Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Military

Diskuze o všem možném i nemožném.

tak mame to tu
dneska som pozeral dokument za stihacky f16 sa neropadavaju vo vzduchu mozno tie gruzinske :lol2: alebo nase :D:D:D:D ale a f35 uz vobec nie ved to je najnovsia stihacka
V téme 9/11 bol spomenutý zásah v Beslane, čo naň hovoríte? Prípadne Dubrovka?
sem sa mozme rozbit mi vsetci priaznivci military a vojenstva ako takeho :clap: :clap: :clap:
Mňa osobne najviac zaujíma: ruské špeciálne jednotky, prežitie v prírode a "sniping" :good:
:thumbsup: :thumbsup: mt si moj clovek bratu presne tie iste zaujmy :D :D :D
inu k tomu co zacal medo f-16 a f-35 tak to prve je troska starsie ale stale rovnako dobre ale to druhe nieje najnovsie od nej novsia stihacka je eurofighter typhoon a aj ovela lepsi
F-16 patrí medzi moje obľúbené stíhačky, je to taká klasika.
Tie F-16 sa fakt rozpadajú. A nie gruzinské ale tie kt. patria usaf. Na vine je nejaká konštrukčná chyba v chvostovej časti. Ono im tam niečo hrdzavie. :hufi: Proste, nejaká chyba v konštrukcii. Počas letu sa rozpadli 2 stíhačky (konkrétne niečo z tej chvostovej časti uletelo.) Piloti sa vždy katapultovali, ale v jednom prípade to neprežil. Experti skúmali, čo sa stalo a objavili ten problém s materiálom. A zistili, že podobne sú riešené aj velmô drahé F-22 a "ultra moderné" F-35.
Určitý čas preto lietali iba F-15.
On je síce Bush vojnovo ladený prezident :roll: ale do vývoja lietadiel veľa neinvestuje. Rovnako znižuje objednávky nových strojov napr. pri F-22 z 600 na nejakých 200(alebo tak nejak) Vsúčasnosti ich majú 91. Predtým zrušili výrobu B-2 (neviem či nie ešte Clinton) a vyrobili iba 21 a jeden padol na Guame. F-117 vyraďujú od decembra 2006.
Skúsim vyhrabať ten článok.
Mňa Maroš nemôžeš ani pri najlepšej vôli volať "bratu", keďźe som rodu ženského :D . A to boli záujmy s "vojenstva", ktoré vyplývajú z toho, že som fanúšik športu (bývalý závodný plavec) a histórie.

Čo sa týka Busha a celého armádneho vedenia. Do Iraku pošlú vojakov, ktorým chýbajú náboje, vložky do neprestrielných viest atď. , mnohokrát zdravotnícky materiál (to nie sú moje výmysly, ale sťažnosti vojakov z Iraku). Taktiež nie sú zvládnuté bojové operácie, sú jednotky, ktoré doslova nemajú čo robiť. A tak ako v Afganistane, ani v Iraku sa nepoučili z chýb Rusov v Afganistane (len tak pre zaujímavosť, posledných pár rokov našli Rusi protizbrań proti mudžahedínom, poslali tam vo väčšom množstve jednotky Alfa a Vympeľ, ktoré bojovali "zbraňami" mudžahedínov a výsledok vojny sa začal obracať v prospech Rusov, takže keby Gorby - boy nestiahol vojská, bolo by to možno ešte zaujímavé). A tak aj dopadnú. Ba dovolím si tvrdiť, že omnoho horšie.
chvalim medo za topic :moj:

tento topic bude urcite dostatocne zivy, o tom som presvedceny a este ked sem zavita montry :roll: jedneho casu sme riesili debatku cez pm na tuto temu a spomenul som mu, ze by nebolo od veci, vytvorit o tom samostatny topic, no bolo ? ci sa to ujme a pohodka :frajer2:

nedavno som riesil dokument na Discovery TOP 10 tankov, helikopter, stihaciek, bomabrderov, vyborny dokument :thumbsup: ponukam teda moju krvnu "tankovu" skupinu..absolutne prvenstvo patri Obrázek Leopard 2A6 brutal masinka, no ja osobne som si oblubil rusku masinku T30..ked prechadzame niekedy okolo Dargova, mame ju tam vystavenu, tak zakazdym na nu hodim ocko
ObrázekT30 na Dargove
supnem tu predsa len videjko, kde mame tu tankovu TOP10
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nO5X_xTR6k0&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nO5X_xTR6k0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

neda mi nespomenut ani TOP helikoptery, tiez moja srdcovecka..tu prvenstvo bez konkurencie ziskal Obrázek Apache Longbow neskutocny stroj, "duchovia" su z neho po*rati :D ani sa im necudujem...
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nydibvd1pAM&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nydibvd1pAM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

a ked ste uz spominali tie stihacky, tak do 3tice teda...the winner is Obrázek F22 Raptor
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AqucM_jXP2A&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AqucM_jXP2A&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
mt-svk píše:Mňa Maroš nemôžeš ani pri najlepšej vôli volať "bratu", keďźe som rodu ženského :D
:lol: :lol:
mt-svk píše:Rusov v Afganistane
:!: odporucam

Obrázek
http://www.csfd.cz/film/211522-9-rota-9-rota/

Jedná sa o Rusko Afgánsky konflikt. V prvej polovici filmu prebieha tvrdý ruský vojenský výcvik armádnej jednotky (v tejto časti poznávame jednotlivých príslušníkov) a v druhej uplatňujú výcvik v naozajstnom boji. Avšak v drsnom a hornatom teréne majú navrch afgánske jednotky.

..podla skutocnej udalosti..skutocne vyborne..
Mimochodom, informáciu o bojoch SPECNAZ a mudžahedínov v Afganistane mám z britského dokumentu o ruských špeciálnych jednotkách. Keď budem mať čas, kuknem nejaké info o SPECNAZ na ruských stránkach.
za prve cem sa ospravedlnit mt ak som urazil prepac :D :D :D :D ale myslel som to v dobrom :cool: :cool:

rad by som kritizoval dalej po vzhliadnuty cepom uvedenych youtube videi

jak ten typek co robil to video mohol pustit taku uplnu pi*ovinu jak moze tak uzasne domotat vsetko co sa da porovnava su-35 s f-22 pricom primarne sluzi kazda na ineee

heli to iste da tam Mi-24 ktora je vo svojej triede najlepsia na svete a porovnava s apachom co je inak vo svojej triede tiez naj ale oba su urcene na ine veci ku*va ten chlapik ktory za tymi videami stoji je riadny ma*or teda

jedine co sa mi ako tak pacilo boli tie tanky su spravene dobre ale tam by som uz nedaval hodnotienie od 10 po 1 tam su vsetky rovnakej triedy a vsetky maju svoje plusy aj minusy tam to je vyrovnane ale leopard rozhodne malilinko vycnieva :D :D
samozrejme marosi, z tolkeho kvanta je zlozite vyberat to NAJ, proste sa davalo vsetko dokopy, neriesilo sa ci ide o tuto triedu, ci o tu, ale tie TOP videa na youtube sa zhodovali s dokumentom, ktory bol nedavno rieseny na Discovery a kde boli odbornici na slovo vzaty..popisovali kazdy jeden typ do detailu, opisovali, uvadzali fakty, cize tie prvenstva jednotl. zloziek su na spravnom mieste :thumbsup:
no skoro aj hej:D ale chybali mi tam oblubene stroje wes:D napr. v heli nebol ani Mi-28 ani Ka-50 precooo????? su to predsa uzasne stroje dovolim si tvrdit ze ka by zlozil v priamom suboji aj apacha

dalej pri stihackach by fakt mohli vyberat len napr. zo stealth potom by som s raptorom suhlasil inac pliest tam aj vsetky tie stihacie bombardery viacucelove stihacky ci utocne stihacky nema cenu
maros píše:chybali mi tam oblubene Ka-50
kua marosi, jak si to videjko sledoval :roll: K50 - black shark / K52 - alligator -) :winner2:
jak som videl zaciatok ze tam je mi-24 a vitaz je apache mal som dost tej nelogiky:D:D a mi-28 tam bolo?
pekne az na tie heli velmi mi tam chyba black hawk kua sak to ej sila hoci to nieje take rychle...
pri tych stihackach ma zarmutilo to ze eurofighter je az piaty no :evil:
A kde su nase migi 29???/:D:D::D:D:D:D tie bz b\mali byt na 1 mieste kua :lol3:
tu amte apacha
trup Rozměrná pancéřovaná dvoumístná tandemová pilotní kabina osádky je umístěna na přídi stroje. Střelec sedí v kabině vpředu a pilot na vyvýšeném sedadle za ním. Před kabinou je ve špici přídě umístěno otočné multifunkční zařízení TADS/PNVS. Pod kabinou je umístěn pásový 30mm kanón M230. Vrtulník je vybaven dvěma krátkými křídly, umístěnými pod motory, se čtyřmi závěsníky které slouží k nošení zbraní, a to především šestnáci PTŘS AGM-114 Hellfire typu "vystřel a zapomeň".
pohon a rotory Pohon vrtulníku tvoří dva turbohřídelové motory General Electric T700-GE-701, každý o výkonu 1 385 kW, které pohánějí hlavní nosný rotor a ocasní vyrovnávací rotor. Od 604. vyrobeného stroje vrtulníky pohánějí motory T-700-GE-701C o jednotkovém výkonu 1 409 kW, u verze AH-64 se pak jedná o tytéž motory s výkonem po 1 342 kW. Hlavní rotor má čtyři listy, jejichž konce jsou z důvodů vyších rychlostí zahnuté směrem vzad ku směru pohybu rotoru. Vyrovnávací rotor má čtyři listy, které z důvodu tichého provozu svírají úhly 55° a 125°.
avionika a výstroj Vrtulník má ve výstroji infračervený přístroj pro noční vidění FLIR (Forward Looking Infra-Red), televizní a laserové zaměřovací a sledovací zařízení. AH-64 je schopen plně operovat za zhoršených povětrnostních podmínek a za úplné tmy. K zaměřování stacionárních nebo mobilních nepřátelských jednotek slouží pasivní optoelektronické zařízení TADS/PNVS, které je součástí systému řízení palby v součinnosti s PTŘS Hellfire.
výzbroj

Pevnou výzbroj tvoří otočný 30mm kanon M230 umístěný pod přídí. Přídavná výzbroj se zavěšuje na celkem čtyři závěsníky na pomocných křídlech. Výzbroj je kombinací 4 raketnic 70mm raket a 16 PTŘS AGM-114 Hellfire. K omezenému vzdušnému boji může vrtulník na koncích křídel nést 4 PLŘS AIM-92 Stinger nebo 2 PLŘS AIM-9 Sidewinder.
tu je moj oblubenec :cool:





Ka-50
Priemer rotora: 15 m
Dĺžka: 13,5 m
Vzletová hmotnosť: ?
Max. rýchlosť: 350 km/h
Dolet: ?
Pohon: 2xIsotov 1660 kW
Pôvod: ZSSR/Rusko

Popis:
Kamov Ka-50 je moderný vrtuľník určený na ničenie tankov, vrtuľníkov a podporu pozemných vojsk. Je vybavený výkonnými pohonnými jednotkami, silným pancierovaním a vyspelou avionikou. V prípade núdze záchranu pilota zabezpe)cuje katapultovacie sedadlo a systém pyrotechnického odstrelu rotorových listov. Výzbroj tvoria riadené a neriadené rakety a rôzna hlavňová výzbroj.

Obrázek
tento mi chybal v rebricku heli

Mi-28
Priemer rotora: 17 m
Dĺžka: 17,4 m
Vzletová hmotnosť: ?
Max. rýchlosť: 300 km/h
Dolet: ?
Pohon: 2xIsotov 1865 kW
Pôvod: ZSSR/Rusko

Popis:
V 80. rokoch bol vyvíjaný bojový vrtuľník Mil Mi-28. Je ekvivalentom amerického typu AH-64 Apache. Je silne pancierovaný a mohutne vyzbrojený. Nesie až 16 protitankových laserom navádzaných striel Vichr, dva bloky neriadených rakiet a hlavňová výzbroj je tvorená kanónom kalibru 30 mm.

Obrázek
MiG-31
Rozpätie: 14 m
Dĺžka: 25 m
Vzletová hmotnosť: 46200 kg
Max. rýchlosť: 2,8 M
Dolet: 3000 km
Pohon: 2xSolovjev 152,1 kN
Pôvod: ZSSR/Rusko

Popis:
Prepadové stíhacie lietadlo MiG-31 bolo vyvinuté z typu MiG-25 a bojová pripravenosť bola dosiahnutá v roku 1985. Tento typ je ako prvé lietadlo na svete vybavené rádiolokátorom Zaslon s pevnou fázovou anténou s elektronickým vychylovaním lúča čo podstatne zvyšuje efektivitu ničenia vzdušných cieľov. Doposiaľ nemá MiG-31 vo svete konkurenciu. Približne porovnatelným typom je Tornado ADV, avšak ani zďaleka sa výkonovo nepribližuje k MiG-31. Výzbroj je tvorená šesťhlavňovým rotačným kanónom kalibru 23 mm, riadenými strelami vzduch-vzduch krátkeho, stredného aj dlhého dosahu z doletom cca 150 km. Rádiolokátor Zaslon umožnuje súčasne útočiť na 4 ciele a naraz sledovať 10 cieľov. MiG-31 je taktiež schopný pôsobiť na kratšiu vzdialenosť aj proti lietadlám kategórie stealth. Zbraňový systém je odolný proti elektronickému rušeniu a je schopný účinne likvidovať aj riadené strely. MiG-31 aj vzhľadom na jeho vysokú cenu, ktorá je vyšsia ako u stealth bombardéru F-117, nebol vyvezený do žiadnej inej krajiny.
Su-27
Rozpätie: 14,7 m
Dĺžka: 21,6 m
Vzletová hmotnosť: 28800 kg
Max. rýchlosť: 2,3 M
Dolet: 3000 km
Pohon: 2xTumanskij 133,42 kN
Pôvod: ZSSR/Rusko

Popis:
Stíhacie lietadlo Su-27 bolo do výzbroje zaradené v 80-tych rokoch. Je vybavené účinnou výzbrojou a vyspelou avionikou. Jeho západným ekvivalentom je F-15 Eagle. Su-27 je schopné náročného akrobatického manévru "Pugačevova kobra", pri ktorom dokáže stroj prudko spomaliť bez straty ovládateľnosti. Mánéver je dobre využitelný pri vzdušných súbojoch na krátku vzdialenosť, kedy sa z prenasledovaného ľahko môže stať prenasledovateľ. Podobného manévru nie je schopné žiadne lietadlo západnej produkcie. Z typu Su-27 bolo vyvinuté veľké množstvo verzíi. Napríklad námorné verzie Su-33 a Su-32FN, a verzia s vysokou manévrovatelnosťou Su-37.
halooo ludia piste tuuu bo nam to zapadne prachom :D :D :D
moje oblubene masinky:

lietadlo: Su-25
vrtulnik: Mi-24
pasova technika: Merkava

zbrane:
kratka zbran: Berreta M92f
dlha zbran: AK-74

oblubene zbrane sa napadne podobaju na moj airsoftovy arzenal :D
supa tiez obcas dam airsoft ale len ked nemaju kamosi koho do party lebo nemam vlastne zbrane je to dost drahe:( ale ked nahodou daco viac dakedy zarobim:D:D:D
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS