Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ECQF: (2) OTTAWA Senators vs. BOSTON Bruins (3)

Vyvrcholenie sezóny 2016/2017.

Postupujuci :?:

OTT
28%
8
BOS
72%
21

BosBru píše:Dneska na ně musíme vlítnout
*zajtra o 21.00 nášho času.

Mám strašne málo času a ledva to zliepam vďaka záznamom zatiaľ. Úplne chápem ako sa asi cíti Cassidy, keď v podstate nemá ani ako odpovedať na útok Ottawy. McQuaid a Krug rozhodne chýbajú. Mať ich tak verím tomu, že doťahujú Sens a nie my. Rask chytá na to množstvo chýb v obrane stabilne, obrana asi lepšia byť nemôže. Dnes ma McAvoy stál skoro infarkt, za tú hrubku pri mantinely. Verím tomu, že na nich máme. K tomu, aby sme aj s takýmto lazaretom cez nich prešli, chýba snáď len prebudenie Marchanda a niekoho kto odvedie ešte viac pozornosti od Pasťa. Jeho góly sakramentsky chýbajú. #63 sa snaží ale nepadá mu to tam, snáď najväčšia smola je Krejčí, ale to bude zrejme zranením. Jeho bodíky v Play Off chýbajú asi najviac. Pasťo ako tak drží tempo, ale určite potrebujeme viac hrdinov ako Kuraly, inak bude veľký problém uhrať tieto dva zápasy.

Ako ale bolo povedané vyššie náš najväčší problém je ten vetroplach. „V mnohom mi začína pripomínať Daniela. Hráči sa kvôli nemu pomaly začínajú zabíjať“
Obrázek Zbite ho niekto :evil:
BosBru píše:No a zrovna dneska si Kuraly Karlssona pěkně vyškolil, když mu před gólovou dorážkou ukázkově nadzvedl hokejku.
pekne bolo vidiet, ako bol Karlsson po tej golovke najeb*ny :) a chcelo by to, ako spominal Cassidy, trosku ho tvrdsie povozit, kedze nie je 100%ne fit...no ale chyt toho lietavca :x

:!: zajtra v 21:00 seru ja na nejake elclasico
Dík za upřesnění. Ráno na livesportu ještě psali čas 01.00 hodin. Tak tedy neděle 21.00 hodin. :good:
ako hrat za uvodnu tretinu 3x v oslabovke za Delaying

Sean Kuraly: 2 Minutes for Delaying the game :hroza:
Joe Morrow: 2 Minutes for Delaying the game :hroza: :hroza:
Colin Miller: 2 Minutes for Delaying the game :hroza: :hroza: :hroza: (toto vyhodenie bolo ozaj luxusne :lol2:

oslabovky nastastie zvladame na vybornu a konecne nejako vyzerala aj ta nasa presilovka
Dreeeew sa s tym nej.bal :guns:

Tuukka :poklona: vyzera byt total sustredeny od uvodu
inak hrame ako po opici, no neva, treba to nejako usmudlat, aj ked to opät vyzera na dramu s ? koncovkou
po 1 tretine: Chvála Bohu za gól, lebo to inak vyzerá hrozne. 3x úplne zbytočné vylúčenie, 1x zlé striedanie a 10min (možno aj 15) neschopnosť založiť útok. Máme čo zlepšovať.

Inak Ottawa nehrá nijak oslnivo, len tie naše úplne zbytočné hrúbky. Už som od nervov zožral polovicu 500g balenia tyčiniek a otvoril druhé (moje posledné) pivo, keď to takto pôjde ďalej, budem musieť otvoriť aj pohotovostnú Becherovku :-D
Vinidi píše: keď to takto pôjde ďalej, budem musieť otvoriť aj pohotovostnú Becherovku
to nevahaj inak sa ti bude na tu biedu pozerat
no ak by sme s tymto mali postupovat dalej to radsej asi tu knihu
Stafford tak ako daval na 1:0, teraz si to dal do vlastnej, najjednoduchsia cesta vyhodit puk, nie, treba zvolit tu zlozitejsiu cestu stratit ho, Turris to ale inak trafil March total deka
Co povedat? March v total deka, to iste Berrgy ale aj Pasta, ten je total ...ved nema s kym riadne hrat....

Mame problem vobec nejaku slusnu akciu zalozit, nemame z coho klen zakurit na gol......ach jaj.....




Nezostava nam nic ine len,......in win we must trust!!!!
Zlá správa, prehrávame, ale aj dobrá (aspoň pre mňa), našiel som v skrini Primat Bianco pol fľaše, takže vydržím do konca :-D

Hráme hrozne, asi polovica prihrávok nemá adresáta, utekajú puky z hokejok, nadobúdam podozrenie, že tu nepijem len ja :-D

No máme ešte jednu tretinu, jediné čo nám ostáva je vypľuť na lade dušu.
dalsie pp :slap: ocakaval som vyrovnanu seriu ale toto trosku moc no:)
ak by sme ot zahrali tak ako 3.tr.nemam obavy (ako jako kde sme boli tie dve) ale to bude o niecom inom :nervozny:
tak nech vyhra stastnejsi
No to som zvedava na predlzenie ......
V 3 tretine to sú úplne iný Bruins ako doposiaľ, aj keď ten záver bol zase plný nepresností, tak cca polovicu tretiny (hlavne po góle NO37) sme hrali ako sa patrí. Treba vydržať.
aha tak Ceci v ot nesiel, Pasta ano, finito, gratulace do Sens (bez nejakej ironie boli v celej tej serii o nieco lepsim timom) no sudi nech palia do ****
Žiaľ v PO nás vyškolili, ani sme si neprdli, škoda :cry:
Skoda sa vyjadrovrat k zebram.....keby aspon bol rovnaky meter...a predtdym vylucili hraca Sens za podrazenie...to si hraci nevedia potom urovnat co mozu a co nie....

Pisala som do chatu, pisem aj tu,. Ukazalo sa v plnej nahote to, ze nemame dostatocne silny kader a pri zraneni par hracov doslova placeme. Chcelo to najme jedneho poriadneho obrancu, nemozem si pomoct ale jednoducho v tomto pripade neskutocne zlyahl GM, ktory pocas deadline nepriniesol nic. Je neskutocne ze najvyssi ice time ma najstarsi hrac. Pre Avyho to musela byt riadna skola hokeja, bolo vidno ze miestami je este vyhukane mlade ucho. Zranenie Kruga a McQuaida...jedneho paru nam dost skomplikovalo situaciu, nehovoriac o zraneni Carlo-a, obrana sa nam doslova rozsypala. Dnes ma dost sral aj Kevan,,,ktoreho zmluvu od leta nenavidim...zbytocny podpis......

Takisto nam chyba aj utocink, nie je mozne ze v Pastovej formacii sa cezlu sezonu vystriedaju pomaly vsetci hraci, nie su na seba zvyknuti a potom to takto dopadne. Chyba nam nejake lepsie kridlo....


Kazdopadne im patri vdaka ze to dobacoli az do play off.

Nuz som zvedava na leto...k nejakemu posunu prist musi. Nebude proti ak podpiseme najprv trenera.....
prezili nejako tu 3.tr. (tam sme to mohli definitovne zlomit) a opät sli naplno ako v tych uvodnych dvoch, tak asi aj zasluzene, ale rozhodnut druhe ot opät z presilovky kde sa ma piskat akurat tak za utrhnutu koncatinu :thumbsdown: :thumbsdown: sudi sudi
jedno stastie, ze mi akurat vtedy sekol stream:) tak uz som len videl to klbko

Obrázek :moj:

Regardless of taking the L, that was a good series that the Bruins nearly took to 7 with an AHL lineup. Lot to feel good about going forward
no a nas najväcsi fanda fandov JoeS môze naplno nastupit na Sens vagon se vsim vsudy :lol2:
habs píše:Přidám se k těm několika málo lidem, co jdou "proti proudu" :) - 4-2 pro Ottawu (je to ale spíš přání... :wink2: ).
No tak alespoň tady jsem se konečně trefil... :-D . Co jsem viděl, tak Ottawa byla lepší, takže asi zasloužený výsledek téhle série. Teď by mohli ještě eliminovat Rangers, když jsme to nedokázali my... :wink2: .
:cry: :cry: oči pre plač, 3 zápas prehratý kvôli vylúčeniu v overtime. Nato, že bol stav 3:2 pre Ottawu sme hrali skromne, žiadna väčšia emócia ani nič čo by ma malo presvedčiť o tom, že máme ísť ďalej my a nie Sens. To isté platí o natiahnutí série o ďalší zápas.

Strašne kostrbatý výkon, ako v poslednom matchi, tak aj v celom kole. Ottawa zaslúžene postup, mali Karlssona a my nikoho, chýbal nám ten takzvaný rozdielový hráč (March :verysad: ). Mrzí ma len jediná vec a to náš lazaret. Chcel by som vidieť čo zvládneme v plnej sile. Rask asi jediné stabilné pozitívum, Play Off je rozhodne jeho parketa. Škoda tých krásnych striel včera, nemal nás ako podržať. To by chytil snáď len Lašák...

Hlavu hore. Boli sme konečne v Play Off a teraz sa aspoň vyspíme :thumbsup:
Pravdu povediac som trocha sklamaná z výkonu medveďov. Čakala som trochu viac. Verila som, že to za stavu 3:2 otočia a sériu vyhrajú. Veľká pochvala pre Raska. :)
Jsem rád, že to Erikova družina nakonec zvládla v 6 zápasech a pošetřila síly, proti Rangers bude každej den odpočinku navíc dobrej. Věřím, že budou mít dost síly na postup do konferenčního finále, přál bych jim to. Snad si excelentní #65 udrží svoji vynikající formu, on je pro mě prostě víc než 3/4 úspěchu v momentálním rozpoložení. Stejně tak snad budou pokračovat i Ryan či Brassard, kteří jsou příjemným překvapením dosavadního play-off.
Bostončan píše:oči pre plač, 3 zápas prehratý kvôli vylúčeniu v overtime.
Tak ten první OT zápas bych do toho úplně nepočítal, tam jste se mohli stihnout zkompletovat, akorát Spooner tam zbytečně naháněl Stonea, když byli 3 vaši hráči před bránou, kteří by ho v klidu zastavili. Navíc nebyl na ledě ani tak dlouho jako zbytek, takže to měl odjezdit. Phaneuf pak dostal dostatek prostoru na tu pumelici.

Ale jako správný medvěd je vidět, že máš rád spánek, když vidím, jaká hledáš pozitiva na vypadnutí. :giggle:
Předně gratuluji Ottawě k zaslouženému postupu. Výkony i štěstí stálo na jejich straně, výsledek 4:2 pro Sens přesně vyjadřuje dění na ledě.

Přestože jsme si zahráli jen jedno kolo, lze najít i řadu kladných prvků. Tím největším je vysoká hokejová škola pro naše mladíky. Pastrňák, Kuraly, McAvoy a Acciari podávali více než slušné výkony, vůbec mě nezklamali. Pastrňák si zaslouží long-term smlouvu (něco ve stylu 6x6), ostatní jmenovaní základní sestavu pro příští sezónu. Také Rask podával vyrovnané a dobré výkony, neudělal žádný kiks, co mohl, to pochytal. A chválím i Stafforda. Doufám, že u nás bude pokračovat.

Naopak velkým zklamáním je Marchand. Nervózní (Což doteď nechápu, proč? Už odehrál mnoho velkých zápasů.), bruslící většinou bez puku, když s pukem, tak jej věčně ztrácel, nepřesný v zakončení, apod. Sérii nezvládl, nezkusil žádnou svoji kulišárnu, neprovokoval, nebodoval.

Pod svoje možnosti hráli Bergeron (postupem série se zlepšoval) a Backes. Zdeno Chára má již s play-off hokejem problémy. Dlouhé paže a velké rozsahy mnohdy nekompenzovaly nízkou rychlost, špatnou obratnost a pomalou rozehrávku. Je to náš velký kapitán, vzhledem k polorozpadlé obraně jsme neměli na výběr, ale příští rok jej vidím na třetí pár a daleko nižší ice-time.

Trochu mám obavy o Krejčího. V sezóně se dlouho rozehrával, zlepšoval se, vydržel ji se sebezapřením a v té nejdůležitější fázi se to u něj rozsypalo. Víme, že má tendenci být "skleněnkou" a pořád se nemůžu zbavit dojmu, že poslední dva zápasy regularu měl dostat volno. Uvidíme, co předvede příští sezónu, je pro mě momentálně dost nečitelným hráčem.

Krug se nemůže rovnat totální špičce v podobě Karlssona, ale je nad slunce jasné, že moc chyběl. Jeho rychlá a přesná rozehrávka, ofenzivní výpady i střela v přesilovce. Obměna defenzivních řad je nevyhnutelná, ještě jednoho top kvalitního beka stoprocentně potřebujeme. Krug, McAvoy a ... (ten požadovaný).

Pro mě končí ponocování, mám toho za celou sezónu dost, co mě bude zajímat, zhlédnu v záznamech. Letos jsem viděl cca 80 zápasů Bruins a asi 20 zápasů Flyers. Stačilo. :)
BosBru to zhodnotil aj za mna, aj v ramci zasluzeneho postupu Sens, aj v ramci pozitiv, nie nadarmo sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre a necakanu prilezitost a skusenosti na nezaplatenie ziskala nasa nastupujuca generacia Acciari (22), Kuraly (23), Vatrano (22), Czarnik (23), Schaller (25), Pasta (20) (pri tej bodovej masinerii sa ani cloveku nechce pisat ze je nejakym novacikom:) tam to musi byt iny podpis, do velkeho hokeja uz nakukol JFK (19), Cehlarik (20), v obrane McAvoy (18!), Carlo (19!), C.Miller (23), Morrow (23), Krug (25), v zalohe ceske eso Zboril (19), v brane nas finsky klenot, ktoreho mame podpisaneho na dalsie 4 roky, takze ta buducnost nevyzera vôbec spatne

stale si mi Cathy nevysvetlila dôvod tvojej antipatie voci K.Millerovi...vela zapasov pocas zakl.casti si asi nezhliadla (to ani ja to priznavam), ale v PO mimo tej dvojice zapasov so zac.o21? uz v zavere zakl.casti patril medzi nasich dominantnych zadakov a aj v poslednom zapase serie bol najviac viditelny, co sa tyka hry do tela, dohravania subojov a z casu na cas nema problem zalozit akciu aj smerom dopredu, to sa ti zda 2.500 za (spolahliveho) obrancu privela???
to mne lezia v zaludku podpisy nehrajucich Hayesa (este rok 2.600) a najmä Beleskeyho (4.000 4.000. 3.000 ?!!! wtf! vyplatit spod zmluvy!

urcite by som keepoval Cassidyho a ako spomenul BosBru signut Stafforda, pripomina mi Hortona, aj ten zapal pre klub, platovo by sa musel uskromnit, tych 4.350 si uz nezarobi ani u Martina83 v pekarni

ale to je cas poriesit pocas leta, tak ako bol v serii rozdielovym hracom Sens Karlsson, nieco podobne sme ocakavali od Marchanda, ten bol asi najväcsim sklamanim, zadekovany, bez impulzu, zaujmu, ako by bol niekde inde, pokial neriesi tie svoje parchantiny nie je to onom, co uz, casu pit krv superom aj fanusikom bude mat este chvalabohu u nas dost




este pohlad na report z nhl..com

Bývali časy, keď sa súperi na čele s brankárom triasli od strachu, keď Zdeno Chára napriahol v presilovke na modrej čiare a vypálil. Tú ranu nechcel nikto schytať.

Lenže to už je preč. Aspoň podľa toho, čo sa dialo v sérii prvého kola Stanley Cupu medzi Ottawa Senators a Boston Bruins, ktorú v pomere 4:2 na zápasy ovládli borci z kanadskej metropoly.

Chára v play off odohral v početnej výhode necelé tri a pol minúty. Dohromady. A to si na nedostatok času na ľade celkovo sťažovať nemohol. Veď ten sa blížil kvôli tomu, že štyri zo šiestich zápasov išli do predĺženia a obrancovia Bruins hrali niekedy pre zranenia len vo štvorici, k tridsiatim minútam čistého času na ľade.

Lenže jeho priestor už bol skôr v oslabeniach, kde má stále 'čo povedať' jeho dlhá postava i hokejka. Tam je pre súpera obrovskou prekážkou, kým v presilovke asi najmä vinou nižšej rýchlosti a obratnosti v pokročilejšom veku už od tohtoročného konca základnej časti už nie tak veľmi.

Čo je však pre slovenskú hokejovú ikonu ešte smutnejšie je fakt, že má rok pred vypršaním zmluvy a že v tohtoročnom play off s tímom premeškal slušnú šancu na úspech. V jeho prípade možno aj poslednú.

"Nemôžeme tu len stáť a ľutovať sa, že nás oslabovali zranenia," povedal kapitán Chára. "Ale to je skrátka play off, to je hokej a nanešťastie pre nás nám niektorí hráči citeľne chýbali. Aj preto som veľmi pyšný na tých, ktorí nastúpili a bojovali až do úplného konca," vystrúhal poklonu spoluhráčom.

Obrázek

V polovici zápasov chýbal aj český útočník David Krejčí, bojujúci so zranením. Inak Bruins chýbal najmä obranca typu Erika Karlssona, ktorý dlhé roky režíruje hru Ottawy a bol rozdielovým hráčom série. Takým typom je Torey Krug. Lenže ten bol tiež zranený.

Stanley Cup 2017 je skrátka pre Boston minulosťou. Čo bude ďalej?

Chára má s klubom zmluvu ešte na rok a môže sa stať, že to bude práve on, kto zmení ešte pred jej skončením pôsobisko. Či už v rozširovacom júnovom drafte, v ktorom si Bruins môžu chrániť skôr mladších hráčov alebo neskôr. Napríklad pred uzávierkou prestupov vo februári budúceho roka.

Bola by to ale veľká udalosť, keby pred koncom kariéry zmenil dres. Veď tradičnému klubu je verný od roku 2006! Okrem iného s ním za ten čas vyhral Stanley Cup (2011) a v jeho farbách získal Norris Trophy pre najlepšieho beka ligy (2009). Vtedy bol zvyknutý diktovať hru vo všetkých jej častiach.

Napríklad v novembri ako hráč Bostonu oslávil 400. asistenciu v NHL. "Má neskutočnú bombu a ja sa vždy trošku bojím ísť pred bránu, keď sa napriahne," usmieval sa útočník Ryan Spooner, ktorý zariadil Chárovo jubileum pohotovým tečom.

Rešpekt spoluhráčov je obrovský. Len už to v rámci tohto klubu nemusí trvať dlho, keď budú túto persónu po zápasoch velebiť.

Priestor sa otvára pre novú generáciu hráčov, kým kariéra Cháru, ktorý už oslávil 40 rokov, sa pomaly chýli ku koncu. Možno pridá ďalšiu päťročnicu ako Jaromír Jágr, ale vzhľadom na jeho predchádzajúce vyťaženie, občasné zdravotné problémy i odlišnú telesnú konštrukciu je to skôr nepravdepodobné.

V obrane Bruins už zaujal napríklad Charlie McAvoy, ktorý dokázal byť produktívny ako úplný greenhorn a do NHL naskočil až v tohtoročnom play off na mieste zranených obrancov základnej zostavy (Krug, Brandon Carlo, Adam McQuaid). Bol len ďalším dôkazom potreby mladej krvi do zostáv tímov NHL.

Útok vedľa ťahúňov Patricea Bergerona a Brada Marchanda sľubuje snáď ešte lepší budúci rok. David Pastrňák už ukázal svoje kvality naplno, v závere sezóny aj v play off sa k nemu pridali ďalší mladíci Noel Acciari či Sean Kuraly.

Práve Kuraly dokázal dvoma gólmi udržať Bruins v hre v piatom zápase série so Senators, keď najprv vyrovnal na 2:2 a potom rozhodol predĺženie. Pritom išlo o premiérové zásahy tohto Američana v NHL.

"Sean je center, ktorý je schopný hrať aj na krídle a plniť naše pokyny," povedal o jeho nasadení kouč Bruce Cassidy. Dvadsaťštyriročný Kuraly dostane na budúci rok asi viac priestoru. Aj vďaka univerzálnosti…
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS