Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Spravodajske noviny

Diskuze o všem možném i nemožném.

dejf píše:http://zpravy.idnes.cz/prvni-pokuta-za- ... anicni_vez

To jako fakt něco takovýho máte. :lol2:



JDU BLEJT!!!

TOTO co ma znamenat? Ze odvysielane v ceskom jazyku? wtf?

To si uz nepamtaju ze bola CESKOSLOVENSKA REPUBLIKA??? ze sme boli jeden stat, jeden narod, hoci dva jazyky, ale myslim ze Slovaci s cestinou problem nemaju, to ze opacne je to inak, ma netrapi.....ale koneic koncov boli sme jeden narod, toto ej vec historie a ne dajakeho jazykoveho zakona a inych predpisov....a zrazu takto popierame korene nasho naroda? korene nasej kultury atd? Ved jazyk cesky a slovensky je podobne na tom ako britska a americka anglictina, snad som nepouzila prilis silne prirovannie, ale ine ma momentalne nenapada....ale ti ejazyky su si velmi blizke, .....proste toto je Slovensko ..... :grc:


edit:

Tradicne ceske filmy chodia v cestine, viete si predstavit predabovane Slunce seno? Alebo napriklad Pelíšky? Alebo ine paradne filmy????
v cr sa dabuje uplne vsetko slovenske do cestiny. Vo co gou?
Skorpion píše:v cr sa dabuje uplne vsetko slovenske do cestiny. Vo co gou?
No to rozhodně se všecko nedabuje. A hlavně na to není žádný zákon.
v ceskej tv som nepocul slovencinu ani nepamatam (trochu len ked je tam Babis :-D )
Problem neni, ze se nedabuje. Proste se nic slovenskyho nevysila :giggle:
AndyF píše:Problem neni, ze se nedabuje. Proste se nic slovenskyho nevysila :giggle:
Ani sa nečudujem. :lol2:
A veď Simpsonovci chodia na JOJke v češtine stále, či tam to nevadí?
Lukas33 píše:
AndyF píše:Problem neni, ze se nedabuje. Proste se nic slovenskyho nevysila :giggle:
Ani sa nečudujem. :lol2:
A veď Simpsonovci chodia na JOJke v češtine stále, či tam to nevadí?
Radsej zaplatia 200e pokutu, akoby to mali predabovat do slovenciny :D A uz si viem predstavit, ako by Homer dostal hlas nejakeho Ivana Romancika...

Inak pôvodná česká tvorba sa samozrejme meniť nebude, ale ako to bude s tými Simpsonovcami a podobnými programami, neviem.
http://zpravy.idnes.cz/rusnokovi-se-nec ... domaci_klm" onclick="window.open(this.href);return false; :lol:
ty kokos to sú dementi :rofl: a toto platíš zo svojich daní :lol2:
http://pavolhudak.blog.sme.sk/c/344158/ ... paign=blog" onclick="window.open(this.href);return false; :rofl: asi začnem hrať Farmville :lol2:
:hufi: toto sa fakt podarilo :hufi:
z :dudo: tazky profik

Obrázek avs bunda musi byt:D

:arrow: http://www.cas.sk/bratranec" onclick="window.open(this.href);return false;
keďže vládne cenzúra, treba vyhrať topic, ktorý názvom je všetkému najbližší.

Ide o spravodajstvo spoločenského diania na Slovensku, môžem aspoň zatiaľ napísať, že spoločnosť na Slovensku dostala trochu rozumu a otvorila si oči,

vďaka Slovensko :klobuk:
Konecne sme sa spamätali, dakujem
Obrázek
:arrow: http://androidportal.zoznam.sk/2014/04/ ... st-3-roky/

:dudo: tak na žobrotu pošleme aj zvyšných X percent národa a zbytok pozatvárame. :tada: Fico môže pripravovať prístavbu Ilavy kým si vrahovia a vydierači budú vyvaľovať šunky v Belize.

Aby som len nebagatelizoval, zaujímalo by ma aké opatrenia VOČI tomuto rozhodnutiu sa príjmu a aký reálny dopad bude skutočne na Slovensku mať.

Najlepšie na tom celom je fakt, že "poškodení, ktorým bola spôsobená ujma" neuvidia z tých peňazí ani cent naviac (ani SOZA).

To už aby ľudia sledovali len naše prijebané komerčné TV stanice s dvoma hodinami reklám počas jedného tristodielneho seriálu o tureckej mafii a na nedostupnú zahraničnú produkciu zabudli. :sisi:
Jezisi cely ten clanok je odvedla, ano sud vydal jedno rozhodnutie, ale na to, aby bolo trestne na nasom uzemi je jednak potrebne novelizovat autorsky zakon a po druhe v trestnom zakone uviest novu skutkovu podstatu trestnheho cinu....

Momentalne nic take nemame, a clanok zavadza ze nieco take je v autorskom zakone.
Ten vyklad tam ze od 133tis je zlocn je totalna hlupost.

Co sa tyka pojmov precin, zlocin:

V zmysle trestneho zakona je precinom nedbanlivostny trestny cin alebo umyselny trestny cin za ktory je maixmalna horan hranica trestu 5 rokov..... potom uz mame zlociny - kde je trest odnatia slobody s hornou hranicou vyssou ako 5 rokov, alebo ak v prisnejsej skutkovke precinu spachaneho umyselne je stanovena horna hranica trestnej sadzby prevysujuca 5 rokov....a potom maem obzlvast zavazny zlocin - kde je dolna hranica trestnej sadzby min,. 10 rokov... (davam to tu hlavne pre nepravnikov -aby pochopili vyznam slovicok)

Dalej je dolezite ako to definuju, ako to budu ratat so skodou ...ci bude uz na trestny cin stacit skoda mala, alebo skoda vacsieho rozsahu, netusim...a dalsia vec je taa ze dost vela veci stahuju maloleti, a ti o takom trestnom cine tusit ani nemusia, cize tu bude potrebna aj urcita osveta...ale neviem si predstavit dokazovanie, ak ma niekto dynamicku IP adresu.....

Este ku skode aby bolo jasne pre nepravnicke obecenstvo:

Skoda mala - skoda prevysujuca sumu 266 eur
skoda vacsia je dosahujuca 10nasobok takej sumy cize 2660 eur
znacna
skoda je 100nasobok takej sumy cize 26 600
skoda velkeho rozsahu je najmenej 500nasobok takej sumy cize 133 000 eur.


Takze mna by zaujimal aj vypocet skody.....takze to bude velmi zaujimave a najma som zvedava ako dlho potrva kym sa to dostane do nasho pravneho poriadku.
tak tak, najprv treba novelizovať aj autorský zákon, lebo teraz platí, že si to môžeš stiahnuť pre osobnú potrebu a platí tu istá vec typu čl. 2 ods. 3 ústavy, podľa ktorého "každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá".


:thumbsup:
Hlasim Bielu sobotu....cisty ladovec tu pada :-O

:eek2: :eek2:

Přílohy

http://byznys.lidovky.cz/sunkova-absurd ... y-trhy_mev" onclick="window.open(this.href);return false; :lol: toto ma dnes dostalo...
http://www.bbc.com/news/uk-england-stok ... w_facebook :klobuk:

Klobúčik dole pred chalanom, viac takýchto pozitívne naladených ľudí :wink2:
http://sport.aktuality.sk/c/166682/tito ... tny-zapas/" onclick="window.open(this.href);return false;

R.I.P
k teme co sme rozoberali vyssie a to v oblasti autorskeho prava

http://ekonomika.sme.sk/c/7183015/bebla ... estne.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ono v podstate podla tohto co on navrhuje, aco uz mame v autorskom zakone sa toho v praxi vela nezmeni, otazkou zostava co bude obchodny a iný komercny ucel....a co sa bude uz povazovat za tu hranicu, ked konanie pachatela naplni skutkovu podstatu trestnheo cinu dajme tomu kradnutia a zneuzivania autorskych prav. Inac TRIPS uprauvje len trestnu stranku co sa tyka obchodneho ucelu...

Zaujima ma aj otazka, ako dokazu ci konkretna osoba, ktora si daco striahne mala v umysle si stiahnut veci pre osobnu potrebu a ako sa dokaze ten komercny ucel, dalej ma zaujima vynimka pre niektore zariadenia ako su skoly - vieme velmi dobre ze v dnesnom financovani skolstva sa neda hovorit o tom, ze skola ma peniaze na originaly filmov, dokumentov i hudby pre svoju vlastnu potrebu, a takisto co sa tyka inych subjektov trebars nemocnic, roznych spolkov a združeni....

Je zrejme, ze komercnym pouzivim bude stiahnutie, napalenie a nelegalne predavanie bez licencie, s pochybnou kvalitou a s podozrivo nizkou cenou resp. sirenie obsahu takychto produktov za odplatu.

Prostriedkom minimalizovania takychto veci by urcite bolo to, aby sa tie produkty z filmovej ci hudobnej brandze stali cenovo dostupnejsimi, resp., vytvorit sluzbu na stahovanie, ktore by umoznilo si vsetko stihanut legalne, ale na uplne inej baze ako dnes funguju vsetky tie sluzby ako itunes, deezer a neviem co vsetko existuje a na akej baze. Aby to bolo viazane na pouzivanie jablka resp. androidu ainych systemov.

K problematike tyhcto veci este obsirnejsie udavam, niekolko veci ktore su tak trosku odbocenim od vyssej temy, ale s nou suvisia:
Ja v sucasnosti nerozumiem niektorym veciam v spolocnosti ad 1. prisne dodrziavanie slovenskeho jazyka hlavne v stv a v rozhlase v suvislosti s cestinou - preboha, ved my zabudame na svoju minulost, zavubdame ze kedysi sme boli jeden narod, jedna republika, jazyk mame podobny s niekolkymi jazykovo gramatickymi a morfologicko syntaxtickymi vynimkami, takisto v slovnej zasobe su rozdiely ale kazdy priemrny slovak ma moznost sledovat velke mnozstvo ceskych filmov, co opacnym smerom je znacne obmedzene, kedze nasi susedia vsetko dabuju.

ad2 - chyba mi vacsia podpora titulkov, ja ako clovek ktory ma iste sluchove postihnutie (Rono - vratane teba, iste pochopis) mi chyba moznost niekedy si dat titulky, hoci aj v anglictine, tak aby clovek mohol lepsie rozumiet hovorenej rreci, co pri mojej poruche je pri cudzich jazykoch doslova nemozne, ak clovek nema nejake skusenosti resp. talent na jazyky, dalej mi chyba lepsia podpora slovensykch titulkov - nehovoriac o skracovani a dost by som povedala niekedy zmenia zmysel vety, co su Cesi daleko prednami, lebo vo vacsine pripadov ak mam zaujem ja si tie titulky dam, hoci v anglictine to tiez nie je bohvieake,

ad3 - spoplatnovanie vlastnej produkcie jednotlivych televizii hlavne programov a relacii, kde je azda vynimkou jojka hoci niektore veci da na obmedzenu 7 dnovu free verziu jednotlivych casti nejakych zahranicnych relacii ale aj to vitam. ale taka Markiza......vid Nova, uz spustila projekt novaplus kde je 5 casti nejakeho serialu free na nete, alebo inej relacie a clvoek sit o ma moznost pozriet fakticky skoro tyzden. zrejme pochopili,ze takto si divakov ziskaju viac.

ad4 - Piano, neviem ci ste si vsimli, ale za posledne dva mesiace vzrastol pocet clankov, ktore su vsunute pod piano, hlavne ma stve ze clanok citam citam a ze dokonceine je v sekcii piano a ze pristupne bude odd...esteze v mobile stara aplikacia nema piano, ale podal mna je otazkou casu kedy to bloknu ale viac a viac ludi sa vracia k starejv erzii, ja chapem, ze chuc priniest premiovy obsah, ale keby ten obsah mal aj kvalitu . mna nezaujimju nejake komentare a glosy politickych satirikov, mna by skor zaujimali nejake zaujimave reportaze - trebarz zo sveta umenia, kultury, hudby, z geografie - nejake poriadne clanky dajme tomu o pamiatakch Nepalu, a inych krajin, priniest nejake ine zaujimave informacie ktore by cloveka obohatili a nemusel by citat dalsie veci o politike. Zacinam mat pocit, ze cochvila bude vsetko pod pijánom.

snad som vas neznudila, a prijmem vacsiu diskusiu na tuto temu, co mozno by aj chcelo zalozit nejaky samostatny topic, ak budete chciet :)
Tak Bartosova to ma za sebou :-O
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES