Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Marian Gaborik

Hráči National Hockey League a všetko okolo nich.

bože ušli mu nervy... robíte z toho... :hroza:
Carcillo to celkom zrozumiteľne vysvetlil...

http://www.nhlpro.cz/clanek/16424-carci ... -gaborikem
Dúfam že pre to koleno nevynechá olympiádu :oops:
Freddie92 píše:Dúfam že pre to koleno nevynechá olympiádu :oops:
Nestačí čítať len nadpisy článku. Lundqvist si myslel, že najprv sranduje, keď zostal ležať, no nakoniec zistil, že si poranil koleno. Lundqvist si uvedomil, že mu to spôsobila jeho korčuľa. No Gabby tam má len dáky škrabanec, tržnú ranu, nie je to nič vážne...
Nebolo to koleno, ale steho. Na kolene sa totiz takto zranit neda - je obelene chranicom.
Skorpion píše:Nebolo to koleno, ale steho. Na kolene sa totiz takto zranit neda - je obelene chranicom.
A mi povedz, stehná nemá chránené? Keď mal ohnutú nohu, kľudne sa mu tam mohla korčuľa dostať, to záleží od situácie. Tiež mávam chrániče až po kolená a keď mám ohnuté nohy, tak tam nie je problém trafiť. Ale musí to byť dobrá náhoda.
yzy19 píše:
Freddie92 píše:Dúfam že pre to koleno nevynechá olympiádu :oops:
Nestačí čítať len nadpisy článku. Lundqvist si myslel, že najprv sranduje, keď zostal ležať, no nakoniec zistil, že si poranil koleno. Lundqvist si uvedomil, že mu to spôsobila jeho korčuľa. No Gabby tam má len dáky škrabanec, tržnú ranu, nie je to nič vážne...
Ja som to čítala celé,ale nikdy nevieš :?
No ale to bolo reznutie a hokejista je v tých oblastiach veľmi dobre chránený, takže to nebude nič vážne. Podobná vec sa stala asi aj Wardovi, no brankár má ináč chránené telo. Hráč má kolená oveľa lepšie chránené, no niekde sa možno našla dáka dierka. Asi to nebolo priamo na kolene, to sa moc nedá, ale niekde blízko. Povedal by som, že tam, ako je akoby ten jazíček trošku prenikla korčula a rezlo to tam.
Keď to mal ohnuté, ten jazíček je celkom obyhný, páska to síce trochu spevní, no nemuselo to stačiť:
Obrázek
Narážam na tú vrchnú bielu časť.
Tak i proti nam myslím ukazal, že mezi Slováky nema konkurenci, tohohle borce prostě obdivuju. Skoda, že byl tak dlouho v defensivní minesote
BigPete píše:Tak i proti nam myslím ukazal, že mezi Slováky nema konkurenci, tohohle borce prostě obdivuju. Skoda, že byl tak dlouho v defensivní minesote
nemá konkurenciu v Česku ani nie na Slovensku omg názor ako sviňa
michal225 píše:
BigPete píše:Tak i proti nam myslím ukazal, že mezi Slováky nema konkurenci, tohohle borce prostě obdivuju. Skoda, že byl tak dlouho v defensivní minesote
nemá konkurenciu v Česku ani nie na Slovensku omg názor ako sviňa
Je to pravda, ale michal, mohol si to napísať trochu rozumnejšie. Len škoda, že nechodí do súbojov a tak nevyniká v obrannej činnosti. To sa mi nepáči, ale zbytočne neriskuje, čo je plus.
OK tak na Gaborikovi obdivuji jeho rychlost, lehkost, schopnost se prosadit. Umí dávat goly, coz v současné době moc hracu jak u nas tak u vás neumí. Neviděl jsem s ním sice desitky zapasu, když už jsem neco v NHL sledoval tak minesota to většinou nebyla. Maximalne když hrala proti Coloradu- jinak mě ten jejich hokej moc nebere a letos jsem se nekouknul ještě ani na ty Rangers, nebyl kvuli škole cas ani chut. Ale vzdycky když jsem ho viděl, tak hrál hodně pohlednej hokej a dokáže divaky bavit. Hossa a další taký umí zahrat skvěle sbírat body a když mají formu jsou k nezastavení. Ale není to prostě taková ta dynamika jako u Gáboríka, dokáže v mžiku velmi zrychlit. Navíc se mi zdá, že Gaborík se lépe adaptuje na různý spoluhráče. A jelikož Slovensko asi nebude slavit úspěch jiným způsobem než obranou hrou ( Rusy težko přehrajete když na ne vletite a budete chtít hrat ofensivní hokej ), budou se mu hodit i zkušenosti z minesoty, kde se dokazal prosadit i pri defensivním stylu hry. Je vidět, že třeba našemu Havlátovi tenhle styl zas tolik nesedí a to v ofensivním Chicagu byl za velkou hvězdu. A neříkal jsem, že u nás nemá konkurenci, ale na slovensku ji vazne myslim soucasne nemá. U nas snad jestě děda Jágr a Plekanec by se s ním mohli poměřit.
Deda Jágr už nie, ale ešte má v sebe to hokejové umenie, čo bolo dneska vidno. Mňa milo prekvapil. A myslím si, že skôr ku Gáboríkovi sa dokážu adaptovať hráči, nie on k ním. Príklad aj Rangers, ako to tam Prospalovi začal sypať pri ňom.
BigPete píše:OK tak na Gaborikovi obdivuji jeho rychlost, lehkost, schopnost se prosadit. Umí dávat goly, coz v současné době moc hracu jak u nas tak u vás neumí. Neviděl jsem s ním sice desitky zapasu, když už jsem neco v NHL sledoval tak minesota to většinou nebyla. Maximalne když hrala proti Coloradu- jinak mě ten jejich hokej moc nebere a letos jsem se nekouknul ještě ani na ty Rangers, nebyl kvuli škole cas ani chut. Ale vzdycky když jsem ho viděl, tak hrál hodně pohlednej hokej a dokáže divaky bavit. Hossa a další taký umí zahrat skvěle sbírat body a když mají formu jsou k nezastavení. Ale není to prostě taková ta dynamika jako u Gáboríka, dokáže v mžiku velmi zrychlit. Navíc se mi zdá, že Gaborík se lépe adaptuje na různý spoluhráče. A jelikož Slovensko asi nebude slavit úspěch jiným způsobem než obranou hrou ( Rusy težko přehrajete když na ne vletite a budete chtít hrat ofensivní hokej ), budou se mu hodit i zkušenosti z minesoty, kde se dokazal prosadit i pri defensivním stylu hry. Je vidět, že třeba našemu Havlátovi tenhle styl zas tolik nesedí a to v ofensivním Chicagu byl za velkou hvězdu. A neříkal jsem, že u nás nemá konkurenci, ale na slovensku ji vazne myslim soucasne nemá. U nas snad jestě děda Jágr a Plekanec by se s ním mohli poměřit.
Martovi chvili trvalo nez se u Divochu rozkoukal a zvykl si ale ted uz jsem spokojenej....pristi sezony uz bude zase zarit jako v Chicagu :wink:
Tweeter account Mariana Gaborika :!:

http://twitter.com/MGaborik10
Popradcan píše:Tweeter account Mariana Gaborika :!:

http://twitter.com/MGaborik10
A za ten twitter sa aj platí? Lebo tam je napr. aj Lance Armstrong, či rôzni piloti F1. Tak, či by som s nimi nepokecal :D
A teraz ku Gabymu. Nedohral zápas Slovenska proti Kanade a tzn. nenastúpil do poslednej tretej tretiny. Snáď to nie je nič vážne, no dnes som videl, že išiel aj na mantinel, že sám hitoval, čomu som moc nechcel veriť... Ale možno nechcel riskovať. Aj tak sme skoro vyrovnali aj bez neho. :P
Gáborík opäť zranený, zrejme ho zradili slabiny

Obrázek

Marián Gáborík neodohrá nočný duel na ľade Ottawy Senators, informuje denník New York Post. Náš najlepší strelec olympijského turnaja má pravdepodobne problémy so slabinami, ktoré ho už neraz vyradili z kolotoča NHL. Zranenie si mal privodiť počas bojov o medaily, keď sa svoje korčuľovanie snažil prispôsobiť poraneniu nad pravým kolenom, s ktorým už do Vancouvru cestoval.

Kanonier New Yorku Rangers sa nezúčastnil ani raňajšieho tréningu a zámorské médiá špekulujú o tom, že možno vynechá aj ďalšie zápasy. ´Jazdcov´ čaká vo štvrtok domáci duel s Pittsburghom a do konca týždňa ešte pocestujú na ľad Washingtonu a Buffala. Pre tím Johna Tortorellu, bojujúceho o účasť v playoff, by v ťažkej sérii stretnutí mohla byť strata najlepšieho strelca mimoriadne citeľná.

"Momentálne sa necítim na to, aby som mohol hrať a pomôcť mužstvu tak, akoby som mal," povedal Gáborík. "Nechcem zranenie viac špecifikovať, ale je to krátkodobá záležitosť, ktorá sa bude dúfam zlepšovať každým dňom," vysvetľuje rodák z Trenčína, s 35 gólmi na konte štvrtý najlepší kanonier celej NHL.

Gáboríka mrzí, že nebude môcť svojím spoluhráčom pomôcť o to viac, že na súpiske v NHL je menej hráčov, ako na olympiáde. "Je to veľký rozdiel. Na olympiáde môžete nastúpiť s 23 hráčmi, v NHL iba s 20 hráčmi. Žiaľ, necítim sa na to, aby som teraz pomáhal zbierať body. Je to frustrujúce, no musím myslieť pozitívne a veriť, že to čím skôr prejde," sklamane opisuje svoj zdravotný stav 28- ročné pravé krídlo.

Dve najúdernejšie útočné lajny ´jazdcov´ by mali zostať v Ottawe rovnaké, ako pri poslednom zápase pred olympijským brejkom, keď doma zdolali Tampu Bay 5:2. V prvom útoku vtedy nastúpili Prospal-Christensen-Callahan a v druhom Drury-Jokinen-Dubinsky.


zdroj: osporte.sk

- Škoda no, dúfam, že sa dá čoskoro dokopy. Teraz NYR čaká séria ťažkých zápasov (OTT, WAS, BUF, PIT...) takže to nie je ani pre nich potešujúca správa. Verím, že sa Gabby dá dokopy čo najskôr... :)
:?: Ako ste spokojný s hrou a výsledkom?
:arrow: Bol to pre nás dôležitý zápas. Potrebovali sme dva body, ktoré sme získali, čo je super. Radosť je o to väčšia, že duel vyšiel aj mne osobne.

:?: Čo pre vás tento triumf znamená?
:arrow: Máme kolísavé výkony, hádam sa to týmto zápasom konečne odrazíme a dostaneme sa do play-off.

:?: Ste spokojný so svojím nasadením po olympijskom turnaji?
:arrow: Dva zápasy som nehral kvôli zraneniu, už je to však lepšie. Verím, že sa to bude stále zlepšovať.

:?: V jednom rozhovore ste povedali, že ste dieťa šťasteny. Počas olympiády nebola doma?
:arrow: (úškrn) Odohrali sme výborný turnaj, až na poslednú tretinu s Fínskom...

:?: S odstupom času, v čom vidíte neúspech zo zápasu o bronz?
:arrow: Pokazili sme si to sami. Tú tretiu tretinu sme odohrali strašne, tam bol problém.

:?: Čo vám najviac utkvelo v pamäti z olympijského turnaja?
:arrow: Super partia. Povedal som to už viackrát, ale škoda toho posledného zápasu.

:?: Debatovali ste po návrate do New Yorku so švédskym brankárom Henrikom Lundqvistom či Fínom Ollim Jokinenom aj o vzájomných zápasoch vo Vancouvri?
:arrow: Ani nie. Zbežne sme sa pobavili, ale veľmi sme to nerozoberali.

:?: Pred sezónou viacerí odborníci spochybňovali váš kontrakt, vy ste však najproduktívnejším hráčom klubu. Cítite zadosťučinenie?
:arrow: Určite. Cítim sa dobre a verím, že sa moja forma bude ešte stupňovať a zahrám si aj v play-off.

:?: Je ľahšie, prípadne ťažšie strieľať góly v New Yorku ako v Minnesote?
:arrow: Ťažko povedať. V Minnesote som strávil deväť sezón, kde som zažil krásne obdobie. Teraz som v New Yorku, tak verím, že aj tu bude všetko v poriadku. Hlavne, aby som bol zdravý.

:?: Už ste sa udomácnili v multikultúrnom New Yorku?
:arrow: Veľmi sa mi tu páči, je to krásne mesto, plné energie.

:?: Ak by sa Rangers nedostali do play-off, prišli by ste na svetový šampionát?
:arrow: Zatiaľ nad tým ešte nerozmýšľam. Snažíme sa dostať do bojov o Stanley Cup, všetko ostatné ide preto momentálne bokom. (pravdask)

tak dnes som spravil aj video s Gabbym :serus:
ten uvodny :scare:

Obrázek
:?: Hovorí sa, že druhá sezóna v novom pôsobisku býva ťažšia než prvá. Potvrdíte to?
:arrow: Je pravda, že tento rok je to trošku zložitejšie. Ale čo sa týka klubu, tak hráme dobre. Máme lepší tím ako minulý rok, hráme bojovnejšie a viac kolektívne.

:?: Čo chýba Gáboríkovi v tejto sezóne z Gáboríka z minulej?
:arrow: Ťažko povedať. Hráme trošku iný štýl hokeja, celá sezóna je iná. Najdôležitejšie je, že vyhrávame ako tím.

:?: Súvisí kolísavosť vašich výkonov s tým, že sa pri vás často menia spoluhráči?
:arrow: Bolo by lepšie, keby sme mali stabilnejšie päťky. Ale nedá sa na to vyhovárať. Musím si na to zvyknúť a tvrdo pracovať ďalej.

:?: Čo prežíva strelec, keď sa dlho strelecky postí? Trénuje viac? Nadáva na seba?
:arrow: Neviem to popísať. Je pravda, že som sa dlhšie strelecky odmlčal, ale konečne mi to tam padlo a verím, že to bude pokračovať.

:?: Osemzápasovú pauzu bez gólu si odnieslo Toronto - strelili ste mu štyri góly. Na kom si strelecky zgustnete najbližšie?
:arrow: (smiech) To neviem, ale dúfam, že to bude hneď v najbližšom stretnutí.

:?: Povedal vám po vydarenom zápase niečo aj tréner Tortorella?
:arrow: Nie. On po zápasoch do kabíny veľmi nechodieva.

:?: Pomohlo vám, že vás predtým nechal sedieť v zápase proti Philadelphii na lavičke? Ako ste to brali?
:arrow: Žiaden hráč nechce sedieť počas zápasu na lavičke, nepotešilo to ani mňa. Možno ma to však trochu nabudilo, keďže v ďalšom stretnutí sa mi darilo.

:?: V KHL v drese Jaroslavľa žiari Paľo Demitra. Nemrzí vás, že sa neudial jeho prestup do Rangers a nie ste spoluhráči?
:arrow: Myslím si, že to bola otázka peňazí. Jednoducho je to tak, ako to je.

:?: V tejto sezóne si spolu ešte môžete zahrať - na MS na Slovensku. Privítali by ste to, alebo je vašou prioritou play-off v NHL?
:arrow: Pochopiteľne, prioritou je play-off. Dúfam, že sa dostaneme čo najďalej. Ale ak by sa nám nevyšiel postup do vyraďovacích bojov alebo by sme hneď vypadli, tak rád prídem posilniť reprezentačný tím.

:?: Hovorí sa, že máte najrýchlejšie nohy v NHL. Máte ich poistené?
:arrow: (smiech) Nie, nemám. V hokeji sa také veci nezvyknú robiť.

:?: O dva týždne máte charitatívny večer v kasíne. Ako vám ide poker alebo iné hazardné hry?
:arrow: Vlani som to zažil prvýkrát, je to veľmi pekná akcia. Bol som tam s priateľkou a jej sa v pokri veľmi darilo. Karty hrávame so spoluhráčmi aj v lietadle, takže niekedy sa mi pošťastí niečo vyhrať.

:?: Minulý rok sa v kasíne dražil aj vami podpísaný slovenský dres. Pamätáte si ešte, za koľko ho záujemca získal?
:arrow: Marí sa mi, že približne za 5000 dolárov, čo je veľmi pekná suma.

:?: Aké je vaše najobľúbenejšie miesto v New Yorku?
:arrow: Mám viacero obľúbených miest. Ako sa hovorí, v New Yorku sa človek nenudí. Je tam viacero reštaurácií, kam s priateľkou chodíme. (pravdask)
cepi píše: :?: Povedal vám po vydarenom zápase niečo aj tréner Tortorella?
:arrow: Nie. On po zápasoch do kabíny veľmi nechodieva.
:eek2: Zaujímavé...toto by som o Tortsovi nepovedal. Dík cepi.
Marian Gaborik uz dnes nastupi na zapas :clap:
Popradcan píše:Marian Gaborik uz dnes nastupi na zapas :clap:
nechcem malovat certa na stenu, ale pochybujem, ze to dohra do konca zakl.casti...
cepi píše:
Popradcan píše:Marian Gaborik uz dnes nastupi na zapas :clap:
nechcem malovat certa na stenu, ale pochybujem, ze to dohra do konca zakl.casti...
Súhlas. Nemám z toho vôbec dobrý pocit. Už sa párkrát stalo, že sa unáhlil niekoho návrat a malo to horšie následky.
453 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS