Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Martin Brodeur

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

Pi.i, aký som šťastný, Brodeur si pripísal čisté konto v zápase pro Minnesote, už iba dve, prosím bože... :yahoo: :yahoo: :yahoo: Dúfam, že sa mu podarí prekonať Sawchuka...
no tak ted náss čekají silní soupeři celkem ofenzivně ladění tak uvidíme příští zápasy máme Boston a Philu to budou těžké zápasy
:?: Pred rokmi ste povedali - žijeme v ére Dominika Hašeka. Teraz, keď ste prekonali 39-ročný rekord Terryho Sawchuka a dosiahli métu 104 duelov v NHL bez inkasovaného gólu, dá sa hovoriť o ére Brodeura?
:arrow: „Ale nie! Brodeurova éra sa pomaličky končí. Veď sa len pozrite do bránok tímov NHL, koľko výborných mladíkov v nich stojí.“

:?: Mnohí z nich sú Európania.
:arrow: „Áno, ruskí, švédski, českí či fínski gólmani patria do spomínanej skupiny. Poviem tak, kanadský gólman, to je už vymierajúci druh.“

:?: Zimné olympijské hry vo Vancouvri by mali byť už vaše štvrté. Aké sú pred nimi vaše očakávania?
:arrow: „Celá Kanada žije olympiádou. A všetci dobre viete, že verejnosť od nás očakáva jediné - víťazstvo. Nechcem však hovoriť silácke slová. Proti nám budú stáť nesmierne silní súperi.“

:?: O vás je známe, že ste v minulých sezónach odchytali v NHL v základnej časti veľa ráz 70 i viac zápasov. Teraz do toho kolotoča však vstúpi aj olympijský turnaj. Dá sa vydržať taký nápor?
:arrow: „Uvidíme. Náš klubový tréner Jacques Lemaire mi už v niekoľkých dueloch oddych doprial. Jasné, v januári a vo februári to bude riadne husté, ale po ZOH zrejme dostanem aj ja niekedy voľno. Pravda, len v tom prípade, ak budeme mať dostatok bodov.“

:?: Kto bude podľa vás kanadskej reprezentácii na turnaji vo Vancouvri najvážnejším konkurentom?
:arrow: „Zrejme Rusi a poslední olympijskí víťazi Švédi. Ale nebezpeční môžu byť i Američania. Aj preto, lebo chytať bude za nich jeden z najlepších brankárov na svete Ryan Miller a hrať taký skvelý útočník ako Zach Parise z nášho tímu.“

:?: Domnievate sa, že zostava Kanady bude citeľne odlišná od tej z poslednej turínskej olympiády, keď ste sa neprebojovali do štvorky najlepších?
:arrow: „Áno. V tíme bude podľa mňa viacero nováčikov.“

:?: Váš otec bol brankár kanadského tímu na ZOH 1956 v Cortine d'Ampezzo, kde javorové listy podľahli ZSSR. Vy ste neuspeli proti Rusom na olympijskom turnaji v Turíne 2006...
:arrow: „Teda máme im čo vracať. Nezabúdajme tiež, že Rusi nám uchmatli naposledy dvakrát zlato z MS. Je teda o čo hrať.“

:?: V minulých dňoch ste viac ráz menili históriu NHL a dosiahli viacero individuálnych brankárskych rekordov. Čo pre vás znamenajú?
:arrow: „Pociťujem predovšetkým hrdosť. Veď k tým mojim číslam sa zo súčasných gólmanov v NHL nikto ani len nepribližuje. Ale nebyť spoluhráčov, nikdy by som sa z tých rekordov netešil. Na to netreba zabúdať. Stoštyri je krásne číslo a ja sa ho pokúsim ešte zveľadiť.“

:?: Ako sa vlastne brankár dopracuje k takému výsledku?
:arrow: „Jednoducho. Treba k tomu len - pozornosť k detailom, každodennú tvrdú prácu, správne naladenie sa pred zápasom a psychologickú prípravu. To je môj recept. Všetci odo mňa očakávajú veľké výkony, ale prezradím, že ja od seba vnútorne ešte väčšie.“

:?: Ste počas zápasov nervózny?
:arrow: „A ako! Ale nemožno podliehať panike a vaši spoluhráči ani na okamih nemôžu pobadať, že nie ste pokojný. Veď ak by videli nervozitu u takého veterána, ako som ja, ako by sa potom mali cítiť mladí chalani?“

:?: Ryana Millera z Buffala ste pochválili a tomuto brankárovi zložil nedávno poklonu aj ruský gólman Nikolaj Chabibulin. Čo myslíte, prečo?
:arrow: „Lebo je to skvelý brankár! Jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší, v lige. Viete, čo odlišuje špičkových mužov v maskách od tých priemerných?

:?: Čo...?
:arrow: „Stabilnosť výkonov. A Miller je vo všetkých štatistikách v popredí.“

:?: Takmer každý súčasný gólman v NHL sa vyjadruje, že vzorom ste mu boli a ste vy. Kto ním bol pre vás?
:arrow: „Patrick Roy, nepochybne.“

KNIHA BRODEUROVÝCH REKORDOV

POČET ZÁPASOV V ZÁKLADNEJ ČASTI

1. MARTIN BRODEUR 1033
2. PATRICK ROY 1029
3. TERRY SAWCHUK 971

VÍŤAZSTVÁ V ZÁKLADNEJ ČASTI

1. MARTIN BRODEUR 580
2. PATRICK ROY 551
3. ED BELFOUR 484

ČISTÉ KONTÁ V ZÁKLADNEJ ČASTI

1. MARTIN BRODEUR 104
2. TERRY SAWCHUK 103
3. GEORGE HAINSWORTH 94

POČET STRIEL NAŇHO V ZÁKLADNEJ ČASTI

1. PATRICK ROY 28 353
2. CURTIS JOSEPH 26 795
3. MARTIN BRODEUR 26 028

POČET ZLIKVIDOVANÝCH STRIEL V ZÁKLADNEJ ČASTI

1. PATRICK ROY 25 807
2. CURTIS JOSEPH 24 279
3. MARTIN BRODEUR 23 784

POČET ODCHYTANÝCH MINÚT V ZÁKLADNEJ ČASTI

1. MARTIN BRODEUR 60 642
2. PATRICK ROY 60 225
3. TERRY SAWCHUK 57 194
(denniksport)


Obrázek
Je to pán, no nebolo v minulosti, keď chytal Sawchuk vychytať tú nulu ťažšie? Veď chytali vtedy pomaly v teplákoch.
Ok, ale tak ako sa zdokonaľuje výstroj brankárov, tak sa zdokonaľuje i výstroj útočníkov, zahnuté hokejky, kompozitné, korčule...
Vieš že niektorí týpci korčuľujú v korčuliach s procesorom, ktorý riadi aby nôž mal vždy konštante vyššiu teplotu ako ľad, aby sa medzi ním a ľadom vytvoril tenký film vody a tým sa zrýchlil pohyb?
Takže tak.
begbeee píše:Ok, ale tak ako sa zdokonaľuje výstroj brankárov, tak sa zdokonaľuje i výstroj útočníkov, zahnuté hokejky, kompozitné, korčule...
Vieš že niektorí týpci korčuľujú v korčuliach s procesorom, ktorý riadi aby nôž mal vždy konštante vyššiu teplotu ako ľad, aby sa medzi ním a ľadom vytvoril tenký film vody a tým sa zrýchlil pohyb?
Takže tak.
To som nevedel, ale čo na tom mení ma situácií?
ze spolu s vystrojou brankarov sa zlepsila aj kvalita utocnikov
To, že súčasní hráči sú rychlejší a majú lepšie podmienky, puk ich poslúcha lepšie, strely sú čoraz tvrdšie a vďaka hokejke presnejšie, zahnutá čepeľ umožnuje puku rotovať a bla bla bla... nechce sa mi všetko vypisovať.
Ide v podstate o to, že ak by Sawchuk nastúpil do dnešného zápasu v takom equipmente ako dakedy tak dostane 3000 gólov za zápas.
begbeee píše:To, že súčasní hráči sú rychlejší a majú lepšie podmienky, puk ich poslúcha lepšie, strely sú čoraz tvrdšie a vďaka hokejke presnejšie, zahnutá čepeľ umožnuje puku rotovať a bla bla bla... nechce sa mi všetko vypisovať.
Ide v podstate o to, že ak by Sawchuk nastúpil do dnešného zápasu v takom equipmente ako dakedy tak dostane 3000 gólov za zápas.
Ťažko súdiť, či je to ťažšie teraz alebo predtým, podľa toho čo si povedal. No fyzicky by bol Sawchuk asi odpálený. Je to 49.5 na 50.5. Ale zaujímavé, čítať nové veci. :smile03:
souhlasím s begbeem....dneska je hokej uplně ale uplně jinde... čepele mají zahyb ,střely jsou prudke a lítají nahoru ... za dob Sawchuka kdo zvedl pořádně puk byl kapitán :D :D takže asi tak
Tak po polke sezóny by ste komu dali Vezinu?
Myslím, že zatiaľ je to v sezóne jasný súboj Miller - Brodeur, v prospech Millera hovoria famózne štatistiky a jeho význam pre team, Brodeur má veľké plus, že v sezóne bez zaváhania a predpokladov ľahko zlomil už tri rekordy (tri? už fakt neviem :D ) a na to sa pri krúžkovaní mena na hlasovaní bude ťažko zabúdať.

Ja to vidím 55% : 45% v prospech Millera, ale asi to opäť dostane Marty. :yes:
No tak nakoniec nie, ale mám tu iný zaujímavý stuff.
Martin Brodeur has a book that's been out for some time now, but before each chapter he dedicates a page to some sort of individual he's played against. Before one of his chapters he dedicated one to Morozov saying he was the toughest goal scorer he's ever played against. He said even when he played overseas during the lockout Morozov still had his number.

As a Pens fan, as inconsistent as Morozov was, I'll always remember his dominance over the Devils. The only team he'd show up against.

Here's a little excerpt from Morozov's Wiki page with Brodeur talking about him...

He played seven seasons for the Penguins, totaling 451 games, 84 goals, and 219 points.

In his seven year NHL career, Morozov earned the nickname The Devil Killer for his notorious success against the New Jersey Devils.[2] In fact, New Jersey goaltender Martin Brodeur in an interview before a Penguins/Devils game on Fox Sports Net jokingly stated that he had nightmares of Morozov each night before his club would play the Penguins. Brodeur also stated in an interview with ESPN's Dan Patrick that Morozov is the player that he would not like to see coming in on him on a breakaway adding " The kid's got probably over 25 percent of his career goals on me. It's unbelievable." when asked to explain Morozov's success against him Brodeur added " I don't know. If you figure it out, please tell me. When he shoots the puck, I never catch it really clean. When he's going to make a pass, I think he's shooting. When he's shooting, I think he's making a pass. The guy's in my kitchen. He's in my head. I can't get rid of him."
Veľmi zaujimavé :good: Je to proste jeho typ. Zväčša to síce funguje na isté typy ženských, ale tak prečo nie :D
Uz sibuj do duchodu dedku :nervy: :cert: :a_von: Ale ne vazne, za vcerejsi vykon :klobuk_dole: :respekt:
http://www.wheels.ca/Columnists/article/802626

V poslednej dobe jeho výkony išli späť nahor. :yes: :klobuk_dole: Toto je ale nehokejový článok o Martym ako osobe. :thumbsup:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS