Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SPORTOVANIE

Diskuze o všem možném i nemožném.

zatial co vacsina by povedala, ze v kopcoch nedaleko Sumavy su skvele podmienky na bezkovanie, my sme si tam dali zavod horskych bicyklov. 32-kilometrova trasa, obcas az 20cm vysokym snehom, mi trvala zhruba 4h05m (vitaz to mal za asi 2h45m). 1/4 trasy absolutne nezjazdna. Museli sme to tlacit, alebo sme to doslova zlyzovali po nohach aj s bicyklami. Vacsina usekov bola prehrnuta, ale niekam sa nedostal ani traktor. Zacinal som to suchy, cisty, najedeny a oddychnuty a skoncil som to mokry, spinavy, hladny a unaveny :D

Obrázek

Obrázek
akurat som sa dokotulal z Levoce Obrázek

Obrázek

maximalna spokojnost, to sa neda s tymi Kavecanmi, ci Jahodnou ani porovnavat.....ani ta vyhoda, ze to mame od Ke na skok, nestoji za to, radsej obetovat taku 1h20min a riesit kvalitnejsie + cenovo vyhodnejsie zjazdovky :yes: (4h - 12€, celodenka - 15€)

vyborne pripravene svahy, sice v tej zaverecnej 15-16h uz boli dost "rozbite", najmä vdaka snowboardistom, po ktorych na svahoch zostavaju snehove nanosy, kopceky, ale aj to sa dalo prekusnut, bola nedela, vleky pomy sice plne vyuzite, ale ziadna cakacka, pocasie idealne, sem tam slnko, sem tak snehova prehanka, moznost volby z 3 trati a dokonca aj capovany Saris smakoval :prines_pivo:

neskôr sem prihodim nejake tie fotecky priamo zo svahu (vratane vaznejsej autonehody, ktoru sme minali cestou)
cepi píše:neskôr sem prihodim nejake tie fotecky priamo zo svahu (vratane vaznejsej autonehody, ktoru sme minali cestou)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
jáááj Cepi, spomienky na februar 2011 a chata s kolegovcami dole v dedine...... :oslava:
po vikende, venovanej sa predovsetkym slovenskej hadzanej :oslava: som sa opät naladil na sportovu vlnu - vcera bezecka premiera v lesoparku, 5km vysklus, dnes vecer futbalova premiera na umelej trave a v sobotu to vyzera na Lomnicak, kde ukoncim svoju lyziarsku sezonu, ktora ma po tych vyse 10 pauzujucich rokoch, totalne dostala, pohltila :slintac:
fajn relax, sneh uz dost tazky, v tych nasjamvyssich miestach, kde boli velke nanosy snehu + dost vysoky pocet lyziarov to bolo o nicom, clovek musel davat pozor tak na svah, ako aj na okolitych lyziarov, ale v tych nizsich miestach fajn oddychovka
ak porovnam Levocsku dolinu a Lomnicu v ramci lyzovania, tak nie je o com, Levoca vyhrava na celej ciare....v Lomnici sme si viac vychutnavali sedackove lanovky, tie stoja za to + ten vyhlad.....i ked dost smutny vyhlad zhora, ak si clovek predstavi, ze nejaky ten rok spät cele lzyiarske stredicko lemovali krasne smreky a teraz vidiet tu pustatinu :(

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek :D
luudo, co sa ti prihodilo? :-O takto sa sportuje? :oslava: hadam nepredvadzas simulaciu :nono2:

Obrázek

// opity zaspal :jn: arek.
cepi píše:luudo, co sa ti prihodilo? :-O takto sa sportuje? :oslava: hadam nepredvadzas simulaciu :nono2:

Obrázek

// opity zaspal :jn: arek.
Hned jak mi prišla ta SMS tak som tu išiel nahliadnut :D
hej hej jasne , že budem tam ešte na 90% :D
A k tej fotke, ta viidiš ako to Areček to vystihol, vieš spoločensky unaveny :D
ale , nejednalo sa o žiadne simulovanie, niečo mi prasklo v kolene alebo ako to mam opisat...:)
ale som v pohode, len to trošku bolí...
:frajer2:
No no. Medik, niečo si chytil od Drogbu alebo Busquetsa...
mediknaldo :wave: a to koleno laduj vodkou :wink:
cepi píše:mediknaldo :wave: a to koleno laduj vodkou :wink:
Hej dneska som to "spravil" tou vodkou :D aa citim sa uplne v pohode, uvidime čo to bude zajtra !! :D
ale srandičky srandičky. izi ja žiaden dorgba nejsem nepadam nikdy sam od seba :) som ten hrač ktory hra do konca :P
moja bezecka premiera: 10 kilometrovy zavod v case 50 minut a 35 sekund. To teplo celkom davalo, jeden pan skolaboval asi 100m pred cielom, tak ho brala zachranka. Inak tych sanitiek lietalo okolo trasy viac, mozno nedokoncili aj dalsi. Ked som pocul niektorych, ako funia uz na 1. kilometri, tak som mal o nich fakt obavy.
sa nam to rozbieha Obrázek

najblizsiu sobotu futbal.turnaj v N.Mysli (trava, 4+1) - rovno z neho na slovensku hadzanu :oslava: (rozlucka so slobodou, nastastie nie mojou :D
koncom juna turnaj v Hradci Kralove (trava, 6+1), zaciatkom jula turnaj v Krasnej (umela trava, 4+1) a ukoncime to v septembri na turnaji v Barci (umela trava. 4+1)
minuly vikend som sa zial nemohol zucastnit zaujimaveho turnaja v Prievidzi o putovny pohar Unipharmy (mestska basket hala; 5+1), kde nasa partia (Nemocnica Saca) obsadila zo 16 timov 3.miesto, v semifinale prehrali 2:1 s vyberom "repre" Slovensko: D.Tittel, J.Timko, v branke Koing, v boji o 3 miesto zdolali 3:0 vyber vedeny Adamcom, Dobiasom, Petrasom; o rok kopem uz aj ja Obrázek
Nieco pre cyklistickych extreminstov - Loudani. Zavod na 640 kilometrov s prevysenim 16990 metrov. Casovy limit 4 dni 10 hodin. Vzdal som na kilometri 200, totalne odrovnany a s pravym kolenom v prdeli (nie doslova) :-( . Zavod pokracuje a je mozne sledovat ho online! Cistokrvny masaker!
Dnes se ze mně stal Ohlund. Moje florbalová kariéra je zdá se být u konce. Loni v listopadu sem měl operaci pravýho kolena - menisku a křížový vazy (blokovaná střela + naražení protihráče). Rehabilitace proběhla skvěle a začátkem února sem mohl zase znovu hrát. Dneska sem ale zase tam, kde sem byl. Tentokrát to odneslo druhý koleno... luxusně sem vybojoval míček, obral beka a sám si zajistil break. Jenže při spin-o-ramě, když sem beka obehrál a prudce vyrazil, špatně sem došlápl a celý levý koleno se zhroutilo. Na pohotovost sice jedu až za půl hodiny, ale sám už ted vim, že s ním mám minimálně to stejný, co na podzim s pravym.

Během necelých 8 měsíců sem si odrovnal obě kolena. Pravý je vlastně v pořádku, to musim zaklepat. Ale všechno co sem si prodělal s pravmy ted budu muset dělat s levym, což budou minimálně další 4 měsíce v prdeli, resp. celý prázdniny a všechna těžce domluvená brigáda. Sem fakt smolař, florbal mi asi neni souzenej :D

EDIT: Po včerejší návštěve pohotovosti to možná nebude tak horký, jak sem z počátku myslel. Příznaky jsou sice jako při přetržených vazech a menisku, né-li horší :? Ale chirurg byl optimističtější. V rentgenu se nic nenašlo, podle něj nemám ani přetžený vazy, menisky jsou v pořádku. Nakonec jsem dostal velkou ortézu a diagnozu se skřípnutým/nataženým postranním vazem. Takže měsíc ortéza a mělo by se to zahojit samo. Jen teď doufám, že měl chirurg pravdu a za měsíc to bude v pohodě :pray:
Drzim palce s liecenim. Mam podobne trable, aj ked nie tak vazne. Lave koleno som doliecoval 6 mesiacov (ziaden doktor nevedel, co mi je - vsetky testy OK). Teraz som si nieco spravil s pravym kolenom, ale to by nemalo byt tak komplikovane, snad len par tyzdnov.
Vcera jsme meli posledni zapas sezony a jelikoz acku chybely 2 opory ( tiperi MG ) tak nam pro jistotu sebrali 4 hrace z becka. Takze Selly musel na plac a rovnou na celych 90 minut... ku*va, hic jak krava a este se hralo s prvnim... Za stavu 0-3 to vypadalo na desitku, ale nas golman odchytal fantasticky zapas, mit hoste stesti tak vysledek je tak 0-20. Pak ovsem jisty pan tady z hokejfora co fandi Ducks snizilo z penalty a kamos neuveritelnym golem od rohov praporku dal polocasovy stav. Ve druhe puli hoste bojovali a 100.gol sezony ale nas golman se prekonaval. Pak se jim ale podarilo odskocit na 2-5 a ja jsem jeste vychytal krasne gola a tim padem zavinil penaltu. Nas golman ji ale lapil a me se podarilo o chvili pozdeji levackou z halfvoleje sniziz. Toz jsem sotva lozil, ale drelo se :) Pak dal kamos na 4-5 aa hoste byli uplne v riti ( ty kecy behem zapasu dame jim 10atd, pac acko hralo o zachranu a vcerejsi sestava byla z opravdu prapodivne dilny :D ). Pak jsem jeste nahral na vyrovnavaci gol, bohuzel pomezni byl proti. Ale i tak 4-5 paradni vysledek v takove sestave a ukoncena probehla naramne u sledovani nasich borcu na Euru. Pak jsem asi vlezl do teleportu a probudil se doma :lol:
pozeram, ze kolena su tu v kurze :D


tak toto ti pain nezavidim, mas jedno stastie, ze nemas 4 nohy :lol2: srandujem, nic prijemneho teda, takto sa pred letom odrovnat....co uz no, hlavu hore, 40tku na krku este nemas, sportovu aktivitu mas este pred sebou, takze ked zreparujes aj to druhe koleno, makas dalej :jj:

ja musim teraz poklopat (klo,klop,klop) zazivam obdobie, ked ma netrapia ani slabiny, ani stehenny sval, to je iny pocit :) prave plastikovane koleno drzi paradne, doktor odviedol vybornu robotu, resp. nasledna rehabilitacia mi urcite vyrazne pomohla, bandaz na pravom kolene neriesim, ta sa pre zmenu prestahovalo na to lave :giggle: citit, ze je tam ista vôla, oproti tomu pravemu, nejaky mesiac spät, som bol s nim aj u doktora, ked som take 2 dni citil pichlavu bolest, doky sa vyjadril, ze je to ok, mozno nejaky dotyk chrupavky, ale netreba dramatizovat, pichanie ustupilo, teraz je to fajn....to lave je ale u mna ako taka spiaca sopka :D slabina, sval, jemna vôla v oblasti menisku, ci väzu, pre kazdy pripad si ho pri akychkokolvek sportovych aktivitach fixujem bandazou, co sa ma stat stane sa, zatial drzi, kolena vydrzali aj lyzovacku, takze super

kazdopadne, neviem si predstavit, ze by som sa teraz, ked sa chystam na fajn turnaje (uz buduci vikend smer CZE) nejako podobne domrvil, teda nedokazem si vôbec predstavit, ze by som sa kvôli zdravotnym pataliam musel vzdat akychkolvek sportovych aktivit :ee: musime mysliet pozitivne :hfman:

ked uz spominame tie kolena, budme radi, ze mame s nimi len take problemy ake mame...v zapase euro ligy v plazovom futbale utrpel portugalcan neskutocnu deformaciu kolena :sok: sila, v case 0:20 budete mat dost, tak, ako hraci na oboch stranach, ti zostali v inom soku :-O

Obrázek
Po mesiaci som si bol znovu zahrat hokej. S cerstvo nabrusenymi korculami ma hned supli netradicne do obrany, kde je potrebne byt rychly v obratkach. A aby to nebolo malo, super si priniesol posily - niekolko (byvalych?) reprezentantov CR do 21 rokov. Pravdupovediac vobec neviem o koho slo a kolko ich presne bolo. Jeden by mal hrat vo Svedsku a dvaja mali dresy s logom WHL. Ked chceli, tak to u nas v obrane celkom ficalo :)
Asi sa pridavam do klubu kolenarov :D

asi dva mesiace dozadu som si pravdepodobne natiahla vazy v kolene, odvtedy pri vacssej zatazi, pri sporte a tak na druhy den mam stuhnute koleno, teda skor sval okolo neho, dakedy to priserne picha ale ked dve tri minuty chodim tak je to uz ok. A niekedy vobec neviem vystriet nohu, ako keby mi v svale daco preskocilo ale ked si to pomasirujem je to ok..
Co to moze byt??? predpokladam ze dake svinske natiahnutie, no bojim sa ci to nebude natrhnute ale k lekarovi ma nic nedostane :D
Nieco podobne mam aj ja. Doktor mi po serii vysetreni, ktore nic nepreukazali, povedal, ze som koleno pretazil. Pri zatazi zacina boliet, na druhy den je to hroza, sotva chodim, ale po 2-3 dnoch sa to strati. Potom znovu zataz a takto som pokracoval pol roka. Kazdy cyklus bol o nieco lepsi :) Teraz mam podobne, aj ked omnoho slabsie na druhom kolene (to prve som zrejme podvedome setril, tak som znicil druhe). Paradoxne najviac trpim na biku. Hokej je uplne v pohode. Mozno by pomohol strecink pred a po zatazi.

Vazy som mal tiez a tam to bolo trochu ine. Bola to tahava bolest a nestracala sa. Ked som ohol koleno do polovice, zacal som citit tahanie po stranach. Tam nepomahalo nic, len opatrne to ohybat stale viac a po 6 rokoch to postupne zmizlo uplne :)
presne toto tahanie citim aj ja, cize moje uvazovanie je jasne - ide ciastocne aj o vazy.
Cize sa to casom strati, a taksito pozorujem to, ze po kazdej zatazi to menej boli. Plavanie mi celkom pomaha, tam sa sval rozmasiruje, takze sa tesim. Ale alpa krem je fajn, rano ma to menej boli.
Včera sem úspěšně prošel artroskopií levého kolena (před 8 měsíci pravé koleno). Diagnoza od chirurga byla podvrtnutí kolena a nošení ortézy po dobu jednoho měsíce. Po 3 týdnech nepřišlo naprosto žádný ulepšení a tak mě odkázal na ortopeda. Ten taky konstatoval, že se koleno chová jako po podvrtnutí, ale jestli se to nelepší, je třeba udělat artroskopii. Před operací mě ortoped ujištoval, že půjde o meniskus, pravděpodobně jen odštíplý malý kousek, vazy jsou podle něj pevný a všechno ostatní je v pořádku.

Po probuzení sem ale jako před osmi měsíci slyšel uplně jinou, nechtěnou, informaci. Menisky jsou sice naprosto v pořádku, ale problém blokace kolena byl v částečném "přetržení" křížového vazu, ten kousek prej přišil zpátky a je to zase v normě. Minulej rok v listopadu jsem měl skoro to stejný, s tím rozdílem, že jsem přišel o 2/6 vnějšího menisku a komplet o křížový vaz, takže se tak nějak čeká, až to zase rupne a bude se moct udělat plastika :D

Moc se v tom teda nevyznám, ale kompletní diagnoza po zákroku zní:
1. ASK gen.I.sin (menisky, chrupavky int)
2. part.- ruptura LCA - přední část inkarcer, před kondyly - resekce volných částí - shrincage PL částí vaprem - funkční

Takže tak nějak uvažuju, jestli má cenu vracet se k florbalu :neviem: Ta bolest je prvních pár dnů ukrutná a nějak nemám zájem do toho jít někdy v budoucnu zase.. na druhou stránku "vykašlat" se na sport, kterej miluju :nervozny:
PainKiller píše:.. na druhou stránku "vykašlat" se na sport, kterej miluju :nervozny:
ani nahodou....ja mam meniskus de facto cely von a krizny väz mi fixuje titanovka

Obrázek

ak by som mal riesit plastiku trebars aj na lavom kolene, nevahal by som a siel by som opät do toho :yes:

turnaje mame za sebou, tak si to môzeme zhrnut :)

Hradec Kralove (Cervena voda)

z turnaja sme odchadzali dost sklamani, mali sme asi dost velke oci, ale hned uvodne 2 zapasy nas vratili pevne na zem....hralo sa 2x po 10 min / 6+1 / na fajn prirodnom travniku....v skupine sme absolvovali po 3 zapasy, prehra 0:1, 0:4, vitzastvo nad este slabsim ucastnikom 6:1 a postup do stvrtfinale, ktore bolo paradoxne nasim najlepsim vystupenim a nechybalo vela, aby sme postupili do semifinale....za stavu 0:0 zostali nase 100% golovky nevyuzite, super naopak vytazil z minima maximum, vsietil 2G a bolo vymalovane....stvrtfinalovy super bol urcite hratelnejsi, ako nasi 2 supúeri v zakl-skupine (jeden z nich nakoniec triumfoval v celom turnaji)

nasa celkova bilancia 1-0-3 (v 3 zapasoch 0G) nic moc, v podstate som sa v tom celom priemere stratil aj ja, bol som dost odrezany, osamoteny, stracali sme sa uz v medzihre, ale aspon vieme, kde treba pritlacit na pilu......celkovo bol turnaj pripraveny na sympatickej urovni, pocnuc prostredim, kde pivo putovalo do hrdla ako voda, samotnym travnikom, ci vecnymi cenami

Obrázek

na nase nemastne neslane vystupenie dal rychlo zabudnut fantasticky penzion....bolo tam tak paradne, ze sme sa rozhodli, ze si pobyt v nom predlzime este o jeden den.....aj vdaka tejto vybavicke :)

Obrázek

taka domaca atmosfera, capovane Svijany (opustis izbu, zides dole schodmi a domaca ti uz podava pivo rovno do ruky :cool: nohejbalove ihrisko, stolny futbal, vecer sme omrkli finalovy ME zapas, stalo to za to

Krasna nad Hornadom

do turnaja sme vstupovali ako novacik, nikto nas tam v podstate nepoznal, isli sme si tam zatukat svoju hru, v takom novom, nepoznanom zlozeni, preto sme nemali ziadne velke oci, ocakavania, ako tomu bolo v Hradci, v tom zlozeni sme sa tam stretli po 1x, ale po tej kamaratskej, futbalovej stranke sme sa uz samozrejme poznali, no poniektori sa dokotulali trosku pokrceni po piatkovych vyjazdoch (jeden od nas sa z piatku spamätaval pocas celeho turnaja :D

hned po prichode :-O ked sa turnaja zucastnil aj slovensky repre brankar Marian Kello

Obrázek
(v zakladnej skupine hral v poli. od stvrtfinale sa presunul do branky)

zreb v zakladnej skupine nam podla nasho "kapitana" prilis neprial, vyfasovali sme minulorocneho vitaza, ci domacich dorastencov z Krasnej, ale sli sme od zapasu k zapasu....turnaja sa zucastnilo 11 timov, zapasy v skupine trvali 2x po 10 min. (od strvtfinale 2x 12 min), 4+1, riesili sa 3 skupiny po 4, do stvrftinale, ktore prebiehalo K.O. systemom, postupovali z kazdej skupiny 3 timy, takze postupovy kluc bola jasny, trhnut aspon jedno vitazstvo.....

uvodny zapas proti minulorocnemu vitazovi nam dodal potrebne sebavedomie, uhrali sme sympaticku remizku 1:1, pricom sme to v zavere mohli trhnut na svoju stranu, ale bod sme brali....v druhom zapase sme zvitazili 4:2 a mali isty postup do stvrtfinale....mohli sme hrat uvolnene a posledny zapas v skupine, proti domacim mladikom, v ktorom sa rozhodovalo o vitazovi skupiny nas mal dostatocne preverit....

domacim stacila remizka, my sme potrebovali zvitazit, co sa nam podarilo skvelym spôsobom, ked nas brankar stiahol roletku a bolo z toho prekvapujuce, no zasluzene vitazstvo 3:0....nasa skupinova bilancia 2-1-0 prekvapila nielen nas, ale aj tak to vsetko bolo len o tom jednom, jedinom, stvrfinalovom zapase.....(k môjmu vykonu v skupine, hned od zaciatku sa mi hralo fajn, bez chyb, bolo to OK, no ako ako utocnikov som sa strelecky nepresadil, co ma trosku hnevalo, no dufal som, ze mi to tam padne v tom najdôlezitejsom zapase....)

skupiny sa zlucili do 1 velkej, spocitali sa vitazstva, prehry, spravil sa pavuk 1-8 /2-7/ 3-6/ 4-5/...aj v tejto tabulke sme skoncili ako prvi, no nase nadsenie z potencionalneho prijatelnejsieho supera opadlo potom, ked nas uvodny super v zakl.skupine skoncil 8, takze odveta na seba nenechala dlho cakat.....
super bol spokojny, verili si, vyvarovali sa 2 superom, ktorych si vyslovene nezelali, verili si na nas, ale my tiez, kedze v tom uvodnom zapase, sme s nimi odohrali uplne vyrovnanu particku.....dostali sme da vedenia 1:0, super vyrovnal na 1:1, potom prisla konecne! moja chvila, ked som zvysoval na 2:1, golom z pokutoveho kopu sme odskocili na 3:1 a mali na dosah semifinale! super sa vsak nevzdaval, zacal preberat iniciativu a my sme sa branili zubami nechtami....nepomohlo, super znizil na 3:2 a potom mi to tam opät padlo, zvysoval som na 4:2 a bolo vymalovane! minulorocny vitaz sa porucal vo stvrtfinale :ahoj:

v semifinale sme si na supera verili, na papieri bol papierovo slabsi, ako nas stvrtfinalovy super, co sa aj potvrdilo, supera sme dorazili po vysledku 6:1, pripisal som si 2 golovky a bol som v tom spravnom laufe tak, ako cely nas tim...hrame finale..!!!...v ktorom sme uz naozaj nemali co stratit, chceli sme si ho uzit nech to uz dopadne akokolvek....sme si pripadali ako nasi hokejsiti v Helsinkach :giggle: nikto od nas nic neocakaval a bum.........vo finale tazky oriesok, ktory si v semifinale na pokutove kopy poradil asi s najväcsim favoritom turnaja, v branke s Kellom (pukol na pokutove kopy)
zial, inkasovali sme ako prvi, 0:1, podarilo sa nam ale vyrovnat na 1:1, nasa radost vsak netrvala dlho, super dava na 1:2, bojovali sme, nabehol som si na rohovy kop, strela z prvej k tycke a cepi dviha ruky nad hlavu :super: 2:2! neubehla ani minuta a otacame na 3:2!! to vsetko v 1.polcase...chceli sme to udrzat za kazdu cenu az do konca, neskutocne nas podrzal brankar, tak, ako pocas celeho turnaja, v 2.polcase gol nepadol a mohlo sa slavit :oslava: (nasa turnajova bilancia 5-1-0 (20:8) / v zaverecnej reci bolo spomenute, ze to bol co sa tyka kvality najkvalitnejsi rocnik, preto celkovy triumf o to viac potesil)

ObrázekObrázek
Dnesny MTB zavod v Karlovych Varoch bude patrit do edicie nezabudnutelnych. V prvom rade to bola premiera pred kamerami CT4 (bude 20-minutovy zaznam). Zavod zacal v sku :censored: enom teple (27 stupnov), co mne rozhodne nevyhuvje. Ideal je 15 stupnov a zatiahnute.

Od startu to slo celkom fajn, zo zadnych pozicii som sa dral dopredu az do kilometru cislo 10. Zadna koleso zacal opustat vzduch a mna duch dobrej nalady. Dofuknutie nepomohlo, takze o 2 km sa uz nedalo robit nic ine, len vymenit dusu. Tak jako v pohode, kupil som si nove montpaky. Predavac tvrdil, ze su neznicitelne. Po par minutach som jednu zohol a druhu urval uplne. Na rad nastupila stara dobra klasika - srobovak :) Vysledkom bola strata 25 minut a prepad na absolutne posledne miesto.

Chcel som sa dostat aspon na miesto predposledne, tak som na to trochu viac dupol. V jednom technickom zjazde nasledovalo to, co som tak nejak tusil, ze pride. V ostrejsom svahu a na piesku som si, ako sa hovori, "vystupil z bicykla". Efektivne salto vpred ponad riadidla. Dopad na chrbat nebol uplne cool, ale to casom vychytam. Nasledne 3 kotule ma skoro poslali dolu strmym zrazom, no ubrzdil som to :) Pan, ktoreho som tesne predtym predbehol mi tvrdil, ze to vyzeralo dost brutalne :) Nastastie vdaka kvalitnemu obleceniu a hlavne celoprstovym rukaviciam, ktorymi som brzdil, sa to cele obislo len s par skrabancami.

V dalsom priebehu som dobehol jedno asi 14-rocne dievca. Chuda na tom bola fakt zle. Od unavy a vycerpania skoro plakala. Nechcela ziadnu pomoc /tam uz pomoct moc ani neslo/. Par km som siel s nou a dal som jej aspon par tipov z vlastnych skusenosti a snad dorazila do ciela relativne OK. Trochu ma mmrzi, ze som nesiel s nou dlhsie, no usporiadatelia boli kazdych par km, tak snad to zvladla). A podobnych pripadov bolo viac a to nielen mladych dievcat. Teplo fakt davalo. Na druhu obcerstvovacku som dorazil totalne prehriaty a dehydratovany. Prvych 6 poharov vody putovalo rovno na hlavu a za krk. Na chvilu to pomohlo.

Do ciela som nakoniec horko-tazko dorail po 3 hodinach so stratou 1h27m (podarilo sa mi nakoniec predbehnut 14 ludi, ale len 2 v mojej kategorii). V prvom rade som potreboval vyriesit 2 problemy - prehriatie a dehydrataciu. Namocenie tricka, oplachovanie tvare, ruk a noh moc nepomahali. Zaludok z toho tepla a namahy v jednom ohni, takze ani voda do mna moc neliezla. Skor som sa bal, ze by mohla tym istym smerom vyliezt :)

Cestou domov som bojoval s unavou a mikrospankom. Ked som zatvoril oci vo svojom jazdnom pruhu a otvoril v protismere, zvitazila volba na mensi spanok na zadnych sedadlach. Pomohlo :)

Výsledný čas : 02:58:01.2
Celkové pořadí : 81./95
Pořadí v kategorii M23 : 24./26
420 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG