Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SCF: [#2] PITTSBURGH PENGUINS vs. SAN JOSE SHARKS [#3]

Vyvrcholenie sezóny 2015/2016.

Kto to vyhrá?

Pittsburgh
26%
9
San Jose
74%
26

Tak já to mám tak, že ve finále hrají dva ze tří mých nejneoblíbenějších klubů, už tam chybí jen Chicago. Super finále :lol2:

Když už nic, tak to přeju Romanovi, ten je od nás.
první zápas jasně v režii Pens.. SJ hrálo jenom když prohrávalo, při vyrovnanym stavu dominovali Tučnáci... rozhodovali podle mě zkušenosti.. SJ vypadali rozklepaný (těch situací, kdy SJ hráči nezpracovali nebo nechali za sebou naprosto jednoduchej puk bylo vela.. celkově hráli moc staženě a obezřetně :hehe: ), zatímco Pittsburgh připravenej a natěšenej... pro Žraloky pořádnej wake up call.. první zápas udal tempo.. jak na to kluby odpoví? Jestli chce SJ vyhrát, tak musí začít hrát daleko lepší hokej.. je to v jejich silách? uvidíme už brzo (ačkoliv každá série začíná až když někdo prohraje domácí zápas, jet do kalifornie se skórem 0:2 by už taky dost dobře mohlo být nezvratielný)
Tak tak.. ted by to chtelo od nas ten klasickej killers instinct. San Jose urcite zapne na vyssi stupen, v game 1 prilis nenadchli a zaslouzene to bylo pro nas. Mit to 1:1 po domacich zapasech sice neni tragedie (zatim jsme to tak meli pokazdy), my jsme schopni hrat i venku.. ale urvat tenhle zapas by bylo fantasticky. Snad to nebude z nasi strany lezerni, musi tam opet byt 100%ni urgence, pak verim ze se nam Sharks nevyrovnaj.
Atlantik píše:.. ale urvat tenhle zapas by bylo fantasticky. ..
Tak ja taky doufam, ze si mince jen spletla strany :yes:
Chozé Chozé :hroza: Minule to po*ral Burns dneska to totálně zmatlal Polák :giggle: Bohužel Pens tyto chyby dokáží zkušeně potrestat. První zápas doma Sharks musí vyhrát nebo je konec :thumbsdown:
Souvislejší tlak si vytvoří pouze první útok Ploutví a to je málo. U Pens může rozhodnout v podstatě každý útok.
Nerad to píšu, ale ta hra nelétavců, je momentálně absolutně skvělá, fakt :klobuk: , ten pohyb a nasazení :shock: ....
ani si nedovedu představit, že by jsme na ně narazili, to by nás rozdrtili ... :-(
Škoda no ale Pens zaslouženě. V těch nejdůležitějších chvílích umí zápas rozhodnout spousta hráčů. Když připočteme strašnou formu Sharks doma. Bude to The worst winner of SC za poslední dekádu :(
Je mi blivno.Bohužel.
Nech ich akokoľvek nemám rád, tak jedno sa im ale musí nechať. Tie ich domáce dresy to je nádhera :slintac: snáď najkrajšie z celej ligy. Dúfam, že aj vonkajšie sa od novej sezóne prerobia na ten štýl, čo chystá sa niečo také?
vrabejka píše:Škoda no ale Pens zaslouženě. V těch nejdůležitějších chvílích umí zápas rozhodnout spousta hráčů. Když připočteme strašnou formu Sharks doma. Bude to The worst winner of SC za poslední dekádu :(
Ano, zaslouzene, uplne zaslouzene.. V chatu jsi ale psal, ze Sharks nas drti :lol2: A pak jsi psal ze Sharks vyhraji tyhle 4 zapasy a ze fans Pens jsou arogantni ze uz mluvi o SC. Ted uz i ty mluvis o Pens jako o vitezi SC.. ale samozrejme nejhorsim za posledni dekadu.. proste kdyz uz ti nicime sny, tak si alespon kopnes na zaver. Chlape, jdi se lecit, delas tu ze sebe cirkusanta. Je to zbytecny.
Sharks mě zatím v těch dvou zápasech celkem zklamali, čekal jsem mnohem větší nasazení... Penguins si, alespoň z toho, co jsem viděl, ta dvě vítězství zasloužili víc a taky je mají :) . Jinak musím říct, že se mi Hertl docela zamlouvá, je to jeden z mála (společně se zbytkem první řady), co znamená pro bránu Pens nebezpečí. Souhlasím s názorem, že pokud nyní Sharks nevyhrají první domácí zápas, je rozhodnuto.
vrabejka píše:Škoda no ale Pens zaslouženě. V těch nejdůležitějších chvílích umí zápas rozhodnout spousta hráčů. Když připočteme strašnou formu Sharks doma. Bude to The worst winner of SC za poslední dekádu :(
worst :-D SC vyhraji Pens a pak pry jeste jeden dostane Kindl, jakozto nejplatnejsi hrac PO. A od dalsi sezony uz bude samostatny Kindl team a sam si bude vybirat, kdo bude v jeho mancaftu hrat.
Before the winning goal, Crosby huddled his teammates on the ice and choreographed the following offensive zone faceoff play.

Crosby told his teammates that he would win the faceoff back to defenseman Kris Letang. He told rookie winger Conor Sheary to go to the boards. Crosby then told Letang to give the puck to Sheary and he would take the shot.

“’Sid’ came up to before the draw and told me to line up on the wall,” Sheary said. “We hadn’t really done that before. He said he would win it back and Letang would find me in the soft area. It worked out perfectly.”

Of course, that’s exactly how the sequence played out with Sheary finishing the play by scoring the game-winning goal before being mugged by his teammates.

Letang, who has been a teammates of Crosby’s for nearly a decade, wasn’t surprised by his captain’s cerebral breakdown of the play.

“Crosby is an elite player. He believes in himself and he’s confident,” Letang said. “That doesn’t surprise me.”

Although he ordered the play, he didn’t necessarily call the goal.

“That’s the only thing he left out,” said Sheary, who scored his fourth goal of the postseason. “It usually doesn’t work out like that when you draw up a play or talk about a play. They lost me when I came off of the wall and had a lot of time to shoot. It worked out.”

Crosby had noted how the Sharks were trying to pressure the Pens defensemen when they had the puck on the point. He knew it would open up some room underneath, which is why he told Sheary to sneak into that spot.

“We’d done a lot of one-timers and quick shots from the point. We knew they’d be coming hard,” Crosby said. “Sheary just tried to find that open area there where he got the puck. Letang made a great play. Obviously his shot was really good.”

The play call wasn’t too bad either.
Pan kapitan :klobuk:
Couture: "He cheats. He gets away with that. He's Sidney Crosby."

Q: "How does he cheat? What does he do?"

C: "He times them and yet they don't kick them out for some reason; probably because of who he is."
AndyF píše:
Couture: "He cheats. He gets away with that. He's Sidney Crosby."

Q: "How does he cheat? What does he do?"

C: "He times them and yet they don't kick them out for some reason; probably because of who he is."
Slzavé údolí.. S timhle tezko nekoho uchvati.
Ve druhym zápse se v podstatě vůbec nic nezměnilo.. celej zápas (krom té chvilky po vyrovnání, kdy SJ trochu ožilo) se v podstatě jenom čekalo, kdy už to tam Pittsburghu padne... Od série jsem očekával přesnej opak předváděnýho obrazu hry.. hra Žraloků je pro mě zatim velký zklamání :thumbsdown:

SJ hraje (je nuceno hrát) styl alá nějakej top defenzivní tým... Kdyby takovejhle hokej hrálo St. Louis, tak jim věřim, že mají na to uspět... ale SJ musí útočit.. jejich přednost by měla být právě v tom, že při hokeji útok vs. útok by měli mít pevnější obranu než Pens... tahle "mnou domnélá" výhoda je ale úplně zabitá, když se skoro nedostanou do útočnýho pásma.. o nějakym momentu vůbec nemluvě...

Pittsburgh diktuje hru, hra se nepřesýpá.. jestli chtěj vousáči pomýšlet na Stanley Cup, tak by k týhle poslední zkoušce, která na ně letos čeká, měli přistoupit trochu jinak... stále jsou před nima potencionální 3 domácí zápasy.. no jestli se v Shark Tanku něco nezmění, tak to tři nebudou :jn:
Atlantik píše:
AndyF píše:
Couture: "He cheats. He gets away with that. He's Sidney Crosby."

Q: "How does he cheat? What does he do?"

C: "He times them and yet they don't kick them out for some reason; probably because of who he is."
Slzavé údolí.. S timhle tezko nekoho uchvati.
Slzave, neslzave, dotcene FO, nad kterym se tu rozplyvas, bylo ze strany Crosbyho nelegalni. Jako na potvoru..
A nezapomen napsat, ze "se to pousti" a "ma to delat taky".
Samozrejme. Na bully se to da, protoze je tam spousta zpusobu jak "podvadet". Backstrom podvadel proti Crosbymu taky v game1 a vyhral v prvni tretine snad vsechna bully. Prisel adjustment a pak to bylo jinak. Sudi to maj tezky uhlidat, zkousej to vsichni a na vice zpusobu. Kdo nepodvadi, nechce vyhrat. Mne spise i tak slo o naaranzovani cele ty herni situace.
Atlantik píše: Mne spise i tak slo o naaranzovani cele ty herni situace.
Jistě pan "božský, nepostižitelný" to zase skvěle vymyslel. :hroza:
Videl som konecne zapas picburg bol o volaco lepsi. Snad to sharks este vyrovnaju ale statistika hovori opacne.
mitch píše:Videl som konecne zapas picburg bol o volaco lepsi. Snad to sharks este vyrovnaju ale statistika hovori opacne.
No jo 2-0 vo finále len tak hocikto nestratí :hroza:
Ohlund » Sob Jún 04, 2016 12:48 pm píše: No jo 2-0 vo finále len tak hocikto nestratí :hroza:
Naposledy Detroit s hmmm... Pittsburghem..:)
Qaximo píše:
Ohlund » Sob Jún 04, 2016 12:48 pm píše: No jo 2-0 vo finále len tak hocikto nestratí :hroza:
Naposledy Detroit s hmmm... Pittsburghem..:)
To nebolo naposledy :nono:
No jo, ještě vlastně vy.. no, my bychom tam potřebovali jeden urvat ( :pray: )
Nejdřív se trošku vrátím k předešlým zápasům, když jsem to nedokázal postnout dříve…

Zatím jsme se vůbec nedokázali přiblížit ke hře, která nás do finále dostala. Velký podíl na tom má velice aktivní hra Pens, skvělý pohyb po celé délce kluziště a výborný forchecking, který nám působí spousty potíží. Jejich hra směrem dozadu byla taky výrazně lepší, jen výjimečně se dokážeme dostat do nějakého přečíslení. V game 1 jsme neměli absolutně žádný nárok. Nejhorší zápas v PO, Tučňáci nás přejeli neskutečným způsobem a je trochu zázrak, že se podařilo ve druhé třetině vyrovnat a ještě chvíli před koncem bylo skóre 2:2. To, co tam předvedl Burns před inkasovaným gólem jsem moc nepochopil... kdyby ten puk hodil na druhou stranu, tak bylo vše ok.

Game 2 vypadal o něco lépe. Nebo lépe řečeno náš výkon byl o něco málo lepší. Tučňáci nás po většinu zápasu stále přehrávali, ale aspoň jsme si tentokrát dokázali vytvořit nějaké šance… škoda, že Hertl trefoval jen tyčky. Moc jsem nepobral tu spoustu našich ofsajdů, kolikrát vjel náš hráč do pásma zbytečně dřív, jak kdyby nesledovali puk… Pánové Polák s Dillonem zase předvedli své umění, takové hrubky se prostě stávat nesmí. Můžou být rádi, že nás to nestálo zápas. Jediný, koho asi můžeme pochválit je Jones, zatím to zvládá relativně dobře. Po tomto utkání jsme si "vylepšili" OT bilanci v letošním PO na 0:4...

Wake up Sharks! Tohle je bitva o SC zatím v ní nejsme ani zdaleka důstojným soupeřem.


Game 3

Joonas Donskoi :jupi:

Životně důležité vítězství… Tohle by mohla být vzpruha pro celý tým a získání sebevědomí pro další zápasy. Ke konci první třetiny domácí konečně trochu zabrali a vytvořili si souvislejší tlak na bránu Pens, dokázali je i chvílemi zamknout ve vlastním pásmu a následně odehráli nejlepší třetinu v sérii. Na tomto bychom měli stavět! Dojem z ní zkazila akorát inkasovaná branka těsně před jejím koncem. Můžeme být rádi, že si dnes Murray vybral slabší chvilku a Wardova střela skončila v síti. V OT to už bylo nahoru dolu, rozhodnout mohli oba celky. Donskoi to měl na hokejce už pár vteřin před koncem druhé třetiny, nakonec si to schoval až na prodloužení.

Moc se mi nelíbili rozhodčí, některé zákroky byly hraniční, ale zase to pouštěli na obě strany. Pozitivem je naše hra v oslabení (všech šest v sérii úspěšně ubráněno). Naopak hra při PP není optimální. Pens dneska zablokovali velké množství střel, jen Burnsovi v regular time 12. Hity vyzněly zcela jasně pro nás.

Náš third pair opět u inkasovaného gólu, už se pomalu bojím každého jejich pobytu na ledě (jo, vím, že je to přehnaný). Polák není schopný posunout kotouč na spoluhráče za vlastní brankou a hned je z toho nebezpečí pro Jonese. Ani jeden z nich nedokáže pořádně rozehrát když jsou pod tlakem protihráče. Zápas moc nevyšel ani Martinovi. Jednou mu na útočné modré propadl puk a bylo z toho rychlé přečíslení. Pak tam nesmyslně vystoupil ze své pozice proti hráči, kterého měl Burns a odkryl prostor Kesselovi, který šel díky tomu sám na Jonese. Nejzkušenější bek by si měl počínat lépe.

Zatím je dost nevýrazný Pavs, dnes ještě víc než v prvních dvou zápasech. Možná i díky absenci Hertla. I tak je to ale pořád nejlepší lajna ve finále.

Musíme bezpodmínečně zvládnout i druhý domácí match. Dost pochybuju, že by měl ten tým momentálně na to otočit sérii z 1:3. Snad nás tohle vítěství nakopne k lepším výkonům, prostor pro zlepšení je tu ohromný.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS