Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Knihy

Diskuze o všem možném i nemožném.

citate knihy ak ano ake?
Fry68 píše:Zrovna jsem dočetl životopis Black Sabbath a začínám s Deep Purple! :D :D :D
Ooooo Deep Purple :roll: Ak sa dozvieš niečo zaujímavé,daj vedieť :D
Aby som to zhodnotila:kniha Jozef Mak je strašnaaaa debilina.Preto som sa dosť obávala knihy Živý bič :D ale tá ma úplne dostala,včera som ju nevedela prestať čítať :oops: Teraz len dúfam,že Ondrej Koreň a Adam Hlavaj prežijú :D
mt-svk píše:
The Thrasher píše:
Mischelito44 píše:Asi tak nejako....a stále som si túto knihu čítal dookola :D vždy som chcel prečítať Harryho Pottera aspoň jeden diel ale zistil som že lepšie je pozrieť si ho v kine :good: aj ked vynechajú polku vecí nevadí :thumbsup:
Není to lepší, film na knížku nemá ani náhodou.
Je jen pár vyjímek kdy se film vyrovnal knize... Nejpovedenějším filmem podle knižní předlohy je podle mě Kmotr (The Godfather), především první díl.
Když už jsme u toho nabízí se otázka - Jaký je podle vás nejlepší film podle knižní předlohy? :-)
Pán prsteňov, výborne spravený film. :good:
Především ten první, tedy ´Společenstvo prstenu´! Ten vážně nemá chybu! Další dva díly už přece jen zaostávají!

Těším se na ´Hobita´! :-P
Myslím že by mohli sfilmovať Hurínove deti :)
Freddie92 píše:Myslím že by mohli sfilmovať Hurínove deti :)
Zdá sa mi, že boli sfilmované, ale nedopadli moc dobre.
Začal som od Matkina-Láska je chyba v programe :)
Ide o mužský pohľad na svet,takže je to poučné :good:
Ja mám za sebou Malku a Editino očko a myslím,že po Švantnerovi a Vámošovi už nesiahnem :|
Dočítala som Čas hyeny od Paula Dohertyho. Teraz sa chystám na, buď Diablom posadnutí od Dostojevského, alebo Prekliatie Salemu od Kinga.

Len tak na okraj, trilógia Kacířske léta, Čas hyeny a Rok kobry je písaná na základe denníka Mahua, bývalého osobného strážcu faraa Achnatona, neskôr policajného veliteľa Vasetu (Théb) a Achetatonu.
Mne v poslednej dobre učaroval Dan Brown,spôsob akým píše on je neuveriteľný. Dostala som na neho chuť ked som asi pred pol rokom videla Da Vinciho kód.Ale poviem vám,knihy sú ešte lešie než filmy,i ked aj tie sú skvelé.
Freddie92 píše:Mne v poslednej dobre učaroval Dan Brown
Mňa chytil Stephen King. Keď som bol pred minulý týždeň v knižnici, už mali zatvárať a nevedel som čo si v rýchlosti zoberiem. Po ruke bol King tak reku že opáčim. :D Dnes som už dočítal tretiu knihu od neho a zajtra sa chystám doplniť zásoby. :biglol:
Freddie92 píše:Mne v poslednej dobre učaroval Dan Brown,spôsob akým píše on je neuveriteľný. Dostala som na neho chuť ked som asi pred pol rokom videla Da Vinciho kód.Ale poviem vám,knihy sú ešte lešie než filmy,i ked aj tie sú skvelé.
to ze knihy su lepsie ako filmy plati v 99,9% pripadov, uz len preto ze pri prepise knihy na scenar sa musi prilis vela veci vynechat, dalsie sa odstrihnu pri zaverecnom strihani filmu aby sa neprekrocila minutaz... film tak casto prichadza o dolezite detaily ktore prave robia knihu vynimocnou. dobra knizna predloha preto nemusi automaticky znamenat aj dobry film, skor naopak, sfilmovanie dobrej knihy je castokrat pre fanusikov knihy sklamanim...
jeden priklad za vsetky - eragon. kniha celkom v pohode (pre fanusikov fantasy samozrejme) ale ten film bol vyslovena tretotriedna tragedia... scenarom pocnuc cez kostymy a masky "fantasy" postav a specialne efekty az po vacsinu hereckych vykonov :P

k danovi brownovi - jeho knihy som cital v takomto poradi:
1) da vinciho kod - moja reakcia: wow, pecka, super sa to cita, ma to gradaciu, zaujimavu zapletku, hned chcem zohnat dalsie jeho knihy
2) anjeli a demoni - vyborne, snad este lepsie ako da vinci, aj ked v mnohom velmi podobne... tesim sa na dalsiu
3) bod klamu - spisovatelsky styl rovnako dobry, citanie je to putave, ale po predoslych dvoch knihach neprijemne silny pocit de ja vu. stale ten isty model: muz a zena ktory sa nahodne stretnu postaveni do roli nedobrovolnych hrdinov zachranuju svet pred nejakym malo pravdepodobnym supertajnym sprisahanim resp. bandou ktoru vedie (ne?)cakana osoba. nebol by uz cas na nieco nove?
4) digitalna pevnost - opat treba zachranit svet, tentoraz aspon hra hlavnejsiu ulohu z dvojice spasitelov zena. inak zase rovnake cliche - a ktora postava sa na konci ukaze ako najvacsi "zloduch" som nemal problem si spravne tipnut daleko pred polovicou knihy...
5) strateny symbol - velka podobnost so starym znamym modelom, ale predsa len konecne aspon mierna inovacia - zloduch bol jednotlivec znamy prakticky od zaciatku, akurat jeho prava identita bola tradicnym prekvapenim na zaver. chvilu sme sa dokonca museli bat ci nam langdon nezomrel... (to by bola necakana inovacia :D )
petrik píše:
Freddie92 píše:Mne v poslednej dobre učaroval Dan Brown,spôsob akým píše on je neuveriteľný. Dostala som na neho chuť ked som asi pred pol rokom videla Da Vinciho kód.Ale poviem vám,knihy sú ešte lešie než filmy,i ked aj tie sú skvelé.
to ze knihy su lepsie ako filmy plati v 99,9% pripadov, uz len preto ze pri prepise knihy na scenar sa musi prilis vela veci vynechat, dalsie sa odstrihnu pri zaverecnom strihani filmu aby sa neprekrocila minutaz... film tak casto prichadza o dolezite detaily ktore prave robia knihu vynimocnou. dobra knizna predloha preto nemusi automaticky znamenat aj dobry film, skor naopak, sfilmovanie dobrej knihy je castokrat pre fanusikov knihy sklamanim...
jeden priklad za vsetky - eragon. kniha celkom v pohode (pre fanusikov fantasy samozrejme) ale ten film bol vyslovena tretotriedna tragedia... scenarom pocnuc cez kostymy a masky "fantasy" postav a specialne efekty az po vacsinu hereckych vykonov :P

k danovi brownovi - jeho knihy som cital v takomto poradi:
1) da vinciho kod - moja reakcia: wow, pecka, super sa to cita, ma to gradaciu, zaujimavu zapletku, hned chcem zohnat dalsie jeho knihy
2) anjeli a demoni - vyborne, snad este lepsie ako da vinci, aj ked v mnohom velmi podobne... tesim sa na dalsiu
3) bod klamu - spisovatelsky styl rovnako dobry, citanie je to putave, ale po predoslych dvoch knihach neprijemne silny pocit de ja vu. stale ten isty model: muz a zena ktory sa nahodne stretnu postaveni do roli nedobrovolnych hrdinov zachranuju svet pred nejakym malo pravdepodobnym supertajnym sprisahanim resp. bandou ktoru vedie (ne?)cakana osoba. nebol by uz cas na nieco nove?
4) digitalna pevnost - opat treba zachranit svet, tentoraz aspon hra hlavnejsiu ulohu z dvojice spasitelov zena. inak zase rovnake cliche - a ktora postava sa na konci ukaze ako najvacsi "zloduch" som nemal problem si spravne tipnut daleko pred polovicou knihy...
5) strateny symbol - velka podobnost so starym znamym modelom, ale predsa len konecne aspon mierna inovacia - zloduch bol znamy prakticky od zaciatku, akurat jeho prava identita bola tradicnym prekvapenim na zaver. chvilu sme sa dokonca museli bat ci nam langdon nezomrel... (to by bola necakana inovacia :D )
ako sorry, ale Digitálna pevnosť je hrozná blbosť, mňa osobne tá kniha veľmi sklamala, inak súhlas, autor píše pútavo, no občas to preženie s fantáziou :)
Walt píše:ako sorry, ale Digitálna pevnosť je hrozná blbosť, mňa osobne tá kniha veľmi sklamala, inak súhlas, autor píše pútavo, no občas to preženie s fantáziou :)
jj, to bola asi najslabsia jeho kniha ...
Súhlas s petríkom, knihy sú niekoľkonásobne lepšie, ako filmy. Jednou z mála výnimiek bol Pán prsteňov, ktorý sa skutočne vydaril.

Takže som dočítala Prekliatie Salemu, veľmi "dobre" sa to čítalo v noci. :D
mt-svk píše:Súhlas s petríkom, knihy sú niekoľkonásobne lepšie, ako filmy. Jednou z mála výnimiek bol Pán prsteňov, ktorý sa skutočne vydaril.
hej, LOTR bol urobeny kvalitne, vsetka cest. aj ked... viem si predstavit ze fanusikom tolkiena asi niektore "upravy" v scenari oproti originalu prilis nevonali :)
Knihy su 1000x lepsie ,ako film........ :)
petrik píše:
mt-svk píše:Súhlas s petríkom, knihy sú niekoľkonásobne lepšie, ako filmy. Jednou z mála výnimiek bol Pán prsteňov, ktorý sa skutočne vydaril.
hej, LOTR bol urobeny kvalitne, vsetka cest. aj ked... viem si predstavit ze fanusikom tolkiena asi niektore "upravy" v scenari oproti originalu prilis nevonali :)
Samozrejme. Pre mňa osobne bola blbosť spôsob víťazstva v Helmovom žľabe. Ani náznak zmienky o pomoci entov. A tiež tá časť so stratením Aragorna po bitke s vrkmi na poliach počas cesty do Helmovho žľabu. :hroza:
Bluesman píše:
petrik píše:
mt-svk píše:Súhlas s petríkom, knihy sú niekoľkonásobne lepšie, ako filmy. Jednou z mála výnimiek bol Pán prsteňov, ktorý sa skutočne vydaril.
hej, LOTR bol urobeny kvalitne, vsetka cest. aj ked... viem si predstavit ze fanusikom tolkiena asi niektore "upravy" v scenari oproti originalu prilis nevonali :)
Samozrejme. Pre mňa osobne bola blbosť spôsob víťazstva v Helmovom žľabe. Ani náznak zmienky o pomoci entov. A tiež tá časť so stratením Aragorna po bitke s vrkmi na poliach počas cesty do Helmovho žľabu. :hroza:
Ono nejde vždy spraviť film tak, ako knihu (mimochodom, Tolkiena som čítala). Ale ak si dobre pozeral film, tak si pomoc entov musel vidieť. I keď je trošku iná, ako v knihe.
mt-svk píše:
Bluesman píše:
petrik píše: hej, LOTR bol urobeny kvalitne, vsetka cest. aj ked... viem si predstavit ze fanusikom tolkiena asi niektore "upravy" v scenari oproti originalu prilis nevonali :)
Samozrejme. Pre mňa osobne bola blbosť spôsob víťazstva v Helmovom žľabe. Ani náznak zmienky o pomoci entov. A tiež tá časť so stratením Aragorna po bitke s vrkmi na poliach počas cesty do Helmovho žľabu. :hroza:
Ono nejde vždy spraviť film tak, ako knihu (mimochodom, Tolkiena som čítala). Ale ak si dobre pozeral film, tak si pomoc entov musel vidieť. I keď je trošku iná, ako v knihe.
Veď jasné, Isengard rozbili v štýle, ale Sarumanových skurutov predsa Éomerovi jazdci iba zahnali do lesa a zničili ich enti. Celú armádu. V knihe. Ak sa dobre pamätám, žiadni elfovia do žľabu neprišli, i keď vo filme bol ich príchod super spravený a emotívny, hodilo sa to tam. Ale súhlasím že spraviť film presne podľa knihy by nebolo asi ono, predsa len ...
Btw už padali reči o natáčaní Hobita, ale nejako mi to ušlo ...
Dal som sa do čítania kníh po dosť dlhej prestávke.. Čítam hlavne životoposy o športovcoch - Federer, Armstrong, Pantani, Johan Bruyneel..

Zatiaľ som však prečítaj len Pantaniho..

Obrázek

Kniha je zatiaľ najlepšia čo som čítal. Síce som mal rozčítaného len Federera a teraz mám aj Armstronga (Každá sekunda rozhoduje), no už teraz viem, že len asi ťažko tú knihu o Marcovi Pantanim nejaká prekoná.. Je to kniha o cyklistovi, ktorý ako posledný vyhral Tour de France aj Giro Di'Talia v jednom roku, čo sú dva najťažšie preteky na svete.. Bol to človek citovo labilný, ktorému narafičili doping (z knihy bolo dosť viditeľné, že nedopoval), vďaka čomu stratil vieru vo všetko, dokonca aj dievčina, do ktorej bol nesmierne zamilovaný ho raz chcela a raz nie (išlo jej hlavne o peniaze, no on ju miloval tak, že nebral na to ohľad).. Nakoniec sa dal na kokaín.. Už keď bral kokaín sa po dopingovej afére vrátil znovu k cyklistike, kde fenomenálnymi výkonmi konkuroval nesmierne silnému Armstrongovi. Tuším, že však padol a nemal šancu vyhrať Tour, no v tom roku bol znovu nesmierne silný.. Potom ho začali súdiť a pod. pre rôzne podozrenia z podvodov.. Avšak už nie kvôli dopingu..
Je to kniha, ktorú som váhal kúpiť, no rozhodol som sa správne, zatiaľ najlepšia, čo som čítal.. Bol to veľmi obdivuhodný človek..

_______________________________________________________________________
Rozčítal som knihu o Armstrongovi "Každá sekunda rozhoduje"..
Obrázek

Upozorňovali na zložitosť jej čítania. No aj tak som si ju kúpil, pretože Armstrong je pre mňa nesmierne obdivuhodným človekom. No som dosť sklamaný. Tá kniha je fakt ťažká na čítanie, niečo musím viac krát prečítať, aby som si to dal do súvisu, ale to mi až tak nevadí.. Skôr to, že som prečítal zatiaľ len prvých 20 strán a píše tam o sebe ako boh, komu pomáhal a pod., že mu bolo dosť divné, že ho všetci oslavovali a pod.. Proste písal dosť skromne, že je ako každý normálny človek..
No vôbec mi to na neho nesedí.. Vôbec.. Skromný človek by sa správal k niektorým cyklistom inak a rovnako aj k verejnosti a nechodil by s 10 bodyguardami medzi ľudí..
Proste v knihe klame a nemám ju chuť ani dočítať..


_______________________________________________________________________
Jiří Ježek - Frajer
Obrázek

Čakám túto knižku, ktorej dáme prednosť pred Armstrongom. Je to kniha o českom cyklistovi, ktorý v 11 rokoch pri autonehode prišiel o nohu.. Je niekoľko násobným paralympijským víťazom, majstrom sveta, majstrom Európy v cyklistike a dokonca preteká aj so zdravými pretekármi!!!
Nečítal som o ňom veľa, no našiel som ho na facebooku a neskutočne na mňa zapôsobil. Už sa moc teším, keď mi tá knižka dojde. To je človek skromný a vážiaci si života..
yzy: Keby si bol ty taký slávny ako Lance, tak by si tiež chodil s bodyguardami.


A teraz ku knihám:

Čítal niekto Motýľa alebo Vabank (pokračovanie Motýľa) :?:
kanter píše:yzy: Keby si bol ty taký slávny ako Lance, tak by si tiež chodil s bodyguardami.


A teraz ku knihám:

Čítal niekto Motýľa alebo Vabank (pokračovanie Motýľa) :?:
Motýľ je skvelá kniha. :good: Vabank nepoznám, ale díky za tip, poźičiam si pri najbližšej návšteve knižnice.

Dobrá kniha: TO od Stevena Kinga :good:
Tak to TO si zoženiem, ale myslím, že u nás v knižnici som to nevidel. Nevadí, v zálohe mám ďalšie 2 knižnice. :D Kingove knihy sa dobre čítajú. Minulý týždeň som dočítal Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona. Akurát ma troch hnevajú tie nejasné konce. Napríklad v Mobil-e, čo bola prvá kniha ktorú som od neho čítal.
Lukas33 píše:Tak to TO si zoženiem, ale myslím, že u nás v knižnici som to nevidel. Nevadí, v zálohe mám ďalšie 2 knižnice. :D Kingove knihy sa dobre čítajú. Minulý týždeň som dočítal Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona. Akurát ma troch hnevajú tie nejasné konce. Napríklad v Mobil-e, čo bola prvá kniha ktorú som od neho čítal.
Ani u nás ju nemajú, kúpila som si ju (inak, kupovanie kníh a ich čítanie je moja dosť veľká slabosť, takže sa nám byt utešene zapĺňa). Ešte mám od neho Prekliatie Salemu.
Z Ruska mi manžel donesie 4, alebo 5 kníh, dôkladne som vybrala, teším sa na ne. :yes:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG