Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Knihy

Diskuze o všem možném i nemožném.

Lukas33 píše:Čítal niekto tú sériu Temná veža od Kinga? Je to dobré? Moc sa mi do toho nechce, ale už nič iné od Kinga nemajú v knižniciach kam chodím. :lol:
Tak takhle heleď - Je to trochu jiný, ale zároveň stejný King jak jsme zvyklí. :D Je to prostě fantasy, které ale v sobě obsahuje snad všechno na co si vzpomeneš. :D Dobrodružství, horor, sci-fi, romantiku, ale třeba i kousek detektivní práce a plno náboženských odkazů. Ale je to podáno náramně. Každopdáně na druhou stranu každému tenhle příběh sednout nemusí.
První díl z tý série jako jednotlivec moc nefunguje, ale když to přelouskáš a pustíš se do dalších dílů tak budeš náramně spokojenej a hlavně kvalita roste díl od dílu.
Takže asi tak, no. :)
Tak som prečítal Pištoľníka a nejako ma to nezaujalo. Počul som, že je to najslabší diel, tak som zvedavý na ďalšie.
Medzitým som ešte predsa len vyňuchal 3 ďalšie Kingovky. Řbitov zvířatek a Muž na úteku - super. Geraldova hra - neviem, podľa mňa jedna z jeho najslabších kníh. Ešte u nás majú Pod kupolu a potom už som asi definitívne vyčerpal ponuku okolitých knižníc. Aj keď, to som si myslel aj minule. :D

Inak čítam aj iné knihy, nie len Kinga. :D Kráľ potkan od Jamesa Clavella je veľmi dobrá. Je to zo spojeneckého zajateckého tábora v Changi. Teraz som to dočítal, fakt odporúčam.
Ale v poslednej dobe mám náladu hlavne na tie horory, aj nejaké to sci - fi som začal. Ale nepríjemne ma prekvapilo, že okrem toho Kinga nič také podobné nemajú (Lovercraftove poviedky boli celkom dobré). Ani to sci-fi nič moc, zväčša sú to staré knihy od východných autorov. :roll: Skúsil som slávneho Stalkera od Strugackých (bolo to v jednom vydaní ešte s nejakým iným krátkym románom) a obidve boli dobré. Tak som si požičal niečo iné od nich - Vlny tíšia vietor a po asi 30 stranách som to odložil, vôbec ma to nebavilo. Ale Solaris od Lema je fajn.
Jáj a ešte Deň trifidov. :thumbsup: Od Simmonsa som nenašiel vôbec nič. Toľko môj čitateľský denník.
Lukas33 píše:Tak som prečítal Pištoľníka a nejako ma to nezaujalo. Počul som, že je to najslabší diel, tak som zvedavý na ďalšie.
Medzitým som ešte predsa len vyňuchal 3 ďalšie Kingovky. Řbitov zvířatek a Muž na úteku - super. Geraldova hra - neviem, podľa mňa jedna z jeho najslabších kníh. Ešte u nás majú Pod kupolu a potom už som asi definitívne vyčerpal ponuku okolitých knižníc. Aj keď, to som si myslel aj minule. :D

Inak čítam aj iné knihy, nie len Kinga. :D Kráľ potkan od Jamesa Clavella je veľmi dobrá. Je to zo spojeneckého zajateckého tábora v Changi. Teraz som to dočítal, fakt odporúčam.
Ale v poslednej dobe mám náladu hlavne na tie horory, aj nejaké to sci - fi som začal. Ale nepríjemne ma prekvapilo, že okrem toho Kinga nič také podobné nemajú (Lovercraftove poviedky boli celkom dobré). Ani to sci-fi nič moc, zväčša sú to staré knihy od východných autorov. :roll: Skúsil som slávneho Stalkera od Strugackých (bolo to v jednom vydaní ešte s nejakým iným krátkym románom) a obidve boli dobré. Tak som si požičal niečo iné od nich - Vlny tíšia vietor a po asi 30 stranách som to odložil, vôbec ma to nebavilo. Ale Solaris od Lema je fajn.
Jáj a ešte Deň trifidov. :thumbsup: Od Simmonsa som nenašiel vôbec nič. Toľko môj čitateľský denník.
Dobrý sci-fi povidky jsou Čerpadlo 6 od Paolo Bacigalupi. Metro 2033 by se ti taky libilo jestli se ti libil Piknik u cesty (a.k.a. Stalker)
Obrázek

Obrázek
ako sympatizant "fantasy" zanru (ziadny die-hard fan, ale rad sa necham uniest do sveta fantazie :) ) sa uz tesim na 8. november kedy vyjde posledny diel Paoliniho Inheritance sagy
tak si teraz "opakujem" prve tri diely Eragon-Eldest-Brisingr aby som bol potom ked sa mi dostane do ruk Inheritance cerstvo v obraze
Obrázek
Kdo by to byl řekl, že knižní podoba slavné hororové hry bude tak povedená. Do žádný jiný knihy sem nebyl snad tak zažranej, určitě doporučuju těm, co mají rádi hororovou literaturu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Klasika od Dumasa (citala som v slovencine, ale na slovensku obrazok nevidim):

Obrázek
Obrázek O’Donnell bere čtenáře s sebou do soukromého světa čety námořní pěchoty… jeho popis mariňáků čistících domy od nepřátel, bojujících s těžce nadrogovanými povstalci, stejně tak i popis fyzického, psychického a emocionálního stavu námořních pěšáků patří k nejkonkrétnějším a zároveň i dech beroucím zprávám přicházejícím zpět z irácké fronty…
mitch píše:prave som dokoncil Dan Simmons - Ilion, doporucujem, pre fanusikov scifi povinnost. Autor musi davat kvalitny matros. Podla mna je to momentalne najlepsi sucasny scifi spisovatel.
Tak ak som hovoril za Dan Simmons je najlepsi sucasny spisovatel scifi, zacina sa mu rysovat seriozna konkurencia Paolo Bacigalupi. Prave citam jeho uvodnu knihu zbierku scifi poviedok Cerpadlo 6 a je to uplna pecka. :good:

Obrázek
ja aktualne citam
Obrázek
Autora mozno poznate. V '85 mal nehodu, podla ktorej je natoceny film Touching the void (Pad do ticha).
V tejto knizke pise o roznych silnych pribehoch, ktore zazil ako horolezec a o jeho poslednom sne - vystupe smutne znamou severnou stenou na Eiger.
Píseň Ledu a Ohně :bee: potom co jsem shlídnul první řadu seriálu (hra o trůny)... knížka byla jasná volba :good: a už jsem dočetl trojku :-P Podle mě nejlepší fantasy z období středověku, kam se hrabe nějakej pán prstenů ... realisticky udělaný (v tom smyslu, že to celý neni o čtyřech hobitech co porazí svět), žádná pohádka :cool: pro mě number one poslední dobou
mitch:
Absolutní souhlas. :yes: Dan Simmons to je třída a snad každé jeho dílo je minimálně výborné. :good: K tvému jíž zmiňovanému Ilionovi bych přidal ještě hlavně sérii - Kantos Hyperionu. :wink2:

Paolo Bacigalupi to je mladý ambicózní spisovatel, který má před sebou velice nadějnou budoucnost. Čerpadlo 6 jsem ještě nečetl, ale jeho Dívka na klíček nemá chybičku.


Jinak já jsem si od sfi-fi a fantasy dal trochu teď oraz a čtu od Roberta Ludluma Bourneovu trilogii a musím tedy říci, že takovýhle výborný politický trihller jsem už dlouho nečetl. Je to brilantně napsané, děj aboslutně nepředvídatelný a hlavně to působí děsně věrohodně. Všem doporučuji kdo má rád trochu politiky, trihller, ale zároveň i detektivku a drsné agenty.
The windup Girl od Bacigalupiho som v polovici, vyhralo to Huga aj Nebulu ale zatial mi nie je jasne preco. MOzno sa to este rozbehne, uz som cital niekolko knih ktore mali pomaly rozbeh ale nakoniec to bolo skvele vygradovane s uzasnou pointou. Autor ale dost vykrada sam seba, su to v podstate pozliepane pribehy z Cerpadla do jedneho romanu. Mozno som autora predcasne vychvalil.

Nedavno som narazil na zaujimavu diskusiu, najprecenovanejsie knihy. S vela menami suhlasim. Len par:

Milenium trilogia od Stiega Larsona - priemerna kniha, priemerny pribeh, akurat velky hype a hlavne zeny to kupuju aku dive
Dan Brown - lacna nepodarena kopia Crichtona, radoby sokujuce pribehy, opet vytvoreny hype, priemerne (da vinci kod) az podpriemerne (ostatna produkcia) romany
Hlava 22 - precenovane hlavne kvoli skvele zvolenemu marketingovemu nazvu ktory sa zauzival ako pomenovanie nezmyslu
Včera som si z knižnice konečne priniesol spomínané Pod kupolou. Nečakane hrubá kniha. :giggle: Ešte nečakanejší začiatok, vzhľadom na tú hrúbku som čakal minimálne 300 strán kde sa "nič" nedeje. A ono to začalo zhurta, podobne ako Pulz.
Cital niekto Kapitana Bathory od Cervenaka ?
Wanic píše:Píseň Ledu a Ohně :bee: potom co jsem shlídnul první řadu seriálu (hra o trůny)... knížka byla jasná volba :good: a už jsem dočetl trojku :-P Podle mě nejlepší fantasy z období středověku, kam se hrabe nějakej pán prstenů ... realisticky udělaný (v tom smyslu, že to celý neni o čtyřech hobitech co porazí svět), žádná pohádka :cool: pro mě number one poslední dobou
Ja som presiel na knihy po druhej serii a dal som tretiu a stvrtu knihu. Parada, skvele sa to cita, v zivote som 1200 stranovu knihu neprecital tak rychlo. Niekde som cital ze si u GRRM nesmiete oblubit ziadnu postavu pretoze ju autor necha zachvilu umriet. A je to pravda, autor sa s tym neserie, ziadne happendy. Skvele je aj vyjreslenie postav kde skoro ziadna postava nie je vyslovene pozitivna alebo negativna (snad s vynimkou Cersei), proste chyba tam taka naivna ciernobielost. V knihe nevitazia ti najlepsi bojovnici ale ti nejsikovnejsi intrigani.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS