Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Knihy

Diskuze o všem možném i nemožném.

K narozeninám jsem dostal knížku která je předlohou ke stejnojmenému filmu, tak se do ní pustím :D (Film jsem neviděl...zatím...)

Jon Ronson - Muži co zírají na kozy (The Man who Stare at Goats)
TT1905 píše:(Film jsem neviděl...zatím...)
Na film se ani nedívej. Na to, jaký tam hrajou herci, to je strašná nuda.
Jo? No uvidím, každopádně první půjde knížka :thumbsup:
Takže Kto chytá v žite. Geniálna kniha :thumbsup: Strašne dobre sa mi čítala,nechápem ako to mohol tak napísať :shock: A môj nový obľúbený hrdina je Holden Caulfield :D
Pokračujem v Kingovy. Perfektne sa pri ňom odreagujem po čítaní kníh k bakalárke.
Naposledy Vrece kostí a Cujo. Začal som aj zbierky poviedok, ktorím som sa zo začiatku vyhýbal. V jednej som našiel aj poviedku kt. nadväzovala na 'Salem's Lot. Celkovo sa občas objavujú nejaké tie odkazy na iné jeho knihy. Alebo sa dej odohráva na miestach, kde už sa odohrával dej inej jeho knihy. Vlastne sa tomu ani nečudujem, keď všetko sa zväčša deje v Maine, alebo New Hamsphire.Taký Kashwak, alebo Kashwamak. :D

Už som pozrel film 'Salem's lot. Čakal som od toho trochu viac. :| Dej sa síce skoro presne držal knihy, ale aj tak. Možno to bolo aj tým, že som to pozeral na Universale = bývalý Hallmark = reklama každých 15 minút. Takže z 2 hodinového filmu boli 4 hodiny. Väčšina filmov podľa jeho kníh je dosť slabá, čo je škoda.
Cuja čítať nebudem, psíka mi je ľúto. :-(

Momentálne čítam "Nikolaj II., Cesta na Golgotu...."
Obrázek
Lukas33 píše: Naposledy Vrece kostí a Cujo.
ake je to vrece kosti? dostal som to k narodkam ale nie som velky fanusik kinga.
mitch píše:
Lukas33 píše: Naposledy Vrece kostí a Cujo.
ake je to vrece kosti? dostal som to k narodkam ale nie som velky fanusik kinga.
nie som nejaky die hart fan kinga, vrece kosti je jedna z mala co som cital. precitat sa to da :-P
Tak dnes jsem přišel ze svého oblíbeného fantasy krámku a přinesl si dvě knihy, které jsem chtěl už hodně dlouho mít ve své knihovně.

První dílo je od pana mistra hororu a thrilleru Stephena Kinga - Misery. Konečně už tu knihu mám. Její koupi jsem dlouho odkládal.
Jinak co se týče kvality tak musím všem zájemcům jen doporučit. Je neuvěřitelné co autor dokázal převážně z jednoho pokoje a dvou postav vymačkat. Charaktery a psychologie hlavních aktérů je zvládnuta bravurně. Atmosféra je vynikající. Zkrátka King :good:

A druhá knížka se jmenuje Úžasná Zeměplocha (První dva díly). Kterou jsem ještě nečetl, ale už se těším na večer kdy si před spaním přečtu pár stránek.
petrik píše:
mitch píše: ake je to vrece kosti? dostal som to k narodkam ale nie som velky fanusik kinga.
nie som nejaky die hart fan kinga, vrece kosti je jedna z mala co som cital. precitat sa to da :-P
Tak prečítať sa to určite dá. Je to klasický King. Pomalý, dlhý úvod kde sa v podstate nič nedeje. Ale takto, aj keď sa nič nedeje, nie je to nudné. No a potom sa to rozbehne, objavia sa nejaké tie nadprirodzené veci atď. Je to dobrá kniha, aj keď tam boli úseky, ktoré sa mi zdali byť trochu uletené aj ne neho.
Som spomínala pred časom,že zháňam Krstného otca a zohnala som,i keď v češtine. Nevadí :D Každopádne,čítam to po 5 rokoch 2.krát a vždy,keď si k tomu sadnem,nemôžem sa od knihy odtrhnúť. :) Mám v pláne kúpiť si aj Siciliána,uvidíme,ako slepý povedal :D
Freddie92 píše:Som spomínala pred časom,že zháňam Krstného otca a zohnala som,i keď v češtine. Nevadí :D Každopádne,čítam to po 5 rokoch 2.krát a vždy,keď si k tomu sadnem,nemôžem sa od knihy odtrhnúť. :) Mám v pláne kúpiť si aj Siciliána,uvidíme,ako slepý povedal :D
Puzo je extra-trieda a Sicilčan je dovolím si povedať v určitom smere ešte lepší ako Krstný otec. Naozaj skvelé dielo a ja by som ho síce o máličko ale predsa zaradil na prvú priečku jeho tvorby. Vrele odporúčam. :thumbsup:
Lepší než Kmotr není, to rozhodně ne, ale za přečtení stojí. Stejně tak Omerta.
Elanius píše:
debil píše: Enderova hra, Hyperion
Rozhodne odporucam pokracovania Mluvci za mrtve a Xenocidu respektive Pad Hyperionu a trilogiu Endymion.

Ale najlepsi je aj tak Terry Pratchett.
tak dal som aj Speaker for the dead, Xenocidu a takisto Pad Hyperionu a aj Endymion. Teraz pokracujem Simmonsovym hororom Carrion Comfort.

Speaker for the Dead a seria Hyperion je zatial najlepsie scifi co som kedy cital.
Konečne sa dostanem ku Hitlerovej válke od Irvinga.

Obrázek
Když jsme u Hitlera, já si teď koupil Lži Třetí říše, uvidíme jaký to bude :-)
Obrázek
Rada by som zohnala David Irving - Morgenthauův plán

http://bodyartmag.cz/book/17,david-irvi ... 3%A1n.html
mt-svk píše:Konečne sa dostanem ku Hitlerovej válke od Irvinga.

Obrázek
Tak to mě pak musíš říct, jaké to bylo o tyhle jsem nedávno taky uvažoval, ale nakonec jsem přelouskal životopis Hitlera od Joachim Fest a pak právě od Irvinga: Joseph Goebbels, pán myšlenek Třetí říše. No, ted počítám, že asi něco najdu pod stromečkem :scare:
od knihomila mam hoodne daleko, naposledy som knihoval, no, nespomeniem si teraz na rychlo, ale z nicoho nic som sa zacital do

Obrázek
cepi píše:od knihomila mam hoodne daleko, naposledy som knihoval, no, nespomeniem si teraz na rychlo, ale z nicoho nic som sa zacital do

Obrázek
... nebol to náhodou šlabikár..? :hmm: :-D
Ja som nedavno dokoncil The Redemption of Christopher Columbus od mojho oblubeneho Orson Scott Carda. Teraz citam World War Z: An Oral History of the Zombie War. Zatial ma to velmi bavi. :good:
Mno, ten kdo mi tyhle knihy doporučil, říkal, že někdy se objeví taková kniha, kterou by měli číst všichni.... minimálně ta první onou knihou určitě je.... vřele doporučuju všem všechny tři.... :frajer2:

Kam se poděl můj Sýr?
by: Spencer Johnson

Úžasný způsob, jak se změnit a zvítězit! Tato kniha vznikla díky bestselleru, který pomohl milionům lidí úspěšně zvládat životní změny. A co dělat, když se váš svět mění? Projděte se bludištěm změn společně s myškami Čmuchalkou a Cupitalkou a s lidičkami Leněm a Beněm a dobře se bavte hledáním Sýra toho, co je pro vás důležité - a radujte se ze života.

Nejbohatší muž v Babyloně
by: George S. Clason

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout!

Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.


Bohatý táta chudý táta -- Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne
by: Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter

Kniha Bohatý táta chudý táta představuje vynikající podnět k zamyšlení. Jejím hlavním přínosem je, že nabízí způsob myšlení, který je většině lidí zcela cizí a tím vám pravděpodobně pootevře oči. Je to užitečné čtení nejen pro lidi na volné noze.
Chystám sa čítať
Obrázek

alebo

Obrázek

ešte uvidím...
Čítal niekto tú sériu Temná veža od Kinga? Je to dobré? Moc sa mi do toho nechce, ale už nič iné od Kinga nemajú v knižniciach kam chodím. :lol:
prave som dokoncil Dan Simmons - Ilion, doporucujem, pre fanusikov scifi povinnost. Autor musi davat kvalitny matros. Podla mna je to momentalne najlepsi sucasny scifi spisovatel.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO