Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Formula 1

Fotbal, basketbal, americký fotbal, tenis a jiné.

Parda píše:Absolutně nechápu, co to včera Ferrari v Q2 nacvičovali s těmi tvrdými gumami :hroza: Pak sice přezuli, ale jakoby se už oba jezdci nechytali. Fernando těsně 10. místo neudržel, což bude na takové trati hodně těžké. Opět další (kolikátá už?) strategická chyba vedení. Domenicaliho jsem nikdy neměl dvakrát v oblibě, ale nevadil mi. Teď jsem jednoznačně pro jeho odchod v jedné řadě s Massou. Uvidíme, co Fernando s tak nelichotivým postavením na startu vymyslí.
Alonso vybaví po štarte asi 5 jazdcov, uvidíš! To Ferrari je velice silné. Myslím si, že Red Bull s Vettelom bude strácať. Verím Kimimu, Lotusákom. Dôležitý bude začiatok pretekov, ak to obidvaja zvládnu, nebudem prekvapený, ak dajú pódium. Takisto verím aj Force India. Mal som chuť na nich podať, že by mohli urobiť niekto z nich TOP 5. Tak uvidíme, čo to dá. Som velice rád, aké tesné boli rozdiely medzi pilotmi. Pokazil to prvý Vettel, ktorý dal druhému okolo 3 desatín sekundy. Ale pohoda, držíme palce Lotusákom a v boji o titul Alonsovi!

1. Kimi
2. Niekto z Force Indie
3. Grosjean/Alonso

Bude párty :oslava:
Olééé, Fernando Alonso !!!! Čo predvádza s týmto autom, to je neskutočné. Z 11.miesta víťaz Veľkej Ceny vo Valencii. Nádherné preteky. Michael Schumacher prvý krát od návratu na stupňoch víťazov, čo teší tiež.

Alonso vedie bodovanie o 20 bodov :) Paráda, deň je hneď krajší :)
Chlapci, no comment. Toto som v živote nevidel. Preteky takmer bezchybné. Bezchybné boli pre ľudí, ktorí nikomu nefandia, ale ja, keďže fandím Lotusákom a Alonsovi som mal jednu výhradu. Chce sa mi plakať od šťastia.
Alonso, lepší jazdec snáď v F1 nikdy nebol. Takýto okruh, dá sa povedať mestský, veľmi ťažko sa tam predbieha a on to dal z 11. miesta na 1. Bezchybný výkon. Sledujem ho od jeho vstupu do F1 a moc si nepamätám, že by plakal po vyhraných pretekoch.. Na konci to zaklincoval, keď si ťapkal s traťovými maršálmi a pred fanúšikmi srandoval, to skackanie stálo za to.
Druhý bol Kimi. Toto klobúk dolu, čo ten Fín predvádza. Absolútna paráda, som velice šťastný. Nemám čo vytknúť, azda len ten štart, ale to sa ťažko hodnotí nám fanúšikom, keď nie sme v ich situácii. Tam to dobre skúšal, ale nakoniec vyťažil si myslím maximum. Toto je paráda.
3. Schumi. Kritizoval som ho, no v týchto pretekoch veľmi dobrý výkon. Výborný!!! Takto jazdí pravý šampión, v pretekoch moc nezaujal, ale zaslúžene 3. miesto.

Tá jedna chyba pre mňa je, že Grosjean nebol druhý. S tým nič nespravíme, je to osud. Bolo by to asi najlepšie pódium v tejto sezóne. Nič sa nedeje, toto pódium je veľký zážitok. Pre mňa najlepšie preteky.
Bol som v Taliansku na F1 a bola paráda, keď Hamilton vypadol a tifosi šaleli. Dneska vypadol Vettel a to bola neskutočná vec. Bolo to počuť až sem domov. Na Vettela ale spomínam v dobrom, aj keď mám iných obľúbencov. No ja som bol na F1 aj v Maďarsku a bol som na autogramiáde. Trvá povinne jednu hodinu. Vettel tam zostal sám ešte pol hodinu a tým potešil niekoľko ľudí vrátane mňa. Ale inak mám iných jazdcov v obľube, už spomínaných.

Maldonado ma veľmi prekvapuje. Čítal som články o tom, že je v F1 len vďaka peniazom ale dá sa povedať, že každý jazdec musí niečo vedieť. Aj keď jeho prístup je niekedy veľmi nerozumný. Mohol počkať na predbehnutie Hamiltona, ale išiel do toho po hlave, čo bola chyba. Niečo podobné som bohužiaľ pre neho čakal. Ale som rád, že zostrelil Hamiltona. Neviem prečo, ale moc ho nemám v obľube.
Ešte jeden z obľúbenejších pilotov v F1 je Petrov, ktorý išiel parádne. Mrzí, že nedosiahol na ten prvý historický bod, ale nič sa nedeje, bude šanca!!!! Predbehnutie Massu na Ferrari, trochu vec.

Preteky hodnotím 11 bodmi z 10. Na Valenciu, na ktorej som vždy zaspal to bolo neskutočné predstavenie a myslím si, že najlepšie v sezóne. Nič nechýbalo, predbiehacie manévre, kolízie, chyby v boxoch, safety car, či emócie samotných pilotov, víťazov aj porazených.

Alonso je skrátka BOH. Ferrari nie je najlepšie auto, ale má pilota o úroveň lepšieho ako sú všetci ostatní!!!!

Obrázek

Ďakujem a gratulujem, tieto preteky mám nahrané a budem ich pozerať stále dookola.

+ Toto som dlho nevidel, aby bolo v strede pretekov 10 jazdcov od 6. po 16. miesto za sebou. Odstup bol možno 2 sekundy toho 6. od 16. len kvôli dĺžke vláčika. Toto je paráda!!!!!!!!!!
Mrzí možno ten Maldonado trochu, lebo on už urobil viackrát takúto zbytočnú chybu.
Ale Alonso skok z 11. miesta na 1. a Schumacher z 12. na 3. Na takom okruhu je niečo neuveriteľné. A myslím si, že to nebolo hlavne vďaka zastávkam, ale tomu, čo predviedli na trati.
A nemôžem z tých traťových maršálov, ako tam skackali. A som si všimol, keď sa Alonso dostal na 1. miesto tak jak prechádzal zákrutou tak skákali ako malé deti, vrátane mňa.
Pre mňa ako fanúšika bola vec, keď som videl, že Hamilton mal možnosť dostať penalizáciu za nerešpektovanie žltých vlajok. To som už videl pódium s Romainom a Kimim plus prvým Alonsom. Absolútna dráma na každom rohu.
Super! Včera to bylo na facepalm ta kvalifikace od Ferrari, ale dneska to odčinili. Teda Alonso samozřejmě, Massu už ani nepočítám, ten je vždycky vzadu a nesvěřil bych mu ani trolejbus. Jak jsem viděl někdy ke konci záběr, jak ho bez problému předjel Caterham, tak se mi chtělo brečet....
Ideální výsledek pro mě - Alonso vyhrál, Hamilton se naboural ( :hop: :clap: ), Vettel že nedojel mi taky vůbec nevadilo, Kimi druhý, tomu to přeju, MCH taky konečně prolomil tu smůlu, nemohlo to být snad lepší (snad leda kdyby Massa dojel nějak rozumně, ale zase buďme trochu realisti :-D ).
Inak jeden problém, ale verme, že to skončí dobre pre Schumiho. Inak by to bola najväčšia smola na svete. Ale veľmi pochybujem, že mu to dopomohlo k 3. miestu. Len ma mrzí, že sa sťažuje taký tím ako je Red Bull. Tí musia byť márni.. Hoci ale zrovna 4. za Schumim bol tragéd Webber.

Čítajte viac..
http://www.f1.sk/clanok45649.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
GP VALENCIE=FERNANDO ALONSO´S ONE MAN SHOW!!!!
:clap: :cool: :yahoo: :jupi: :wave: :cinka: :klobuk:
Souhlasím s vašimi reakcemi, to co Fernando dnes předvedl nemá obdoby. Jel naprosto skvěle, konzistentně na špici a ve správný čas dokázal využít chyb soupeřů. Důležité je, že rychlý byl na obou směsích gum a konečně byl tedy rychlostně konkurenceschopný po celý závod= změny na jeho Ferrari mu konečně dalo vůz schopný regulérně bojovat o výhru. Ale takovým způsobem... Taky je třeba dodat, že tentokrát strategie zafungovala skvěle a Domenicali aspol. si to u mě po zpackané kvaldě vyžehlili. Strašně důležité bylo, že Fernando dokázal předjíždět. Nezdržoval se za pomalejšími, kteří jeli jinou strategii, čímž získával velké množství času. Opravdu to byl masterpiece! :klobuk: a jen to potvrzuje naše slova- lepšího pilota v současném poli najít nelze.
Oslava triumfu byla sladkou tečkou a bylo sympatické, že při hymně Ferry nezakrýval slzy. BOREC!!! :klobuk:

Massa- mírně zlepšený výkon, za havárii s Kobajašim asi nemohl (nechápu, proč byla ukázána pouze jednou a hlavně proč se netrestalo), ale i tak je to pořád bída a k jeho smůle je jeho týmový kolega Fernando a to pak vypadá Massa prostě jako šašek, začátečník za volantem. Tak to prostě je.

Skvělý výkon Kimiho, jel si svoje bez znatelných výstřelků.
Schumi zabojoval hlavně ke konci při souboji s Weberem a Buttonem. Podium mu spadlo do klína dík idiocii Hamiltona, ale to an váze jeho třetího místa nic neubírá.

Hamilton opět prokázal co je za charakter. Přitom při stejné situaci a ve stejné zatáčce na začátku závodu Grosjeana ukázkově pustil, resp. uznal, že je pomalejší a nechal mu místo. U Maldonada už takový úsudek neměl, což je divné vzhledem k formě jeho gum. Proste pilot s velkým talentem, ale to ostatní mu schází. Proto mě bude ještě dlouho mrzet jeho titul o bod před Massou v 2008... :-(


Co říci závěrem... Díky ti F1 za úžasné dvě hodiny za jeden z nejlepších závodů, které jsem kdy viděl (navzdory neoblíbené trati).
yzy19 píše:Inak jeden problém, ale verme, že to skončí dobre pre Schumiho. Inak by to bola najväčšia smola na svete. Ale veľmi pochybujem, že mu to dopomohlo k 3. miestu. Len ma mrzí, že sa sťažuje taký tím ako je Red Bull. Tí musia byť márni.. Hoci ale zrovna 4. za Schumim bol tragéd Webber.

Čítajte viac..
http://www.f1.sk/clanok45649.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
To snad ne... :shock:
Tak napokon Schumiho nepotrestajú a je asi po všetkom! Len budeme spomínať na parádne preteky a dúfam, že urobia nejaké video s hudbou, kde Alonso skáče!
Ako by to bolo dneska :) , len prehodiť kombinézy.


-Osobne som spokojný i keď ma mrzí Grosjean. Kimmi to dokončil parádne a jasne vidno že Lotus spravil veľký progres a ide stále hore. Kimmi sa znova takmer vôbec neusmial na pódiu a aj vo vyjadreniach po VC bol pesimistický a vravel len o tom že dneska nemali na výhru a že auto nebolo také rýchle :D osobne som si ale u neho už zvykol že vždy sa mu niečo nepáči. Ale aj tam jasne vidieť že Lotus má veľké ciele a hlavne Kimmi. Dneska sme mohli vidieť 8 víťaza no Grosjeanovi odišlo vstrekovanie tak to už bolo jasné pre Alonsa ktorý išiel neskutočné preteky aj keď to mal uľahčené..

Konečne sa dostalo aj na Schumachera :good: , Massa mal znova aj smolu mohol skončiť v TOP10. Super výkon ale aj od Webera ktorý sa dokázal parádne prebojovať hore. No čo sa deje z Buttonom nechápem, už by sa mohli začať venovať aj jeho monopostu a zistiť kde je chyba.

Ohľadom kolízie Maldonado Hamilton som na strane Maldonada. Nemal čo spraviť Hamilton ho úplne vytlačil a nenechal mu ani meter na vrátenie sa na trať. Maldonado už nemal veľmi čo robiť, keby pri výjazde Hamilton išiel viac na vonkajšoch mohlo to dopadnúť inak. No som toho názoru že by sa to nemalo riešiť a ostať bez penalizácie.

EDIT: tak oprava Vettel aj Grosjean vypadli kôli problémom z alternátorom.

Přílohy

Tak to je parádní fotka!!! :lol:
http://f1sport.autorevue.cz/schumacher- ... kami-32296" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechápu, na co tam ti stewardi jsou, když posuzují incidenty na trati tak, jak posuzují... Už v závodě mě naštvali penalizací Senny a teď Maldonado? Za co proboha? Že je Hamilton sebestředný a na trati cholerický, tak to má odnést někdo jiný? Ještě, že Schumi nebude penalizován, ale i tak jsou tyhle nesmyslné rozhodnutí malou kaňkou nad jinak úžasným závodem.
Bola to jedna z najlepších VC, ktoré som videl.. :cool: Dávno tvrdím, že keby má Fernando dominantný monopost, tak je takmer pravidelným víťazom. Je až neskutočné, ako vie vyťažiť z každej situácie takmer maximum a preto ho mám velmi rád, berie závody ako skutočné pretekanie a nie iba ako krúženie po trati. Mrzí ma Vypadnutie Grosjeana a takisto Vettela, jednoducho bezchybná jazda, takmer 20 sekundový nádskok, potom pošle FiA (podla mňa zbytočne, ale pre závod perfektne) SC a po reštarte mu umrie RB8. Tak Sebovi tie pocity sklamania a frustrácie nezávidím, a to som fanda SF. Premňa bola posledná kvapka, keď mám pocit zelený Petrov obehol Massu :bitka3: , Už by mohli niečo v Maranele urobiť! Bol tu spomínaný Pastor, no som presvedčený, že v tom incidente uhral svoje hlavne Lewis, ktorý mu nenechal miesto, proste musí Hamík pochopiť, že keď zničí gumy, je aj on predbehnutelný a nie, že sa bráni zubami nechtami a hlavne bez rozumu a nakoniec na to doplatili žial obaja :slap:
No Hamiltona nemám rád, ale tá chyba bola na obidvoch stranách. Keď mal Maldonado tak skvelé gumy a Hamilton tak zlé, tak neviem prečo sa pred neho tlačil čo najrýchlejšie, v každej zákrute. Mohol získať 3. miesto, to hej, ale na viac by to nebolo, takže s tým predbiehaním mohol počkať. Na začiatku sa piloti išli predbiehať a niektorí mohli vletieť pod iný monopost, tak ako to urobil napr. Grosjean hneď na štarte, ale ostatní zas, keď videli, že to nepôjde hneď, pribrzdili a zaútočili neskôr. To isté mal urobiť aj Pastor. Vie jazdiť dravo, ale nie tak rozumne. Včera sa dostal mimo trať a hneď sa chcel vrátiť. Mohol trochu pribrzdiť a dostať sa za Hamíka, predbehol by ho tak či tak. Nemám rád ani jedného cigáňa ani druhého. Maldonado mi robí nervy, lebo on veľakrát niekoho zostrelí. Obzvlášť sa bojím, keď je v súbojoch s mojimi obľúbencami. Oni ho idú predbiehať čisto, ale on je schopný sa k ním natlačiť a je z toho veľakrát kolízia.
Máš pravdu, že si mohl počkat. Gumy měl lepší, takže na nějakém z výjezdů ze zatáčky nebo v DRS by ho měl, ale on je prostě blázen a musí mít vše hned. Prostě závodník, který jede pořád na plno. Což v dnešní F1 moc nejde. Ale i tak je 90% viny u Hamiltona, měl mu prostě udělat prostor tak jako v souboji jako přes kopírák na začátku s Grosjeanem. Neměl vůbec soudnost o formě svých gum nebo nevím co si myslel.
Výhra Alonsa na domácej pôde. Som rád, že urobili nejaké takéto video. Je to jeho najväčšie víťazstvo podľa mňa. Absolútna paráda:

Ak by mal kvalitnejšie auto, tak by proste nemal konkurenciu, tým som si istý. Momentálne v F1 lepšieho pilota nie je.

Teším sa na Britániu. :clap:
yzy19 píše:Výhra Alonsa na domácej pôde. Som rád, že urobili nejaké takéto video. Je to jeho najväčšie víťazstvo podľa mňa. Absolútna paráda:

Úžasné video :good: :klobuk:
Teď přijdou výborné okruhy a nedá a musím se pochlubit, ale na Hungaroringu uvidím Božského Fernanda na živo. Moc se těším :yahoo:
Paráda Parda, ja idem tiež tento rok na F1. V mojom živote moja 3. Veľká cena. Bol som raz na Monze, keď vyhral Alonso a Massa bol druhý, minulý rok na Hungaroringu a tento rok idem opäť. Minulý rok som získal podpis Vettela len tak tak, môj sen je ale Alonso. Veľmi to chcem a som absolútne nažhavený. :clap:
Wow, tys byl na Monze, tak to těžká závist. Ještě když Fernando vyhrál... To byl úžasný závod, pamatuju. Zážitek na celý život. Po škole bych taky chtěl buď na Monzu nebo Spa. Nebo oboje. Hungaroring je shit okruh, ale kvůli tomu tam nejedu.
Vettela nemusím... Podpis Fernanda bych zarámoval.
Parda píše:Wow, tys byl na Monze, tak to těžká závist. Ještě když Fernando vyhrál... To byl úžasný závod, pamatuju. Zážitek na celý život. Po škole bych taky chtěl buď na Monzu nebo Spa. Nebo oboje. Hungaroring je shit okruh, ale kvůli tomu tam nejedu.
Vettela nemusím... Podpis Fernanda bych zarámoval.
No bola to vec. Už vtedy tam bola kopa ľudí, ale najväčší zážitok, že v tých pretekoch vyletel Hamilton. A všetci jasali. To som počul aj z druhej strany aj v štuploch v ušiach, aká je to radosť. Od vtedy si to všímam, že keď cigáň vyletí, tak fanúšikovia šalejú.

Na Spa chcem ísť aj ja veľmi, to je môj sen a dá sa povedať, že obľúbená destinácia. Ešte nikdy som tam nebol.
No to věřím, muselo to být neskutečné...
Hamilton je velmi "oblíben", to se ví. Fandí mu leda zarytí příznivci stříbrných šípů, kteří to mají jako povinnost nebo Britové a pár dalších šílenců, kterým se líbí ta show, kterou na okruhu předvádí místo ježdění.
Na Spa je úžasná ta destinace, kde je okruh umístěn, prostě stará klasika, která vymírá. Hodně mě mrzí, že na Hockenheimu úplně zrušili tu starou rovinku lesem, jestli si pamatuješ. To byla paráda. Ty dnešní umělé autodromy Tilkeho stojí za vyliž...

Tady to je. Boj kolo na kolo v 360km/h za rykotu V10... Jo to byly časy.
http://www.youtube.com/watch?v=m0nVspbf ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Pamätám, viac menej ale z hry. Hockenheim bol prvý okruh, ktorý som poznal. To som mal 6 rokov asi. Ja som o niečo mladší, ale takisto sa mi páčil. Trochu pripomínal Spa. Teraz je to o inom, čo je veľká škoda, na niektorých okruhoch je to nudné, ale jazdí sa tam kvôli peniazom. Avšak s tými gumami teraz to je veľká paráda.

Teším sa teraz na Silverstone. Prší tam ako z krhle. Kobayashi v 50-ke neustál zákrutu a vyšiel pomimo do takej mláky a dali spomalený záber, to bola paráda. Celý obklopený vodou, dúfam, že bude nejaká fotka. Teraz v tréningoch.
Jo, na posledních 40 minut prvního tréninku jsem se taky díval. Je tam teda dobrá potopa. A my máme tropy :lol: Prý se čeká celý závodní víkend mokrý, tak se těším. Bude to změna, letos tuším mokro nebylo?
Jinak v tom tréninku bylo super jak Fernando trénoval start :good: Pak Massa, no ale ten se rozjel jak žáček v autoškole :hroza:
Parda píše:Jo, na posledních 40 minut prvního tréninku jsem se taky díval. Je tam teda dobrá potopa. A my máme tropy :lol: Prý se čeká celý závodní víkend mokrý, tak se těším. Bude to změna, letos tuším mokro nebylo?
Jinak v tom tréninku bylo super jak Fernando trénoval start :good: Pak Massa, no ale ten se rozjel jak žáček v autoškole :hroza:
To som bohužiaľ nevidel, ale musela to byť paráda. Alonso to absolútne ovláda, ale v tejto sezóne zo štartov až tak neťažil. A v tejto sezóne ešte nepršalo, ale bude to nahrávať opäť Ferrari. Ak by Alonso vyhral na cigáňovej pôjde, bola by to paráda!!!
Bude mokrý závod, z čoho by mohol Fernando profitovať. Vyhral tu minulý rok a kludne može aj zajtra :good:
Za pár minutiek tretí tréning, dúfam, že piloti majú kúpacie čapice :lol2:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS