Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

NHL 15

Diskuze o všem možném i nemožném.

Tohle téma tu ještě není,tak tady můžete vesele debatovat :good:
http://www.easports.com/nhl/news/2014/n ... 50-overall" onclick="window.open(this.href);return false;

TOP 50 hráčů NHL 15. Každý sám se může v koutku duše pousmát, co tam ti experti naházeli a co jim udělali za overally. :lol2: Už jen zas čekám Gagnera s 86.. :hehe:
Guddy.44 píše:http://www.easports.com/nhl/news/2014/n ... 50-overall

TOP 50 hráčů NHL 15. Každý sám se může v koutku duše pousmát, co tam ti experti naházeli a co jim udělali za overally. :lol2: Už jen zas čekám Gagnera s 86.. :hehe:
Crosbymu měli dát rovnou 196... Myslím, že kdyby celkově snížili laťku tak o 5 tak se nic nestane.
V NHL 14 vyhlásili, že si overally pohlídají. Že two way hráči budou mít více, jak one way. No, bylo to vidět, když Gagner měl 86 a Kesler 87. :lol2: Letos to je ještě horší. Už se asi dívají jen na poslední sezónu a kolik ten onen hráč udělal bodů. Rok co rok ty průměrné Overally zvedají. Kdysi když to začalo, měl nejlepší hráč 90. Dnes 95 a průměráci mívali 80. Dnes? 85. :lol2:
To ze predtym mal niekto 850 a potom 90 je uplne fuk. Je to len cislo, ak je to v kontexte ostatnych ok, ze sa to priemerne dvihlo o par cisiel cca vsetkym tak je to jedno. Zle je ale to, ze oni snad davaju overally podla mena alebo kde ten hrac hraje. Jak sa tam dostal Crawford mi hlava nebere
Si nemyslím Finch. V součtu to totiž znamená, že Crosbyho stats nejsou o moc lepší jak třeba ty gagnera, přitom, Crosby je jinde jak gagner. Uvítal bych prostě, kdyby průměráci měli fakt max. 82 a ti TOP 90-92. Ať je znát rozdíl. Vždyť upřímně (i když to nerad říkám..), Crosby, když je zdravý, je úplně jinde jak polovina ligy. A tady je kdejakej průměrák těsně za ním. Rozdíl by měl být znatelnější.
ale ty si to vobec nepochopil co som myslel. Ja to myslim ze je uplne jedno, ci ma priemrny 80-82 a top 90-92 alebo priemerny 85-86 a top 95-96
teď už rozumím. Jinak..

co jsem se dočetl na forech, tak statistiky hráčů v hře NHL dělají profesionální skauti NHL. To jen pro pobavení. :giggle:
Tak Gagner to měl po tý povedený sezóně takhle,ale to,co fakt nechápu,jet ten Chára,když je podle EA lepší než třeba Pietrangelo,Karlsson nebo Subban,tak fakt nevím. Jinak mě ty rantigy nějak extra nevadí,stejně to vždycky celý překopám
Guddy.44 píše:teď už rozumím. Jinak.. co jsem se dočetl na forech, tak statistiky hráčů v hře NHL dělají profesionální skauti NHL. To jen pro pobavení. :giggle:
:rofl:
Dneska by mel byt prvni gameplay :!:
Tyvole, ja hral NHL naposledy nekdy pred deseti lety, ale to fakt za tu dobu jeste nedokazali naprogramovat realnou fyziku??? Jako ze je taky nejaka setrvacnost??
Nebo by to pak uz nikdo nehral? :eek2:
AndyF píše:Tyvole, ja hral NHL naposledy nekdy pred deseti lety, ale to fakt za tu dobu jeste nedokazali naprogramovat realnou fyziku??? Jako ze je taky nejaka setrvacnost??
Nebo by to pak uz nikdo nehral? :eek2:
Co tim myslis presne?
Marman píše:
AndyF píše:Tyvole, ja hral NHL naposledy nekdy pred deseti lety, ale to fakt za tu dobu jeste nedokazali naprogramovat realnou fyziku??? Jako ze je taky nejaka setrvacnost??
Nebo by to pak uz nikdo nehral? :eek2:
Co tim myslis presne?
1. Newtonův zákon
Je videt, jak maj ty pohyby dobre nagrabovany, ale navazujou na sebe bez jakykoliv mezifaze. Cuk a pirueta na druhou stranu..
http://www.operationsports.com/news/760 ... s4/?page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

:hroza:

edit
Aktualizace: Společnost EA se vyjádřila a ujasnila, že módy budou přidány po vydání prostřednictvím bezplatného patche. V průběhu září dorazí minimálně Playoff, Be A Pro a Stars of the Game. V říjnu pak Online Team Play (5v5) nebo GM Draft.

:hmm:
Takze dnes nastal ten velky den.

Cakal som od rana na ten telefonat a pokazde jak mi zvonil telefon, tak uz som dufal ze to je ono ale 3x to bolo z prace :hroza:

Ale o 11:45 to konecne prislo, volalo nezname cislo a po zdvihnuti sa ozval kurier UPS. o 20 min mi privezie zasielku

Obrázek

Sice som bol akurat v posilke ale hned som zliezol z beziaceho pasa a zbytok zabehol na ceste domov :lol2:

Kurier nemeskal a priniesol mi tu krabicku :hop:

Obrázek

Obrázek

Rychlo som vsetko pozapinal a nastal prvy problem. To nezbedne tlacitko "power" je teda pekne schovane a musel som si pozriet manual :lol2:

Menu konzoly je velmi podobne tomu staremu XMB z playstation 3

Je ale prehladnejsie a viac user friendly a pri nastaveni mi uz konzola nehadzala klacky pod nohy.

Problem som mal trocha pri aktualizacii hry. Pri hrani mi hra davala upozornenie, ze je moznost aktualizacie hry.
Pri oldgene mi to ponuklo aktualizaciu hry pri jej spusteni. Tu sa tak nestane a pri starte hra nabehne. Lamal som si teda hlavu ako na to. Nakoniec som vypatral, ze treba ist uplne mimo tej hry (aj v menu konzoly) a treba ist do uplne inej polozky a to konkretne "notifications"
Tam su rozne veci ako prijata sprava, friend request......a mozne updaty. Len sa odklikne ze chcem stahovat a zacne to robit. Tu som bol ale tiez zmäteny, pretoze nevidim ako proces ide. Cele sa to deje nejak na pozadi.
To je sice fajn, ale netusim ci sa to aktualizovalo alebo nie.

A teraz konecne k NHL 15.
Po vybere jazyka sa nam spusti ako keby demo verzia. Na vyber iba nejake dve moznosti prednastavenej hry a moznosti ovladania a nasledne to dava zapas z posledneho finale SC. Vzhladom na to, ze uplny novacik nie som, tak som to chcel cele preskocit a zapas vynechat. To ale nie je mozne. Pred spustenim samotneho zapasu nam hra hodi este velmi pekny trailer - zostrihane videa top akcii uplynuleho rocnika NHL, kde mozme vidiet aj jeden z krasnych Tatarovych golov.


Nakoniec som bol velmi rad, ze som zapas musel odohrat. Bolo to napinave a nervy drasajuce.
Gameplay zostava rovnaky, cely ten system hry je ten isty a napriek tomu sa to predsa hraje inak a ze som bol dostatocne dobry na old gene, mi nepomohlo k automatickej dominancii aj v novom rocniku nhl.
Enormne dobre hra pocitac hlavne presilove hry. Prvu vyuzili takmer okamzite. Nasledne pridal este dalsi gol. Neskor sa mi sice podarilo znizit, ale 5min pred koncom tretiny prislo vylucenie na mojej strane a uz som vedel ako to dopadne. Treti gol v mojej sieti na seba nenechal dlho cakat a zdalo sa ze je koniec.
Lenze nasledne prisiel jeden z momentov, pre ktore milujem tuto hru. Z uniku sa mi podarilo vyuzit precislenie a znova to bolo iba o jeden gol. Vsetky sily som teda vrhol do utoku a minutu pred koncom vyrovnal Voynov strelou od modrej na 3:3 a doma hukot. A keby len doma, aj v hre je rozdiel medzi nejakym golom v prvej tretine a potom takymto vyrovnavajucim. Vsetko nasvedcovalo tomu, ze zapas speje do predlzenia. Vhadzovalo sa sice v obrannom pasme Rangers, ale do konca zapasu zostavali iba 3sec.
Buly som vyhral, vypalil s obrancom a Lund sice strelu chytil, ibaze mu spadla a tam stal dorazajuci Kopitar a ten zavesil 0,1 pred koncom.
Hraci sa na seba vrhli, arena na nohach, vsetci divaci vstali a mavali. Perfektny zapas.

Po zapase sa ma hra opytala na oblubene muzstvo a uz som sa ocitol v menu hry. Menu je vynovene, vypada pekne, je jednoduche a prehladne. Pustil som do nastavenia hry podla seba a nasledne som aktualizoval supisky. Potom uz bolo vsetko pripravene a spustil som si Beagm mod hry. Tam som nasledne zistil, ze moja praca s nastavenim bola prd platna, lebo sa nepreniesla do beagm a tam bol zase default a mohol som znova.
Nevadi, prekusal som sa tym znova a zaroven som sa zoznamil s novym uzivatelskym prostredim hry.

Monitor gm uz je fuc ( nie ze by mi chybal), scouting sice funguje rovnako, ale vypada to inak a krajsie.
Taktiez to omnoho lepsie vypada supiska, zmluvy atd. Hra vam ukazuje najblizsich Ufa/Rfa hracov (striedaju sa) aby ste vedeli na koho sa nasledne zamerat. Tu prislo prve sklamanie. Znova nie je mozne s hracom jednat uz pocas sezony :hroza: predpokladam ze cele podpisovanie zmluv bude mat stale rovnaky koncept, ziadne lepsie vyjednavanie, nazor hraca atd. Vsetko po starom.

Potreboval som si upratat formacie a tam som narazil na jednu novu vec. Je tam postup hracov, cize predpokladam, ze uz pocas sezony budu naberat hraci skusenosti a tak sa zlepsovat a realne budem ich postup podrobne vidiet. Som ale na zaciatku sezony takze zistim az neskor ako to funguje. Som aj zvedavy, ze aky bude postup hracov mimo A muzstva, konkretne AHLerov. Kedze do formacii Ahl muzstva pristup uz nemam, iba si mozem niekoho aktivovat alebo ho tam poslat.

Nahadzovanie formacii je taktiez vynovene, snazi sa to byt prehladne a je to sice rychle ale na druhu stranu rozne special formacie su zbytocne poschovavane.
Nenachadza sa tam nikde moznost nastavenia hernej strategie, to je pristupne az v nastaveni pred zapasom.

Menu tohto modu sa nam teda rozdeluje do takych 4 velkych skupin. Prva je najblizsi zapas a kalendar. V druhej su ligove aktivity, v tretej manazment klubu a stvrta je nastavenie hry.
Z tohto menu som nespominal ligove aktivity - tu som dufal konecne v zlepsenie a dostal som znova iba sklamanie. V ligovych aktivitach znova vidime maximalne prestupy a co sa tyka nejakych novinarskych news a podobne (co by som si predstavoval tak ako to ma fifa) tak mame znova ako v nhl14 max iba to, ze kto z brankarov nastupi na dnesny zapas. Tu sa oproti nhl 14 nezmenilo nic. Sklamanie obrovske.

Pri nastavovani formacii som si v hre znova objavil darceky v podobe zranenych bekov Timonena a Prongera. Cize vhodne artikle na trejd. Zaroven som mal v poli iba jedneho obrancu pravaka a to bol Luke Schenn. Islo sa na trejdy.

Grossmann je bohuzial bek do tretieho paru za prilis velke peniaze. Putoval spolu s prvy kolom draftu do Caroliny za Faulka.
Potom som este vymenil Timonena a stvrte kolo draftu za druhe kolo draftu Canucks. Zostal mi tam este na vymenu Pronger a Schultz. Pronger ma ale prilis nizky OV a vysoky vek a plus jeho cap hit. Neverim ze by som ho vymenil lepsie, ako za nejake piate kolo draftu = skoda roboty. Schultza taktiez nechavam zatial v AHL, uvidim co s nim.
Z Fa som este za 550k na jeden rok podpisal Handzusa a nizsie poslal Rosehilla.

Utocne formacie

Simmonds - Giroux - Voracek
Umberger - Lecavalier - Schenn
Raffl - Couturier - Read
Rinaldo - Handzus White

Faulk - Coburn
Schenn - MDZ
Streit - Coburn

Mason
Emery

Podme k zapasu, co sa tyka samotneho gameplay, tak som si nazor nechaval pre seba a chcel som sa vyjadrit az po zapasoch s mojim nastavenim.

Zapas teda zacina pokecom Emricka a Olczyka. Prekvapilo ma, ze to nie je iba jedno opakujuce sa video, ale az po nejakom stvrtom alebo piatom spusteni som druhy krat videl jednu verziu. Pohlad na stadion je fantasticky, ta divacka kulisa je skvela. Grafika je krasna, to na youtube videach ani nie je vidiet ale je to fakt uzasne. Nadherny lad, pot hracov na tvari, ryhy v plexiskle....No vizual je fakt dobry.

Ako som uz spominal predtym, hra sa hraje takisto, tie iste mechaniky, takisto sa ovlada. Lenze pohyby hracov maju velke zmeny a citit to hlavne pri koliziach, kde uz postava na hit nereaguje tak retardovane ale je to cele realnejsie. Osobne suboje ma predtym casto velmi vytacali, tu je to prec. Taktiez je konecne prec neduh z Nhl 14, kedy sa nahodeny puk spraval ako tenisak a pri mantineli skocil a trvalo mu nez dopadol. Postava vzdy cakala, az puk dopadne a nez sa tak stalo, tak ma vzdy nabral pc od chrbta a mna to privadzalo do zurivosti. Tu je aj spracovavanie lietajucich alebo okolo iducich pukov omnoho lepsie, rychlejsie, plynulejsie, realnejsie.

Zvedavy som bol aj na umelu inteligenciu CPU. V starych nhl bolo CPU kazdy rok rovnake a rovnako dementne a one trick ponny. Vysmech sice je, ze chlapci v EA stale netusia, ze hokej sa hraje aj v strednom pasme, ale v obrane a hlavne predovsetkym v utoku je to zo strany CPU teda o dost lepsie.
Nechodi uz iba tupo pri mantineli kde caka na hit z mojej strany. Pouzivaju niekolko roznych variacii prieniku do pasma a navyse si proti mne aj v klude moze dovolit aj ten trapny prienik z rohu klziska, pretoze aj tak ma pravdepodobne osere. PC je velmi silny na puku, skill stick uz nie je iba pre hraca ale vydatne to pouziva aj umela inteligencia a vie to pouzivat naramne dobre. Uz mi nestaci iba poriadne pozicne stat a cakat na vhodnu situaciu aby som proti hracovi zasiahol. Pc zamiesa s pukom, posle ma na parok a ide si sam na brankara a po kombinacii so spoluhracom si urobi prdel aj z brankara (ktorí ale chytaju vazne dobre).
Musim sa teda extremne sustredovat na hraca s pukom a davat si pozor aby som mu nejak neodtancoval pri jeho hrani sa s pukom niekam do analu a nevycistil mu tka cestu. Lenze takto sa zameriavam na daneho hraca a prestavam kalkulovat s tym, ze tam ma aj spoluhracov. Vynalozim usilie odobrat mu puk a potom sa nestacim divit a on prihrava spoluhracovi, ktory je sam pred kasou.
Pc je v utocnom pasme velmi rychly a nepredvidatelny, pripada mi to ako hra proti realnemu hracovi, kde musim pocitat s hocicim. Uz nie je spomaleny a netrva mu dlho nez sa vymota a vymysli nejaku akciu. Je schopny si to tam podavat tak rychlo, ze nestiham sledovat a kalkulovat mozne hrozby. Nebyt toho, ze som si mojho brankara nastavil na max, tak by som si po mojich prvych troch zapasoch ani neskrtol.

Co sa tyka presilovych hier, tak v zapase je ich cca 5 (dokopy na oboch stranach), cize primerane cislo. Piskanie zebier sa mi zatial paci. Dokonca uz ani nemozem vyuzivat taky bug ako v nhl 14, kde ked zebry proti CPU takmer nepiskali, tak som si sem tam presilovku vytvoril. Spravil som ofsajd, vystrelil na brankara a zacali ma mlatit protihraci. Ja som sa nebranil a pc siel von za hrubost. To uz nefunguje a zebry po tomto incidente vylucuju na oboch stranach. Na druhu stranu to nie je treba, zebry vedia aj CPU poslat na trestnu.

Skill stick je vymeneny a tentokrat oproti minulemo rocniku znatelne. Je to citlivejsie a lepsie to vypada. Hra vas tlaci to pouzivat, inak ak mate nastavene agresivne CPU, tak vas oberie o puk pomerne jednoducho. Toto je vec, ktoru budem musiet trenovat, aby som sa aj ja vedel pekne uvolnit 1vs1.

Chcel som si aj odsledovat dynamiku rychlosti, zatial si nie som uplne isty ale vypada to tak, ze konecne hrac co cuva, nie je rovnako rychly, ako hrac co korculuje celom dopredu. Cize ked som si poriadne nasliapol tak som vedel cpu obehnut za obranu. Na druhu stranu z toho nie je taky rybnik, musim sa priblizit k brane a tam mi to pc zase zoberie alebo mi povoli neskodnu strelu. Lepsie mi aj zastavuje moju kombinancu hru, dobre pokryva hracov a caka si na prihravky. Na druhu stranu v oslabeni mi prisiel trocha zmäteny a troma prihravkami som bol sam pred kasou a on mal hracov siroko roztiahnutych.

Co sa tyka gameplay, tak k hre nemam vyhrady. Vypada to vyborne, citim sa ako keby som hokej pozeral a nie hral, hraje sa to vyborne, atmosfera je skvela a uz teraz sa neviem dockat co bude v play off.

Po prvych troch zapasoch mam bilanciu 1-1-1.
Prvy zapas s Ruins som po dvoch tretinach prehraval 0-4 a druhu tretinu som prehral na strely 3:20. Nebol som schopny sa dostat k puku a bol som neskodny. Musel som si znizit nastavenia a v tretej tretine som si dal aspon cestny zasah.
Dalsi zapas bol s Devils. Tam som vyhral 2:1ot , vyhra patri skvelemu Emerymu ale na strely som zapas vyhral tesne 26:22 (jediny zapas kde som mal aktivne SOG). To je Ale zasluha pomeru presilovych hier. 4:1 v moj prospech. Presilove hry ma pc enormne nebezpecne, tusim sa mi podarilo za 4 zapasy ubranit tak dve....
Treti zapas bol s Montrealom a prehral som 3:4 po najazodch. Tym ze je zmenena praca s hokejkou, sa mozem znovu ucit najazdy. Z mojej strany boli tragicke.

Po navrate z prveho zapasu a naslednemu zapnutiu druheho zapasu ma cakala nemila facka a zatial je to vec, co ma najviac sere. Moja nastavena strategia sa neulozila a po kazdom zapase je nutne, si to tesne pred zapasom nastavit podla seba. A zrovna flyers tam maju vsade Behind the net a to absolutne neviem hrat. Cize pred kazdym zapasom dve minuty navyse treba zabit s hovadinou. Toto je fail, robota na par minut a nie su schopní to do tej hry pridat. Pevne verim, ze to bude obsahovat jeden z najblizsich patchov, mam chut za to niekomu napalit do tlamy.

Ake su celkove dojmy? Prevlada velke nadsenie. Z konzoly som stastny, v hre prevazuju u mna pozitiva. Je to prvy krat, co nemam vyhrady ku gameplayu a zatial mi tam nic nevadi, nic ma nesere. Po tejto stranke je ta hra super. Herne menu, moznosti v lige, v muzstve....ubohe, vsetko po starom + niektore veci tam ani nie su. Kedy sa dozijem toho, co uz ma fifa roky? Stale s nadejou vzhliadam k novemu rocniku a kazdy rok to odignoruju.

Co sa tyka dalsich veci ktore v hre chybaju ako EASHL a neviem co este, to mna nesere. To su veci ktore ja nikdy nehrajem a tak mi nevadi, ze to tam chyba. Chapem ale, ze mnohych hracov to naserie.
Mne este akurat chyba pridavanie vlastneho audia. Bol som zvyknuty, ze som si nastavil do zapasu vlastne audio a mal som original goal song flyers a pri preruseniach hlasatela flyers v hre. To momentalne nie je mozne ale som ochotny to ten jeden rok prezit a dalsi rocnik uz to snad vsetko stihnu.
Finch182 píše:To nezbedne tlacitko "power" je teda pekne schovane a musel som si pozriet manual
Zbytek sem necetl, ale clovek, ktery nenajde tlacitko "power", nema pravo zit..
:bitka3:

Obrázek

Power je ta deliaca ciara v strede, hore svieti modrou farbou. Ani to nie je vystupene, je to len nejaka medzera a treba tade prejst prstom.
Dobre, beru zpet. Muzes zit..
AndyF píše:Zbytek sem necetl, ale clovek, ktery nenajde tlacitko "power", nema pravo zit..
Ani ja som to nečítal ďalej. Konzumná spoločnosť, ktorá sa riadi reklamou a nie Maslowovou pyramídou :grc:.
Není třeba to číst. Zkráceně, ta hra je odpad a má miliony nedodělků. Za ty 3 roky, co to údajně dělali je tohle pro smích. Schválně to srovnejte s Fifou. Vždyť ta byla solidní na PS4 už jako FIFA 14. letos to bude ještě lepší. NHL je pozadu a vždycky tomu tak bylo.
Fifa je na PC aj napriek tomu, že tisícky ľudí si ju len stiahnu a nepodporia "EA" svojou kúpou, TOP !!! A ak si tam ešte pridáte patche modding way :oslava: Fakt radosť hrať. Potom že mi niekto vyčíta, že stále hrám fifu :lol2:
Tak som k tej hre musel vydat aj clanok, profesionalnejsie napisany :frajer2:

http://finch182.zing.cz/clanek/2920/rec ... -gen-hokej" onclick="window.open(this.href);return false;
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS