Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Formula 1

Fotbal, basketbal, americký fotbal, tenis a jiné.

1 - Sebastian Vettel - RBR-Renault - 58 - 1:29:30,3 h
2 - Lewis Hamilton - McLaren-Mercedes - 58 - +22,2 s
3 - Vitalij Petrov - Renault - 58 - +30,5 s
4 - Fernando Alonso - Ferrari - 58 - +31,7 s
5 - Mark Webber - RBR-Renault - 58 - +38,1 s
6 - Jenson Button - McLaren-Mercedes - 58 - +54,3 s
7 - Felipe Massa - Ferrari - 58 - +1:25,1 min
8 - Sébastien Buemi - STR-Ferrari - 57 - +1 kolo
9 - Adrian Sutil - Force India-Mercedes - 57 - +1 kolo
10 - Paul di Resta - Force India-Mercedes - 57 - +1 kolo
11 - Jaime Alguersuari - STR-Ferrari - 57 - +1 kolo
12 - Nick Heidfeld - Renault - 57 - +1 kolo
13 - Jarno Trulli - Lotus-Renault - 56 - +2 kola
14 - Jérôme d'Ambrosio - Virgin-Cosworth - 54 - +4 kola
- - Timo Glock - Virgin-Cosworth - 49 - +9 kol
- - Rubens Barrichello - Williams-Cosworth - 48 - +10 kol
- - Nico Rosberg - Mercedes GP - 22 - +36 kol
- - Heikki Kovalainen - Lotus-Renault - 19 - +39 kol
- - Michael Schumacher - Mercedes GP - 19 - +39 kol
- - Pastor Maldonado - Williams-Cosworth - 9 - +49 kol
DQ - Sergio Pérez - Sauber-Ferrari - 58 - +1:05,8 min
DQ - Kamuj Kobajaši - Sauber-Ferrari - 58 - +1:16,8 min

Barrichello ko*kot :bitka3:
Pozeral som a Petrovove tretie miesto pre mňa nie je prekvapenie. Písal som mu aj na facebook v sobotu večer, že čakám pódium. Je to tak. Takmer bezchybné preteky odjazdil a určite mohol v niektorých miestach na to dupnúť.. No preteky zajazdil ako zvykne Kubica.. Konštantným tempo, bez chýb.. Hovorí sa, že Kubica je rýchlejší.. Čiže kde by bol??
Som prekvapený z veľkého rozdielu medzi Vettelom a Webberom.. Dobre zajazdili aj Saubery, ale tie boli diskvalifikované..
Heidfeld, celé zlé!
Vettel vyhral kvalifikáciu, takže to znamená, že vyhrá aj hlavné preteky :yes: Aspoň, že moje kone z Maranella sú hneď za ním :thumbsup:
To není jisté, Ferrari vypadá tenhle víkend silně (protože je rychlý i Massa - Alonso je rychlý pořád, ale jak jezdí mezi prvníma i Massa, tak to už musí to auto být fakt dobré :-D ). Uvidíme, Alonso určitě má na to Vettela v závodě potrápit.
Včera to boli celkom zaujímavé preteky. Hlavne že nevyhral Vettel, už mi lezie na nervy. Button je borec, najskôr odstránil Hamiltona a Alonsa, dal si za trest jeden prejazd boxami a na záver stiahol Vettela. :wave:
Lukas33 píše:Včera to boli celkom zaujímavé preteky. Hlavne že nevyhral Vettel, už mi lezie na nervy. Button je borec, najskôr odstránil Hamiltona a Alonsa, dal si za trest jeden prejazd boxami a na záver stiahol Vettela. :wave:
A ja som zaspal v 68.kole :x
OndroNR píše:
Lukas33 píše:Včera to boli celkom zaujímavé preteky. Hlavne že nevyhral Vettel, už mi lezie na nervy. Button je borec, najskôr odstránil Hamiltona a Alonsa, dal si za trest jeden prejazd boxami a na záver stiahol Vettela. :wave:
A ja som zaspal v 68.kole :x
ja som zas az v 65. kole zaregistroval ze sa znova jazdi... :D
petrik píše:
OndroNR píše:
Lukas33 píše:Včera to boli celkom zaujímavé preteky. Hlavne že nevyhral Vettel, už mi lezie na nervy. Button je borec, najskôr odstránil Hamiltona a Alonsa, dal si za trest jeden prejazd boxami a na záver stiahol Vettela. :wave:
A ja som zaspal v 68.kole :x
ja som zas az v 65. kole zaregistroval ze sa znova jazdi... :D
No, Montreal je nevyspytateľný :D Možno sa bol pozrieť aj Carey s Cammallerim :lol2:
Obrázek
Ani jsem nevěděl, že je zdejší topic o F1 tak aktivní! Já jsem velký fanda F1, sleduji jí de facto od útlého dětství.
Pasha- budeme si rozumět :good: Ferrari a hlavně Fernando jsou mými koňmi. Letos je sice auto dost slabě, ale to co s ním Alonso předvádí je neskutečné :klobuk: :klobuk: :klobuk: . Já říkám pořád, že to je v současné době nejlepší pilot co se týká opravdového řidičského umění. Vettel se sice talent, ale sodovkáři v čele s Neweym mají neskutečnou aerodynamiku a tím pádem mají navrch ve většině velkých cen. Zklamání je Button, jež si nějak s letošní specifikací McLarenu nesedl tolik jako Hamilton.
Co se týká "formy" F1, tak je to hodně zlé v souvislosti s nesmyslným hledáním nových lokalit. Bernie je už fakt hodně semilní a na staré kolena by se nemusel honit za každou librou jak nadmutá koza. Tak nás jen okrádá o klasické tratě. Typický příklad je zprzněnina VC Evropy ve Valencii místo klasického Nurburgringu nebo Imoly. Bohužel je to vše o penězích. Ale těšit nás může sportovní stránka věci. Ať si každý říká co chce, tak nové gumy Pirelli a DRS F1 hodně zatraktivnily a dívat se na F1 je radost i pro laika. Ale i léta minulé byly zajímavé, od roku 2008 což je poslední rok před velkou modernizaceí pravidel, se vlastně o titulu mistra světa rozhodovalo pokaždé do posledního kola posledního závodu, no teda až na loňský rok. Letos sedm závodů sedm vítězů, paráda. Ovšem podle mého názoru se už letošní sezóna překvapení od slabších týmů vyvaruje, protože se velké týmy naučily rozumět novým gumám. I tak to bude opět skvělý ročník. Nemůžu se dočkat mých TOP závodů jako je Spa a Monza.

Mimochodem tento týden je 24 hodin Le Mans, kdo se bude dívat? :waa:
Vo vačšine zdielam tvoj názor, no gumám tento rok ešte neporozumeli, stačilo si pozrieť poslednú VC Kanady :giggle:
Verím, že ešte Lotus nepovedal svoje posledné slovo a buď Kimi alebo Romain ukážu potenciál :cool: A myslím, že aj Schumi, aj keď to tak nevyzerá, práve Spa alebo Monza by mali Mercedesu sedieť. Ja len dúfam, že ešte nejaké prekvapkania budú, toto je bezpochyby najlepšia sezóna storočia :oslava:
Tak výbuch Ferrari byl prostě špatný úsudek a spoléhali na fakt, že Peréz a Romain taky jedou na jednu zastávku. Jenže Ferrari je ke gumám agresivnější.
Lotus je letos super, ale snad jim to vydrží i do konce sezóny. Loni byl Heidfeld zpočátku taky vysoko a jak to dopadlo víme všichni. Je neskutečné, že týmy umí udělat progres v rychlosti i během sezóny, i když se netestuje (letošní Jerez budiž čestnou vyjímkou). Počítačové simulace dělají své.
Schumi jde nahoru, jen je prostě největší smolař roku. To zaseklé DRS v Montrealu bylo už fakt moc. Ale jeho čas určitě přijde, tím jsem si jistý.
Lotus je parádny, nemyslím si že Romain či Kimmi klesnú Lotus poriadne napredoval len to chce už poriadne teplo aby ukázali svoj plný potenciál. A ako už spomínal Boulier Kimmi musí vylepšiť kvalifikácie a bude všetko Okey.

No a čo sa týka schumachera ono všetko sa raz vráti a po tých rokoch ked sa mu celé roky vyhýbala smola bolo načase aby pár krát nedošiel.
Ferrari to prokaučovalo ten závod, kdyby udělali pitstop chvilku po Hamiltonovi (stačí klidně v tom kole, ve kterém už mají horší časy jak on), tak dojedou naprosto pohodlně druzí a kdoví, kdyby dali FA supersofty (HAM měl softy), tak by třeba ještě mohl bojovat o vítězství. A není to styl "po bitvě každý generál", o těch gumách se ví, že tam mají ten obrovský výkonnostní pokles za určitou hranicí (viz Kimi v nějakém závodě letos, nevím teďka který to byl) - prostě zbytečný risk to byl, druhé místo by tam bylo pohodlně. No co, pokud nebude taková chyba v každém závodě....
A že se ruší staré klasické tratě díky novým mě taky štve - nové jsou nudné jako prase, Valencia, i ten Singapur jsou nejnudnější závody (a ani ta tma to v Singapuru nezachrání) na úkor klasických tratí - před touhle sezonou se spekulovalo, že zruší i Spa - to už by bylo fakt moc.
A jo, Schumi má smůlu jak sviňa letos, každý druhý závod do něho někdo vrazí, pokazí se mu auto....
Osobně jako fandu Ferrari mě pěkně štve ten motorhome HRT na kolečkách (= Massa), snad už třetí/čtvrtou sezonu tragické výkony, díky němu nemá Ferrari šanci na pohár konstruktérů ani kdyby měli nejlepší auto, Alonso to má kvůli němu těžší v boji o titul, protože Massa nebere body jeho konkurentům.....no děs, už se těším až ho někdo nahradí.
Oni prostě chtěli vyhrát a tím byli oslepeni. Já jsem si taky říkal, že to ty gumy nemůžou vydržet, ale říkal jsem si, že snad ví, co dělají. O chybě, která stála Fernanda titul v roce 2010 ani nemluvě... Tady se prostě ukazuje genialita minulého vedení Ferrari s Todtem a Brownem. Taktická chyba v jejich podání byla sci-fi.
Jo, Kimimu se to letos stalo tuším v Malajsii. Gumy se prostě dostanou přes nějakou hranici a pak jsi jako pojízdná šikana.
Massa je taky případ. Ano, ta pružina předloni v Maďarsku nebyla sranda, ale do konce života se na to vymlouvat nemůže. Už se nezvedne a tipuju, že po letošní sezoně končí v F1. Ve všech ambiciozních týmech jsou mladé pušky. Jedině snad do Mercedesu, kdyby odešel Schumi. Nebo že by si vyměnil místo s Perézem.
Spa se má rušit skoro každá rok, jsou tam nějaké problémy s placením a to je důvod všeho. Jak jsem už řekl, tak Bernie je prostě nepoučitelný a F1 je pro něj jen zábavný bussines. Ale ještě ke Spa, to by se mělo střídat s Francií (Magny-Cours to prý nebude), takže aspoň něco.
Úplne s vami súhlasím.. Massa je hotový a od tej nehody idú jeho výkony od 10tich k 5tim. Dajú šancu radšej potenciálnym mladým pitom, ktorý prinesú zo sebou aj tučnú finančnú injekciu, aj keď mám pocit, že za Felipem stojí FIAT, že hlavne koli tomu dostal šancu ešte aj na túto sezónu, ale ako vidno, bola to chyba preveliká :thumbsdown:
Teď nechci kecat, ale zůstal prostě protože měl ještě smlouvu a Ferrari nemělo ve svém výchovném programu nikoho, kdo by byl na F1 ve Ferrari připraven. Že se v průběhu sezony ukázalo, že Peréz je, tak to je druhá věc. Asi to letos dojezdí, ale už teď ukázal, že pod tlakem jezdit neumí, takže Ferrari nakonec v konstruktérech skončí i za Lotusem a možná i Mercedesem jak to tak vidím. Je to smutný konec jednoho kdysi velmi rychlého jezdce, kterému titul unikl o vlásek.
Tak pravda, v Kanade to Ferrari prekaučovali, ale nič sa nedeje, sezóna nie je ani v polovici, ide sa ďalej.

Dúfam, tak ako aj vy, že Massa skončí po sezóne a nahradí ho niekto schopný, lebo Fernando potrebuje k sebe niekoho schopného, pretože keď to porovnám s takým Red Bullom, proti nim je Fernando sám.

To ma teší Parda :good: môj život je akosi spätý s červenými klubmi (Detroit, Manchester United, Ferrari - pokiaľ nerátam LA Lakers, tak je to úplne dokonalé)
Máš to hezky v barvě :thumbsup:

A co těch 24 hodin Le Mans, sleduje to někdo?
Tak borci, ja som tiež veľký fanúšik F1. Ferrari začalo sezónu nad očakávanie. Nie vďaka ním, ale vďaka Alonsovi. Ak by tam sedel iný pilot, ten by nebol na 1. mieste po niekoľkých úvodných pretekoch. To auto bolo asi nejaké 6. - 7. najlepšie, ale sedí v ňom najlepší jazdec. Momentálne sa to už začína vyrovnávať, pretože aj Massa jazdí lepšie. Škoda, že v Montreale mal toľko smoly, ale tam bol úplne iný Massa. Na jeho prejave bolo vidno, že do toho dáva všetko a dosť sa mi to ľúbilo.
Mrzí ma tá zlá taktika Ferrari. Ak by Alonso zajazdil jedno veľmi rýchle kolo a vyšiel by mu PitStop, tak je 1. Hamilton totižto bol celkom pomalý a v boxoch stratil aspoň sekundu a pol. Rozdiel bol okolo 3 sekúnd. To Alonso vedel stiahnuť, lenže Ferrari to nezvládlo.

Veľmi ma teší Lotus. Keďže im fandím, je to nástupca Renaultu, tak ma tešia ich výsledky. Avšak to, čo bolo aj v predošlej sezóne sa opäť potvrdzuje aj teraz. Neviem, či to nebolo po nejaký tretíkrát v tejto sezóne zlá stratégia. Grosjean super ale Kimi. No išiel o kolo neskôr do boxov, než Perez a Perez skončil 3. a Raikkonen 9. To ma neskutočne nasralo. Kimi zažil veľmi dobrý comeback, ale ten tím mu to celkom kazí. Avšak osobne sa mi nepáči jeho štýl jazdenia. Prináša mu to viacmenej úspechy, ale jazdí sa mi zdá veľmi často inú stopu než väčšina ostatných jazdcov. No najviac ma mrzí, že obidvaja jazdci jazdia tak šetrne, že nič nestratia a ani nič nezískajú. A mne sa zdalo, že už v dákych 2 pretekoch Lotusy mohli aspoň attakovať pódium, keď ho neattakovali, alebo neviem či nie niekde aj vyhrať. Lebo jazdcom pred nimi odchádzali gumy a oni začali jazdiť rýchle kolá až po tom, čo im bolo nakázané. To je blbé. A takisto zas Kimi raz nakúpil kvôli zlej stratégii, lebo mu odišli pneumatiky.
Proste v tomto Lotus 0 bodov.

Teraz vravel Kimi, že vo Valencii môže byť 8. víťazom. Bolo to jeho prvé takéto "vystúpenie", tak verme, že to tak aj bude. Jazdia sa tam veľmi nudné preteky, tak snáď by bol jeho triumf náplasťou.

Sklamaný som zo Schumachera. Neviem, či sa to dá nazvať smolou, alebo neschopnosťou, ale mať tuším 2 body s takým autom je hanba. Niektorí jazdci by s prehľadom viedli celkové poradie, ak by mali také auto.
Schumacher veľa krát s niekým koliduje, má aj technické problémy, ale keď má takéto nešťastie mohol by byť ticho a nevravieť to, čo v Monacu. Kedy vravel, že ide vyhrať kvalifikáciu (vyhral ju), že bude štartovať to 6. miesta (kvôli penalizácii) a nakoniec vyhrá preteky. Neviem či hneď po štarte nenašupoval do Grosjeana. Proste trapas.

S touto sezónou som inak veľmi spokojný. Najviac budem keď vyhrá titul Alonso alebo niekto z Lotusu. Je to veľmi otvorené, čo je paráda.
Táto sezóna je dosť dobrá, ale minulý rok bola lepšia. Obmedzili tých pilotov, čo sa v súbojoch bránia a to tak, že nemôžu meniť ani raz stopu tuším. Predtým bol 2-krát alebo koľko a to bolo o dosť lepšie. Teraz ho jazdec obehne a je to. Sú aj pekné manévre ale to musí "vybaviť" jazdec, ktorý predbieha a to v nejakej zaujímavej šikane.
Víceméně souhlas, ale Schumi má fakt smůlu. Jasně, Sennu neměl sejmout a ty dvě desátá místa, která dojel šla vylepšit, ale jinak to je pech jako kráva. Všechno to jsou defekty techniky a ty prostě neovlivníš. Teď zaseklé DRS... Od jeho zavedení si nepamatuju, že by se někomu zaseklo. Neříkám, že to je starý Schumi schopný vyhrávat závody jak na běžícím páse, ale pořád je to pan pilot. Myslím, že nám to ještě dokáže.
yzy19, tiež som toho dojmu, že Fernando dokáže z monopostu vyžmýkať maximum a som presvedčený, že keby sedí najlepšom aute, tak je pravidelným víťazom, ako Seb minulú sezónu. Ale ktorý je najlepší monopost? Sodofkári zákazom fúkaných difúzorov, a tým pádom bonusom vačšieho prítla na zadnej časti monopostu, prišli o dominantnú výhodu, vďaka ktorej Seb víťazil minulú sezónu takmer všade. Ferrari to isto nie je, aj keď pokrok po zavedení nového balíku vylepšení je znatelný. Strieborné šípy, no neviem, papierovo úvod sezóny naznačoval, že by mohli byť najlepší, no čas ukázal, že to tak nie je. Inak tento rok je pre mňa osobne najvačšie sklamanie Button, ktorý sa nemože nejako chytiť. Lotusy, no možno časom budú mať navrch, ale teraz to ešte nie je ich vrchol. Som rád, že Williamsy sa zlepšili, lebo minulá ich sezóna bola velká katastrófa. Takisto hore ide Caterham, sklamaný som zatial tiež z Toro Rosso a Force India. A Mercedes-originálne strieborné šípy, tak tie majú najlepšie prepracovaný DRS systém a to sa odzrkadluje hlavne v kvalifikáciách, kde DRS používajú piloti lubovolne. No v závode je to iné, o dosť slabšie, teda s výnimkou Nica v Číne. ČAkám, že sa ukážu hlavne v Monze a v Spa, kde očakávam úspech Schumiho :good:
Že je Fernando bůh a jen jemu může Ferrari děkovat za dosavadní úspěchy tady píše nejen yzy19 :) Ne nadarmo bere větší peníze než on jen Schumi.
Ve Spa a Monze to bude nahrávat silným motorům, tj. Mercedes, Force India a McLaren. Ferrari je průměr a Sodovky si pomůžou jako loni menším přítlakem a budou se ztrátu na rovinkách dohnat v zatáčkách. Nemůžu se na tyto tratě dočkat :waa: Jen musíme přetrpět Valencii :hroza:
Skôr by som povedal neskutočne nudný Hungaroring :thumbsdown:. Avšak na Spa, Monza máme ešte dva mesiace čo je dlhý čas. Teamy sa môžu zmeniť za ten čas aj ich výkonnosť.

Určite by som ale neodpisoval ani Lotus, veľa bude záležať na teplote aká bude na oboch tratiach. Force Indii veľmi neverím tento rok. Na Lotus či Sauber stále nemajú, no uvidíme či sa im podarí napredovať. Paul di Resta potenciál má no u Hülkenberga už si taký istý nie som.

Osobne sa teším aj na Valenciu ktorá ale bude záležať hlavne na kvalifikácii. Lotus aj Mercedes si od tejto veľkej ceny sľubujú veľa . Dúfam ale že uvidíme na prvom stupni znova iného jazdca.
Absolutně nechápu, co to včera Ferrari v Q2 nacvičovali s těmi tvrdými gumami :hroza: Pak sice přezuli, ale jakoby se už oba jezdci nechytali. Fernando těsně 10. místo neudržel, což bude na takové trati hodně těžké. Opět další (kolikátá už?) strategická chyba vedení. Domenicaliho jsem nikdy neměl dvakrát v oblibě, ale nevadil mi. Teď jsem jednoznačně pro jeho odchod v jedné řadě s Massou. Uvidíme, co Fernando s tak nelichotivým postavením na startu vymyslí.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO