Cestovanie

Diskusia o všetkom možnom aj nemožnom.

Cestujem rad ...

Ano
41
89%
Nie
5
11%

Celkom hlasov : 46
Akcionár
Obrázok užívateľa

Re: Cestovanie

Poslaťod Skorpion » Str Okt 03, 2007 1:38 pm

Cestovanie je moja srdcova zalezitost!

Mam za sebou toto:
- klasicke turisticke "slovenske" destinacie - Grecko, Chorvatsko, Taliansko, Nemecko (ked som bol mensi...)
- mesiac v irskom Dubline (leto 2007)
- 3 leta v USA (2004,5,6) - hlavne Ohio, Massachusetts, New York, Nevada, Utah, California, Arizona, Colorado.....v tychto som sa zdrzal najdlhsie. Dokopy som presiel asi 15-20 statov USA (2 roadtripy) (viac tu: http://www.skorpion.ic.cz)

A aktualne pred sebou:
- o dva dni idem na 3 dni do Taiwanu a odtial do Sydney na jeden rok.

Po tomto mi budu chybat este tri svetadiely: Antarktida, Afrika a Juzna Amerika. Afrika je na skok, ta sa podda urcite. S Antarktidou to bude horsie :D a Juzna Amerika ma zatial nelaka. Europu nechavam na dochodok :D .

Myslim, ze zaujimavych miest, ktore mozem odporucit, som videl dost:
- Death Valley v Californii - nadmorska vyska -87 metrov, teplota okolo 45 stupnov, piesocna burka, prehanajuce sa maskovane prototypy novych automobilov ....parada
- Tiez navsteva medvedov v kempe v Californii bol super zazitok. Prisli dokopy piati za jednu noc (alebo jeden a ten isty? :D ) a par znich si to cupitalo okolo nasho stanu. Trocha adrenalin, ale inak boli mackovia mili :D . Hlavne mladatko. Kamaratka, ze jaky pekny pes :haha:
- zajazdit si s autom po solnej pusti v Utahu stoji za to - NO SPEED LIMIT :wink: . Tam sa rodia vsetky rychlostne rekordy.
- Grand Canyon no comment. Najkrajsi zazitok z USA. Pri rieke Colorado som vyril do piesku velky napis "SLOVAKIA" :D . Ale kym som vysiel naspat hore, skoro som zomrel od tepla a unavy :D
To len taky strucnejsi vyber, lebo o tomto by sa dalo pisat donekonecna :-)
Obrázok

Kapitán tímu
Obrázok užívateľa

Poslaťod canesman » Ned Okt 28, 2007 2:42 pm

ja cestujem velmi rad,ale skor cestujem v ramci dovoleniek... napriklad som bol v egypte,na kanarskych ostrovoch,turecku, malorke, rodose, tunise, grecku, belgicku,anglicku,francuzsku atd... teraz za mesiac som mal ist s mamou a bratom do juhoafrickej republiky,ale nakoniec idu len sami dvaja. nexceli ma uvolnit zo skoly :cry:
Obrázok

Administrátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod arek » Sob Nov 10, 2007 1:41 pm

v stredu sme boli so schwolcom vo Viedni. Krasne mesto :)

Čistič spŕch

Poslaťod kacora » Sob Nov 10, 2007 6:43 pm

Mna osobne cestovanie velmi bavi, najradsej sadnem do busu a ideeeeeeeeeeeeeeeeem a kukam von z okna kde sa co deje. Navstivila som so skolou Vieden. Videla som ju aj na Vianoce aj v lete, oboje bolo nadherne, odporucam. Ta krasna vianocna vyzdoba nemala chybu, ti trhove stanocky boli krasne vyzdobene. No proste musite zazit. V lete sme boli v Schonbrunne, tie zahrady boli uzasne, vsade pekne vystrihane stromy, plno fontan, kvetov a veveric :D Tu je link http://images.google.sk/images?hl=sk&re ... a=N&tab=wi :)

Farmár
Obrázok užívateľa

Poslaťod švolco » Ned Nov 11, 2007 12:23 am

arek píše:v stredu sme boli so schwolcom vo Viedni. Krasne mesto :)

no veru krasne.. :) aj cinanka jedna, teda dve boli peknee...
Obrázok

Akcionár

Poslaťod medik911 » Pon Dec 10, 2007 12:54 am

akoze jednoznacna odopved umna :
UKRAJINA VSETKO ISTI :-)
Zbohom chorche veduci fanklubu Evil Insiders
Obrázok

Administrátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod cepi » Str Dec 12, 2007 11:35 am

medik911 píše:UKRAJINA VSETKO ISTI :-)

ludo rulezz :cool:

Hungaria, Polsko, Rumunsko, Rakusko, Luxembursko, Nemecko, Francuzsko, Grecko, Porubka (Sobrance) :D ako som uz bol byval spominal, mojim cestovatelskym snom je Botswana..no urcite by som nechcel dopadnut ako tito dvaja doslova a dopismena "samovrazedni sialenci".. :neja:

Bradley John Richards (41) a jeho synovec Mac Bevan Cody (21) zahynuli, když jejich polorozpadlý Lan Rover vypověděl službu. Pokoušeli se překonat 2000 km napříč australskou pouští s nedostatkem vody, benzínu a bez možnosti komunikace.

Obrázok

ostatne photo z ich vyletu TU (citlivym povaham nedoporucujem)

hned som si pomenul na dokument, ktory bezi na Discovery - Takmer som To Neprezil..väcsinou sa podobne pribehy riesene v tomto dokumente happyendom, tito dvaja take stastie nemali a museli prezivat neopisatelne pocity.. :cry:

:backtotopic:

takze cestovat, ale s rozumom :)
Obrázok

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Str Dec 12, 2007 1:32 pm

cepi píše:Bradley John Richards (41) a jeho synovec Mac Bevan Cody (21) zahynuli, když jejich polorozpadlý Lan Rover vypověděl službu. Pokoušeli se překonat 2000 km napříč australskou pouští s nedostatkem vody, benzínu a bez možnosti komunikace.

Obrázok

ostatne photo z ich vyletu TU (citlivym povaham nedoporucujem)

hned som si pomenul na dokument, ktory bezi na Discovery - Takmer som To Neprezil..väcsinou sa podobne pribehy riesene v tomto dokumente happyendom, tito dvaja take stastie nemali a museli prezivat neopisatelne pocity.. :cry:

:backtotopic:

takze cestovat, ale s rozumom :)

Cepi, si mi dal dobru inspiraciu :D . Ale nie, zas taky blazon nie som. Kazdopadne cez pust sa vidat chcem, pokialmozno po asfaltke ak tam bude. Tak uvidim ako dopadnem ja 8)
Obrázok

Stabilný hráč
Obrázok užívateľa

Poslaťod Deco2508 » Pon Dec 17, 2007 7:30 pm

tak necestujem rád a možno aj preto že som ešte nebol na nejakej dlhej ceste
Neberme život príliš vážne,aj tak sa z neho nedostaneme živí!!! Oilers, Giants, Lakers, Yankees, SSC Neapol, AS Roma, FC Barcelona, Slovan Bratislava, FK a MHK Kezmarok 4ever

Hviezda tímu
Obrázok užívateľa

Poslaťod .:Mike:. » Ned Jan 27, 2008 1:40 pm

Včera večer jsem přijel z hor přesněji z Pradědu (Karlov pod Pradědem).Byl jsem tam už druhým rokem první rok bez sněhu a letos se sněhem.Ze začátku týdne pršelo ale ve středu zasněžilo a bylo to dobré.Býval jsem každý den na sjezdovce tak to byla paráda.
TADY PÁR FOTEČEK (foceno mobilem):
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Stabilný hráč
Obrázok užívateľa

Poslaťod Hannu » Ned Jan 27, 2008 6:36 pm

jj nevyzera to tam zle..a hlavne ten skokansky mi robí v tomto momente chuťky lyžovať...v Hrusštíne ktorý niekedy inokedy wsem hodím bol dobrý riadny mostík skokansky a tam veru...minimalne 6 metrov som skočil čo je na mna vela...sam sa divím že som nespadol...ale zas mam aj dobre lyže pod nohami ktore ma istia :thumbsup:
Obrázok
R.I.P Chorche
DEVILS SHARKS

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Sob Sep 13, 2008 11:27 am

No nerad by som cosi zakrikol, nakolko este nemam viza v pase (ziadal som o predlzenie), ale coskoro vyrazam na cesty. Naplanoval som si 6 tyzdnovu cestu okolo vychodnej polovice Australie, zhruba 15 000 kilometrov (500 az 1000km po nespevnenej ceste).

Obrázok

Predpokladany odchod zo Sydney: utorok 16.september
Predpokladany navrat do Sydney: ANO, navrat predpokladam :D . 28.oktober by bol OK.

Sprevadzat ma bude 15 rocna Toyota Camry zakupena len za tymto ucelom a pocas poslednych 2 tyzdnov aj dalsi dvaja clenovia posadky. :thumbsup:

Obrázok Obrázok

Vsetko pripravene, caka sa uz len na tie viza... :sad2:
Obrázok

Víťaz HF Keeper League
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lukas33 » Ned Sep 14, 2008 12:46 pm

:o Teda Skorpion, ty si iný cestovateľ. :poklona2:

Čo sa mňa týka tak zatial do cudziny to boli všetko výlety s rodinou pár rokov dozadu. Keď som mal 6 tak Španielsko( škoda, že som mal tak málo, až tak veľa si nepamätám, ale pamätám si Nou Camp, Mont Carlo kde sme po ceste stáli, a veľké vlny na pláži, možno neboli až tak veľké ale kedže ja som bol malý... :) , a ešte tunely vo Francúzsku a ešte všeličo iné, hmm ja si toho vlastne pamätám dosť :D ). 2 krát som bol v Chorvátsku a to je zatial všetko. A ešte do Česka chodím občas. :D
Samozrejme cestovanie po Slovensku je tiež :cool: . Hlavne Vysoké Tatry mám rád. (to začalo asi tím, že som tam bol v kúpeloch pár krát)

Ale keď budem mať viac svojich peňazí chcem určite véééľa cestovať.

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Str Okt 29, 2008 10:17 am

A som spat :) Prinasam len zlomok z publikovanych cca 640 fotiek. Vsetky su na http://www.skorpion.yw.sk (dokopy som nafotil 5500 snimok :D )

Celkovo som najazdil 1000km po takychto cestach
Obrázok

Relax :)
Obrázok

Zeby som vymenil svoju Toyotu za tuto krasavicu? :)
Obrázok

Kupat sa na severe Australie nie je prave najbezpecnejsie
Obrázok

Australska highway. Vsade na svete to znamena dialnica, len v Australii si pod tym musite pradstavit cestu 1. az 4. triedy
Obrázok

Zvierata maju v Australii vzdy prednost
Obrázok

Pripraveny na potapania na Great Barrier Reef (ten v strede)
Obrázok
Obrázok

Administrátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod cepi » Str Okt 29, 2008 10:22 am

vitaj strateny :thumbsup: som si uz myslel, ze si sa premenil na klokana :lol2: fuuu, potapanie :roll: a ten aligator sa na Gustava nechyta :D viewtopic.php?f=12&t=3161&p=129548#p129548
Obrázok

Rolbár
Obrázok užívateľa

Poslaťod cheatař » Str Okt 29, 2008 6:04 pm

Cestování?
Státy: Slovensko, Německo, Polsko, Rakousko, Francie, Lucembursko, Itálie, Chorvatsko, taky jak jinak, pak ještě Anglie, Belgie, Lichtenštejnsko. Tak jsem napočítal 11, docela málo, no.
Nejvzdálenější asi bude ta Sardinie, Costa Paradiso, nádhená neporušená příroda v té době.
Ale v pohodě to půjde do Rumunska a Slovinska, přece se tam jezdí na vodu.
Hlavní cíl je ale CERN,
Líbilo by se mi Rusko a další protiamerická Francie.
[img]http://tymyktl.xf.cz/Bannery/cheatař™.jpg[/img] http://kuzelky.freeweb7.com/

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Ned Nov 30, 2008 3:14 am

Tak uz som doma! Rozumej v Nitre :) (aj ked Sydney je moj druhy domov). Este som si odskocil na 4 dni do Kuala Lumpur v Malajzii a na dalsie 4 dni som bol pozriet Arabov v Spojenych Arabskych Emiratoch a to konkretne v Dubaii. Sranda musi byt aj keby na chleba nebolo a veru obcas ani nebolo :D Hlavne v drahom Dubaii. Coskoro pridam aj tradicne foto. Dalsia destinacia neznama. Aj ked som slubil navstivit znamych v Italy a Spain v roku 2009, aspon na taky kratky vylet. A aj Azia je celkom financne prijatelna ako som zistil.... :hmm: .
Obrázok

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Uto Dec 02, 2008 9:36 am

Kuala Lumpur

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Dubai

Obrázok

Obrázok

Buduca najvyssia budova sveta - vyse 800 metrov (skutocna vyska je tajna) a 160 poschodi. Prevysi sucasnu najvyssiu budov (Taipei 101) o cca 300 metrov! A uz su projekty na este vyssiu! Kde inde ako v opat v Dubai
Obrázok
Obrázok

Hviezda tímu
Obrázok užívateľa

Poslaťod Freddie92 » Sob Dec 06, 2008 2:09 pm

Tak,
zajtra o 12:00 vyrážame zo stanice v Trebišove autobusom a do Ríma dôjdeme asi v noci ja neviem...len škoda,že Alpy neuvidím za svetla... :verysad: Dosť som nervózna,ani neviem prečo,asi preto,že prýkrát idem mimo štátu a ešte k tomu na buse a v noci :D
Dnes ešte prídem,ved mám po .... času :D ,to len aby som nezabudla napísať že sa 5-6 dní neozvem,tak sa mi tu KENT-i držte,aj vy ostatní.Jasné,že sem dám zábery,beriem až 2 foťáky- na mobile a normály digitálny.
Tak ešte raz čauko a dovi!!! :coucou:
Najkrajší pohľad na svet je spoza mreží hokejovej helmy!

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Pia Mar 06, 2009 1:12 pm

Jedno australske video, co som pred par tyzdnami skomponoval

Obrázok

Majiteľ tímu

Poslaťod Mark » Pia Mar 06, 2009 1:23 pm

Skorpion píše:Jedno australske video, co som pred par tyzdnami skomponoval

Bože, nech už je teplo :modlenie: .

Skorpy koľko tam bolo vtedy stupňov :?: (určite vyše 30, že :?:)

Akcionár
Obrázok užívateľa

Poslaťod Skorpion » Pia Mar 06, 2009 2:52 pm

No to bolo rozne. Bol som na ceste 6 tyzdnov - od polovce septembra do konca oktobra (australska jar) a od najjuznejsieho bodu po najsevernejsi to bolo vzdusnou ciarou cca 2700 kilometrov. Takze teploty sa pohybovali od +8 do +38 stupnov. Niekedy som preto v aute (tam som spaval) mrzol a inokedy sa varil vo vlastnom pote :)
Obrázok

Víťaz HF Keeper League
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lukas33 » Pon Aug 03, 2009 11:39 am

Zarobil som si nejaké peniažky a teraz mám v pláne časť minúť na dovolenku. Nechcem ísť cestovkou, ale pekne podľa seba. Už som aj nahovoril jedného kamaráta. Síce z niečim takým nemám žiadne skúsenosti, ale nechýba mi nadšenie. :clap:
Zišli by sa nejaké rady. Už som niečo pozeral, ale rady od skúsenejších sa zídu. (ehm, Skorpion :D )
Takže na začiatok:
1. Ako zohnať čo najlacnejšiu letenku?
2. Ako zohnať čo najlacnejšie ubytovanie?
Beriem akékoľvek, rady. :)

Ďalší

Späť na Pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný