Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Čo sa tu hádate ? Však si priznajte, že Nagy je nemehlo. Ide zhitovať hráča a sám si zlomí nos ? :D :hroza:
OndroNR píše:Čo sa tu hádate ? Však si priznajte, že Nagy je nemehlo. Ide zhitovať hráča a sám si zlomí nos ? :D :hroza:
skor sa cudujem, ze ten vas hrac neskoncil v nemocnici s otrasom mozgu, lebo ako je vidno, trochu sa do vas super oprie a hned vas zlomi tam, kde ste najhrubsi. A potom tu vsetci vyplakavate, ze ako spinavo a zakerne vsetci hraju ... Treba si uvedomit, ze toto nie je balet ...
Aha, takže sundat někoho ramenem na bradu uplně mimo hru uprostřed hřiště je čistý, fair play zákrok?
7 dôvodov, 10 dôvodov, trápne :thumbsdown:

dôvod je len jeden, NEZVLÁDLI SME TO, život ide ďalej ale na okamihy typu Petrohrad 2000, Goteborg 2002, Helsinki 2003, Praha 2004 alebo Vancouver 2010 môžeme asi v najbližších rokoch zabudnúť, bojím sa, že častejšie budú pre nás okamihy typu Kanada 2008 :cry:
Azizek píše:Aha, takže sundat někoho ramenem na bradu uplně mimo hru uprostřed hřiště je čistý, fair play zákrok?
Ten zakrok som si vsimol az teraz, ale okrem toho to bolo vsetko v poriadku ....
mne sa paci ako je vela hlavne takych tych sviatocnych fanuskov prekvapenych. ved to je normalne. turnal potentoval uz kdejaky tim. aj ked je pravda ze takto luxusne doma na ms to dokazu snad len nasi a rusi. a teraz tie objavne poznatky v diskusiach ze nas tim je stary a nemame mladikov. no to je objav. nebola to prave verejnost co kazdy rok uz asi 7-8 rokov nahana pred kazdymi majstrovstvami prave tychto veteranov z nhl pripadne khl aby sme sa vyhli hanbe a zakryli si oci nad tym ze okrem par znamych mien z nhl je to dost slabe.
Tak čo dodať...nakoniec sme to celkom dôstojne ukončili výhrou 4:1.Škoda,že tí,ktorí nás mali ťahať celý turnaj sa prebrali až v poslednom zápase,ale aspoň to predsalen prišlo.Sklamanie samozrejme je na mieste,za vypadnutie si môžeme sami naším prístupom.Ale aj tak sú to stále naši chlapci a aj vždy budú :yes: Dúfam,že ešte nejaký ten rôčik za reprezentáciu potiahnu.Najhoršie ale je,že Paľko skončil :cry: a tak som si aj patrične :verysad: veď aj on plakal :-(
Takže Paľovi patrí jedno veľké ĎAKUJEM a dúfam,že si to ešte premyslí.I keď jeho výkon nebol najlepší,ale pre mňa je a aj bude jedným z najlepších slovenských hráčov :slovakia2:
aj na tom niečo bude : http://magazin.atlas.sk/spektrum/slovac ... 45901.html" onclick="window.open(this.href);return false;

"Typický český hokejista je podľa analýzy názorov 80 000 dospelých osôb tímový hráč, zatiaľ čo Slovák je silná individualita. Na zákalde tejto charakteristiky psychológ tvrdí, že český tím má oveľa lepšie vyhliadky na víťazstvo, nakoľko sa vyznačuje silnou príslušnosťou ku kolektívu. Úspech našicho hokejistov je vraj podmienený niekoľkých jednotlivcov v rámci tímu, ktorí ťahajú celeé mužstvo."
Je to určitě pravda, ale je to jasně viditelné na první pohled a není třeba nějakého výzkumu. Celkově to vyplývá i z toho, že máte pár hráčů TOP třídy, ale zbytek silný podprůměr. Tato disbalence je snad to nejtežší co musí trenér řešit. Hrát se stím určitě dá, ale sladit takový tým je podle mě husarský kousek a i velká shoda okolností... Mrzí mě to čím dál více, že jste vypadli, protože MS ztratilo náboj...
no, kto dnes nepozeral nas posledny zapas, tak prisiel o dost. Konecne sme ukazali par peknych akcii a hokej, z ktoreho neboleli oci. A ta rozlucka na konci :good:
Chalani urcite necakali, ze sa s nimi ludia tak pekne rozlucia...preto ich teraz musi ovela viac mrziet to zlyhanie. Ale co uz, nic s tym nenarobime a je zbytocne teraz nad nimi lamat palicu.
Hanlona by som nezatracoval. Vancouver bol avizovany ako posledny turnaj nasich "dedkov" :giggle: a nevedelo sa, ze nakoniec este budu hrat. Hanlon mal byt expert na vytvorenie novej generacie hracov, resp. vytvorit silny tim z europskeho vyberu. No a v priprave pred tymito MS sa uz tomu timu celkom darilo, posralo sa to, az ked prisli nase hviezdy. Takze vyckajme rok, co Glen dokaze opat vytvorit. Ak zlyha, tak :a_von: a potom by bolo dobre uberat sa cestou svajciarska za ralpha kruegera alebo terajsieho nemecka.

inak este pred ms v lampe satan prislubil, ze pride podiskutovat aj po MS, ci uz dopadneme dobre alebo zle. Tak som zvedavy :yes:

Teraz budem drzat palce Cechom :cze:

A este Demitra + Visna :klobuk_dole: :poklona2:
Miso to vystihol, pocnuc atmosferou + tym ostatnym

"Urobili sme všetko preto, aby sme vyhrali a postúpili, no nepodarilo sa nám to. Ľudia však dokázali, že sú fantastickí a pre takých divákov sa oplatí hrať. To, čo dnes predviedli, bolo neskutočné - ako nás hnali počas celého zápasu a to, čo nám pripravili teraz na záver... Povedali sme si, že budeme hrať pre fanúšikov, ktorí prídu na štadión, aj pre tých, čo sú pri televíznych obrazovkách, aby sme dokázali, že sme lepší. Bolo to ťažké pre všetkých chalanov, všetci sme smutní a sklamaní. Ale urobili sme všetko preto, aby sa práve fanúšikovia, ktorí nám to uľahčili, bavili hokejom. Takto sme určite nechceli skončiť. Určite je všetkým ťažko z toho, že Paľo Demitra končí a jemu asi najviac. Je to pre neho také poďakovanie za to, čo urobil pre celý slovenský hokej. Dvadsať rokov hral pre Slovensko a dal do každého zápasu všetko. Veľká vďaka za všetko, čo odohral a urobil."

:smutok:
aj tak si myslím, že ak dostanú väčší priestor naše "mladé pušky" tak sa o to miesto poriadne pobijú a bude to želaným oživením. Mužstvo získa na potrebnej energii. Trénerovi by som ešte dal priestor na to, aby sa pokúsil o reparát po prestavbe repre, ktorá je ako vidieť potrebná.
Ak by malo byť po mojom, tak by som začal od "hlavy". Vydrbal by som toho nenažranca Širokého, ktorý urobil viac škody ako osohu, vrátane tých pochlebovačov v jeho bezprostrednom okolí. Dosadiť na tieto posty ľudí, ktorí sú v tejto problematike doma a začať prestavbou celého systému. Nie je mysliteľné, aby žiacke a dorastenecké kategórie ťahali rodičia a sponzori..! Štát nemá žiaden ucelený program na rozvoj tohto športu a to je smutné. Ono tých problémov je aj tak príliš veľa a je mi jasné, že tu ich nik nevyrieši, tak sa vlastne zbytočne čertím :?
Každopádne je dnes smutný pohľad na poloprázdne mesto bez tej úžasnej atmosféry, fanúšikov, ozdobených áut, ešte aj nálada ľudí je omnoho mizernejšia :-( Škoda, šampionát pokračuje a nám zostáva len smutne sa prizerať, kto si preberie pohár. Zostanú ale krásne zážitky z úžasného hokejového ošiaľu, ktorý stál za to... :good:
A na margo pesimistických predpovedí o tom, ako to s našou repre pôjde dole vodou a zostúpime do B-čka... :thumbsdown: :bitka3: toto nám určite nehrozí.
Nuz ja sa snazim na to pozerat optimisticky, ale ked nechcem vyslovene ignorovat realitu tak mi to vychadza pomerne blede (najma s vyhladom po OH v 2014)
v repre po tychto MS skoncia (resp. mali by) okrem uz ohlasenych demitru a visnovskeho este minimalne satan, stumpel, strbak, bartecko a zednik. mozno lasak - ak mu dojde ze jednotkou v repre uz asi nikdy nebude a robit dvojku hadam nema zapotreby
zrejme max. do olympiady v Soci (ak sa tam vobec prebojujeme kedze nam realne hrozi ze budeme musiet hrat kvalifikaciu) to este mozno v repre potiahnu handzus, chara, hossa - ale ci sa im bude chciet dovtedy chodit aj na MS ak budu volni to je otazne...

no a potom nam zostava uz iba gaborik, meszaros, sekera... a to je v podstate zo sucasnych "hviezd" vsetko. cize mame max. 3 roky aby sme si nasli novych "lidrov" od ktorych sa bude cakat ze muzstvo na MS potiahnu. slubne sa ukazuju panik s tatarom, ktovie co vyrastie z toho jurca, v obrane by mohlo nieco vyrast z marincina, janosika o ktorych idu z americkych juniorskych lig celkom OK referencie (ale ked si spomeniem ako dopadli nase defenzivne megatalenty draftovane v 1. kole valabik, mezei ci mihalik tak radsej krotim optimizmus). ale tak ci tak gro nasich teamov na MS budu v najblizsich rokoch tvorit hraci z europy a tu je bohuzial tiez pomerne malo hracov pod 30r co by sa vyraznejsie presadili v tych lepsich ligach... "hviezdy" typu marcela hossu, suroveho, kolnika, sejnu, nagya, bartovica, atd uz tiez maju vacsinou okolo tridsiatky a nech rozmyslam ako chcem, vela hracov kolo 23-25 rokov co by nam v europe hviezdili ma nenapada... (ruzicka 26, zaborsky 24, ... ?) mame este mikusovcov alebo draveckeho ale ti zatial vela vody mimo svk nenamutili...
cize to vidim s nasimi sancami dosiahnut v najblizsich rokoch na MS nejaky uspech (cize aspon stvrtfinale) pomerne blede :P na krajiny ako svajciarsko, nemecko, dansko atd kde sa seriozne pracuje s mladezou stracame kazdym dnom viac a viac... pred par rokmi sme v zapasoch s nimi boli jasni favoriti, momentalne je to cca vyrovnane a o par rokov...

asponze sa od buducich MS meni format turnaja tak ze by sme nemali mat problem aspon so zachranou...

ci sa nam to paci alebo nie, chyba nam prakticky cela jedna generacia hracov. A nie je to nahoda ze su to prave rocniky cca 84-85 a mladsi. Tato generacia hokejovo rastla v 90. rokoch, cize presne vtedy ked po nastupe “kapitalizmu“ zacal byt pre mladeho nadejneho hokejistu ovela dolezitejsi ako dostatok talentu v prvom rade dostatok penazi... hokej sa stal elitarskym sportom (nedavno som ten vyraz cital v nejakom rozhovore) – bezni ludia s beznym prijmom, hypotekou, autom na leasing atd si jednoducho nemaju sancu dovolit financovat karieru mladeho hokejistu, nech by mal hociako ohromujuci talent. Takze hokej u nas nehraju ti najtalentovanejsi, ale ti co si to mozu dovolit. No a tych nie je zase az tak vela, takze sanca ze sa medzi nimi najde vynimocny talent je de facto minimalna 
kym sa nezacne s mladezou robit koncepcne a profesionalne a kym sa hokej nestane financne pristupnejsim pre sirsie vrstvy ludi, tak nas krajiny kde s tymto problem nemaju budu nadalej predbiehat. 10. miesto v rebricku IIHF ci na MS sa momentalne niektorym zaslepencom typu vinca lukaca a golonku moze zdat ako nemyslitelna hanba, ja mam vsak obavy ze je to cca realnym vyjadrenim nasej sucasnej situacie (po odchode zlatej generacie) a v najblizsich rokoch to moze byt este aj horsie. Lebo aj keby sme vsetky nedostatky v nasom mladeznickom hokeji napravili hned teraz, pozitivny vysledok (z pohladu seniorskej repre) by sa nedostavil skor ako o cca 10-15 rokov. Dovtedy bude nasa hokejova spicka (urovnou porovnatelna s hokejovejsimi krajinami) strasne uzka - odhadujem max. 8-10 slovakov v NHL, mozno menej. svajciari, nemci, mozno dani budu mat o niekolko rokov v NHL IMO viac hracov ako my.
To,že se Slovensko nedostalo do čtvrtfinále je sportovní tragedie nejen pro slovenské fanoušky.Tohle nečekal asi opravdu nikdo.
Dle mého názoru hlavní příčinou je,že byli nominováni hráči kteří neměli formu a to v průběhu celé uplynulé sezony.Sleduji hlavně hráče v NHL a Gáborik,Hossa,Jurčina letos nic oslnivého nepředváděli přesto byli nasazeni jako klíčový hráči týmu.
Zedník a Šatan při vší úctě k těmto legendám na vrcholný turnaj roku neměli.
V obraně byl perfektní Visnovský,ale bohužel jej omezovalo zranění ramen .
V útoku hrál velmi dobře Nagy kterého považuji za nejlepšího slovenského hráče na letošním turnaji.Spolehlivě hrál Surový,ale měl málo času na ledě.
Halák chytal velmi dobře u něho problém nebyl.
Trenér Glen Hanlon dělal na střídačce co mohl,ale do sestavy asi moc mluvit nemohl což rozhodlo. :hroza: :hroza:
môze byt, ale s tymto prilis nesuhlasim
excelent píše:Halák chytal velmi dobře u něho problém nebyl.
ak by predvadzal to co vas Pavelec, nie je co riesit....na môj vkus inkasoval az prilis vela tzv. puta golov....proti danom to uz bolo z jeho strany podstatne lepsie, no celkovy dojem z jeho vykonu viac ako rozpacity
Halákov výkon by som ohodnotil štýlom, že nechytil nič naviac.
Presne tak Halak chytal hrozne tie Goly co dostal by mal nhl brankar v pohode chytit
Mohli sme aspoň na jeden zápas skúsiť Janka v bráne
a na halákovi čo mi najviac vadilo, boli tie jeho výlety za bránu, každý jeden raz som tŕpol, že čo z toho bude, a viac razy tam zavadzal obrancom, než to malo nejaký prospech
Joe S. píše:a na halákovi čo mi najviac vadilo, boli tie jeho výlety za bránu, každý jeden raz som tŕpol, že čo z toho bude, a viac razy tam zavadzal obrancom, než to malo nejaký prospech
To bola vždy jeho najväčšia slabina. :wink2:
no v tom je lasak podla mna este horsi
"Bad rebound control."

Reminisencie spred dvoch rokov :hop:
nuž Jaro podľa mňa zachytal štandard, rozhodne tie prehry nešli na jeho triko, chytať za tak slabou obranou bolo dosť ťažké, naviac sme dostali aj zopár gólov z kategórie "veľmi nešťastných - či skôr šťastných" Pravdou ale je, že napr. Pavelec je jednoznačne spoľahlivejšou jednotkou a istotou, ako bol pre náš tím Jaro.
No na budúci rok máme peknú skupinu... :? Neviem,či sa nemám pripraviť na ďalšie boje o záchranu...
Svätá pravda, útok exceloval.
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES