Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Finsko

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Vite co je Svetovej pohar 04???ja sem nerek za Jagra tak bouhuzel a proste mu nalozil

Ery91 píše:proste mu nalozil
Taky bohuzel :P

Senátor Palpatine píše:
Ery91 píše:proste mu nalozil
Taky bohuzel :P
no hej to bolo dobre :D

maju skvelu hracsku zakladnu narozdiel od inych krajin ako napr SVK CZE a pod

sorry cesi, ale Jagra moc nemam rad, cize som bol celkom rad, ked ho Ruutu zlozil 8)

Schwolco píše:sorry cesi, ale Jagra moc nemam rad, cize som bol celkom rad, ked ho Ruutu zlozil 8)
preesnee preeesneee ja som za taky isty prispevok :wink:

SNV_tino píše:
Schwolco píše:sorry cesi, ale Jagra moc nemam rad, cize som bol celkom rad, ked ho Ruutu zlozil 8)
preesnee preeesneee ja som za taky isty prispevok :wink:
hh takych nas je tu viacej co nemaju radi jagra

Ani ja nemam rad Jagra :D A Ruutu je celkom v pohode, hraje srdcom a bojovne, je tvrdĂ˝, ale ved aj to treba :wink: Ale Fini v poslednom case maju dost dobrych brankarov, Lehtonen, Norrena, Nittymaki, atd. 8)

fini boli na ms velmi dobry prekvapilo ma ked vyradili aj rusou

Ja mám Ruutuho rád,ved hrával vo Vancouveri,fakt je to bojovník a hercovník,ale Jágrovi som to narozdiel od vás neprial,všetci ho nemáte radi,pretože asi závidíte čechom že slováci žiadneho takého hokejistu zatial nemajú čo by patril už niekolko rokov medzi špičku NHL.

Jarkko Ruutu sa zachoval ako svina! Aj ja neznasam jagra, ale z ineho dovodu: Pittsburgh! Mna nezaujima, ze je Cech, mna zaujima, ze uskodil mojmu najoblubenejsiemu klubu!

chorche píše:Jarkko Ruutu sa zachoval ako svina! Aj ja neznasam jagra, ale z ineho dovodu: Pittsburgh! Mna nezaujima, ze je Cech, mna zaujima, ze uskodil mojmu najoblubenejsiemu klubu!
Co má JĂ

Baffy píše:
chorche píše:Jarkko Ruutu sa zachoval ako svina! Aj ja neznasam jagra, ale z ineho dovodu: Pittsburgh! Mna nezaujima, ze je Cech, mna zaujima, ze uskodil mojmu najoblubenejsiemu klubu!
Co má JĂ

Ohlund píše:]

:lol: Chorche neni fanúšik tučniakov,ale jediný spôsob ako mohol Jágr ublížiť jeho tímu je asi finále SC z roku 1991/92,kde dostalo Chicago tušim 4:0 na zápasy práve od Jágrovho Pittsburghu.
Aha,vidíš to,dík,že jsi mi to připomněl 8). Na to už si ani moc nepamatuju a to mi tehdy bylo 17roků. :oops:

Baffy, vtedy som bol este mladsi a predsa si to pamatam. Neznasam Pittsburgh! Ale zaroven obdivujem hracov, ako Jordan Staal, Evgenii Malkin, Sidney Crosby - su to vyznamne individuality! Velmi dobre hraju hokej. Musim im to uznat aj keby hrali za ktorykolvek klub v NHL, to sa inak neda, ved to vidim!
Ale kedze sme v teme o finskej repre:
Vazeni, povstante, finska statna hymna!
Maamme

Oi maamme, Suomi, synnyinmaa,
soi, sana kultainen.
Ei laaksoa, ei kukkulaa,
ei vettä, rantaa rakkaampaa,
kuin kotimaa tää pohjoinen,
maa kallis isien.

On maamme köyhä, siksi jää,
jos kultaa kaivannet.
Sen vieras kyllä hylkäjää,
mut meille kallein maa on tää,
sen salot, saaret, manteret
ne meist on kultaiset.

Ovatpa meille rakkahat
koskemme kuohuineen,
ikuisten honkain huminat,
täht´yömme, kesät kirkkahat,
kaikk´kuvineen ja lauluineen
mi painui sydämeen.

Täss auroin, miekoin, miettehin
isämme sotivat,
kum päivä piili pilvihin
tai loisti onnen paistehin,
täss Suomen kansan vaikeimmat
he vaivat kokivat.

Tään kansan taistelut ken voi
ne kertoella, ken?
Kun sota laaksoissamme soi,
ja halla näläntuskan toi,
ken mittasi sen hurmehen
ja kärsimykset sen?

Täss on sen veri virrannut
hyväksi meidänkin,
täss iloaan on nauttinut
ja murheitansa huokaillut
se kansa, jolle muinaisin
kuormamme pantihin.

Tääll´olo meill on verraton
ja kaikki suotuisaa,
vaikk onni mikä tulkohon,
maa isänmaa se meillä on.
Mi maailmass on armaampaa
ja mikä kallimpaa?

Ja tässä, täss´ on tämä maa,
sen näkee silmämme.
me kättä voimme ojentaa
ja vettä rantaa osoittaa
ja sanoa: kas tuoss´ on se,
maa armas isäimme.

Jos loistoon meitä saatettais
vaikk´ kultapilvihin,
mis itkien ei huoattais,
vaan tärkein riemun sielu sais,
ois tähän köyhään kotihin
haluamme kuitenkin.

Totuuden, runon kotimaa
maa tuhatjärvinen
miss´ elämämme suojan saa,
sa muistojen, sa toivon maa,
ain ollos, onnees tyytyen,
vapaa ja iloinen.

Sun kukoistukses kuorestaan
se kerran puhkeaa,
viel lempemme saa hehkullaan
sun toivos, riemus nousemaan,
ja kerran, laulus synnyinmaa
korkeemman kaiun saa.

to si skade zohnal?Čerta to je o inom hymna...o niečo dlhšia než slovenska:-DDDDDDD lutujem malých žiakov fínskych čo sa musia taketo niečo učiť naspamať...chudaci

http://www.forum.hokej.cz
hehehe. No, my mame 5 sloh, ale ked si vsimnes, tak po vitazstve Finska zahraju na MS tak dve slohy, mozno?
Heej fakt nevím, co Jágr udělal tak nepopulárního, že ho Slováci nemaj rádi. Já si to dokážu vysvětlit jenom tak, že se Jágr stal takovým symbolem českýho hokeje a to mu v očích Slováků uškodilo. Protože hodně Slováků nemá českej hokej rádo, stejně jako tomu je i obráceně. Kdyby byl Jágr třeba Američan, tak ho Slováci maj raději. Tak to vidím já. Že jakejkoliv českej hokejista, kterej by si v NHL vydobyl velké jméno, by v očích Slováků byl debil, protože to je Čech. A to nám přece naši bratří nemůžou přát, aby jsme měli v NHL velkou hvězdu.Jágr má svou pravoslavnou víru, hraje hokej a pochází z rodiny farmářů, když byl mladší, tak hrával v kasínech a měl slovenskou přítelkyni. A jestli to Slovenským příznivcům tak strašně vadí, tak to nechápu!

Re:

chorche píše:Jarkko Ruutu sa zachoval ako svina! Aj ja neznasam jagra, ale z ineho dovodu: Pittsburgh! Mna nezaujima, ze je Cech, mna zaujima, ze uskodil mojmu najoblubenejsiemu klubu!
Chorche, jak uškodil Jágr Pitsburghu? Uškodila mu špatná finančí situace, ne nějakej Jágr!
!!!Takhle nějak bych složil finskou sestavu!!!

Kiprusoff (Calgary), Toskala (Toronto), Lehtonen (Atlanta)
Timonen, Kukkonen (oba Philadelphia), Lydman (Buffalo), Pitkanen (Edmonton), Salo (Vancouver), Nummelin (Minnesota) Berg (Turku)
Miettinen, Hagman, J. Jokinen, Lehtinen (všichni Dallas), S. Koivu (Montreal), O. Jokinen, Peltonen (oba Florida), Filppula (Detroit), N. Kapanen (Phoneix), T. Ruutu (Chicago), M. Koivu (Minnesota), Parsinnan (Timra), Hentunen (Lugano)
Michal(neodbornik) píše:
chorche píše:Jarkko Ruutu sa zachoval ako svina! Aj ja neznasam jagra, ale z ineho dovodu: Pittsburgh! Mna nezaujima, ze je Cech, mna zaujima, ze uskodil mojmu najoblubenejsiemu klubu!
Chorche, jak uškodil Jágr Pitsburghu? Uškodila mu špatná finančí situace, ne nějakej Jágr!
myslim si,ze to myslel tak,ze pittsburg uskodil jeho oblubenemu klubu-chicagu, ked ho vyradil vo finale SC 92 :wink: ...teda snad to tak myslel :D
canesman, ak vo vsetkom odpovedas tak presne, potom je radost pocuvat tie odpovede. je to tak! JJ poskodil Hawks svojimi golmi do ich svatyne.
Pro mě budou letos Finové velmi zajímaví za což může Jussi Jokinen
Obrázek
ale především mladé naděje v brance Tampy Kari Ramo.
Obrázek
Tak Nemci dlho odolávali ale teraz sa to roztrhlo 1-5...
Hej,dlho nebolo nič,videla som posledné minúty 2.tretiny a dosť nuda...no Fíni vyhrali a je to good :)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS