Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST.LOUIS Blues vs. MINNESOTA Wild

Vyraďovacie boje aktuálnej sezóny.

Postupujuci :?:

STL
56%
24
MIN
44%
19

Úvod bol trocha rozpačitý s dvoma icingmi v krátkom slede, ale tempo a šance začali pomaly pribúdať a stupnovať sa. A jediné očo sa Blues snažili bolo kúskovanie hry trápnym postrkovaním či už od Jackmana (Parise) alebo tušim i od Shattenkirka (Zucker) ale hráči Wild poctivo dodržiavali taktiku a nedali sa vyprovokovať a tým sa nespomalila hra a stúpajúce tempo. Avšak vážnejšie šance prišli až v druhej tretine, kde to riadne rozprúdil 3.útok Vanek-Coyle-Niedetteiter a striedanie za striedaním sa dostávali do príležitostí zčoho bola i tyčka od Vaneka. A potom to už konečne prišlo ked Blues prepadli v strednom pásme, Granlund sa polahky dostal cez Tarasenka, prenechal puk Parisemu a ten to naservíroval pre Pominvilla, ktorý už len do prázdnej branky posunul puk :yahoo: . Krátko po úvodnom gole sa znovu presadil prvý útok a to hlavne vďaka Parise-ho dravosti a bojovnosti ked získal puk a hned prestrelil všetko čo mu stálo v ceste :wave: . Zo strany Blues to je až trocha prekvapujúci výkon ked vpodstate si nevypracovali žiadne sance. Jedine Stastny sa dostal do lepšej šance, ale to bolo asi i všetko spomedzi vážnejších šanci. Očom nasvedčuje i pomer striel 20:10
Na začiatku 3.tretiny už mohlo byť rozhodnuté a znovu vtom mal prsty prvý útok, ked tentokrát Granlund mal predsebou už prázdnu branku ale bol docela z uhlu a tak trafil len do bočnej siete. Záverečnú bodku v skore uzavrel Niederreiter pri chabej hre bez brankara od Blues ked len nakratko sa usadili v utočnom pásme a od Wild mohol najskôr Coyle, Pominville skorovat ale az Nino dokázal uzavriet skore. A v poslednej minute čo predviedol Ott :sisi: :grc: sa ani neoplatí hodnotiť toho retarda ***** .Ešte ten hit dajme tomu, ale potom ešte krosčekne Scandellu ktory sa zviechal z ladu po hite, príde tam Spurgeon a ešte donho si začne ked hráči Wild nejavili žiadnu reakciu a proti útok nato... :censored:

Každopádne tak ako som i trocha očakával, parádny výkon pred domácim publikom, skvelá disciplinovanosť bez jediného trestu a celkové tímové nasadenie :super:

Inak je i zaujímavá bilancia pri seriach za stavu 1-1 tak 3.zápas zvykne mať velký dopad na celú seriu a až pri 67% je šanca na postup pri výhre z tretieho zápasu
Dumba :respekt:
:slap: dvěma slovy.. Serete mě! Blues přebírají otěže po SJ, v základní části senzace, v PO bída..
z hajlajtov som mal pocit ze na lade bol len jeden tim :eek2:
cepi píše:z hajlajtov som mal pocit ze na lade bol len jeden tim :eek2:
Však byl. :cry: Kromě Allena se ostatní hráči Blues přijeli zápasu jen zúčastnit. :thumbsdown:

aneb

neměli jsme tvrdost, abychom se mohli vyrovnat Kings

neměli jsme skill, abychom se mohli vyrovnat Hawks

a

nemáme rychlost, abychom se mohli vyrovnat Wild.
Guddy.44 píše::slap: dvěma slovy.. Serete mě! Blues přebírají otěže po SJ, v základní části senzace, v PO bída..
:kajo:
No, tak dneska nás čeká rozhodující zápas série. Wild do toho jdou s klidným vědomím, že pokud vyhrajou, mají tři mečboly a získali by tím hodně komfortní pozici, kdežto pro nás je to existenční zápas, který musíme zvládnout. Jednak abychom srovnali sérii a převážili misky vah zase trochu v náš prospěch, ale především proto, abychom udělali bounce back z toho ostudného výkonu v minulém zápasu, který nebyl ani trochu hodný výkonu, jaký si přejete, aby váš tým podával v play-off.
Hitch na otázku, jestli udělá změny v sestavě odvětil jen "possibly" a víc se k tomu nevyjádřil (no joo, play-off), ale já čekám, že změny přijdou. Doufám, že se vrátíme k složení lajn, ve kterém jsme hráli po většinu základní části. Ok, zkusili jsme překvapit, ale nezafungovalo to, tak se pojďme vrátit ke klasice, takový je můj mindset. Doufám, že stejně přemýšlí i trenéři.

Tak jako tak let's go Blues! :fan:
ťažko vôbec hodnotiť tento zápas. Tak ako v game 3 bol na lade len jeden tím tak nápodobne bolo tomu i dnes. Hitchcock mierne premiešal každú lajnu a očividne to malo úspech v zlepšenej hre. Škoda že Yeo nechal vykúpat Dubnyka až do 6.golu, keby to bolo namne tak už po 4. by som poslal Kuempera aspoň voláky signál spraviť, trocha rozkuskovať hru alebo time-out. Nachvílu som ešte veril vo vzrat zápasu po skorigovaní na 1:3 a pri 1:4 to už chcelo bud zmenu GK alebo timeout. Devan rozhodne nemal svoj deň a povedal by som že 3z6 golov by sa dali pripísať na jeho účet. Gol od Reavesa ale obzvlast od Stastneho a Berglunda boli velmi lacné goly. Samozrejme nic extra sa nedeje ani to netreba hádzať len na Doobieho, ked hlavne kvôli nemu su Wild kde sú... Stáva sa, že nevýjde deň stačí sa pozret na Crawforda, Hammonda a možno že i Pavelec ktorí nemali zrovna najvydarenejšie zápasy. Ale tak ako hovoril Wes Walz po druhej tretine tak sčasti by sa sním i dalo súhlasiť ked hovoril niečo vtom smere že: je lepšie prehrať takýmto spôsobom ako napríklad po predlžení, kde by mohol prehrať tím ktorý mal i navrch. Treba hodiť tento zápas za hlavu, séria je vyrovnaná a Blues po dnešku ukázali, že je stále snimi treba rátať i do ďalších kôl.
:plac:
Tak toto bola lahoda a tie Tarasove moves :slintac: ja ho zerem. Pre mna najviac fun to watch hrac.

Do zapasu vstupili blues velmi nabudení a hlavne to tam rychlo padlo. Dubnyk je ale v tejto serii velka slabina, mimo prveho zapasu je tam jak snehulak to SO mal zadarmo (ste snad mohli hrat aj empty net a nepadlo by tam nic).

Tak ako tu pise minesotan, tak dubnyk mal byt striedany a ja by som ho uz stiahol po prvej tretine a ked nie po prvej, tak po stvrtom uz mal byt prec. To bol este stale moment, kedy sa dalo nieco so zapasom robit. Yeo ale iba cumel jak pedofil do kocara a zapisoval si bez slova do notesika.

Klucovy povazujem stvrty gol Stastneho. Pri znizeni na 1:3 som cakal ze pride stupnujuci sa tlak wild a vsetko tomu nasvedcovalo, nebyt toho killera. Od toho momentu to hraci wild zabalili.


Hitch takto poprosim tie lajny nechat :pray:

Obrovske nasadenie, skvele napadanie, cycling, hraci o sebe vedeli :yes:

Ak blues nebudu hrat ako v tretom zapase, cize nebudu len okolo svojej kasy a vyhadzovat puky za modru, tak tato seria sa musi vyhrat. U wild to vypada, ze nemaju brankara.
Obrázek 1 : 4 Obrázek
1.tretina
Zatial, vždy kto skóroval prvý v serii tak sa dostal i do 2.goloveho vedenia a stále budoval náskok a predvedenú hru na vedúcom skóre, takže vtom úvodnom góle som videl obrovský význam, ale ako prvému sa podarilo skórovať Blues po pekne zahranej oslabovke a ukázali ako sa majú hrať presilovky, ked sa najskôr Bouwmeester ocitov vo velkej šanci, ale Dubnyk vyrážačkou zastavil jeho strelu ale potom po Steen-ovej presnej prihrávke bezproblemov zakončil Tarasenko do odkrytej bránky. Našťastie odpoveď prišla skoro, keď Scandella delovkou prestrelil cez Allen-ovú lapačku a puk zapadol do bránky. V 11.minúte to bola zatial len prvá strela na Allena a hneď skončila golom. Síce sú strely po prvej 12:3, ale na oboch stanách množstvo zblokovaných striel, ale na golove šance to je vyrovnané.
2.tretina
V druhej časti už prišlo mierne oživenie hry, hlavne zo strany Wild a Cooke sa dostal v krátkom slede až do 2 vyložených šancí a hlavne pri tečovaní strely sa Allen vyznamenal. Na druhej strane sa skvelo uvolnil Steen cez Scandellu do vyloženej šance, ale ešte lepšie zasiahol Dubnyk vyrážačkou. Nasledovalo vzájomné vylúčenie Otta a Stewarta za hrubosť a pri hre 4na4 mali jasne navrch Wild a hlavne Granlund s Parisem si vypracovali viacero príležitostí. V polovici tretiny sa znovu Steen ocitol v obrovskej šanci, Dubnyk už ležal na lade a stačilo len lepšie podvihnúť a umiestniť strelu, ale Dubnyk jeho pokus pekne betonom "vykopol" :heat: .Ale 2.časť tretiny uz bola len v réžii Wild. Už som chcel i vytknúť snahu 2.útoku, ktorý síce mal tlak v útočnej tretine,ale zväčša to tam "len" točili sa bránkou Blues bez neakej finálnej prihravky, ale vtom sa Stewart dobre uvolnil, prihral Niederreiterovi pomedzi kruhy a ten perfektnou strelou prestrelil všetko a posiela Wild do vedenia :jupi: . Od tohto momentu už mali Blues trocha viac otvorené zadné vrátka čo znamenalo jednoduchšie presadzovanie sa cez stredné pásmo do lepších šancí. Krátko po inkasovanom gole fauloval Shattenkirk Zuckera a z nasledujúcej presilovky sa trocha čudným pohybom uvolnil Koivu a prihrával na Stewarta, síce sa puk nedostal knemu, ale po teči od Bouwmeester-ovej korčule a Allen-ovej hokejky skončil puk v bránke. V samotnom závere tretiny sa dostali Wild ešte do prečislenia ale Cooke nedokázal prihrať na Brodziaka cez dobre brániaceho Bouwmeestra.
3.tretina
V úvode mohlo byť už rozhodnuté ale Parise trafil len brvno :doh: . Blues si vytvárali tlak a šance, ale bez neakej väčšej príležitosti. Už som si myslel že budem spokojný s hrou Cooka, ale potom sa ukázala znova jeho pravá nátura ako vždy a taký hlúpy,zbytočný a zákerný faul v drese Wild sa dá očakávať len od Matta :hroza: , dúfam že po tomto PO už bude na odchode keď ajtak je pretlak v tíme. A na záver to tam konečne a zaslúžene padlo i pre Coyla, ktorý mal doteraz obrovskú smolu a mohol mať na konte kludne už i minimálne 2-3 goly. Ale možno že i tento gol mu nemusi byt technicky uznaný, kedže tam bola mierna teč od Zuckera, ale každopádne má obrovský podiel nanom. Posledné 2min hrali Blues už bez brankára s obrovským tlakom a Wild sa cielene uvolnovali z náporu icingmi. Stastny najskôr trafil brvno a krátko nato z uhlu pomedzi betony Dubnyka a trafil tentokrát tyčku a odnej znovu von :-D

Skvelý revanš za game 4, séria sa stále doťahuje 0:1-1:1-1:2-2:2-2:3 ale snáď príde už definitíva v game 6. :modlenie: klúčový okamih zápasu.
Podme dneska wild rozbime ich jak handry. Suckmeester nikdy nic nevyhra.
Andrew Berkshire ‏@AndrewBerkshire 36s37 seconds ago
The Edmonton Oilers have won more playoff series since the 05 lockout than the St. Louis Blues. This is amazing.
Gratulácia do Minnesoty,

Ja len stručne. Sériu sme si prehrali sami. Znova tie istý chyby, znova tá istá nemohúcnosť, znova tá istá predposratosť a strach.

V čase keď sa séria lámala, zlomil sa aj Allen. Tento tím potrebuje zmeny. A nie malé. Hitch to má (asi) zrátané pretože nedokázal mužstvo pripraviť na playoff, hráči sa musia pomeniť pretože tento káder nemá psychiku potrebnú na bitku o Stanley Cup. 100+ bodové sezóny ma nezaujímajú keď playoff hráme vždy len týždeň.

btw, hocikto len nie Chicago...
Tak i celkovo patria Blues ak sa to zoberie percentuálne k najúspešnejším tímom v prebojovaní sa do PO, lepšie sú natom už len Montreal, ale zatial bez výraznejších úspechov v PO
Inak Wild vstupovali len po 1x s matchballom k dispozícii v PO počas franchise history klubu a hneď to doma pekne uzavreli :wave: . Dneska Allen uradoval :giggle: a riadne uľahčil ten posledný krôčik k postupu. Nebyť toho 4.zápasu kde sa zapojili do produktivity aj iný hráči Blues tak zvyšok bol len na pleciach Tarasenka, ktorý takmer skoroval polovicu ich gólov v sérii 6/13.

Každopádne :klobuk: pred výkonom celého tímu vtejto sérii až natej jeden velký výpadok, ale prvoradé je že sa ide ďalej proti Hawks, ktorý majú momentálne slabinu v brankovisku čo by mohli Wild využiť
Tretí rok posebe proti Chicagu :roll: , Canucks to do tretice proti nim vyšlo, hádam sa to podarí aj Wild.
Preds chýbali skúsenosti, preto stratili 2 zápasy z 3-0 a 3-1, mali smolu aj v OTčkach, inak im boli viac než vyrovnaný súper...
Finále západu Minnesota : Anaheim, presne ako pred 12 rokmi :pray: :good:
St.Lujz su uz tradicny pretenders, co cakat od timu co ma prveho centra Stastneho a hra tam Suckmeester. A ani brankara nemaju. Monzo by som mohol napisat ze som aj rad ze ich nestretneme v pripadnom konf. finale lebo na nich nevieme hrat ale to uz by bol trochu odvazny ulet :) Dobre minnesota.
Řekl bych velkej rozdíl v golmanech ... to co Dubnyk chytí neskutečný :klobuk: něco jak Mase :lol2: ... První dva góly bych připsal Allenovi.
Ohlund píše:Finále západu Minnesota : Anaheim, presne ako pred 12 rokmi :pray: :good:
A se stejným výsledkem snad :-D
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS