Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST.LOUIS Blues vs. MINNESOTA Wild

Vyraďovacie boje aktuálnej sezóny.

Postupujuci :?:

STL
56%
24
MIN
44%
19

Blues - Wild 3:4!!! :)
Další dlouhá série a další překvápko... :yes:
Souboj tezkych vah. Pro Blues by byl dalsi neuspech katastrofou. Vypadne favorit souteze opet v prvnim kole? Stane se z nich nastupce Sharks? :D Po LAK a CHI je ceka dalsi silny souper a klidne to tak muze dopadnout.

Wild in 7.
Wow, tak toto je seria ktora ma zaujima viac ako vsetky ostatne dokopy. Nech postupi ktokolvek, budem mu fandit v dalsom kole. Uz aby sa zacal prvy zapas :kajo:
Wild - 4:2
NY Post :arrow: Rangers over Minnesota in 5

EA Sports :arrow: Led by goaltender Devan Dubnyk, the Wild would play their way to the Western Conference Finals before losing to the Ducks.

:jn: uvidime aka bude realita


Allen v branke

Cooke out, Bergenheim in :?:
Ak sa nemýlim tak za predchádzajuce serie PO v posledných 2 rokoch Wild vyhrali len 1/10 zápasov v PO aj to game 7 proti Avs v OT. A teraz hned na úvod výhra v Scottrade Center :good: . Čo je vždy základ vyhrat aspoň 1 vonkajší zápas pre horšie postavený tím a hneď je seria naklonena v prospech Wild. Vzdy je dobré vracať sa domov za stavu 1:1 a ten prvý krok už je úspešne spravený. A nehovoriac otom že by to vedenie mohlo byť ešte 0:2 na zápasy... Kazdopádne Yeo si zrejme vybral správne medzi Bergenhaimom a Cookom, pretoze Sean mal a to hlavne v 3.tretine niekolko solídnych striedaní. Blues si ten záver pokazili sami mozno ze keby sú trocha trpezlivejši tak by sa dočkali vyrovnania, ale namiesto toho bolo 1:3 + zbytočne vylúčenie Backesa z frustracie a hned nato skorigovanie na 2:3. Uz ani nebola velka obava ked aj Blues odvolali stale to bolo 5:5 a potom znova poistenie výsledku do prázdnej :jupi:
za to ja som trpol az do poslednej sekundy, este mam v zivej pamati minulorocny prvy zapas v playoff, a to este pomlcim o jednom zapase, aj ked nie hokejovom, holt, asi aj fanusikovia musia nabrat v playoff nejake tie skusenosti a tesit sa z vyhier az po skonceni zapasu :-D

Obrázek
:giggle:

vyborne, takze prinajhorsom to bude v X za stavu 1:1
Obrázek

Bergenheim mal naozaj par vybornych striedani a treba pochvalit Yeoa a spol ako pracuju s tym depthom, uz pri Schroederovi, ked uz par zapasov sedel a Yeo spominal, ze stale je v ich planoch som myslel, ze su to len take reci, no ono naozaj sa znovu dostal do zostavy a na moje prekvapenie sa v nej stale drzal, aj ked by uz clovek cakal s navratom nejakych hracov, ze bude mimo a teraz vytiahli Bergenheima, ktoreho som ja uz odpisal a tipoval som, ze dohra sezonu ako HS, esteze ja taky spickovy manazer lomitko trener som len za monitorom a tu pracu robia ti co sa v nej vyznaju :ninja:

„Každý hráč nám vie ponúknuť niečo iné,“ vraví tréner Divočákov Mike Yeo. „Pre nás je to luxus, máme rôznych hráčov s rôznymi štýlmi. Každý hráč môže zmeniť dimenziu celej formácie a každý má svoje silné stránky.“
Prvé zápasy Play off
2003 Colorado 2:4 Minnesota
2.kolo Vancouver 4:3pp Minnesota
3.kolo Minnesota 0:1pp Anaheim
2007 Anaheim 2:1 Minnesota
2008 Minnesota 2:3 Colorado
2013 Chicago 2:1 Minnesota
2014 Colorado 5:4pp Minnesota
2.kolo Chicago 5:2 Minnesota
2015 St.Louis 2:4 Minnesota

Ciže od roku 2003 "len" po 2x sa Wild ujali vedenia v sérii po prvom zápase a myslím si, že by to mohli dotiahnuť minimálne tak ďaleko ako vtom roku 2003 :psst:
Taktiež vonkajšie zápasy v PO boli doteraz 1:9 (jediná výhra 4:5pp v Colorade) a teraz tiež po 2x výhra i v tejto štatistike, rysuje sa čosi velké túto sezonu :psst:

Inak lepší vstup do zápasu hádam ani prísť nemohol a už od 3.minuty sa vyvíjal zápas v réžii Wild, ked Zucker skvelo využil svoju rýchlosť a vyrazeny puk poslal za Allenov chrbát. I ked Blues vedeli získať na dlkší čas útočné pásmo, ale vyložené šance si nevypracovali. V úvode 2.tretiny mohol prísť smolný moment ked po Suter-ovej rozohrávke z spoza brankoviska sa puk odrazil od Brodin-ovej korčule ale Dubnyk pohotovým zákrokom zareagoval a udržal vedenie. Zlomový moment prišiel po prvom vylúčený v zápase a dobre zahratej presilovke ked skoro po celý čas boli Wild v útočnej tretine a po Stewart-ovom dôležitom vybojovaní puku Dumba prepálil všetko čo mu stálo v ceste na 0:2. Dôležitý okamžik nastal i po jedinej tyčke v zápase, našťastie na strane Blues ked Bouwmeester po dorážke už prekonal Dubnyka ale od tyčky sa puk odrazil preč. Ale inak už Blues nič iné nepredviedli v 2.tretine a i pomer striel 4:14 hovorí jasne v prospech Wild. V závere prišlo zdramatizovanie po strele Shattenkirka a teči od Schwartza kde i Dubnyk hovoril, že to bol docela lucky goal a takéto situácie sa len velmi ťažko bránia a dajú chytit. Blues už skúsili vabank ale Granlund to zahral na istotu s GwG keď prešiel červenú aby ztoho náhodou nebol icing a bez problémov sa trafil do opustenej bránky na 1:3. Hneď nato prišiel krosček po buly od Backesa a dokonca o par sekund musel i Ott riadne nadávať zrejme rozhodcom ked dostal 10min trest za nešportové správanie :neviem: , ale vzhladom na tieto 2 vylúčenia sa Blues podarilo skorovať i v oslabení po Steen-ovej strele na 2:3, ale do pol minuty padol ďalší gol do prázdnej branky a čo je lepšie ráta sa to i ako gól z presilovky :) čiže 2/4 po dnešnom zápase čo je skvelá bilancia. Síce musí prevládať spokojnosť po dnešnom zápase ale osobne som trocha sklamaný ztých dnešných face-offs
Koivu 8-23 35% :doh:
Coyle 4-10 40%
Brodziak 3-12 25% :hroza:
Granlund 10-16 63% :moj:

Lehtera 10-14 71%
Stastny 11-16 69%
Steen 4-7 57%
Backes 5-11 45%

Hlavne od Mikka a Kyla sa dá očakávať určite viac a nehovoriac otom keby to bol tesnejší zápas alebo by Wild museli dotahovať tak vtedy by to bol ešte väčší kameň úrazu ale po dnešnej výhre to majú chalani odpustené :D
Nepřipadal vám Allen první třetinu takový "vystrašený"? Nebo "nesoustředěný"? Ve druhé a třetí třetině už byl O.K. ale tu první třetinu.. Kór ta první branka.. Nicméně, pořád věřím, že to Blues urvou. Ale musí přidat. Ten výkon v prvním zápase se mi vůbec nelíbil.. Jinak ta vhazování, co tu házel Minnesota1, docela čučím! Kór ta čísla Granlunda mě zarazila (opravte mě, jestli má to buly tak dobré po celou sezónu). :good:
Dobre minnesota, podla planu.
Podla mna Allen odchytal solidne celý zápas nato že to bol tiež jeho debut v PO (nerátajuc tú symbolicku minutu čo už odohral), ono i za ten prvý gol moc nemohol. Ved Zucker vpodstate nabehol do tretiny 1v3 kým zvyšok prestriedaval a predsa len sa mu podarilo skorovať. Dokonalé vyuzitie rychlosti ked obehol Michaleka a dorazil svoju strelu, kým Allen bol ešte pri tyčke po zákroku a medzitým Zucker už skóroval do odkrytej branky a ani Bouwmeester mu nepomohol. + Zuckerovo dokonale zakončenie spoza bránky, máloktorý brankár by to dokázal chytit a tak rychlo sa presunúť k druhej tyčke. Potom bola dlkšia odmlka a nevýrazny zákrok na Zuckerovu strelu ktorá sa mu odrazila od lapačky miesto čistého zákroku, ale odvtedy už chytal sebavedomo a v prvej tretine mal vážnejšie príležitosti už iba Niederreiter ktorý v krátkom slede zaznamenal 2 strely z lepšej pozície a to už bolo všetko. Ale mohol byť trocha otrasený po kolízii s obrancom Michálkom v čase 11:15 Obrázek

Koivu 989-802 55%
Brodziak 338-349 49,19%
Granlund 476-508 48,37%
Coyle 334-384 46.51%
Haula 260-313 45.37%

Veď práve že i tie buly ma dneska docela zaskočili, hlavne u tých spomínaných hračov ako Koivu, ktorý bol jediný s výrazným :plus: na vhadzovaniach, všetci ďalší sú už pod hranicou 50%. Uvidí sa hlavne po viacerých zápasoch ako budú tie face-offs, takto po jednom zápase sa to vpodstate ani nedá hodnotiť a po dnešku nebyť Granlunda, ktorý mierne prekvapil stymi vhadzovaniami by Wild museli vybojovávať puk po 2/3 zo všetkých face-offs.
http://www.foxsports.com/north/video?vid=428525635761" onclick="window.open(this.href);return false;

ked uz si spominal tie vhadzovania

dnes taky skvely cas zapasu a ja si to budem moct pozriet az v pondelok poobede :samovrazda: to bude nekonecne cakanie
Dubnyk je dnes vsade len nie na zapase


Skvělé reakce! jinak dneska Tarasenko show! Prozatím. jen ať to vydrží! :)
Guddy naskočil na náš vagón? :cool:
Přesně tohle potřebujeme. Aby hráči, od kterých se to čeká, dělali to, co se od nich čeká. :yes: Tarasenko. :klobuk:

Dnes to bylo must win a jsem rád, že jsme to zvládli. Uvidíme, co nás čeká v St. Paulu, ale musíme odtamtud přivést minimálně ten jeden zápas, který si Wild odváží od nás.

Let's Go Blues!
honziss píše:Uvidíme, co nás čeká v St. Paulu
tak v MINY verim,ze urvete min jeden zapas ne-li oba dva, Wild letos resp. last zapasy doma nezvlada a vzdy prohravaji o gol,takze verim vam venku vic nez doma :good:
honziss píše:Přesně tohle potřebujeme. Aby hráči, od kterých se to čeká, dělali to, co se od nich čeká. :yes: Tarasenko. :klobuk:

Dnes to bylo must win a jsem rád, že jsme to zvládli. Uvidíme, co nás čeká v St. Paulu, ale musíme odtamtud přivést minimálně ten jeden zápas, který si Wild odváží od nás.

Let's Go Blues!
Dnes bol ale kopec stastia + vyborny Taras a oproti prvemu zapasu rozpacity Cednyk.

Od Blues hokeja to bolo ale dnes daleko, Taras tam nemoze byt jediny. Tato vyhra ale snad da trocha psychicku pohodu.
Finch182 píše:Dnes bol ale kopec stastia + vyborny Taras a oproti prvemu zapasu rozpacity Cednyk.

Od Blues hokeja to bolo ale dnes daleko, Taras tam nemoze byt jediny. Tato vyhra ale snad da trocha psychicku pohodu.
Samozřejmě, že štěstí jsme měli taky, hlavně když se dvakrát kutálel puk za Allena, ale neřekl bych, že by to bylo celkově od naší hry nějak vzdálený. Resp. by mě zajímaly tvý argumenty, čím by to mělo být vzdálený. Hráli jsme dobře, Tarasenko splnil to, co se od něj čeká, Allen odchytal dobrej zápas, je z toho win a já nemám co vytknout.
Krcenie vo vlastnom pasme a a bolo vela momentov, ked sa za modru iba odchadzalo odovzdat puk. Skoda ze nie su nejake statistiky na cas pobytu v utocnom pasme.... blues by vela nemali. A myslim ze nie som jediny, komu to prislo ze Taras bol dnes v utoku jediny, kto hral.

Ale zase ok, v obrane velmi dobry vykon a tesi ma Allen. V prvom zapase mi najprv prisiel taky trocha neisty, uz je dufam ok.

S Wild to ale bude este tuhy boj...
TAKWALK píše:
honziss píše:Uvidíme, co nás čeká v St. Paulu
tak v MINY verim,ze urvete min jeden zapas ne-li oba dva, Wild letos resp. last zapasy doma nezvlada a vzdy prohravaji o gol,takze verim vam venku vic nez doma :good:
:lol2: To vôbec neprichádza do úvahy aby Blues vyhráli obidve zápasy v XEC. Z dlhodobého hladiska bolo vždy oporou Wild hlavne domáce zápasy a nie to ešte v Play off. I ked tie posledné domáce zápasy bolo viacej prehier ale vždy to bolo MINIMÁlNE na remízu ten predvedený výkon.
Ešte horšia situácia po ktorej malo byt vyrovnané pár minút pred koncom :scare:
Inak po impresívnej prvej tretine od Blues kde bolo i kopec tvrdých hitov a obával som sa ako to dopadne ked to bude pokračovat takto ďalej tak už po zvyšok zápasu nič moc nepredviedli. Dubnyk znova ako v prvom zápase tak ani teraz za ten prvý gól nemohol, pri druhom ho Tarasenko prekabátil nečakanou strelou, a nazáver už to bol vabank s otvorenými zadnými vrátkami. Nato že Scandella skorigoval kontaktným gólom tak potom vzávere tretiny až 2x pokazil dost lacno rozohrávku a bol i pri poistovacom gole na 3:1.

Malo by sa to vrátiť do St.Louis za stavu série 3:1 a potom doma uzavrieť sériu na 4:2 :hmm:
No tak to má taky ale souvislost s hrou Wild že jo. Oni maj skvělou tranzitní hru, vezmou puk a šmárujou okamžitě do útočnýho pásma, rozehrávku a celkově přechod do útoku maj strašně rychlej a to pak dělá dojem, že hrajem málo v offensive zone. Třeba v první třetině jsme je přehrávali neskutečně, to ani nevěděli občas co se kolem nich děje, převaha 17 oproti 11 SAT to potvrzuje. Druhá třetina už byla vyrovnanější a ve třetí zas tlačili Wild, protože museli hrát, aby srovnali, tak se dalo čekat že budou chtít držet puk.

A že hrál jako jediný v útoku Taras je hloupost. Já nevím jak ty, ale já nečekám, že každej zápas dají tři hráči po hattricku. My potřebujem, aby ti, od kterých se to čeká, vystoupili z řady a to dnes Taras splnil. Příště to může být někdo jinej. Ten zápas byl dobrý od celého týmu.
Minnesota1 píše: To vôbec neprichádza do úvahy aby Blues vyhráli obidve zápasy v XEC. Z dlhodobého hladiska bolo vždy oporou Wild hlavne domáce zápasy a nie to ešte v Play off. I ked tie posledné domáce zápasy bolo viacej prehier ale vždy to bolo MINIMÁlNE na remízu ten predvedený výkon.
Já si hlavně myslím, že odkazovat nebo hádat něco z tady těch statistik v play-off je úplně mimo mísu, jsou dobré akorát tak novinářům, aby měli o čem psát. :)
skoda toho druheho zapasu, nebolo to zle zo strany Wild, od vyrovnania ich delili len centimetre, ale aj tak ist na domaci lad za stavu 1:1 je velmi dobre a uz sa tesim na tieto domace zapasy, hlavne ten dnesny, ocakavam neskutocnu atmosferu, tazke bude prekonat tu minulorocnu, ale uz dnesny zapas asi ukaze, ze sa to da :wave:
Tohle byl snad ten nejtrapnější výkon Blues, jaký jsem kdy viděl. Dneska hráli hokej pouze Wild, Blues se přijeli sklouznout nebo nevim, co to mělo znamenat. Jestli si takhle představujeme hru contendera, tak to ahoj, čau.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG