Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Organizační záležitosti

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

Redy píše:Bude mit smysl dal hrat klasickou yahoo, kdyz vsechna pozornost urcite pujde k tehle nove lize?
Tuhle otázku jsem si pokládal taky, když jsem začínal hrát keeper, ale můžu říct, že rozhodně má smysl hrát i klasickou ligu. Za sebe bych ani neřekl, že jsem větší zrak upíral ke keeperu, vždycky jsem je měl rozdělené 50 na 50. Oba typy lig, keeper i non-keeper, mají něco do sebe, jsou specifické a zábavné. Keeper bude 12-členný, non-keeper tady máte 20-členný, takže ani nehrozí, že by ty ligy byly nějak podobné. Rozhodně si ponechte i klasickou ligu. :wink2:
Update

1) fantomas
2) honziss
3) petrik
4) kajo
5) Selly8
6) Ohlund
7) megaton
8 ) Lukas33
9) Joe S.
10) FLYERS FAN
11) Cathy
12) cepi
13) Anty
14) dunim
15) rono
16) Sloter
17) Evando
18) Logan
19) Linden16
20) arek

Tak paráda, takový zájem jsem ani nečekal. Poslední 4 volné místa, tak rychle se hlaste... :-P
Redy píše:Bude mit smysl dal hrat klasickou yahoo, kdyz vsechna pozornost urcite pujde k tehle nove lize?
bude, my jsme loni tak ke svojí normální fantasy přidali keeper a obě fanty byly super ... v každé z nich se hraje trochu jinak, u keeperu musíš přemýšlet i na více let dopředu, v té normální , kterou máte fakt deep zase vymyslet jak co nejlíp využít "no-name" hráče a získat nějaké stealy z FA a podobně ... :)
Na základe čoho budeme rozdeľovať manažérov do jednotlivých konferencií? :hmm:
jsem taky raději pro SHP nad GWG..ale zřejmě proběhne nejspíš ještě nějaké ofiko hlasování :thumbsup:
Ok, tak teda asi zustanu u klasiky.
ak by som sa mal rozhodnut, tak si zvolim asi len 1 ligu
riesil som 1 a 2 ligu a tu 2. som bral len tak, aby sa nejako naplnil pocet, ale nejako som jej nevenoval zvysenu pozornost, u mna bola priorita 1.liga, ak by sa mi ako tak nedarilo v tej 2 asi by som sa na to vykaslal (aj ked je to ine hrajkanie princip yahoo je stale ten isty)
na mna by to bolo asi dost, kebyze som mal sledovat vsetkych bodujucich hracov oboch lig, jedine ak by som mal v oboch ligach tych istych:D
si myslim, resp. som o tom presvedceny, ze ak sa nebude niekomu darit jednej z lig, logicky da prednost a bude venovat zvysenu pozornost tej, kde mu ide karta, kde nie, bude na to kaslat....neviem mozno hovorim aj za seba a mam pocit ze na to doplati klasicka liga, obzvlast ak sa zrusia postupy - zostupy, takze si myslim, ak sa pôjde do keeper ligy, klasike nedavam dlhu zivotnost. resp.kvalitu a kvantitu ako tomu bolo doteraz
preto to netreba riesir hrrrrrr ale radsej si poriadne rozmysliet, ktorou yahoo cestou sa budeme uberat
Ok, byť už jsme to tady s Fantomasem psali, tak to zopakuju a trochu se u toho rozepíšu...

Já fakt nechápu, proč si myslíte že byste nezvládli hrát obě ligy najednou, proč pořád pochybujete o tom, že se to nedá zvládnout. Jako chápu, že někteří z vás mají rodiny apod., ale tak tohle přece není o tom, že nad tím musíte sedět dvě hodiny denně a že by vám ta fanta měla krást čas, který musíte věnovat rodině.
Taky jsem začínal s pouze jednou klasickou ligou. A jak už jsem zmínil, taky jsem zprvu nevěděl, jestli zvládnu obě. Ale když už jsem je hrál, tak jsem zjistil, že veškeré tyhle obavy byly liché. Každej normální, rozumně uvažující člověk zvládne úplně v pohodě vést tým v obou ligách. Navíc, když každá liga má jinej formát a člověk u každé z nich musí uvažovat rozdílně při skládání mužstva. Vůbec nehrozí zabřednutí do nějakého stereotypu.
Úplně klidně to může člověk dělat tak, že se těm ligám bude věnovat střídavě, tzn. jeden týden např. řeší tým v klasické lize, podniká výměny apod. a ten druhý tým v keeper lize "nechá plynout" a jen tam nastavuje sestavu. A další týden si to obrátí. K té připomínce, že když se mi v jedné lize dařit nebude, tak na to budu kašlat a budu se věnovat jen týmu v lize, ve které se mi daří a "kde mi jde karta", můžu říct jen to, že já teda bych právě naopak asi věnoval ten čas týmu v té lize, kde se mi nedaří a podnikal kroky k tomu, aby se mi začalo dařit. A tam, kde se mi daří, naopak vím, že to můžu "nechat volně plynout". Jestli se chápeme. :wink2: Je to jen o tom si v tom pak najít nějaký systém, jak to chce člověk vést.
Sloter píše:Na základe čoho budeme rozdeľovať manažérov do jednotlivých konferencií? :hmm:
Se dá klidně nalosovat, třeba i streamovaně, co já vim. :-D
cepi píše:si myslim, resp. som o tom presvedceny, ze ak sa nebude niekomu darit jednej z lig, logicky da prednost a bude venovat zvysenu pozornost tej, kde mu ide karta, kde nie, bude na to kaslat
Musim říct, že mě fakt dost znepokojujete. Už jen tenhle přístup je něco, co má mít do keeperu ze zásady přístup zakázáno. U mě to doteď fungovalo, přesně jak píše honziss - ostatně i za něj, stejně jako za sebe, myslim můžu říct, že se nám vstupní drafty v keeperu moc nepovedly... a tak sme letošní ročník věnovali pečlivýmu rebuildu, ačkoliv se nám minimálně zpočátku vůbec nedařilo a sdíleli sme dno tabulky (čili bysme to dle cepiho logiky měli správně už dávno zabalit). Výsledek? Já sem uhaluzil druhý místo a přímou vstupenku do semifinále, Honziss se vyškrábal do play-off. No, a výsledek v non-keeperu, o kterej sme se - na první pohled - TAK MOC nestarali? Honziss vítěz ročníku, já vítěz základní části.

Můžete si možná říct, že jo, my sme fanatici, a to vy zase ne, ale u nás tu paralelní ligu má 12 hráčů z 12 a za celou dobu sem neviděl jedinej vzlyk, že by někdo nestíhal. Pokud potom celá tahle dvanáctka je tvořená fanatikama, tak holt ty fanatiky naberem i tady... nemusíme bejt hnedka posedlí dvěma konferencema, prostě upřednostníme kvalitu před kvantitou, momentálně si paralelky střihnou jen ti, co si na to věřej (zájem tu vidim i tak dostatečnej, abysme min. tu jednu ligu z takových lidí utvořili), a ti, co si na ně nevěřej, pak aspoň budou mít na konci sezony feedback i od "důvěryhodnějších" osob z jádra HF. Jinak už fakt nevim, o co víc vám jde.

Upřímně.. tohle mi už přijde dost jako hledání nějakýho háčku za každou cenu. :nono:
je to tak..zvládat se to dá úplně vpohodě..já mám rodinu a hrál se 3 fanty NHL a zároveň i 3 MLB..tady v této 2 lize jsem vyhrál suvéreně zákl.část a přesto mne Zombik v semi vyřadil a já tak skončil až 3..v jiný lize Kontinentální,kde hráli kluci i z jiných zemí,jsem na začátku tak nějak paběrkoval,pak se dostal tak tak do PO a nakonec ji i vyhrál...Fantasy je na tom právě krásná,že se hraje až do konce..v MLB už hraji jednu Keeper a i ostatní kluci zvládají mimo to hrát i normální ligu..
no ako my yahoo fanatici praveze sme
casovo to s tym nema nic spolocne, skôr mi ide o nejaku motivaciu riesit obe ligy
neviem no, teoria je jedna vec, ale ak sa to nejako nevyskusa tazko usudit
fantomas píše:
Sloter píše:Na základe čoho budeme rozdeľovať manažérov do jednotlivých konferencií? :hmm:
Se dá klidně nalosovat, třeba i streamovaně, co já vim. :-D
:jj: som za to

inak by som sa neobaval o aktivitu. Prihlasili sa sem hraci, ktori neboli problemovi (roky rokuce) v nasej povodnej lige.
Cepi ja fakt neviem z čoho pramenia tvoje obavy. Keeper liga a non-keeper liga sú akoby dva rozdielne športy. V jednom má daný hráč len aktuálnu hodnotu, v druhom jeho hodnotu zráža alebo zvyšuje jeho potenciál do budúcna. Tak isto počet manažérov. V non-keeper o 20 FM je FA prakticky vyrabované. Točíš kde akých 4th linerov a AHLerov, pričom väčšinou len tí vytrvalí (alebo tí najrýchlejší) nájdu dobrý FA pick. Trejdy sú o aktuálnej hodnote - forme. Má to svoje jednoduché kúzlo. A keď sa ti nepodarí draft, môžeš buď dohrať so cťou v rámci normy (nastavovania rosteru), alebo ako ja, prekopať celý tím výmenami. Ďalšia vec v prospech HF ligy je faktor partia. Koľké roky sa tu poznáte, hráte fantasy, diskutujete... Prečo by niekto len tak opúšťal toto "rodinné" prostredie vo fantasy, ktoré tam určite máte?

V keeper lige musíš premýšľať kto je keeper, koho pustíš, trejdy môžeš vyrovnať draftom. Buduješ franchise a 12 manažérov sľubuje zaujímavé mená na FA, čo je zase z opačnej stránky atraktívne oproti non-keeper. A práve z toho dlhodobého hľadiska je to výzva. Na konci roka nehodíš celý tím za hlavu, ale ponecháš si kostru tímu. Štruktúra 12 tímov je najvhodnejšia. Dokonale to vysvetlil fantomas...
fantomas píše:Má to vícero zdánlivě nepodstatných, ale v praxi poměrně důležitých důvodů. Zaprvý při 6 postupujících do play-off vzniká fajn zrcadlová situace, kdy jde druhá půlka do play-down. Což je na jednu stranu kosmetika, na druhou se tim ale otevírá prostor pro tzv. instituci "bye", kdy ty nejlíp postavený týmy maj záruku, že nevypadnou hned v prvnim kole.
Hlavne si treba naozaj premyslieť, kto si na to skutočne nájde čas, aby bol kvalitným manažérom svojho tímu. V keeper lige zostáva dlhodobo. Nie je to otázka jednej sezóny a manažér, ktorý to zabalí môže narušiť radosť z hrania ostatným. Druhá vec, človek, ktorý preberie po ňom tím je v podstatne ťažšej pozícii. Takže kauzu "motivácia" v zmysle uprednostňovania jednej alebo druhej ligy by som považoval za bezpredmetnú. Dozaista nemôžeš porovnávať vzniknutý problém v HF2, pretože to bolo o niečom inom. Akoby napísal legendárny Janoslovan:"Miešate jablká s hruškami." :giggle:
Beru zpatky, ja si az ted precetl ten fantomasuv prispevek http://www.hokejforum.com/yahoo-fantasy ... ml#p373217" onclick="window.open(this.href);return false; a je to mnohem propracovanejsi nez jsem myslel. Tohle me hodne laka. :hmm: Ja mel za to, ze keeper liga je jen o tom, nechat si po sezone 5 hracu a tim veskera zabava konci... :oops:
Super Redy :good: ...Ešte posledné tri miesta a môžeme sa dohodnúť na finálnych veciach o pravidlách a formáte lige.
V žiadnom prípade neplánujem zabaliť tú našu ligu. Ale skúsim aj keeper, nevidím v tom problém, hlavne keď tomu nebudem musieť šéfovať. :-D Na draft si urobím zoznam ako vždy na našu ligu a následne upravím podľa potrieb aj na keeper ligu. Počas sezóny to potom zase až tak veľa času nezaberá.
ak by to šlo, tak by som si zahral rád.. :klobuk:
Ok, začíná se to pěkně plnit, zbejvaj už jen dva zájemci a můžem to vesměs uzavřít. Zároveň bych teda s ničim neotálel a začal pomalu finalizovat to, co se už finalizovat dá - tj. ustavení komise, rozlosování konferencí (až budem mít dostatek hráčů samozřejmě) a následný dohodnutí stats. Já osobně na tom budu směrem k září s časem už jen hůř a hůř, tak bych fakt uvítal co nejčasnější uzavření všech těhlech tří kapitol. (Klidně teda kdokoliv skrz PMky ponoukejte ať už osvědčený hráče, nebo aktivní diskutéry tu na fóru.. at nečekáme věčnost.)

Sám bych pak hnedka rozjel otázku složení komise, at tu na sebe dál jen nekoukáme :jn: . Sám sem stoprocentně přesvědčenej o honzissovi a Sloterovi, který bych timto rád nominoval, a poprosil je samotný (i kohokoliv dalšího), aby se k tomu vyjádřili. Dalšim návrhum se pochopitelně meze nekladou, takže šup šup.

EDIT: Tuhle konkrétní komisi bych si jinak představoval pětičlennou s tim, že prostym demokratickym hlasovánim rozhodne, kdyby náhodou naše pozdější anketa o stats dopadla 12-12 (jakmile budem v plnejch). Následně by se vybral commish pro jednu i druhou stranu (pro každou konferenci jeden), každej z nich by si k sobě vybral Čecha/Slováka (aby vzniklo ideální, etnicky vyvážený - hehe - dvouhlavý vedení) a mimo těhlech dvou by se zbylých 20 hráčů prostě nalosovalo do konferencí. Třetí "komisař" by byl potom v každý konferenci kooptovanej stávajícíma dvěma. Přijde vám to takle v pořádku?
Čo sa týka štatistík, pokojne môžeme začať hlasovať hneď. Určite chvíľu potrvá, kým sa všetci vyjadria, takže potom môžu aj noví dvaja vyjadriť svoj názor (ak už bude nadpolovičná väčšina pre jedny konkrétne stats, ich názor bude bezpredmetný :jn: ).

O brankárskych štatistikách sa nevideli žiadne protichodné názory, nikto nespochybňoval tie, ktoré boli navrhnuté, takže predpokladám, že ich otázku môžeme považovať za vyriešenú.
G stats: W, L, GA, GAA, SV, SV% a SHO.

Pre hráčov v poli sú jasné tieto štatistiky: G, A, P, +/-, PPP, SOG, HIT, BLK, FOW. K týmto štatistikám môžeme pridať ešte štatistiku GWG, SHP, alebo prípadne ponechať obe, pričom by ale vznikol nepomer "luckerských" stats a to SHP a GWG vs. SO (hráči v poli vs. brankári - 2:1).

Za členov komisie automaticky považujem za samozrejmosť uživateľov honziss, fantomas, arek či petrik. :wink2:
Ok, tak já bych to nechal zhruba den uležet, mezitim snad sesbíráme náký reakce... a já bych pak případně založil speciální topic s anketou o těch stats, jak si je navrhl.
ja mam otazku k tym L a GA pri brankaroch (v nasej klasickej lige sme to nemali) - predpokladam ze v tychto kategoriach vyhrava to nizsie cislo vsak?

dufam ze to nie je ako s PIM ze cim viac tym "lepsie" :giggle:
co sa tyka tych SHP a GWG, ja by som kludne nechal obe :neviem:

1) bez nich je pomer G stats a hracskych stats 7:9. to by zase dalo strasny doraz na brankarov, ktori pritom tvoria len male percento timu. pomer 7:11 by sa mi osobne pacil viac
2) co sa tyka luckerskosti tych statistik - ano GWG su podobne luckerske ako u brankarov SHO, ale SHP sa predsa len aspon ako-tak odhadnut daju, ktori hraci hravaju PK a ktori nie je predsa viac-menej zname :neviem: iste, neda sa s tymi SHP pocitat pravidelne kazdy tyzden, ale manazer moze svoju sancu byt v tejto stats dobry ako-tak ovplyvnit ak velmi chce. takze tu by som to povazoval za luckerstvo len tak "napoly" :giggle:

takze ak mame v brankarskych stats pomer luckerskych/neluckerskych stats 1:6, pomerne by k tomu celkom sedelo keby to v hracskych stats bolo tych 1,5:9,5 :hmm: :neviem:
Sloter píše:Za členov komisie automaticky považujem za samozrejmosť uživateľov honziss, fantomas, arek či petrik. :wink2:
sry, ja nechcem byt komisarom :ee:

petrik GAA sme mali volakedy, ale odstranili sme to preto lebo to vzdy aj tak vyhraval ten, co vyhral SV% a chceli sme zmensit vplyv golmanskych statistik. Ak si dobre spominam.
:hmm:

Tak proč ne, nicméně…

Liga o 12-ti týmech mi připadá hrozně „povrchní“ (povrchová no, chcete-li) a nevyužitá, když by se na FA sem tam povalovali i stabilní hráči z prvních dvou útoků. Deep !

Je to ale něco úplně jiného, než naše dosavadní schéma v kooperaci s keeperem – otevírá to nové možnosti, úhly pohledů, formy a spol. + už teď mne napadají různé smysly pojetí strategie. Tedy ok - může to býti zajímavé.

Co mne ale velice zaráží, je počet započítávajíc brankářských statistik.
Sloter píše:O brankárskych štatistikách sa nevideli žiadne protichodné názory, nikto nespochybňoval tie, ktoré boli navrhnuté, takže predpokladám, že ich otázku môžeme považovať za vyriešenú.
G stats: W, L, GA, GAA, SV, SV% a SHO.
7? Vážně sedm? :nono:
To by se mělo ještě zvážit.
ku komisii: format navrhnuty fantomasom sa mi paci.. je jedno v akej konferencii skoncim, pokial tam bude dalsich 11 aktivnych managerov a niekto skuseny kto to osefuje a bude riadit.(co je navrhnute).

cas si najdem na obe ligy,to by nemal byt problem.(musim sa zastat nasej ligy, ktoru som hral 2 sezonu- stale sa spomina ze na fa su len ahleri a pod..ved prave to ma svoje caro, ak by nas tam bolo menej hracov a na fa gaborikovia a spol, tak by som to zrejme ani nehral).

o stratu zaujmu v nasej lige na ukor keeper by som sa nebal, skor naopak.. nasa yahoo je zabehana, od buducej sezony by tam mali byt uz len spolahlivi hraci(aj tento rok boli az na jedneho, ktory sa hlasi aj do keeper a nedajboh ak zabudne na draft alebo sa mu nevydari) a uz tento rok to bolo dramaticke a nadupane(vyrovnanost) aj vdaka boju o zachranu.skor tam by sa mala neskor doriesit ta druha liga. vobec som ju nesledoval tak neviem kto co, ale nasej 1. lige pomohla.. tak by bolo fajn ak by sa aj hraci co nehrali nasu yahoo ligu a idu hrat keeper do nej zapojili- to by sa mi pacilo.

myslim ze vacsie vykaslanie sa na ligu hrozi u keeper ligy(nepodareny draft, vymeny, vyhliadky dlhodobejsieho suckovania, strata zaujmu, nenaplnene ocakavania a pod). takze o nasu ligu by som sa nebal, vsetko to tam budu spolahlivi hraci.(sorry ze sem vsetko v 1 prispevku,len uz stracam prehlad co sa kde riesilo).

k stats v keeper lige:

suhlasim viac menej s petrikom ohladom shp- pre mna je to pridana hodnota hraca ked hra oslabenia a moze mi vyhrat statistiku a ak si mam vybrat medzi 50 b hracmi co jeden hra a jeden nehra oslabenie tak vyber je jasny:) gwg mi vadit nebudu,ale zaobidem sa bez nich.ostatne hracske stats su jasne.

ku goalie stats mam otazku ako petrik :-D a taktiez ma zaujima ga a gaa.. ked tak nad tym rozmyslam, tak ga vyhra ten co dostane menej golov? takze ak nasadim na 2 starty golmana co dostane 2x 5ku a superov bude mat 6 startov s priemerom 2 tak vyhram statistiku?..brankarov je obmedzeny pocet a polka z nich chyta v suckujucich timoch.. takze ga aj gaa budu vacsie,aj pocet L. co je dost nevyhoda, kvalitnejsi hrac bude svoj tim tahat dole(iste toto si treba osefovat na drafte ale predsalen u hracov je to ine, napr taky giordano v cagary a nevadi ze je zo slabsieho timu, u brankara sa negativa timu prejavia ci chce ci nechce). tym som vlastne chcel povedat ze tieto negativne statistiky sa mi nepacia a minimalne bez jednej( ga- ktora sa mi javi hlupa ak som ju pochopil spravne) by som si to vedel predstavit.
749 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES