Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ECQF: (1) TAMPA BAY Lightning vs. NEW JERSEY Devils (WC2)

Vyvrcholenie sezóny 2017/2018.

Postupující :?:

TBL
86%
24
NJD
14%
4

Co k tomu třetímu zápasu dodat, no. Trochu mi to připomnělo tu sračku, kterou jsme předváděli v základní části, když nám začínal na prvním místě docházet dech. Celých 60 minut se spoléhat na to, co předvede gólman, kterej se může rozkrájet v tý bráně a stejně je mu to k ničemu. Dávat góly maximálně z přesilovek, protože ty prostě fungujou už nějakej ten pátek a je to vlastně strašně jednoduchý hrát proti 4. Ale běda jak se hraje při vyrovnaným počtě na ledě, to jsme úplně mimo dění... hodně škaredá nostalgie to byla. :?

Kuch má ty záblesky geniality, jak jsme u něj zvyklý, ale stejně je to málo. Potenciál vytvářet brankový příležitosti či je sám proměňovat má daleko větší, než aby to prokazoval pouze v přesilovkách. Na druhou stranu je to těžký, pokud s ním hraje očividně slabej Stammer, se kterým netuším, co se děje. Kapitán, co pomalu není schopnej převézt střední pásmo, dát si puk do tandemu, najet si do střeleckého prostoru - takovýho ho prostě neznám. K tomu JT Miller, jehož hra po příchodu v ZČ a teď je taky diametrálně odlišná. Když k tomu bývalý Ranger přidá hloupý fauly, vychází mi z toho nulovej přínos směrem dopředu. A to je prostě na 1. lajnu v PO málo, se na mě nesmí nikdo zlobit. :neviem:

Jinak nechat hrát Halla je jedna věc. Ale dát mu tolik prostoru jako dneska je prostě jistá smrt, kór v týhle jeho fazóně. Nejprve nesmyslnej námaz mezi kruhy od Hedmana (jeden z nejhorších na place vůbec, korunoval to píchnutím Hischiera do slabin na konci zápasu), potom výměna před gólem Butchera, kde ovšem hlavní práci odvedl Maroon (a naše debilita jít do tří kvůli too many men) a nakonec projetí jako nůž máslem skrz třetiny a skvěle načasovanej pas na one-timer. To se prostě nesmí stát. Od nás nikdo tolik prostoru nedostane, tak jak se to může stát na opačné straně?! Kór, když teda je to jeden hráč Devils, o kterym to kua ví celá liga, že hraje jak pán. Nechápu! :slap:

Ale neskládejme zbraně, pořád vedeme 2:1 v sérii a máme před sebou jeden z nejdůležitějších zápasů, kde to můžeme zlomit. Stačí si vzpomenout, co jsme hráli v prvním zápase, potažmo v části druhého. Kvalitu máme obrovskou, tak to pojďme prodat na ledě, vytvořit si nějaký akce zakončený do brány, máknout jeden za druhýho, zbytečně se nenechat vylučovat. Nevěřim, že ti hráči zapomněli hrát hokej a jejich jediná myšlenka je házet puky za branku soupeře. Ve čtvrtek po půlnoci čekám diametrálně odlišnej výkon, probuzení našich největších hvězd a zároveň pomoc od dalších řad, který je momentálně převyšují. :jj:

!!! LETS GO LIGHTNING !!! :povzbudzovanie:
Od Hedmana som toto nečakal. :thumbsdown:
4:1 :wave: Abych to s odstupem pár dní shrnul...

Sérii jsme ukončili přesně podle mých představ před začátkem play-off. A vlastně i po podobném průběhu, akorát jsem teda doufal, že bude víc zápasů jako první a poslední - v naší režii. Kdybych ty zápasy rozdělil na třetiny, tak z těch 15 jsme hráli lépe tak 5-6 z nich, Devils dejme tomu 4-5 a zbytek byl vyrovnanej. Ale taky to samozřejmě odpovídá průběhu zápasů a neni bůhví jak směrodatný, když si vezmu, že NJD zapli v těch prvních utkáních, až když o nic nešlo. :)

K Vasymu se nemá cenu vyjadřovat. Jeho období únavy je (prozatím) zažehnáno. Jeho výkony byly ozdobou série. Nebýt ho, tak si troufnu tvrdit, že série pokračuje zítra nad ránem v aréně Devils. Na čísla Fleuryho se nechytá, ale například s kandidátama na Vezinu se může rovnat úplně v klidu. To ale není podstatný. Důležitý je, že v těch mačích nás drží, když zrovna šlapeme vodu a nelepí nám to. :mojo: Až si někdy říkám, že ho nechávají vyniknout zbytečně moc jako například v třetím zápase, kde se mohl roztrhat a stejně to bylo málo.

Od obrany pořád nevím, co čekat. Jednou zahrají perfektní zápas, podruhé jsou někteří zralí na ručník. Nejlíp ze všech se mi jeví McDonagh, který v páru se Stralmanem hraje vážně výtečně a čím dál víc si začínám tu důležitost tradeu uvědomovat (brzo, já vím :giggle:). Hedmana jednak sráží Girardi, který mu není rovným parťákem, jednak potom jeho vlastní laxnost. Mám na něj vysoký nároky, protože vím, že dokáže bejt v obraně bestie, proto mě mrzí ty jeho občasný (zbytečný) ztráty a nekoncentrace. Ale pořád byl ve většině zápasů skvělej!

Největším překvapením je pro mě Coburn, má 4. nejvyšší počet minut a jeho hra je jednoduchá, do těla, téměř bez ztrát kotouče. Navíc Sergachev se pomalu zabydluje na pravém bekovi, takže si spolu pěkně vyhoví. :tlap: A Serg, ten roste každým zápasem, jeho bruslení a práce s pukem je prostě oku lahodící. Jen by to někdy chtělo myšlenku navíc při tom bezproblémovém přejezdu středního pásma.

V útoku se pomalu ale jistě rozehrává první lajna. Už jenom kvůli Stammerovi je dobře, že byla série ukončena takhle brzo, může se aspoň dát dohromady a zmobilizovat síly, který mu evidentně v určitých pasážích zápasu chyběly. Kucherov každým okamžikem potvrzuje, že je přirozenej genius, z těch jeho přihrávek z první teču. :slintac: Navíc překonal i Vinnyho rekord v počtu bodů v jedné sérii (nově = 10 [5+5]).

Druhá lajna ve složení Palát-Point-Johnson se po tom brutálním nástupu v prvních dvou utkáních trochu zasekla, na druhou stranu v defenzivě předváděla tahle trojka parádní práci, takže si to trochu odčinila. Pointer mi nepřijde ve své kůži, chybí tomu ta lehkost ze ZČ, ale pořád je to jeho první PO, tak nemůžu čekat, že bude okamžitě hrát prim. Navíc jestli bude další série proti Bruins, očekávám jejich nasazování na tu první lajnu, takže ideální protihráči na hození se do pohody. :jn:

Killorn ve spolupráci s Cirellim a Gourdem ožil. Dosavadní 4 branky jsou toho důkazem, i když je většina z nich v přesilovce. Tihle tři kombinují rychlost, šikovnost s pukem, ale taky forechecking. Jediný co, tak tomu chybí víc zakončení a tím myslím pořádný zakončení a žádný žblabuně. Přitom akce si připravují krásný, jenže ta koncovka je žalostná. :neviem: U čtvrté lajny asi nemám co dodat, ničím mě nepřekvapila ani vyloženě nezklamala. Potěšil mě i Conacher v sestavě, svojí šance se chopil a dokonce dal i góla, který mu však byl sebrán videem.

Z Devils se mi líbilo pár hráčů, nejsou to žádní nazdárkové a v play-off byli právem. Jejich rychlost a převoz středního pásma nám dělaly problémy. Hall naprosto dokonalej hráč, fakt extratřída, kéžby se jel předvést na MS. :cookies: Hischier se taky nemá za co stydět, odehrál dobrá utkání. Postupem času se zlepšoval i Zacha, i když nebyl tak vidět jako právě Nico. To stejné Noesen, Zajac - ten mě mile překvapil, v oslabení hrával moc dobře. K tomu všemu Maroon, kterej si tím přestupem rozhodně polepšil. A v obraně samozřejmě Vatanen (jeho zranění bylo jedním z nejklíčovějších momentů dle mě), Moore taky nebyl k zahození, Butcher detto - obrovská naděje. :yes: A v bráně svůj comeback ozdobil prvotřídníma zákrokama Cory Schneider, toho jsem se hrozně obával, že se díky němu chytnou. Ale naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo. A Palmieri celou sérii na přesdržku, škoda, že mu nikdo nenamlel v posledním utkání. :bitka3:

Celkově bych teda řekl, že jsme ještě zdaleka neukázali všechno, na co máme. A pokud si to šetříme do dalších bojů, tak mi to nevadí, ale musíme se ukázat. Ten tým má obrovskej potenciál, jenom nebejt posraný a vnutit soupeři svojí hru. V dalším kole očekávám nepříjemný Bruins, máme jim za základní část hodně co vracet. Ale těším se, zase to bude o něčem jiném.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS