Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

[#1] ANAHEIM DUCKS vs. NASHVILLE PREDATORS [#WC1]

Vyvrcholenie sezóny 2015/2016.

Kdo postoupí?

Anaheim Ducks
82%
32
Nashville Predators
18%
7

Pro Tv společnosti je to serie doslova k ničemu, ale hokejově to bude zajímavé...vzpomínám si na sérii 2012, kdy postoupili Preds, ted ale bude vysledek opacný...
martin83 píše:Pro Tv společnosti je to serie doslova k ničemu, ale hokejově to bude zajímavé...vzpomínám si na sérii 2012, kdy postoupili Preds, ted ale bude vysledek opacný...
2011
Perron, Rakell i Vatanen trénujou :oslava: Uvidíme, zda stihnou první zápas, ale jsou normálně v lajnách, jako by měli zasáhnotu do zápasu.
Rickard Rakell said he was in the hospital for six days after his appendix ruptured. Said he felt good in all drills.
Hlavně toto :yahoo:
Ducks practice lines: 57-15-29, 88-67-10, 7-17-33, 16-44-62, 37-22-25. 4-2, 47-42, 24-45, 53-5.
Lajny jako v období, kdy se nejvíc dařilo, oddělení Getze s Pearsem. Bomba, jen Stewart mi neštimuje, tu formu, co měl před zraněním, teď zdaleka nemá. Tak či onak, dvě lajny schopné obě rozhodnout zápas + k tomu shutdonw lajn v úžasné formě, co víc bychom si mohli přát. Teď se jen modlit, aby to klaplo :pray:
Po nejakych 30ti minutach jsem tu chtel napsat pekne peprny komentar k nasemu vykonu, nastesti se ta nase hra v poslednich 10ti minutach trochu zvedla. Jako dali jsme gola z presilovky, Preds ne, fajn, ale nebyt tuplova tak ho urcite nedame. Hoste jsou v PP mnohem nebezpecnejsi a nebyt Gibsona tak stav 2-2 nebude. Nasi snad vyjma pekne solove akce Perrona nemeli v PP nic, zato Preds nas pokazde mackali jak citron. Rikal jsem si muzem byt radi za 2-2, ale nakonec jsme mohli i vest kdyby to McGinn doklepl do poloprazdne branky, ale Ellis je dnes zatim vyborny, mozna nejlepsi hrac na lede. Jestli chceme dnes vyhrat, musime ale poradne pridat, c´mon Ducks :povzbudzovanie:
:cepi: :nervy: :nasraty: :nervy2: :grc: :grc: :grc: :grc: :grc: :nechutne: :paperbag: :hroza:

Pokud tohle nebyl nas nejhorsi zapas v letosnim plejof tak koncime velmi brzy. Nafasujeme kostatka a golfove hole a hure do prdele. Nashville sice rozhodl stastnym golem, ale sel mu ku*va naproti. Jesteze dalsi zapasy neuvidim, pres tyden to nedavam :jn:
Trapas, nijak jinak se ten výkon popsat nedá. Na zranění Mansona a smolný rozhodující gól se nemůžeme vymlouvat, protože nebýt Gibsona, tak ten zápas je prohraný mnohem dřív. Pochytal toho hodně, zvlášť ve 2. třetině, Neal mohl mít klidně hattrick. Úvod jsme úplně zaspali, naštěstí jsme se pak trochu dostali do hry a jak psal Selly, hlavně díky 5 on 3 jsme srovnali. Ve druhé třetině jsme dali gól a pak najednou zlom a začali jsme hrát sračku, Nashville byl lepší a zaslouženě srovnal. Konec 2. třetiny byl pozitivní, ale ve třetí jsme skoro deset minut nevystřelili a pak to korunoval dneska asi nejhorší hráč Despres tou kravinou před třetím gólem.

Takhle hrát nemůžeme, měli by se hoši probrat, tohle je PO a Nashville se skvělou čtyřkou vzadu (Ellis a Josi dneska :klobuk: ), ne žádné Calgary nebo Edmonton. Chyběla tomu rychlost, nasazení, žádný pořádný tlak do brány, propadali jsme v útočném pásmu a pouštěli jsme Nashville do přečíslení. Zlepšit se musí prakticky všechno, snad jen krom, Gibsona. Game 2 je must-win, je to sice furt jen 1 zápas, aleprohrát oba domácí zápasy by byla katastrofa a měli bychom to nahnuté, takže se snad proberou a předvedou jiný výkon.
:hmm: No, tohle by zasloužilo prozkoumání komise, sám nejsem rozhodnutý moc, zda čisté nebo ne, ale byl tam loket, blind side. Manson byl ohnutý, ale zas tak moc ne :neviem:
Dnes budu skoupy na slovo, gery zavolal a bylo hotovo. Ale nasi se tez moc nepretrhli...
Aj tak si myslim ze postupi ANA.
Selly8 píše:Dnes budu skoupy na slovo, gery zavolal a bylo hotovo. Ale nasi se tez moc nepretrhli...
Podepisuju se. Na víc není chuť, jsem znechucený. Je fakt, že to od nás nebylo dost dobré, hlavně 2. třetina, přesto je tu docela silná pachuť z toho, co se dělo kolem. Každý si může udělat obrázek sám, stejně je to asi tak nejlepší.

Každopádně game 3 musí přinést větší effort a jinou kvalitu. Otočili jsme sezonu, otočíme i sérii. Musíme věřit, tenhle tým vždycky pod tlakem začne hrát lépe. Jestli byl game 2 klíčový, tak netřeba říkat, že game 3 je nyní ještě víc. Pokud se vyhrajem, může to být dobrý momentum switch.

Let the Duck Fly! Come kids will strike again! :box:
No vida, ono to půjde. BB se rozhodl, že dá týmu impuls a postaví Andersena. Teď se to jeví jako dobré řešení, Freddie odchytal velmi dobrý zápas. Ani neukázal víc než Gibson, jenom si prostě asi hráči před ním uvědomili, že nemůžou gólmana nechat ve štychu tak, jak nechávali Gibsona první dva zápasy. Přesto velmi dobrý výkon a pár zákroků těžších měl.

Celkově ale zlepšený výkon, pořád to nebylo zdaleka ideální směrem dopředu, ale byl to solid defensive game, Velice dobře odehrané zezadu, před Freddiem jsme nedovolili moc dorážek, vyhrávali jsme daleko víc soubojů po rozích, daleko lepší transition dneska. První třetina dobrá, druhá do gólu na 2:0 zase slabší trochu. Dneska jsme zase měli až příšli vyloučení, ale narozdíl od minule byly správné a nebyly to takové kraviny jako minule. Přesto to musíme omezit, máme sice senzační PK, ale nemůžeme na něj spoléhat pořád.

Vepředu pomohla změna lajn, Horcoff hrál velmi dobře, zlepšili se Perry s Rakellem, Getzlaf, dokonce Stewart 2 body :sok: Největší zlepšení ale bylo ve výkonu obránců, Despres i Vatanen, a dokonce i Bieksa, šli dost nahoru. A Lindholm šel ještě výš, jeho přihrávka před 3. gólem byla parádní, většina beků by to naprala do pásma, ale on to udělal takhle chytře a hokejově hlavně. Poklad.

Každopádně jsme tohle potřebovali, pod tlakem jsme opět začali hrát, takže teď ještě jeden zápas, ať se domů vrátíme za stavu 2:2. Let the Duck Fly! :box:
We're back! :clap: Nějaká oslava ale není na místě, pořád je to teprve 2:2 a musíme teď vyhrát konečně doma, abychom se do Nashvillu vraceli s matchballem. Momentum je na naší straně, z dvou zápasů z Nashvillu si odvážíme skóre 7:1, jsme na koni, takže prostě nic jiného než výhra v game 5 nepřipadá v úvahu. Jestli bude Freddie opět v takové formě a předvedeme podobný spolehlivý výkon odzadu, nemám strach.

První třetina byla podobně jako včera v pohodě, brzký gól a solidní hra odzadu, moc jsme Nashville do ničeho nepouštěli. Celkově 25 minut to byl opravdu dobrý výkon, ale pak nás začal Nashville asi 6-7 minut drtit, byli všude dřív, vyhráli každý souboj, což vedlo k vyrovnávacímu gólu. Hned za minutu ale Sissons odkopl Fowlerovi hokejku, šel ven a i když to Perron (podruhé v zápase) po*ral a ukončil přesilovku, tohle byla změna v momentu. 4 on 4 jsme získali sebevědomí, přitlačili jsme je, měli šance. A když pár minut po tom přišla další hra 4 on 4, padl z toho druhý gól. A za dvě minut další, killer goal, zásah, který Nashville nečekal zřejmě, podobně jako v game 3 v 2. třetině.

Třetí udržovací, i když jsme si mohli odpustit některá vyloučení, 2 celkově (obě pro Garbutta) byly docela nesmyslné, ale co už, během sezony jsem si zvykl, že trávíme půl zápasu v oslabení. Ale jinak dobrý výkon, Getzlaf parádní, Rakell roste zápas od zápasu, překvapivě i Thompson super. Hlavně ale skvělý výkon beků, Lindholm jako vždy top, Fowler, Vatanen a dokonce i Bieksa (!!!!!). A speciální pochvala pro checking line a pro BB. I když má Nashville výhodu střídání, BB se snaží cio nejrychleji na Johansena poslat Keslera se Silfem a Cogem a ti jim od game 2 absolutně nic nedovolili a dneska přidali čtvrtý gól.
Ti nasi Svedi :slintac: . Radost pozerat ako rastu.
harold píše:Ti nasi Svedi :slintac: . Radost pozerat ako rastu.
A to Larsson, kterému bude teprve za týden 19, vede s Frolundou ve finále švédské ligy 3:1 na zápasy a hraje top 4 minuty, to bude další do sbírky :jupi: Bobova úchylka na Švédy se vyplácí.
Ani mi to finále nepřipomínej :? , Holmstrom zraněný (10gp, 2+4).
Tak se to povedlo, obrat je na světě. Ještě to dotáhnout v Nashvillu, kde jsme zatím dvakrát zahráli skvěle. Včerejší domácí zápas byl dvě třetiny zas docela bídný, ale Freddie hodně podržel a přiklonilo se k nám i štěstíčko trošku. Po gólu Johansena už jsem začínal mít chmurné myšlenky, naštěstí jsme se dočkali taky někdy pořádného lucky bounce a ihned srovnali. Klíčovou úlohu sehrál u toho gólu skvělý forcheking Garbutta a dobré vystoupení Vatanena, pak už už luck jako prase.

No a za chvíli gól kdo jiný, než všudepřítomný Ryan Fucking Garbutt AKA Garbage, zřejmě náš nejlepší útočník včera, sice opět trošku luck, ale zkusil to a Rinne chyboval. Ten tah hodit ho ke Getzlafovi místo Stewarta se BB povedl, z nenáviděného zmrda z PO 2014 v hrdinu Ducks. Jak se říká, from zero to hero :klobuk:

Třetí třetina už byla lepší, hlavně v opět demonstrace nejlepšího PK v NHL, na jehož konci se Vatanen vracející z trestné dostal do úniku a zbytek už znáte. Když jsme u PK, tak dneska fakt nejlepší zápas co se týče disciplíny, dvě třetiny bez oslabení, to je docela nezvyk. Nashville sice snížil a vypadalo to, že se chystá k závěrečnému tlaku, to by ale nesměl mít v týmu idiota jako Ribeiro. Nejenže je to o parník nejvíc useless útočník Preds v celém PO, ale 3:34 před koncem zbytečně seká v útočném pásmu a sebral Nashvillu šanci srovnat. Po několika mizerných PP se nám totiž podařilo tuhle hned využít. Pak už jen EN korekce.

Jako výkon nic moc, ale who cares. Vyhráli jsme, dokázali jsme konečně vyhrát doma a věřím, že v Nashvillu to ukončíme už. Sedmý zápas doma je strašák, tak daleko zajít nechci teda :scare:
Ryan Getzlaf (0-2—2) moved within one point of becoming the first player to record 100 career playoff points for @AnaheimDucks (29-70—99).
:klobuk: :good:

Let the Duck fly! :box:
Už je to tady. Deja vu z minulých let a vintage Core Perry z PO 2013 bez jediného gólu. V zápase, kdy jsme hráli ho*no a nebylo moc šancí, musí nejlepší střelec takovou příležitost, jakou měl ve třetí třetině za stavu 1:2 využít. Aspoň to přizná.
Perry: "You can make all the excuses you want. I put a lot of pressure on myself, and I need to bear down on my chances."
Těžko můžeme pomýšlet na úspěch, když náš nejlepší střelec nemá ani gól, má jen 4 áčka, z toho tři v přesilovce a při 5 on 5 jsou s Rakellem u každého gólu Nashvillu skoro, dneska u obou zase. Rakell je po tom slepáku slaboučký, musíme hodit Perryho ke Getzlafovi a vydolovat z něj něco, Rakell to z něj momentálně nedostane.

Další věcí je, že Rinne nebysl vůbec jistý (pustil další sofťák) a my jsme ho vůbec neprověřili, jak poznamenal kapitán, málo net front presence.

Kdyby mi někdo za stavu 0:2 řekl, že to bude v 7. zápase, asi bych byl i rád, ale teď se bojím víc než za stavu 0:2. Je pravda, že dost hráčů je nových a nezažilo tyhle krachy v domácích game 7, ale dost z nich zažilo všechny 3 výpadky, někteří dva, něktěří třeba aspoň jeden. V tom týmu to podle mě je, není možné, že počtvrté v řadě takhle nezvládnou game 6 na ukončení série. Nejhorší venkovní zápas v sérii.

Doufám, že pokud vypadneme, odejde aspoň BB, ale ani tomu nevěřím, takže bude vypadnutí katastrofou a nebude na něm nic pozitivního. Ale když už Blues po třech selháních překročili svůj stín, můžeme po třech selháních překročit i my. Děsně se bojím, ale musím věřit, že to zvládneme konečně :pray:
Bruce za dvere. :a_von:
Uz to nie je ani vtipne ani smutne. Len nudne...
I když se mi do toho nechce, přemůžu se a něco sesmolím. Nebudu ale zastírat, jak moc to bolí, nebudu si hrát na tvrďáka ani to zlehčovat, i když i to je cesta. Tohle prostě obrovsky bolí a jsem z toho úplně v hajzlu. Ani žádný vztek už, jenom smutek. A i když jsem to mohl čekat a dělal si srandu, že to přijde, stejně prostě jako fanoušek věřím ve výhru vždycky a prohrát počtvrté za sebou stejně, to je na mě už trošku moc. I když byste si mohli říct, že jsem zvyklý, na tohle se zvyknout opravdu nedá.

Pokud mám něco napsat k zápasu, tak snad jen to, že to vůbec nebylo tak špatné jako předchozí 7. zápasy s Kings a Hawks, jeden nešťastný odraz před 1. gólem, pak druhý gól a bylo vymalováno. Věřím, že do toho dali všechno, šance tam byly, ale prostě nám nebylo přáno, tohle je snad nějaká kletba už nebo co.

Kdybych měl vybrat zlomový bod série, nebyl by to ani dnešní zápas, ani game 6, ale zřejmě to, že jsme nedokázali doma vyhrát jeden ze dvou prvních zápasů. Sice jsme otočili, jenže naše PO série se prostě dělí na 5+2 (s výjimkou série s Dallasem 2014 v 1. kole). Ten největší problém není ani samotný game 7, ale to, jak brutálně nezvládáme game 6, rok co rok. A game 7 je kapitola sama pro sebe, to je prostě BB kletba (1:7 - všecko doma).

Prohru v sérii můžeme svalovat jen na vlastní výkony, které prostě nebyly dost dobré, tak moc je to jednoduché. Kvalita v tom týmu je daleko lepší než v Nashvillu (především depth), ale Nashville hrál to, co má, my ne. Kromě dvou skvělých venkovních zápasů jsme prakticky nic nepředvedli, 5. zápas byl trochu dílem štěstěny, ale ok, dokázali jsme otočit zápas. Ale nemůžu si prostě říct, že bych byl spokojen s výkony, které jsme podávaly, v 5 ze 7 zápasů bych řekl, že to prostě byla bída a bylo to málo. Vinit tedy můžeme jen sebe, celá série byla jenom o tom, zda zahrajeme nebo ne, o ničem jiném. Zní to možná neuctivě k Nashvillu, ale není to tak, já je respektuju, respektuju jejich kvalitu, ale přeci jenom pořád myslím, že jsme lepší tým. Bohužel jsme to neukázali.

Kdybych měl zhodnotit hráče jednotlivě, tak pár jich vyzdvihnu a pár pošlu do horoucích pekel.

Pochvaly

Určitě Andersen, který nás vrátil do série a chytal výborně. Dále Lindholm, poslední zápasy to byl zase on, snad o 3 parníky jednoznačně nejlepší obránce v týmu, jeho hockey sense je úplně jinde než u zbytku obránců v týmu. I za cenu toho, že by se měl někdo pustit, tak jeho podepsat musíme (ale to už zabíhám jinam, to pořeším pak v topicu později). Dala by se pochválit shutdown lajna Cogliano-Kesler-Silfverberg, až na game 1 vymazala Johansena s Nealem a dokázala dávat góly, Kesler zas v game 7 (stejně jako loni) jeden z mála ok. A Getzlaf až na to hloupé vyloučení v závěru taky dobrá série.

Průsery

Nerad bych házel vinu za celou sérii na jednu hlavu, je to týmový sport, ale těžko můžeš uspět, když tvůj nejlepší střelec a nejlépe placený hráč hraje takové ho*no. 0+4 (3 body v PP), -7 (jasně, +- je shit statistika, ale když je skoro u všech gólů soupeře, chválit ho nemůžu). Netrefil absolutně nic, zmar byl vidět i dneska, kdy těch šancí zase bylo dost a nic. Stává se mu to až moc často. 2013 1. kolo s Detroitem - Corey Perry také bez gólu, tohle byl vintage Perry z té série. Deja vu jak hovado.

Velkou vinu za jeho výkony bych ale rád hodil na hlavu i BB. Chápu, že rozdělení Getzlafa s Perrym fungovalo a dalo nám větší depth. Ale k čemu nám byl proti Preds, proti kterým bychom v bottom 6 měli mít zrovna převahu. Jasně, Getzlaf docela fungoval, tak se to nechtělo měnit. Ale bylo jasně vidět, že Rakell, který byl po slepáku značně oslabený a nehrál dobře, z Perryho jeho top výkony nedostane. Navíc, když na druhém křídle hráli McGinn nebo Thompson. Proč alespoň po tom 6. zápase BB nepřišel s touhle variantou. Proč to udělal až poslední třetinu. Nashville hodil všecky esa do 1. lajny, na které naskovala shutdown lajna, nebyl důvod mít je pořád odděleně. Nerozumím tomu prostě. Další nezvládnutá situace od BB.

Než se definitivně pustím do kritiky BB, zmíním ještě Desprese. Na jaře už po tom otřesu hrál dobře, takže když pak před PO chyběl kvůli opakovaným symptomům, nečekal jsem, že jeho návrat bude takový průser. Nejhorší bek, přehrál ho Bieksa i nezkušený Theodore, který taky nehrál moc dobře. Korunoval to dnešní výkon, kdy byl spárován se Stonerem, který měsíc nehrál a ejhle, oba zašaškovali u úvodního gólu. Nezbývá než doufat, že mu pauza pomůže, dá se dokupy a vrátí se jako hráč z minulého PO, protože jinak bude ta jeho nová smlouva průser.

Definitivní konec BB

Tohle už Bruce nemůže přežít, prostě nesmí. Tady ani nejde říct, že by šlo o unáhlení se, já ho vyhazuju od loňského výpadku s Chicagem a to tenhle je ještě horší. Murray mu věřil, jasně, dal finále konference (přes Jets a Fames, wtf, tohle bylo PO?). Ale ok, ještě jedna šance. Ještě víc jsem se divil, když byl trpělivý a nechal jej i po tom hrozném startu. Budiž, dokázal ten tým zvednout, i když spíš jen hráči začali po Murrayho vánočním proslovu hrát to, co měli. Aniž bych chtěl tady brát kredit BB, ani ho nepřeceňuju.

Každopádně PO je už jen vrcholem ledovce. 4. rok v řadě totéž, to není náhoda a nedivil bych se, kdyby sami hráči v něj neměli důvěru. Tohle fakt není normální. Ten tým má to jádro vynikající, nepotřebuje žádný rebuild, nebudu nikoho vyhazovat nebo říkat, ať se vymění na základě pár zápasů. Potřebuje ale svěží vítr na lavičku. A tím nemyslím posunout MacLeana z asistenta na hlavního kouče. Tím by se podle mě moc nezměnilo. Chce to někoho nového, nedokážu říct koho, jestli zkušenost nebo zkusit někoho neotrkaného, na to je teď čas, každopádně čas, který měl vyhrazen BB, se musí nachýlit ke konci. Jsem mu vděčný za to, jak moc mě jeho tým v ZČ bavil několik let. Zároveň tam ale je pachuť z těch PO neúspěchů.

Show must go on. We'll come back even stronger. Let the Duck fly! :box:

Obrázek :hroza:
K tomu co napsal Tomasinho myslim neni treba nic dodavat :klobuk: . Potom co letos predvadela Villa me tohle opravdu rozhodit nedokazalo, jediny Vsetin mi aspon delal radost. Jen dodam jednu vec...Nemuzu si pomoci, ale prislo mi ze ti nasi hrali v prumeru tak na 50%. Hraci Preds byli hladovejsi, tvrdsi a za postupem sli mnohem vic ne z my. Uz jen ze statistik hitu vyplyvalo hodne, vetsinou jsme my ten tym co druheho poradne sereze, ale ted to bylo naopak. Jestli uz se chteli kluci zbavit Bruce nebo zatim bylo neco uplne jineho nevim, ale Preds jdou dal zaslouzene ( akorat ta tlacenka sudich v game 2 ma mirnou pachut ), chteli proste vic.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS