Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Kanada

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

ThrashersFan píše:Kanada pokračuje v slabých, ba priam trápnych výkonoch. Dúfam, źe ich teší výhra po vymyslenej a darovanej presilovke. S takýmto výkonom im musí USA vystavi't takú stopku, že sa z nej budú spamätávať ďalšie štyri roky.
Tohle byl slaby a trapny vykon? Klobouk dolu pred Lotysema (vim ze je milujes) a Gudlevskisem, ale vydrzet se to nedalo. Gudlevskis stejne nadpozemsky vykon.

A Rono opet trolling, nemam problem kritizovat ani hrace Pens (jak je videt na jinych prikladech OH), ale Crosby a dokonce i Kunitz byli dnes dobri az velmi dobri. To ze jim to nepada (a nejen jim, co dnes zahodil napr. Perry a dalsi..) je jina vec a nekdy cloveku zustava nad tim rozum stat, ale vykon byl jinak velmi slusnej. S neviditelnosti to nemelo fakt nic.
A ako sa inak dá nazvať tá strelecká impotencia, pri ktorej srpavili z Gudlevskisa hviezdu? Navyše, až na tretiu tretinu, keď sa hralo fakt pred Gudlevskisom, mali viacero veľmi dobrých šancí aj Lotyši. Dva nájazdy (jeden z nich skončil gólom), dvakrát brejk dvoch na jedného a vo všeobecnosti Lotyši dosť poľahky prechádzali z obrany do útoku, čo napokon aj bolo vidno v posledných troch minútach, keď dokázali zavrieť Kanadu.

Jednoducho takýto výkon, aký podali dnes, by proti Američanom nestačil a USA by Kanadu rozniesli v zuboch. Mne je jasné, že sa to nestane, ale Kanada na turnaji zatiaľ svoj tieň neprekročil a podáva výkony dosť silno pod svoje schopnosti, a preto by som bol veľmi nerád, ak by napokon dosiahli na zlato. Ale zdá sa, že Kanada na olympiáde môže uspieť asi jedine po nepresvedčivom, ba až priam slabom začiatku (SLC a remíza s Čechmi, strachovanie sa o výsledok s Nemeckom, vo Vacnouveri nájadzy so Švajčiarmi, jasná prehra s USA...). O to viac by som zlato želal USA, pretože tí zatiaľ v každom zápase šli (aspoň spočiatku) naplno, navyše mali o dosť ťažší los.

Jediné, čo je pozitívne pre Kanadu je to, že bola koncentrovaná celých 60 minút a prakticky nejavila žiadne známky nervozity, aj keď prišla o Tavaresa a aj keď jej tam Lotyši Perryho osekávali. To jej slúži ku cti (aký to rozdiel oproti Rusom...) a aj kvôli tomu dnes vyhrali, pretože to nie je len o tom, že neustále vytvárali tlak na Gudlevskisa, ale aj o tom, źe dokázali ostať mimo trestnej lavice a hlavne nedávali Lotyšom akúkoľvek známku toho, že by boli z vývoja zápasu nervózni, čo by Lotyši určite využili.
S timhle uz souhlasim, ale uz z toho popisu je jasne, ze ten vykon nebyl slabej a trapnej.. Proste kdyby promenili o 2 sance vic (coz je furt minimum z toho co tam bylo), tak nikdo na ne nerekne ani pul slova. USA jsou zatim lepsi a taky jim budu proti Kanade fandit, ale zdaleka si nejsem jisty jestli dokazou Kanadu zatlacit nebo alespon zadrzet. Jedna vec je lepsi efektivita v utoku, ale druha vec je kontrola stredniho pasma a puck possession. V tomhle USA muzou mit trochu problem. Ja to vidim 50-50, mozna miniprocento pro USA..
Hovorili zo mňa emócie po zápase (viď. čas, kedy som to napísal), preto aj tie slová, ale na strane druhej, tie výkony Kanady sú pre mňa dosiaľ veľkým sklamaním.

Aj dnes. Môžeme polemizova´t o tom, či im chýbalo šťastie v koncovke, alebo nie. Ja však nie som zástancom faktoru šťastia a jednoducho nedokážem hodnotiť výkon tímu za pozitívny, ak je v koncovke takýto tragický. Ja nepopieram, že Gudlevskis chytal dobre, lenže Kanaďania v 90% šanciach ani nevedeli nadvihnúť puk, čo Gudlevskis, ktorý takmer neustále šiel na ľad, dokázal využiť. Veď len koľko z tých šancí bolo po tom, čo nedokázali skrátka pretlačiť puk za Gudlevskisov betón?
#‎Islanders‬ captain John Tavares is out the rest of the NHL season with a torn MCL and torn meniscus.
Přesně pro toto buďme :flyer: rádi, že G nejel. Nedejbože kdyby to potkalo jeho.. :scare:
Obrázek
Ja som videla len výsledok a dosť som nechápala, ako mohli tak hrať s Lotyšmi. :? Ale super, že to nakoniec dali a dúfam, že nejakým spôsobom vyhrajú zlato.
Nezasluzia si to..USA od prveho zapasu s nami nedali dole nohu z plynu :poklona:
Tak ja som sa tu na HF dozvedela, že to nie je o zásluhách,respektíve o tom, kto si to zaslúži. Takže by kľudne vyhrať mohli. Ale samozrejme podľa priebehu neočakávam, že cez USA prejdú. Zostáva mi len veriť.
Arthur Staple ‏@StapeNewsday
#Isles GM Garth Snow spitting mad over Tavares' Olympic injury: "Are the IIHF or IOC going to reimburse our season ticket holders now?"

Arthur Staple ‏@StapeNewsday
More Snow: "It's a joke. They want all the benefits from NHL players in Olympics and don't want to pay when our best player gets hurt."

Tak a je to tu. :ninja: Bola to len otázka času.
:petrik: O 4 roky budu mat USA a Kanada joke vybery. Takze mame sancu aspon do stvrtfinale dat :hmm:
Myslím, že za chvíli začne i Holland. :petrik: Zetterberg imo stihne max. posledních deset zápasů, jestli vůbec to, myslím si...
Ako ja sa im velmi ani necudujem...nemaju z toho nic (az na to, ze ich hrac reprezentuje vlast), prerusia kvoli tomu sezonu, hrozia zranenia,...Ale keby si tak povedali vsetci majitelia zo vsetkych lig, tak by sa olympijsky hokejovy turnaj ani nehral :D
Getzo5 píše:Arthur Staple ‏@StapeNewsday
#Isles GM Garth Snow spitting mad over Tavares' Olympic injury: "Are the IIHF or IOC going to reimburse our season ticket holders now?"

Arthur Staple ‏@StapeNewsday
More Snow: "It's a joke. They want all the benefits from NHL players in Olympics and don't want to pay when our best player gets hurt."
je to proste c.rak
obavam se, ze Tavares je posledni hrebicek do rakve olympijskych turnaju...
ak by padla olympiada, tak by kompetentni mohli obnovit svetovy pohar :slintac:
pretoze tam sa hraci nezrania :sarcasm:

#Isles GM Garth Snow spitting mad over Tavares' Olympic injury: "Are the IIHF or IOC going to reimburse our season ticket holders now?"

Is the NHL going to reimburse Slovak fans for injury of Marian Gaborik?

Arthur Staple ‏@StapeNewsday
More Snow: "It's a joke. They want all the benefits from NHL players in Olympics and don't want to pay when our best player gets hurt."


It's a joke. They want all the benefits from EU players in NHL and don't want to pay when our best player leave their home teams which riased them."
Rono » 20 Feb 2014, 22:35 píše:Myslím, že za chvíli začne i Holland. :petrik: Zetterberg imo stihne max. posledních deset zápasů, jestli vůbec to, myslím si...
Zetterberg je rád, že vôbec chodí, podľa mňa je done na túto sezónu, potrebuje operáciu a myslím si, že na ňu pôjde už teraz, nech je 100 % healthy na budúcu sezónu.
Obrázek

Getzo5 píše:Obrázek
2 minuty pred koncem je to uplne v poradku.. Perfektni defenzivni job Kanady s vyjimkou snad prvnich 5 minut zapasu a sance Stastnyho. Mohlo to byt i vic, Quick byl vynikajici.

Vybornej Benn a Crosbyho lajna. Bergeron se tam skvele hodi, dela presne to co ma a zapaji se i ofenzivne. Kunitze jsem dnes nepoznaval, byl ho plnej led, spousta sanci a aktivity. On je vzdycky hlavne efektivni a nebyva takhle celoplosne videt. Ted to byl presnej opak, hodne aktivity bez uspesne koncovky, ale libilo se mi to, dnes urcite jeden z nejlepsich na lede. Crosby taky odehral asi svuj nejlepsi zapas na OH, zakladem bylo ze ta lajna byla asi 70+% casu v utocnem pasmu. Je neuveritelne, ze jim to furt nepada, ale visi to ve vzduchu a to ze za celej turnaj nebyli u inkasovanyho golu se taky pocita.

A nakonec to rozhodl skvele hrajici Suckmeester co prej nikdy nic nevyhraje.

Americanu je mi lito a fandil jsem jim, ale Kanada byla proste lepsi a jeji hokej byl nadherne propracovanej. Proto za dnes zcela zaslouzene a proti Svedum to doufam potvrdi opet. Fakt, ze nekdo z dvojice USA/Finsko bude bez medalu...sucks.
arek píše:ak by padla olympiada, tak by kompetentni mohli obnovit svetovy pohar :slintac:
Videl si ten posledny? Ja ano....takze radsej nie....
Škoda, že som to nevidela. Naplnilo sa moje želané finále :clap: Teraz ešte Kanada zlato a bude to super :wave: Crosby môže hrať dobre. Kým nebude mať 10 bodov, tak ho budú všetci kritizovať....
Finch182 píše:Videl si ten posledny? Ja ano....takze radsej nie....
Ja ti neviem. Semifinále Kanada - Česko bol jeden z najlepších zápasov, ktorý som kedy videl. Detto skupinový zápas Česko - Švédsko, kvalitný bol aj zápas v skupine medzi USA a Kanadou.

Ale ja tiež radšej preferujem skôr olympiádu pred SP, a to skôr z historického hľadiska. SP je s prepáčením umelá sra*ka, bez riadnej periodicity, ktorá stratila význam pádom železnej opony.
Ja som ale narazal cisto na nas "vykon" :lol2: aj ked asi na pripadny dalsi svetovy pohar nas uz asi nepozvu :lol:
A v akom termine si viete predstavit SP???

Lebo mne pride take divne mat do v lete...koniec augusta a zac septembra
484 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS