Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Jaroslav Halak

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Dufam ze nastupi uz dnes, lebo ak by sa dnes podarilo Aebbymu vychytat shutout tak by hrozilo, ze si Jaro nestihne zachytat :cry: . Ale to sa hadam nestane. Uplne idealne by bolo keby Jaro vychytal shutout 8) . A ta jeho maska je vazne pekna, paci sa mi ze tam ma slovensku vlajku ako aj Peto Budaj, co znamena ze je hrdy na to ze je Slovak, ako aj ja 8)

Aebisher shotout nevychyta, ale aj keby.Podla mna sa Jaro dostane do branky.Carbonneau mu da sancu ukazat sa.Ak ak sa Jaro ukaze v dobrom svetle tak by mohol ostet v time aj dlhsie.Budem mu drzat palce. :thumbsup2:

„Určite tu nie je iba ako turista“
Ak nebude chytať v sobotu, tak potom pravdepodobne v nedeľu.“povedal Carbonneau.

Alex píše:Podla vyjadrenia Carboneua je mozne,ze bud v sobotu,alebo v nedelu Peto nastupi!!!! http://slovaknhl.sk/2093-halak-si-za-mo ... chyta.html
Alex,vidno,ze si velky fanusik Budaja,ked aj v teme chudaka Jara spominas jeho. :lol: :lol:
Ale vazne,ja si myslim,ze ten jeden zapas si zachyta,uz sa neviem dockat,ako ho uvidim v tom peknoo drese Habs :cool:

maroge píše:.Podla mna sa Jaro dostane do branky.Carbonneau mu da sancu ukazat sa.Ak ak sa Peto ukaze v dobrom svetle .

dalsi vazny fanusik peta Jaro a Peto ako dvoojicky

kajo píše:
Alex píše:Podla vyjadrenia Carboneua je mozne,ze bud v sobotu,alebo v nedelu Peto nastupi!!!! http://slovaknhl.sk/2093-halak-si-za-mo ... chyta.html
Alex,vidno,ze si velky fanusik Budaja,ked aj v teme chudaka Jara spominas jeho. :lol: :lol:
Ale vazne,ja si myslim,ze ten jeden zapas si zachyta,uz sa neviem dockat,ako ho uvidim v tom peknoo drese Habs :cool:
Oups...chybicka sa vloudila :oops: :oops: .Dosiel som zo sluzby a tolko sa toho udialo,ze som v tom mal bordel,tak mi to teda uslo.Samozrejme som myslel Peta oups Jara 8) :)
Keď ho tréner nepostavil do bránky, údel náhradníka ho tak dusil, že radšej sa ani neobliekol do výstroja a nesadol si na striedačku.

Dnes to 21-ročný Jaroslav Halák (na snímke tasr) určite neurobí. Prvýkrát si v hokejovej NHL oblečie dres slávneho Montrealu (24–násobný víťaz Stanley Cupu). V zápase s Carolinou bude náhradníkom Švajčiara Aebischera.

Generálny manažér Canadiens Bob Gainey povolal včera slovenského brankára z farmy Hamilton Bulldogs. V rozhodovaní ho posúrilo zranenie Cristobala Hueta, ktoré utrpel v stretnutí v New Jersey.

„Nepochybujem, že Jaro bude po Budajovi ďalším slovenským brankárom, ktorý sa v NHL natrvalo presadí. Má na to technické i mentálne predpoklady. Dozrel. Ide len o čas, kedy dostane šancu. Určite ju nepustí,“ tvrdí tréner brankárov Slovana Rudolf Jurčenko.

Odchovanec bratislavského Slovana je typickým čiarovým brankárom. Teda klasický zámorský štýl s dobrou reakcioua rýchlymi nohami. Opak Jána Lašáka, čo má rád výlety za bránkovisko.

Bývalý brankár Eduard Hartmann si spomína, že počas letných sústredení pracoval s Halákom najmä na tom, aby neprežíval každý inkasovaný gól s výčitkami v hlave pridlho.

Vo farme Montrealu v Hamiltone chytá Halák svoju životnú sezónu. Dostal sa do výberu hviezd American Hockey League, má najlepšiu percentuálnu úspešnosť v súťaži (93,2), priemer rovné dva góly na zápas, so šiestimi vychytanými nulami vytvoril rekord v histórii Hamiltonu.

Viacerí experti v NHL sa zhodli, že v ktoromkoľvek nezakladateľskom tíme NHL by Halák dostal šancu oveľa skôr, najskôr v Los Angeles.

Halákovým vzorom bol Patrick Roy.

Toto ma potesilo:

"He's not here as a tourist, that's for sure," coach Guy Carbonneau told Montreal's official Web site. "If he doesn't play (Saturday), then most likely on Sunday."

Aebby dostal dnes 4 goly z 31 striel, Montreal prehral doma s Carolinou 3:5. Dnes by to v Columbuse mala byt sanca pre Jara, tak drzme vsetci palce :clap: :pivo:

medik911 píše:
maroge píše:.Podla mna sa Jaro dostane do branky.Carbonneau mu da sancu ukazat sa.Ak ak sa Peto ukaze v dobrom svetle .

dalsi vazny fanusik peta Jaro a Peto ako dvoojicky
Uz som si to vsimol.Nehal som sa pomylit tim Alexovym prispevkom.Ale uz je tam jaro.

uryvok z Montrealskej webky:

Vikend novacikov. Po Duncanovi Milroyovi ktory debutoval v Sobotu, dnes nasleduje Jaroslav Halak a jeho prva skusenost s NHL. Halak sa stane 3tim Slovenskym brankarov v historii, ktory bude hrat v NHL, nasledujuc stopy Rastislava Stanu a Petra Budaja ...

skoda, ze na Lasaka zabudli ...ale to je jedno

Pod Jarino ukaz preco ta volaju "the WALL" 8)

bolo by dobre keby sa mu zadarilo. To by si ho hned oblubili montrealski divaci a zachytal by si urcite aj viac :cool:

Je to naozaj vynikajuca sprava ze uz v 21 rokoch si odbije debut v NHL, verim len ze nebude nervozny, pretoze hrat NHL je o niecom inom ako nizsie alebo juniorske sutaze, verim vsak v zazrak, nebudme skromni, JARO VYCHYTAJ SHUTOUT 8)

skvele, po prvej tretine drzi zatial Jaro ciste konto :cool:

arek píše:skvele, po prvej tretine drzi zatial Jaro ciste konto :cool:
videl si ake mal skvele zakroky dufam ze mu to vydrzi a ze to nezakrikneme! :cool:

jj daco som uvidel, i ked prave pri jeho zakkrokoch mi to sekalo :x . Ale komentator najcastejsie sklonuje meno Halak :cool:

arek píše:jj daco som uvidel, i ked prave pri jeho zakkrokoch mi to sekalo :x . Ale komentator najcastejsie sklonuje meno Halak :cool:
hej hej aj mne to seka skoda lebo zapas pred tym was-pits mi vobec nesekal!

JUCHUUU

Jaro vychytal vitazstvo a prerusil tym seriu 6 prehier Montrealu!!

GO 'THE WALL' GO

Jaro drzal ciste konto az do 48.minuty :cool:
Dostal sice dva goly, no chytil 31 striel (93,9 %), co je vyborne.
Dokonca sa stal 2. hviezdou zapasu.
Povehali o Halakovi po zapase:
Sheldon Souray: "When you see your goalie with that much confidence in his first game it lets you settle down too"
Saku Koivu: "He made key saves when they were needed," "They scored two goals but he was still very focused."
Trener Guy Carbonneau: "We were looking for a good performance and he gave it to us"
Krasa :taptap:

Parada Jaro super. Zeby hodena rukavica Abimu a neskor aj Huetovi? :D Lepsiu premieru si ani zelat nemoze. Super :cool:

Mozeme spokojne povedat, ze Slovensko ma konecne 2 stabilnych brankarov chytajucich v NHL na velmi vysokej urovni, aj ked to bol JArov prvy zapas a pravdepodobne ked sa Huet vrati poputuje spat na farmu ale su to pre neho velmi cenne skusenosti, dokazal ze Shutouty a skvele odchytane zapasy, taktiez to ze sa stal najlepsim brankarom na turnaji MS 18rocnych na ktorych sme ziskali bronz, ze toto vsetko nebola nahoda a je skutocny Slovensky brankarsky talent, nepochybujem ze si zechyta aj v najblizsom zapase. :super:

:clap: :clap: :clap: parada :taptap: :taptap: :taptap:

ako vies keby podal taky vykon aj v dalsom zapase tal potom by mohlo vymneit aebyhp :lol: :lol: ten uz asi ma fakt nocnu moru zo slovakov :D ale skvele zachytany zaps super len tak dalej vidno ze si slovak :)

Pozeral som ten zapas a Jaro posobil az neuveritelne pokojne a sebaisto.Je neskutocne ohybny,ked som videl tie rozstepy,skvele presuvanie v brankovisku,vyborne vykryvanie rohov branky,a reflexy,tak uz viem preco je najlepsi v AHL.Skoda tych dvoch golov,ale aj tak v poslednej tretine zvladol a zastavil tlak CBJ,ktory bol naozaj velky.
Pocas zapasu ho porovnavali s takymi velikanmi,ako boli Roy ci Dryden.A to je uz co povedat,ved sa jedna o Montreal.Tak Jaro drzim ti palce,nech sa ti dari....

GratulujemJarovy k dobremu vykonu :cool: a pomohol Montrealu dostat sa s krizi.Hned v prvom zapase NHL sa stat druhou hviezdou zapasu, to nevie hocikto.Len nech mu to vydrzi.Chybalo mu iba 11 minut do stohoutu, co nieje vela.

Potrebovali sme od neho dobrý výkon a on ho predviedol," chválil Haláka tréner Montrealu Guy Carbonneau. "Spravil kľúčové zákroky keď sme to veľmi potrebovali. Nezlomili ho ani dva rýchle góly a naďalej bol koncentrovaný," pridal komplimenty na slovenského brankára kapitán Canadiens Saku Koivu.

Hueta caka operacia kolena(alebo uz bola,neviem), to znamena je Jaro by si mohol zachytat aj viac zapasov.

Clanok z "The Gazette"

Trenerovi Canadiens (Guy Carbonneau) imponoval sposob akym novacik Jaroslav Halak udrzal Columbus bokom od vysledkovej tabule pocas dvoch tretin.
Bol prijemene prekvapeny jeho rozvaznym spravanim i jeho technikou. Najviac ho vsak ocaril sposob akym Halak obstal v poslednych minutach zapasu uchovavajuc vitazstvo 3-2.

"Nepoznal som ho ...jedinu vec, ktoru mi o nom povedal trener Hamiltonu je ...ze citi krv ked je blizko vitaztva a to je to, co sme vecer videli"

Halak zastavil 31/33 striel, cim prerusil seriu prehier svojho timu, ktora trvala 6 zapasov a vysluzil si start proti Washingtonu zajtra vecer.

Halak ukazal preco vladne AHL prvym velkym zakrokom na Jasona Chimeru v 2hej minute zapasu. Kym skoncila prva tretina, chytil sance Ricka Nasha, Alexandra Svitova a Gilberta Bruleho. Tieto zakroky sa neskor ukazali ako vitazne.

"Ak nevyzeral nervozny, bolo to preto ze nebol" ...povedal o nom Tomas Plekanec a Radek Bonk, ktori mu pomahali s pripravou pred zapasom.

"Na konci zapasu, bolo tak vela hracov pred mojou branou, ze som nie vzdy videl puk ale snazil som sa udrzat poziciu" ...povedal Halak.
869 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2019 ST LOUIS BLUES