Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

CESKO

Diskuze o reprezentačních týmech a turnajích.

S obranou a bránou bych řekl, že zatím problémy nejsou... hlavní chyba je v útoku. Útročníci nebojujou, hrozně rychle ztrácejí puky a v útočnym pásmu to nijak nepodrží. Chybí tam nějakej nápad, systém. Kompletně bych proházel útoky... je teda pravda, že nám chybí bojovníci jako právě Rolínek nebo Voráček :thumbsdown:
Obránci nejsou schopni kvalitně rozehrát. Tragéd Krajíček ''musí'' hrát 1.PP. Máme dobré defenzáky jako Čáslava, ale celkový rozdíl proti defenzívě Švédska byl markantní.

Vondrka, Nedvěd, Tenkrát :slap:
yzy19 píše:No český tím pod vedením kouča Ružičku sa mi viac pozdával, tá hrá bola lepšie, jednoduchšia a úspešnejšia. Zdá sa mi, že obrancovia sú málo využívaní a bohužiaľ chýbajú niektorí hráči, ktorí sú medzi nami alebo aj nie.

Ján Marek, Rachúnek, či Rolínek. Tuším on to bol, kedy v oslabovkách dával góly. To chýba. A trochu aj ten Džegr, či Havlát. Neľúbi sa mi, ako to Hadamczik manažuje. Česi niekedy až moc zbytočne chcú dať ten gól z bránkovej čiary. Viď. proti Dánom ten Alešov..
Růžička neměl nikdy tak špatný tým (myslím podle jmen na soupisce). Horší tým než letos jsme měli v roce 2006 a ti pod Hadamczikem získali stříbro.
Růžička vyhrál 2x MS, v roce 2005, kdy jsme měli skoro ''dream team'' a v roce 2010, kdy jsme měli Vokouna a z prdele kliku.
Srovnávat oba dva není na místě zvlášť, co se týče MS, kde jde hlavně o to, kolik přijede hráčů z NHL (hlavně brankáři)
kisin píše:Obránci nejsou schopni kvalitně rozehrát. Tragéd Krajíček ''musí'' hrát 1.PP. Máme dobré defenzáky jako Čáslava, ale celkový rozdíl proti defenzívě Švédska byl markantní.

Vondrka, Nedvěd, Tenkrát :slap:
Nesouhlasím, v obraně rozhodně problém nebyl. Nejhorší byli útočníci, kteří si nic nedokázali připravit ani při PP. Za celý zápas neměli vyloženou šanci.
A s těmi jmény už vůbec nesouhlasím. Jak už jsem psal včera, právě že útočníci z Evropy byli ti lepší. Rozhodně byli aktivnější a lepší než Plekanec, Krejčí nebo Michálek.
Abych pravdu řekl, z útoku mě zatím nenadchl vůbec nikdo. Sem tam něco dokázal vymyslet Hemský, následně to ale pak přihrál na hůl protihráči, nebo umíchal sám sebe a ztratil kotouč. Celkově ten přechod do útoku je tragickej. Včera nebyla snad ani jedna šance z naší strany... to ale ani pro Dánům. Ten gol Petružálka vyústil z totální hrubky Fastha, takže klidně mohlo být 0:3. Všíchni forwardi neviditelní.

Z beků se mi jako nejlepší zatím jeví Čáslava a Němec. Především Němec je jeden z mála, co to dokáže rozehrát a něco na modrý vymyslet - nebojí se ani vystřelit. Pro mně určitě největší překvapení.
Nastesti zatim na Ms nekoukam :) Jinak bych mel asi nervy na pochodu :)
PainKiller píše:Abych pravdu řekl, z útoku mě zatím nenadchl vůbec nikdo. Sem tam něco dokázal vymyslet Hemský, následně to ale pak přihrál na hůl protihráči, nebo umíchal sám sebe a ztratil kotouč. Celkově ten přechod do útoku je tragickej. Včera nebyla snad ani jedna šance z naší strany... to ale ani pro Dánům. Ten gol Petružálka vyústil z totální hrubky Fastha, takže klidně mohlo být 0:3. Všíchni forwardi neviditelní.

Z beků se mi jako nejlepší zatím jeví Čáslava a Němec. Především Němec je jeden z mála, co to dokáže rozehrát a něco na modrý vymyslet - nebojí se ani vystřelit. Pro mně určitě největší překvapení.
Tak Hemský je naopak pro mě velkým zklamáním, to už mi přijdou Pleky s Frolíkem lepší - minimálně v pohybu. Pleky třeba zařídil oba góly proti Dánům... Hemský je až překvapivě pomalej a na to, jak je to technicky vytříbený hokejista, to zatím snad ani jednou nepředvedl.
A naprosto souhlasím s kisinem, problém začíná u obránců, kteří vůbec nejsou schopni jakékoli rozehrávky, protože mají spousty práce jen s tím, aby vůbec puk ve vlastním pásmu neztratili... :-( . A jejich (ne)střelba od modré je taky "ukázková" - ale je pravda, že s tou střelbou to platí pro celý tým.
habs píše:Tak Hemský je naopak pro mě velkým zklamáním, to už mi přijdou Pleky s Frolíkem lepší - minimálně v pohybu. Pleky třeba zařídil oba góly proti Dánům... Hemský je až překvapivě pomalej a na to, jak je to technicky vytříbený hokejista, to zatím snad ani jednou nepředvedl.
Mluvíš o Hemském v minulých sezónách, už letos za Oilers žádné takové kličky nepředváděl a ani ta myšlenka geniální nahrávky tam nebyla. Údajně je to prý kvůli té operaci ramena, kterou prodělal minulou sezónu ale já v tom vidím i něco víc, možná nezájem o hokej. U toho kluka jsme za celou sezónu (NHL a připočtu i zápasy za repre) neviděl ZÁPAL PRO HRU. Postrádám to u něj. Dřív jsem to u něj viděl (pokud jej zrovna kouč neposlal do 3. lajny skrz výkony a on netrucoval. Už když jsme jej brali na MS sem od něj nečekal nic famózního a ani nadále nečekám.
Reeper.89 píše:Mluvíš o Hemském v minulých sezónách, už letos za Oilers žádné takové kličky nepředváděl a ani ta myšlenka geniální nahrávky tam nebyla. Údajně je to prý kvůli té operaci ramena, kterou prodělal minulou sezónu ale já v tom vidím i něco víc, možná nezájem o hokej. U toho kluka jsme za celou sezónu (NHL a připočtu i zápasy za repre) neviděl ZÁPAL PRO HRU. Postrádám to u něj. Dřív jsem to u něj viděl (pokud jej zrovna kouč neposlal do 3. lajny skrz výkony a on netrucoval. Už když jsme jej brali na MS sem od něj nečekal nic famózního a ani nadále nečekám.
Tak pokud je tomu tak, je to pro mě ještě větší zklamání... :-( .
habs píše:Tak pokud je tomu tak, je to pro mě ještě větší zklamání... :-( .
Největší zklamání je to, že i přes tohle vše mu nabídli smlouvu na 2 roky za 5 mega.. Myslím teď vedení Oilers. :slap: Doufám, že se kluk bude co nejdříve pakovat.
Had chce prej Poláka z Blues. Nemyslim si, že obrana je místo, kde nás tlačí bota. Potřebujeme útočníky a ač fandím v Play-Off Phille, po dnešku je s nimi ámen a já doufám, že Devuls už udělají ten poslední krok a na MS nás posílí Džegr s Voráčkem :pray:

Jinak dneska proti Norům bude chytat opět Kovář. Norové včera hráli parádní zápas s Rusy a nebýt toho poškození od sudích, kdy jim neuznali regulerní vyrovnávající gol na 2:2, možná by i ten zápas vyhráli. Nicméně Norové jsou v útoku přesný opak co my. Nebojí se papírově lepších soupeřů, luxusní forechecking, skvělý držení puku v útočnym pásmu a hlavně bojovnost. Dnes budeme mít co dělat, abysme vyhráli.
No to bylo utrpení. Po velkých řečích o tom, jak se směrem dopředu zlepšíme, sme dostali studenou sprchu od Norů. Zápas sme sice "dokopali" do vítěznýho konce, ale stejně jako proti Dánům i dneska byl soupeř mnohem lepší. Naši kluci tam měli snad miliardu nepřesných přihrávek, pomalý pohyb v útočný třetině, neschopnost zpracovat přihrávku - kolikrát mi připadalo, jako by je ten hokej nebavil, respektive jako kdyby hráli za trest. Vynikající Norský napadání dělalo velký problémy i do dneška naší dobrý obraně. Hoši z NHL někdy až moc drží puk a zbytečně ho ztrácejí, všechno takový pomalý, unavený. Hmm, čekal sem teda mnohem víc, tohle je zatim jedno velký trápení ale pokavaď zejtra vypadne Philla z Playoffs, snad přijde Jágr a Voráček (i když u prvně jmenovanýho to neni zrovna jistý) :)
Tak a je to. Třetí zápas máme za sebou a můžu tedy říct, že nějaký velké zlepšení oproti předchozím utkání nenastalo. Nepříjemní Norové potvrdili, že už nejsou otlounkánkem a dali nám řádně zabrat.
První půle ta byla přes kopírák stejná. Pohyb špatný, přechod do pásma špatní. Prostě a jednoduše stále stejné nedostatky. Poté se to trochu zlepšilo. Především pohyb a napadání. Nevím jestli to bylo způsobeno unavenějšími Nory z předešlého dne, ale určitý progres tam vidět byl. Každopdáně co chybí ale nejvíce je prostě agresivita a to jak v soubojích u mantinelů tak i před gólmanem.
Zatím to nevypadá dobře. Je to průměrné a i přesto že jsem je obhajoval tak po dnešku už mám obavy, ale stále nás čekají čtyři mače a já doufám, že souhra a správná receptura :) se najde. Například dnes to přeházení skvěle pomohlo a první linka v podání Michálek - Plekanec - Frolík byla dost dobrá. Uvidíme co dál, ale ten čas tu je stále připravit se na nejdůležitější zápas sezóny.
A nesouhlasím, že Polák není zapotřebí. Defenziva je sice v pořádku, ale Roman to je posila v jakékoliv situaci.
PainKiller píše:tohle je zatim jedno velký trápení ale pokavaď zejtra vypadne Philla z Playoffs, snad přijde Jágr a Voráček (i když u prvně jmenovanýho to neni zrovna jistý) :)
Ak by mal pokračovať vo výkonoch, aké "podáva" v momentálnom play-off, tak to radšej hrajte s tým, čo máte. Ale Voráček, to je už iné :)
Roman Polák napokon nepríde, neprešiel prehliadkou. Neviem či tréner ráta so Sobotkom..? :neviem: Ten by mal byť v poriadku.
so Sobotkom nepocitaju
proti lotysom to budete mat dost narocne....
Noo tak myslím si že následující dva zápasy budou klíčové. Chce to konečně zabrat a trochu si zvednout to sebevědomí. S lotyšy to nebude jednoduché, ale věřím, že kluci už opravdu zamakají a ukážou co v nich je. Takže takový pohodový výsledek 3:1 (který mimochodem s Lotyšy máme s 10 zápasů hned 5x) kdy bychom měli po celou dobu utkání pod kontrolou beru a s Itálií krásných 5:0 a bude to dobré a věřím, že potom už se bude hrát v klidu. Ale pokud se budeme zítra znovu trápit tak si myslím, že tu mašinu už nenastartujem.

Každopdáně trenér dělá pozitivní změny. :yes: Koukal místo úplně nulového Vondrky je výborný tah. :good:
Poté také přiletí Erat, který sice ještě hrát zítra nebude, ale to je další hráč, který na ledě nechá srdce. :good:
Jágr nepřiletí což se dalo čekat. On by nám s touhle formou nepomohl. A Kuba Voráček, který by to dobře rozhýbal asi také ne. I když tam stále doufám.
Takže nám zbývá poslední volné místo (zapsali jsme Mrázka) a to bych obsadil Vincourem, který by mohl přinést svěží vítr. V přípravných zápasech se mi líbíl.
Poslední novinkou je že bude chytat Kovář a s Itálií Štěpánek. Což vypadá, pokud zítra Kovář nezklame, že roli jedničky si pomalu dobývá Kovy. :good:

Každopdáně Češi do toho!!! Věříme!!! :wave: :wave: :wave:
Fandíme hokeji, Gambrinus :oslava: .. Věřím ve vítězství. Jinak jak psal o řádek výše Dawe, i já bch rád připsal na soupisku Vincoura. Možná by přidal tu bojovnost a efektivitu napadání, která mi u našich hráčů chybí.
s tím nezájmem o Sobotku mě Lojza zklamal. On je právě on ten typ hráče který nám chybí. No škoda mluvit
Martin #27 píše:s tím nezájmem o Sobotku mě Lojza zklamal. On je právě on ten typ hráče který nám chybí. No škoda mluvit
Já bych tomu rozuměl (pokud tak teda Lojza učiní). Máme jedno volné místo na soupisce a jen 6 obránců. Chybí nám off. obránce, co by rozehrával akce zezadu a taky, se 6 beky se hrát nedá, pokud nechceš hrát na štěstí jménem "žádné zranění". Takže, podle mě Lojza čeká, jestli se nenaskytne nějaký obránce (Kutlák je stále nejistej).
Zítra, respektive dnes proti Lotyšům bude místo Vondrky hrát Petr Koukal :good:
Ste sa solidne vytrapili, rovnako ako mi. Bola vsak len otazka casu, kedy to zlomite. Hlavne ked Masalskis nebol stopercentne fit.

S pobaltskymi statmi sa neda vyhravat o 5 golov.
:-(S Lotyšskem opět trápení.Vůbec se mi hra tohoto mančaftu nelíbí..Především tempo hry.Je to jako zpomalený film bez pořádného bruslení.A umíme to!O tom mě přesvědčili naši na minulých šampionátech.
Vždy jsme přispůsobili tempo outsaidrům a proti skvělým rychlým Švédům jsme absolutně nestíhali.Není to jenom o obraně,ale i o vracejících se útočnících.V útočné třetině jsme také bezzubí,konečně jsme využili přesilovku.Nejlepší je zatim Plekancova řada, i když také nehraje nic světoborného.Líbí se mi Kovář.Dobrý golman.
Oproti ostatním elitním mužstvům včetně Slováků jsme neuvěřitelně pomalý.Nedokážeme zrychlit a hra do těla nám také nic neříká. Včera po obdrženém gólu jsme chvíli byli úplně bez tempa.Ještě že Michálek vyrovnal a po přestávce se to malinko zlepšilo.Pomohl nám ten Nedvědův vedoucí gól.Nemůžu než konstatovat,šťastné vítězství nad průměrným mužstvem.
Jsem zvědavý na kolik naši vyplní v dalších zápasech ty keci našich komentátorů o,, duchu mužstva"tím,že jsme si hrábli na dno sil.Osobně bych tato jejich slova bral se Švédském, nebo Kanadou,ale ne s Lotyšema
Nechci naše kluky kdo ví jak omlouvat. Opravdu to není žádná extra podívaná, ale jak psal Skorpion takovýhle týmy nejde porážet s nějakým vysokým rozdílem. Celkově se hokejový svět vyrovnává. Já klukům stále věřím, že placku urvou. :wave:
678 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO