Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Pavel Datsyuk

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

DETROIT (Detroit News) Brankář Red Wings Chris Osgood již hrál s Datsyukem i proti němu. Radši je však jeho spoluhráč. „Pamatuji si, když jsem hrál za St. Louis,“ řekl Osgood. „Byla to noční můra. Obávali jsme se Bretta Hulla, Brendana Shanahana a tohohle malého Rusa, který se pořád dostával za naši obranu, pohrával si s Chrisem Prongerem a neustále mi to střílel mezi betony. Říkali jsme si, kdo je ten kluk? Vůbec jsme ho neznali. Jsem určitě rád, že jsem teď na jeho straně.“

Trenér Red Wings Mike Babcock to vidí stejně. Wings mají devětadvacetiletého Datsyuka, který si v posledním utkání s Caps připsal tři asistence, pojištěného sedmiletým kontraktem na 46,9 mil. dolarů. Nutno říci, že talentovaný Rus jim efektivně splácí každý dolar. Aktuálně je v asistencích v celé NHL pátý (28) a v kanadském bodování zaujímá deváté místo (41).

„Před šesti týdny jsem si myslel, že nejlepším hráčem NHL je Henrik Zetterberg,“ řekl Babcock. „Každý sice mluví o Vincentu Lecavalierovi a o Sidney Crosbymu, avšak nejlepším hráčem je aktuálně Datsyuk, o tom není pochyb. Velice se nám vyplácí.“

„Pokud chcete něčím diváky pobavit, třeba nějakou akcí jeden na jednoho, potom je Pavel tou nejlepší volbou.“

Vincent Lecavalier sice nasbíral 51 bodů, avšak v tabulce +/- má pouze 7 kladných bodů. Datsyuk, pro připomenutí až šestý výběr v draftu 1998, vstřelil na začátku prosince v pěti zápasech sedm gólů a letos kromě sedmi zápasů bodoval v každém utkání. Jeho součet v tabulce +/- čítá šestnáct kladných bodů.

Dan Cleary odehrál čtvrteční zápas proti Edmontonu společně s Datsyukem a Zetterbergem, protože Tomas Holmström měl zraněné koleno. „Vždycky jsem si říkal, proč se Homer každý den tak směje, a teď již vím proč,“ řekl Cleary. „Je to opravdu paráda s ním hrát. Útočení je s ním zábavné. Celý zápas mají puk na hokejce. Prostě si to jenom táhnou k brance. Je to jednoduché.“

Cleary dodal, že Datsyuk střílí daleko častěji než dříve. Babcock byl nedávno nespokojen s počtem střel na bránu a Datsyuk si jeho pobídku vzal k srdci. „Je to hráč světové úrovně,“ odhodnotil Cleary Datsyuka. „Všechno dělá naplno. S hokejkou je hotový kouzelník. Má perfektní střelu zápěstím.“

Pavel Datsyuk loni na bránu vystřelil celkem 207 střel – více měli v týmu Red Wings pouze Zetterberg a Lidstrom – z nichž hned 27 zužitkoval (87 bodů). Letos již za prvních 33 zápasů vyslal na branku soupeře 121 pokusů (v průměru 3,67 za zápas, což je oproti loňsku o jednu střelu navíc) a vstřelil 13 branek.

Datsyukovy branky však, spíše než počtem, udivují svou krásou. Zatímco diváky jeho akce zvedají ze sedadel, trenéry soupeře dovádějí k šílenství. „V soubojích jeden na jednoho je velice nebezpečný,“ potvrzuje trenér Calgary Mike Keenan.

Keenan ví, o čem mluví. Dne 27. listopadu, v zápase proti Calgary, Datsyuk převzal od Holmstroma puk, pohrál si obráncem Cory Sarichem a střelou zápěstím překonal Miikka Kiprusoffa. „Doufám, že se z toho moji hráči poučili a příště si na něj dají pozor,“ řekl Keenan.

To se však lehko řekne a těžko udělá, trenére.


paradne video paradneho hrača sa mi velmi lubi a je velkým postrachom pre brankara...je to podla mna nastupca Yzermana na poste centra fakt velký človek v Detroite ...Od neho sa mi lubil najviac gol zo samostatneho najazdu ktorý strelil vokounovi to bol jeden za naj golov kotých som kedy videl...
Uplne s tebou suhlasim, len pre uplnost, prikladam video o ktorom si pisal :) ... Fakt je to strasne technicky hrajuci hrac... Alebo hokejovy sachista :D

Dalsi z Datsyukovych goloch a zase raz predviedol paradnu stahovacku... A Kipper bol bez sance
Premna je to jeden z najlepších technikov súčasnej NHL.Tento rok sa mu naozaj dari a dufam že sa mu ešte bude .
tak v posledom case sa mu dari ked doteraz v 53 zapasoch dal 24 golov a 44 asistenci co ho momentalne vynieslo na 4. miesto bodovania v lige a v posledych 3 zapasoch zaznamenal 5 golov a 2 asistencie :good: :)
Pavel je borec no...je to klasický rus jako kdyby se z hokejkou narodil má strašně šikovné ruce a dava krásné goly (viz nájezd proti Vokounovi - já te kličce říkám Datsuykovka :D )
Pridávam jedno video o Datsyukovi, pekné góly a dobrá hudba:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Jk0xMJBs8As&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Jk0xMJBs8As&hl=cs&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
hodně dobre video...ale ta muzika nic moc :thumbsdown: :)
Martin #27 píše:hodně dobre video...ale ta muzika nic moc :thumbsdown: :)
Souhlas, hudba se mi taky nelíbí. Není to podle mého gusta. :roll:

Ale góly špičkový! U Pavla standrart! :yes:
Bobby jj goly krásné uplně jako z ruské učebnice hokeje....jinak já spíš poslouchám rockovou muziku takže to šlo mimo mě ta hudba :D
Martin #27 píše:Bobby jj goly krásné uplně jako z ruské učebnice hokeje....jinak já spíš poslouchám rockovou muziku takže to šlo mimo mě ta hudba :D
To je mi jasné s tou muzikou :lol:
Hráč bez okolkov s najšikovnejšími rukami v lige :klobuk_dole:
Neviem si pomôcť, ale podľa mňa by som našiel aj šikovnejšie ruky. (technika držania, breakout pass) Čo má Datsyuk oproti všetkým o triedu lepšie, to je HLAVA :!:
Čakám, kedy to niekto napíše a napísal. Povedal si to Getzo perfektne :!: :!: :!:
Hodně inteligentní hráč,briliantní technika :klobuk_dole: a budouci AL-CAPONE po LIdasovi :frajer2:
TUKAN86 píše: a budouci AL-CAPONE po LIdasovi :frajer2:
Budúci kapitán je Zetterberg :wink2:
No jeden z nich to bude :oslava:
Zetterberg bude nástupca Lidstroma. Ale ak by prišiel Weber z Nashvillu tak neviem :D Ale Shea z Nashvillu nechce odísť.
Zäta dostane C, asistenti budú Pasha s Kronwallom. :)
Veď ja s tým stále počítam :D A Kronwall by sa mohol trochu skludniť. :D
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS