny a po zápasoch sa vyjadrujem výhradne k hráčom Toronta. Dodnes mám za 3 roky niečo cez 460 príspevkov a skôr sa sústredím na kvalitu príspevkov ako na ich počet. Vždy som rád čítal postrehy od viacerých užívateľov, ktorých tu svojho času bolo v hojnejšom počte. “Nechodil a nechodim sa sem socialne vyzivat, ale hlavne citat a sem tam nieco napisat o svojom najvacsom konicku. hf je stranka na ktoru chodim po skontrolovani vysledkov nhl ako druhu a viackrat za den. len uz dlhsiu dobu je to skor zo zvyku. kedysi ked som sa prihlasil bolo toho v temach vela. trebars po celom dni mimo netu som sa na hf tesieval. precital som vzdy vsetko nove a o kazdom time. sem tam ma cakali diskusie aj na 2,3 strany, plne argumentov nazorov a bavilo ma to. nepotrebujem hned najcerstvejsie info, ale ako fanusik devils si nevyhladavam interne informacie o inych timoch a tu som si vzdy nieco zaujimave nasiel z ich kuchyne. dnes si mozem precitat akurat tak temu l.a., st louis, sem tam boston ,montreal, tampu a devils(a atlantikove hodnotenia pens zapasov).a to je vsetko...” napísal Dunim s tým, že poukázal na súčasný úpadok fóra, ktorý do veľkej miery pravdepodobne súvisí s chatom 24/7. To, že fórum poskytuje chat som si všimol až po 2 rokoch. Pre mňa sa nič nezmenilo, stále je to o akutálnych príspevkoch v topicu Toronta. Chat mi však poskytol novú možnosť a to bližšie/osobnejšie sa poznať s jednotlivými usermi. Osobne tam veľmi rád čítam Jukla a neraz kvalitne pobaví, ako napr. posledný monológ. Všetci sme na súčasťou tohto tímu. Chat mal svoje výhody a uvedomuje si to aj samotný admin Cepi. “Ja tiez rozumiem (aj ti v tom poste davam za pravdu, fajn napisane), ze ti ktori cas maju a tu nhl zeru, ze chcu vykecavat non/stop spamovo (teraz to musiete riesit inak), ze tie topicy uz nic moc, ale aj tam sa da stale vratit k zapasu, citovat, kludne obcas aj pospamovat, vsetko s mierou jasne:) ale vsetko zavisi od userov...”. Pravdou však je, že na chate sme sa stretávali prevažne tí istí ľudia, pričom diskusia v topicoch predsa len upadala.

NEPOCHOPENÝ TRAPEZOID
Obmedzenie chatu určite zvýšilo aktivitu v topicoch. Tento krok sa do istej miery osvedčil, čo potvrdil aj Cepi. “Na fore som nebol dajme tomu pol dna, mrkol som a hned sa docital zaujimave veci o timoch, dokonca aj subofrum Ine Sporty ozilo. Po 2 rokoch.” Témy mimo NHL nikdy neboli pre mňa zaujímavé, avšak viacerí z vás k tomu majú čo povedať. Stačí si spomenúť na diskusie okolo tenisu, futbalu alebo baseballu. Obmedzenie chatu teda automaticky oživilo aktivitu fóra. Na miesto negatívnych reakcií by sme sa mali zamyslieť ako pomôcť fóru, ktorého podstata je niekde inde ako chat. “Ak chat useri hodia kvôli obmedzeniu chatu bobek na forum, proste z nejakeho trucu, bohuzial, bude nam to luto, ale s tym nenarobime nic, ale pokial pochopia pointu, kam chceme ist pôjde to...ale useri musia byt ti aktivni a hladat pozitiva motivaciu, nie zlobu pesimizmus preco sme sa tak rozhodli....preco nedat tomu cas ako sa to bude vyvijat, vsetko je o zvykoch....”. Ďalším faktom je, že nás, ktorí máme čas pravidelne sledovať zápasy, twitter a sme okamžite informovaní, je pomenej. Každý si spomenie na Getzo5, ktorý tweetmi a YT videami zásoboval fórum zaujímavými momentami zo zápasov. Pri fungujúcom 24/7 chate, sme všetci riešili tweety a videá tam, kde sme sa k tomu aj aktuálne vyjadrili. O tieto informácie tak ostatní uživatelia prišli. Teda pokiaľ nechceli scrollovať archívom. "Ja radsej tie posty v topicoch, kde sa to môze stromovat, citovat aj ked budem mimo 2-3 dni, stale si tam ten post najdem, v chate?, v spleti 1211 stran??" Cepi má pravdu v tom, že koho by bavil listovať archív? Hľadal som jeho diskusiu s JoeS a to bolo snáď druhýkrát, čo som zašiel do archívu. Nechápte ma zle, chat považujem za nástroj, ktorý tu v modernej ére má byť, ale je pravda, že nie na úkor príspevkov v topicoch. A teda tiež súhlasím v určitých veciach s Finchom - "Ja som nikdy nezazil tu pred chatovsku eru, v 2012 uz bol. Neviem ci bolo userov viac alebo bolo skorej viac detroitskych userov ale nie kazdy vie byt taky aktivny spamer ako detroitaci. Ja osobne dost topicy prdim pretoze potrebujem tu okamzitu reakciu. Ani do chatu nechodim ked tam je malo ludi a pockam si. Zaroven som lenivy pisat siahodlhe slohy, to by sa mi ani nechcelo ani o takej zhavej teme ako sestry. Chat prinasa iny druh hokejovej debaty ktore VELMI pravdepodobne NIKDY nezvniknu v topicoch a prave tieto debaty ma bavili citat daleko viac nez ranne vycucy v topicoch (aj ked aj tie si vzdy citam). Topic vytvara iste mantinely co sa tyka obsahu a to je otrava a zaroven znova sa vraciam k tomu, ze mna bavi len real time diskusia a niekde napisat a cakat ze o dva dni pride dalsi prispevok je pre mna tazka nuda a nestoji mi to za to."

POSSESSION ÉRA HOKEJFÓRA
Keď človek zamyslí, musí dať za pravdu ako adminom, pretože podstata fóra by mala spočívať v topicoch, tak tým, ktorí si tu spríjemňujú čas na chate. Netreba zabúdať, že fórum číta množstvo ľudí, ktorí nie sú registrovaní a chodia sem kvôli príspevkom, tak ako som sem kedysi chodil ja. Tým, že v topicu nie je život fórum dosť možno o týchto ľudí prichádza a tým sa možno pripravujeme o nových uživateľov, ktorí by informačne prispeli. To, čo musíme urobiť je, že musíme nájsť fungujúce riešenie, ktoré posunie stránku vpred. "Doprgejte si práva na chat jen pro uživatele > 0.5 postů / den a máte kozu nažranou a vlka celého...", zaujímavý nápad od JKL, ktorý podporil aj arek "Ja si myslim, ze keby sme to tak zriesili, tak by to tie topicy mohlo ozivit este viac. Pretoze pozri sa, teraz sme im zrusili chat, ale maju nejaku motivaciu na to aby zacali zrazu pisat viac do fora? Ani nie. Par ich zacalo pisat viac, ale my ich musime zapojit vsetkych. Keby vedeli, ze za to budu moct aj chatovat, tak by zacali pisat. Dufam." Ja osobne pri veškerej snahe som za 3 roky na hodnote 0.42, takže túto normu pre chat nespĺňam. Zároveň by to mohlo zapríčiniť skutočnosť, že ľudia by začali písať nepodstatné príspevky typu "Dnes vám v zápase držím palce. Naložil som na vás kilo." Možno by mohla byť nejaká VIP skupina užívateľov, ktorá by mala prístup do chatu na základe posúdenia aktivity od admina. Ak by som začal prispievať len do chatu, tak by mi toto právo zobrali. Možností nás pravdepodobne napadne viac a je na nás, aby sme sa k tomu postavili racionálne a namiesto sťažovania sa prišli s reálnym riešením pre všetkých. Nepotrebujeme aby to tu skončilo ako so slovenským hokejom, kde máme plno múdrych odborníkov a žiadne zmysluplné riešenia. Verím, že chat a fórum môžu bez problémov koexistovať.
Captain Crunch píše:Zároveň by to mohlo zapríčiniť skutočnosť, že ľudia by začali písať nepodstatné príspevky typu "Dnes vám v zápase držím palce. Naložil som na vás kilo."
Smazat takove posty by melo byt dilem okamziku..
Osobne jsem tento system navrhoval uz v pocatku a stale si myslim, ze je to nejlepsi reseni.
AndyF píše:Smazat takove posty by melo byt dilem okamziku..
Osobne jsem tento system navrhoval uz v pocatku a stale si myslim, ze je to nejlepsi reseni
Potom smelo do toho. Ak to pomôže nájsť pre všetkých zúčastnených akúsi pomyselnú rovnováhu, nie je na čo čakať. :yes:
Aspoň se snažte dodržovat ty odpolední zápasy.. :neviem:
Captain Crunch píše:.....
Super příspěvek, vyjádřím se převážně k poslednímu odstavci se svým návrhem ... Podle mě nějaké privilegia na základě subjektivnosti adminů nebo průměru postů za den se mi moc nelíbí. Je vidět že forum teď žije, ale žije převážně v ranních hodinách kdy po nočních zápasech lidi píšou souhrny, postřehy k zápasům atd ... těch příspěvků přes den už tolik nepřibývá, jednak protože v US je noc, a druhak protože u nás zase většina lidí pracuje/ studuje atd ....
můj návrh je jednoduchý, chat by měl být otevřen každý večer tak od 21 hodin, prostě pro večerní "pokec" a přes den samozřejmě ať se plní topicy informacemi atd ... i večer pokud je něco zajímávého, lidi to určitě napíšou i do topicu :)
Já Vám řeknu jenom jedno.. Mě osobně už to tady přestalo úplně bavit. Jako, abych psal každé ráno/večer review ze zápasu, kde dostanu 2x like za to, že obětuju 20-30 minut mého volného času? To mi za to nestojí. Takhle se mohl zápas klidně řešit v době hraní a v topiku se mohlo psát o důležitějších věcech, jako třeba milníky, podpisy, corsi stats případně dosažené úspěchy/neúspěchy. Nezlobte se na mě, ale fakt nepochopím, proč chat není přístupný aspoň na zápasy. Maucta..
ospravedlnujeme sa za vcerajsie vecerne off (ale boli sme off,spolocensky unaveny ja teda doslova:D), dnes vecer paci sa

a rozhodli sme sa, ze chat bude pravidelne k dispozicii uz od 20:00 (do 08:00)
super :good:
Hele Ludvo, to tě řikám, jestli si ten chat dneska neprosadíš, tak seš u mě mrtvej muž!
Tak tento vyskum s vypnutym chatom uz funguje nejaku dobu a vysledky vsetci vidime jasne volnym okom, vedenie by nam teda mohlo ukazat nejake nepriestrelne corsi stats aby nas vyviedlo z omylo. Co som sa ale tak bavil s par ludmi na fb, tak vsetci si stojime za jednym. Toto forum je mrtve a je tu nuda, prispevkov este menej ako minulu sezonu lebo ste to tak zabili, ze sa sem ludom ani nechce chodit. Dik
Dufam, ze zapnete chat skor ako o osmej...teraz zacinaju tusim tri zapasy!
Finch182 píše:vysledky vsetci vidime jasne volnym okom
přimlouvám se za to, že tenhle experiment nemá zdárného výsledku..

a musím se připojit s názorem, že zavření chatu umrtvilo fórum opravdu ještě víc, v podstatě mi přijde, že 40% provozu tvoří KTL, 40% topicy Wings a Flyers a zbytek se umrtvil komplet, protože si v topicech tak jako tak nemají s kým povídat a chat je vyplý.
Najprv by to tu aspon asi muselo aj niekoho zaujimat...
radsej to pustite. Niektori mozno zacnu so sebaposkodzovanim! :dudo: Pre tych, ktorym chyba real-time komunikacia mam jeden tip: vpravo hore na stranke je HF Mapa. Kliknine na nu a zistite, ktoje vo vasom okoli. Mozete behnut na pivo a debatovat.
este chvilku strpenia vyhodnocujeme corsi stats :-D
coskoro hadam vsetko poriesime k vasej spokojnosti :frajer:
zápas běží a chat ni..jak je na tom naše corsi?
Asi bych neměl kopat do svejch kolegů, ale sorry cepi, arek, nedá mi to.

Zrušení chatu byla neskutečná blbost, projevuje se to čím dál tím víc, topiky akorát ještě víc slábnou, a co hlavně, lidi sem vůbec nechodí už snad. Nejen že někteří z nich se na to definitivně vysrali (čti Crunch, TF, atd.), ale ztrácíme lidi celkově, někteří to bojkotují kvůli NEchatu, některým chybí lidi, co se víc vyznají a dávali smysluplnější analýzy/rozbory, které jistě obohacovali hokejovej mozek každému z nás...

Takže ať to může být hnusný, i kdyby mě to mělo státo MODa, jsem v tomhle na straně users. Když jsem sem přišel, HF žilo dennodenně, kde to je dnes, poslední měsíce, roky? Není. Šlo to neskutečně dolů a prostě ta díra je jasně viditelná.
Rono píše:Asi bych neměl kopat do svejch kolegů, ale sorry cepi, arek, nedá mi to.

Zrušení chatu byla neskutečná blbost, projevuje se to čím dál tím víc, topiky akorát ještě víc slábnou, a co hlavně, lidi sem vůbec nechodí už snad. Nejen že někteří z nich se na to definitivně vysrali (čti Crunch, TF, atd.), ale ztrácíme lidi celkově, někteří to bojkotují kvůli NEchatu, některým chybí lidi, co se víc vyznají a dávali smysluplnější analýzy/rozbory, které jistě obohacovali hokejovej mozek každému z nás...

Takže ať to může být hnusný, i kdyby mě to mělo státo MODa, jsem v tomhle na straně users. Když jsem sem přišel, HF žilo dennodenně, kde to je dnes, poslední měsíce, roky? Není. Šlo to neskutečně dolů a prostě ta díra je jasně viditelná.
nj kedysi sme mali aj viac aktivnych haxballistov ako momentalne aktivnych userov :-D
Tedy ano, ale osobne soudim, ze chat nechat na tom aktualne moc nezmeni..
Chat udrziaval ludi na stranke a ked boli na stranke tak aj prispievali. Ked chat nie je tak sem niektori uz ani nechodia alebo im staci vecer prist, pozriet prazdne topicy a zase ist prec.
Este k tomu argumentu ze ked ste prisli po nejakych dnoch na forum tak ste ci chceli precitat nejake novinky. Nie je argument, ze sa som lognete dva krat za mesiac nie je nas problem. Sami ste sa na forum vyprdli a od nas chcete, aby sme vam syslili prispevky v topicoch ked sa sem po tyzdnoch lognete. Mna napr nezaujima co bolo 3 dni dozadu, je to pre mna neaktualne, chcem debatovat o tom co je teraz.
AndyF píše:Tedy ano, ale osobne soudim, ze chat nechat na tom aktualne moc nezmeni..
Samozřejmě, že to nebude běhen na den, dva, ale věřím, že do měsíce, dvou maximálně bude HF zase mnohem aktivnější. :wink2:

Ono i na druhou stranu po zrušení chatu taky trvalo nějakej pátek, než to došlo až sem.
HokejFórum píše:Plne k dispozícii bude opät počas letnej uhorkovej sezóny a ak ježiško dá, tak aj počas Vianočných sviatkov:)
HF snezenie, ci vanocnu capicu tuto sezonu zial nestihame, ale tak opätovny NON/STOP CHAT od tejto chvile berte ako taky vianocny darcek od nas :)
Vesele a Stastne! Obrázek
175 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES