Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Kam pocas leta?

Diskuze o všem možném i nemožném.

taky letny topic :D zahranicna destinacia, domaci, zahranicny festival, stanovacka, grilovacka, ci papucova kultura?

ja o nejaky ten tyzden vyrazam do Ciernej hory, sam som zvedavy ako to tam bude vyzerat v porovnani s Chorvatskom, kde som fajn ventiloval minule leto... potesi, ze sa plati €, osobne sa uz neviem dockat tej paradnej klasiky, capak(y) v blizkosti plaze :prines_pivo: co sa tyka ostatnych zalezitosti, uvidime po prichode; zaujimava bude uz samotna cesta, riesime ju vlakom :)

a co vy?
cepi píše:taky letny topic :D zahranicna destinacia, domaci, zahranicny festival, stanovacka, grilovacka, ci papucova kultura?

ja o nejaky ten tyzden vyrazam do Ciernej hory, sam som zvedavy ako to tam bude vyzerat v porovnani s Chorvatskom, kde som fajn ventiloval minule leto... potesi, ze sa plati €, osobne sa uz neviem dockat tej paradnej klasiky, capak(y) v blizkosti plaze :prines_pivo: co sa tyka ostatnych zalezitosti, uvidime po prichode; zaujimava bude uz samotna cesta, riesime ju vlakom :)

a co vy?
vlakom? to koľko plechovíc berete na cestu na osobu? :hmm:
ked pozeram, ako som prave zasvinil mikrovlnku, tak cele leto budem travit jej umyvanim :hroza:

No plany boli, ale jaksi ich projekt v Nemecku dost brutalne prekazil. Ale este by sa to mohlo zachranit. Uz len 6 tyzdnov a je po projekte (a lete :hroza: ). Uvazujem o jednej z dvoch variant. Jedna by stala asi 300 Euro a druha 3000 Euro - oboje su cyklotury. Ak sa nejaku podari zrealizovat, tak sa pochvalim. Zatial by som nerad zakrikol.

Takze moje leto bude praca, praca a praca. Ak budem mat daky vikend volno, tak mozno vyrazim do NP Hartz (Nemecko).
tak si to uzi cepi a posli pohladnicu :D a ta cesta vlakom :cool: + odporucane pivo na cestu Obrázek

ja sa chystam v lete pochodit slovensko, mozno trosku zahranicie, uvidime, kazdopadne najblizsie to bude mala fatra, snad uz niekedy buduci tyzden :frajer2:
Zo zahraničia tento rok asi nič, takže si dám vrámci časových možností klasiku - bike a Tatry, Šírava (fest - motozraz) a papučková kultúra. :D Všetkým už vopred prajem krásne zážitky, nech sa chystáte kamkoľvek a hlavne zabiť abstinenčné príznaky, offseason je mrdka. :giggle:
:D

joe - piva vo vlaku riesit nebudem, nerad by som precikal celu cestu, pockam si na tie montenegro capaky :pivo: na zelanie stastnej cesty sa otvori nejaka ta lahvicka a pohoda cierno_horska :D arek - to pivo :D kostoval som musim priznat, ceske to pivko, slo to :) co sa tyka cesty vlakom, su tam samozrejem prestupy, Kosice - Madarsko / Madarsko - atd. :D potom este busom cca takych 20km na miesto urcenia http://www.limba.com/sk/ubytovanie_cier ... grafie.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak toto leto som uz stihol absolvovat TOPFEST, teraz cez vikend je v mojom Kežmarku ELRO a na koniec leta snad este nieco ale inak praca, praca a praca!
NA SLOVENSKO :wave:
Ja toto leto chystám niečo veľké. :D Pôvodný plán Slovinsko a Chorvátsko sa trochu rozrástol. Plánujem 2 týždňový okruh po Balkáne. Stále sa na tom pracuje, ale navštíviť chceme Srbsko, (možno) Čierna Hora, Bosna, Chorvátsko, Slovinsko a cez Rakúsko domov.
Ubytovanie hlavne stan, sem tam hostel. Srbsko a Bosna hlavne vlakom, zvyšok stopom. Ja zo stopom nemám veľmi skúsenosti, ale kamarát je veterán, tak snáď nejako dôjdeme. :-P
Ako som spomínal, trasa ešte nie je presne určená. Zatiaľ sme sa zhodli iba na začiatku. Budapešť - Szeged - Subotica - Novi Sad - Belehrad - :hmm: Keďže vyraziť chceme niekedy medzi 15. - 18. júlom, tak máme čo robiť.
osobne planujem stopom do holandska a dalej uvidime.. ak ma niekto skusenosti s takymito vecami, poprosim pm, diky :)
Lukas, to vyzera dobre. Ale som mal pocit, ze stopari uz vymreli. Strasne dlho som ziadneho nevidel. Ale asi sa len schovavaju :)
No ja sa počas leta poberiem do záhrady na zber uhoriek, marhúľ atď :D
Skorpion píše:Lukas, to vyzera dobre. Ale som mal pocit, ze stopari uz vymreli. Strasne dlho som ziadneho nevidel. Ale asi sa len schovavaju :)
Detto. Ja som kedysi stopoval rád i keď nie som žiaden preborník v obore. Teraz skôr nejakého stopára (skôr stopárku :giggle:) rád zveziem, v poslednom čase ale akosi niet koho. :eek2: Na podobný trip by som šiel hneď, paráda Luky :thumbsup:
Tak moje plány padli. :verysad: Nemám voľných 14 dní. Ešte sa tejto myšlienky úplne nevzdávame, možno sa podarí začiatkom septembra.
Všude dobře, doma nejlíp :wave:
no a ja som od zažiatku júla v anglicku, zarábam na celoročné opilectvo v škole :D
blbe pocasie mi kazi plany :nervy: mala fatra sa zasa odklada kvoli dazdu :censored:
tak ja som už absolvoval Moravu, sklípky, krásna príroda okolia Veľkých Pavlovíc a Bílovíc, Čejkovice, Zaječí - je to tam krásne, Pálava nemá chybu :yes: :good:
Tento víkend sa chystám na jeden fajn vinný festival do Strekova :
http://www.strekovin.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
- takže ak má niekto chuť a býva blízko Strekova, rád ho tam stretnem... :wink2: :oslava:
- ubytovaný budem kúsok odtiaľ v Dvoroch nad Žitavou : http://www.penzionzitava.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

No a v auguste už budem tvrdo pracovať :-O
Ja mám za sebou 10 luxusných dní v Bulharsku na Slnečnom pobreží :) , pozvanie som dostal na chatovú akciu, ktorá sa stala tradíciou a ktorá nesie názov Gajary Open. Rozumej ožieračka na Záhorí :D a rád by som to zaklincoval s augustovým výletom do Prahy na Offspring. To je ale zatiaľ len útopia. Všedné letné tu písať nebudem ale aj z tých je kopec zážitkov, každopádne to vyzerá na kvalitný rok 2011 :) .
cepi píše:do Ciernej hory, sam som zvedavy ako to tam bude vyzerat
Kotor (Dobrota); uz nejaky ten den opät na tej nasej nic moc hrudke :bee: :D mile rad by som ju vymenil za tu ciernohorsku :yes: bolo :thumbsup: pocnuc ubytovanim (aj ked domaci nas musel po nociach zo 3x s riadne zvysenym hlasom upozornit, ze zavola policiu, ked nestisime hlasove i alki volume...darmo slovacko sa nezaprie :oslava: :D pocasim (v pondelok sice cely den prsalo, no od vtedy slnecno a 30-33, ked v Ke bolo dazdivo a chladno, parada), more (ciste, teple) sme mali taku minutku od ubytka, vyplaval som sa do osalenia, kedze sme neboli na takom otvorenom mori, ale v takej prijemnej zatoke obkolosenej horami, kazdy den, som si daval taku zaujimavu dlhu sirku tam a spät, od nasej plaze na druhu stranu, kde som doplaval a na rebriku sa vystveral, na jednu terasu, ci restiku, stacilo si uz len objednat :prines_pivo: celkovo pôsobilo prostredie utulne, prijemne, rovno pri plazi bol otvoreny bar, kde vyhravala muzika, capovalo pivko, sem tam padla tequilla a tak :)

co sa tyka cien, capovane pivo na plazi, ich domace Niksicko 1,50-1,70€, zachutil mi vsak srbsky Jelen flaskovy 0,33 1,50€, no padli sme na zadok, ked sme v klasickom obchode ako u nas Fresh, ktory sme mali cca 5 min. od ubytka, natrafili na 1l Finlandie za 11,90 € :-O (ziadna akcia) ta nevezmi ju :D zaujimavo si tam zaokruhluju ceny, marne by si cakal, ze ti vydaju 5 ci 10 centov, netrapia sa nad tym, ale kedze ja osobne drobaky v penazenke nemusim, netrapilo ma to, no na strane druhej sa mi bezne v potrav. stalo, aby som nemusel menit trebars 20€ odpustila mi 10centov ze to je ok, alebo v dalsich potrav. pri kupe Smirnoffa jej vravim, ze mi chyba 25centov, to je ok :)

nocny zivot, v tej casti prakticky nulovy, dalo sa vonku v restikach posediet, ale to bolo asi tak vsetko, v starom meste Kotora, cca 20 minut od nas bola disca, vstupne 8€, ale ani tu sme neriesili a tak si zili svoj nocny zivot na balkone :giggle:

jedinym :minus: bola zaverecna cca 30h cesta spät....kotulali sme sa tam aj spät vlakom, to je ok, vlak môzem, urcite idealnejsia alternativa ako busom, na cestu do CH sme mali zabukovane lezadla, pohodova 4h cesta do Budapesti, tam taka 4h pauza a cakacka na spoj do CH...potom to uz istili lezadla, takze pohoda jahoda, do nasej konecnej stanice Podgorice sme sa dokotulali vyspati a tam sme sa nechali zlanarit taxikmi, kedze na nas cakalo este cca 120km....autom sme to zriesili za nieco vyse hodinku, praimo pred ubytko, busom by to trvalo okolo 2, takze bez problemov.....no ta cesta spät, des a hruza......pani nam este v Ke oznamila, ze lezadla sa spät vybavit nedaju, ze sa daju zabukovat vo vlaku cestou spät....hahaha....spät sme sli autobusom, cca 2 hodinky, no ked sa dokotulal vlak sok....total preplneny, o nejakom zabukovani lezadiel nemohlo byt ani reci.....nasli sme ake take miesto na stojaka pri budari, o par hodin sa to popresuvalo, tak som si vak supol na zem a lahol si nan.....takto sme cestovali od 20:00 do 10 rana....kto si nemal moznost lahnut, stravil celi noc na nohach.....to, ze sa v tych vagonoch fajcilo, to bolo samozrejmostou....a aby toho nebolo malo, taku pol hodinku s nami stravil este jeden bezdomovec....po tejto nocnej prekazke, sme mali dalsi prestup v Srbku, cakanie na pripoj, dasli prestup v Budapesti, do Ke sme sa dokotulali okolo 22:30....nasledne rannajsie prebudzanie bolo maximalne pokrcene :D v priebehu cesty sme sa dozvedeli, ze aj lezadla spät sa dali zabukovat, ale tak pani neznalá neznala.....kazdopadne ta cesta spät nenastrbila celkovy pozitivny dojem z dovolenky, jedinu chybu to malo v tom, ze to ubehlo humusne rychlo :verysad:
30 hodin vlakom, to si radsej hodim maslu. To som odmietol ist aj lietadlom :)
Skorpion píše:30 hodin vlakom, to si radsej hodim maslu. To som odmietol ist aj lietadlom :)
:) na moje prekvapenie som to zobral celkom v pohode, proste som to bral ako realitu, vravel som si, ved ta cesta aj tak ubehne tak rychlo ako cela dovolenka a tak sa aj stalo :) ku*va ani sa mi nechce verit, ze uz je po :verysad:
lietadlom by som to neriesil, busom uz vôbec nie, ale ako som pisal, vsetko to bolo o tych lezadlach, ak by sme ich mali aj cestou spät, pohodicka, dal by som sa na takuto cestu opät :yes:
Neviem, ci to dat sem, alebo do topicu SPORTOVANIE, kazdopadne sa musim pochvalit ( :roll: ), objednal som si dovolenku! Cyklodovolenku... Odchadzam o 6 tyzdnov. To je profil trasy :D
Obrázek

Vyber z informacnych letakov:

"...Budeme se pohybovat v nárocnych klimatickych podminkach. Ceka nas sucho v „nizsich“ partiich, ale take mozna zima, mozny dest a nebo trochu snehu v horach. Musime byt pripraveni predevsim na silny ledovy protivitr (to bohužel není vtip, ale príprava na realitu...).....Mate-li V-Brake a byt jen trochu probrousene ráfky od brzdových špalku, bez rozmýšlení si je nechte preplést!!!...Doporucení neberte prosím jako formální, ale pristupujte k nemu s vedomím, že nedostatky ve vašem vybavení mohou ohrozit úspešnost celé výpravy...V civilizovanejších místech bude možnost sprchy, obcas i teplé. Ale rada noclehu bude velice spartánských (zejména tibetské guest housy) a i hygiena muže být obcas veliceomezená. Tibetský hotelový folklór je opravdu velmi zemitý. Nemelo by vás také zaskocit, budete-li se mýt pri táborení v lepším prípade v rece, v horším vubec.

Každý by mel mít pro svoje kolo minimálne:
- 2 náhradní duše
- pumpicku
- montpáku
- dostatek lepení
- delší radící i brzdové lanko
- od všech délek drátu (zpravidla 3 délky) alespon 2 kusy
- centrklíc, základní náradí
- rezervní brzdové špalky
- univerzální olej pro všechny hybné cásti, zejména retez (kapátko, ne spray!)
- jeden rezervní plášt (kevlarový)
- nýtovacku"

Bude to zahul!!! :D
tak to je riadna pecka :)
tak to je :cool: skorpi..ani nebudem pisat, ako ti zavidim. Himalaje, Tibet, Nepal su tak trochu mojim snom :oops: Skoda, ze ked uz budes v tom zakladnom tabore na Everest, tak to nepotiahnes az na vrchol :giggle:
Prajem vela stastia a hlavne sa vrat zdravy :good:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS