Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Na Slovensku uz to urcite znate, ale myslim ze tenhle song by byl lepsi hymnou...

http://www.youtube.com/watch?v=aVQg2Zy6TaM" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: dnes - 20:30 - STV3 - Arena - Hanlon / Filc
Fatamorgána - Majstrom sveta sa stal Juraj Široký

Obrázek

Slzy, smútok, zvesené hlavy, sklamanie. Slovenský hokejový fanúšik na to nakoniec nemá dôvod, hoci im hokejisti nedopriali štvrťfinále štvrtýkrát po sebe.

Kongres IIHF zvolaný narýchlo po skončení záverečného duelu šampionátu medzi Švédskom a Fínskom sa jednohlasne uzniesol, že titul majstra sveta nedostane ani jeden z finalistov. Zlatú medailu udelil Jurajovi Širokému, prezidentovi slovenského hokejového zväzu.

To, čo dokázal „slovenský Kožený“ vyťažiť z majstrovstiev, sa jednoducho nedalo prehliadnuť. Na začiatku presadil rekonštrukciu domovského štadiónu jeho vlastného klubu Slovan. Samozrejme, za verejné peniaze. Stálo pri ňom aj športové šťastie, keď predraženú zákazku získala jeho firma Váhostav. Svetoví hokejoví odborníci tiež ocenili, že štadión a tréningové plochy prepojil so svojím luxusným hotelom. Vďaka tejto „bokovke“ sa môže tešiť na príjmy z každej budúcej športovej a kultúrnej akcie. Zástupcom medzinárodnej hokejovej federácie neuniklo, že pri výstavbe Hiltonu sa nezdržiaval zbytočnosťami, ako sú stavebné povolenia. Získal ho od úradníkov dodatočne po zaplatení symbolickej pokuty a pred〜ložení pár vstupeniek do VIP lóže.

Oligarchovi neunikol ani titul najproduktívnejšieho hráča šampionátu, keďže pozemky pod štadiónom mu takmer zadarmo prenajala bratislavská samospráva. Bývalého primátora a poslancov presvedčil, že na nich postaví pre Bratislavčanov Športovo-spoločenské centrum Tehelné pole I., čo zostalo len ako názov v oficiálnych dokumentoch.

A čo na to čerstvý kráľ svetového hokeja? „Tak určite ma to teší. Chcem ale zdôrazniť, že to nebol individuálny úspech. Nesmieme zabudnúť na občanov, ktorí svojimi daňami dotovali krízou zasiahnutý štátny rozpočet, aby dokázal spoločne s mestom Bratislava, ktoré je teraz na pokraji nútenej správy, moje stavby utiahnuť. Predovšetkým im sa treba poďakovať,“ povedal skromne zakladateľ Harvardských fondov.
(korzar.sk)
cepi píše::arrow: dnes - 20:30 - STV3 - Arena - Hanlon / Filc
pozeral to niekto? odznelo aj nieco zaujimave?
docela zaujimava debatka, Filc je u mna clovek na tom spravnom mieste, maximalne :thumbsup: nazory; prekvapil aj Ftacnik, ked predostrel svoj kriticky politicky pohlad ohladom politky ako takej a jej vztahu k svk sportu, ktory speje do ...... co sa tyka Smajlona, toho ja osobne uz komentovat nebudem, komentator mu daval take fajn ustipacne otazky s kritickym podtonom, on ale furt len to svoje, smajlikovske.... :hroza:

btw Bondra podla ocakavania? zavesil GM funkciu na klinecek, spravil co mohol, skoda len, ze sa po takom nezdare (vratane predosl. MS) nezachovalo kompletne vedenie.....
Filc drísce. Koľko rokov je vo VV SZĽH? Koľko zmien spravil? Ftáčnik detto.

Navyše neviem prečo my, Slováci, potrebujeme aby sme všetko kritizovali. Ten kto nekritizuje náš hokej je idiot? Lebo z cepiho príspevku to tak vyplýva. Hanlonove rozmýšľanie sa mi veľmi páči.
ThrashersFan píše:Filc drísce. Koľko rokov je vo VV SZĽH? Koľko zmien spravil?
:hroza: mna si svojim vystupovanim, nazormi ziskal a ked sa pytas co spravil...? odpoved ti polozil sam....ako sam spomenul, 8 rokov toci o tom istom, ze si pomaly pripada ako ..... a zial v mnohych pripadoch je to len hadzanie hrachu o stenu.....sam spominal, ze riesi x,y debat na ministerstvach a pod. s vysledkom...? uviedol nazorny priklad.....chybaju stadiony, "obycajne", ziadne megalomansky predrazene, na ktorych sa budu korculovat deti bohatych rodicov, ma obavy z toho, ze ked najblizsie navstivi ministerstvo sportu, ohladom budovania novych stadionov a pod. odpoved bude asi taka, ale ved, my ako stat sme vyraznou mierou prispeli na stadion v Bratislave, tak co od nas este chcete.....?.....tento sampionat jasne ukazal, ze sport, hokej, spaja ludi, ci su z tej, ci onakej strany, klubu, no ked nebude zaujem o jeho podporu na tych najvyssich miestach, budeme stagnovat, ci klesat.....Filc je odbornik na slovo vzaty, v mojich ociach respektovana osoba (po tejto debate este o nieco viac), no zial, nie je vsemohuci a mas pravdu, z tejto pozicie môze urobit akurat tak velke :ho*no:
arek píše:Filc ma velmi rozumne nazory (nehodnotim len podla tejto diskusie, ale aj z minulosti, ked som ho pocul/videl diskutovat), v podstate vsetko, co povedal, je pravda. Problematike sa rozumie dokonale a to nielen z hokejovej stranky, ale aj z politickej, ekonomickej, ci spolocenskej. Tento chlap by podla mna mal viest slovensky hokej :thumbsup:
:serus:
no cepi to zhrnul celkom dobre. Hanlon v podstate nicim neprekvapil, ako vravi cepi, on stale len to svoje :D davali mu aj otazky ohladom buducnosti, ale k tej sa nechcel vobec vyjadrovat, pretoze este nevie, ci vobec bude jej sucastou.
Filc ma velmi rozumne nazory (nehodnotim len podla tejto diskusie, ale aj z minulosti, ked som ho pocul/videl diskutovat), v podstate vsetko, co povedal, je pravda. Problematike sa rozumie dokonale a to nielen z hokejovej stranky, ale aj z politickej, ekonomickej, ci spolocenskej. Tento chlap by podla mna mal viest slovensky hokej :thumbsup:
Ftacnik je takisto rozumny chlap, z problemov sa nevykruca ale stavia sa k nim chlapsky, akurat, ze on s tym hokejom vela narobit nemoze.
No a este tam bol Lintner :) ten tiez dokazal veci vystihnut celkom dobre, len mu dlho trva, kym zo seba dostane nejaku ucelenu vetu :D

Diskusia bola rozdelena na tri casti - organizacia MS, slovensko na MS a buducnost nasho hokeja. V tej prvej sa vychvalili ako to dobre zvladli, v druhej dominoval hanlon s jeho recami "ja som vsetko urobil spravne, proste to nevyslo, ale zodpovednost beriem na seba", no a v tretej boli dobre vystihnute nase problemy a aj nejake mozne riesenia. Problem je, ze zostava to len pri diskusii a nic sa diat nebude. Z rozpoctu SR sa davaju na sport coraz mensie ciastky, takze nebudme prekvapeni, ked to s nasim hokejom pojde do este vacsich :ho*no:
A este sa vyjadrili k HC Lev Poprad, ze to velmi vitaju a budu sa tesit, ako ten projekt vyjde.

Inak moj tajny tip je, ze Bondra zamieri do zamoria :)
Presne tak TF. Kritizovať vie každý, priložiť ruku k dielu málokto. Kde je pointa kritiky stokrát kritizovaného? Omieľania ošúchaných fráz stále dokola? Pokiaľ sa nič zásadné a systémové nezmení, bude to dokola o tom istom, ba čo viac, ešte horšie, nakoľko naša stagnácia = iných progres. Keby sme my aspoň stagnovali...ideme dole vodou, treba s tým niečo ROBIŤ (nie o tom KECAŤ), hneď a zaraz.

Aspoň sa ukazuje typická vlastnosť Slovákov. Nap*čovať vedia vždy na všetko, ale skutek utek. A že Hanlon taký nie je? Nuž s prístupom ako "tak, poďme sa hodinu rozprávať o tom čo a ako sa v minulosti doj*balo" sa fakticky niekam dostaneme... :roll: Čo ako od neho čakáte? Že na rovinu povie že je to na kkt? Naivky.
Getzo5 píše:treba s tým niečo ROBIŤ (nie o tom KECAŤ), hneď a zaraz.
tak napis Vilovi do Modreho z neba....... :sarcasm:
cepi píše:tak napis Vilovi do Modreho z neba....... :sarcasm:
Aby postihnutého Jurka šiel povoziť po Amerike nech sa pozrie ako sa to robí? :sarcasm:
ked sa o tom nebude kecat, tak sa nebude ani nic robit.

Ale jasne, je pravda, ze keca sa uz roky a nerobi sa nic. Lenze vsetko je to o peniazoch, szlh moze mat urobene programy, projekty a plany na rozvoj hokeja, lenze pokym im peniaze neposkytne vlada, tak si z tych projektov mozu skladat lietadielka. Nase posledne vlady bohuzial uplne zanedbavaju elementarne veci, ako su skolstvo a s nim pomerne dost suvisiaci aj sport. A na to este Slovensko poriadne doplati. Hlavne, ze staviame dialnice :hroza:
Keby sme ich aspoň fakt stavali... :roll:
arek píše:szlh moze mat urobene programy, projekty a plany na rozvoj hokeja, lenze pokym im peniaze neposkytne vlada, tak si z tych projektov mozu skladat lietadielka
presne o tom to je....sa môzes postavit aj na hlavu, ked dostanes velke :ho*no: resp. citis taku :uvodzovky: podporu :uvodzovky: ze mas totalne zviazane ruky.... takze Getzo, je najjednoduchsie povedat, ze treba nieco robit, nie len kecat.......sme prilis male rybky na to, zial, to sa tyka aj tych, ktori chcu slovenskemu hokeju skutocne pomôct, no z x,y jasne pomenovanych pricin to nejde.....a tie dialnice si arek zabudol supnut do uvodzoviek :D
Vidno, že v Česku ľudia pochopili, že za reči sa nič nedáva. Lener prišiel bez akýchkoľvek predchádzajúcich drístov pracovať a pustil sa do obnovy systémovej práce v hokeji u mladých v ČR. Kiežby sme aj my mali Lenerov. Žiaľ, Slováci majú radi Filcov...
Nie je to o nič jednoduchšie než o chybách bezvýznamne kecať... Keby tí, ktorých je plná bedňa vždy po uspechu či neúspechu mali viac než len plnú hubu kecov, ale sa snažili viacerými cestami naozaj tomu hokeju pomôcť, zlepšenie by prišlo. Nikto netvrdí že radikálne, ale bolo by, o tom som presvedčený. Jedna vec je zakorenosť starých poriadkov v našej spoločnosti, druhá nejaký ten vývoj ktorým sme si už prešli. Chce to viac než slová.
:hroza: cesi nemali problemy (ak to teda porovnavame s tymi nasimi) ani za pôsobenia pana x, ci pana y, takze s tym Lenerom :roll:

Filc to pomenoval jasne, vystizne, kto to sledoval, potvrdi, kto to sledoval a nestotoznuje sa s jeho nazorom, jeho problem.....ano, ano, bla,bla,bla nam sotva pomôze, ale za to uz Filc sotva môze.....ako som spominal, bud sa napise Vilovi do Modreho z neba, alebo sa to tam hore celkovo zmeni, o com zial pochybujem....dovtedy, to bude zial len o tom bla,bla,bla......that´s all
Samozrejme, že Česi nemali výrazné problémy, lebo dopady týchto problémov dokázali včas eliminovať. V českom hokeji vznikla menšia diera okolo generácií 80, 81 (ktorá paradoxne získala 2 zlatá z MSJ) a ešte menšia sa vyskytuje okolo 89, 90, 91. Vypadnutie ich osemnástky bolo dosť silným varovným signálom a dopady dokázali včas potlačiť.
ale to nie je len o Lenerovi, ci Filcovi. Ani o SZLH. Na Slovensku je prehnita cela spolocnost a sport je odsuvany stale viac a viac na vedlajsiu kolaj. Nemozeme cakat, ze nam tu vyrastu nove generacie dobrych hokejistov (ci sportovcov vseobecne), ked vlada na sport nedava ziadne peniaze, v skolach sa znizuje pocet hodin telesnej vychovy (lebo sak naco taka zbytocna hodina :hroza: ), a v centrach volneho casu to tiez nie je bohvieco. A ked sa predsalen najdu deti, ktore chcu sportovat (co je az neuveritelne, pretoze skoly a rodicia viac investuju do IT techniky, ako by deti ucili sportovym aktivitam), tak su odstrcene tym, ze je treba si zaplatit nemale peniaze. Takto to proste nemoze dobre fungovat. Je fajn, ze Gaborik, ci Bystricania postavili nejake treningove stadiony, lenze aj tam si je treba za tie kurzy platit take peniaze, ze na to maju len tie bohatsie rodiny. Je treba zacat investovat do sportu tak, aby bolo umoznene sportovat vsetkym, nielen vyvolenym. A prepojit sportoviska so skolami, skolkami, ci centrami volneho casu a dostat deti od pocitacov k ihriskam. Ked bude toto splnene, tak sa moze prejst na druhy level, co je samotny rozvoj hokeja a tam to uz bude na suhre vlada - samospravy - SZLH.
podla mna nie je problem v:
- financiach - to je podla mna taky mytus, dnes uz si hokej moze dovolit vecsina ludi
-vladnej podpore

kde je problem:
-v kluboch - kluby nerobia skoro nic preto aby ziskali viac talentov zo svojho okolia, ziadne projekty, marketing na prilakanie mladych ludi aktivne hrat hokej (uz som to niekde pisal, ak chce firma ziskat ludi ide aj do terenu robi workshopy, propaguje sa na skolach, ja som za 4 roky co som chodil v rokoch 86-94 na ZS a 94-98 na gympel v nitre nazazil jedinu propagacnu akciu klubu Nitra kde by ma zlakali nato prist hrat hokej, a dokonca ani ziaden blby letak/plagat), dalej u existujucich mladikov absentuju programy na podporu tych lepsich, a tretia vec treneri trenuju uplne zastarale veci
- v zveze (v mensej miere) - to iste co v kluboch ale mali by to iniciovat a organizovat zhora, narozdiel od klubov nato maju aj prachy od sponzorov reprezentacie

Stacilo by si dat lahko meratelny ciel napr. pocet aktivne hrajucich hokejistov a zvysit ho. nie je to zas tak komplikovane prachy nato maju od sponzorov v zveze. tak ako sa produkt nepreda sam od seba bez marketingu tak ani mladi ludia nepridu hrat sami od seba hokej bez propagacie.
A takisto radikalne zmenit coaching lebo to co trenuju treneri v sk kluboch je dost mimo. tu opet zvez tych trenerov moze ovplyvnit, udialo sa to aj inde, moze do istej meiry aj u nas. Nejaky lolo z nitrianskeho zimaku trenuje 20 rokov to iste a nebude vymyslat nieco nove.
este k Bondrovi, akurat som zachytil na Hornete rozhovor s Gasparom (komen.stv) sa trosku postazoval na Peta, ze vo veci poskytovania rozhovor, resp. pristup media - hraci nebol prilis ustretovy, v porovnani s tym, ako ho pozna, ked hraval hokej a netusi, ci jeho odstupenie ma nieco spolocne s moznou zmenou vo vedeni

k svk buducnosti, poukazoval na to, ze od statu nemôzeme ocakavat podporu, pomoc, to nie je jeho ulohou, poukazoval skôr na ........ a tu som sa uz stratil :ja_neviem: musel som riesit veci :)
mitch píše:podla mna nie je problem v:
- financiach - to je podla mna taky mytus, dnes uz si hokej moze dovolit vecsina ludi
-vladnej podpore

kde je problem:
-v kluboch - kluby nerobia skoro nic preto aby ziskali viac talentov zo svojho okolia, ziadne projekty, marketing na prilakanie mladych ludi aktivne hrat hokej (uz som to niekde pisal, ak chce firma ziskat ludi ide aj do terenu robi workshopy, propaguje sa na skolach, ja som za 4 roky co som chodil v rokoch 86-94 na ZS a 94-98 na gympel v nitre nazazil jedinu propagacnu akciu klubu Nitra kde by ma zlakali nato prist hrat hokej, a dokonca ani ziaden blby letak/plagat), dalej u existujucich mladikov absentuju programy na podporu tych lepsich, a tretia vec treneri trenuju uplne zastarale veci
- v zveze (v mensej miere) - to iste co v kluboch ale mali by to iniciovat a organizovat zhora, narozdiel od klubov nato maju aj prachy od sponzorov reprezentacie

Stacilo by si dat lahko meratelny ciel napr. pocet aktivne hrajucich hokejistov a zvysit ho. nie je to zas tak komplikovane prachy nato maju od sponzorov v zveze. tak ako sa produkt nepreda sam od seba bez marketingu tak ani mladi ludia nepridu hrat sami od seba hokej bez propagacie.
A takisto radikalne zmenit coaching lebo to co trenuju treneri v sk kluboch je dost mimo. tu opet zvez tych trenerov moze ovplyvnit, udialo sa to aj inde, moze do istej meiry aj u nas. Nejaky lolo z nitrianskeho zimaku trenuje 20 rokov to iste a nebude vymyslat nieco nove.
Veľmi dobrý príspevok, úplne, že tlieskam. S tými klubmi, ich marketingom a tým čiastkovým cieľlom si to pekne trafil.

Nesúhlasím s tým, že financie nie sú problém. Dovolím si tvrdiť, že bežná rodina žije z príjmu 500+500 euro (+/- 500 euro hore dole). Pritom ešte často niečo splácajú, byt, auto, čo ja viem čo... Dovoliť si vyhodiť 1000 € (podľa mňa taký skromný nárok na cca 12 ročného hokejistu na rok) je stále ku*va veľa len tak vyhodiť to von oknom na zábavu.
Financie samy o sebe nie sú problém. Problémom je to, že Slováci sú totálne neschopní s nimi pracovať.
Ja sa čudujem že som prvý čo mitchovi poďakoval za príspevok. :hroza: Presne to vystihol, hovorím to stále, tu sa jednoducho nevie pracovať s marketingom. A tak ako povedal TF, ani s financiami ako takými. A súhlas aj s begbeeem, že si absolútne priemerná rodina môže dovoliť utiahnuť fagana sama je blud. Ja uź len dodám, že mňa neskutočne štve ako malá krajina ako my dáva síce idealisticky priestor všetkým športom, na druhej strane si tak kafre už beztak malú základňu z ktorej čerpá. Miesto toho aby sme sa sústredili na to, čo baví národ a sme v tom roky dobrí, budeme podporovať športy, v ktorých nikdy nevyrastie majster sveta. Ak, tak náhodou a rozhodne nie preto že vyrastie v slovenských podmienkach. Toto mi robí vrásky na čele odjakživa. :nervy2:
pekna debata, tlieskam :taptap: na vela veci mam rovnaky nazor
co by podla mna zvaz mohol urcite vylepsit je organizovanie skoleni pre trenerov o modernych metodach, prip. povolit trenovanie juniorskych kategorii len trenerom co budu ochotni tieto skolenia pravidelne absolvovat
no a neviem ci by to bolo pravne mozne, ale nieco ako urcenie minimalnej sumy ktoru by kluby zo svojho rozpoctu museli investovat do mladeznickych kategorii (nejake percenta z rozpoctu) by tiez nemuselo byt na skodu

hokej treba "spristupnit" co najsirsej vrstve ludi, podla moznosti vsetkym, aby sme neprichadzali o talenty len preto ze ich rodicia si karieru mladeho hokejistu nemozu financne dovolit (co je dnes realita pre vacsinu ludi). idealne by bolo keby vychova hokejistu (sportovca vseobecne) nestala rodica nic - max. prachy na benzin pri vozeni na treningy
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES