Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

[#2] LOS ANGELES KINGS vs. SAN JOSE SHARKS [#3]

Vyvrcholenie sezóny 2015/2016.

Kdo postoupí?

Los Angeles Kings
69%
25
San Jose Sharks
31%
11

V prvním zápase zasloužená výhra Sharks, skóre mohlo být i výraznější, Kings dali první dva góly se štěstím po nahození puku zpoza branky a odrazu od obránců za Jonese. Lewisův gól v oslabení byla ovšem klasika. Jinak Kings nezvládali zpomalovat a zachytávat rozjetého soupeře, přišlo mi, že prohrávali většinu soubojů u mantinelu jak v obranném a tak i v útočném pásmu, několik gólů padlo po čiště prohraném vhazování ve vlastním defenzivním pásmu. Až poté, co se Sharks po čtvrtém gólu stáhli před vlastní branku, začali být Kings víc vidět a v posledních minutách nechybělo k vyrovnání mnoho.

Quicka bych z gólů nevinil, pochytal toho dost i tak, i když ho několikrát museli zachraňovat spoluhráči (Doughty, Brown). Celkově ovšem hráči Kings před Quickem připomínali dopravní kužely a nestačili se za protihráči ani ohlížet. Až bych řekl, že pro Kings docela typický vstup do playoffs, alespoň co se posledních dvou prvních kol týká :)

Pochvalu zaslouží Brown, který se choval jako správný kapitán a přišel mi snad nejaktivnější. A čtvrtý útok, který si vypracoval asi největší šance Kings, bohužel ani Andreoff, ani Clifford nedokázali Jonese překonat.

Rozhodčí jsou hodně úzkostliví, nejsem si jistý, jestli je nutné většinu z těch potrestaných faulů zrovna v playoffs pískat.
Parádní, objektivní hodnocení sidney77. Jen pár postřehů ode mě. Po drtivém nástupu Kings se Sharks postupem času otřepali a přebrali otěže zápasu. Vedla se férová bitva po mantinelech s nespočtem soubojů. Sharks zahráli výborně střední pásmo. Ukázali nebezpečnost v přesilovkách. Pavelski jasný difference maker. Quick se musel hodně ohánět a dost podržel. Clifford měl na hokejce jasné vyrovnání a v poslední minutě a půl to tam taky slušně lítalo, ovšem ne na bránu. Na další vývoj této série se hodně těším a třeba i vyjde můj tip LA v sedmi.
Kings nejspíš přijdou o Martineze, v prvním zápase hrál jen něco přes 11 minut a v poslední třetině se na ledě neobjevil vůbec. Jeho předchozí tajemné zranění je zřejmě vážnější. Z farmy už byl povolán obránce Kevin Gravel, který si dres Kings vyzkoušel v této sezóně v 5 zápasech.

Otázka je, komu dá Sutter přednost, zda Gravelovi nebo zkušenějšímu, ale ve vlastním obraném pásmu nepříliš stoickému McBainovi. McBain je ofenzivnější, takže může nahradit Martineze lépe než klasicky defenzivní Gravel, ale prostě vzadu je to od něj divočina. Scuderi i přes to, že Kings točili víceméně 5 obránců, odehrál jen něco přes 15 minut, tedy po Martinezovi nejmíň z celé obrany, byť je vynikající v oslabení (Hertlův gól jde ovšem asi na jeho konto). Pro defenzivně orientovaný tým to nejsou zrovna příjemné vyhlídky.
Že by se dnes chystalo překvapení? Gáborík začal dnešní trénink s Kopitarem a Lucicem. Martinez na ledě není.
Gáborík nastúpil ale prd z toho. Pavelski je zabiják :poklona: . Sharks potvrdili že vonku sú top tím, ale aj napriek tomu je vedenie 2-0 príjemné prekvapenie. Doma im to až tak nejde, snád vyhrajú aspoň 1, najlepšie ten prvý a potom už ich nejako doklepnú. Pome Sharks :wave: . A všetci tí NHL "odborníci" čo videli LA vo finále :hehe: , síce ešte nie je ani zdaleka koniec, ja som oslavoval postup SJ aj pred 2 rokmi, ale taký choke sa už nemôže zopakovať, aj ked pri mojich jinxerských schopnostiach :hmm:
:jn:
Z pohledu Kings je to hodně špatné, v obou zápasech se do hry dostali až ve chvíli, kdy se Sharks zatáhli a rozhodli se bránit vedení. Sharks zatím dokážou neutralizovat breakeouty Králů, tedy obvyklý způsob, jak rychle překonat střední pásmo a dostat se do útočného. Kings pak nemají jiný efektivní způsob, jak se do pásma dostat a hlavně se v něm usadit. Všechno potom z jejich strany vypadá neuspořádaně a upracovaně.

K jednotlivcům nemá smysl se nějak vyjadřovat, Kings nefungují jako celek, neprohrávají kvůli individuálním chybám.

Co je pozitivní, Kings se v každém zápase drželi na dostřel a nelze říct, že by neměli i šanci na vyrovnání. Kings musí Sharks zneklidnit, samozřejmě nejlépe výhrou v dalším zápase (co také jiného, těžko počítat s dalším zázračným obratem). Je potřeba aktivovat vzpomínky na minulá selhání, Sharks pak nebudou tak aktivní, budou opatrnější a Kings budou schopni hrát svou hru.
dobře je prášíme,Pavelski a Burns to jsou zabijáci,doufám že nám to vydrží a doma potvrdíme.. :wave:
2-0. Super start, kterej jsem tak uplně nečekal, ale je to tam! Hlavně to teď nepodělat. Jones zatim pro mě nejlepší z našich, dodává týmu sebevědomí, klid, což se projevuje na výkonech borců před ním. Ale nepředbihejme, všichni ví, jak to dopadlo minule. AŽ budou 4 W tak fakt uvěřím. Kings nám to zadarmo nedají a budou ještě hodně kousat a s ohledem na to, že jsme doma docela jaloví, klidně to muže být ještě drama. Ja už jsem z minulosti poučen :-D takže 2-0 fajn ale je to nic.

Jinak se mi zdá, že se poněkud hledá Kopitar, což je samozřejmě pro nás jen dobře, ale čekám od něj víc. Dneska nej byli borci se 70 na zádech - Toffoli-Carter-Pearson, kteří byli opětovně spojeni a zlobili.

Ještě se pozastavim u Thorntona. Když odhlednu od toho, že je to můj nejoblíbenější hráč, tak dneska zas potvrdil, že letos mu to prostě jde. X let je považován za hráče na základní část, který se v zápasech kde o neco jde neprosadí a ono to tak skutečně bylo a s příchodem PO se Jumbo stal neviditelným, což mu jako kapitánovi bylo pochopitelně předhazovano a patřil vždy k hlavním vyníkům neúspěchu Sharks ve vyřazovacích bojích. Už je to (snad) jiné nebo mi to alespoň tak přijde. Už na něm neleží ta tíha odpovědnosti - nemá "C" a myslim, že je to tak i lepší. Pavelskimu ta role očividně sedí a užívá si to. Letos je hlavně vidět Jumbova hra směrem dozadu, což i dnes několikrát předvedl. Někteří hráči zrají jak víno. Nebál bych se Thorntona přiřadit ke kandidatum na Selke. Ale to uz je na jiných.

Jinak teprve nedávno jsem toto forum objevil, a zjistil jsem, že už to tady funguje pěknou řádku let, tak nějak od doby co jsem se o NHL začal zajímat trochu víc než jen hraním NHL od EA Sports. Vim, je to asi delší a možna trochu mimo, ale snad to nevadí. Kdo se dostal až sem tak gratuluju :klobuk: To by bylo na úvod ode mě vše. Doufám že tady nějak zapadnu.
Až teď jsem se dostal ke statistice střel, jestli jsem měl dojem, že to Kings dnes létalo až podezřele často mimo (zvlášť si vzpomínám na jednu přesilovku a Doughtyho opakované pokusy do rohu kluziště), čísla to potvrzují, z celkových 87 (!!!) střel šlo na Jonese 27, 28 jich bylo blokovaných a plných 24 šlo mimo. Je těžké Jonese v brance rozhýbat (což se naopak Sharsk vůči Quickovi daří dost dobře), když toho jde tolik mimo, takhle se mu rozhýbají jenom oči. Bylo vidět u jediného úspěchu Kings, že ani on nezůstane v klidu na nohou, když se to na něj začne valit ze všech stran.
Tak jsem se dneska taky obohatil o play-off zápas LAK vs. SJS. Musím říct, že žraloci na mě udělali velký dojem, hráli velice organizovaně, soustředěně po celý zápas a až na několik závěrečných minut byli lepším mužstvem!
Vyloženě dominoval Pavelski a i gólman Jones předvedl sebejistý výkon!
Základ je položený! Parádne dva zápasy, v utorok ráno treba vyhrať!
Pojďme si proto!!! :povzbudzovanie: Dneska očekávám, že nás Kings budou řezat hned od začátku. Pro ně už je to defacto must win, ikdyž ať chcu nebo ne furt mám jakousi pachuť z toho našeho posledního měření sil, kdy jsme to nakonec fakt projeli (ještě jsem na to nezapomněl, byť už je to nějaký ten pátek, možná to je i tím, že jsme minuly rok nepostoupili). 3-0 zní lákavě ale asi bych byl radši kdybychom dnes rupli a bylo to 2-1 :giggle: ale ne, dělám si srandu, co bych to byl za fandu. Dnes to musíme urvat ať to stoji, co to stoji. Mám sice trochu obavy, z toho domácího prostředí :nervozny: kde jsme letos hráli jak ponocní, na druhou stranu kdy jindy to zlomit, než právě v PO. LA by měli nadále postrádat Martineze. GO SHARKS GO!!! :fan:
Tak to bylo o fous, Kings od druhé třetiny rezignovali kromě jedné přesilovky na konci druhé části na jakékoliv útočení, věnovali se spíše bránění, ale vyšlo to. Sharks nebyli až na začátek zápasu a přesilovky ve 2. a 3. třetině až tolik aktivní jako v obou zápasech v LA, takže místy to byla hodně velká nuda a uspávačka. I statistika giveawayů se tentokrát otočila ve prospěch Kings (8-17).

Kings zaslouží velkou pochvalu za hru v oslabení, i když Sharks ten jejich systém 1-3-1 umí dokonale a občas nechybělo mnoho. Quick vypadal klidněji než v předchozích zápasech, stejně tak obránci, kterým se tolik předtím nedařilo, hlavně Schenn. Na druhou stranu McBain odehrál jen necelých 6 minut a McNabb, který se hodně zasloužil o první gól i první přesilovku Sharks, odehrál 10 a půl minuty.

Papulovať nad ofenzivou Kings po vyhraném zápase nebudu, ale je potřeba přidat, dnes to vyšlo, ale těžko nadále spoléhat na podobný průběh. Nicméně i když se spíše v této sérii mluví o skvělém útoku Sharks, nutno poznamenat, že už v předchozím zápase měli Kings více brankových příležitostí a především více high-scoring příležitostí, kdybych tu statistiku neviděl, vůbec bych to po zápase neřekl. Problém je, že Kings těch šancí spotřebují mnohem víc než talentovanější Sharks, byť dnes naopak dávali lekce z produktivity upracovaní Králové.

Btw. Sharks v každém z dosavadních 3 zápasů skórovali hned při své první střele.

A ještě jedno btw. Pokud se nemýlím, byla to historicky vůbec první prodloužení mezi těmito soupeři, které vyhráli Kings!
sidney77 píše:...
Predovšetkým ste absolútne kontrolovali neutral-zone a Darryl Sutter vás dokázal udržať po celý zápas 100% koncentrovaných. Oproti minulým zápasom tam nebolo také množstvo cheap shots a ten "nudný" prejav je presne to, čo by malo byť vašou cestou k víťazstvám. Jednoducho playoff hockey v podaní playoff teamu.
Brown :cinka:
:-D
Přesilovky. Víc netřeba dodávat.

... aspoň v tuhle chvíli.
Dnes by to mohli Sharks zakončiť :wave:
Je to taaam!!! Neskutečné... Tak trochu jsme (konečně) překročili LA coby svůj vlastní stín :clap: první třetina výborná z naši strany, skvěle zahraná oslabovka... Akorát ta 5 na 3 to byla fakt bída :thumbsdown: kings to to zahráli mazacky... Ve druhé jsme odskočili na rozdíl 3 branek a „zdálo" se být hotovo... Jenže jak uz jsem několikrát říkal Kings se nikdy za žádného stavu nevzdávají a zaslouženě vyrovnali.Přiíště už by se nam taková lážoplážo hra nemusela vyplatit :nono: Zaplať pánbůh za našeho kapitána, kterej vždy zapne když je to nejvíc potřeba! Donskoi, Tierney a Karlsson premiérové góly v PO :klobuk: Coutureova lajna za mě dnes jasně nej Couture dnes 3 ačka, strašně nenápadnej hráč co je ve stínu Pavelskiho, Burnse či Thorntona ale velmi platný, takový štírek. Ještě bych zmínil obětavost! Dneska jsme tam pa dali na hubu a to doslova (29 ku 11 co se zblokovanych střel tyče). Furt tomu nemůžu uvěřit :yahoo: Před sérii nam věřil málokdo, ale my jsme to dokázali.
Nezbývá než pogratulovat Sharks a klidně jim i popřát, aby to už letos dotáhli až do konce, to mi vadit nebude.

Na nějaké rozbory nemám vůbec náladu, jen bych k tomu asi řekl, že zatímco Kings v célé sérii hráli svou hru víceméně vždy tak 20 minut, Sharks zbylých 40 a to nejspíš rozhodlo. I v těch 20 minutách za zápas Kings dokázali, že když chtějí, jsou schopni toho dokázat dost a dost, ale celkově to prostě bylo málo. Ať je vina v hlavě samotných Kings nebo systému Sharks, který hru Kings dokázal otupit a neutralizovat.

Po hodně dobré sezóně mi zbyla v ústech dost hořká pachuť :cry:
Je to tam! :yahoo: Výborná prvá tretina, no za stavu 3:3 som sa bál, či to Kings neotočia a nenakopne ich to celkovo v celej sérii. Napokon sme to ale dotiahli do víťazného konca, konečne rozhodla zápas aj iná formácia. Coutureho lajna dnes super, Logan je vo forme a to je výborne do ďalšieho kola.
Creeper píše:LA in 6.
#jasemtonerikal :giggle:
Gratulace Sharks :yes:
Můj tip byl 4:3 pro Sharks. A sardinky to zvládly daleko dříve. Velká gratulace! :)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS