Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

Myslím, že tu nikto nepopiera snahu našich chalanov a aj keď sú tu ľudia kritickí to neznamená, že im nefandíme.

Ale vezmime si len prvú tretinu proti Dánom, 3 oslabenia (hrôza), naša presilovka, kde nám trvalo skoro minútu aby sme sa dokázali dostať do útočného pásma a rozostaviť (proste o ničom). Už len toto stačí na to aby sme prehrali. Takto sa koncentrujeme asi na najdôležitejší zápas?

Toto mužstvo nemá špičkovú kvalitu a rozdielového hráča a práve preto by malo excelovať v disciplíne, zodpovednosti a bojovnosti. Bojovnosť je nepopierateľná, ale všetko ostatné je o ničom a preto sme prehrali zápas proti Lotyšom a skoro prehrali aj zápas s Talianskom. A poviem pravdu po prvej tretine s Dánskom som nenašiel jediné zlepšenie v našej hre, kto za to môže? Trénerský zbor.

Môj názor.
ale prosím vás, alibistické sra*ky, pi*u hrajú celý čas, to len komentátori, tréneri a podobne tvrdia, ako sa snažia, bojujú a neviem čo.

A toto je výsledok práce Švehlu, Šuplikanta a Zdena, čo bije rozhodcu po hlave za tri zápasy. Zostup je viac než reálny, treba ešte počas turnaja ich vyhodiť a dať tam niekoho normálneho :grc:
o tom, ze Ciger je niekde uplne inde, je uz hadam kazdemu jasne (aj tebe kacenka ano),ale ze riesi takuto mimozu :hroza:

Obrázek :rofl: spät do kuchyne!
https://scontent.fbts3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=597683E3" onclick="window.open(this.href);return false; :lol2:

ze to taliani v tych v zaveroch tak dojebabraju.....
Uz sa tesim na vyberove konanie na post reprezentacneho trenera,kedze tu mame take trenerske kapacity ako su Branislav Narjas a Joe ktorym je vsetko take jasne,na vsetko maju riesenia a ze jediny problem ktory nas hokej ma je GM Svehla a trener Ciger.Vymenime ho za vas chlapci a bum budeme hrat o medaily.Sme radi,ze ste nas poctili svojimi nazormi a nevidim.dovod,preco by vas nezvolili za trenerov objavte sa tam a vsetci padnu na zadok,od uzasu ake lahke bude vratit sa do hry o medaily.To,ze je klesajuci trend nasich hracov v NHL,ci,ze v KHL sa dlhodobo z nasich hracov nepresadilo vela hokejistov,ze nasa extraliga je na smiech,to tiez ma jedinu pricinu Zdena.Tu sa zaspala doba,po kazdej medaile sa vravelo hlavne nezaspat na vavrinoch,treba pracovat s mladezou,aby nam aj v buducnosti vyrastali hraci ako boli Demitra,Bondra,Chara ...a vysledok bol,ze sa rusili hokejove triedy,stat sa na hokej ....ludia z jeho vedenia sa hrali na svojom piesocku,kluby skor brali ako svoju hracku,bud ich uplne tunelovali( klasika v tomto.state)alebo miesto trpezlivej praci s mladezou ,pokupovali druhotriednych hokejistov z CR ci Ameriky a nasi mlady talentovany hokejisti sa ocitli na druhej kolaji.Bolo by fajn keby jedinym problemom nasho hokeja bol Zdeno ci Robo,ale tak to neni a to vidi kazdy kto.sa triezvymi.ocami pozera na stav nasho.hokeja.Tu treba aby sa ludia ktory v hokeji robia prestali delit na dobrych a zlych,prestali medzi sebou bojovat,zacat s robotou u mladeze,prestali recnit a tie krasne recicky zacali aj realizovat,kym sa tak stane,tak sa veci dopredu nepohnu aj keby nas trenovali treneri s NHL,to je to.co vieme.vsetci Branko a nie tie tvoje kadrove posudky o Zdenovi.Hraci bojuju,hraju na co maju,tak im.drzme palce a podporujme nielen ked hraju o medaily,ale aj vtedy ked im to nejde.
kacenka209 píše:... a hráč ako SERSEN je na pravom mieste, hoci sa nášmu tímu nedarí bojuje a je ho na ľade vidieť. Sersen tam má byť zaslúžene. Ostatní majú smolu dobýjame bránku a gól nikde. Takisto im verím proti Dánom a verím, že s ostatnými mužstvami uhrajú slušný výsledok. Aj ked uz na tychto MS sa dejú rôzne šoky a prekvapenia. A na Cígera by som tiež nenadávala. Nie je to o trénerovi, keby tam stal hocikto iný, výsledky by boli rovnaké. Tak prosím držme radšej chlapcom palce.
Ja som nikde nenapisal, ze sa nesnazia. Sersen je jeden z tych co sa snazi. Ale on na to absolutne nema. Nie je na to pohybovo - rychlostne a obratne vybaveny.
On moze hrat v Slovane KHL proti timom ktore Slovan zamknu v tretine a Slovanisti "statocne" oddolavaju (rozumej konecne sa dostanu k puku, vyhodia a idu striedat).
Povedzme si uprimne, toto nie je cesta ktorou chceme aby sa uberal slovensky hokej.
Trend je uplne niekde inde. Obranca, ktory vie puk podrzat, vyviesta zalozit utok a je takisto platny v defenzive. Napriklad z tohto timu sa mi tychto cinnostiach pozdavaju Cersenak, Cajkovsky aj Janosik.

Bohuzial pravdou je, ze vacsine nasho timu chyba skill. Ano, mozno sa snazia, ale bohuzial je fakt, ze vacsina z nich na medzinarodny hokej jednoducho nestaci. Niekedy je az tragikomicke pozerat, ako si dokazu prihrat pri zakladani utoku na 2-3 metre a skonci to zakazanim uvolnenim. :hroza:
A ked vidim nasu presilovku. To snad uz hadam 20 rokov ostatne muzstva tak nehraju ako my. Ak sa nahodou niekomu z nasich podari prekorculovat modru ciaru, tak nasleduje nahodenie na zadny mantinel, kde musime opat o puk zvadzat boj. Povacsine sa to konci tak, ze sme zatlaceny do rohu a o pasmo prideme. V lepsom pripade sa po minute dokazeme rozostavit a vysledkom je nanajvys strela od beka do skrumaze pred branou na tec...

Nenadavam na nich, fandim im. Len nemam ruzove okuliare, ale snazim sa na t pozerat realne. A realne je fakt, ze na to uz dekadu nemame...
Crhis: Nesúhlasím Miloš v jednej veci, že hráči hrajú na to, na čo majú. Hráči zo slovenskej či českej extraligy by stále mali bez väčších problémov porážať Talianov, Dánov za ten ich včerajší výkon taktiež neporazili. Skrátka aj títo nominovaní hráči hrajú pod svoje možnosti, čo ide na jednej strane na ich vlastný vrub, na strane druhej aj na vrub trénera, ktorý je spoluzodpovedný (ak nie osamotene zodpovedný) za zloženie družstva.

V neposlednom rade Cíger so Švehlom sa dopustili viacerých komunikačných lapsusov nielen tento rok, ale aj minulý rok (Hrivík, Bakoš, Hovorka...). Ja osobne aj významným spôsobom nesúhlasím s nomináciou, na druhej strane nie som taký rojko, aby som si myslel, že po vymenení troch-štyroch hráčov by sme hrali o štvrťfinále. To určite nie.

Sám hovoríš, že kluby „miesto trpezlivej praci s mladezou ,pokupovali druhotriednych hokejistov z CR ci Ameriky a nasi mlady talentovany hokejisti sa ocitli na druhej kolaji“. Ale to platí aj tento rok v reprezentácii. Máme piate najstaršie mužstvo na šampionáte, do nominácie sa nedostali produktívni hráči ako Krištof, Sukeľ či Koyš (ročník 1993, 1996, 1995). Miesto toho máme v tíme viacero 90, 91iek, ktoré sú síce v slovenskom ponímaní mladé (oproti minulosti), ale v celosvetovom určite nie. Načo berieme na MS 35-ročného Laca, keď na jeho úrovni máme aj mladších a kvalitatívne rovnako dobrých brankárov (Rybár, Čiliak)? Lacovi treba poďakovať za to, čo odviedol pre reprezentáciu, ale donekonečna ho nominovať nedáva zmysel. Aj on raz odíde a potom bude na MS debutovať v zápase Čiliak vo veku napr. 30 rokov a budeme sa sťažovať, že títo hráči nemajú skúsenosti.

Čo bránilo Cígerovi so Šuplerom, aby na MS vyskúšali trebárs Fehérváryho?

Na druhej strane úplne súhlasím, že výsledky reprezentačného „áčka“ nie sú bernou mincou. Ja sa na tých hráčov nehnevám. Neverím, že sa tam šli vyprdieť, alebo odsabotovať turnaj. Takí masochisti nie sú. Na druhej strane pre slovenský hokej možno bude dobré, ak reprezentačné „áčko“ padne do nižšej divízie. Keďže väčšinou slovenských fanúšikov a, žiaľ, aj funkcionárov zaujíma len seniorský hokej, skrz ktorého prizmu hodnotia kvalitu slovenského hokeja, tak takýto veľký a nárazový neúspech by mohol byť dostatočným budíčkom pre to, aby na klubovej úrovni začali s mládežou pracovať inak. Pretože práve tam je najväčší problém v slovenskom hokeji. Keď sa rúbe les, tak lietajú triesky. Niekto si to musí odniesť aj v tej reprezentácii. Trochu cynický prístup, ale tak to osobne vidím.
Ja neviem. Nemôžem povedať, že by sa vyslovene ani len nesnažili, ale zase to podľa mňa s tou snahou tiež moc nepreháňajú. Veď na ten hokej sa nedá pozerať. Budeme veľmi radi, ak sa zachránime na úkor Talianov. Inak je to podľa mňa čistá katastrofa. Občas sú v tej hre nejaké záblesky hokeja, ale inak si nevedia ani prihrať, ani vystreliť, nič. Ale faulovanie im ide. :hmm:
proti hracom nemam nic (aj ked ked vidim tie nezmyselne fauly Draveckeho,Hudacka heh) treba ich podporit, povzbudit, nakolko isli s kozou na trh, kde bolo vopred jasne, ze bude po skonceni turnaja riadne dochramana
samozrejme ze sa na to treba pozriet realne, snilkovia, ktori verili v nejake stvrtfinale, si ziju na vlastnej planete, kedze aj s podstatne silnejsim kadrom sa nam do stvrtfinale 2x po sebe nepodarilo postupit, s tymto kadrom bola, je priorita vyhnut sa bojom o zachranu, resp. samotnemu vypadnutiu a nebyt tych talianskych koncoviek.....no asi ani ten nejväcsi pesimista nepredpokladal takuto uvodnu bedacinu 4 zapasy 4 body?! a hlavne, ze trener je podla vyjadreni vcelku spokojny

tito hraci hokej hrat nezabudli, predviedli to v zaverecnej tretine proti danom, aj nemcom, takze neexistuje, aby nas prehravali taliani, dani, aby sme proti tymto superom boli spokojni so ziskom bodu, dvoch, ved to je non sens, ano podla priebehu zapasu ich beru vsetkymi desiatimi, ale pri predstave co na nas este caka...psychika je ku*va vec, nemaju to chlapY jednoduche, ale pokial bude mat na striedacke tu spokojnu figurku, dovtedy to bude tak vyzerat, on sije taktiku, presilovky, oslabovky, namiesava hracsky kokteil, ale pokial este tesne pred sampionatom nema v hlave kto kde s kym a na kazdy jeden zapas miesa zostavou ako Blashill u RW bull shit

ak tento trener vystupuje na verejnosti ze je v podstate spokojny, sebareflexia nulova, kritika veskera zadna, ako ju prezentuju poniektori nasi (aj ked taky Kudrna po zapase s lotysmi ze v hre 5na5 sme boli lepsim timom lol) nerozumiem nepochopim
po prehre s Lotysskom "je to velka skoda, hrali sme dobre, hracom nemôzem upriet snahu, som rad, ze sme hrali az do konca a bojovali o výsledok".....po zapase s danmi "v tretej tretine bola radosť pozerať sa na našu hru"......a kde sme boli predtym....to je to, ze hraci ukazali, ze maju na to, aby "sfukli" tieto timy
ked sledujem jeho kamenny vyraz tvare, pri akomkolvek stave, uz len ho prikryt dekou....ano, do satne nevidime, mozno sa tam meni ne krvilacnu bestiu, ale skôr mi pride ako figurka a naozaj si neviem predstavit, ako by ho vnimali hraci z NHL, to este Hanlon bol na tom o nieco lepsie:)) Ciger sa môze v pohode venovat akurat tak detskemu trenovaniu (+ svojej Xenii z Melmaku)
beriem, skusenosti zo seniorskeho hokeja vela nepobral, vid Lasak a hned z toho bulvarny platok "Nikdy som to neriesil, ale musim. Priebehaju tu clanky, ze otvorene kritizujem Zdena. Nie nekritizujem, ale hodnotim, ze podla mojho nazoru, nemal kde nabrat znalosti moderneho hokeja a ako som aj povedal, netusim ci niekto na svk take znalosti aj ma. Tiez som si myslel, ze viem o hokeji vela, ale posledne dva roky v Lib mi otvorili oci. Nevedel som o taktike nic. Preto prosim aby nikto nepreberal polovicne clanky a nerobil z toho bulvarne nadpisy ktore sa nezakladaju na mojej priamej reci." no trenovat seniorsku repre to nie je chytat kapore z housbotu, zial, nevyslo, to, nevadi, zivot, aj ten rybarsky ide dalej, moznost ktoru mu poskytla Nemeckova banda sa samozrejme neodmieta, no dalsie hokusy a pokusy stacilo

nepochopim, ak sa uz vykadili na Ciliaka (a odôvodnili to tym, ze nebol cas ho odskusat v priprave) preco ako 3 brankar necestoval mlady Rybar, samotna logika 2 skuseni a mladas na otukanie, na aku rit je tam Janus, ale neriesim, v brane nas bota netlaci, s Lacom problem nemam, no preco sme nesli do rizika? s este mladsou krvou, ktora by dala timu o nieco inu tvar, jeden max. dvaja hraci

ako bolo spomenute od TF, Cigerove lapsusy s GM su tazko akceptovatelne, ak by som to mal zobrat z pracovneho hladiska, za taketo nieco dostavaju este slusne zaplatene? jasne pre peniate to nerobia, slovenskemu timu, hokeju chcu urcite to najlepsie, ale tu neskutocnu pachut, ktoru som mal za ery Nemecka stale vo mne pretrvava a stanem sa opät tym fanusikom, ktori fandi aj ked sa nedari, az v case, ked sa ta Nemeckova banda odprace kade lahsie a bude mi stacit, ak to bude na poste trenera+GM (po MS je to jasne, vlastne ono to bolo jasne, uz po zvoleni Kohuta, len ta klauzula odvolat trenera+GM by bola pridrahym spasom)
nic sa nezmeni zo dna na den, bude to na dlhe lakte, trate, ale klima bude daleko priaznivejsia a na pracu Satana a jeho skupiny sa ozaj tesim a buduci rok na sampionate sa stanem opät fanusikom, aj ked sa darit nebude a nekdy priste hadam opät svitne na pozitivnejsie casy

Jak jsem včera postoval do chatu, kupte někdo Zdenovi to tričko. Pro začátek. :jn:
Ponechám stranou, co si vybral za hráče na ms. Je to jeho chyba, podle mě jednoznačně mohl lépe a docela by mě zajímala jeho koncepce skladby týmu, ale..

..co mi vadí víc je ten herní projev. Střelecká převaha zkresluje, spousta střel je mimo home plate, především včerejších úžasných 63% proti dánským 92% hovoří za vše. Mizerná práce před brankou soupeře, chaotické přesilovky a jediný hráč s vyšším podílem vyhraných buly oproti těm prohraným (samozřejmě Bližňák). Když k tomu přičteme ještě nejvíc trestných minut ze všech týmů na turnaji (ok, tam asi ještě naskákaly ty osobky), tak to je recept na katastrofu. Zdeno, Zdeno, neříkej, že by to nešlo dělat líp :noway:
Včera som si zapol prvýkrát slovenský zápas na MS (aj to iba preto, lebo spolužiak chcel pozerať záver po Lige majstrov) a videl som predĺženie a nájazdy. K obrazu mi stačilo, že niektorý slovenský hráč (neviem, o koho išlo) v predĺžení 3 na 3 nastreľoval puk do útočného pásma. Neviem, či im toto prikázal Cíger, ale ak niekto nastreľuje puk do útočného pásma v takomto stave, tak neviem, čo k tomu viac dodať. Akoby žil v minulosti. V každom prípade, päť minút a dosť. Hotovo. Adios Majstrovstvá sveta. Ten turnaj ma baví čoraz menej a menej a tento rok sa od neho držím v úzadí a zatiaľ sa mi to mimoriadne darí. Snáď to tak bude až do konca MS.
ja neviem ci sledujem iny sampionat, ale ked citam poniektore vyhlasenia :facepalm:

Kudrna: "Proti lotysom v hre 5 na 5 sme boli lepsim timom" (realy?)

Hudacek: "Nepozerame nadol, chceme hrat o strvrtfinale, z 3 zapasov sa pokusime 2x uspiet" (ale ten chce este prerazit v NHL tak preco nie, aj tam sanca zije:)

Bliznak: "Ak by sme premienali sance, sme prvi v tabulke" (v tabulke C.skupiny?)

Ciger: "Vieme zabojovat a hrat na solidnej urovni" (ak Cigerovi na to staci jedna tretina a konecne solidny vykon proti nemcom, asi ozaj nema na hracov velke naroky a mam pocit, ze on je s doterajsim vystupenim skutocne spokojny :moj:
cepi píše:ja neviem ci sledujem iny sampionat, ale ked citam poniektore vyhlasenia :facepalm:

Kudrna: "Proti lotysom v hre 5 na 5 sme boli lepsim timom" (realy?)

Hudacek: "Nepozerame nadol, chceme hrat o strvrtfinale, z 3 zapasov sa pokusime 2x uspiet" (ale ten chce este prerazit v NHL tak preco nie, aj tam sanca zije:)

Bliznak: "Ak by sme premienali sance, sme prvi v tabulke" (v tabulke C.skupiny?)

Ciger: "Vieme zabojovat a hrat na solidnej urovni" (ak Cigerovi na to staci jedna tretina a konecne solidny vykon proti nemcom, asi ozaj nema na hracov velke naroky a mam pocit, ze on je s doterajsim vystupenim skutocne spokojny :moj:
Tie ich vyjadrenia zachytim, ale necitam, ani sa nepozastavujem. Dnes rano som sa zrovna pousmial nad tym, ked rozoberali stvrtfinalovu matematiku.
Pritom je bohuzial namieste pocitat matematiku k zachrane a nedavat si ruzove okuliare.
Chlapci, teraz, keď to čítam, áno, máte úplnú pravdu. Toto je téma na dlhé rozoberanie a nechce sa mi to rozpisovať. Bohužiaľ, som stále myslela, že s Dánmi a Nemcami budú jasné tri body. A naozaj nechápem, čo to stvárajú na ľade, len som to myslela z takej inej stránky, že keby tam namiesto Zdena teraz stal Filc napr, ze so zlozenim formácii a hracov nic nespravi. Náš hokej by potreboval riadnu facku. Nemám nastudovane, co sa deje v zákulisí Ciger vs Lintner a podobne...ja len dufam, ze sa ešte dozijem nejakej tej medaily z MS. :bee:
Bod od Nemcov, bod od Dánov a víťazstvo po predĺžení s Talianskom. Už len tieto výsledky svedčia o tom, že dobre nehráme.

Pozápasové rozhovory, zásadne nepozerám, pretože to je len ospravedlňovanie neúspechu a zhodnotenie ako sme sa poučili a nasledujúci zápas to bude určite lepšie, a ako budeme bojovať o majstra galaxie, lebo na to máme (ale pritom sa trasieme o výsledok s Talianskom).

Tréner by mal byť (podľa mňa) hlavne kritický a poukazovať na nedostatky hráčov a hry a na základe toho zasiahnuť a urobiť adekvátne zmeny. Mne sa niekedy zdá, ako keby vrcholom trénerského umu našich trénerov bolo poprehadzovanie hráčov vo formáciách. Je zle, keď hráči hrajú pod svoje možnosti, ale je ešte hrošie, keď s tým tréner nič adekvátne nespraví, to naozaj treba aby v kabíne reval Hudáček?

K hre.

Systém je o ničom, máme problém si presne nahrať nie to dačo kreatívne vytvoriť.

Naše šance sú z polovice ukončené strelou vedľa, potom máme v repertoári strelu do brániaceho hráča, zablokovanú strelu, nahodenie na brankára s dajakou tou skrumážou, prípadne nahrávku na voľného hráča, ktorý ju buď nespracuje, alebo strelí mimo.

Presilovka je snaha dostať sa z veľkej pavučiny v rohu, následne pol minúty nahrávanie po obvode tretiny, ktoré je následne zakončené strelou do súperovho hráča. Ojedinele sa podarí aj nahrávka na voľného hráča, ktorý má pred sebou odkrytú bránu a čo sa stane? Áno správne, nastrelí tyčku (pokiaľ samozrejme trafí bránu).

Obrana v oslabení je formácia štyroch mohutných dubov, ktoré sa pohnú len ozaj v prudkom vetre.

Zatiaľ je to teda bieda, čakajú nás favoriti a povedzme si to úprimne, budeme nesmierne radi ak prehráme so cťou (a to by mal byť aj náš ciel, samozrejme ak sa naskytne možnosť získať bod, treba ju chytiť za pačesy). Takže by som na mieste hráčov a trénera veľmi silné reči nemal, pretože ak schytajú debakel, tak budú všetci za volov, čo im samozrejme neprajem.
blackhawks88 píše:Pred MS som moc nesledoval zostavu SVK ( Cely rok som nesledoval hokej xd) Preco nenastupily Svatos a Kopecky? dik za odpoved
Napriklad Marek Svatos uz nieje medzi nami
Hlavne hrame s beckovym týmom. V kazdom muzste, teda okrem Slovenska hraju najlepsi hraci. My hrame s beckovym tymom. Nasi najlepsi hraci su totiz unaveni, alebo sa boja zranenia. Ako sa moze bat hokejista zranenia? Ako moze byt unaveny?
mixplat píše:
blackhawks88 píše:Pred MS som moc nesledoval zostavu SVK ( Cely rok som nesledoval hokej xd) Preco nenastupily Svatos a Kopecky? dik za odpoved
Napriklad Marek Svatos uz nieje medzi nami
paci sa mi ze reagujes na prispevok z roku 2011
mixplat píše:Hlavne hrame s beckovym týmom. V kazdom muzste, teda okrem Slovenska hraju najlepsi hraci. My hrame s beckovym tymom. Nasi najlepsi hraci su totiz unaveni, alebo sa boja zranenia. Ako sa moze bat hokejista zranenia? Ako moze byt unaveny?
tak vsetci vieme ze hrame s Bckom ale verim (veril som) ze aj z tohto Bcka sa da vytlacit viac...v kazdom muzstve urcite nehraju ti najlepsi...pokial ale myslis v kazdom z tych proti ktorym sme hrali tak s tym sa da asi suhlasit okrem Danska..tak u vsetkych hracov to nie je len o unave..u niektorych je to aj kvoli neschopnosti Svehlu s Cigerom normalne komunikovat a u niektorych kvoli zmluve., dalsi mali vela zraneni..celkovo treba ale povedat ze aj inym timom bezne odmietaju hraci trebars aj kvoli unave a nie je to len u nas tak..my vsak nemame kvalitny sirsi kader aby sme to jednoducho nahradili
cepi píše: ked sledujem jeho kamenny vyraz tvare, pri akomkolvek stave, uz len ho prikryt dekou....ano, do satne nevidime, mozno sa tam meni ne krvilacnu bestiu, ale skôr mi pride ako figurka
Ciger sa môze v pohode venovat akurat tak detskemu trenovaniu (+ svojej Xenii z Melmaku)
beriem, skusenosti zo seniorskeho hokeja vela nepobral, vid Lasak a hned z toho bulvarny platok "Nikdy som to neriesil, ale musim. Priebehaju tu clanky, ze otvorene kritizujem Zdena. Nie nekritizujem, ale hodnotim, ze podla mojho nazoru, nemal kde nabrat znalosti moderneho hokeja a ako som aj povedal, netusim ci niekto na svk take znalosti aj ma. Tiez som si myslel, ze viem o hokeji vela, ale posledne dva roky v Lib mi otvorili oci. Nevedel som o taktike nic. Preto prosim aby nikto nepreberal polovicne clanky a nerobil z toho bulvarne nadpisy ktore sa nezakladaju na mojej priamej reci." no trenovat seniorsku repre to nie je chytat kapore z housbotu, zial, nevyslo, to, nevadi, zivot, aj ten rybarsky ide dalej, moznost ktoru mu poskytla Nemeckova banda sa samozrejme neodmieta, no dalsie hokusy a pokusy stacilo ....

Myslím,že ten kto čítal pozorne cepi ,to čo tu vypisuješ,ako si útočil nielen na Zdena ale aj jeho partnerku,(do ktorej ta je ...a s MS nemá ona nič spoločné,takže tie tvoje útoky k nej su ubohé,trápne ale ok vypisovaním na nete im môžeš leda tak práškový cukor do zadku fukat ...)ako si vypisoval ako Zdeno má ist do .... atd velmi lahko mohol nadobnúť dojem,že ten kto to píše,je fakt fundovaný človek,ktorý má kúzelnú paličku,prihlási sa za trénera a len vymenením trénera zrazu bude všetko ok a budeme na správnej ceste.Stále utoky na Zdena,po každej prehre Zdeno toto,tamto,už aby tahal do ....potom budem fandiť hokejistom atd,no tak na takých fanúšikov sa môžu leda tak .....bez urážky.(velký klobuk dolu dávam,pred fanúšikmi v Nemecku,či doma,len tých prvých vidieť najviac z obrazoviek pri dueloch,ktorý nevypisujú,že budú fandiť len vtedy ked bude tam,ten či onen,sú na tribúnach a fandia do poslednej chvile,bezohladu na to,aké je skore,či kto je tréner :wink: )Ani raz si nespomenul,že spolu so Zdenom je na lavičke pán trener Šupler s ktorým su spojené velké úspechy nášho hokeja,takže aj keby bol taký .....za akého ty evidentne Zdena považuješ tými trápnymi útokmi na partnerku,ryby ,amaterizmus (čo sa zakladá na pravde leda tak u nás tu,ak si všimnete články a komentáre hokejistov,trenerov,ludí okolo hokeja,ani jeden neutočí na Zdena,ale popisujú pravý stav vecí,chýbajúce štadiony,zlé podmienky pre začínajúcich hokejistov,nedostatok osobností typu Bondra,Pálffy,Demitra ....) tak už Šuplerova prítomnosť na lavičke ukazuje,že Zdeno si tohto trénera,jeho prehlad,skúsenosti váži a preto z neho urobil svojho poradcu,tak už bolo treba aby ti niekto povedal,že dosť bolo tých trápnych útokov na Zdena,ktorý ma za sebou velkú kariéru ako hráč,trenoval aj Slovan v extralige a doviedol ich k titulu,takže či už u Zdena samého,tak i pána Suplera o amaterizme nemôže byť ani reči,iba preto,že sa nenahána za peniazmi a nependluje ako trener z miesta na miesto,ale venuje sa detom,kde skutočne treba začať s poriadnou robotou,ak sa raz chceme dočkať úspechov z minulosti,neznamená,že je to ....do ktorého si tu neustále treba utierať pusu tými trápnymi utokmi miesto pomenovaniu pravej príčiny úpadku nášho hokeja.Ciger nezobral post trénera reprezentácie preto,že by bol Nemečkov človek,ale preto,že sa hokeju venuje celý život,či už ako hráč,neskor trener,není to dosadený človek od zelenej lúky ktorý sa hokeju rozumie ako väčšina nás tu,tak aj ked si ten,či onen predstavuje lepšieho kandidáta,či nesuhlasí s tým,či oným rozhodnutím trénera,neznamená,že by sa mal do neho týmito ......obtierať a len čakať na dalšie zaváhanie aby si tu opäť mohol honiť ego.Hráči bojujú,drú,otočenie nepriaznivého skore s Talianmi,Danmi ...to ukazuje najlepšie,nevybodli sa na to a nehladajú výhovorky,lebo trener je amater ...,tak im držme palce aby to dotiahli do konca MS,potom sa kormidla ujmú další ludia,(možno podla tvojho gusta) ale ani oni pri súčasnom stave nášho hokeja na ružiach ustlane mať nebudú a treba začať s robotou u mladých chalanov,zlepšiť podmienky pre hokej,stavať nové štadiony,obnoviť hokejové triedy,dávať šancu mladým hokejistom čo už tu bolo povedané predtým a len vtedy sa dočkáme viac radosti z výsledkov a výkonov chalanov,delením na dobrych a zlých,profíkov,či amaterov,biele či čierne nikdy nič dopredu neposunulo.A nikde není napísané,že aj keby trénerom bol ten najväčši profík z NHL,či GM Satan,tak urobia ovela lepšie výsledky,nech urobi ktokolvek akukolvek zostavu,nikdy sa nezavdačí všetkým fanúšikom,ked sa bude vyhrávať bude ticho a ked nie,tak budu vety typu,prečo tam je ten,či onen a nie .... či ..... mali dať šancu mladým,naberať skúsenosti atd a to sa ani pri nich nezmení,to vieme všetci. :wink: :frajer:
ThrashersFan píše:Crhis: Nesúhlasím Miloš v jednej veci, že hráči hrajú na to, na čo majú. Hráči zo slovenskej či českej extraligy by stále mali bez väčších problémov porážať Talianov, Dánov za ten ich včerajší výkon taktiež neporazili.

Čo bránilo Cígerovi so Šuplerom, aby na MS vyskúšali trebárs Fehérváryho?

Na druhej strane úplne súhlasím, že výsledky reprezentačného „áčka“ nie sú bernou mincou. Ja sa na tých hráčov nehnevám. Neverím, že sa tam šli vyprdieť, alebo odsabotovať turnaj. Takí masochisti nie sú. Na druhej strane pre slovenský hokej možno bude dobré, ak reprezentačné „áčko“ padne do nižšej divízie. Keďže väčšinou slovenských fanúšikov a, žiaľ, aj funkcionárov zaujíma len seniorský hokej, skrz ktorého prizmu hodnotia kvalitu slovenského hokeja, tak takýto veľký a nárazový neúspech by mohol byť dostatočným budíčkom pre to, aby na klubovej úrovni začali s mládežou pracovať inak. Pretože práve tam je najväčší problém v slovenskom hokeji. Keď sa rúbe les, tak lietajú triesky. Niekto si to musí odniesť aj v tej reprezentácii. Trochu cynický prístup, ale tak to osobne vidím.
1 Myslel som hrajú na čo majú,na tomto turnaji,nie celkovo, súhlasím s tebou ,určite majú na viac,už tam ale hrá rolu aj psychika,hoci Haščák,dnes píše,že by si mal asi zaobstarať slepeckého psa tolko šanci 0 golov, ,Dravecký nie a nie skórovať atd.Na druhej strane ale dnes nikto není dopredu odpísaný,Francuzi zdolali Finov,len tesne prehrali s Kanadou,Nemci remizovali s Dánmi atd takže nedá sa to brať,že výhra je povinná ostatné .....Chalani bojujú,žiadny zápas vyslovene neodkorčulovali,či neodsabotovali,tak už to len dotiahnut do konca a dúfať,že raz sa lepších výsledkov opäť aj u našich hokejistov dočkáme. :wink:

2 s tým Fehervárym máš pravdu,skúsiť ho mohli,ale oni chalani hrali šampionát 18 ,zahrali velmi dobre,nebyť toho tesného terminu s MS iste by šancu dostal,tak ako ju určite dostane v budúcnosti.Len to máš ťažké,keby ho aj zavolal,aj tak sa človek nezavdačí všetkým,vždy budú reči typu,čo mu bránilo povolať XY...?

3 Myslím,že dôležité bude ako sa veci pohnu dopredu,čo s tých slubov skutočne aj zrealizujú nový ludia ktorý sa do hokeja dostali,lebo tak ako v politike,živote,i hokeji platí z rečičiek sa nikto nenajedol,nič sa nevyriešilo,budú rozhodovať skutky.Ked sa chcu dostať ku kormidlu toho ludia naslubujú vela,ked sa dostanú k moci málo čo splnia aspon v politike,uvidíme či tomu bude inak v hokeji. :wink:

Inak ked už sme sa tu venovali hokeji na SR ,čo si myslíš -te je pre budúcnosť hokeja na SR prospešnejšia účasť Slovana v KHL s tým,že by tam mali dostať šikovný mladý chalani zo SR,naberať skúsenosti v silnejšej lige ako je naša,alebo aby sa vrátili do extraligy a spoločne popracovali na tom,aby aj naša liga za niečo stála a nebola na smiech o ktorej sa píše plus minus len vtedy ked fanúšikovia hodia petardy na lad ,niekoho zrania,či ako sa pobili na tribúnach a musela zasahovať polícia?
Chris píše:....
Inak ked už sme sa tu venovali hokeji na SR ,čo si myslíš -te je pre budúcnosť hokeja na SR prospešnejšia účasť Slovana v KHL s tým,že by tam mali dostať šikovný mladý chalani zo SR,naberať skúsenosti v silnejšej lige ako je naša,alebo aby sa vrátili do extraligy a spoločne popracovali na tom,aby aj naša liga za niečo stála a nebola na smiech o ktorej sa píše plus minus len vtedy ked fanúšikovia hodia petardy na lad ,niekoho zrania,či ako sa pobili na tribúnach a musela zasahovať polícia?
Jednoznacne byt v KHL. A najlepsie este aj s Kosicami. To je cesta pre nas hokej. Tam ziskaju hraci medzinarodne skusenosti. Tam sa ostrielaju. Nech je KHL aka chce, stale je to po NHL druha najkvalitnejsia liga na svete.
Lenze povedzme si uprimne, tazi z toho slovensky hokej (momentalne) ze je Slovan v KHL ?
Netazi. Slovan tahaju zahranicny hraci. Os muzstva tuto sezonu bola Brust - Kundratek, Plastino, (Meszaros) - Taffe, Cheechoo, Chipchura, Jeglic, Nedorost, (Viedensky).
Jediny dvaja hraci v kostre muzstva, ktorí znesu medzinarodne kriteria su Meszaros a Viedensky. Pre oboch skoncila sezona v polovici vinou zraneni. Obaja vsak nie su hraci, ktory su "vdaka tomu ze Slovan je KHL".
Ostatni hraci Slovana co su v repre su v Slovane hraci 3 a 4 lajny (Stastny, Skalicky, Lusnak), ktory ani nahodou nekonkuruju hracom medzinarodnej urovne.

A tak je to v Slovane sezonu co sezonu. Ked si pozries momentalnu supisku muzstva na MS, je tam dokonca par hracov, ktori sa v Slovane v KHL nepresadili - Trska, Dravecky, Matousek - ci ktori uz boli pre Slovan nepotrební - Janus, Bliznak, Hudacek, Skokan, Miklik...

To nie je tak, ze im turnaj nevychadza, oni maju dlhodobo problem stihat trendu medzinarodneho hokeja. Niektori na neho este nedorastli a niektori uz nikdy nedorastu.

Toto nie je kritika Cigera, ani Suplera, je to len moj pohlad na postavenia slovenskeho hokeja v sucasnosti.
Je proste smutny fakt, ze my tych nadejnych mladych hracov ktory by sa zohrali v Slovane v KHL a vybudovali kostru reprezentacie ani nemame, alebo na to nema Slovan, aby tu kostru z nich zlozil...
Udajne v novej sezone KHL v drese Slovana by malo našich hráčov v tíme byť viac,aspon boli také informácie,či tomu tak aj bude to už ukáže čas.Presne toto čo si písal Minonka si myslím aj ja,že by bolo fajn keby tam boli tie tímy 2,ak teda by sa našlo dostatok financí,ale aby gro tímov bolo zložené z hráčov Slovenska ,s časti aj mladých z 18 ktorý by naberali skúsenosti a učili sa hrať na inej úrovni ako v našej lige,kde prím kludne hrajú aj veteráni,ktorý nemajú najmenší problém s ligou lebo je aká je,ale potom prídeme na MS a tam to vyzerá tak ako to vidíme posledné roky.To čo stačí v lige,je na medzinárodnej scene žalostne málo a rýchlostne su na úplne inej úrovni ako hráči z Kanady,Ameriky,Ruska,Česka .....v náš neprospech.A to sa potom premietne aj do výsledkov.Len ide o to,či vobec máme dosť hráčov schopných sa trendu v KHL prisposobiť,v Slovane sa vystriedalo dosť hráčov od Nagya,Bližnáka,Surového,Stastneho, po Daňa a len málokto sa v nej výraznejšie dlhšiu dobu presadil.Zato som písal,že tieto žabomyšie vojny na Nemečkovcov,Kohutovcov atd su celkove o .....nech priloží ruku dielu každý komu ide skutočne o napredovanie hokeja na SR,nie kvoli funkciám ale o prospech hokeja a aby sme saraz opäť mohli tešiť z výsledkov ako naši otcovia v ere Golonku,Dzurillu,či aj my Bondra,Pálffy,Sarky ..... a začať treba stavbou nových štadionov,venovanie sa mládeži a robotou nie rečami a bitkou o peniaze do.vlastnych vrecak.
Chris píše:Zato som písal,že tieto žabomyšie vojny na Nemečkovcov,Kohutovcov atd su celkove o .....nech priloží ruku dielu každý komu ide skutočne o napredovanie hokeja na SR,nie kvoli funkciám ale o prospech hokeja a aby sme saraz opäť mohli tešiť z výsledkov ako naši otcovia v ere Golonku,Dzurillu,či aj my Bondra,Pálffy,Sarky ..... a začať treba stavbou nových štadionov,venovanie sa mládeži a robotou nie rečami a bitkou o peniaze do.vlastnych vrecak.
Tu je pes zakopany. Cela nasa spolocnost padla po roku 1989 do takych moralnych sra...k, ze z tohoto sa len tak lahko nebvyhrabeme. To nie je len sport, to su vsetky oblasti nasho zivota.
A nemusim pisat, preco tomu tak je...
A ta cesta este stale nie je smerom hore, ale padame nizsie a nizsie...
MinonkySK píše:
Tu je pes zakopany. Cela nasa spolocnost padla po roku 1989 do takych moralnych sra...k, ze z tohoto sa len tak lahko nebvyhrabeme. To nie je len sport, to su vsetky oblasti nasho zivota.
A nemusim pisat, preco tomu tak je...
A ta cesta este stale nie je smerom hore, ale padame nizsie a nizsie...
:rofl: vecsiu stupiditu som uz dlho nepocul
Americký hokejový expert sa však po krátkom dialógu s bývalým ruským trénerom opäť vrátil k spovedi, ktorá zrejme prekvapí každého Slováka. Scestovaný Američan totiž začal rozprávať o slovenskom hokeji, ako keby u nás pracoval roky. Aj on totiž vidí problémy, ktoré náš hokej trápia. Zároveň si však myslí, že ich náprava, dlho trvať nebude.
„Priznajme si, že v roku 2002, kedy ste vyhrali svetový šampionát, ste mali výborných hokejistov. V roku 1972 sa hrala séria medzi Sovietskym zväzom a Kanadou, ale v tom čase bolo Československo svetovým šampiónom. A to nikto v Severnej Amerike nevedel.“
„Mali ste v tíme množstvo výborných hokejistov, bratia Šťastní. To boli super hráči, naozaj super hráči. Brankár Vladimír Dzurilla. Moravák Václav Nedomanský, ktorý však hral za Slovan Bratislava. Predtým ním to bol jeden z najlepších, Jozef Golonka a známy kouč Ján Starší. Potom sa vaša krajina rozdelila. Vzniklo niečo ako revolúcia a chaos na desať rokov, čo ovplyvnilo všetko, hokej nevynímajúc. Teraz to musíte opäť znovu vybudovať,“ myslí si Lou Vairo.
Americký trénerský expert spomenul veľký slovenský úspech, keď sme v roku 2002 získali historicky jediný titul majstrov sveta. Od tohto obdobia však náš hokej upadá. Sám Lou Vairo však tvrdí, že nebude dlho trvať a Slováci opäť vystúpia až na vrchol.
„Ján Filc urobil výbornú prácu, keď doviedol Slovensko k titulu a udržal tím konkurencieschopný niekoľko rokov. Keď ste však prišli o Šatana, Bondru, Cháru, prišiel úpadok. Nemáte toľko ľudí, čo môžu hrať hokej. Chce to čas, aby sa všetko opäť zreorganizovalo znova. Vy ste ale veľmi bystrí ľudia. Stretol som tu Júliusa Šuplera, ktorý tiež patrí medzi takých,“ pokračoval Vario, keď okolo prechádzal asistent Zdena Cígera a pokračoval.
„Zaberie to trocha času a peňazí, ale myslím, že máte dobre rozbehnuté programy, vďaka ktorým sa slovenský hokej opäť dostane na výslnie.“
Bývalí hviezdni hráči ako Miroslav Šatan, Jozef Stümpel či Richard Lintner sa minulý víkend zúčastnili na seminári o budúcnosti slovenského hokeja. Podľa Loua Vaira je to výborný začiatok ako znovu naštartovať slovenský hokej. Hoci všetkých týchto hráčov pozná, nedostal od nich zatiaľ žiadnu požiadavku o radu.
„To nie, ale o tom seminári viem. Pokiaľ by ma však niekto o ňu požiadal, bolo by veľmi ťažké to urobiť. Nepoznám totiž vašu kultúru a ani ľudí. Vy ste v tom znalí lepšie,“ vravel Vairo a pokračoval:
„Podľa mňa by ste však mali priniesť do hokeja viac malých detí. Nájdite sponzorov na nákup výstroje. Nájdite čo najviac malých detí, dievčat a chlapcov a nechajte ich hrať hokej v každej dedine, v každom meste, jednoducho všade. Potom by som odporučil založiť premyslený a inteligentný program pre malé deti, počas ktorého sa budú baviť a zároveň učiť hokejovým zručnostiam. Takisto by ale mali hrať, pretože súčasťou zábavy je hra, ale bez stresu, bez tlaku,“ vraví Lou Vairo.
Verejným tajomstvom však je, že na Slovensku sa do tréningového procesu často starajú rodičia. Tí chcú neraz vidieť svoje deti dávať góly v prvom útoku. Lou Vairo však má na to jednoduchý recept.
„Toto sa nedeje len u vás. Tak to je na celom svete. Je to normálne. Tréner však musí byť osobnosťou, aby hovoril s rodičmi a vysvetlil im, že to, čo robí, je správne. Ja som to urobil tak, že som dal každému jednému rodičovi úlohu.“
„Počas zápasov som jednému povedal, nech sleduje hráčov na buly, druhý mal na starosti nosenie džúsov každému jednému dieťaťu, za ktorý sme mu ale zaplatili. Ďalší pomáhal nosiť hokejovú výstroj... Treba dať rodičom prácu, aby sa cítili súčasťou tréningu. Potom si rozmyslia, či budú kritizovať niečo, na čom sa podieľajú aj oni.“
Po prvé, máte najkrajšie dievčatá na svete a to je oveľa dôležitejšie, než mať najlepších hokejistov. Po druhé, ľudia u vás sú veľmi milí a láskaví. Po tretie, ste jediná malá krajina, ktorá získala titul majstrov sveta. Mali ste najlepších hráčov v hokejovej histórii, akých nikto nemal. Zaslúžite si byť najlepší a verím, že to čoskoro príde. Ľudia však nesmú byť ješitní a musia pracovať spoločne na kvalitnom programe. Potom sa dá urobiť čokoľvek
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2002 GOTEBORG