Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Lasak rozumne
„Kvalitný tréner môže veľmi pomôcť. Veľa ľudí si neuvedomuje, čo kvalitný tréner dokáže. Dobrý tréner môže byť až 30%. Keď dobre vymyslí taktiku a vyťaží zo svojho tímu maximum, môže byť veľmi dôležitou súčasťou prípadného úspechu. Napríklad na MS sa teraz niektorí hráči pripravovali dva mesiace. Pokiaľ by mali správny tréningový režim, mohli ladiť formu na konkrétny vrchol, ktorý ich čaká. Či už správnou dávkou v posilňovni, dobrou regeneráciou, kvalitnými tréningami. Tréner buď bude odborník aj na takúto prípravu, alebo si takého odborníka prinesie do tímu. Ale ak máme potiahnuť ďalších hráčov z našej ligy na ďalšie turnaje, kvalitné trénovanie musí začať v kluboch. My nemusíme byť najlepší hokejisti. Poviem príklad. Keď som ja bol v roku 2004 na vrchole éry, hrali sme vtedy dvakrát štvrťfinále proti Švajčiarom. Hokejovo sme sa vtedy na nich dívali z kopca. Lenže oni boli natrénovaní, mali taktiku, hrali húževnato a vždy to bolo do polovice zápasu 1:1: My sme vedeli, že proti nim musíme hrať trpezlivo a čakať, že udrieme na konci. Pritom sme v tom čase mali na MS all-star tím. Oni však takticky a fyzicky boli pripravení špičkovo. Samozrejme, hráči do národného tímu musia prísť pripravení, ale jednoznačne nové hokejové trendy musia ísť do popredia. Tvrdým spôsobom a razantne. Tréner môže veľa ovplyvniť, čo si ľudia ani neuvedomujú, lebo v živote neboli na nejakej taktickej príprave. Tá už dnes vie byť úplne špičková. Napríklad v oslabení mužstvo vie, že hráči musia držať hokejku v jednej ruke na pravej strane, pretože súper hrá presilové hry cez praváka, ktorému sa otvára priestor. Ak viem, že má súper hráča na buly s úspešnosťou 60%, viem si pozrieť, akým spôsobom buly hrá. Dnes sa dá pozisťovať obrovské množstvo detailov. Tam musí byť skvelý analytik, ktorý mužstvo v spolupráci s trénerom dokáže pripraviť špičkovo.
Takto z prvej myšlienky mi napadne Vlado Országh, avšak nepoznám detailne jeho taktickú prácu. Na druhej strane on by bol asi dobrá voľba. Zažil našu éru, chalani by k nemu mali rešpekt. Neviem, či by to zobral, ale on je taká moja prvá myšlienka.“
cepi píše:...Takto z prvej myšlienky mi napadne Vlado Országh, avšak nepoznám detailne jeho taktickú prácu. Na druhej strane on by bol asi dobrá voľba. Zažil našu éru, chalani by k nemu mali rešpekt. Neviem, či by to zobral, ale on je taká moja prvá myšlienka.
Áno, Orságh je meno, ktoré napadlo aj mna, keď som rozmýšľal nad tým kto by vôbec mohol byť tréner repre, ktorý by do nej priniesol progresívne prvky.
Vsak dostal BB na spicku . Inak mna strasne zauima ci mame na to buduci rok zdolat Koreu . Ak nahodou nie tak to bude HAMBA :oops:
To uz co je totok ?? Myslia ze nosi olejcek vo vrecku pri zapase ?


Za problémy s ľadom mohol jeden zo slovenských hokejistov
http://sport.aktuality.sk/c/277657/ms-v ... okejistov/" onclick="window.open(this.href);return false;
No ja som bol v teda z Orzsagha v Slovane na prasky. Clovek na urovni ale mal som velke pochyby o jeho prinose. Co sa tyka BB tak vobec nesledujem nasu extraligu. Nemal tam ale k dispozicii nejaky kanadsky powerhouse?
v stredu 20:20 na Narkoze Kohut vs. Ciger :tv:
dalsia z epizod Xenia utoci :hfman:

https://www.facebook.com/xenia.mikulova ... 0942193807" onclick="window.open(this.href);return false;

WTF WTF toto ma premakane, skoda tej zaverecnej bodky, tam to malo byt po nasom ex_vrabcakovi WELLnes DONE!!!!! tie komentare pod clankom stoja tiez za to :lol:
do vnutra nevidime tak, ako Cigerova hovorkyna, v niecom pravdu ma to bezdebat, ale ak si do pusy berie Visnovskeho, Handzusa, Lintnera, ci Lasaka, ktori asi maju svoje dôvody preco sa k nemu postavili chbrtom, (a ze za tu zlatu eru treba dakovat inym lol) a velebit Svehlu, Nemecka, tak ju treba asi ozaj len polutovat a chapat ju v tom, ze je proste zamilovana a stoji po boku svojho partnera :)

btw, bol by som nakoniec celkom prekvapeny, ak pri tychto zabomysich vojnach, grckach, sa pri zvoleni GM bude riesit plan B, teda bez Satana, neviem ci na toto ma zaludok..dufam, ze sa budem mylit
Lintner
Obrázek

ale zajtra do Narkozy podla vsetkeho dôjde :kajo:

Já vám do toho kucí slovenští nechci kecat, ale proč má Šatan status spasitele? Připadá to stupidní jen mě nebo jaký na to máte názor? Na ledě hrají hráči a vás by nezachránilo ani kdyby to koučoval Babcock a manageroval Stan Bowman. Prostě hráči hrající ELH a Evropské soutěže, a to ještě na nijak vysoké úrovni a bez hvězdy ani na této úrovni, zkrátka nemohou pořážet špičkové týmy. Musí se začít od mládeže a být vytrvalý, čekání na medaili se hold ještě protáhne. U nás to není o nic lepší a vývoj by měl být stejný.
Ak by si pozorne čítal, tak by si sa dozvedel. Tam išlo o komunikáciu a celkovo, ako Švehla s Cígerom nakladali s hráčmi. Toto by sa v kultivovanej spoločnosti stať nemohlo.

Navyše Talianov by mal poraziť za tri body aj výber čisto zo slovenskej ligy, Dánov mal poraziť aj tento tím (však v príprave ich dva razy porazil na nulu), atď.


A to ďalšie, to všetci vieme (a to sa ani nevyčíta švehlovi s cígerom)
Joe S. píše:Ak by si pozorne čítal, tak by si sa dozvedel. Tam išlo o komunikáciu a celkovo, ako Švehla s Cígerom nakladali s hráčmi. Toto by sa v kultivovanej spoločnosti stať nemohlo.

Navyše Talianov by mal poraziť za tri body aj výber čisto zo slovenskej ligy, Dánov mal poraziť aj tento tím (však v príprave ich dva razy porazil na nulu), atď.


A to ďalšie, to všetci vieme (a to sa ani nevyčíta švehlovi s cígerom)
Ale já jsem nic nepotřeboval čítat, o Švehlovi a Cigerovi nepadlo v mém příspěvku ani slovo. Do Slovenského hokeje nevidím, takže nevím jak se ti dva chovali nebo nechovali, pochopil bych, kdyby je odvolali a řešili náhradu. Co mě zaráží je, že si vysnili konkrétně jen Šatana a pasují ho do role spasitele, přitom problém určitě není v realizačním týmu at už se Švehla a Ciger provinili jakkoliv.
Veď každému je jasné že problém slovenského hokeja je oveľa rozsiahlejsi... Keď si niekto myslí že keď príde Satan tak budeme hrať o medaily tak je naivný (myslím že všetci tu vieme ze to také ľahké nie je) len ide o to ze aj s tými hráčmi čo máme sa dalo hrať lepšie na MS a inou komunikáciou mohli prísť lepší hráči.. Dobrý GM a tréner sú len súčasťou skladačky...A až takým posledným dielikom ale to neznamená že tam máme nechať nekompetentnych ľudí ktorých nás privedú do do nižšej kategórie aj keď tam (zatiaľ?) nepatríme
V dianí v SZĽH sa nevyznám, ale zaváňa to tým, že sa tu dakto chce zviesť na Šatanovom mene a jeho prestíži. Šatan bude schopný vyriešiť reprezentáciu, ale budovanie hokeja ovplyvní minimálne. Ak chcem reálne zlepšiť situáciu, tak to chce tandem kvalitný GM a kvalitné vedenie SZĽH.

Vyriešiť GM je jednoduchšie, ako riešiť vedenie, ale stará pravda hovorí: "ak chcem dačo zlepšiť, začnem od seba" a teda podľa mňa v prvom rade nová koncepcia a ľudia ju schopný dlhodobo napĺňať v SZĽH a potom nájsť kvalitného GM nebude problém.
Parda píše:Ale já jsem nic nepotřeboval čítat, o Švehlovi a Cigerovi nepadlo v mém příspěvku ani slovo. Do Slovenského hokeje nevidím, takže nevím jak se ti dva chovali nebo nechovali, pochopil bych, kdyby je odvolali a řešili náhradu. Co mě zaráží je, že si vysnili konkrétně jen Šatana a pasují ho do role spasitele, přitom problém určitě není v realizačním týmu at už se Švehla a Ciger provinili jakkoliv.
Prezident chcel hlavne ohúriť menom. A to jednak vo vzťahu k fanúšikom (azda by sa čestný Šatan nespojil len tak s hocikým), ale aj k potenciálnym sponzorom.

Inak je, myslím si, každému jasné, že Šatan sám osebe nič veľmi nezmení.
Ja s ním súhlasím. Stojí to za prečítanie.
Hlavne je každému jasné,že nie Sarky potrebuje Kohúta,ale naopak, Sarky není samovrah a túto ponuku bude ignorovať.Kvôli týmto ludom sa z USA naspat na Slovensko sťahovať nebude.Zigo Pálffy dnes v Novom čase to velmi dobre popísal,čo sa deje atd a tieto jeho vety boli :good:

Kohút by mal odstupiť ,ak tak neurobí,na júnovom kongrese nemáme problém navrhnut hlasovanie,za jeho odvolanie.Na zväze jednoducho musia pracovať ludia čo tomu rozumejú a majú hokej radi.Ja by som bol radšej keby Sarky bol prezident zväzu,potom by se teprve začali diať tie správne kroky,na záchranu nášho hokeja.Kohútova neznalosť hokeja,neznalosť ludí okolo hokeja,obklopil sa ludmi okolo Lintnera,ktorý je nahnevaný,že prehral volby s Nemečkom spomalili veci a prišli sme o rok roboty.
Igor Nemeček stále robí na zväze, má tam aj kanceláriu a je zväzom platený. Dokonca zastupuje Slovensko na medzinárodných kongresoch. On má totiž skvelé kontakty na medzinárodnej scéne, také nemá nikto z tých, čo sú teraz na zväze. Preto ho potrebujú,“ povedal Pálffy v rozhovore pre cas.sk.

Následne doplnil, že momentálne na zväze pracuje viacero ľudí, čo tam nemajú čo robiť. „Ľudí, ktorí tomu rozumeli, odstránili. Tak načo to bolo dobré? Načo je dobrý celý tento chaos. A generálny sekretár Valíček? Ten pred pár rokmi lepil logá na mantinely a teraz zastáva túto funkciu. Toto by sa malo celé zmeniť.“



http://sport.aktuality.sk/c/278669/palf ... ho-hokeja/" onclick="window.open(this.href);return false;
A potom navrhne Turana.. To je asi ten odborník o ktorom hovorí
Anty píše:A potom navrhne Turana.. To je asi ten odborník o ktorom hovorí
Zigo jasne svoju volbu povedal Satan.Hlavne človek z hokejového prostredia,ktorý vie o co go a nebude podrážať ludom nohy ako ten Kohut len aby si udržal funkci.Ale mali by sa dať všetci dokopy a miesto hádok začať spolupracovať a pod Satanom by to určite malo lepšiu odozvu ako u ...
Názory na súpisku? Za mňa 50/50 buď nás roznesú po tribúnach a pán tréner stratí dôveru predtým než ju získa alebo budeme hrdo hovoriť že sme s týmto "b" Slovenskom dali zabrať každému, nech to skončí už akokoľvek.
na Slovensku to ani inak nie je..bud je dany tim s trenerom noseny na rukach alebo absolutne zatrateny

inak co sa tyka zostavy tak na vyber sme mali asi 30-35 hracov co v podstate vsetci su v nominacii alebo ako nahradnici takze za mna ok..mozno 3-4 mena by som tam chcel ale myslim ze ten rozdiel by velky aj tak nebol
teraz najdeme na Slovensku dalsich 111 564 trenerov...
nejaka velka dilema pri tomto nasom momentalnom stave asi nebola nijako extremna, mozno skoda nad L.Hudackom, ci Viedenskym, Meszarosom? (co potom cesi bez Necasa), ale ze by som to nejako emotivne prezival :)
uprimne, hokejovy turnaj urcite nebudem zrat tak ako tomu bolo napr. Vancouvri, ked sme sa okolo 03:00 zbiehali do hospody (nezabudnutelny Vigvam s Waltom) o 03:30 uz kolovala 2jka v zile a ked sa ludia zacali o 06:00 kotulat do prace, my sme sa vysmiaty akurat odkotulavali z hospody:)
OH maju byt o top sportovcoch, hokejovy turnaj nevynimajuc, pokial tomu tak nie je, za mna to prave orechove zdaleka nebude...hokej sledovat budem, ci nejako intenzivnejsie prezivat to tazko povedat, asi viac zaostrim na biatlon a slalom, kde su tie sance na uspech daleko realnejsie
inak mi pridu usmevne vyjadrenia vyoutovanych hracov, taky Julo Hudacek....nic proti, za repre odviedol kus prace, ale takto plackovat...ked si spomeniem na jeho posledne MS ehm a ze by bral post 3jky? wtf, ako 3jka vseobecne mlady nadejny golmam, volba s Rybarom absolutne logicka a o Lacovi ci Konradovi asi tiez netreba diskutovat
ratali sa mi slova Laciho Nagya, ktory este pred zverejnenim nominacky vyhlasil, ze ak ho treneri nenominuju, bude to brat absolutne s chladnou hlavou, ze taky je hokej, o vsetkom rozhoduju treneri a ak do ich koncepcie nezapada hrac, ktory môze byt aj najlepsim strelcom ligy, je to len a len ich volba a treba to prijat s nadhladom

este jedna podstatna vec, nechapem z akeho posahaneho dôvodu Lintner nevystavil stopku etralige pocas OH...tak ku*va ked je stopka v KHL, ceskej, svedskej atd.lige, nie mega liga na Slovensku sa bavit bude :hroza: a z tohto dôvodu nebude ako asistent uvolneny Vlado Orzsagh...dovi dopo
tiez nechapem preco tie zapasy nepresunuli... ved utorky maju volne...nehovorim ze vsetky zapasy maju presunut (tusim 8 dokopy) ale preco aspon nejaku cast? ved ak im to fakt bude robit problem vsetko poposuvat tak aspon nieco mohli...este tie zmätky s posuvanim prestupoveho terminu do toho :D + dali pocas olympiady este aj ten allstars turnaj
2010 :) to mi bolo 17 a pamätám si živo ako sme cela partia s otcovou partiou v nejakej zaudenej krčme fandili. Hold ako vravis to bol špeciálny turnaj. Ja budem fandiť našim vždy a je mi jedno koho tam pošlú. Popravde ale viac hot je u mňa určite NHL. Bez nich to bude nemastne neslane
Tak zdá sa že zvíťazil zdravý rozum a 4 kola budú odložené s tým že BB pustí orsagha.. Čiže vlastne to co som si prial
cepi píše:teraz najdeme na Slovensku dalsich 111 564 trenerov...
nejaka velka dilema pri tomto nasom momentalnom stave asi nebola nijako extremna, mozno skoda nad L.Hudackom, ci Viedenskym, Meszarosom? (co potom cesi bez Necasa), ale ze by som to nejako emotivne prezival :)
uprimne, hokejovy turnaj urcite nebudem zrat tak ako tomu bolo napr. Vancouvri, ked sme sa okolo 03:00 zbiehali do hospody (nezabudnutelny Vigvam s Waltom) o 03:30 uz kolovala 2jka v zile a ked sa ludia zacali o 06:00 kotulat do prace, my sme sa vysmiaty akurat odkotulavali z hospody:)
OH maju byt o top sportovcoch, hokejovy turnaj nevynimajuc, pokial tomu tak nie je, za mna to prave orechove zdaleka nebude...hokej sledovat budem, ci nejako intenzivnejsie prezivat to tazko povedat, asi viac zaostrim na biatlon a slalom, kde su tie sance na uspech daleko realnejsie
inak mi pridu usmevne vyjadrenia vyoutovanych hracov, taky Julo Hudacek....nic proti, za repre odviedol kus prace, ale takto plackovat...ked si spomeniem na jeho posledne MS ehm a ze by bral post 3jky? wtf, ako 3jka vseobecne mlady nadejny golmam, volba s Rybarom absolutne logicka a o Lacovi ci Konradovi asi tiez netreba diskutovat
ratali sa mi slova Laciho Nagya, ktory este pred zverejnenim nominacky vyhlasil, ze ak ho treneri nenominuju, bude to brat absolutne s chladnou hlavou, ze taky je hokej, o vsetkom rozhoduju treneri a ak do ich koncepcie nezapada hrac, ktory môze byt aj najlepsim strelcom ligy, je to len a len ich volba a treba to prijat s nadhladom

este jedna podstatna vec, nechapem z akeho posahaneho dôvodu Lintner nevystavil stopku etralige pocas OH...tak ku*va ked je stopka v KHL, ceskej, svedskej atd.lige, nie mega liga na Slovensku sa bavit bude :hroza: a z tohto dôvodu nebude ako asistent uvolneny Vlado Orzsagh...dovi dopo
Zo Slovana si zasluzili nominaciu Stastny, Skalicky a Hrnka. Ty zapasy nepozeras, ale ja ano. Akonahle Zankovec zacal vyuzivat silne stranky Andreja a Paliho, ich hra sa zmenila, zblokuju velke mnozstvo striel, najma Statny, hraju tvrdo, neboja sa ist pred brankarov. pritom to nie su polena, statistika v ich pripade dost klame, aj ked strela... no, nebudem to komentovat :) Tomas Hrnka ma prijemne prekvapil, neboji sa hrat tvrdo a hoci hra bez puku nie je idealna, nie je ani zla, pricom sa prejavil ako dobry strelec. Naopak, nevidim dovod nominovat Viedenskeho a Meszarosa. Marek je permanentne zraneny, tazko by hral naplno. Andrej zjavne nestiha, a nie vzdy hra idealne pozicne. Hoci podpora utoku, prvy pas su stale skvele, ako aj strela. Na druhej strane, ak su v nominacii Valach a najma Mikus... . prekvapila ma nominacia Hovorku, Olveckeho a Hascaka. Hovorka v lige hviezdi, ale na OH nebude tempo nasej ligy a tu uz stihat nemusi. Naopak, nevidim dovod plakat nad Hudacekom. Julo nehra dobre v dolezitych zapasoch. No a naopak som rada za mladikov, hoci 92/93 rok tazko nazves mladikmi. Pravdu povediac, v ich pripade ma ani nezaujima, ci na to maju. Na OH sa nevypadava, preto mozno dat sancu hracom, ktorym chybaju medzinarodne skusenosti. :)
A musim len suhlasit s tvojim nazorom ohladom nominacie. Nech si ju vycuca z palca, nech je politicka, alebo naopak, na zaklade vykladu vestcov, nech si tam da macka Pu spolu s Kristofom Robinom, je to jeho vec, on za nu zodpoveda.
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS