Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Trosku ma bavi sledovat ako vsetci su naprv strasne nadseni na MS vlajky na autach a potom strasne prekvapeni ze sme nepostupili a strasne sa to riesi ako keby to bola nejaka novinka ze uz x rokov nemame ziadnych kvalitnych hracov na drafte NHL a dokonca ani v europe. Ta kvalita hracov, najviac do oci bije surovy a bliznak ako nasi top 2 centri :lol2: , je zrejma , s tym moc neuhras. Ako napriklad vcerajsi udajne dobry vykon, to ze nas prehrava Malkin a tarasenko ok dajme tomu, ale ze nas drti v nasom pasme lajna z khl o niecom svedci.
Tak, ty lajny z khl kolikrát drtí všechny, borci sehraní, dávají si to poslepu, na ms se na ně dívám raději než na takového nějakého polovičního Malkina.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

:rofl:
Takže vlastne už máme len teoretické šance, však? Ak by Bielorusi všetko prehrali a my by sme porazili USA...
Včera to bolo o kúsok lepšie, ale aj tak... tá obrana. Tatar sa pri druhom góle pozeral na Tarasenka, pri tom treťom v predĺžení nehovoriac. Vyhrať sme si nezaslúžili a ten bod asi aj tak nič moc nerieši, ale tak ešte nádej nezomrela. Hudáček chytal dosť dobre a nechápem ten ťah s vracaním a odvolávaním kapitánov. Ruský hokej sa mi veľmi páči.
Nechápal som tie pozápasové reakcie. Všetci nadšený aký super zápas to bol, jak sme dobre hrali a pod. Hrali sme prd, trištvrtina zápasu sme sa bránili a pozerali na ruský kolotoč v našom pásme, potom tam bolo pár výjazdov, ktoré nám buď zablokovali, alebo sme netrafili bránu alebo zase trafili brnakára.
Áno, boli aj šance a veľké ale čo z toho keď to nepadlo. To nikoho nezaujíma.

Šanca na postup už je veľmi mizivá, ale asi aj tak dobre. Za to čo hrajú, si zaslúžia skončiť v skupine.
Najviac sa “bojim” toho ze bielorusi nam mozno nakoniec tu sancu aj daju a pred zapasom s USA to budeme mat vo vlastnych rukach a zapas sa nam nevydari a nic z toho nebude :giggle: davam tomu celkom vysoke sance (sance podla mna: bielorusi si to uhraju – 75%; sancu mat budeme, ale to nedame – 15%; postupime do QF – 10%).
Toto je jednoducho realny obraz nasho a aj sucasneho svetoveho hokeja. “silna sestka” je jednoducho niekde inde ako zvysok sveta, ktory sa zase viac a viac vyrovnava. (bla bla bla, otrepana pesnicka) Mytus ze proti timom ako norsko, bielorusko, lotyssko, atd sme v pozicii “papieroveho favorita” sa mal uz davno skoncit a snad sa toho coskoro dockame, lebo nam rola favoritov nesedi a len nam zbytocne zvazuje ruky. Uz peknych par rokov su toto pre nas (ale napr. aj pre svajciarov ktori su v zapasoch proti nim v podobnej pozicii “pseudofavoritov” ako my) vyrovnani superi. A preco by aj neboli? Ich top hraci hraju minimalne na rovnakych poziciach v tych istych ligach ako nasi. Dani maju v NHL na najblizsie obdobie porovnatelnu ak nie lepsiu perspektivu ako my, nori stavaju tim okolo thoresena ktory sa v khl presadzuje viac ako hociktory nas hrac od cias demitru, atd atd. Okrem nejakych nostalgickych spomienok na stare zlate casy nemame ziadne realne dovody povazovat sa v zapasoch proti tymto timom za favoritov, specialne ked nie sme v uplne najsilnejsej moznej zostave (co nie sme v podstate nikdy).
No a perspektiva na najblizise obdobie (dekadu) tiez nie je nijak radostna… ziadne top talenty ktore by dokazali na zlatu generaciu nadviazat sa nam vychovavat nedari. Za poslednych 9 rokov (2006-2014) sme mali presne 5 hracov draftovanych v prvych 2 kolach NHL draftu a tento rok k nim zrejme ziaden dalsi nepribudne. Zo 600 najlepsich mladych hracov poslednej dekady teda bolo zo slovenska 0,83%. Svetlo na konci tunela? Ziadne nevidno
A ta sirokeho banda co tomu sefuje od roku 98 a priviedla nas hokej do tohto stavu so “sirokym” usmevom kandiduje opat a samozrejme aj sami seba zvolia naspat, lebo ved predsa oni tiez vedia kde su problemy (nech si lintner nemysli ze zjedol vsetku mudrost sveta) a chcu ich riesit. Potom co za 17 rokov nevyriesili nic, prave naopak - premrhali ohromny potencial z osialu po medailovych uspechoch zlatej generacie :panika:
Skoda reci…
petrik píše:Najviac sa “bojim” toho ze bielorusi nam mozno nakoniec tu sancu aj daju a pred zapasom s USA to budeme mat vo vlastnych rukach a zapas sa nam nevydari a nic z toho nebude :giggle: davam tomu celkom vysoke sance (sance podla mna: bielorusi si to uhraju – 75%; sancu mat budeme, ale to nedame – 15%; postupime do QF – 10%).
Obrázek
ThrashersFan píše:
petrik píše:Najviac sa “bojim” toho ze bielorusi nam mozno nakoniec tu sancu aj daju a pred zapasom s USA to budeme mat vo vlastnych rukach a zapas sa nam nevydari a nic z toho nebude :giggle: davam tomu celkom vysoke sance (sance podla mna: bielorusi si to uhraju – 75%; sancu mat budeme, ale to nedame – 15%; postupime do QF – 10%).
Obrázek
:giggle: asi som to blbo sformuloval
som to myslel tak ze davam vysoke sance tomu ze ak to nahodou nakoniec aj budeme mat vo vlastnych rukach tak to nedame :neviem:
Na zakladke, strednej som o MS snival pol roka dopredu..a pol roka po nich som na to spominal, vystrihoval si clanky z novin (to boli casi, ked som este nemal komp s netom). Ale aj tak bolo velmi jednoduche zit s HRACMI ako Bondra, Demitra, Satan + kopou dalsich osobnosti. Uprimne..minulorocne MS si ani nepamatam (kde boli?) a pri tychto? Ked hrali Slovaci, siel som radsej cvicit, bolo prazdne fitko. Ked tak nad tym rozmyslam, musim sa podakovat bohu, lebo moje deti nebudu vediet, aku mal Bondra strelu priklepom, aky bol Zednik bojovnik, tu genialnu suhru Palffyho s Jozkom Stumpelom, utok Demitru-Handzusa-Bartecka a maleho velkeho obrancu Luba Visnovskeho. Ale viac ako hraci mi budu chybat ako osobnosti. Hlavne Slovenske "talenty" su dnes najma o fajnej tetovacke, zlatej reťázke a nadupanom aute. Chybaju mi tie casi, ale som rad ze som ich mohol zazit. Ponevac slovensky hokej na to uz viac nema..a pekne dlho ani mat nebude. :klobuk:
To s tym fitkom bolo dobre to som tiez robil. Inak netreba pateticke reci staci vymysliet rozumne riesenia a vysledok tu mame, dokonca si myslim ze v hokeji su tie riesenia dost jednoduche.
Tak to čumim u nás byly fitka narvaný i přes Olympiádu :neviem: Teď je otázka co je dobře :-D
mitch píše:To s tym fitkom bolo dobre to som tiez robil. Inak netreba pateticke reci staci vymysliet rozumne riesenia a vysledok tu mame, dokonca si myslim ze v hokeji su tie riesenia dost jednoduche.
ok bratku, daj vediet, ked budes kandidovat. Mas moj hlas :yes:
Šéf nášho hokeja: Neúspech nie je moja zodpovednosť

toto je uplne paradna krajina - tu nikto nie je za nic zodpovedny :bitka3:
A prečo by umiestnenie na MS mala byť jeho zodpovednosť?

Kedy sa konečne spamätáme a uvedomíme si, že zodpovednosť vedenia zväzu je v niečom úplne inom. Keď sa zmení vedenie a opäť nepostúpime do štvrťfinále, tak budete tiež volať po zvolaní mimoriadneho Kongresu SZĽH?

Umiestnenie reprezentačného áčka na MS nesmie byť smerodajné pri hodnotení kapacitnej výbavy vedenia zväzu. Dokonca ja by som bol rád, keby nové vedenie zväzu sa nebálo "vybudovať" hokej od základov nanovo s vedomím toho, že by sme sa v kategórii U20 či U18 potácali prvé roky na prelome Top a 1. divízie MS, v horšom prípade v 1. divízii MS (zostup seniorského áčka podľa mňa v dohľadnom časovom horizonte nehrozí, resp. by tam musela vzniknúť dosť neštandardná súhra nepravdepodobných okolností).
Umiestnenie na MS je obrazom dlhodobej prace SZLH, ktore je pan Nemecek clenom, resp. veducim pracovnikom uz niekolko rokov (nechce sa mi hladat kolko, ale urcite aspon 15 rokov). Uz by konenc mohol prijat zodpovednost. Keby bol takyto nas vysledok len vynimkou, resp. dielom nestastnej nahody, tak nepoviem nic. Ale toto je uz dlhodobi problem!
Slováci môžu byť radi že nepostúpili, cítili by ste sa lepšie keby postúpia a potom dostanú od Kanady 10inu na rozlúčku?
takze o rok v skupine to vychadza na 1., 4. a 5. tim rebricka IIHF, Bielorusko, Francúzsko, Nemecko a Maďarsko :?

kedze francúzi a nemci nemozu vypadnut, tak by sme mali hrat papierovo o zachranu s madarmi :dudo: :-D

no hadam tych francuzov a nemcov nedaju do jednej skupiny, ale to su vsetko papierove predpoklady, v realite si pojdeme po medailu :svk:
WildCelt píše:kedze francúzi a nemci nemozu vypadnut,
ci prave koli tomu neprehodia niekoho z nich do druhej skupiny lebo inak madari nemusia do ruska ani cestovat
Ja som z nášho výkonu dosť sklamaná. Ani tak nejde o to, že sme nepostúpili, veď aj tak by nás na 99% následne rozbila Kanada. Skôr o ten celkový prístup. Neviem, nevidela som tam žiadnu snahu niečo zmeniť. Pokazili sme prvé dva zápasy a miesto toho, aby si niekto uvedomil, že sme stratili body, čo nám bude treba a že sme hrali zle, tak sme následne ďalšie zápasy hrali rovnako zle. Tým nechcem povedať, že by na nich nebolo vidieť nejakú tú bojovnosť a podobne, ale aj tak...stále ten istý hlúpy prechod do pásma s nahodením od modrej čiary za súperovu bránu, pozeranie sa na súpera, ako práve osamotený pred bránou dáva gól a podobne. :?
Bolo síce pekné, že niektorí o tom hovorili a vedeli o tom, ale aj tak som tam nejakú zmenu nevidela. Osobnosť sme nemali žiadnu. Keď už to musel ťahať Meszároš, ktorý je obranca a navyše tuším do tohto turnaja nemal ani jeden gól za Slovensko, tak to už je na zamyslenie. Niektorí sa mi páčili, napr. Rišo Pánik alebo Dravecký. Proste sme tam nemali nikoho, kto by ten tím potiahol. Gáborík nebol schopný trafiť ani len prázdnu bránu a to ešte nie tak dávno patril medzi vychytených strelcov....
Čo sa týka budúceho turnaja, tak moje očakávania sa naplnili. Maďari sú s nami v skupine. :-D Už teraz mám obavy.
Podla mna Gaborik nie je vodca timu. Taky ako bol Satan, ako bol Chara na MS. Proste ktory vie nabudit tim, potiahnut ho za sebou ked je treba. Neviem ci ma rozumiete.

Som zvedava, kto bude trenerom? Nevyznam sa do siutacie, preto sa pyta, mohol by byt Bokros, alebo tam treba niekoho autoritativnejsieho?
Bokroš je dostatočne autoritatívny, ale myslím si, že jeho to dvakrát neláka.

Ja chcem Karriho Kiviho, pravdepodobnosť toho, že moje túžby budú vyslyšané sú ale nulové. Zo slovenských vôd fakt neviem.
https://www.facebook.com/hcorli/photos/ ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

:poklona2: :poklona2: :poklona2:

Kvůli němu jsem se na to musel jít podívat osobně. THE LEGEND.
Reway je idiot...definitivne

najvecsi talent do utoku aky mame (mame este nejaky?) a ja nerozumiem co stvara zase
Ved on sa im ospravedlni..
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS