Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

SLOVENSKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

petrik píše:
hokej treba "spristupnit" co najsirsej vrstve ludi, podla moznosti vsetkym, aby sme neprichadzali o talenty len preto ze ich rodicia si karieru mladeho hokejistu nemozu financne dovolit (co je dnes realita pre vacsinu ludi). idealne by bolo keby vychova hokejistu (sportovca vseobecne) nestala rodica nic - max. prachy na benzin pri vozeni na treningy
Nemozne :hroza: :roll:
Obrázek :sarcasm:
mne ta debata prisla o nicom. Same vseobecne reci (malo by sa...., bolo by dobre...) o problemoch, ktore uz davno pozname. Asi jediny dobry nazor, ktory ma zaujal, mal Filc, ked spominal, ze sa kladie prilis velky doraz na umiestnenie timu v tabulke uz od ziackych kategorii, a nekladie sa narok na rozvoj hry, rychlosti a vsestranost, ale zapasy su uz v tychto kategoria takticky zvaizane (v ramci moznosti, su to predsalen deti).

Vystroj v dnesnej dobe uz nie je taka draha. Nepotrebuje kazde dieta hokejku za 100 Euro. Okrem toho sa da zohnat aj v bazaroch. Nie je to sice ziaden luxus hrat po niekom vo vystroji, ale ked sa chce, cesta sa najde. Skor vidim problem v ochote rodicov. Hokej zabera mnozstvo casu (staci ked spocitam dobu kym sa clovek navlecie do vystroja - u deti zvlast) a treningy su zvacsa rano. Takze na 1 hodinu treningu su to aspon 2 hodiny casu z osobneho volna (taky maly futbalista to ma jednoduchsie). Peniaze su dobry argument preco nevstavat o 4-tej a nejst s dietatom na trening.

Dalsim problemom je velmi maly pocet zimakov. Stacili bu obycajne "konzervy", 4 satne, ziadne hladisko... Dnes je nemozne dostat sa na lad aj pre platiaceho sukromneho zaujemcu, nie to este pre nejaky hokejovy oddiel.
"Juraj Široký má nástupcu na poste šéfa nášho hokeja. Novým šéfom slovenského hokeja by sa mal stať Igor Nemeček."
jeden ako druhy :ja_neviem:
:hufi:
:rofl:
Igor Blbeček? No to zas dopadneme... :lol:

EDIT: :hroza: :!: Glen Hanlon odvolaný VV SZĽH :!: :hroza: (dík za pripomenutie arek)
nemecek :hroza:
odvolanie hanlona :hroza:
SZLH :thumbsdown:
Nemeček je katastrofa
s odvolaním Hanlona súhlasím, ale opäť by som zalovil v zahraničí - v Česku :wink:
a koho z cechov :ja_neviem:

Lojza, Lener :ee: ti maju repre
Cigan :ee: ma slaviu
Cada :ee: Omsk
Riha :ee: Petrohrad
Sýkora :ee: lukrativna ponuka v Chomutove
Jandac :ee: to mozme dat rovno Jaska trenovat
Trlicik :ja_neviem: jedna hviezdna sezona vo Vitkach
ten, co trenoval 3nec :ja_neviem: dosiahol uspech len vdaka tomu, ze aky dream team mal k dispozicii
Augusta :?: snad ani zo zartu a moc toho ma tam uz nenapada
Podľa mňa tam dosadia nejakého tragéda z domácich zdrojov, ktorý nám všetkým vyrazí dych. Ako svojho času Šterbák.
:arrow: odporucam zhliadnut Pod Lampou (teda uz len z archivu stv2)..Merciak, Handzus, Satan a zhruba 20m rozhovor s Lubom Visnovskym, ktory dokonale trafil klincek po hlavicke :unsure: vseobecne :klobuk_dole: debata
cepi píše::arrow: odporucam zhliadnut Pod Lampou (teda uz len z archivu stv2)..Merciak, Handzus, Satan a zhruba 20m rozhovor s Lubom Visnovskym, ktory dokonale trafil klincek po hlavicke :unsure: vseobecne :klobuk_dole: debata
vsetci triafali klince po hlavickach, ale ako aj sami v diskusii poznamenali - triafat ich iba v diskusiach resp. slovami a nie skutkami (ako sa to u nas deje uz 10 rokov) nestaci... nezaznamenal som ziadnu prevratnu teoriu o ktorej by sme doteraz neboli uz X-krat poculi... v skratke: klesajuci pocet deti v hokejovych pripravkach, vysoka financna narocnost pre rodicov (v porovnani napr. s futbalom), nekoncepcna praca s mladezou ktora je navyse rozmaznana a pohodlna - bez vole a chuti tvrdo na sebe makat, "korupcia" v mladeznickom hokeji v zmysle ze prednost dostavaju deti rodicov-sponzorov co je potom demotivujuce pre sice talentovanejsie deti ale z chudobnejsich pomerov, mladeznicki treneri nejdu s dobou, ich metody su zastarane, nebuduju sa nove klziska atd atd

poznamocka co mna osobne zaujala bola ta visnovskeho o porovnavani vykonnosti dnesnej mladeze s ich generaciou:
najlepsi z dnesnych deciek v sportovych triedach maju pri behu na 10km o 8min :!: horsi cas ako mali v ich veku najlepsi z generacie nasich hokejovych hviezd
wow
petrik píše:
cepi píše::arrow: odporucam zhliadnut Pod Lampou (teda uz len z archivu stv2)..Merciak, Handzus, Satan a zhruba 20m rozhovor s Lubom Visnovskym, ktory dokonale trafil klincek po hlavicke :unsure: vseobecne :klobuk_dole: debata
vsetci triafali klince po hlavickach, ale ako aj sami v diskusii poznamenali - triafat ich iba v diskusiach resp. slovami a nie skutkami (ako sa to u nas deje uz 10 rokov) nestaci... nezaznamenal som ziadnu prevratnu teoriu o ktorej by sme doteraz neboli uz X-krat poculi... v skratke: klesajuci pocet deti v hokejovych pripravkach, vysoka financna narocnost pre rodicov (v porovnani napr. s futbalom), nekoncepcna praca s mladezou ktora je navyse rozmaznana a pohodlna - bez vole a chuti tvrdo na sebe makat, "korupcia" v mladeznickom hokeji v zmysle ze prednost dostavaju deti rodicov-sponzorov co je potom demotivujuce pre sice talentovanejsie deti ale z chudobnejsich pomerov, mladeznicki treneri nejdu s dobou, ich metody su zastarane, nebuduju sa nove klziska atd atd

poznamocka co mna osobne zaujala bola ta visnovskeho o porovnavani vykonnosti dnesnej mladeze s ich generaciou:
najlepsi z dnesnych deciek v sportovych triedach maju pri behu na 10km o 8min :!: horsi cas ako mali v ich veku najlepsi z generacie nasich hokejovych hviezd
wow
Počul som to, ale neverím tomu. Keby bola taká masa detí ako za komančov, tak by boli časy rovnaké, teraz hokej hrajú zazobané detičky, takže tréner do zošita zapisuje poriadny zúžený výber.

Mňa skôr zaujala poznámka - s ktorou som sa stotožnil - že najlepší hráči pochádzajú zo sociálne slabších vrstiev resp. strednej triedy. A preto treba podporu štátu resp. klubov a dôležité je aby hokej hralo radšej 30 detí, ktoré treba dotovať ako 3 zazobanci, ktorí sponzorskými darmi zabezpečia beh klubu!
:arrow: 4.5.2012: Kanada - Slovensko (15:15)
:arrow: 6.5. 2012: Finsko - Slovensko (15:15)
:arrow: 7.5. 2012: USA - Slovensko (19:15)
:arrow: 9.5.2012: Slovensko - Kazachstan (15:15)
:arrow: 12.5.2012: Slovensko - Bielorusko (11:15)
:arrow: 13.5.2012: Švajčiarsko - Slovensko (19:15)
:arrow: 15.5.2012: Slovensko - Francúzsko (15:15)
pekne na kkt rozpis :P nielenze len 2 zapasy vecer, ale najma to ze pre nas klucove zapas so svajciarmi a USA hrame hned na druhy den po inych zapasoch... pred tymito zapasmi by sa den volna urcite hodil :P asponze ich hrame v neskorsich casoch ako zapasy den predtym, takze o par hodin na regeneraciu viac (ak to nieco zavazi)
aj to je na kkt ze turnaj zaciname proti najsilnejsim superom - pripadne prehry urcite psychike nepomozu :P
lepsie na zaciatku prehrat s Kanadou ako s Francuzskom ;) :)
Skorpion píše:lepsie na zaciatku prehrat s Kanadou ako s Francuzskom ;) :)
:cool: tato skupina nam da zabrat...nadupana "druha garda" kazasi, bielorusi, svajciari :roll: ziadne velke oci, uspechom bude, tazko povedat :D kazdopadne, novy system sa mi rata :thumbsup:
Vo stvrtok volia noveho prezidenta SZLH. Lepsi povedane, oznamia meno, ktore je uz davno predurcene.
Skorpion píše:Vo stvrtok volia noveho prezidenta SZLH. Lepsi povedane, oznamia meno, ktore je uz davno predurcene.
a na dalsie dlhe casove obdobie mozme oziveniu slovenskeho hokeja zamavat :ahoj: snad by som sa mylil :)
Obrázek

navrhujem ako Photo of the hockey day na facebookovskej stranke HF
Igor Blbeček :fnuk: Bože, prečo nás tak trestáš. :ee: To už si fakt len kúpiť rakvu a čakať na meno trénera.
Skorpion píše:Obrázek

navrhujem ako Photo of the hockey day na facebookovskej stranke HF
Tie fotky niekto vyretušoval...Nemečkovi chýbajú také šnúrky od rúk a nôh.
po 3 mesiacoch od nastupu konci v Sparte sportovy manazer Otto Sykora, ktory tam zacal budovat nove muzstvo ... a prichadza na SZLH robit generalneho sekretara

Obrázek
1037 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES