Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

KTL 2015/16

Tak sme sa rozhodli ze sa KTL pre sezonu 2015/16 predsa len pokusime rozbehnut.

Predstava je asi takato:
Na starost si to berieme ja, Chris a honziss, s tym ze dufame ze sa k nam cim skor pridaju aj arek s janikom (ak budu mat cas/chut).
O chvilu spustime prihlasovanie timov. tu budu v porovnani s minulostou pomerne vyznamne zmeny:
pocet timov bude obmedzeny, finalny pocet bude v konecnom dosledku zavisiet od zaujmu, ale predbezny predpoklad je 16-18 timov. sutaz bude uzavreta, ziadne nove timy pocas sezony vznikat nebudu.
Zvysujeme aj naroky na potencialnych GM – prihlasky jednotlivych timov budeme schvalovat a licencie udelovat podla toho nakolko doveryhodny sa nam bude zdat byt GM ktory tim prihlasi. Post GM teda uz nebude moct zastavat hocikto, ale len clovek ktory uz nieco v KTL preskakal a neboli s nim v minulosti problemy (fory o Milosovi a jeho “faux paus” z poslednej sezony su v tejto suvislosti asi neodvratitelne… :roll: )
Cielom je aby sa na post GMs dostali iba spolahlivi ludia, aby sa minimalizovala hrozba ze nejaky tim to po 2-3 kolach zabali a sezonu nedotipuje (pri uzatvorenej sutazi by to mohol byt problem).
Co sa ostatnych pravidiel tyka, zostavaju v podstate rovnake. Tim tvoria 4 ludia (GM + 3 tiperi), pocitaju sa body dvoch najlepsich. Verime ze vdaka zredukovanemu poctu timov (viac volnych tiperov?) timy nebudu musiet tipovat iba v trojici… rozpis sezony, pocet kol (tabulkovych/zapasovych) pripravime ked bude jasne s kolkymi timami mozeme pocitat. Plan je zacat sezonu v prvy hraci den NHL (7.10.)

Co sa tyka KTL stranky, tam by malo fungovat tipovanie a vyhodnocovanie tak ako v minulosti. Nejake clanky, aktualizacie informacii, pravidiel atd vam slubovat nebudem, s velkou pravdepodobnostou na to cas nebude.

Co sa vyhodnocovania tyka, s rozbehom sezony je pripraveny pomoct Ohlund. Stale plati ze musime najst niekoho kto to po nom (cca od novembra) preberie. Dufame ze sa niekto ochotny najde po rozbehu sutaze (momentalne sa o KTL aj tak prakticky nikto nezaujima, takze ten oznam ze zhaname pomoc pravdepodobne este vacsina ludi vobec nevidela).
ALE :!: Stale je moznost ze ak sa na to vyhodnocovanie nikto nenajde tak KTL sezona velmi rychlo skonci… bola by vsak skoda to kvoli tomu riziku ani vobec neskusit rozbehnut. Budeme dufat v happyend, nevieme ho ale zatial zarucit.
Rozdelenie prihlasenych timov do konferencii pre sezonu 2015/16:
(zreboval som ja bez pritomnosti notara)

Derrylova konf.:
Dangerous Dragons
Hockey Kent
Master Gremlins
Fire Birds
Steelers
Blue Angels
Rebelion Tiger

OpenFireova konf.:
Evil Insiders
Knights
Wild Horses
Ice Cats
Falcons
Red Devils
Blue Flyers


Dalsie novinky resp. zmeny pravidiel na ktorych sme sa dohodli:
- Zakladna cast bude mat az 8 kol (5 tabulkovych + 3 zapasove), dlhe budu od 13 do 18 dni.
- Vsetky dni s 1-2 zapasmi NHL budu volne, v PO a poslednom zapasovom kole ZC budu volne aj dni s 3 zapasmi NHL
- 22.12. by sa mal uskutocnit All Star Game KTL
- Bodovanie po skonceni kazdeho kola bude vyzerat nasledovne: vitaz kola 10b, druhy tim 8b, treti 6b – 4b – 3b – 2b – 1b . pri delenych miestach sa delia aj body
- Do PO postupia z kazdej konferencie 4 najlepsie timy po ZC, PO teda bude mat iba 3 kola (1. kolo – finale konferencie – finale KTL)
- Vsetky kola PO sa budu hrat na 5 vitaznych zapasov (mame o 1 kolo menej tak nech to netrva prilis kratko)
- PO draft sa tuto sezonu organizovat nebude (uz sa o tom nemusime hadat zase v januari/februari)

Rozpis sezony 2015/16:

1.kolo ZC (tabulkove)
7.10. – 24.10. :arrow: 16 tipovacich dni (115 zapasov), 2 volne dni iba s 1 zapasom NHL (11.10. + 19.10.)

25.10. – volny den medzi kolami (3 zapasy NHL)

2. kolo ZC (tabulkove)
26.10. – 14.11. :arrow: 18 tipovacich dni (135 zapasov), 2 volne dni iba s 1 resp. 2 zapasmi NHL (9.11. + 11.11.)

15.11. - volny den medzi kolami (2 zapasy NHL)

3.kolo ZC (zapasove - kazdy s kazdym 1x)
16.11. – 1.12. :arrow: 13 tipovacich dni (105 zapasov), 3 volne dni s 0-2 zapasmi NHL (24.11. + 26.11. + 29.11.)

2.12. – volny den medzi kolami (4 zapasy NHL)

4. kolo ZC (tabulkove)
3.12. – 21.12. :arrow: 18 tipovacich dni (132 zapasov), 1 volny den iba s 2 zapasmi NHL (16.12.)

22.12. – KTL All Star Game (10 zapasov NHL)

23.12. – 25.12. – vianocna prestavka (NHL sa nehra)

5. kolo ZC (tabulkove)
26.12. – 12.1. :arrow: 17 tipovacich dni (123 zapasov), 1 volny den iba s 2 zapasmi NHL (1.1.)

13.1. - volny den medzi kolami (4 zapasy NHL)

6.kolo ZC (zapasove - medzikonferencne kazdy s kazdym 2x)
14.1. – 27.1. :arrow: 14 tipovacich dni (98 zapasov), bez volneho dna vramci kola

28.1. – 1.2. – All Star break (NHL sa nehra)

7. kolo ZC (tabulkove)
2.2. – 18.2. :arrow: 17 tipovacich dni (125 zapasov), bez volneho dna vramci kola

19.2. - volny den medzi kolami (5 zapasov NHL)

8.kolo ZC (zapasove - kazdy s kazdym 1x)
20.2. – 5.3. :arrow: 13 tipovacich dni (100 zapasov), 2 volne dni s 3 zapasmi NHL (2.3. + 4.3.)

6.3. – volny den medzi ZC a zaciatkom PO (6 zapasov NHL)

1. kolo PO
7.3. – 16.3. :arrow: 9 tipovacich dni (64 zapasov), 1 volny den s 3 zapasmi NHL (13.3.)

Bez volneho dna medzi kolami

2. kolo PO (finale konferencii)
17.3. – 28.3. :arrow: 9 tipovacich dni (79 zapasov), 3 volne dni s 2-3 zapasmi NHL (23.3. + 25.3. + 27.3.)

Bez volneho dna medzi kolami

Finale PO
29.3. – 9.4. :arrow: 9 tipovacich dni (84 zapasov), 3 volne dni s 1-3 zapasmi NHL (30.3. + 6.4. + 8.4.)
- Bodovanie po skonceni kazdeho kola bude vyzerat nasledovne: vitaz kola 10b, druhy tim 8b, treti 6b – 4b – 3b – 2b – 1b . pri delenych miestach sa delia aj body
nie ze by ma to nejak trapilo ale chcem vidiet ako to myslis, delit body, to ako prve dva timy dostanu po 5b a druhy tim za nimi 8? ci ako to chapat :?: prirodzene je to ze sa automaticky predsa vynecha 2 miesto a prve timy dostanu obe plny pocet ale mozno to len ja nechapem :-D
janik píše:
- Bodovanie po skonceni kazdeho kola bude vyzerat nasledovne: vitaz kola 10b, druhy tim 8b, treti 6b – 4b – 3b – 2b – 1b . pri delenych miestach sa delia aj body
nie ze by ma to nejak trapilo ale chcem vidiet ako to myslis, delit body, to ako prve dva timy dostanu po 5b a druhy tim za nimi 8? ci ako to chapat :?: prirodzene je to ze sa automaticky predsa vynecha 2 miesto a prve timy dostanu obe plny pocet ale mozno to len ja nechapem :-D
Ja myslim ze to bude tak ze kdyz budou dva tymy na 1.miste tak dostanou kazdy 9 bodu a treti v tabulce bodu 6 (10+8/2=9)
to si nemyskim a i tak je to podla mna blbost, proste su na 1. mieste takze maju mat 10b a nie ich kratit o to ze proste niekto bol rovnako dobry, to je akoby miesto dvoch zlatych dostali obaja striebornu medajlu, ked uz nechcu delene tak sa da nastavit aj ine kriterium ako tim ktory ma lepsie postaveneho najlepsieho tipera v individualke tak [proste bude 1. a podobne ale to len tak no ze mi to prislo divne ale nieje to jedine co mi pripada divne, 13 dnove kolo alebo PO na 5 vitaznych... to uz radsej ani nekomentujem zacina sa z toho stavat fraska celkom :hehe:
No mne to naopak prijde viac fair ked si tie body na delenych miestach timy podelia tak ako to vysvetlil Selly. :neviem:
13-dnove kola su zapasove. Pri 14 timoch je presne tolko dni treba na to aby hral kazdy s kazdym :neviem: bud 13 alebo az 26 dni ak by sa hralo kazdy s kazdym 2x – jedno je trosku kratsie, druhe zas az moc dlhe…
asi vec nazoru, mne pride logickejsie pouzivat to co je pouzivane vseobecne na co su ludia zvyknuty a nemusia zistovat ako to vlastne je, mi povedz ako to podelis ked na jednom mieste bude viac ako dva timy...
janik píše:asi vec nazoru, mne pride logickejsie pouzivat to co je pouzivane vseobecne na co su ludia zvyknuty a nemusia zistovat ako to vlastne je, mi povedz ako to podelis ked na jednom mieste bude viac ako dva timy...
Su na delenom 1. mieste, ale aj "len" na delenom druhom. Nik nedokazal vybojovat samostatne prve, tak preco zato dostat plny pocet bodov? To len opacny pohlad na situaciu.

Ked su na jednom mieste viac ako dva timy tak to funguje rovnako...scitaju sa body, ktore by tie timy ziskali za tie miesta, keby neboli delene, a podelia sa rovnou mierou. Cize ked mas na 4. mieste tri timy, scitaju sa body za 4., 5. a 6. miesto a vydeli sa tromi. Funguje to tak v KTL uz dlhsie, nepamatam si presne, ale minimalne vlani to tak uz bolo.
Nemá niekto z GM prihlásených tímov záujem "predať licenciu" Lions? Nechcem za to nič ani miesto v tom tíme, len by som bol rád, keby ten tím nemusel zaniknúť :cry: :-D
arek píše:
janik píše:asi vec nazoru, mne pride logickejsie pouzivat to co je pouzivane vseobecne na co su ludia zvyknuty a nemusia zistovat ako to vlastne je, mi povedz ako to podelis ked na jednom mieste bude viac ako dva timy...
Su na delenom 1. mieste, ale aj "len" na delenom druhom. Nik nedokazal vybojovat samostatne prve, tak preco zato dostat plny pocet bodov? To len opacny pohlad na situaciu.

Ked su na jednom mieste viac ako dva timy tak to funguje rovnako...scitaju sa body, ktore by tie timy ziskali za tie miesta, keby neboli delene, a podelia sa rovnou mierou. Cize ked mas na 4. mieste tri timy, scitaju sa body za 4., 5. a 6. miesto a vydeli sa tromi. Funguje to tak v KTL uz dlhsie, nepamatam si presne, ale minimalne vlani to tak uz bolo.
K tomuto doplnim este tolko ze bodovy zisk v pripade viacnasobnych delenych miest sa zaokruhluje na polbody (aby v tom nebol bordel s XY desatinnymi miestami)

Cize ak by napr. nastala situacia ze skoncia 3 timy na delenom 3 mieste, tak kazdy by mal ziskat (6+4+3)/3 = 4,33b – v takomto pripade sa do tabulky pripise kazdemu 4,5b
Rovnako ak by sa o 3. miesto delili 4 timy tak matematicky by mal kazdy ziskat 3,75b aj toto sa zaokruhli na 3,5b

Cize nie celkom podla matematickych pravidiel zaokruhlovania :giggle: skratka hociake desatiny sa zaokruhlia na polbody

Komu sa nepaci nech sa stazuje na lamparni
Je to urcite spravedlnejsi, pamatuju ze jedno kolo bylo snad na jejim konci 5 tymu na 1.miste a vsichni dostali plny pocet a zbytek mel prd. Ale jak se rika kdo chce psa bit hul si vzdycky najde.
edit: problemy sa podarilo vyriesit a moze sa tipovat :yahoo:
TIPUJTE :!:
Neviem, kam to patri, ale v dnesnom vyhodnoteni som mal zapisanych 6 bodov, pricom som ich ziskal osem, aj v prehlade tipov mam osem bodov. Mohli by ste sa na to niekto pozriet? :)
Chcel som ťa trochu pribrzdiť v ceste za Calderom, prajem to viac Jackovi :neviem: .
Asi to ten posledný zápas Cgy : Wsh nezarátalo, nvm prečo (no možno by som aj vedel :jn: )
petrik píše:- Bodovanie po skonceni kazdeho kola bude vyzerat nasledovne: vitaz kola 10b, druhy tim 8b, treti 6b – 4b – 3b – 2b – 1b . pri delenych miestach sa delia aj body
A jednotlivci ako? Tipovalo pravidelne len okolo 60 tipérov, nemôže bodovať prvých 30 ako tomu bolo v minulej sezone.. 20,15,25 ? skús narýchlo niečo vymyslieť..
zas som bol cele kolo v bodovanej 30tke a v zavere z nej vypadol :rofl: podvod na adminovi.... :thumbsdown: a timovo to dopadlo este horsie :hroza:
Pani, ak sa to da a chceli by ste, mozem napisat nejaky clanok, napriklad rozhovor s vitazom kola, mozno nieco ine. Bol by o to zaujem?
Uskodit to rozhodne nemoze :neviem:
Tie breaker v konecnej tabulke zapasovych kol pri rovnosti bodov je vzajomny zapas :!: (ak by to niekomu nebolo jasne)
V pripade ze ma rovnako bodov 3 ci viac timov tak minitabulka vzajomnych zapasov (iba body, nie skore)

ak tieto tie-breakery nerozhodnu tak timy v tabulke obsadia “delene” miesto a podelia si aj body rovnakym stylom ako v tabulkovych kolach
Connor McDavid píše:Pani, ak sa to da a chceli by ste, mozem napisat nejaky clanok, napriklad rozhovor s vitazom kola, mozno nieco ine. Bol by o to zaujem?
:thumbsup:
good job s tymi rozhovormi ;) keep it up
Ten rozhovor s TA je hotovy? ja tam vidim len tu prvu otazku...
Ohlund píše:Ten rozhovor s TA je hotovy? ja tam vidim len tu prvu otazku...
Tiez to tak vidim, neviem, co sa stalo, vcera som to ukladal v celku, ale este v tom nemam uplnu prax a mohla nastat nejaka chyba. Ospravedlnujem sa a verim, ze to bude co najskor v poriadku.
petrik píše:Tie breaker v konecnej tabulke zapasovych kol pri rovnosti bodov je vzajomny zapas :!: (ak by to niekomu nebolo jasne)
V pripade ze ma rovnako bodov 3 ci viac timov tak minitabulka vzajomnych zapasov (iba body, nie skore)

ak tieto tie-breakery nerozhodnu tak timy v tabulke obsadia “delene” miesto a podelia si aj body rovnakym stylom ako v tabulkovych kolach
Tak sme nakoniec tie Tie-breakers v Openfireovej konferencii museli pouzit

Na miestach 4.-6. skoncili timy Blue Flyers, Evil Insiders a Red Devils s rovnakym poctom 16b.
O konecnom poradi rozhodla minitabulka vzajomnych zapasov:
BF – RD 12:14
RD – EI 25:32
EI – BF 25-30p

To znamena ze zo vzajomnych zapasov mali EI 4b (1W + 1OTL), RD 3b (1W + 1L) a BF 2b (1OTW + 1L) a preto konecne poradie na miestach 4.-6. V Openfireovej konferencii je:
4. Evil Insiders
5. Red Devils
6. Blue Flyers
Connor McDavid píše:
Ohlund píše:Ten rozhovor s TA je hotovy? ja tam vidim len tu prvu otazku...
Tiez to tak vidim, neviem, co sa stalo, vcera som to ukladal v celku, ale este v tom nemam uplnu prax a mohla nastat nejaka chyba. Ospravedlnujem sa a verim, ze to bude co najskor v poriadku.
ešte stále to dako nefičí .. :neviem:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS