Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Historie mistrovství světa

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

*) V LETECH 1920-1968 SE ZA VÍTĚZE MS POVAŽOVAL VÍTĚZ ZOH



1920*... Kanada............... USA.................... Československo
1924*... Kanada............... USA.................... Velká Británie
1928*... Kanada............... Švédsko............... Švýcarsko
1930 ... Kanada............... Německo............. Švýcarsko
1931 ... Kanada............... USA.................... Rakousko
1932*... Kanada............... USA.................... Německo
1933 ... USA................... Kanada................ Československo
1934... Kanada............... USA.................... Německo
1935 ... Kanada............... Švýcarsko............ Velká Británie
1936*... Velká Británie...... Kanada................ USA
1937 ... Kanada............... Velká Británie....... Švýcarsko
1938 ... Kanada............... Velká Británie....... Československo
1939 ... Kanada............... USA.................... Švýcarsko
1947... Československo.... Švédsko.............. Rakousko
1948*... Kanada............... Československo..... Švýcarsko
1949 ... Československo.... Kanada............... USA
1950... Kanada............... USA................... Švýcarsko
1951... Kanada............... Švédsko............. Švýcarsko
1952* ... Kanada............... USA................... Švédsko
1953 ... Švédsko.............. Německo........... Švýcarsko
1954 ... SSSR.................. Kanada............... Švédsko
1955... Kanada............... SSSR.................. Československo
1956* ... SSSR.................. USA................... Kanada
1957... Švédsko.............. SSSR.................. Československo
1958... Kanada............... SSSR.................. Švédsko
1959... Kanada............... SSSR.................. Československo
1960*... USA................... Kanada............... SSSR
1961... Kanada............... Československo.... SSSR
1962 … Švédsko.............. Kanada............... USA
1963 ... SSSR.................. Švédsko.............. Československo
1964* … SSSR.................. Švédsko.............. Československo
1965... SSSR.................. Československo..... Švédsko
1966... SSSR.................. Československo.... Kanada
1967... SSSR.................. Švédsko.............. Kanada
1968*... SSSR.................. Československo.... Kanada
1969 ... SSSR.................. Švédsko............... Československo
1970 ... SSSR.................. Švédsko............... Československo
1971 ... SSSR.................. Československo.... Švédsko
1972 ... Československo.... SSSR.................. Švédsko
1973 ... SSSR................... Švédsko.............. Československo
1974 ... SSSR................... Československo.... Švédsko
1975 ... SSSR................... Československo.... Švédsko
1976 ... Československo..... SSSR.................. Švédsko
1977 ... Československo..... Švédsko.............. SSSR
1978 ... SSSR................... Československo... Kanada
1979 ... SSSR................... Československo... Švédsko
1981 ... SSSR................... Švédsko.............. Československo
1982 ... SSSR................... Československo.... Kanada
1983... SSSR................... Československo.... Kanada
1985... Československo..... Kanada............... SSSR
1986... SSSR................... Švédsko............. Kanada
1987... Švédsko............... SSSR................. Československo
1989... SSSR................... Kanada............... Československo
1990... SSSR................... Švédsko.............. Československo
1991... Švédsko............... Kanada............... SSSR
1992... Švédsko............... Finsko................. Československo
1993... Rusko.................. Švédsko............... Česká republika
1994... Kanada................. Finsko................. Švédsko
1995... Finsko.................. Švédsko............... Kanada
1996... Česká republika...... Kanada................ USA
1997... Kanada................. Švédsko............... Česká republika
1998... Švédsko................ Finsko................. Česká republika
1999... Česká republika...... Finsko................. Švédsko
2000... Česká republika...... Slovensko........... Finsko
2001... Česká republika...... Finsko................. Švédsko
2002... Slovensko............ Rusko.................. Kanada
2003... Kanada................. Švédsko.............. Slovensko
2004... Kanada................. Švédsko.............. USA
2005... Česká republika...... Kanada................ Rusko
2006... Švédsko............... Česká republika.... Finsko
2007... Kanada................. Finsko................. Rusko
2008... Rusko................... Kanada................ Finsko
2009... Rusko................... Kanada................ Švédsko
2010... Česká republika..... Rusko.................. Švédsko
2011... Finsko.................. Švédsko............... Česká republika
Ked sa nepočíta tá olympiáda v 60tom tak USA vyhrali naposledy MS v roku 1933 :shock: .
Ale neviem prečo sa berie výhra MS za neaký obrovský úspech aspoň v europe... ved tá špička je len 6-7 tímov + tie zámorské výbery privezú vždy neaký D tím... Takže v takej malej konkurencii je logické že raz za čas bude majster každý z tej špičky a zvlášť ked sa hrá vyradovací system na 1 zápas. Ale takí fíni už tiež dosť dlho nevyhrali :hmm: .
Ohlund píše:Ked sa nepočíta tá olympiáda v 60tom tak USA vyhrali naposledy MS v roku 1933 :shock: .
Ale neviem prečo sa berie výhra MS za neaký obrovský úspech aspoň v europe... ved tá špička je len 6-7 tímov + tie zámorské výbery privezú vždy neaký D tím... Takže v takej malej konkurencii je logické že raz za čas bude majster každý z tej špičky a zvlášť ked sa hrá vyradovací system na 1 zápas. Ale takí fíni už tiež dosť dlho nevyhrali :hmm: .
Tak ono je to logický. My, fanoušci NHL, bereme jako největší úspěch SC a OH, ale jsme vlastně hrozně divní, protože to je jako kdyby Kanaďan, potažmo Američan bral jako největší úspěch vítězství v Extralize (CZ/SK). Navíc v podstatě v každým sportu je největší úspěch titul z MS nebo zlato z olympiády.
Ohlund píše:Ked sa nepočíta tá olympiáda v 60tom tak USA vyhrali naposledy MS v roku 1933 :shock: .
Ale neviem prečo sa berie výhra MS za neaký obrovský úspech aspoň v europe... ved tá špička je len 6-7 tímov + tie zámorské výbery privezú vždy neaký D tím... Takže v takej malej konkurencii je logické že raz za čas bude majster každý z tej špičky a zvlášť ked sa hrá vyradovací system na 1 zápas. Ale takí fíni už tiež dosť dlho nevyhrali :hmm: .
MS síce nie je best-on-best turnament, ale stále je to turnaj vysokej úrovne, pretože sa tam zíde to najlepšie čo je mimo NHL + nejaké NHL doplnky často najvyššej kategórie.

A už vôbec nesúhlasím, že zámorské tímy nosia D tímy. Kanada už v tomto smere pristupuje k MS veľmi zodpovedne a touto taktikou boli známy skôr USA, ktoré tak cca pred 10-6 rokmi nosili naozaj štvrtotriedne tímy, načo ale aj doplatili skoro vypadnutím. Potom si spočítali jedna a dva, Fasel urobil nonono a zlepšilo sa aj to.
Tak tak.

Čo sa týka posledného trendu, kvalita stúpla najmä s mládežníckym programom vo Švédsku a progresom SEL, takže aj ak tradičné tímy NHL so silným zastúpením švédskych hráčov nepricestujú, dokážu postaviť silný tím.

Američania postupne prichádzajú minimálne na to, že krajina s takým zázemím nesmie byť hanbou. Dovolím si tvrdiť, že vlani mali slušný tím, no vyslovene doplatili na mizerne chytajúceho Clemmensena. Zachránili sa pohodlne. Samotná hráčska základňa top kvality v USA nikdy nebola zas tak skvelá aby bojovali o medaily, ale zas ani taká, aby boli tímom na vypadnutie, to je pravda. Aj to sa postupne mení. S NTDP už nastupuje nová, podstatne širšia generácia uplatniteľná v NHL, schopná v priebehu nasledujúceho desaťročia potenciálom predčiť kanadskú základňu.

Na to v Kanade v poslednom čase bijú na poplach. Kanada má už v hlave budúcnosť (menovite aj Sochi, i keď problémy s NHL ohľadom uvoľnenia hráčov prirodzene stále sú). Generácia Stamkosa, Duchenea, Kanea, Myersa si už zahrala vlani i keď dopadla neslávne. Dá sa očakávať, že tento rok sa predsalen vsadí viac na kvalitu než na mladosť ("veteráni" Perry a Laich :giggle: ) i keď niekoľko mien sa pri pohľade na nepostupujúce tímy do PO zopakuje.
S tým D-čkom som to samozrejme zveličil ale podstatné je to že naozaj to moc vážne neberú tie krajiny a ani väčšina hráčov. Písal si že stále je to turnaj na velkej úrovni, pre mňa sú nezaujímavé, nudné a posledných 5-6 rokov skoro vôbec nesledujem. Myslím že tá prestíž MS trpí za
1. na tom termíne že sa pravidelne hrá hned po skončení ZČ a súbežne s PO, tým pádom to samozrejme fanúšikovia v zámorí ignorujú, hráči sú po sezone unavený a často sa nato "vykašlú" tiež.
Za 2. a to je podla mňa ešte výrazne väčší problem je že sa tie MS hrajú každý boží rok, to uberá na vážnosti toho podujatia a aj titulu. Ved keby sa nehrá každý rok tak by mal ten titul určite väčšiu cenu a reprezentácie a aj hráči by to brali vážnejšie, ale odtoho máme v hokeji olympádu. Aj vo futbale sú MS každé 4 roky, a radšej si ani nechcem predstaviť že by boli každý rok :? .


A ked už som spomenul tú olympiádu, tak úplne to chápem že kedysi bol víťaz OH braný ako majster sveta, skôr nepochopím načo sa dnes v tom istom roku MS vôbec hrajú, ved popri OH je to len reprezentačná bokovka v danej sezone. Dobrý príklad je aj minulý rok Česko, na olympiáde, ktorú zobrali USA vážne a mali aj na titul, kde sa zišla tá úzka slovenská špička a spravila 4. miesto, tak tam češi dosť sklamali, ale potom prídu MS na ktoré sa USA tradične vybodli, SR má tiež posledné roky problémy poskladať dobrý tím a obe tímy riešia skôr záchranárske práce ako medaile, takže pri MS bolo len 5 tímov s reálnou šancou na titul a semifinále majú s výnimkou 1 zadarmo a mala by to byť povinná jazda, češi sa tam dostali, tam s velkým štastím v závere prešli cez švédov, ale dajme tomu a vo finále predviedli konečne slušný výkon, rusov vygumovali a stali sa majstrami, vlastne vdaka 1 dobrému zápasu a o tom to je, všetci češi teraz berú rok 2010 ako obrovský úspech a vidia sa ako majstri sveta, robia DVD-čka, píšu knihy ale pritom hlavný reprezentačný turnaj boli OH a tam sklamali ale to nespomenie nikto.
Ja proti čechom nič nemám a určite to nie je tak že im závidím alebo nedoprajem, ved prečo by mi to vadilo ked ma MS nezaujímajú... len to bol dobrý príklad ako sa MS v našich končinách preceňujú. Ale o roku 2002 sa dá napísať skoro to isté, OH znovu 1. a 2. miesto Kanada, USA, Slovensko dosť velký fail a potom... Ale radšej už končím, už som dosť OT a tieto drísty čo tu píšem nemajú s historiu MS asi nič spoločné.
Ohlund píše:S tým D-čkom som to samozrejme zveličil ale podstatné je to že naozaj to moc vážne neberú tie krajiny a ani väčšina hráčov. Písal si že stále je to turnaj na velkej úrovni, pre mňa sú nezaujímavé, nudné a posledných 5-6 rokov skoro vôbec nesledujem. Myslím že tá prestíž MS trpí za
1. na tom termíne že sa pravidelne hrá hned po skončení ZČ a súbežne s PO, tým pádom to samozrejme fanúšikovia v zámorí ignorujú, hráči sú po sezone unavený a často sa nato "vykašlú" tiež.
Za 2. a to je podla mňa ešte výrazne väčší problem je že sa tie MS hrajú každý boží rok, to uberá na vážnosti toho podujatia a aj titulu. Ved keby sa nehrá každý rok tak by mal ten titul určite väčšiu cenu a reprezentácie a aj hráči by to brali vážnejšie, ale odtoho máme v hokeji olympádu. Aj vo futbale sú MS každé 4 roky, a radšej si ani nechcem predstaviť že by boli každý rok :? .


A ked už som spomenul tú olympiádu, tak úplne to chápem že kedysi bol víťaz OH braný ako majster sveta, skôr nepochopím načo sa dnes v tom istom roku MS vôbec hrajú, ved popri OH je to len reprezentačná bokovka v danej sezone. Dobrý príklad je aj minulý rok Česko, na olympiáde, ktorú zobrali USA vážne a mali aj na titul, kde sa zišla tá úzka slovenská špička a spravila 4. miesto, tak tam češi dosť sklamali, ale potom prídu MS na ktoré sa USA tradične vybodli, SR má tiež posledné roky problémy poskladať dobrý tím a obe tímy riešia skôr záchranárske práce ako medaile, takže pri MS bolo len 5 tímov s reálnou šancou na titul a semifinále majú s výnimkou 1 zadarmo a mala by to byť povinná jazda, češi sa tam dostali, tam s velkým štastím v závere prešli cez švédov, ale dajme tomu a vo finále predviedli konečne slušný výkon, rusov vygumovali a stali sa majstrami, vlastne vdaka 1 dobrému zápasu a o tom to je, všetci češi teraz berú rok 2010 ako obrovský úspech a vidia sa ako majstri sveta, robia DVD-čka, píšu knihy ale pritom hlavný reprezentačný turnaj boli OH a tam sklamali ale to nespomenie nikto.
Ja proti čechom nič nemám a určite to nie je tak že im závidím alebo nedoprajem, ved prečo by mi to vadilo ked ma MS nezaujímajú... len to bol dobrý príklad ako sa MS v našich končinách preceňujú. Ale o roku 2002 sa dá napísať skoro to isté, OH znovu 1. a 2. miesto Kanada, USA, Slovensko dosť velký fail a potom... Ale radšej už končím, už som dosť OT a tieto drísty čo tu píšem nemajú s historiu MS asi nič spoločné.
Súhlasím, že periodicita sa dá upraviť, dvojročná by bola asi ideál. Druhá vec, že MS sa robia poväčšine na európskej pôde a domáce talenty sa musia vedieť stotožniť s domácimi hviezdami. Nepodceňoval by som ani tento rozmer.
Ohlund píše:S tým D-čkom som to samozrejme zveličil ale podstatné je to že naozaj to moc vážne neberú tie krajiny a ani väčšina hráčov. Písal si že stále je to turnaj na velkej úrovni, pre mňa sú nezaujímavé, nudné a posledných 5-6 rokov skoro vôbec nesledujem. Myslím že tá prestíž MS trpí za
1. na tom termíne že sa pravidelne hrá hned po skončení ZČ a súbežne s PO, tým pádom to samozrejme fanúšikovia v zámorí ignorujú, hráči sú po sezone unavený a často sa nato "vykašlú" tiež.
Za 2. a to je podla mňa ešte výrazne väčší problem je že sa tie MS hrajú každý boží rok, to uberá na vážnosti toho podujatia a aj titulu. Ved keby sa nehrá každý rok tak by mal ten titul určite väčšiu cenu a reprezentácie a aj hráči by to brali vážnejšie, ale odtoho máme v hokeji olympádu. Aj vo futbale sú MS každé 4 roky, a radšej si ani nechcem predstaviť že by boli každý rok :? .


A ked už som spomenul tú olympiádu, tak úplne to chápem že kedysi bol víťaz OH braný ako majster sveta, skôr nepochopím načo sa dnes v tom istom roku MS vôbec hrajú, ved popri OH je to len reprezentačná bokovka v danej sezone. Dobrý príklad je aj minulý rok Česko, na olympiáde, ktorú zobrali USA vážne a mali aj na titul, kde sa zišla tá úzka slovenská špička a spravila 4. miesto, tak tam češi dosť sklamali, ale potom prídu MS na ktoré sa USA tradične vybodli, SR má tiež posledné roky problémy poskladať dobrý tím a obe tímy riešia skôr záchranárske práce ako medaile, takže pri MS bolo len 5 tímov s reálnou šancou na titul a semifinále majú s výnimkou 1 zadarmo a mala by to byť povinná jazda, češi sa tam dostali, tam s velkým štastím v závere prešli cez švédov, ale dajme tomu a vo finále predviedli konečne slušný výkon, rusov vygumovali a stali sa majstrami, vlastne vdaka 1 dobrému zápasu a o tom to je, všetci češi teraz berú rok 2010 ako obrovský úspech a vidia sa ako majstri sveta, robia DVD-čka, píšu knihy ale pritom hlavný reprezentačný turnaj boli OH a tam sklamali ale to nespomenie nikto.
Ja proti čechom nič nemám a určite to nie je tak že im závidím alebo nedoprajem, ved prečo by mi to vadilo ked ma MS nezaujímajú... len to bol dobrý príklad ako sa MS v našich končinách preceňujú. Ale o roku 2002 sa dá napísať skoro to isté, OH znovu 1. a 2. miesto Kanada, USA, Slovensko dosť velký fail a potom... Ale radšej už končím, už som dosť OT a tieto drísty čo tu píšem nemajú s historiu MS asi nič spoločné.
Tak je síce pravda, že sme odbočili od témy, ale tento post je:

Obrázek

Teda...takmer. Súhlasím prakticky so všetkým až na fakt, že sú tie MS nudné. Tá špička je stále rovnako úzka a je prirodzené, že pokiaľ nehrajú všetci (!) dostupní hviezdni hráči, tá kvalita jednoducho nemôže byť na rovnakej úrovni, ale tvrdiť, že tým turnaj stráca šťavu, to je mierne prestrelené. Ako hovorí begbeee, pointa je aj v tom, ako človek berie prezentáciu mladých hráčov, či hráčov so statusom hviezd prichádzajúcich z Európy. Čo sa týka hokeja samotného, uznávam, že fanúšik zhýčkaný NHL môže mať pri sledovaní turnaja podobné pocity ako pri KHL, ale pokiaľ si nevie vybrať to pozitívne, ťažko ho budú baviť aj niektoré zápasy zo zámoria. Ak to dokáže labužník ako ja :giggle: dokáže to hocikto a možno by sa nezaškodilo na tie MS pozrieť a ich ignorácia z tvojej strany bola chybou. Ja sledujem pravidelne a netvrdím, že každý zápas je výhra, ale menovite môžem z vlaňajška označiť 3 (!) nudné zápasy... (CAN-SUI, GER-USA, NOR-FRA) Z predvlaňajška podobne. :wink2:

Druhá vec, s ktorou nesúhlasím je dátum začiatku turnaja. Viem čo kritizuješ, no neviem ako by si to chcel napraviť...
Super je, ze uz MS nie su len o 2 - 3 teamoch, kazdy ma uz v podstate sancu na nejaku medajlu, az na par jednotlivcov. Napriklad teraz nemecko, od bronzu a vobec aj od ucasti vo finale nemali prilis daleko. Teraz opat moze niekto prekvapit, napriklad Svajciari by uz mohli nieco ziskat, a aj Dansko a Norsko o sebe uz dali vediet.
Getzo5: Tak pokud ti poslední MS připadalo nudné, tak to už vážně nevím co bys po něm chtěl! Já se bavil úžasně, a to zdaleko ne jen u zápasů naší repre, ale celkově mě loňský turnaj nadchnul! Ten letošní ho bude těžko překonávat, ale třeba budu mile překvapen! :wink:

Souhlasím s tím, že v olympijském roce nemá cenu pořádat ještě MS! S tím by se mělo do budoucna něco dělat! :yes:
da.vinci píše:Getzo5: Tak pokud ti poslední MS připadalo nudné, tak to už vážně nevím co bys po něm chtěl! Já se bavil úžasně, a to zdaleko ne jen u zápasů naší repre, ale celkově mě loňský turnaj nadchnul! Ten letošní ho bude těžko překonávat, ale třeba budu mile překvapen! :wink:

Souhlasím s tím, že v olympijském roce nemá cenu pořádat ještě MS! S tím by se mělo do budoucna něco dělat! :yes:
:shock: Že ty si si trošku zmýlil svetové strany? Ja som vymenoval 3 zápasy z 28, ktoré hrou nenadchli. Rovná sa to = majstrovstvá nudili? :ee:
Getzo5 píše:
da.vinci píše:Getzo5: Tak pokud ti poslední MS připadalo nudné, tak to už vážně nevím co bys po něm chtěl! Já se bavil úžasně, a to zdaleko ne jen u zápasů naší repre, ale celkově mě loňský turnaj nadchnul! Ten letošní ho bude těžko překonávat, ale třeba budu mile překvapen! :wink:

Souhlasím s tím, že v olympijském roce nemá cenu pořádat ještě MS! S tím by se mělo do budoucna něco dělat! :yes:
:shock: Že ty si si trošku zmýlil svetové strany? Ja som vymenoval 3 zápasy z 28, ktoré hrou nenadchli. Rovná sa to = majstrovstvá nudili? :ee:
Ou sorry, spletl jsem si uživatele! :v_hajzli: To bylo na Ohlunda!
da.vinci píše:Getzo5: Tak pokud ti poslední MS připadalo nudné, tak to už vážně nevím co bys po něm chtěl! Já se bavil úžasně, a to zdaleko ne jen u zápasů naší repre, ale celkově mě loňský turnaj nadchnul! Ten letošní ho bude těžko překonávat, ale třeba budu mile překvapen! :wink:

Souhlasím s tím, že v olympijském roce nemá cenu pořádat ještě MS! S tím by se mělo do budoucna něco dělat! :yes:
Kedže si čech tak to chápem že si sa nenudil a bavil úžasne :wink: .
Ja myslím že natom čo napísal Getzo niečo je, že som už zhýčkaný z NHL... Som písal že posledných 5-6 rokov ma už MS moc nezaujíma a môže to byť tím že odvtedy mám net a potom prišlo myp2p, akýkolvek zápas NHL skoro každý den a MS ma postupne prestávali baviť. Predtým ked nebolo v bedni/ na nete tolko hokeja tak som tie MS hltal a pozeral asi každý zápas...
A aj s tým začiatkom turnaja, nie je to najlepšie ale ozaj sa s tým nedá moc vymyslieť.
*aktualizováno*

:wave:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS