Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Ciger byl v Oilers solidní mašina, I když to podle bodů nevypadá..
JKL píše:Ciger byl v Oilers solidní mašina, I když to podle bodů nevypadá..
Ano bol. Jemu vsak nevyhovoval styl hokeja v NHL. Nie stylom hry na lade, ale ten zapasovy kolotoc. Ze 1/2 roka zivota stravi v trojuholniku postel/letisko/stadion.
Vratil sa na Slovensko aby zil pokojnejsim sposobom zivota.
Ked hraval na zaciatku svojej kariery v New Jersey, tak Peter Stastny ktory tam vtedy posobil o nom povedal, ze sa nestretol s talentovanejsim chalanom.

On bol za svojej kariery enfant terrible slovenskeho hokeja. Pokial ma pamat neklame tak v 2002 ked sme boli majstri sveta, zacal majstrovstva aj on. V druhom, alebo tretom zapase si zlomil ruku a zo sampionatu odcestoval. A mam pocit, ze ani neprijal zlatu medailu s vyhlasenim, ze si ju nezasluzi.

Peter Stastny nie je v Sieni slavy slovenskeho hokeja, lebo poziadal na protest, ze bol Siroky opatovne zvoleny za sefa slovenskeho hokeja, aby ho z nej vynali.
A stb-acke vedenie hokeja to s radostou urobilo. Este aj nemenovany gen.manazer Slovana nechal stiahnut jeho dres spod strechy bratislavskeho stadiona. A nebyt Stavakov, titul by na Slovensko ani nahodou v 79 neprisiel.

Ale treba povedat, ze Peter Stastny tiez nie je clovek, ktory by "spojil/zlepil" slovensky hokej. Na to je prilis konfliktny typ cloveka.
Z.C.
? Teší vás zlepšený výkon v záverečnom zápase proti Švédom?

- Chalani mali chuť dokázať, že nie sú až takí zlí. Hrali didsciplinovane, dali do toho maximum a teší ma, že zápas odohrali nadoraz. Bolo aj vidieť, že už nebola na nich taká psychická ťarcha, boli viac uvoľnení. Skvelý boj aj Jaro Janus, ktorý šiel na turnaji prvýkrát do bránky. Ukázal, že vie chytať, klobúk dole. Nahradil Jula Hudáčka po treťom góle a šiel by možno aj skôr cez víkend, no na tréningoch nebolo toľko priestoru na plnú záťaž. Konzultovali sme to aj s trénerom brankárom, no nie je sranda nabehnúť do takéhoto turnaja.

? Hlavne v úvode sme opäť doplatili na slabú koncovku. Čo s tým?

- Musíme pracovať na zakončení, individuálnyvch činnostiach a podobne, ale to už od mládežníckych kategórii. Hrať na malom priestore sa treba učiť od malička.

? Aké vo vás prevládajú pocity krátko po šampionáte?

- Ešte je priskoro, aby som nepovedal hlúposť. Môžeme sa otvorene baviť po príchode domov, zorganizovať tlačovku či besedu, kde by som aj sám otvoril veľa tém či kritiku, ktorá tu bola. Chalanom sa ani nečudujem, že tak hrali, lebo už ped MS to bolo odovzdané mužstvo. Uvedomujú si, že nie všetko je vyhrať titul v extralige, lebo tento hokej je o inom. A ešte keď im budeme nakladať, tým im nepomôžeme, aby sme z nich dostali niečo navyše. Veľa vecí bolo zlých, dva roky, ktoré som zažil pri seniorskom hokeji, bola katastrofa.

? Neľutujete, že ste vtedy na ponuku prikývol?

- Nikdy neľutujem nič. Hokej robím od šiestich rokov, vyrastal som na štadióne a pracujem v tom, čo mám rád a teší ma to. Trošku ma však mrzí, že niektorí ľudia to aj vedome znechucujú.

? Prezident SZĽH Kohút už vyhlásil, že vás nepodporí. Prekvapilo vás to?

- To je najhoršie, že človek to vie, no ide aj tak do toho. Odišiel by som aj skôr, no len kvôli chalanom som to nechcel urobiť. Neteší ma to a neznášam, keď niekto povie dopredu mne aj generálnemu manažérovi, že s vami už nepočítam, možno, keď získate medailu. To je čo? To sú smiešne veci. Ja však nie som človek, ktorý len tak odchádza z boja. Urobil som, čo som mal a vždy to urobím.

? Bol zlomom neúspechu v Kolíne prvý súboj s Talianskom?

- Zlom nastal už v úvode sezóny. Jeden rok bojkotujeme, druhý sabotujeme. A tí chalani to cítia. Zmenili sme veľa vecí a je neskutočné, čo sme s Robom Švehlom zažili. Čo sa týka cestovania a ostatných vecí. A potom niekto povie, že vás už nechce. Veď ako máme pracovať? Každý len kritizuje a hľadá chyby, ale to je naša mentalita.

? Čo myslíte tou sabotážou?

- Vedomé sabotovanie, človek sa to postupne dozvedá. Opakujem, že beriem plnú zodpovednosť za to, čo sa stalo, ale nie donekonečna. Nemôžem byť zodpovedný za to, čo sme zanedbali. Bavme sa otvorene a poďme to zmeniť. Ja robím šesť rokov s mládežou, robím veci čo môžem a niektorí si myslia, že som reprezentáciu zobral kvôli peniazom. Keby mi povedali, že tu nemám byť, mali sa postaviť a mohol som byť doma s rodinou. To ma mrzí.

? Prezident Kohút sa s vami v Kolíne stretol?

- Nie a ani som sa s ním nechcel baviť. Asi aj dobre, že pri mne nebol. S takým človekom sa baviť nebudem, to je podraz za podrazom!

? Vraj vám telefonoval?

- Nie. Písal mi len sms-ky, ale také nepodstatné, čo človeka nepovzbudí a nepomôže. Je to falošné, nejaká hra. Ja nie som politik, mám hrať hokej a robím všetko, aby som mu pomohol.

? Vnímali ten naštrbený vzťah aj hráči?

- Povedal som, že sa treba baviť otvorene. Ja som zodpovedný za výsledky, no veci nemôžu fungovať ako doteraz. To videli aj chalani. Nemôžeme pred MS šetriť na hokejkách, korčuliach, pitnom režime, doplnkovej výžive a vymeniť piatich ľudí, ktorí robili pre hokej dlhé roky. To sú ťažké veci a nie každý to dokáže zvládnuť. Potom ešte niektorí nechceli ísť reprezentovať a nechali mladých v štichu.

? Potešili vás nováčikovia, ktorých ste mali v kádri až deväť?

- Každý robil v rámci svojich možností. Určite Zigo s Matouškom, aj Paľo Skalický sa do toho dostával. Treba si uvedmiť, koľko chlapcov dostalo od minulého roku šancu na MS a inak by ju možno nikdy nemali. Získavajú postupne skúsenosti a musíme si tiež uvedomiť, že iných už mať nebudeme teraz. Ak s nimi máme počítať, je potrebné nechať ich hrať. My sme si dali nejaký cieľ. S Robom Švehlom sme si povedali, že budeme hrať kvôli budúcnosti slovenského hokeja s mladšími hráčmi. Ja nemám problém s Hossom či Chárom, ale už majú svoje odohraté. Ale keď chceme niečo robiť, musíme dať šancu mladým. (cas.sk)

z jednej strany ho chapem, psychicky na tom musel byt mizerne a Kohutove predcasne vyjadrenia este v priebehu sampionatu su ozaj dost na hlavu, to mi teda prislo viac ako amaterske a kvalitna uderovka pod pas a to co sa deje vo vnutir sotva vidíme (skusim nieco od jäzvu vynucht:) no ak si hned v prvom odstavci precitam toto

Skvelý boj aj Jaro Janus, ktorý šiel na turnaji prvýkrát do bránky. Ukázal, že vie chytať, klobúk dole. Nahradil Jula Hudáčka po treťom góle a šiel by možno aj skôr cez víkend, no na tréningoch nebolo toľko priestoru na plnú záťaž. Konzultovali sme to aj s trénerom brankárom, no nie je sranda nabehnúť do takéhoto turnaja.

nie je sranda nabehnut do takéhoto turnaja?!! hahaha akeho preboha, ved Janus nie je ziacik, je to profi brankar schopny a ochotny naskocit do zapasu rovno z postele aj o polnoci, nie on tam radsej necha psychicky zadekovat Hudacka lebo je rozchytany lol Janus tam za ten cas len dutnikoval??:D
bezne sa stava, v takej NHL napr. ze po kvalitnej nakladacke dostava prilezitost nahradnik, uz po zapase s matrioskami, mohol kludne nasadit Janusa, dodal by timu nejaky ten impulz, spasit by nas nespasil ale....ak uz tak po 3,4 gole mal Hudacek pelasit na lavicku a Janus mohol kludne dochytat zvysok zapasu s tym, ze v poslednom zapase o nic, si Janus mohol schuti zachytat a zapisat si aspon jeden plnohodnotny start
angazovat preto Janusa ako tretieho brankara, ktoremu nedal ani poriadnu prilezitost, namiesto mladeho Rybara, ktory mohol co to pochytat (aspon v ramci atmosfery) mi pride maximalne tragikomicke
o Ciliakovom nenominovani je zbytocne sa bavit, tomu pre zmenu chybal kratky casovy priestro na pripravu ...
co bolo bolo, nevydarena 2jka je chvalabohu minulostou a hadam so Satanom ako GM, sa hracska klima razom zmeni o 180C (o ochote reprezentovat nevraviac) a to je ku*va dôlezity element, kvalita uz pride sama:D
suhlas . Ciger na ryby a sup sem Satana . :good: :thumbsup:

Nebudem sa hadat kazdy ma svoj nazor . Za mna vravim ze je to smejd same zle rozhodnutia, nazory a vyroky .
A hlavne 12000 ecek mesacne jop on to robi pre radost ako kazdy tazko pracujuci parchant za 600 na mesiac . :clap:

Dalsia vec aky priklad bude teraz davat detom pri teningu ? osobne si myslim ze dost ubohy a skrachovaly .
ono najsmutnejsie na tom vsetkom je fakt, ze su tam momentalne tak nastrbene, dojebabrane medziludske vztahy,ze to ani odchod Cigera a Svehlu nijako neulahci, nakydalo sa teraz na Kohuta kvalitne, ako zakikirika Kohut je otazne a ak sa do toho zamontuju aj ti najpovolanejsi, hraci, hm
ja by som navrhol spoza nominacie na posty prihliadat aj na hlasovanie fanusikov . aby sa predislo aj takym hlasovaniam ako s Lintnerom . to bol tiez podraz na neho . to by uz tam asi nik s tychto aktualnych ludi nebol .
Kohut to dnes riesit nechcel na zajtra zvolal tlacovku...
Ten Čiliak je asi nejvíc. Dělají, jak kdyby na ms byly jiné rozměry branek :kajo:
neva drzime Cechom posleme vam Cigera neh ste na tom lepe :-D
Satan nic nevyriesi. On nenauci 30-rocnych hracov hrat hokej na svetovej urovni. Tieto optimisticke scenare si pamatam uz roky rokuce. O rok budete na Satana vsetci nadavat. Treba zacat od infrastruktury, koncepcne od mladeze az po seniorov. Toto potrva minimalne 10 rokov ak sa zacne dnes. Menit manazera a trenera A-timu a verit, ze budeme majstri je smiesne a naivne.
A kto hovori ze Satan ako GM nas privedie k titulu? Ale niekto ten GM byt musi, alebo tam nechame Svehlu a Cigera a o 10 rokov ich vymenime? O rok nemozme vypadnut, Svehla by zobral koho? Sechneho?
k poznámke, že Šatan nič nevyrieši, pamätá si niekto z vás ešte prácu diletantov Švehlu a Cígera spred roka? Keď celé Slovensko pobúrila aféra s Hrivíkom? Podľa mňa už po minulých MS tam mal byť minimálne GM iný, komunikácia s hráčmi by mala byť o niečom inom

Predpokladám, že to by sa za Šatana nestalo, prinajhoršom by ho nevidel :sarcasm:
Skorpion píše:verit, ze budeme majstri je smiesne a naivne.
uz som to tu spominal, najblizsie roky sa nebavime sa o nejakom zbierani placek, ci stvrtfinalovych postupoch, ale o podstatnej zmene klimy a napr. daleko väcsej zanietenosti reprezentovat, co persona menom Satan s prehladom "zabezpeci"
OK, Satan by zavolal Hrivika. A tym by sa cely problem vyriesil? Nie, nevyriesilo by sa nic. Len by sme mozno skoncili o jedno miesto vyssie (ak vobec). A co z toho? Potlapkame sa po rameni, ze to zasa dobre dopadlo a ideme rovnakym smerom dalej?

Co vyriesi Satan viac oproti Svehlovi? Koho tam da, ked nie je odkial brat? Vytiahne niekoho z klobuka? To, co tu vacsina z vas spomina, je len pobrch celeho problemu. Nalestene :ho*no: je stale len :ho*no: . Len to nie je poznat.
cepi píše:
Skorpion píše:verit, ze budeme majstri je smiesne a naivne.
uz som to tu spominal, najblizsie roky sa nebavime sa o nejakom zbierani placek, ci stvrtfinalovych postupoch, ale o podstatnej zmene klimy a napr. daleko väcsej zanietenosti reprezentovat, co persona menom Satan s prehladom "zabezpeci"
slovo majstri bolo nadnesene. Zanietenost reprezentovat mozno zabezpeci. Ale kto to bude? Extraligisti?
Skorpion píše:Ale kto to bude? Extraligisti?
ak uz tak urcite ti vhodnejsi vybrati;) hlavne sa zmeni, zakoreni uplne ina filozofia, cely koncept vo vnutri struktury a s prichodom kompetentnejsieho a respektovaneho kouca aj daleko hratelnejsi, ucinnejsi (aj pozeratelnejsi) system, takze sa nestane to, ze budeme so spagetarmi, ci rakosnikmi bojovat o zachranu
skorpion, asi si nepochopil pointu.

Tu nejde o to, že či by zavolal alebo nezavolal Hrivíka (vlani), ale ako sa celkovo správali k hráčom. To isté tento rok najproduktívnejší hráč (síce komediálnej) slovenskej ligy a Maestro Zdeno sa ho týždeň pred MS pýta, že na akom poste a v akom klube hrá.
:hmm: Ciger sa mozno stale pytal Hovorku za koho hra a ten stale odpovedal, ze za Zilinu, no Zdeno chcel pocut inu odpoved, kto videl film Zazrak na lade, domysli si aku, no Marek stale trval na Ziline, tak letel... :neviem:
No ja si myslim nebyt Cigera na tom poste tak niekto s NHL by prisiel . O bojkot sa postaral sam uz predosly rok .

Ciger ako hrac ano ako kouc eee .

Pametate sa ako sa Branko rozplakal na MS ? Tam bolo srdce dusa a vola . :oslava:
Nema zmysel kritizovat Zdena alebo Roba Svehlu, tak ako Kohuta. Za kulisy nevidime, a to, co je na inete/novinach, nemusi byt vzdy pravda, pripadne je to len cast pravdy.
Faktom ale je, ze momentalne mame problemy s kadrami, Na tom sa musi pracovat a nie sa tu obvinovat, kto nakakal do pieskoviska.
cepi píše:ak uz tak urcite ti vhodnejsi vybrati;)
na akom mieste by sme skoncili? 13-tom? 12-tom? Alebo nebodaj na "uspesnom" 10-tom?
cepi píše:hlavne sa zmeni, zakoreni uplne ina filozofia, cely koncept vo vnutri struktury a s prichodom kompetentnejsieho a respektovaneho kouca aj daleko hratelnejsi, ucinnejsi (aj pozeratelnejsi) system, takze sa nestane to, ze budeme so spagetarmi, ci rakosnikmi bojovat o zachranu
az tak optimisticky nie som. Hra o zachranu bude pre dalsie roky realita. Ak sa zmeni filozofia, tak len na leveli A-timu. Cela koncepcia prace v kluboch s mladezou zostane tam, kde je.
Myslim ze nikto netvrdi resp. necaka ze po prichode Satana ideme hrat kazde MS o medaily. Osobne by som za uspech povazoval konkurencieschopny boj o stvrtfinale (s cca 50% uspesnostou), co by s kompetentnym GM a trenerom malo byt v nasich silach (dokonca aj s europskym vyberom). Toto su IMO realisticke ocakavania resp. ciele coho by nasa repre v sucasnych podmienkach mala byt schopna a ich splnenie by mali zabezpecit osoby GM a trenera vyberom hracov do timu a nasledne ich pripravou na zapasy a vedenim v nich. Tu mali ciger so svehlom obaja obrovske rezervy. (inymi slovami, predvadzali cistu amatercinu)

Minimalne ked uz sa teda rozhodnu brat na MS “novacikov” ktorym chybaju skusenosti z takychto velkych turnajov (co nasledne pouzivaju nechcem povedat ze ako vyhovorku, ale ako vysvetlenie slabsich vykonov) tak by ti novacikovia mohli byt vo veku 18-22 rokov, s perspektivou ze ziskane skusenosti v buducnosti zurocia na dalsich MS. Podstatne kvalitnejsie timy hracov v tomto veku na MS beru v hojnom pocte.
Ciger so Svehlom mali plny tim 25-30 rocnych novacikov prakticky bez perspektivy vyuzit tie skusenosti v repre drese este niekedy v buducnosti. Hraci ako matousek alebo suja pri vsetkej ucte do buducna nemaju repre potencial a ako sa mohli na MS dostat na ukor bud kvalitnejsich (bakos) alebo mladsich/perspektivnejsich hracov doteraz nechapem. Mali sme na MS piaty najstarsi, ale napriek tomu jeden z najmenej skusenych timov. to je absolutny nonsense, ktory sa dufam v buducnosti s inym GM a trenerom uz opakovat nebude. Kvalitnejsia stredna generacia nam jednoducho chyba a budu aj dalsie lebo sme presrali “development years” 1995 – 2017 (and counting), ale ked ma trener na vyber talentovanejsieho a perspektivnejsieho 20 rocneho alebo menej talentovaneho neperspektivneho 29 rocneho tak musi mat gule na to zobrat toho mladeho (3-4 takyto hraci nemozu timu ublizit) ako “investiciu do buducna” nech naberie skusenosti. Verim ze nevypadnut by sme dokazali aj s mladsim vyberom (hlavne teda s normalnejsim resp. “odbornejsim” trenerom)

Aby sme nase MS ocakavania mohli casom zvysit (napr. na pravidelny postup do QF a obcasnu hru o medaily – co je zhruba momentalna uroven svajciarska, tesne za “silnou sestkou”) na to bude treba ta X-rocna tvrda praca a spravne investicie o ktorych tu hovori skorpion a ktore zaberu X rokov pricom sa v podstate este ani nezacalo. Cim neskor sa s tym zacne tym viac nas budu ostatne krajiny “druheho sledu” dobiehat a predbiehat a na MS budeme stale castejsie hravat namiesto o QF o zachranu ako tento rok s tym ze vypadnutie by bolo len otazkou casu. Chcel by som verit ze kohut so zlatou generaciou konecne nieco nastartuju, ten projekt vystavby ladovych ploch pri zakladnych skolach vyzera ako sympaticka prva lastovicka, k nim ale treba kvalitne vyskolit co najviac trenerov, nechat im pri trenovani volnu ruku nezavislu od tlaceniek prachatych rodicov (zatial utopia), zalozit nejake na hokej zamerane gymnazia po slovensku kde by sa vramci krajov zdruzili a dalej rozvijali najvacsie talenty… skratka roboty jak na kostole na strasne vela rokov, ktorej vysledky sa navyse ukazu tiez az o vela rokov. Ale to by sa najskor muselo zacat
suhlasim s petrikom uplne.. trosku nechapem skorpiona a jeho reakcie a co sa zmeni (satanom), a kolki by sme skoncili a podobne.. to ze sme a budeme naprd este neznamena, ze noaco ze to robime totalne amatersky aj tak je to jedno.. nie je..

Inak pozeram na supisku teraz a dost hracov ma skusenost s projektom 20ky:( skoda ze uz nie su v Ba, chodil som na zlu klobasu a hnusne pivo). J.Hudacek, Cajkovsky, Ceresnak, Mikus, Sedivy, Trska, Cingel, Hrnka, L. Hudacek, Matousek, Skalicky, Stastny, Suja, Zigo... 14 hracov :sarcasm: len neviem ci je to dobre, alebo zle. plusom je ze tam su( ak to zrovna nie je dovod, ze preco zrovna oni), minusom ich konecna kvalita..
Zmena na GM poste je urcite potrebna. To co predvadzala tato dvojka bol neuveritelny nonsens a obrovsky to znicilo atmosferu v repre a nie je sa comu divit, ze hraci odmietaju chodit. S Satanom by to malo byt ine a ano nebudeme hrat ani o medaily ale musime spravit vsetko preto, aby sa vysledky zlepsili a za kazdu cenu nesmieme vypadnut do Bcka, to by bola katastrofa. Cast toho ako vychovat novu a mladez je udrzat v krajine zaujem o hokej. Ak budeme vysledkovo upadat az nebodaj vypadneme, tak bude zaujem ludi o ten hokej mensi a mensi a ten mensi zaujem uz je citit viac a viac. Z toho Bcka potom moze byt aj slusny problem sa vratit naspat takze to by sme sa zakopali a ziadne take kecy ze radsej raz vypadnime, ze by sa nieco mohlo nastartovat. Skorej by nas to zarezalo
Švehla ako osoba, ktorá chcela dať na stály rozhodcovský súd pre šport 17-ročného hokejového reprezentanta, už viackrát za ostatné roky prerazila morálne dno. Taký človek už z povahy veci nemôže byť GM reprezentácie.
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO