Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Novinárske okienko

Diskuze pro hráče i fanoušky týmů Demitrovy konference.

svoje články, rozhovory a hocičo iné sem môžete pridávať všetci.

Začnem menším rozhovorom s našim komisárom fantomasom :)

Na HF odštartoval prvý ročník keeper ligy. Aké, resp. koľkoročné skúsenosti máš ty s keeper ligami?
Snad vás teď všechny neodradí, že vesměs žádné velké. :-D V jiné keeper lize právě načínáme druhý rok. Nicméně jak sami zjistíte, na každodenním hraní keeperu v podstatě není nic moc speciálního; jde "akorát" o to, že si místo týmu tvoříš dynastii, a musíš tak nějakým způsobem plánovat dopředu.

V roli commishe je pak vrchem potřeba správný zápal a zvlášť na konci prvního roku i nějaká ta mravenčí práce, protože Yahoo oficiálně zbrusu novým ligám keeper nepovoluje. Ale tomu já ten čas rád obětuju; celou tuhle naši ligu ostatně považuju za skutečně dlouhodobý projekt s oporou ve vašem dlouholetém společném hraní.

Hráči už absolvovali aukciu a draft prospectov. Bol ich priebeh podľa tvojich očakávaní?
Nemám si na co stěžovat. Na Yahoo draftu jsme se všichni až na jednoho sešli včas a taky improvizovaný prospect draft proběhl hladce, sfoukli jsme ho ani ne za týden, což zhruba odpovídalo mým představám. Kéž by to podobně šlo i během sezony.

Mnohí hráči nemali s aukciou doteraz žiadne skúsenosti, ako si podľa teba viedli?
Řekl bych, že obstojně. Co mě překvapilo, byla ta velká obezřetnost na začátku. My když v keeperu dostali pod nos 250 doláčů, první hráči šli za 60-70; tady se za Malkina s Crosbym vyhodilo jen něco kolem 50, a tím se stanovila úplně jiná cenová hladina, než na jakou jsem byl z předešlých aukcí zvyklý. Ale to v důsledku až tak nevadí; pořád když se rozhlédnu, vidím tu solidně poskládané týmy, a snad jediný menší (nedopatřením zaviněný) výbuch v podání Rona. Ale to taky není nic, co by se nedalo v průběhu dvou tří let kompletně naspravit.

Udreli ti do očí nejaké preplatenia, alebo stealy hráčov na aukcii?
Rozhodně, těch se najde vždycky dost. Mezi top stealy řadím například Alexe Pietrangela za 22, Nicklase Bäckströma za 19, Mikka Koivua za 5, Brada Marchanda za 3, Ryana Nugenta-Hopkinse za 5 a další. Jako už tradičně v poslední době potom došlo k jistému podhodnocení obou Sedinů, a zvlášť v případě keeperu mě zarazila nevelká důvěra v hotové prospecty (Ničuškin za 10, Tarasenko za 8, Drouin za 11).

Naopak z výše nastíněných důvodů bych neřekl, že se povedlo někoho výrazně přeplatit. Akorát snad když uvážím, za kolik chodili brankáři kvalitnějších mančaftů typu Niemi (26), Fleury (28), Crawford (23), Varlamov (30), tak jako menší fail vnímám Coreyho Schneidera za 28. Z hráčů v poli mě takhle do očí nikdo nepraští.

Ako si spokojný so svojim tímom?
Velmi; musím říct, že jsem se do něj vyloženě zamiloval, jako ještě nikdy do žádného fantasy týmu. Všichni tři brankáři bez výjimky z top týmů, obrana vybavená za relativně malý peníz (Suter s Ekmanem-Larssonem za cenu jednoho Keitha) na dlouhou dobu dopředu, a útok přinejmenším velmi vyrovnaný, na což kladu důraz úplně při každém draftu. Vzhledem k tomu, že jsem si pro zpestření dobrovolně vyvolil identitu čistě kanadsko-amerického týmu, mě pak štve akorát přítomnost Semina - ale to "vyspravím" nejpozději za rok, kdy už budu na doplňovacím draftu svým vlastním pánem.

Napriek veľkým plánom sa nepodarilo rozbehnúť i druhú konferenciu keeper ligy. Kde podľa teba nastala chyba?
Myslím, že jsi to v podstatě sám pojmenoval v otázce - asi jsme s Honzissem měli takhle zkraje moc velké oči. S odstupem času musím uznat, že by zřejmě bylo rozumnější nakopnout to jen jednou ligou a pak teprve postupně připojovat další dle zájmu. Ale nedá se nic dělat, a hlavně - nic není definitivně pohřbeno. Teď máme celý rok na to shánět lidi pro další konferenci, abychom pak mohli uskutečnit ono plánované "mezikonferenční finále".

Ďakujem. :)
:!: EXKLUZIVNĚ :!:
GM Chugwater Chokers Tomáš Daníček se opřel do svého protějšku ze Springfieldu!

Obrázek


Přiložené materiály:

První příloha ukazující na případ vraždy zosnované šéfem springfieldských mafiánů i Duffmenů, Fat Tonym, a trestuhodně přehlédnuté nekompetentním policejním náčelníkem Clancym Wiggumem.

Druhá příloha ukazující na nekalé pohnutky hlavního kouče Homera Simpsona.

A konečně třetí příloha ukazující na zoufalý duševní stav předsedy klubu Springfield Duffmen, Charlese Montgomeryho Burnse.

(Pro všechny případy: chovám maximální respekt k oběti střelby i všem pozůstalym; berte to jen jako takovej nevinnej žertík. :angel: )
pred startom sezony s novacikom dunim NoBa Witchers

:?: Ako dlho si sucastou HF

:arrow: Uz osem a pol roka, takpovediac denne.

:?: Tvoje zaciatky v Yahoo Fantasy sa datuju od vzniku tejto sutaze na HF, alebo si uz Yahoo skusenosti nadobudol este pred regnutim sa na HF

:arrow: Prvykrat na HF a stale to je moja jedina skusenost s Yahoo Fantasy. (Skusal som este fantasy na velogames, cez tohtorocne Tour de France, ale vsetci sa mi hned zrakvili a bolo po zabave).

:?: Cim ta tato hra oslovila, lesujes hned po ranu este s polozalepenymi ocami, vysledky zapasov, stats tvojich hracov

:arrow: Malo to byt len rozptylenie, ze skusim. Nakoniec ma ta hra pohltila a hlavne sutazivost v nej, proti ludom s rovnakym konickom. A moznost porazit ich, to ma bavi. Jasne, ze kontrola vysledkov je rano hned druha vec v poradi (teda pokial neplanujem sledovat zaznam v priebehu dna). To je cely proces. Vzdy sa pozriem na livescore vysledky a strelcov. Neskor, vacsinou uz v praci na espn aj hity a bloky mojich a aj superovych hracov. A az nakoniec je yahoo, kde si to potom pozriem pekne spocitane, ci je to naozaj tak zle, ako sa mi to javi.

:?: Niekolko rokov si bol pevnou sucastou klasickej ligy (dalej klasik pozn.red.), no v poslednom rocniku si sa rozhodol v jej priebehu odstupit s tym, ze do dalsich rocnikov sa uz nezapojis, co ta viedlo k tomuto kroku

:arrow: K tomu uz bolo povedane vsetko. Jednoducho klesala aktivita hracov, uz to nebola vyzva a rozpredaj timu (ktory drvivej vacsine hracov nevadil a este z neho aj profitovali) v nekeeper lige bola posledna kvapka. Velke sklamanie.

:?: Nadobudol si pocit, ze klasik liga uz akosi stagnuje a potrebuje novy impulz

:arrow: Urcite. mnoho hracov to hra/hralo uz len zo zvyku a cez arekovo tlacitko. Uroven minulu sezonu vyrazne klesla aj po upravach na ozivenie. Chybaju novi hraci a chcenie starsich hracov. Nevidim to ruzovo.

:?: Ten si nasiel v keeper lige, v com vidis najväcsi rozdiel , resp. prinos v porovnani s klasik ligou

:arrow: HF keeper sa viac priblizuje manageru. Svoj tim mam natrvalo, je tam zakomponovana vychova prospectov, jedna chyba moze mrziet roky a zostave sa musim aktivne venovat kazdy den, inak sa to prejavi. Vyzaduje dlhodobe planovanie. Je to fakt pre zazratych hracov ako som aj ja. V porovnani s klasik ligou je to to iste fantasy a zaroven uplne ina hra.

:?: Po vyselektovani GM´s (v pocte 3 pozn.red.) v ramci keeper ligy, sa naskytla moznost prihlasit sa, bol si osloveny alebo si kontaktoval priamo "sefika "ligy (fantomas pozn.red.)

:arrow: Najprv som kontaktoval hraca, ktory mi potvrdil ze budu volne miesta a mam sa ozvat sefikovi. Chcel som sa ozvat cim skor, kym je miesto. V predchadzajucich rocnikoch som bol osloveny zo dvakrat niekoho nahradit, ale pre klasik a nemoznost si nadraftovat vlastny tim nebol zaujem.

:?: Ako vôbec prvy prihlaseny, si mal moznost vyberat a nasledne si osvojit tim spomedzi 3jice dostupnych, cim ta oslovil tebou vybrany tim, resp. mal si vaznejsiu dilemu, ktory tim prevziat

:arrow: Pre moj terajsi tim rozhodli dva faktory: 1. brana a obrana vyzerali komplet postavene (a vyhovujuce).
2. bol to slabsi tim, ktory nepostupil do PO. Tak ako sa budem ucit a zlepsovat v keepri, tak by mal stupat aj moj tim. chcem sa prepracovat hore po svojom.

:?: Spolocne s tebou, vyuzili prilezitost pôsobit v keeper lige aj dalsi dve tradicne yahoo figurky JoeS a cepi, povazujes ich za superov, ktori môzu seriozne zamiesat keeper karty

:arrow: Jednoznacne. Patrili medzi najlepsich v klasik lige, nevidim dovod, preco by to po uvodnom otukani sa, malo byt ine. Ale budu sa mi pozerat na chrbat.

:?: Budes pokracovat aj v klasik lige

:arrow: Nie, nic negarantuje, ze sa nezopakuje minula sezona.

:?: V tejto sezone sa otvara aj dalsia keeper liga, resp. konferencia Hlinkova (Demitrova-Hlinkova konf. ich pomenovanie je jasnym odkazom tam hore..pozn.red.); kazda si zatial razi svoju cestu, ale do buducna je moznost akehosi prepojenia v ramci oboch konferencii, co hovoris na vytvorenie dalsej ligy, resp. moznosti obe konferencie zaclenit v jeden zaujimavy a dlhodoby HF projekt

:arrow: To je pre mna novinka, neviem sa k tomu vyjadrit.

:?: Ozaj z coho vychadza nazov tvojho timu NoBa Witchers

:arrow: Neznasam Bratislavcanov... Je to skratka mojho rodneho mesta Novej Bane. A mam rad Sapkowskeho Zaklinaca.

:?: Si spokojny so skladbou timu, na ktorých postoch, stats, by si chcel najviac popracovat, kde vidis prednosti a naopak slabiny tvojho timu

:arrow: Vobec nie. Mam rad iny typ utocnikov ako mam..tim potrebuje do dvoch rokov omladit na centri, a pritvrdit na kridlach. vyhodou je, ako som uz spominal, ze brana a obrana su komplet, takze mi ostava sustredit sa len na utok.

:?: Mas v time svojho oblubenca, resp. vypichni 3jicu hracov, do ktorych budes vkladat najväcsie nadeje, ocakavania

:arrow: Asi az na Bergerona a Schneidera sa v time ziadny iny oblubenec nenachadza. A kedze zatial plavam v tradeoch, tak sa to tak rychlo nezmeni. Nevadi,v tomto som trpezlivy. Hraci co maju stats a mali by byt vzoroví pre Witchers su Talbot, Ristolainen a Bergeron.

:?: Dlho si uvazoval koho "zakonzervovat" do keeper 12tky a ako sa ti pozdavaju tvoje 3 prospeky 1. Olli Juolevi, Dano, Crouse, mas niektorého z nich v plane "diamontovo obrusit":)

:arrow: Stale nie som rozhodnuty na keep..Mojim prospektom nebude predlozena zmluva. Mam uplne inu predstavu, ako by mal moj prospect pool vyzerat.

:?: Tvoje ocakavania pred startom sezony; pôjdes postupnymi budovacymi krokmi, alebo mas v plane zautocit na popredne priecky od uvodneho kola a ziskat premierovu sosku pre vitaza ligy

:arrow: Pozrel som si celkove statistiky timu, na popredne priecky, to vobec nebude. Vela veci musim zmenit, ale ziadne postupne budovacie kroky ma necakaju. Snaha bude byt vzdy co najlepsi v danom momente a bojovat o kazdu statistiku, ktoru mozem ziskat.

:?: Co by si odkazal svojim GM´s superom

:arrow: Vela stastia, budete ho potrebovat :box:
co je arekovo tlacitko? :sok:

// :hehe: c.
pred startom sezony s novacikom Joe S. Colorado Dragons

:?: Ako dlho si sucastou HF

:arrow: Ak si dobre pamätám, tak už 11 rokov.

:?: Tvoje zaciatky v Yahoo Fantasy sa datuju od vzniku tejto sutaze na HF, alebo si uz Yahoo skusenosti nadobudol este pred regnutim sa na HF

:arrow: Moje všetky yahoo skúsenosti prišli až po pár rokoch môjho pôsobenia na HF a po tom, ako sa mi jeden ročník podarilo vyhrať klasickú HF ligu, tak som zvažoval, či sa dám aj na keepera, ale vždy som si nakoniec povedal, že klasický formát je jednoduchší, ale už dozrel čas, aby som svoje skúsenosti pretavil aj v dlhodobej súťaži.

:?: Cim ta tato hra oslovila, lesujes hned po ranu este s polozalepenymi ocami, vysledky zapasov, stats svojich hracov

:arrow: Vlastne ani neviem, ale asi to súvisí s mojou povahou, nakoľko som prirodzene súťaživý.

:?: Po vyselektovani GM´s (v pocte 3 pozn.red.) v ramci keeper ligy, sa naskytla moznost prihlasit sa, bol si osloveny alebo si kontaktoval priamo "sefika "ligy (fantomas pozn.red.)

:arrow: Ak si dobre spomínam, tak sa po skončení minulej sezóny uvoľnili najprv dve miesta a tak som prejavil svoj záujem o účasť v súťaži (ako tretí) a nakoniec to vypálilo tak, že bolo miesto aj pre mňa.

:?: V com vidis najväcsi rozdiel, resp. prinos v porovnani s klasik ligou

:arrow: Najväčší rozdiel je jednoznačne v tom, že každý GM musí do súťaže so stratégiou, ktorá je významne odlišná v porovnaní s klasickou HF ligou (alebo aj KD :giggle: ) v tom, že sa netvorí tím len na jednu sezónu, ale základ tímu sa buduje dlhodobo, s výhľadom na viac sezón dopredu. To spôsobuje aj väčšiu náročnosť , ale zároveň je to aj prínos, keďže nezačínaš každý rok od nuly.

:?: Spolocne s tebou, vyuzili prilezitost pôsobit v keeper lige aj dalsi dve tradicne yahoo figurky dunim a cepi, bolo to pre teba prekvapenim a povazujes ich za superov, ktori môzu seriozne zamiesat keeper karty

:arrow: Tak určite, že ich treba za relevantných súperov, keďže svoj vysoký štandard potvrdzovali dlhodobo aj v klasickej HF lige a boli pravidelnými účastníkmi play off.

:?: Ako posledny z prihlasenej 3jice, ti uz moznost vyberu timu nezostala, vidis v tom znacny hendikep

:arrow: Určitý hendikep to popravde je, lebo ten tím bol hráčskym zložením slabší a najmä škoda toho trejdu, ktorý urobil selly, a ktorým sa zbavil Quicka v podstate za nič.

:?: Si spokojny so skladbou timu, na ktorých postoch, stats, by si chcel najviac popracovat, kde vidis prednosti a naopak slabiny timu

:arrow: Gro obrany je fajn, keďže ide o bekov, ktorí dokážu režírovať presilovku, čo sa môže prejaviť na zisku presilovkových bodov, a ešte aj na centri je sila. Čo tomu tímu chýba, je ešte jeden kvalitný brankár a ešte by to chcelo nejaké zvučnejšie krídlo.

:?: Mas v time svojho oblubenca, resp. vypichni 3jicu hracov, do ktorych budes vkladat najväcsie nadeje, ocakavania

:arrow: Výslovného obľúbenca nemám, možno Landeskog :giggle: A hráči, od ktorých najviac čakám? Jednoznačne Stamkos, som zvedavý na Shearyho, či bude zasa hviezdiť vedľa Crosbyho a ako tretí? Možno odpoviem prekvapivo, ale Tkachuk.

:?: Dlho si uvazoval nad tym koho "zakonzervovat" do keeper 12tky

:arrow: Vzhľadom na zloženie kádra som nemal moc veľké pochybnosti o tom, koho keepovať a koho nie.

:?: Ako sa ti pozdavaju tvoje 3 prospeky Jost, Bellows, Theodore, mas niektorého z nich v plane "diamontovo obrusit" a do buducna okolo neho vyskladat tim

:arrow: Popravde som zvedavý, ako sa najmä Jost a Theodore ukážu v tejto sezóne a bude len na nich, či sa prebojujú natrvalo do tímu.

:?: V tejto sezone sa otvara aj dalsia keeper liga, konferencia Hlinkova (Demitrova-Hlinkova konf. ich pomenovanie je jasnym odkazom tam hore..pozn.red.); co vravis na vytvorenie dalsej ligy, resp. moznost akehosi prepojenia, obe konferencie zaclenit v jeden zaujimavy a dlhodoby HF projekt

:arrow: Je dobré, že sa to konečne rozbehne :thumbsup: Ale to prepojenie by som si predstavoval skôr inak, než postupy a zostupy. Ale skôr by bolo zaujímavé, keby v budúcnosti mali jednotlivé konferencie spoločné play-off, prípadne aspoň finálový súboj

:?: Budes pokracovat aj v klasik lige

:arrow: Samozrejme, tam chcem na rozdiel od keepera tento rok zaútočiť na víťazstvo

:?: Tvoje ocakavania pred startom sezony; pôjdes postupnymi "budovacymi" krokmi alebo mas v plane zautocit na popredne priecky od uvodneho kola a ziskat premierovu sosku pre vitaza ligy

:arrow: Realisticky vnímané, tento rok bude skôr zoznamovací a o budovaní tímu do budúcna.

:?: Co by si odkazal svojim GM´s superom

:arrow: že aj keď nebude ten tím najkvalitnejší v súťaži (možno draft to zmení), svoju kožu nepredám lacno.
Obrázek
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS