Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

HF Questions #10 - Getzo

Seriál rozhovorov z dielne Esema a areka.

Na základe self-nominácie :arrow: http://hokejforum.com/viewtopic.php?p=419895#p419895 sa pripájam do zástupu spovedaných. Dúfam, že to nie je príliš dlhé, že si to niekto prečíta a že hokejfórum bude pravidelne naberať skvelých ľudí, aby vždy zostalo útočiskom správne šľahnutých fanúšikov. :pivo2:


Obrázek



Getzo #10



Pro ty, co tě neznají, zkus se představit. Odkud jsi? Kolik ti je?

Moje meno je Tomáš a som na HF už pomaly inventár. Aj keď na dedkov sa nechytám, sedem rokov nie je málo. Pochádzam z Prešova, metropoly regiónu Šariš (a hudby na Slovensku). Pre bratov skoro Ukrajina, chápeš. O týždeň budem mať 27 rokov, takže už uvediem tento vek a druhý rok pracujem ako fleetový predajca automobilov, prednostne značky s bleskom v znaku. Autíčkari vedia, Renault som chvalabohu obišiel. Predtým som sa od vysokej školy venoval športovej žurnalistike a po škole som pracoval ako editor pre Denník N (pre Slovákov hipsterské SME, pre Čechov ekvivalent MF Dnes?). Popri tom som okrajovo zabŕdol aj do hokejového skautingu, takže napr. poznám osobne (už druhého) najmladšieho skauta v NHL (predbehol ho Geoffrion po tom čo mu v AHL rozbili lebeň a sekol s aktívnym hokejom), ktorý pracuje pre Sabres ( :rev: ) a ďalších. Kontakty som nabral od Ruska až po Kanadu, od novinárov po funkcionárov. Paradoxom je, že najšikovnejší mladí hráči, s ktorými som absolvoval niekoľko rozhovorov, hrávajú dnes do jedného za Toronto Maple Leafs alebo Edmonton Oilers - William Nylander, Mitch Marner, Auston Matthews, Leon Draisaitl a Jesse Puljujarvi.

Záľuby? Motory a šport ako taký, no hlavne horská cyklistika, raketové športy (aktívne) a florbal (semi-aktívne, čoskoro aj trénersky a manažérsky, vyzerá to tak). K tomu umenie - dobrá hudba, divadlo, film, fotografia a príležitostne kniha.

...a manželka, musí tu byť aj manželka. :bac:

Dělal/děláš nějaký sport?

Ešte na strednej boli pokusy o nejakú kopanú, ale dopadlo to leštením lavičky. Stolnotenisové turnaje sa rátajú? To vcelku ušlo. Teraz vyššie spomínaný bicykel, všetko čo má výplet s výnimkou squashu, ktorý veľmi nemusím a ten taký hokej s deravou hokejkou a loptičkou na cedenie čaju. :)

Jak ses dostal k HF?

Toto je veľmi dobrá otázka, na ktorú neviem či poznám jasnú odpoveď. Myslím, že som sem náhodou zablúdil po skončení ságy Kovaľčukovho prestupu k Devils. Našiel som nejaký link v diskusii pod hokejportálom. Nuž a zostal som. Samozrejme kvôli zopár jedincom, ku ktorým sa neskôr pridali ďalší. Spočiatku ma bavili reakcie na môj svojský spôsob vyjadrovania (že neis :giggle: ), neskôr som z toho "vyrástol". Dnes sem zájdem už pomenej, len keď mám čas a chuť. To druhé by sa aj našlo, toho prvého je však stále menej. Tak to však chodí.

Podle čeho vznikl tvůj Nick?

Kombinácia dvoch s hokejom úplne nesúvisiacich vecí. Rýmovačka s mojim priezviskom/příjmením a príhoda s vozítkom Hyundai Getz. Tá prezývka nie je vymyslená a mám ju aj v reálnom živote. Kedysi som na ňu reagoval skôr ako na vlastné meno. :scare: Číslo "5", ktoré som zvykol mávať s ňou je len obľúbené a šťastné.

Čí příspěvky nejraději čteš?

Sú príspevky, ktoré vám niečo dajú aj keď sa o NHL zaujímate viac a dokonca máte s hokejom praktickejšie skúsenosti. Sú príspevky, ktoré vás vyslovene naserú. Sú také, ktoré si ani nevšímate, lebo nestoja za prečítanie. No a potom sú také, ktoré majú inú, spravidla humornú, pridanú hodnotu. Tie mám najradšej spoločne s prvými. Kto kde spadá, to miestne osadenstvo, myslím si, dobre vie.

Znáš se s někým z HF osobně?

ThrashersFan, ktorý ma k novinárčine ako takej celkom náhodne priviedol (za čo mu dodnes patrí veľká vďaka), cepi a Walt, s ktorými som raz absolvoval zápas MS pri jednom pivku, fantomas, ktorého som sem dotiahol z českého Eurofotbalu, kde som svojho času bol tiež aktívny poster, Cathy, ktorú som stretol na zápase našej repre v Košiciach, Joe S., s ktorým som bol na pizzu v Bratislave, a to je tak všetko. Ja som tvor sociálny, takže sa nemám problém stretnúť s hocikým a kdekoľvek. Hoci aj s tými, ktorí ma kedysi nemali radi, ale keby ma osobne poznali, pochopili by. Určite chcem absolvovať nejakú túru so Skorpionom, ale najmä pohovoriť si nielen o hokeji s Andym, petríkom, Sellym a zopár ďalšími zo starej gardy. Mitchom a Revom zas pre srandu králikov.

Fandíš New Jersey Devils, proč právě Devils? A kdy to začalo? Co byl ten impuls?

Začalo to v roku 1994. Kto vie počítať, je mu jasné, že vtedy ešte škôlkar nemal šajn, na čo sa to dal. Vo verejnoprávnej televízii chodil magazín o NHL, kde jednej peknej jari ukazovali zostrihy zápasov z konferenčného finále medzi NJD a NYR. Za Rangers hrala holohlavá prerastená gorila (dnes HHOFer Mark Messier :jn: ) a tí červení... no, proste mali super logo a dresy. A takého toho v maske, čo sa parádne hádzal na všetky strany. Kamarát mal otca v USA a ten mu poslal lacný knockoff Yzermana. Keďže sa pouličný hokej nedá hrať bez dresu, zo starého bieleho trička sa použitím hrubých centrofixiek stal (vtedy domáci) dres Devils. Čuduj sa svete, ono to nejak aj vyzeralo. Dnes by z toho bola fanúšikovská relikvia, keby to stará mama svojho času nepoužila ako handru a nevyhodila ho. :hroza: Dnes je tu len spomienka. Vtedy sa o fandení nedalo v pravom slova zmysle hovoriť. Ale bol to začiatok. O rok na to vraj niečo veľké vyhrali, aj sa to ligotalo. Prešiel rok, dva, tri. Prišli Ferguson babes a Tomáš sa preorientoval na futbal. A zase ho bavili diabli, len tentoraz tí mančesterskí. :cert: Prišlo milénium, Devils vyhrali :cup: znova, v škole sa vo veľkom menili kartičky, bol tu comeback. No a v roku 2003 to vyhrali zas a dokonca so Slovákom! A východniarom! Stále mali rovnaké logo, aj dresy, aj brankára, aj obranu... to je divné. Možno by sa ich oplatilo sledovať. Ibaže prišla puberta a iné problémy. Devils sa tak naposledy, a celkom definitívne, prihlásili o slovo v roku 2008. Tomáš išiel na výšku na západ, času mal habadej a tak začal sledovať. A sledoval a rozčuľoval sa. A stále mali rovnaké logo, aj dres, aj brankára, aj... ale halu mali parádnu, novú! Nuž a odvtedy ma to drží dodnes. Bez výkyvov, bez okolkov. Spätne som zistil, že môj lektor angličtiny dokonca pochádza z NJ. Zažili sme spolu MS 2011 a zápasy USA, spriatelili sa viac v osobnom živote. Prišiel Kovaľčuk, prišlo finále, do ktorého sa nevyvážený tím dostal zázrakom (akým, to nebudem menovať :psst: ). Ten brankár už následne naozaj zostarol, polovica tímu už nestála za veľa, tá druhá ešte nestála za veľa a tréner už vôbec. A kde je fandenie Devils dnes? V krásnych svadobných fotkách :arrow: http://hokejforum.com/viewtopic.php?p=417803#p417803, v srdci, na šiltovke, v drese na gauči. Pri highlight packu, občas pri zázname. Už zriedka naživo. No raz, snáď, keď preplávam oceán (lietanie ne-e :nervozny: ), bude aj to. Alebo keď sa NHL znova rozhodne prísť do Prahy. Zacha to istí. Dúfam. Ja naivka. :plac:

Obrázek


Devils v posledních letech mají na ho*no tým, který navyše zabíjí nejlepší léta Coreyho Schneidra, co tomu chybí?

Prestať skladať obranu na bekoch do tretieho páru, konečne draftovať skutočného prvého beka, ktorý tím v moderne poňatom hokeji potiahne aj dopredu. Resp. minimálne k Spitfires duo (Hall-Henrique) pridať aj niekoho z Boughnerovho víťazného Mem Cup tímu z obrany - Ellisa alebo Carlsona. Že reálnejší je jeho UFA partner Alzner nevadí. Momentálne je v zadných radoch toho k naprávaniu viac (prečo práve Schlemka nechal Shero ísť nechápe dodnes nik).

Všetko sa to vracia k draftu. Neviem, či si to uvedomujeme len my, alebo aj iní fanúšikovia, ktorí toto mali za poslednú dekádu rovnako hrôzostrašné ako my. Keby si človek pozrel list hráčov, ktorých sme poťahali vs. mohli selektovať v draftoch od onoho šialeného z roku 2003, tresol by si rukou o čelo toľko krát, až by si vykonal lobotómiu. :slap: To možno platí vždy pre všetkých 29 tímov, lenže my sme fakt za posledných 10 rokov vyprodukovali minimum hráčov, čo trvalo hrávajú v NHL. V akomkoľvek postavení, hviezda či dríč, na tom nezáleží. Chvalabohu sa už začínajú postupne ukazovať plody práce nového vedenia. Potrvá to však nejaký ten piatok, kým bude tento tím plne konkurencieschopný. Teda nebude v play-off len raz za čas a náhodne.

Komu by jsi fandil když ne Devils? Popř. koho ještě sleduješ?

Odpoveď sa tu každoročne mení. Je jasné a prirodzené, komu by som nefandil. Ku komu chovám sympatie? Ak by ma ešte skôr nechytili Devils, boli by to asi Ducks. Ich súčasné zloženie mi až tak prehnane sympatické teda nie je, ale pre rovnaké dôvody, pre aké sa mi kedysi začali páčiť diabli + duo môjho detstva Kariya-Selanne :cinka: , by som im dal prednosť. Alebo Sharks a na východe Panthers, kde zas istý čas hrával môj najväčší obľúbenec - ruská raketa Pavel Bure. :frajer:

Největší hokejový moment, který se ti vybaví?

"Pálffy, môže ísť dopredu, Žigo poď! Vľavo má Bondru. Tyčka..góóóól...dávame góóóóól!"



Zimomriavky. Zakaždým. Večne.

Ale bohužiaľ aj prehru s Fínmi v súboji o bronz vo Vancouveri 2010. Na ten zápas mi nezazvonil budík. Keď som sa zobudil a povedali mi spolubývajúce čo sa stalo, stratil som reč. Taká prázdnota. A potom to, čo sa stalo Demitrovi. Nikdy som kvôli športovcovi neplakal. Vtedy áno. Toto celé v kontexte je niečo, na čo by sme nemali zabudnúť, hoci je to trpký pocit. :svk:

5 tvých nejoblíbenějších sportovců?

Dwyane Wade, post-KHL Jaromír Jágr, Andre Agassi, Usain Bolt, Peter Sagan.

Sleduješ i ELH a Tipsport Ligu, popřípadě, komu fandíš?

Asi som Slávista, aj kvôli cukríkom, ktoré zbožňujem. :cookies: Veľký klobúk dole ale chcem sňať pred fanúšikmi Hradec Králové. Raz som ich zažil naživo a poviem vám, to je teda paráda. :klobuk: Tak by to malo vyzerať.

U nás som zvykol fandiť Košiciam. Predsa len, bolo to najbližšie mesto, kde sa hrala extraliga. Mali peniaze, mali úspechy. Avšak po osobnej skúsenosti s ich vedením a fungovaním mládežníckych kategórií je toto len dávna spomienka. Dnes, keď sledujem ich zápasy, fandím predovšetkým kamarátovi z Prešova, ktorý za nich hráva. A snáď sa raz pozrie aj do seniorskej reprezentácie, hoci len na chvíľu. :pray:

Jakou hudbu posloucháš a kterou momentálně nejvíce?

Môj vkus prešiel za tie roky veľkými zmenami. Mal som dance obdobie, mal som rock a heavy metal obdobie. V zásade si vypočujem čokoľvek, čo mi rozprúdi krv v žilách alebo naopak taká hudba, pri ktorej zrelaxujem. Dosť som zmäkol. Odmalička som spieval, aj v zbore (mamina "práca"), takže hudobný sluch mám. Muzikanti sa rôznia, ale ak mám menovať obľúbenca, ktorý sa rokmi nezmenil, bol by to Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave). Potom Jamie N Commons (novodobý Joe Cocker), X Ambassadors, Glass Animals, Foster The People, Coldplay, The 1975, The Black Keys, The Bamboos, Kensigton, The Kooks, The Neighbourhood, HAIM, Chet Faker, Troye Sivan, Woodkid, Imagine Dragons, Florence & The Machine či PVRIS (kto má rád americký rock-pop a chce niečo nové, odporúčam). Sem tam nejaká rádiovka alá Pharell Williams, Maroon 5, Ed Sheeran alebo Years & Years, to zas né že ne. Čo je mainstream sa niekedy určuje ťažko a určite som na niekoho zabudol. Á, napríklad Clement Marfo z rapu. Plus raz by som určite chcel na jazzový koncert svetových parametrov.

Z českých kapiel Lucie a Kryštof, zo slovenských je to zas Nocadeň, Fallgrapp, Bad Karma Boy, Billy Barman, Korben Dallas, PARA, Kandráčovci, Heľenine oči a stálice ako IMT Smile či HEX. Zaujímavosťou je, že dve zo zmienených kapiel a v Čechách populárni No Name kupovali odo mňa auto. :tada:

No a speváčka Kristína, ktorá Slovensko a východ reprezentuje po všetkých stránkach so cťou. :tlap:

Obrázek


Guilty pleasure? (něco jako nechutné jídlo, které si prostě musíte dopřát - já např. mám ve skříni sojovku, kterou ucucávám den co den.. nebo to může být činnost, dementní reklama, nechutný rituál apod.)
Nějaký (ne)příjemný komplex z mládí?


Juška (šťava z kyslej kapusty/zelí). Počíta sa to? Aha počkať, deň čo deň. Tak to nie. Len niečo sladké za obedom a niečo slané večer. Som ťažký mäsožravec, ale toto je moja bežná rutina. Kávu pijem nepravidelne, pivo ešte menej. Tvrdé len príležitostne. No a potom dobré jedlo, kde razím zásadu, že je jedno ako to vyzerá, pokiaľ to dobre chutí. Kedysi to bola RC cola a arašidové chrumky. Ani jedno už však nie je čo bývalo. :thumbsdown: Ale nugeta a hořické trubičky zostali :!: Pravda, len sa ťažšie zháňajú.

Komplex? To nie. Snáď prvý rozchod, to zamáva s každým. Tobôž, keď to dievča o pár rokov neskôr skončilo v semifinále Superstar a dnes ju bežne vidieť na obraze. Ale v hlave to nemala v poriadku, takže časom prebolelo. :ciga:

Jste GM týmu X(dosaď si x), máte možnost udělat jednu jedinou věc - vyměnit hráče za jiného, bechnout někoho, upnout někoho, vyhodit trenéra vždy 1:1 - co to bude?

U mňa by to bol práve trejd za podceňovaného Ellisa. Akurát by nemohol nosiť ani #4 (Stevens) ani #6 (Greene). Fantasmagórie typu Hossa, Kopitar a Bergeron (moja svätá trojica) v čierno-červenom radšej nespomínam. :paperbag: Oh wait. A škoda, že z Chicaga nikdy neodíde Quenneville. :wub:

Obrázek


Který tým by si zasloužil, bez ohledu na pořadí a loterii, dostat první volbu draftu? (doplňující otázka - Proč právě Detroit?)

Srandy bokom. Môžem menovať niekoho iného ako Devils? Jasné, domrvil to majiteľ, Lamoriello zosenilnel a Conte draftoval drevákov. Je to "naša" vlastná vina. Lenže všetky tie sezóny, ktoré sme narozdiel od tankérov typu Edmonton a Florida nebojkotovali, by nám mala aspoň raz vrátiť šťastena, ktorej chodíme pravidelne naproti. Oddaní fanúšikovia si kúsok jej kúzla zaslúžia.

Květnová sobota...seš sám doma rozvalený v gauči a v telce běží v přijatelný čas sedmý zápas jistě napínavého finále Winnipeg - Buffalo. Otázka zní: přepneš to na Babovřesky NEBO půjdeš uklízet haraburdí v garáži?

:) páči sa mi, ako táto otázka za rok aj čosi nabrala úplne iný nádych. To by sa bolo na čo pozerať...

Znáš nějaké skutečně slavné fanoušky ´svého´ klubu? Aspoň tři..

Ten týpek zo Scrubs - Zach Braff a sčasti komik Kevin Smith. Inak ale nikto. Radšej však mať málo a skutočných, než veľa samých pózerov, ako majú Kings či Rangers, pupky sveta. Ale pochválim Davida Boreanaza (Bones; Philadelphia Flyers) a Vincent Piazza (Boardwalk Empire; NY Islanders), ktorí aj niečo o hokeji reálne vedia.

Obrázek



Příklepy



Hráč, kterého nesnášíš? Mário Mandžukič... počkať, Chris Kunitz a Corey Perry. Nedá sa menovať len jeden.

Tým, který nesnášíš? New York Rangers, prekvapivo.

Crosby x Ovechkin? Ovechkin, ale to len sympatiami. Kto je lepší hráč, nie strelec, niet sporu.

Tip na krále střelců? Crosby, ale radšej by som tam videl Tarasenka.

Nejhezčí dresy? Mám zvláštnu úchylku pre Arizonu, ale nie. Klasiky sú klasiky a radia sa k nim aj tie naše a žlto-čierne Penguins (prosím nech pri nich zostanú a Sabres nech sa vrátia k dresom z časov Mogilnyho). Z modernejších tie Sharks.

Úplná topka pre mňa boli 2010 Winter Classic dresy Bostonu. Za Bergeronov originál by som zaplatil majland. A spomienky na Thomasa v bránke... Nostalgia.

Obrázek

GM, kterého nemáš rád? Jim Benning. Ten k*rvič prvej triedy vyštval z Bostonu Seguina, nechal všetkých myslieť si, že za to zodpovedá Chiarelli a teraz "implementuje" svoje ťahy na potápajúcej sa kosatke.

Oblíbený GM? Už aj Ray Shero, ale predovšetkým Brandon Shanahan a kto chce oponovať, nech sa najprv zamyslí, čo tá funkcia v praxi zahŕňa.

Tip na vítěze SC? Zbožný asi Washington, lebo by som mu to Oviemu konečne doprial. Realisticky obhajoba Penguins alebo cementovanie dynastie Blackhawks. Rangers raz tá šialená úspešnosť streľby padne a potom príde vytriezvenie. Verím.

Nejoblíbenější film? Len jeden? Čokoľvek od Christophera Nolana, Jasona Reitmana, Davida Finchera a Quentina Tarantina. Bondovky s Danielom Craigom a typologicky filmy Toma Cruisea. Tak si vyberte.

Obrázek

Nejoblíbenější seriál? Boardwalk Empire, Game of Thrones, čerstvo aj Westworld. Čokoľvek od HBO.

Nejoblíbenější song?



A hity Zdena z Popradu. :rocker:

Oblíbený herec/čka? Tom Hardy, Kate Beckinsale


EDIT: doplnená hudba
Film, herec, ťažký mäsožravec, florbal, Zdeno z Popradu :good:
Dal bych i raketové športy, ale minule na badmintonu na mě z vedlejšího kurtu (říká se tomu taky tak? :hmm: ) mávalo malý děcko a ptalo se mámy, co to hraju :paperbag:
Lektor angličtiny mě pobavil - můj byl fanda Leafs :cepi:
Getzo5 píše: Chris Cornell


:klobuk:

..a šťáva z kyslej kapusty je legenda!
Ked sa vratim na Slovensko, tak mozeme nieco spravit. Partakov nie je nikdy dost! :good:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS